Új hozzászólás Aktív témák

  • SpydeR3412

    aktív tag

    Pénteken végre befutottak a whoop-hoz az aksik, 2db Charsoon 3.8v 250-es és 3db Gaoneng 3.7v 210-es. Mindkét típus 30-60c értékkel rendelkezik és a súlyuk 6g valamint 7g, a GNB javára.
    A gép egy Eachine e011, gyári fc-vel és proppokkal, valamint BetaFPV-re cserélt motorokkal. Jelenleg a gép súlya az aksi átalakítóval 25.5g. Ebből még fogok faragni, de túl sokat már nem tudok. Számításaim szerint olyan 1g körüli lesz a nyereségem, talán az már az elfogadható szint.
    Itt van néhány teszt videó az aksikról, akit érdekel.
    - Gaoneng 3.7v 210mAh teszt - 2 - 3 - 4 csatlakozó: 1.25 2P
    - Charsoon 3.8v 250mAh teszt - 2 - 3 csatlakozó: PH2.0
    Alább pedig az eddigi véleményemet igyekszem kifejteni az egész átalakítással kapcsolatban...

    A moci csérével egyértelműen jól jártam, mert a gyártó álltal beszerelt példány 14.000es kv értékét még 3500-al emeltem így meg.
    A második lépés az akkumulátor csere volt. Ezek már kifejezetten whoop aksik, hosszúkásak és picik. :K
    Én még akcióban vettem a GNB-t, akkor 500Ft volt darabja (most ezer), úgy megérte. Így viszont, hogy egy árba került a hv aksival, ezért inkább a 3.8v-ot választanám. Nem azért mert baj lenne a Gaoneng-el, csak akkor már miért ne legyen hv, ami egy kicsit jobban is húz. :DDD Igaz, ahoz kell egy töltő is, én ezt vettem. Olcsó volt, egyszerre 4et tud tölteni és mindezt gyorsan teszi.
    Harmadik lépés egy jobb távirányító, ami túlmutat a gyári, aprócska méretű darabján. Nálam ezt egy Jumper T8SG személyesíti majd meg. Már a postán van, úgyhogy csak pár nap. :))
    Negyedik és egyben utolsó lépés, egy a STL v2 beszerzése. Amivel acro-t tudunk varázsolni a kis e011-re.
    Kell neki ez a változás, mert nélküle nem tudják a komponensek megmutatni az igazi arcukat. Addig inkább pounch-ban és fordulókban mutatkozik meg az erejük. De ha már rendesen tud dőlni a gép, akkor lesz ott majd sebesség is. ;]
    Volt igazából még egy projectem az aksival párhuzamosan. Ez egy propeller csere volt 3ágúra. De rosszat rendeltem (1mm-es furatút 0.8-as helyett), így ez a project is csúszik még.

    Történt egy érdekes dolog a GNB aksi első tesztjénél (45.mp-től). Úgy alakult, hogy 'kivételesen' nekimentem egy fának, a gép háta meg a törzsnek csapódott. Pont úgy, hogy köztünk volt a fa. A becsapódástól és/vagy az árnyékolástól, jelvesztés következett be. A Failsafe még nem volt aktív és addig szépen szívta rá magát a gép a fára. :DDD Már pont indulni akartam érte, amikor újra bindelt és repült tovább. :C
    Meg volt olyanom is (gnb 4.rész 55mp), hogy két koccanás hatására előre csúszott az aksi úgy, hogy a kamerakép felső részének majd 50%-át kitakarta középen. :DDD Teli gáznál szinte már semmit sem láttam. ;]

    Összességében jó kis gépecske lesz ez. :))

Új hozzászólás Aktív témák