-
100 - 1
48348 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1901 1900 - 1801 1800 - 1701 1700 - 1601 1600 - 1501 1500 - 1401 1400 - 1301 1300 - 1201 1200 - 1101 1100 - 1001 1000 - 901 900 - 801 800 - 701 700 - 601 600 - 501 500 - 401 400 - 301 300 - 201 200 - 101 100 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2014-09-04 17:21 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
siriq
őstag
Hello
Paladin tudnal meselni par dolgot arrol a varosrol ahol vagy(csak biztos ami biztos angliaban meg nem voltam es nem igazan akarok leragadni).A haverral beszeltem tegnap este es mondta most elegge uborka szezon van a kornyeken. -
PaladiN
aktív tag
En pediglen Birminghambe jottem ki. Ezek szerint ki kell ruccanjak Londonba (van akcios vonat, vagy buszjegy ha jol emlekszem £2 oda-vissza
)
Azert azzal vigasztalom magam hogy talan talalok itt is megfelelo gepet, avagy megfelelo munkat, mivel akkor az sem erdekel ha £500-ot kell kiadnom erte.
''Drukkoljatok nekunk
'' -
PaladiN
aktív tag
-
Cos
senior tag
Nemtom ti merre laktatok, de en tegnap es tegnapelott is lejartam a labamat. Eredmeny: kb. 15 hutogep (volt koztuk szep, alig hasznalt darab), 3 hevero (sittes mind), 1 porszivo (elgge leharcolt darab), es egy 14''-os monitor (......rra azva, meg nem mertem kiprobalni).
Remelem igazatok lesz es talalok oat is amire szuksegem van.
Amugy ha valaki azt mondja hogy konnyu itt munkat talalni annak azt uzenem hogy ez a vilag egyik legnagyobb kamuja.
Én Londonról beszéltem
Ott találtunk ezt azt a 3-as zónában!
főleg... -
gregorik
senior tag
Ne haragudj de olvass vissza egy picit... Sehol sem állítottam azt hogy legális és nem értem hogy miért utalsz Den-igazára...
csak hülyülök folyamatosan, rá se ránts : ))
-
kapcs-ford
őstag
-
gregorik
senior tag
Miért ne lenne EU tag?



















Az EU országokban igen is elfogadott a ''mobile unlock''! Aki járt már arra annak ez nem is újdonság.''Aki járt már arra annak ez nem is újdonság''
elhiszem h sokat utazgatsz, de hidd el, én is; Den-nek van igaza. -
kapcs-ford
őstag
-
Den
veterán
Miért ne lenne EU tag?



















Az EU országokban igen is elfogadott a ''mobile unlock''! Aki járt már arra annak ez nem is újdonság.lehet elfogadott, de tuti nem legális.
-
kapcs-ford
őstag
-
gregorik
senior tag
Én is a kuka mellett hagytam a monitoromat mielőtt hazautaztam. Elcipeltem a 2ndMano shop-ba hogy vegyék meg de igazolványt, lakcímet stb kértek szóval ráhagytam mert fogalmam sem volt hogy honnan került a házhoz az a monitor.
Pedig lefogadtam volna hogy abban a boltban csak kimondottan lopott cuccok vannak.
Ja, kapásból az volt kiírva óriás betűkkel hogy ''MOBILE UNLOCK 5pound/each'' itthon meg lecsuknak érte.
Na, messze van még az EU.
''Na, messze van még az EU.''
Anglia nem éppen EU; és EU-országokban se általános a mobile unlock ilyen szinten. -
PaladiN
aktív tag
Én is a kuka mellett hagytam a monitoromat mielőtt hazautaztam. Elcipeltem a 2ndMano shop-ba hogy vegyék meg de igazolványt, lakcímet stb kértek szóval ráhagytam mert fogalmam sem volt hogy honnan került a házhoz az a monitor.
Pedig lefogadtam volna hogy abban a boltban csak kimondottan lopott cuccok vannak.
Ja, kapásból az volt kiírva óriás betűkkel hogy ''MOBILE UNLOCK 5pound/each'' itthon meg lecsuknak érte.
Na, messze van még az EU.
Nemtom ti merre laktatok, de en tegnap es tegnapelott is lejartam a labamat. Eredmeny: kb. 15 hutogep (volt koztuk szep, alig hasznalt darab), 3 hevero (sittes mind), 1 porszivo (elgge leharcolt darab), es egy 14''-os monitor (......rra azva, meg nem mertem kiprobalni).
Remelem igazatok lesz es talalok oat is amire szuksegem van.
Amugy ha valaki azt mondja hogy konnyu itt munkat talalni annak azt uzenem hogy ez a vilag egyik legnagyobb kamuja. -
kapcs-ford
őstag
Nekünk két TV-nk is volt az utcáról!
Csak egy nagy gond volt, a távirányítót nem ragasztották az oldalára!
Plusz egy videó néhány telefon... bőrönd...
Visszatérve a Tv-re, amikor ráleltünk hazavittük és szemebesültünk a ténnyel hogy nincs koax kábelünk hááét nem telt bele egy óra és találtunk egy egész hengerrel!
Hááát ennyit arról hogy mit lehet találni az utcán!
Hogy ennek mi az oka... csupán annyi hogy Second Hand shop nem veszi be a működő nem legújabb Tv-t csupán 20-40 Ł-ért viszont ennyiért nem éri meg a cipekedés sokaknak amikor vett egy új Tv-t mondjuk 700-ért!
Kb erről szól a történet!
Piacok tényleg vannak jóóók ezt is alá tudom támasztani! Csak rájuk kell lelni!Én is a kuka mellett hagytam a monitoromat mielőtt hazautaztam. Elcipeltem a 2ndMano shop-ba hogy vegyék meg de igazolványt, lakcímet stb kértek szóval ráhagytam mert fogalmam sem volt hogy honnan került a házhoz az a monitor.
Pedig lefogadtam volna hogy abban a boltban csak kimondottan lopott cuccok vannak.
Ja, kapásból az volt kiírva óriás betűkkel hogy ''MOBILE UNLOCK 5pound/each'' itthon meg lecsuknak érte.
Na, messze van még az EU.
-
PaladiN
aktív tag
bazár:
Bővebben: link
vagy vegyél hirdető újságot aminek a neve LOOT
Vannak jó kis piacok ahol mindent vehetsz csak arra én nem jártam.
A másik megoldás hogy nyitott szemmel jársz és nem mész el egy kidobott gép mellett.
Köztudottan kipakolják a nem használt dolgokat a ház elé, ami tényleg kuka azt úgy ismered meg hogy le van vágva a zsinórja. Láttam egyszer egy olyan mosógépet amire rá volt írva hogy mi benne a rossz és hogy mennyibe kerül a szervíz.
Én találtam pl. 386-os kis IBM gépet kompletten (azon írtam meg az email-eket otthon).Utána meg jött egy P2-es winyó nélkül.Thx az otletet!
Asszem egy kicsit jobban korul fogok nezni az utcan ezentul.
Ezeknek az angoloknak azert vannak beuteseik ha igaz az hogy az ien dolgokat kidobjak az utcara.
Meg a vegen szakosodni fogok erre az ipaagra...
Ha esetleg van meg valakinek otlete kerem ne kimeljen!
-
Cos
senior tag
bazár:
Bővebben: link
vagy vegyél hirdető újságot aminek a neve LOOT
Vannak jó kis piacok ahol mindent vehetsz csak arra én nem jártam.
A másik megoldás hogy nyitott szemmel jársz és nem mész el egy kidobott gép mellett.
Köztudottan kipakolják a nem használt dolgokat a ház elé, ami tényleg kuka azt úgy ismered meg hogy le van vágva a zsinórja. Láttam egyszer egy olyan mosógépet amire rá volt írva hogy mi benne a rossz és hogy mennyibe kerül a szervíz.
Én találtam pl. 386-os kis IBM gépet kompletten (azon írtam meg az email-eket otthon).Utána meg jött egy P2-es winyó nélkül.Nekünk két TV-nk is volt az utcáról!
Csak egy nagy gond volt, a távirányítót nem ragasztották az oldalára!
Plusz egy videó néhány telefon... bőrönd...
Visszatérve a Tv-re, amikor ráleltünk hazavittük és szemebesültünk a ténnyel hogy nincs koax kábelünk hááét nem telt bele egy óra és találtunk egy egész hengerrel!
Hááát ennyit arról hogy mit lehet találni az utcán!
Hogy ennek mi az oka... csupán annyi hogy Second Hand shop nem veszi be a működő nem legújabb Tv-t csupán 20-40 Ł-ért viszont ennyiért nem éri meg a cipekedés sokaknak amikor vett egy új Tv-t mondjuk 700-ért!
Kb erről szól a történet!
Piacok tényleg vannak jóóók ezt is alá tudom támasztani! Csak rájuk kell lelni! -
kapcs-ford
őstag
Veletlenul nem emlexel egy-ketto cimere?
Haaat, en nem is tom. A buszsoforok nemelyike finoman fogalmazva a vadbarom kategoriaba esik. Komolyan mondom hogy az otthoni soforoket tul gyakran sirom vissza. Iszonyat hogy hogy hajtanak neha. Ugyanezt az autosokrol is el lehet mondani. Mar ultem egy-kettoben es a korforgalmaknal kivetel nelkul mindegyik egy raketa sebessegevel startol el hogy be tudjon sorolni.bazár:
Bővebben: link
vagy vegyél hirdető újságot aminek a neve LOOT
Vannak jó kis piacok ahol mindent vehetsz csak arra én nem jártam.
A másik megoldás hogy nyitott szemmel jársz és nem mész el egy kidobott gép mellett.
Köztudottan kipakolják a nem használt dolgokat a ház elé, ami tényleg kuka azt úgy ismered meg hogy le van vágva a zsinórja. Láttam egyszer egy olyan mosógépet amire rá volt írva hogy mi benne a rossz és hogy mennyibe kerül a szervíz.
Én találtam pl. 386-os kis IBM gépet kompletten (azon írtam meg az email-eket otthon).Utána meg jött egy P2-es winyó nélkül. -
Cos
senior tag
Egy kis segítség ha valakit érdekelne még valami esetleg Londonban... bár én az akutális dolgokat annyira már nem tudom... Bővebben: link
-
atosz
őstag
Veletlenul nem emlexel egy-ketto cimere?
Haaat, en nem is tom. A buszsoforok nemelyike finoman fogalmazva a vadbarom kategoriaba esik. Komolyan mondom hogy az otthoni soforoket tul gyakran sirom vissza. Iszonyat hogy hogy hajtanak neha. Ugyanezt az autosokrol is el lehet mondani. Mar ultem egy-kettoben es a korforgalmaknal kivetel nelkul mindegyik egy raketa sebessegevel startol el hogy be tudjon sorolni.Sajna nem emlexem, jopar eve hogy kint voltam. Meg remlik vmi, hogy mindenhol vannak ilyen helyi ujsagok, amik tele vannak ilyen dolgokkal. Mint itthon az Express, csak kisebb teruleteket fed le.
Erdekes amit mondasz, en egyetlen negativummal nem talalkoztam vezeteskulturaban kint, pedig eleg sokat vezettem. Miutan hazajottem, teljes paraban voltam vagy egy honapig mind gyalog, mind kocsival... Aztan visszaszoktam en is a jo magyar kulturahoz...
-
PaladiN
aktív tag
Hat en nem tudom, de amior kint voltam, neha belebotlottam mindenfele kinti forumokba, es a hasznalt cikkek eleg rohejes aron mentek... Kb mint itt a Hardver piac szekcio.
Ami nekem meg tetszett az orszagban, az a kozlekedes, bamulatos milyen vezetesi kulturajuk van es milyen jo utak, orom ott vezetni.
Veletlenul nem emlexel egy-ketto cimere?
Haaat, en nem is tom. A buszsoforok nemelyike finoman fogalmazva a vadbarom kategoriaba esik. Komolyan mondom hogy az otthoni soforoket tul gyakran sirom vissza. Iszonyat hogy hogy hajtanak neha. Ugyanezt az autosokrol is el lehet mondani. Mar ultem egy-kettoben es a korforgalmaknal kivetel nelkul mindegyik egy raketa sebessegevel startol el hogy be tudjon sorolni. -
atosz
őstag
Felmerult bennem az otlet hogy megprobalo rohejes aron (ajandek aron) hozzajutni idekint hasznalt szutykos szamitogephez. Nos azt tapasztaltam hogy ez a kategoria errefele nem divik. Egyszeruen nem talatam ien boltot, de meg az altalam megkerdezettek sem tudtak mit mondani azon kivul hogy utazz el a kulvaros legutso csucskebe es ott szokott lenni ien meg oan vasar ahova a belepo ''csak'' £4, es ott szokot lenni ...dragan.
Pls akinek van hasznalhato otlete ne kimeljen.
Most hogy errol irok eszembe jut az e-buy, de azzal semmi tapasztalatom.
Mas otlet?Hat en nem tudom, de amior kint voltam, neha belebotlottam mindenfele kinti forumokba, es a hasznalt cikkek eleg rohejes aron mentek... Kb mint itt a Hardver piac szekcio.
Ami nekem meg tetszett az orszagban, az a kozlekedes, bamulatos milyen vezetesi kulturajuk van es milyen jo utak, orom ott vezetni.
-
PaladiN
aktív tag
Felmerult bennem az otlet hogy megprobalo rohejes aron (ajandek aron) hozzajutni idekint hasznalt szutykos szamitogephez. Nos azt tapasztaltam hogy ez a kategoria errefele nem divik. Egyszeruen nem talatam ien boltot, de meg az altalam megkerdezettek sem tudtak mit mondani azon kivul hogy utazz el a kulvaros legutso csucskebe es ott szokott lenni ien meg oan vasar ahova a belepo ''csak'' £4, es ott szokot lenni ...dragan.
Pls akinek van hasznalhato otlete ne kimeljen.
Most hogy errol irok eszembe jut az e-buy, de azzal semmi tapasztalatom.
Mas otlet? -
PaladiN
aktív tag
Nincs mit!
Érdemes többször elolvasni... pl. találtam újdonságot megint ill. megerősítést abban hogy EU-s tagoknak továbbra sem jár ''diákhitel'' a fősulin. Szóval hiába jelentkeztem, nem tudok menni.


Szponzort keresek
Az nekem is jol jonne

-
PaladiN
aktív tag
Hello
Paladin miert nem probaltaltad meg az online rendelest szamtech hardver ugyben.En kint USA ban mindig ebben a formaban vasaroltam es sikerult egy rakat penzt megtakaritanom. Amugy Lincoln rol mit hallottal(a haver ott melozik es en is oda keszulok egyenlore majd elvalik hogy milyen a hely)?Azert nem probaltam mivel pillanatnyilag arra kell a penz hogy kihuzzam addig amig rendes munkat talalok. Amennyiben ez meglesz akkor majd meglatjuk hogy mi lesz. Egyebkent koszi az otletet.
Lincoln -rol nem hallottam semmit. Sorry
-
kapcs-ford
őstag
Nincs mit!
Érdemes többször elolvasni... pl. találtam újdonságot megint ill. megerősítést abban hogy EU-s tagoknak továbbra sem jár ''diákhitel'' a fősulin. Szóval hiába jelentkeztem, nem tudok menni.


Szponzort keresek
-
siriq
őstag
És ezt is

Bővebben: linkHello
Koszi a linket nekem teljesen megfelelo volt igaz meg nem tudtam elolvasni mindent de nagy resze amit akartam tudna az benne volt. Koszi megegyszer. -
#57764352
törölt tag
Egy upot neki!
-
kapcs-ford
őstag
Hogy mennyire igazad van ebben! TEGNAP derult ki, pedig mar az elso nap mondhattak volna a jobcentre-ben hogy nekunk NEM KELL Work Permit. Pontosabban kell, de nekunk nem kell kitoltenunk azokat a papirokat amit a home office-tol kuldtek!
Egesz egyszeruen csak regisztralni fognak bennunket es kesz. Ez azt jelenti azok szamara akik nem ertenek hogy mirol van szo hogy a munkavallalashoz alapvetoen ket dolog kell. Az egyik ezek kozul ez a bizonyos Work Permit: ez egy az adozasoddal kapcsolatos nyilvantartasi szam. Amig nincs iened addig a fizetesedbol levonnak kb orankent £1-ot. Eleddig en ugy tudtam hogy ez is kizaro tenyezo lehet ha munkat akarsz vallalni. Csak ugy mellekesen ezt azok is igy tudjak akikkel eddig itt beszeltunk (az angolok is). Nos ez jelentos konnyites az itt dolgozni kivano magyarok reszere. Ha valaki nem hiszi az hivja (vagy hivassa) fel a home office telefonszamat es igy direktben kerdezzen ra. (Az elejen mi is telefonaltunk oda hogy szeretnenk iet es erre kuldtek az ujjnyi kitoltenivalokat anelkul hogy megneztek volna hogy mi is a helyzet)EZt olvasd el!
Bővebben: link -
kapcs-ford
őstag
Először is: egyik haveromnak felsőfokú oxfordi nyelvvizsgája van, még sem értett semmit amit mondtak kint. Meg kell szokni, amit két hónap alatt simán megszok azaz ember aki itthon valamelyest jó szinten tud angolul. Ha meg ez megvan, akkor a végzettségedben is találsz melót, csak jó referenciák kellenek. Én speciel multimédia fejlesztő vagyok, persze egy szakácsnak is más a helyzete.
Hát az ottani angol az tényleg dúúúúrva. pláne a cockney-i mekegés.
A tapasztalat az az hogy ha valaki angolt szeretne tanulni akkor ne nagyvárosba menjen! Különösen ne központ londonba ahol szinte csak bevándorlók vannak. -
siriq
őstag
Hello
Paladin miert nem probaltaltad meg az online rendelest szamtech hardver ugyben.En kint USA ban mindig ebben a formaban vasaroltam es sikerult egy rakat penzt megtakaritanom. Amugy Lincoln rol mit hallottal(a haver ott melozik es en is oda keszulok egyenlore majd elvalik hogy milyen a hely)? -
PaladiN
aktív tag
nem az eső a lényeg, hanem a hőmérséklet.
soha nem néztem a hőmérőt. de egyszer sem fáztam és egyszer sem volt melegem. pont ideális volt mindig.
augusztusban jöttem haza. azthittem meghalok mikor kiszálltam a gépből.
szerk: egyébként tényleg sokat esik. nem néphiedelem. (ja és azt is szeretem)
[Szerkesztve]En meg csak ket hetnel jarok es raadasul telen. Esni talan nem is esett itt Birminghamben, viszont allandoan felhos az egbolt es fuj a szel. (Nekem ez mondjuk bejon ) A homerseklet meg nem volt a minusz tartomanyban es remelem nem is lesz.
Egyebkent azt hallottam errol a kornyekrol az itteniektol hogy ritkan szokott esni, azaz erre a reszre az eso nem vonatkozik. A nyarrol meg azt hallottam hogy tavaly volt egy het amikor 35 fok volt de amugy csak ugy 28 korul szokott. -
PaladiN
aktív tag
Sajna ez igy ebben a formaban nem igaz

A muszaki dolgok nem olcsobbak, legalabbis ahol eddig sikerult megneznem ott nem, eppenhogy dragabbak ha nem is sokkal. Viszont ez nem biztos mivel most csak azokra a boltokra van ralatasom amik bent vannak a centre-ben. Ez oan mintha magyarorszag arairol a Vaci utca alapjan kellene velemenyt alkotnod.
Az arak altalaban a magyar arak ket-negyszerese, DEEEEEE!!!!!! mint azt egy elobbi hozzaszolasomban irtam vannak akciok mint pl kettot fizetsz otot kapsz. Meg vannak oan akciok is mint amit pl tegnap lattam hogy £32 egy oltony, nadrag+zako (!!!!!!!!) Nem epp egy parizsi ujdonsag, de mutassatok oan helyet otthon ahol tizenparezerbol tudsz venni egy rendes anyagbol keszult oltonyt. Masik pozitiv pelda lehet az arakra az internet elofizetes. Errefele £15-nel indul az adsl (ez 1Mbit/s) ami otthon kb otezernek felel meg, de £25-ert mar 2Mbit/s-osat kapsz. Khm.....
Jelenleg hasznalt szgepet keresek olcson, de meg nem talatam ien boltot, pedig mar kerestem.
Egyebkent ha egy kicsit belegondoltok nincs is azon semmi meglepo hogy bizonyos dolgok esetleg draganak szamitanak, mivel a keresetuk itt minimum havi 350ezer Ft-nak megfelelo font. Aki pedig jo allasban ul az minimum megkeresi a havi 1M-at.
Ien osszegek mellett engem sem izgatna hogy mennyibe kerul a kenyer vagy a net. -
#57764352
törölt tag
Jó a topic, gondolkodom rajta én is, csak bnőm nem ennyire bevállalós....
Egyedül meg.. Nem akarom itt hagyni! -
tiv83us
veterán
Először is: egyik haveromnak felsőfokú oxfordi nyelvvizsgája van, még sem értett semmit amit mondtak kint. Meg kell szokni, amit két hónap alatt simán megszok azaz ember aki itthon valamelyest jó szinten tud angolul. Ha meg ez megvan, akkor a végzettségedben is találsz melót, csak jó referenciák kellenek. Én speciel multimédia fejlesztő vagyok, persze egy szakácsnak is más a helyzete.
''Először is: egyik haveromnak felsőfokú oxfordi nyelvvizsgája van, még sem értett semmit amit mondtak kint.''
Meg kell szokni az angol-anyanyelven beszelok hangsulyozasat es akcentusat. Ha ez megy es otthonrol profin megtanultad az angolt akkor nem lehet gond.
Mikor megismerkedtem anno a mostani (angol) baratnommel en (mar kb 5 eve itt laktam az USA-ban es azelott is jartam ki a szuleimhez rendszeresen honapokra) lo*szart sem ertettem, hogy mit beszel nagyon nehez volt megszokni az angol-angolt az amerikai utan, meg mostanaban sem mindig ertem hogy mit beszel, pedig vegulis egy nyelv. Egy amerikaitol pl. mar soha nem kell ketszer megkerdeznem hogy mi a faxt akar es mar ok is egyre ritkabban kerdeznek vissza, hogy honnan szalajtottak
Csak erdekesseg keppen. Amugy jo a topik, UP neki!
[Szerkesztve] -
b.bone
senior tag
nem az eső a lényeg, hanem a hőmérséklet.
soha nem néztem a hőmérőt. de egyszer sem fáztam és egyszer sem volt melegem. pont ideális volt mindig.
augusztusban jöttem haza. azthittem meghalok mikor kiszálltam a gépből.
szerk: egyébként tényleg sokat esik. nem néphiedelem. (ja és azt is szeretem)
[Szerkesztve] -
Tsunami
senior tag
Menchesterben éltem egy fél évet.
Egy nyomdában melóztam. 6.6 font óránként napi nyolcban.
Albérlet, élelmiszerek, busz, telefon stb le is vitt hónap végére pont nullára.
Jó nőt nem láttam, beltenyészetes szélescsípőjű mind. Látszik, hogy szigeten élnek, ritka egy kis új DNS. (najó láttam, de nem angol volt
)
A kaja borzasztó. Egyszer sikerült normális szalámit vennem az is Pick volt...
pékáru nulla. Egyszerűen tényleg borzasztó.
Lehet venni jó kajákat, de mind import és k**rva drága.
Az emebrek idegesítettek. ''-Hungary? Somewhere in Africa right?''
meg ilyenek. lüttyő mind. legalábbis a nagyrészük. ez csak egy példa. rengetek más negatív tapasztalatom volt.
és ugye az úton sem tudtam soha biztosnágban átkelni. mindig rossz irányba néztem. nem voltam képes megszokni.
lehet nagyon negatív a véleményem. de én így éltem meg. _gyűlöltem_ az egész országot mindenestül.
egy dolgot kivéve. az időjárást. na az hiányzik.''beltenyészetes szélescsípőjű mind''

-
Blackmate
őstag
Menchesterben éltem egy fél évet.
Egy nyomdában melóztam. 6.6 font óránként napi nyolcban.
Albérlet, élelmiszerek, busz, telefon stb le is vitt hónap végére pont nullára.
Jó nőt nem láttam, beltenyészetes szélescsípőjű mind. Látszik, hogy szigeten élnek, ritka egy kis új DNS. (najó láttam, de nem angol volt
)
A kaja borzasztó. Egyszer sikerült normális szalámit vennem az is Pick volt...
pékáru nulla. Egyszerűen tényleg borzasztó.
Lehet venni jó kajákat, de mind import és k**rva drága.
Az emebrek idegesítettek. ''-Hungary? Somewhere in Africa right?''
meg ilyenek. lüttyő mind. legalábbis a nagyrészük. ez csak egy példa. rengetek más negatív tapasztalatom volt.
és ugye az úton sem tudtam soha biztosnágban átkelni. mindig rossz irányba néztem. nem voltam képes megszokni.
lehet nagyon negatív a véleményem. de én így éltem meg. _gyűlöltem_ az egész országot mindenestül.
egy dolgot kivéve. az időjárást. na az hiányzik.Szereted az esöt? Vagy ez csak nephiedelem nalunk?

-
b.bone
senior tag
Menchesterben éltem egy fél évet.
Egy nyomdában melóztam. 6.6 font óránként napi nyolcban.
Albérlet, élelmiszerek, busz, telefon stb le is vitt hónap végére pont nullára.
Jó nőt nem láttam, beltenyészetes szélescsípőjű mind. Látszik, hogy szigeten élnek, ritka egy kis új DNS. (najó láttam, de nem angol volt
)
A kaja borzasztó. Egyszer sikerült normális szalámit vennem az is Pick volt...
pékáru nulla. Egyszerűen tényleg borzasztó.
Lehet venni jó kajákat, de mind import és k**rva drága.
Az emebrek idegesítettek. ''-Hungary? Somewhere in Africa right?''
meg ilyenek. lüttyő mind. legalábbis a nagyrészük. ez csak egy példa. rengetek más negatív tapasztalatom volt.
és ugye az úton sem tudtam soha biztosnágban átkelni. mindig rossz irányba néztem. nem voltam képes megszokni.
lehet nagyon negatív a véleményem. de én így éltem meg. _gyűlöltem_ az egész országot mindenestül.
egy dolgot kivéve. az időjárást. na az hiányzik. -
gregorik
senior tag
Folytatas: az otthoni munkakozvetito ugynoksegekrol akartam par szot ejteni de naon kozeledett a rastart ideje....
Szal az a helyzet hogy van idekint par magyar (ugy 10 member) akik ugynoksegen keresztul jottek. Hogy finoman fogalmazzak egyikuk sem volt elragadtatva a sajat helyzetetol, bar egy kivetel azert akadt. A felallas a kovetkezo: az ugynokseg elker 80-100E-ret mondvan hogy szerez neked munkat. Ez egy egyeves szezodest jelent. A penzt termeszetesen elore keri. Ezutan az tortenik hogy kijossz ide, ahol kozlik hogy ideny jellegu munkat tudnak biztositani (pl az egyikuk csak a karacsonyi hajtasra kellett kiegeszito munkara) avagy azt amire te jelentkeztel (pl egy masik embernel szobalanynak) az most nincs helyette mehetsz felszolgalni, vagy valami mas (pl felmosni).
Ezutan ugynokseg felhiv, valasz a kovetkezo: ''mi sajnos nem tudunk segiteni magyarorszagrol, keresd fel a kinti tarsugynokseget''
Konkluzio: nezzetek az ugynokseg kormere az altalatok felkeresett ugynoksegnek mert nekem naon lehuzas szaga van a dolognak. Hozzateszem hogy ha ujra probalkoznek akkor ugynoksegen keresztul jonnek ki, es a work permit es a NIN megszerzese utan eroteljes munkakeresesbe kezdenek minden leheto ess lehetetlen vonalon. Ezt tanacsolom mindenkinek.''műszaki cikkek meg a kaja olcsóbb mint itthon, többi meg ugyanannyi, és nem drágább csak egy két dolog''
Paladin, meg tudod erősíteni odakintről, amit Tsunami mondott? én nyáron nem ezt tapasztaltam, az biztos. -
Tsunami
senior tag
Nemtom mit jelent az nalad hogy a szakmaban dolgozni, de itt £800 a minimal ber es annal nem kereshetsz kevesebbet hacsak nem reszmunkaidoben dolgozol. Az altalad emlitett jo allas itt kimondhatatlan osszegeket jelent havonta. Viszont ahhoz hogy egy jo allashoz jussal nagyon jo nyelvtudast kell es nagyon kozeli ismerosok sem artanak. Ertsd: otthon minimum felsofokunak nyelvtudasnak nevezik azt a szintet. De hogy irjak valami jot is azert a ketto kozott is vannak lehetosegek. Pl. ha szerencsed van akkor felvesznek mondjuk fenymasolni, vagy valami hasonlo baromsag amitol nem szakad le a derekad es nem igenyel anyanyelvu szintet es azzal mar meg lehet keresni havi £1000-1300 -ot is.
Először is: egyik haveromnak felsőfokú oxfordi nyelvvizsgája van, még sem értett semmit amit mondtak kint. Meg kell szokni, amit két hónap alatt simán megszok azaz ember aki itthon valamelyest jó szinten tud angolul. Ha meg ez megvan, akkor a végzettségedben is találsz melót, csak jó referenciák kellenek. Én speciel multimédia fejlesztő vagyok, persze egy szakácsnak is más a helyzete.
-
PaladiN
aktív tag
Haverjaim egy pár csávó által mentek ki, kaptak szállást, és szereztek egy hónap alatt munkát. A csávók elintéztek nekik mindent amit kell, cserébe ugye léért. Namármost valami raktárban vagy hol dolgoznak havi 800 fontért kb, és 350-400 ból jönnek ki havonta. Ezt mondták nekem mind. Ha pedig már tényleg megérti az ember kint a nyelvet, akkor mehet szakmába is dolgozni, ők baromira jól érzik kint magukat és egyelőre eszük ágában sincs hazajönni...

Nemtom mit jelent az nalad hogy a szakmaban dolgozni, de itt £800 a minimal ber es annal nem kereshetsz kevesebbet hacsak nem reszmunkaidoben dolgozol. Az altalad emlitett jo allas itt kimondhatatlan osszegeket jelent havonta. Viszont ahhoz hogy egy jo allashoz jussal nagyon jo nyelvtudast kell es nagyon kozeli ismerosok sem artanak. Ertsd: otthon minimum felsofokunak nyelvtudasnak nevezik azt a szintet. De hogy irjak valami jot is azert a ketto kozott is vannak lehetosegek. Pl. ha szerencsed van akkor felvesznek mondjuk fenymasolni, vagy valami hasonlo baromsag amitol nem szakad le a derekad es nem igenyel anyanyelvu szintet es azzal mar meg lehet keresni havi £1000-1300 -ot is.
-
PaladiN
aktív tag
Munkat otthonrol csak ugynoksegen keresztul lehet talalni, kivetel ha (ahogy te is irtad) nelkulozhetetlen a tudasod a szamukra. Errol meg irok.
Nem azt irtam hogy lehetetlen hanem hogy irto nehez.
A jobcentre-rol nekem is megvan a velemenyem, de azok a munkak ahova majdnem felvettek minket azokat a jobcentre-n keresztul talaltuk. Azaz nem lehetetlen, de szerintem tobb ertelme van az itteni munkakozvetito ugynoksegeknel probalkozniFolytatas: az otthoni munkakozvetito ugynoksegekrol akartam par szot ejteni de naon kozeledett a rastart ideje....
Szal az a helyzet hogy van idekint par magyar (ugy 10 member) akik ugynoksegen keresztul jottek. Hogy finoman fogalmazzak egyikuk sem volt elragadtatva a sajat helyzetetol, bar egy kivetel azert akadt. A felallas a kovetkezo: az ugynokseg elker 80-100E-ret mondvan hogy szerez neked munkat. Ez egy egyeves szezodest jelent. A penzt termeszetesen elore keri. Ezutan az tortenik hogy kijossz ide, ahol kozlik hogy ideny jellegu munkat tudnak biztositani (pl az egyikuk csak a karacsonyi hajtasra kellett kiegeszito munkara) avagy azt amire te jelentkeztel (pl egy masik embernel szobalanynak) az most nincs helyette mehetsz felszolgalni, vagy valami mas (pl felmosni).
Ezutan ugynokseg felhiv, valasz a kovetkezo: ''mi sajnos nem tudunk segiteni magyarorszagrol, keresd fel a kinti tarsugynokseget''
Konkluzio: nezzetek az ugynokseg kormere az altalatok felkeresett ugynoksegnek mert nekem naon lehuzas szaga van a dolognak. Hozzateszem hogy ha ujra probalkoznek akkor ugynoksegen keresztul jonnek ki, es a work permit es a NIN megszerzese utan eroteljes munkakeresesbe kezdenek minden leheto ess lehetetlen vonalon. Ezt tanacsolom mindenkinek. -
Tsunami
senior tag
Haverjaim egy pár csávó által mentek ki, kaptak szállást, és szereztek egy hónap alatt munkát. A csávók elintéztek nekik mindent amit kell, cserébe ugye léért. Namármost valami raktárban vagy hol dolgoznak havi 800 fontért kb, és 350-400 ból jönnek ki havonta. Ezt mondták nekem mind. Ha pedig már tényleg megérti az ember kint a nyelvet, akkor mehet szakmába is dolgozni, ők baromira jól érzik kint magukat és egyelőre eszük ágában sincs hazajönni...

Ja és azt mondják, hogy a műszaki cikkek meg a kaja olcsóbb mint itthon, többi meg ugyanannyi, és nem drágább csak egy két dolog.
-
PaladiN
aktív tag
JAAAAAhhhhhhhh!
A cigi!!!!!
Hat igen. Azok szamara uzenem akik egyebkent dohanyoznak hogy otthon tessek leszokni rola es itt meg csak ra sem szabad nezni a cigire mert mar az is naon-naon sokba kerulhet.
Vannak itt oan magyarok akik nem vetettek el ezen szokasukat es bizony nekik nem kicsit dragabb az elet. -
Tsunami
senior tag
Haverjaim egy pár csávó által mentek ki, kaptak szállást, és szereztek egy hónap alatt munkát. A csávók elintéztek nekik mindent amit kell, cserébe ugye léért. Namármost valami raktárban vagy hol dolgoznak havi 800 fontért kb, és 350-400 ból jönnek ki havonta. Ezt mondták nekem mind. Ha pedig már tényleg megérti az ember kint a nyelvet, akkor mehet szakmába is dolgozni, ők baromira jól érzik kint magukat és egyelőre eszük ágában sincs hazajönni...

-
PaladiN
aktív tag
Azt írtam hogy munkát otthonról nem fogsz találni, pontosabban kétkezit. Ha orvos vagy akkor pedig téged keresnek .
''Ha nincs NIN-ed es work permited akkor 90% hogy nem alkalmaznak. Meg akkor sem ha te vagy a legalkalmasabb a munkara.
Az en tapasztalatom az hogy itt 100-szor annyira kell nyomulni mint otthon, es az eget is le kell kamuzni az egrol, es a lehetosegekhez kepest eroszakosnak kell lenni.''
Szerencsére én akiket ismertem azokkal mind belestünk a 10%-ba
de az sept11 előtt volt... utána már valóban nehezebb volt de nem (volt) lehetetlen. Kitartás de keményen.
Azt is meg kell jegyeznem hogy mikor már legálisan akartam munkát találni a Jobcentre helyeken akkor hiába voltam ott napi 2 órát egy hónapon keresztül.
[Szerkesztve]Munkat otthonrol csak ugynoksegen keresztul lehet talalni, kivetel ha (ahogy te is irtad) nelkulozhetetlen a tudasod a szamukra. Errol meg irok.
Nem azt irtam hogy lehetetlen hanem hogy irto nehez.
A jobcentre-rol nekem is megvan a velemenyem, de azok a munkak ahova majdnem felvettek minket azokat a jobcentre-n keresztul talaltuk. Azaz nem lehetetlen, de szerintem tobb ertelme van az itteni munkakozvetito ugynoksegeknel probalkozni -
PaladiN
aktív tag
Igényelni azt lehet! A Jobcentre-re figyelj oda mert néha sumákolnak.
Hogy mennyire igazad van ebben! TEGNAP derult ki, pedig mar az elso nap mondhattak volna a jobcentre-ben hogy nekunk NEM KELL Work Permit. Pontosabban kell, de nekunk nem kell kitoltenunk azokat a papirokat amit a home office-tol kuldtek!
Egesz egyszeruen csak regisztralni fognak bennunket es kesz. Ez azt jelenti azok szamara akik nem ertenek hogy mirol van szo hogy a munkavallalashoz alapvetoen ket dolog kell. Az egyik ezek kozul ez a bizonyos Work Permit: ez egy az adozasoddal kapcsolatos nyilvantartasi szam. Amig nincs iened addig a fizetesedbol levonnak kb orankent £1-ot. Eleddig en ugy tudtam hogy ez is kizaro tenyezo lehet ha munkat akarsz vallalni. Csak ugy mellekesen ezt azok is igy tudjak akikkel eddig itt beszeltunk (az angolok is). Nos ez jelentos konnyites az itt dolgozni kivano magyarok reszere. Ha valaki nem hiszi az hivja (vagy hivassa) fel a home office telefonszamat es igy direktben kerdezzen ra. (Az elejen mi is telefonaltunk oda hogy szeretnenk iet es erre kuldtek az ujjnyi kitoltenivalokat anelkul hogy megneztek volna hogy mi is a helyzet) -
siriq
őstag
Hello
Tetszik a forum csak igy tovabb en is nemsokara indulok(amint a foggyulladasom rendezodik).Szoval megtobb infot irhattok. Most ennyi, ritkan tudok mostanaban netezni. -
atosz
őstag
Most egy kicsit ellent kell mondanom.
Nemtom hogy te merre eltel, de Birminghamben akar ennyibol is ki lehet jonni egy szemelynek.
1. Tudni kell fozni: uis itt kint az alapanyagok egesz olcsoak. Havi kb. £100-bol egesz turheto kajakat lehet osszehozni. Itt egyebkent az a divat hogy egyet fizetsz kettot harmat vagy van oan hogy pl 24-et kapsz!!! (ez utobbi konkretan egy chips volt ami £1-ba kerult, marmint a 24 darab kisebb zacsko)
2. Amennyiben az ember megelegszik egy megosztott szallassal valahol a centrumtol tavolabb, mondjuk ugy fel oras ut busszal a kozpont akkor a lakbert le lehet szoritani ugy £100-ra havonta (ez elegge extrem, de egyaltalan nem lehetetlen!!!!)
3. A kozlekedes itt buszozast jelent (a busz minden fucsomonal megall) ugy megy hogy a egy ut £0.75-1.10-ba kerul, a napijegy egy ember reszere £2.80, van csaladi jegy amivel ket felnott es nemtom hany gyerek utazhat egesz nap barmennyit, van hetijegy ami £11.50, van havijegy ami £38.50. Ezek utan meg van egy lehetoseg amit studenteknek kinalnak. Ez ugy mukodik hogy vannak ingyenes sulik ahova eleg csak beiratkozni, azaz elkezdeni es kapsz egy student card-ot amivel igenyelheted a studentekenek szolo berletet. A mostani berlet ara £96. Van teli tavaszi meg nyari. A telirol lecsusztunk mivel 3 honapig jo. A tavaszit majd csak aprilisban lehet megvenni, a nyari viszont sokkal olcsobb mint az elozo ketto. Ha jol emlexem akkor ugy £45-50.
Az egeszet ha osszeadod akkor kijon hogy ha meghuzod magad es nem veszel ruhakat meg miegymast akkor oan havi £250-300 -bol kijohetsz.
Minekunk most ugy van hogy a sajat kulon szallasunkban mindenestol oan havi £500-600 -bol fogunk elni mivel a kezdetekhez felhasznalt penzt kolcsonbe kaptuk es vissza kell adni, azaz fejenkent £250-300-bol.Igen, amiket mondasz azt alairom, de en fix hogy nem tudnek kijonni annyibol, pedig nincsenek olyan nagy igenyeim azert, de jo kaja es sor nelkul nem tudok letezni, jahh es a cigi megfizethetetlen.

-
kapcs-ford
őstag
Ez igy ebben a formaban nem teljesen igaz. Elore is bocs hogy ezt kell irnom, de ez max feligazsag. Uis ha te jol, ismetlem JOL beszelsz angolul akkor az itteni ugynoksegeken keresztul is talalsz munkat nemi hazudozas kisereteben (ez van: ez azt jelenti hogy te mindent tudsz es ezt fennem hirdeteted magadrol). A masik fele a dolognak (mivel ezt is csinaljuk miota idekint toltjuk az idot) hogy ha te bemesz hogy szeretnel munkat akkor jellemzoen addig jut el a dolog hogy kitoltetnek veled egy jelentkezesi lapot, aztan pedig le....nak magasrol. Ugyanez van akkor is ha ugynoksegen keresztul telefonalsz az illeto cegnek, mivel felirja hogy ki vagy hogy lehet elerni teged es megigeri hogy visszahiv. Ezutan pedig nem hiv vissza.
JA!!!
Ha nincs NIN-ed es work permited akkor 90% hogy nem alkalmaznak. Meg akkor sem ha te vagy a legalkalmasabb a munkara.
Az en tapasztalatom az hogy itt 100-szor annyira kell nyomulni mint otthon, es az eget is le kell kamuzni az egrol, es a lehetosegekhez kepest eroszakosnak kell lenni.Azt írtam hogy munkát otthonról nem fogsz találni, pontosabban kétkezit. Ha orvos vagy akkor pedig téged keresnek .
''Ha nincs NIN-ed es work permited akkor 90% hogy nem alkalmaznak. Meg akkor sem ha te vagy a legalkalmasabb a munkara.
Az en tapasztalatom az hogy itt 100-szor annyira kell nyomulni mint otthon, es az eget is le kell kamuzni az egrol, es a lehetosegekhez kepest eroszakosnak kell lenni.''
Szerencsére én akiket ismertem azokkal mind belestünk a 10%-ba
de az sept11 előtt volt... utána már valóban nehezebb volt de nem (volt) lehetetlen. Kitartás de keményen.
Azt is meg kell jegyeznem hogy mikor már legálisan akartam munkát találni a Jobcentre helyeken akkor hiába voltam ott napi 2 órát egy hónapon keresztül.
[Szerkesztve] -
kapcs-ford
őstag
A tandijt illetoen lehet hogy igazad van mivel en csak fel szemmel neztem a kiirast.
A NIN-el kapcsolatban nincs igazad, mert lehet munkahely nelkul is igenyelni. Mivel nekem mar van ''melom'' (amennyiben egy napi 1.5h-s takaritast annak lehet nevezni) es emiatt mar igy igenyeltem ezert nem mondom hogy a sajat tapasztalatom, de a jobcentre-ben mondtak hogy nem kell hozza feltetlenul. A honlapodat majd megkuksolom, thx.Igényelni azt lehet! A Jobcentre-re figyelj oda mert néha sumákolnak.
-
PaladiN
aktív tag
Sok sikert kívánok a kinti élethez, én magam is most mondtam fel a munkahelyemen, még nincs két órája, és megyek külföldre dolgozni, igaz csak ide a szomszédba, Bécsbe.
Juhééé!Granulalok a dontesedhez

Neked mar megvan hogy hova vagy te is fejest a melyvizbe? -
badbrother
aktív tag
Sok sikert kívánok a kinti élethez, én magam is most mondtam fel a munkahelyemen, még nincs két órája, és megyek külföldre dolgozni, igaz csak ide a szomszédba, Bécsbe.
Juhééé! -
PaladiN
aktív tag
Most egy kicsit ellent kell mondanom.
Nemtom hogy te merre eltel, de Birminghamben akar ennyibol is ki lehet jonni egy szemelynek.
1. Tudni kell fozni: uis itt kint az alapanyagok egesz olcsoak. Havi kb. £100-bol egesz turheto kajakat lehet osszehozni. Itt egyebkent az a divat hogy egyet fizetsz kettot harmat vagy van oan hogy pl 24-et kapsz!!! (ez utobbi konkretan egy chips volt ami £1-ba kerult, marmint a 24 darab kisebb zacsko)
2. Amennyiben az ember megelegszik egy megosztott szallassal valahol a centrumtol tavolabb, mondjuk ugy fel oras ut busszal a kozpont akkor a lakbert le lehet szoritani ugy £100-ra havonta (ez elegge extrem, de egyaltalan nem lehetetlen!!!!)
3. A kozlekedes itt buszozast jelent (a busz minden fucsomonal megall) ugy megy hogy a egy ut £0.75-1.10-ba kerul, a napijegy egy ember reszere £2.80, van csaladi jegy amivel ket felnott es nemtom hany gyerek utazhat egesz nap barmennyit, van hetijegy ami £11.50, van havijegy ami £38.50. Ezek utan meg van egy lehetoseg amit studenteknek kinalnak. Ez ugy mukodik hogy vannak ingyenes sulik ahova eleg csak beiratkozni, azaz elkezdeni es kapsz egy student card-ot amivel igenyelheted a studentekenek szolo berletet. A mostani berlet ara £96. Van teli tavaszi meg nyari. A telirol lecsusztunk mivel 3 honapig jo. A tavaszit majd csak aprilisban lehet megvenni, a nyari viszont sokkal olcsobb mint az elozo ketto. Ha jol emlexem akkor ugy £45-50.
Az egeszet ha osszeadod akkor kijon hogy ha meghuzod magad es nem veszel ruhakat meg miegymast akkor oan havi £250-300 -bol kijohetsz.
Minekunk most ugy van hogy a sajat kulon szallasunkban mindenestol oan havi £500-600 -bol fogunk elni mivel a kezdetekhez felhasznalt penzt kolcsonbe kaptuk es vissza kell adni, azaz fejenkent £250-300-bol. -
PaladiN
aktív tag
Nem is veletlen hogy az ''elvileg'' szot irtam. Nincs sajat tapasztalatom, csak van egy haverom aki kint elt ugy ket evig, meg amikor nem volt korlatlan, es tole hallottam hogy az ireknel a legjobb. Amennyiben ez nem igy van akkor ne engem verjetek.
-
PaladiN
aktív tag
-
PaladiN
aktív tag
''magyarul: legálisan tisztán munkához jutni szinte lehetetlen.
ha ki akarok meni, azt legalább 3 hónappal előre el kell kezdeni szervezni, és le kell fixálni egy konkrét állást munkaadóval.
és feketén munkához jutni csak ismerős-angliába-megszán-és-ad fizut-munkláért?''
Ez a rossz hozzáállás. Otthonról nem fogsz munkáttalálni kint!!! Vannak otthoni munkaközvetítők akiket érdemes elkerülni mert csak fizetni fogsz és várni!
Otthon kicsit furcs de Angliában úgy működik a gyors munkakeresés hogy elindulsz az utcán és bemész a boltokba és megkérdezed hogy van-e munka. Nekem ez sikerült és egy sem volt legális (turista vízummal)...Ez igy ebben a formaban nem teljesen igaz. Elore is bocs hogy ezt kell irnom, de ez max feligazsag. Uis ha te jol, ismetlem JOL beszelsz angolul akkor az itteni ugynoksegeken keresztul is talalsz munkat nemi hazudozas kisereteben (ez van: ez azt jelenti hogy te mindent tudsz es ezt fennem hirdeteted magadrol). A masik fele a dolognak (mivel ezt is csinaljuk miota idekint toltjuk az idot) hogy ha te bemesz hogy szeretnel munkat akkor jellemzoen addig jut el a dolog hogy kitoltetnek veled egy jelentkezesi lapot, aztan pedig le....nak magasrol. Ugyanez van akkor is ha ugynoksegen keresztul telefonalsz az illeto cegnek, mivel felirja hogy ki vagy hogy lehet elerni teged es megigeri hogy visszahiv. Ezutan pedig nem hiv vissza.
JA!!!
Ha nincs NIN-ed es work permited akkor 90% hogy nem alkalmaznak. Meg akkor sem ha te vagy a legalkalmasabb a munkara.
Az en tapasztalatom az hogy itt 100-szor annyira kell nyomulni mint otthon, es az eget is le kell kamuzni az egrol, es a lehetosegekhez kepest eroszakosnak kell lenni. -
PaladiN
aktív tag
Hali!
Az EU-s állampolgárokra már nem a 8-12 ezer fontos tandíj vonatkozik hanem ugyanaz ami az angolokra. (1200-2000pánd) !
A NIN-t a lakóhelyed körzetéhez tartozó Social Security-ben kell igényelned, de ahhoz kell egy levél a munkáltatótól de azt hiszem valakinek ment anélkül is.![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
És hazudhatsz olyat is hogy már igényelted és meg van az ideiglenes számod ami...
Figyelmedbe ajánlom a honlapom, ha bármi kérdésed van akkor nyiss nyugodtan egy topicot és biztos vagyok benne hogy első kézből fogod kapni az infókat!
A tandijt illetoen lehet hogy igazad van mivel en csak fel szemmel neztem a kiirast.
A NIN-el kapcsolatban nincs igazad, mert lehet munkahely nelkul is igenyelni. Mivel nekem mar van ''melom'' (amennyiben egy napi 1.5h-s takaritast annak lehet nevezni) es emiatt mar igy igenyeltem ezert nem mondom hogy a sajat tapasztalatom, de a jobcentre-ben mondtak hogy nem kell hozza feltetlenul. A honlapodat majd megkuksolom, thx. -
gregorik
senior tag
-
atosz
őstag
350Ł?

Sztem az edes keves Angliaban. Igencsak draga kint az elet.... En elvoltam kint egy fel evet, kiraly volt.
-
gregorik
senior tag
Elvileg minel eszakabbra mesz annal elfogadobbak az angolok. Elvileg az ireknel a legjobb. Mindenesetre ennek ellentmond a fent emlitett holgyismerosom azon eszrevetele, miszerint 2.kerdes a cigany.
Ittt Birminghamben elegge elfogadoak altalban az emberek. Rengeteg a fekete bevandorlo, menekult.írországban találkoztunk egy lánnyal, aki csak egy kemping takarítójaként tudott elhelyezkedni; ott se leányálom, ami van.
-
vicces
addikt
''magyarul: legálisan tisztán munkához jutni szinte lehetetlen.
ha ki akarok meni, azt legalább 3 hónappal előre el kell kezdeni szervezni, és le kell fixálni egy konkrét állást munkaadóval.
és feketén munkához jutni csak ismerős-angliába-megszán-és-ad fizut-munkláért?''
Ez a rossz hozzáállás. Otthonról nem fogsz munkáttalálni kint!!! Vannak otthoni munkaközvetítők akiket érdemes elkerülni mert csak fizetni fogsz és várni!
Otthon kicsit furcs de Angliában úgy működik a gyors munkakeresés hogy elindulsz az utcán és bemész a boltokba és megkérdezed hogy van-e munka. Nekem ez sikerült és egy sem volt legális (turista vízummal)...erre gondoltam én is. fogom magam, kimegyek, majd kilincsleek.

de ez igy elég durva, még ha neked be is jött -
PapaMaci
őstag
Mi is most szeretnénk kimenni Angliába a nyáron. Jo lenne megtudni minél többet a lehetöségekröl!
-
kapcs-ford
őstag
''magyarul: legálisan tisztán munkához jutni szinte lehetetlen.
ha ki akarok meni, azt legalább 3 hónappal előre el kell kezdeni szervezni, és le kell fixálni egy konkrét állást munkaadóval.
és feketén munkához jutni csak ismerős-angliába-megszán-és-ad fizut-munkláért?''
Ez a rossz hozzáállás. Otthonról nem fogsz munkáttalálni kint!!! Vannak otthoni munkaközvetítők akiket érdemes elkerülni mert csak fizetni fogsz és várni!
Otthon kicsit furcs de Angliában úgy működik a gyors munkakeresés hogy elindulsz az utcán és bemész a boltokba és megkérdezed hogy van-e munka. Nekem ez sikerült és egy sem volt legális (turista vízummal)... -
kapcs-ford
őstag
Énis énis! szeretnék kijutni. Gondolkodtam hogy jo lenne elvégezni ott az egyetemet, csakhát a tandíj... Azért egy álomnak jó, bár ha ugy alakulnak a dolgok lehet valóra válik. Vélemény, esetleg valaki aki gondolt erre?
Most jelentkeztem egy kinti főiskolára, ha érdekelnek a részletek akkor írj!
-
kapcs-ford
őstag
Voltunk egy egyetemen, egesz pontosan az Aston-on. A tandij egy evre £6-8000, amit itt ha rendes allasod van akkor rohogve megkeresel egy ev alatt.
Egyebkent a minimalber itt kortol fuggoen alakul es ugy £5 korul van orankent. Ebbol ki lehet szamolni hogy egy normal honap alatt ugy £1000 korul keres az aki minimal folott keres egy kicsivel. Pl. az angol tanari allas itt napi!!!!! £100 bevetlellel jar, legalabbis tobbszor lattunk ien hirdeteseket. De irhattam volna azt is hogy a ketkezi munkat vegzok, mint pl a lakatosok, vagy az elektromos cuccokhoz erto ill. ien bizivel rendelkezok is rendesen keresnek.Hali!
Az EU-s állampolgárokra már nem a 8-12 ezer fontos tandíj vonatkozik hanem ugyanaz ami az angolokra. (1200-2000pánd) !
A NIN-t a lakóhelyed körzetéhez tartozó Social Security-ben kell igényelned, de ahhoz kell egy levél a munkáltatótól de azt hiszem valakinek ment anélkül is.![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
És hazudhatsz olyat is hogy már igényelted és meg van az ideiglenes számod ami...
Figyelmedbe ajánlom a honlapom, ha bármi kérdésed van akkor nyiss nyugodtan egy topicot és biztos vagyok benne hogy első kézből fogod kapni az infókat!
-
PaladiN
aktív tag
Most bocsi de lepnem kell. Majd meg jovok erre.

-
PaladiN
aktív tag
Énis énis! szeretnék kijutni. Gondolkodtam hogy jo lenne elvégezni ott az egyetemet, csakhát a tandíj... Azért egy álomnak jó, bár ha ugy alakulnak a dolgok lehet valóra válik. Vélemény, esetleg valaki aki gondolt erre?
Voltunk egy egyetemen, egesz pontosan az Aston-on. A tandij egy evre £6-8000, amit itt ha rendes allasod van akkor rohogve megkeresel egy ev alatt.
Egyebkent a minimalber itt kortol fuggoen alakul es ugy £5 korul van orankent. Ebbol ki lehet szamolni hogy egy normal honap alatt ugy £1000 korul keres az aki minimal folott keres egy kicsivel. Pl. az angol tanari allas itt napi!!!!! £100 bevetlellel jar, legalabbis tobbszor lattunk ien hirdeteseket. De irhattam volna azt is hogy a ketkezi munkat vegzok, mint pl a lakatosok, vagy az elektromos cuccokhoz erto ill. ien bizivel rendelkezok is rendesen keresnek. -
PaladiN
aktív tag
NEeeeeeeemm!
A rendes allas az illeto szemelyisegetol meg a szerencsejetol fugg elsosorban.
Ismerek oan magyart idekint aki egy kis panzioban videken dolgozik 1.5 eve valtozatlan korulmenyek kozott, de neki ez igy jo. En otthon egy kisebb cegnel voltam amoan ugyvezeto fele. Idekint a legalja melokat nezegetem, mivel annyira nem tudok angolul hogy esellyel palyazhatnek jobb melokra. Nekem valszleg tovabb fog tartani ha egyaltalan kint maradok. Most ugy tervezem hogy 7-8 honapot toltok itt elso korben aztan majd meglatom hogy mi lesz. -
mormota
senior tag
-
PaladiN
aktív tag
-
PaladiN
aktív tag
ez egy nagyon hasznos topik lehet, ha kialakul; ráadásul Birmingham érdekesebb is, mint London, mert ''igazi'', közép-angliai, ahogy ott mondanák, ''gritty''. számolj be majd minden fejleményről, alkalmi melók, végleges meló, életszínvonalatok növekedése, ilyesmi; engem legalábbis tényleg érdekel, hogy érdemes-e arrafelé próbálkozni..
Elvileg minel eszakabbra mesz annal elfogadobbak az angolok. Elvileg az ireknel a legjobb. Mindenesetre ennek ellentmond a fent emlitett holgyismerosom azon eszrevetele, miszerint 2.kerdes a cigany.
Ittt Birminghamben elegge elfogadoak altalban az emberek. Rengeteg a fekete bevandorlo, menekult. -
mormota
senior tag
nemis azt mondom, hogy csakis azt akarok, de elindulni jó... mert hát megélni meg kell, és ebből lehet pénzt szerezni.
ha már van valami keresetem, akkor tovább tudok lépni, és tudok keresni *rendes tiszta* melót -
PaladiN
aktív tag
Bocs meg valami a feketemelo mukodik, de en nem biztos hogy mar eleve igy kellene kijonni, nekiindulni.
-
PaladiN
aktív tag
-
PaladiN
aktív tag
Nos!
Igazabol nagyon keves idom van, sajna itt csak 15 perc all a rendelkezesunkre ezen az ingyenes helyen.
Rengeteget tanulunk- tanultunk maris az ittlet alatt. A nehezsegeink nagyreszt az informaciohianybol fakadnak. Az is biztos hogy ha meglettek volna bizonyos informaciok meg az indulas elott talan maskent indulunk el. Par emberrel, akikkel mar kinnt ismerkedtunk meg, nagyon segitokesznek bizonyultak. Talalkoztunk par magyar fiatallal is, akik itt tengetik eletuket, es bizony nem tapasztaltunk olyan
nagy magyar osszetartast. Nem olyan nep vagyunk, bar most ezen en igyexem egy kicsit valtoztatni. Volt nemregiben itt angliaban egy hatalmas kampany, amit felkapott a sajto, hogy a magyar ciganyok elarasztjak Anglia munkaero piacat. Ez is erinthetett minket nyilvan, mivel az atlag angol szemeben nincs kulombseg magyar es magyar kozott. Eszakon egy ismerosom kifejezetten arrol szamolt be hogy nem szivesen latjak a magyarokat, es foleg nem szivesen alkalmazzak. Altalaban a masodik kerdes az a magyar utan hogy cigany-e. Mi ugyan iet meg nem tapasztaltunk, de mindenestre ezt egy 2 eve itt elotol hallottam.
Peldaul ez is egy olyan info, amit otthonrol igen nehez megtudni. Most hogy sikerult egy napi egy oras allast talalni MERT SIKERULT (szerencsere
mindkettonknek ugyanott ) ezzel legalabb a papirokat sikerul megszerezni. Emiatt most nagy az orom es ujjongas. Szoval igen, eleg nehez, de talan mostmar legalabb az irany jo. -
gregorik
senior tag
amúgy ha a Fáradt gőzben lenne, többen olvasnák..
-
mormota
senior tag
Angliaban kozel sem oan egyszeru munkahoz jutni.
1. Kell rendelkezned national insurance number-el ami kb. 1-3 honap. Enelkul csak naon korlatozott kor foglalkoztat embereket.
2. Kell rendelkezned work permittel, csakhogy ezt az elso munkaadod tudja igenyelni neked, azaz munka nelkul nem lehet elinditani.magyarul: legálisan tisztán munkához jutni szinte lehetetlen.
ha ki akarok meni, azt legalább 3 hónappal előre el kell kezdeni szervezni, és le kell fixálni egy konkrét állást munkaadóval.
és feketén munkához jutni csak ismerős-angliába-megszán-és-ad fizut-munkláért? -
gregorik
senior tag
ez egy nagyon hasznos topik lehet, ha kialakul; ráadásul Birmingham érdekesebb is, mint London, mert ''igazi'', közép-angliai, ahogy ott mondanák, ''gritty''. számolj be majd minden fejleményről, alkalmi melók, végleges meló, életszínvonalatok növekedése, ilyesmi; engem legalábbis tényleg érdekel, hogy érdemes-e arrafelé próbálkozni..
-
PaladiN
aktív tag
Angliaban kozel sem oan egyszeru munkahoz jutni.
1. Kell rendelkezned national insurance number-el ami kb. 1-3 honap. Enelkul csak naon korlatozott kor foglalkoztat embereket.
2. Kell rendelkezned work permittel, csakhogy ezt az elso munkaadod tudja igenyelni neked, azaz munka nelkul nem lehet elinditani. -
PaladiN
aktív tag
Akkor sztem csabitsd at ide ot. Biztosan sok a kulonbseg Birmingham es London kozott, es o tudna irni az ottani viszonyokrol. Meg biztosan profibb akkor mar ami az ismereteket illeti, sot lehet hogy lehetosegeket is tud az erdeklodoknek.
-
mormota
senior tag
semmi különös.
a lényeg, hogy anglia legyen, nyelvet gyakorolni, fun, pénzt szerezni.
igazából csak terv, lehet hogy meg se valósul idén, majd csak jövőre -
PaladiN
aktív tag
Erre nem naon tok jo otlettel szolgalni, avagy neked is azt tanacsolom hogy ugynoksegen keresztul probald, avagy ha nyarra tudok errefele valami hasonlot akkor megirom. Egyelelore azt tanacsolnam hogy nezegess a neten munkak utan. Egyebkent van valami tervetek hogy merrefele mennetek?
-
cikasz
őstag
Hali
1 kedves régi ismerős barátnőm is kint él Londonban 3 éve már
Most találkoztam vele véletlenül az ünnepek előtt és azóta levelezgetünk...
[Szerkesztve] -
PaladiN
aktív tag
Mindenkeppen keress egy munkakozvetito ugynokseget hacsak nem millasok a szulok. Az arak errefele az otthoni x2 vagy neha meg tobb is. Ha nincs melod iszonyatos osszegeket koltesz el mire lesz.
-
mormota
senior tag
nyárra 2-3 hónapot kimenni részmunkaidős melóba megéri, hogyan (2-4 embernek)?
gondolkodtunk haverokkal, hogy ki kéne menni, megszedni magunkat, világot látni, tapasztalat, fun
[Szerkesztve] -
PaladiN
aktív tag
Bocsesz, de mint ahogy sejtetted itt nem mennek egy csapasra a dolgok. Egyelore csak egy ingyenes mailszobaban tudunk irkalni, de remelhetoleg nemsokara mar lesz otthon is net. Egyebkent errefele ugy £15-£20 magassagban merik a legolcsobb adsl-t havonta.
-
PaladiN
aktív tag
Ketten hoztunk magunkkal £1600 -ot mondvan hogy elegnek kell lennie. Hat ugy nez ki hogy neccesen, de lehet hogy eleg lesz. Egyebkent azert csak ennyit, mivel tobb £-ot nem tudtunk felhajtani. Tartalekunk van meg ezen kivul, de errefele naon rosszul valtjak a Ft-ot.
-
PaladiN
aktív tag
Idekint ez nem igy megy

A baratosnemmal jottunk ki ketten es Anglian belul Birmighambe.
A lakas amit berlunk egy studiolakas havi £340-ert. (360Ft egy£)
Plussz az aram, ami itt oan £20 korul van havonta.
Lehet olcsobban is meg nagyobbat is, de ez viszonylag kozel van a kozponthoz es nekunk ez volt most a fontos. -
Tsunami
senior tag
Ja hozzáteszem 4-500 rugóval mentek ki

-
the.legend
csendes tag
Énis énis! szeretnék kijutni. Gondolkodtam hogy jo lenne elvégezni ott az egyetemet, csakhát a tandíj... Azért egy álomnak jó, bár ha ugy alakulnak a dolgok lehet valóra válik. Vélemény, esetleg valaki aki gondolt erre?
-
Tsunami
senior tag
3 haverom kiment, ugy volt eleinte, hogy én megyek haverral, aztán jól itt hagyott mindenki, másképp alakult...
Asszem valami raktárban melóznak havi 750 fontért, szállás meg megélhetés kijön 350 ből, ha szűkösen él az ember. Mellesleg az a 750 font alig több a minimál bérnél ott
-
zoty314
aktív tag
Én is szeretnék nyáron kimenni, de nincs valami nagy bátorságom hozzá egyedül, és egyelőre nem tudok senkit, akivel mehetnék. Addig még lehet, hogy akad valaki, de egyedül nem merek nekivágni.
-
vicces
addikt
jol behalt a topic. gondolom odakünn, nincs mindig netközelben a kollega.
az usa topic is bejött nagyon. tudom, hogy oda nem fogok kijutni...
maradt anglia, német o. egyenlőre. csak nehogy itthon possadjak meg. -
Darth_Revan
veterán
Jaja,amit a kollegák megkérdeztek engem is érdekel
Én úgy tervezem,hgoy suli befejezése után kimegyek,dolgozok pár hónapot/évet aztán a félrerakott pénzel hazajövök és átváltom Ft-ba (vagy Euróba,ha sokáig kint leszek
) és ezzel is megnövelem a pénzmagjaim számát
-
vicces
addikt
és mennyi pénzzel mentél ki??
mert gondolom amig nem találsz munkát, addig élni kell valamiből..
-
pilóta
nagyúr
És mivel foglalkoznál szívesen?
Régebben én is gondolkoztam, hogy kimegyek, de aztán másképp alakult az élet...
Lakást szereztél már? Mennyiért lehet viszonlag elfogadható körülmények között lakni? -
PaladiN
aktív tag
Esetleg azok szamara akik kint elnek mar regebb ota lenne egy kerdesem. Megpedig hogy a national insurance number es a work permit kozott mi az osszefugges, mivel hallottam egy haveromtol hogy van, masok meg aszondjak hogy fuggetlen.
-
PaladiN
aktív tag
Szal en ket hete toltam ki a verdat ide es azota par dolgot megtudtam arrol hogy mien is az angol vendegszeretet.
Most epp azutan kajtatok hogy talaljak full time-os melot, mivel az errefele nem egzszeru. -
PaladiN
aktív tag
Hi all!
Azert nyitottam ezen totyikot hogy azok szamara akik kint elnek, mint pl jomagam, es egyben azok szamara akik errefele kacsintanak legyen egy kapcsolodasi pont, azaz mar elozetesben informaciot szerezhessenek az itt megtapasztalhato dolgokrol.
Új hozzászólás Aktív témák
-
100 - 1
48348 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1901 1900 - 1801 1800 - 1701 1700 - 1601 1600 - 1501 1500 - 1401 1400 - 1301 1300 - 1201 1200 - 1101 1100 - 1001 1000 - 901 900 - 801 800 - 701 700 - 601 600 - 501 500 - 401 400 - 301 300 - 201 200 - 101 100 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Apple AirPods Max Midnight ! Új Bontatlan / 2028.03.16-ig Garancia!
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T430s - i5-3GEN I 8GB I 320GB I 14" HD+ I Cam I W10 I Garancia!
- Akció! Lenovo ThinkPad T14 Gen2 Intel i5-1135G7 Refurbished - Garancia
- iPad felvásárlás!! Apple iPad, iPad Mini, iPad Air, iPad Pro
- 27% - ASUS TUF Gaming X870-PLUS WIFI Alaplap
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Én Londonról beszéltem
Ott találtunk ezt azt a 3-as zónában!
főleg...
)
''






![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
