Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    nagyúr

    válasz Pikari #90801 üzenetére

    Azért itt felsoroltak között volt értelmes update is meg nem is. Athlon MP-re pl csak akkor érte meg váltani, ha két procis rendszered volt.
    K6/2-ről Celóra átállni pl szerintem jó lépés volt, és egy minimálisan talán a Barton is hozott. Mikor 2006-ban feltoltam 2669MHZ-re a procimat és napira kezdtem annyin használni, nagyon megvoltam vele elégedve és megfordult a fejemben pár hét után, hogy be kéne dobnom egy Bartont... ugyanakkor azt is tudtam, hogy annak a Bartonnak minimum 2500 de inkább 2600-2700MHZ-en kellene üzemelnie, hogy ne legyen visszalépés. Akkoriban a piac tele volt a kései erezetes hulladékokkal, sok 2500+ még a 3200+ (2200MHZ)-et se tudta. Egyébként is Bartonból sokkal kevesebbet találtam ami jól megy, mint Tbred B-ből. Volt előtte korábban egy Bartonom ami ment 2750MHZ-et, de azt meg sajnos eladtam.

    Nekem is volt egy látszólag értelmetlen, de mégis értelmes fejlesztésem : Ez amikor 366-os Celeronról, lapcserével átmentem 466-os Celeronra, ugyanúgy maradt a 192MB RAM, a VGA viszont ASUS V3400TNTről M64-es TNT2-re változott. Ez ugyanis gyakorlatban játékok alatt nem hozott semekkora gyorsulást. Ennek két oka volt, az egyik a szemét hulladék VIA chipsetes alaplap, a másik a gyengébb VGA. De sajnos az ASUS V3400TNTnek mennie kellett, nélküle nem ment volna a csere :( És hogy mégis miét hajtottam végre ez ta fejlesztést??? Azért mert 2001 június elején eladtam a 3GB-os HDD-met és beszereztem 2db 20GB-osat. Majd boldogan hazamentem, beapplikáltam őket a gépbe, és a memóriateszt után a gép kopogósra fagyott. Egyikkel is, másikkal is, külön is, együtt is. Eléggé gyanús volt nekem, hogy csak nem rossz mindkét HDD... elkocogtam vele haverhoz, mindkettővel hibátlanul indult a gépe, hazajöttem, itthon megint fagyi. Ott álltam 65 ezer ft értékű HDDvel a kezemben, és nem ette a gép. Limit capacity ... Jessz! Indul a gép, viszont csak 8GB-t lát a 20-as HDD-ből, ez a két HDD esetén 24GB-nyi tárhelyvesztést jelentett volna, több mint a fele... Ebbe nem mehettem bele, szóval olcsón és gyorsan keresnem kellett olyan lapot ami viszi a két új HDD-t. A dolog persze bonyolódott be kellett toljam a CPU-t és a VGA-t is, de egy nap múlva volt egy nem gyorsabb, de jobban hangzó paraméterekkel rendelkező gépem, ami vitte a winyókat is. Akkor még nem sejtettem, hogy bár az előző gépem is durva volt, de egy még annál is instabilabb fhos gazdája lettem, a kékhalálok, és a különféle crashek naponta többszöri vendégek voltak nálam, néha fájdalmas felordítást máskor meg szimpla röhögést kiváltva belőlem.

    #90803 zoltanz : nekem is ez volt a kedvenc időszakom. Évente dupla akkorára cseréltem a winyóimat, és tényleg folyamatosan látható fejlődés ment végbe. Elég ha csak arra gondolok 2000 áprilisában +64MB RAMot vettem 20001 márciusában +128MB RAMot, rá egy évvel 256-os modulokat. Persze megvolt a hátulütője is, mert az embernek iszonyú mennyiségű pénzt KELLETT a gépre locsolni. Persze jól időzített eladásokkal és vételekkel sok pénzt lehetett fogni.

Új hozzászólás Aktív témák