Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fer

    őstag

    válasz interstate76 #98800 üzenetére

    Ne foglalkozz semmivel, a lényeg, hogy minél alacsonyabb hőfokon tudd használni a boxot, hosszú távon meghálálja, de aki évente vesz másikat, annak felesleges a melegedéssel foglalkozni, na persze csak ha nem okoz gondot használat közben.

    Csak gondolj bele, ma már szinte mindent 1-2 évre gyártanak, Minél többet, a minőség háttérbe szorult a mennyiséggel szemben, ha sokáig működne nem vennél újat, ez nem érné meg a gyártóknak, felborulna a fogyasztói társadalom. Persze vannak kivételek, de azok jóval drágábbak is. Régen ez nem így volt akkor még tudtak, meg akartak is jó, és tartós termékeket gyártani, és sokkal több figyelmet fordítottak a minőségre.

  • blakey

    titán

    válasz interstate76 #98800 üzenetére

    De azért ezek komoly számok, az élettartamnak - gondolom - nem tesz jót, ha rendszeresen 90°C környékén dolgozik a CPU. - A normális boxokon a közelébe sem megy, csak írtam, mint érdekes és esetleg hasznos infót. Pl. a Homatics-ok, gyári hűtéssel, szoftveres dekódolás mellett 69-70 °C-ig felmennek.
    Részemről egyébként az volt a motiváció az egész buheráláshoz, hogy Vodka TV-n hd adások visszanézése közben néha el- elment a hang és láttam, hogy 72°C-os a proci. - az fura, mert nálam 54 °C, pedig Netflix szoftveres 1080p mellett felmegy 70 °C-ig. 72 °C-nál semmilyen problémának nem kéne jelentkeznie, valami más is beleszólhatott. Olyan előfordul, hogy "beragad" egy mag, ilyet láttam, 95-100%-on ragadt, újraindítás, az épp futó háttérfolyamat újraindítása, leállítása, majd a bocx teljes újraindítása után rendbejött. CE alatt néha beragad 1-2 folyamat, legalábbis ezt vettem észre.

Új hozzászólás Aktív témák