Új hozzászólás Aktív témák
-
-
inf3rno
nagyúr
válasz
krizmo_
#38089
üzenetére
Vannak ezek a műanyag habos tálcák, amikre sütit, ilyesmit szoktak csomagolni. Cseppents rá egyet, aztán látni fogod, ahogy lyukat mar belé. A legtöbb műanyagot oldja, a ragasztót is azért tudja feloldani, mert az is műanyag. Baromi jó szerves oldószer, csak drága. [link]
-
inf3rno
nagyúr
válasz
krizmo_
#38081
üzenetére
Az a műanyagot is meg fogja marni egy kicsit. Igazán jó szert nehéz mondani, mert a ragasztó is egy műanyag fajta meg amiről le akarja szedni az is. Ismerni kéne, hogy pontosan milyen anyagok, és az alapján talán lehetne találni valamit, ami a ragasztót oldja, de a műanyagot nem.
-
Benhill
senior tag
Bestbyte.hu szokta teljesíteni a rendeléseket?
Múlt pénteken rendeltem valamit előre fizettem, és eddig azt se mondták hogy mek. Semmilyen emailt nem kaptam csak a simplepay sikeres fizetésről...
-
#73959936
törölt tag
műanyag felületről ragasztót mivel lehet eltávolítani ?
(hígító, körömlakk-lemosó és kés kivételével )
-
LOTR
addikt
igen, értem amit mondasz és elnézést, valóban félreérthetően fogalmaztam
viszont én nem a jelenlegi szabályozást írtam (azt linkelted is, hogy mi), hanem a 2017 előttit, tehát ha nem elírás volt többeknél is (amit ezek után kétlek), akkor a mostanihoz nagyon hasonló szabályt alkalmaztak akkor is, hiszen a legelső orvosi igazolástól számítva 9 év múlva lejárt az első jogsija többeknek is, de hosszabbítás után már kerek 10 évre volt érvényes
mindenesetre köszi a válaszokat
-
BiP
nagyúr
Most konkrétan ez a szabály (ahogy a kérdésed kapcsán utánaolvastam), azért írtam így, egyfajta magyarázatként.
ezért lehet az, hogy ha az orvosi igazolástól nézve, adott naptári napon belül jön még a születésnap, akkor csak ~9 évig érvényes a jogsi
Nem naptári évhez kötött, hanem születésnaphoz.
Az orvosi utáni 10. születésnapig érvényes. Ezért van, hogy az első az törtév lesz. Hogy ez 1 hét vagy majdnem egy egész, az a két dátum viszonyától függ, nem a naptári évtől.Tehát ha januárban volt az orvosi, és decemberben születtél, akkor ~10évig lesz érvényes, hiába van ugyanabban a naptári évben.
De ha 1 héttel az orvosi után van a szülinap, akkor kb. veszítesz egy évet, így lesz 9év+1 hét. -
LOTR
addikt
pont ott volt dolgom, ezért rákérdeztem, és nem tudtak rá értelmes választ adni, ha pedig egy hivatalos okmányban valami hibás dolog szerepel, az javítható, ha pedig nem hiba miatt van ez, akkor valami "szabály" miatt lehet, az már csak az én 'naivságom', hogy azt hittem az ott dolgozó ügyfeles talán ismeri is az ide vonatkozó részt
amúgy másnál is láttam hasonló esetet, hogy legelső jogsinál mintha úgy számítanák az éveket, ahogy te is írtad: orvosi igazolástól számítva a születésnapig az első év és utána még +9év, ezért lehet az, hogy ha az orvosi igazolástól nézve, adott naptári napon belül jön még a születésnap, akkor csak ~9 évig érvényes a jogsi - bár ez csak a kevés info alapján levont következtetés, tehát csak egy feltételezés
-
BiP
nagyúr
Bevallom, nem tudok visszaemlékezni, hogy 2002-ben mi volt a jogsi érvényességére a szabály

Én 2013-ban hosszabbítottam, akkor napra pontosan 10évre kaptam.De amúgy meg nem mindegy, hogy 9 vagy 10 év? Kellően hosszú mindkettő. Legalábbis szerintem felesleges ezen rugózni, hogy MAAAJD mikor jár le. Szerintem azért kötötték a szülinaphoz, mert azt mindenki meg tudja jegyezni, és akkor nem lehet arra hivatkozni, hogy "jaaaj, biztos úr, észre se vettem, hogy lejárt"
Ha meg mostanában járt le, az utóbbi 1 évben (2020. szeptember 1. és 2021. június 30. között) , akkor extra 10 hónappal tovább érvényes. [link]
-
BiP
nagyúr
Pár éve (2017) életbe lépett egy módosítás, amiben nem az orvosi igazolás pontos dátumához, hanem a szülinaphoz igazítják az érvényességet.
[link]
Pont egy ilyen példát hoznak:
"Meglepő változással szembesültek azok, akik idén év elején újították meg jogosítványukat, míg eddig az orvosi vizsgálat, egészen pontosan az igazolás kiállításának napja határozta meg, hogy meddig lesz érvényes a jogosítvány, mostantól az egyszerűség kedvéért minden friss, illetve megújított jogosítvány a delikvens születésnapján jár le, de amennyiben valaki egy héttel a születésnapja előtt újítja meg jogosítványát, akkor egy hét híján egy évet el is veszít jogosítványa érvényességéből. "Szóval nem visszasorolta a gép egy évvel, hanem egyszerűen mindig az orvosi igazolás utáni első szülinap az első év a 10-ből (ez mindig tört év, és itt szerencsétlen módon 1 hetet jelent), majd +9 év a maradék.
Az meg, hogy az okmányirodában dolgozók nem tudják, az őket minősíti. Bár valóban, 100féle okmányt állítanak ki, nem tudhatnak minden apró jogszabályt, de egy rutinosabb ügyintéző azért csak megjegyzi a gyakoribb dolgokat.
(mindegy is, ezen kár fennakadni, minden munkahelyen vannak olyanok, akik pont leszarják a munkájukat, mit miért csinálnak, csak nyomkodják a gombokat, ahogy a leírásban van)Mi pénteken voltunk, a szomszéd ablaknál épp azon vitatkoztak, hogy valami igazolás még hiányzott nekik, és azon akadtak ki, hogy amikor először itt voltak, és pótlás miatt újra kellett jönni, akkor miért nem szóltak, hogy nem csak X dolog kell, hanem Y dolgot is hozzák magukkal. Most meg ugye Y-t hiányolták, ami nem volt náluk.
-
LOTR
addikt
sziasztok
hátha valaki járatos a témában és tudja a megoldást
jogosítvány érvényességi időpontokkal kapcsolatban- orvosi igazoláson a dátum a születésnap előtti hét
- 'vizsga időpontja', mondjuk legyen születésnap után +1 hónap (ez ugye mindegy is)
és a jogosítvány lejárta, vagyis az 'érvényességi idő' az orvosi igazolástól számított +9 évmaradjunk annyiban, hogy az okmányirodában a dolgozók, akik foglalkoztak az üggyel nem tudták megindokolni, csak azt mondták, hogy a számítógép visszasorolta ezt is egy évvel, ők nem tehetnek róla, de sokan jártak így, ez van
én nem követtem az eseményeket, de sehogy nem értem, hogy miért és hogyan jön ez ki
volt valami változtatás, hogy az orvosi igazolás előtti, utolsó születésnap évéhez viszonyítva állították vissza a meglévő vezetői engedélyek érvényességét?
remélem érthető mit szeretnék kérdezni
köszönöm -
FattyDove
őstag
Melyik lapos felmosó szettet érdemes megvenni, ami még emberi áron van? Értsd nem 15k
-
0xmilan
addikt
válasz
0xmilan
#37979
üzenetére
Na, egy hettel kesobb ravettem magam, hogy megirjam a nyito hsz-t a webshopos ertekelesek topikhoz. Johet barmi, ami vicces vagy komoly, rovid vagy hosszu, hibatlanul megirt vagy helyesirasi hibakkal teli vagy barmi okbol erdekes.
-
0xmilan
addikt
Ezen a linken tudsz emailt valtoztatni. Acc-ot torolni is tudsz, de emiatt nem kell ujra regisztralnod.
-
coco2
őstag
Acc email címet tudok változtatni itt a prohardveren, vagy csak acc-ot törölni, vagy még azt sem? Ezeréves freemail acc-októl éppen végleg megszabadulni készülök, és erre a prohardver acc-ra (meg pár nagyon régire) még freemail van beállítva.
Tippeket / útbaigazítást szeretnék, mi a teendő email változtatás / acc megszűntetés ügyben.
Köszönöm
-
0xmilan
addikt
válasz
philoxenia
#38065
üzenetére
Tetszik, hogy a cikkbol is kiderul, hogy csak a freemail spamszurojen mennek at ezek az adathalasz levelek.

-
philoxenia
MODERÁTOR
-
De4d
őstag
-
De4d
őstag
válasz
0xmilan
#38061
üzenetére
Fel is hívtam őket, állítólag nagyon sok ilyen bejentés érkezett, és valóban adathalászat, és nem mondjuk téves címre küldés, mert jártam ár úgy is. Drága Vodával, hogy nekem küldték ki a számlát. Csak rendes email volt címmel megadva és hát mikor láttam hogy Nyíregyházi lakos akkor sejtettem hogy valami nem kerek. Pl az nem kamu volt, csak rossz emailre küldték a számlát, Ez viszont jó nagy kamu.
Nem is használom már azt az emailem, csak még mindig megvan. -
De4d
őstag
Üdv.
Egy újabb fura dologba futottam, mostanság úgy látom betalálnak minden szarral.
1 hónapja jött vodától is hogy fizessem be a számlám mikor nem vagyok vodás
Most meg ez.
Most vagyok éppen lakásvásárlás közben, de még semmi sincs az én nevemen nem vettem birtokba (hitelösszeg még nincs fizetve kb 2 hét még)
Akkor hogy jöhetett nekem egy ilyen felszólítás? Főleg olyan email címre amit ezer éve nem használok.Arról nem is beszélve mire fel ilyen magas számla? Az tény hogy 1 hete belköltöztem "előre" megyegyezéses alapon a lakásba kb főztem 2 kv-t meg két 2 levest.
-
0xmilan
addikt
válasz
EmberXY
#38050
üzenetére
A reszponziv valoban az, amikor a merethez igazodik.
Viszont egy adatbazist hasznalo oldal is lehet statikus: pl. egy statikus jelentes, ami egy adatbazisbol szedi a megjelenitendo szamokat, de a felhasznalo nincs hatassal a tartalomra, csak megnezni tudja.
A kulonbseg talan inkabb az, hogy a statikus oldal minden felhasznalonak ugyanazt mutatja, mig egy dinamikusnal attol fuggoen valtozik az oldal, hogy ki van belepve es, hogy a belepett- es a tobbi felhasznalo mit csinal az oldalon. Pl. ha megnezed az adatlapodat, akkor Neked mast fog mutatni, mint Eastman-nek, pedig ugyanazt az oldalt nezitek, de mivel kulonbozo session sutit kuldtok a szervernek ezert a szerver az alapjan dinamikusan mas adatlapot general. -
rii
nagyúr
válasz
Top cat
#38048
üzenetére
bennem is ez a szó fogalmazódott meg mostanság ... lopás ...
" ... működtetni az országot .... "
ja
olyan önkormányzatokat fenttartani akik beleszólnak hogy vidéki, 2000 fős kisfaluba, házon belül hol lehet a fürdőszoba.
és ilyenkor a jön a kérdés:
nóóóóóóóó'mális?
mi a répa retek mogyoró köze van neki ahhoz hogy hol van a fürdőszoba?
semmi ...mi meg szavazunk 4 évente hogy ki vegye el a pénzünk 1/4-t, csak a vásárlások által
mert ha nem lenne forgalmi adó, 5x mehetnék el boltba, így meg csak 4xarról nem is szólva hogy már a fizetésünk jórésze is elmegy adóra, és még a megadóztatott fizetésből meg a forgalmi adó
és a legjobb:
ez mind a szemünk előtt van ... és nem vesszük észrevideo .. vagyis inkább diagrakmm vagymi + subtitles
-
Eastman
addikt
A dinamikus weboldal azt jelenti, hogy alkalmazkodik a képernyő (böngésző) méreteihez? Vagy tévedek?
-
Immy
őstag
Sziasztok,
Van ötletetek hogyan lehetne kimutatni, hogy a levegőztetőből dohány szag jön?
Vagy mivel? -
rii
nagyúr
sziasztok
annak mi a logiaki háttere, hogyha veszek a boltba akármit, akkor arra az állam ráteszi a forgalmi adót?
a semmire miért vet ki adót?
neki ez olyan bevétel amiért egy mp-et nem kell dolgoznia. -
De4d
őstag
-
I02S3F
addikt
Sziasztok! Irányítsatok már megfelelő topicba! Másodállásként gondolkodom webshop feltöltősdit csinálni. Valahol szeretném megbeszélni, hogy ehhez mi szükséges!
-
Cs1csó
titán
válasz
Viktor0610
#38023
üzenetére
Az egészségügy jelenlegi helyzetét nézve lehet van annyi értelme a távgyógyításnak mint ha elmegy az ember egy szakrendelésre.
-
-
jozsi252
veterán
Foghúzás után vagyok és mikor hazaértem be is vettem az antibiotikumot. Augmentin Duo 875mg/125mg írt fel a dokinő, plusz vettem mellé enterolt amit vele együtt vettem be. Ez volt kb. 1-1.5 órája. Viszont a fejem majd szétmegy úgy fáj, úgyhogy Algoflex Rapidot is vettem be mert az szokott segíteni.
Lehet belőle baj szerintetek? Vagy az Augmentin meg Algoflex nem erősítik fel egymás hatását?
-
-
De4d
őstag
Első körben írtam egy "szép" emailt nekik ha nem utaláják vissza akkor viszem tovább a fogyasztóvédelemhez, tűrhetetlen. Eslő emailre semmi, telefonszámon csak automata robot veszi fel és annyi.
-
BiP
nagyúr
Igen, valóban nehéz eldönteni, hogy ez ilyen amatőr módon összegányolt webshop vagy lehúzós kamuoldal.
A linken csacsognék az "eladó"val, (ami jó eséllyel egy bot) hátha más módon is meg tudják oldani a visszatérítést."Ha nem volt a termék akkor miért lehetett egyáltalán rendelni?"
óóóóóó, azért elő szokott fordulni rendesnek számító boltoknál is. Ez sajnos nem jelent semmit. -
Golden9
veterán
-
De4d
őstag
Nem is paypalon fizettem már az is sandít.
Illetve nem adok ki semmilyen személyes adatot. Ha nem volt a termék akkor miért lehetett egyáltalán rendelni? Ha meg pont akkor fogyott el ami nehezen lenne hihető. a fizetés után persze, akkor miért sztornózzák ők? Illetve ha rendelni tudtam akkor ugyanoda vissza is tudják utalni a pénzt, ne hogy már nekem kelljen megint személyes adatot megadni. Sokszor rendeltem már neten, de ilyen "kamuszaggal" még nem találkoztam soha, hogy elfogyott terméket is lehet rendelni kifizettetik aztán írnak hogy nincs és még adjak meg személyes adatokat, egy teljesen másik emailcímre. Még ha nem is lenne kamu ez gáz. -
BiP
nagyúr
A megrendelési igazolásban szereplő linken (megnéztem) ugyanez a szöveg van, így szinkronban van az emaillel, amit kaptál.
Valószínűleg a weboldalon küldött üzenetről (ahol azért látszik az előzmény is, tehát látszik,mire hivatkozva kérik a számlaszámodat) automatikusan küldtek egy gmail-es emailt.Szerintem vissza akarják fizetni a vételárat (remélem). És azért kérik.
Én itt a weboldalon simán válaszolnék, hogy paypalre (ugyanarra, amiről fizettél) vissza tudják-e fizetni?Amúgy nem tudom, hogy egy sima IBANNAL (ill. pár személyes adatoddal, név, cím) tudnak-e kárt okozni.
-
De4d
őstag
válasz
Golden9
#38003
üzenetére
Sajnos nem igazán tudom.
De egy csak egy lehet a maribella.hu ugyanis az elmúlt 3 napban online csak szőnyeget illete egy kv főzőt rendeltem.
Nos a kv főző holnap talán érkezik is, kizárásos alapon maradt a szőnyeg (illetve alzán korábban egy hűtőt de azért még a múlt héten elmetem már személyesen)és ez jött
Adatvédelem miatt a képet töröltem. - MADcat
Fogalmam sincs mi ez a lengyel email cím
Illetve a szőnyegről semmi infó nem volt se hogy felvették a rendelést se hogy hol tart a szállítás semmi.
arról meg itt van a rendelésem
A linkre kattintva pedig bejön ez a timetrade oldal.
Ja és az oldalon megadott telefonszám szar...[ Módosította: MADcat ]
-
Golden9
veterán
-
De4d
őstag
Üdv. Egy kis segítséget kérnék mit lehet tenni az ügyemben.
Rendeltem szőnyeget, semmilyen email se értesítés nem jött a rendelés után de a pénzt persze levonta. Erre a mainappal valami legyen szar címről jött valami nyomorék üzenet hogy nincs a termék de adjam meg a számlaszámom.
Se hivatkozás se cím se hogy mire fel, illetve amúgy is, lófaszt adom meg a számlaszámom bárkinek is. Illetve ha az egész nem kamu cég akkor a rendelés alapján látják a számlám hova kellene visszautalni.
Ilyen netes rendelés után hova lehet fordulni?
Új hozzászólás Aktív témák
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Android szakmai topik
- Villanyszerelés
- Információbiztonság, kiberbiztonság, adatvédelem
- Milyen alaplapot vegyek?
- Milyen monitort vegyek?
- PROHARDVER! feedback: bugok, problémák, ötletek
- PlayStation 5
- További aktív témák...
- AMD Gamer PC Ryzen 7 5800x RX 6600XT
- 1 TB 2230 M.2 PCI-E NVME SSD BAZÁR - Samsung, SK Hynix, Micron, WD - STEAM DECK
- 512GB 2230 M.2 PCI-E NVME SSD BAZÁR - Samsung, SK Hynix, Micron, WD - STEAM DECK
- Lexar NM1090 PRO 4TB M.2 NVME PCI-E 5.0 x4 - Új - 14.000-13.000 MBs - Eladó!
- Lexar NM790 2TB M.2 NVME PCI-E 4.0 x4 - Új - 7400-6500 MBs - Eladó!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i7 14700KF 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Bomba ár! HP EliteBook 745 G6 - Ryzen 7 3700U I 16GB I 512SSD I HDMI I 14" FHD I Cam I W10 I Gari!
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 Pro 128GB Graphite -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3082
- Dell Precision 7560 - Intel Core i9-11950H RTX A5000 64GB 1TB SSD FHD (ELKELTEK)
- 18 éve! Billentyűzet magyarítás magyarosítás. Festés vagy lézerezés és egyebek! 3 lehetőség is van.
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Amúgy leírtam az első válaszomban, hogy nem lehet ennyi info alapján eldönteni...
De mindegy, ezen szerintem ne vesszünk össze...




