Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wm2

    őstag

    válasz bmwk1200s #57949 üzenetére

    Még mindig az IBM és a Power architektúra képviseli a CPU gyártás csúcsát. A Power9-el nagyon nehéz versenyezni lebegőpontos számításban. Az erejük is brutális egy a Power8-nál már jóval kedvezőbb fogyasztás mellett. A Freescale vállalat csinált nagyon jó ULV PowerPC processzorokat is. Passzív és aktív hűtéssel egyaránt (ilyen CPU van az új Amiga X5000-ben). A Power architektúra semmivel sem állt rosszabb helyzetben, mint az ARM; amit az Apple csak használ.

    Az ARM olcsó az Apple vállalatnak. Ahogy az AMD chip is az nVidiaval szemben. A profit miatt vállna meg az Inteltől is és nem azért, hogy neked jobb legyen. Az csak marketing. Ehhez direktbe lebutítják még neked pl. a fotózás és zeneszerkesztés fogalmát, hogy 1-2 gyári effekt használata után azt hidd, te mekkora profi mestere is vagy a szakmának. Ez is a profitról szól és mi ilyenkor mondjuk, hogy már Bólogató János is menő grafikusnak és DJ-nek hiheti magát. Egy ARM alapú telefonról. 🙂

    A PPC időkben viszont nem volt Intelre PS. Most sincs Pixelmator PC-re, viszont az Adobe PC-n sem ugyanaz, mint egy Pixelmator iOS-en, bárki, bármit is magyarázzon ebbe bele. Szóval kár a PPC és korai Intel korszakot összehasonlítani a maival (köszönjük iPhone). Nem azt mondom, hogy egy iPad nem jó kiegészítő eszköz (leginkább egy grafikusnak) de azzal a filozófiával, amit az Apple képvisel nem egy teljes étékű asztali számítógép (a 10.000 geekbenchet feldughatják, ha egy 7000-es i5 aktív portokkal és külső monitorral meg az).

    [ Szerkesztve ]

    Ozora <3

Új hozzászólás Aktív témák