-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
mrThomi
addikt
Az a sárga kukás szín aztán nagyon kell
-
Polarstar
nagyúr
Visszolvastam, de nem látom hol irtam, hogy csak a Samsung fizet az eladásokért, de ez lényegtelen. A módszer mértéke a lényeg. Ettöl függetlenül, hogy más cégek is visszaosztják a nyereség egy részét, a Samsung nem kicsit jobban, nem kicsit látványosabban, hanem durván tolja ezt az eladásserkentő pénzosztást. Szerintem ez kimeríti a piaci fölénnyel való visszaélés fogalmát. És pont a Honor a bizonyíték erre, mert hiába a saját pénzvisszaosztós rendszere, egy kisebb cégnek esélye sincs a Samsung nagyipari vásárlásösztökélő módszerei ellen. És ide vehetjük még a Samsung kuponozásos "akcióit" is.
Szerintem semmi durva és erőfölényes nincs náluk. Élnek egy lehetőséggel, a használata elterjedt, nem ma kezdték - így ez teljesen általános már.
-
doooo
veterán
Látom, nem sikerült megnézni a képeket, a középső modellnek nem csak a színe lehet iOrange. Mellesleg megjegyzem, hogy a szín is a design része, ahogy az egyre jobban kerekített kijelző. Ezek mint iPhone jellemzők. 25U is elég tucat kinézetet kapott már, ez meg mégjobban azt fog. Nem tudom, hogy ezt miért nem veszed észre. Ja de, mert Samsung.
Remélem ha mégis igazak a pletykák, lesz benned annyi, hogy bocsánatot kérj.
A sértegetésnek van egy határa. A tiszásnak tekintés túlmegy ezen.
"A sértegetésnek van egy határa. A tiszásnak tekintés túlmegy ezen.
"
Sajnálom, Viktor, nem akartam ennyire átlépni azt a határt.
"a középső modellnek nem csak a színe lehet iOrange."
Pontosan. Lehet. Ez a kulcsszó.
A kerekítés meg amúgy annyiból áll, hogy visszatértünk a kényelmesebb, S22U előtti időkbe, konkrétan a kerekítés mértéke a mostani lehetséges pletykák szerint egy az egyben az S21U kerekítése lenne.
Ellenben nézz meg egy iPhonet, meg az azt nyíltan kopizó többi mobilt. Xiaomitól (17 Pro Max lol) Pixelig. Ég és föld. De még a legújabb Vivo és Oppo is kerekítettebbek, de a Huawei/Honor páros is. -
Lami66
addikt
Azért azt is tegyük hozzá, hogy nyilván sűrűbben botlasz a Samsungba, mivel sokkal többféle termékkategóriában vannak jelen, többször akadhat olyan helyzet, amikor betalálhatnak a promótereik, de mondjuk tök más termék esetén. Ezzel szemben a Honor már eleve a termékkategóriák tekintetében is szűkebb.
Félre ne értsd, nem a Samsungot védem, más cikkek alatt én is kifejeztem már nemtetszésemet a jelen mobilos portfóliójuk okán, de azt állítani, hogy csak a Samsung él ezzel a lehetőséggel, az ilyen formában nem igaz. Nyilván nagyobb cég, szélesebb termékportfólióval, nagyobb anyagi háttérrel.
Visszolvastam, de nem látom hol irtam, hogy csak a Samsung fizet az eladásokért, de ez lényegtelen. A módszer mértéke a lényeg. Ettöl függetlenül, hogy más cégek is visszaosztják a nyereség egy részét, a Samsung nem kicsit jobban, nem kicsit látványosabban, hanem durván tolja ezt az eladásserkentő pénzosztást. Szerintem ez kimeríti a piaci fölénnyel való visszaélés fogalmát. És pont a Honor a bizonyíték erre, mert hiába a saját pénzvisszaosztós rendszere, egy kisebb cégnek esélye sincs a Samsung nagyipari vásárlásösztökélő módszerei ellen. És ide vehetjük még a Samsung kuponozásos "akcióit" is.
-
g-thomas
senior tag
Akkor megállapithatjuk, hogy a Samsung direkt marketingje nagyságrenddel nagyobb, többszörös a jelenléte mint bármelyik másik márkáé,. Mert az, hogy az egyikbe lépten-nyomon belebotlani, a másik meg hallomás szintjén mozog, az nagyon nem egy kategória. És ez a piacon elfoglalt pozíciójukon is látszik.
Azért azt is tegyük hozzá, hogy nyilván sűrűbben botlasz a Samsungba, mivel sokkal többféle termékkategóriában vannak jelen, többször akadhat olyan helyzet, amikor betalálhatnak a promótereik, de mondjuk tök más termék esetén. Ezzel szemben a Honor már eleve a termékkategóriák tekintetében is szűkebb.
Félre ne értsd, nem a Samsungot védem, más cikkek alatt én is kifejeztem már nemtetszésemet a jelen mobilos portfóliójuk okán, de azt állítani, hogy csak a Samsung él ezzel a lehetőséggel, az ilyen formában nem igaz. Nyilván nagyobb cég, szélesebb termékportfólióval, nagyobb anyagi háttérrel.
-
Crafter32
őstag
Akinek unalmas a Samsung, ott a Sony. Mégis a Samsungot választják az emberek.
-
Lami66
addikt
Akkor megállapithatjuk, hogy a Samsung direkt marketingje nagyságrenddel nagyobb, többszörös a jelenléte mint bármelyik másik márkáé,. Mert az, hogy az egyikbe lépten-nyomon belebotlani, a másik meg hallomás szintjén mozog, az nagyon nem egy kategória. És ez a piacon elfoglalt pozíciójukon is látszik.
-
g-thomas
senior tag
Rám még senki sem tukmált Honor teréket. Ellenben Samsung telefont minden szerződéshosszabításnál ajánlgatnak, amikor Pannonos voltam akkor ott, amikor Telekomos lettem akkor ott is. Médiamarktban a mosógépre beszélt rá a Samsung logós pólóba öltözött termékrábeszélő. Ugyanez mikróval is.
Az lehet, hogy veled nem történt meg, de az nem jelenti azt, hogy nem létezik.
Mobilaréna adásban is hangzott már el ez a Honorról korábban, meg hallottam is belsős infót, ezt a mobilszolgáltatók esetében. Az igaz, hogy MM, Alza stb. helyen Samsungos promóterekbe lehet belefutni. -
Lami66
addikt
Rám még senki sem tukmált Honor teréket. Ellenben Samsung telefont minden szerződéshosszabításnál ajánlgatnak, amikor Pannonos voltam akkor ott, amikor Telekomos lettem akkor ott is. Médiamarktban a mosógépre beszélt rá a Samsung logós pólóba öltözött termékrábeszélő. Ugyanez mikróval is.
-
g-thomas
senior tag
A Samsung két dolog miatt él ennyire.
Egyrész még a sarki zöldségesnél is kapni, legtöbb helyen nulla forintos részletre Másrészt az értékesítőket pénzzel jutalmazza az eladások után (nemcsak mobil eladásokban), ezért bárhol akarsz valamit venni, egyből a Samsungot ajánlják. Vagy ha nem azt akarsz venni, rákérdeznek, hogy miért nem Samsung, mert az most mennyivel jobb... és rábeszélnek a Samsungra.
A kisebb márkák ezzel a direkt marketinggel nem tudnak versenyezni. A kinaiak pedig nem érdekesek, hanem hardveresen mindenben lenyomták a Samsungot. A szoftveres oneui Samsung elöny meg nesze semmi fogd meg jól Én Huawei-ről jöttem Samsungra, de semmiben nem érzem a Samsung elönyét. Talán az istenített knox bizonyos parázórétegnek vonzerő lehet. De nem majd megtapasztalom, hogy a Vivo vagy a Xiaomi rendszere nennyivel jobb/rosszabb. Szerintem csak izléskülpnbségek lesznek.Az értékesítők jutalmazását tudtommal pl. a Honor is csinálja, szóval azért ez nem csak a Samsungra jellemző.
-
LosBlancosRM
őstag
Ja igen, a dizájn azt jelenti, hogy "szín"; a jelenleg valóban egyedüliként használt valódi dizájn azt jelenti, hogy "minden egyediséget száműztek belőle"; a pletykák meg azt jelentik, hogy "abszolúte garantált, hogy így lesz".
Tudok egy pártot, ahol nagyon sokra vihetnéd ezzel az "alternatív világszemlélettel".Látom, nem sikerült megnézni a képeket, a középső modellnek nem csak a színe lehet iOrange. Mellesleg megjegyzem, hogy a szín is a design része, ahogy az egyre jobban kerekített kijelző. Ezek mint iPhone jellemzők. 25U is elég tucat kinézetet kapott már, ez meg mégjobban azt fog. Nem tudom, hogy ezt miért nem veszed észre. Ja de, mert Samsung.
Remélem ha mégis igazak a pletykák, lesz benned annyi, hogy bocsánatot kérj.
A sértegetésnek van egy határa. A tiszásnak tekintés túlmegy ezen.
-
Luck Dragon
támogató
Örülök , hogy nem engedték el a pluszt .
-
Bareszotron
aktív tag
A Samsung két dolog miatt él ennyire.
Egyrész még a sarki zöldségesnél is kapni, legtöbb helyen nulla forintos részletre Másrészt az értékesítőket pénzzel jutalmazza az eladások után (nemcsak mobil eladásokban), ezért bárhol akarsz valamit venni, egyből a Samsungot ajánlják. Vagy ha nem azt akarsz venni, rákérdeznek, hogy miért nem Samsung, mert az most mennyivel jobb... és rábeszélnek a Samsungra.
A kisebb márkák ezzel a direkt marketinggel nem tudnak versenyezni. A kinaiak pedig nem érdekesek, hanem hardveresen mindenben lenyomták a Samsungot. A szoftveres oneui Samsung elöny meg nesze semmi fogd meg jól Én Huawei-ről jöttem Samsungra, de semmiben nem érzem a Samsung elönyét. Talán az istenített knox bizonyos parázórétegnek vonzerő lehet. De nem majd megtapasztalom, hogy a Vivo vagy a Xiaomi rendszere nennyivel jobb/rosszabb. Szerintem csak izléskülpnbségek lesznek.Akik nem értenek hozzá egyből a Samsungot választják ha Android.
A Knox pedig nem tudom miért olyan nagy cucc, más márkáknál is van ilyen védelem. de ha hülye valaki, nem véd meg semmiA Huawei-et nézegettem mostanában mert tervezik kinyírni az Androidot, de már arról beszélnek hogy az EU-ban is kitilthatják a Huawei és ZTE-et
-
Lami66
addikt
Nekem sem keltik fel az érdeklődésemet a Samsungok, szerintem aki veszi az fanboyságból vagy a neve miatt. vagy mert az Apple után ez a legnagyobb márka.
A Vivo/Oppo pedig nem érdekel senkit kb egy noname márkák.
A Sony pedig még él, most van egy megfizethető újabb modelljük. (bár lehet hogy nem jó ár-érték arányú)A Samsung két dolog miatt él ennyire.
Egyrész még a sarki zöldségesnél is kapni, legtöbb helyen nulla forintos részletre Másrészt az értékesítőket pénzzel jutalmazza az eladások után (nemcsak mobil eladásokban), ezért bárhol akarsz valamit venni, egyből a Samsungot ajánlják. Vagy ha nem azt akarsz venni, rákérdeznek, hogy miért nem Samsung, mert az most mennyivel jobb... és rábeszélnek a Samsungra.
A kisebb márkák ezzel a direkt marketinggel nem tudnak versenyezni. A kinaiak pedig nem érdekesek, hanem hardveresen mindenben lenyomták a Samsungot. A szoftveres oneui Samsung elöny meg nesze semmi fogd meg jól Én Huawei-ről jöttem Samsungra, de semmiben nem érzem a Samsung elönyét. Talán az istenített knox bizonyos parázórétegnek vonzerő lehet. De nem majd megtapasztalom, hogy a Vivo vagy a Xiaomi rendszere nennyivel jobb/rosszabb. Szerintem csak izléskülpnbségek lesznek. -
Bareszotron
aktív tag
De az egyik legunalmasabb gyártó lett. Sem hardveresen, sem szoftveresen nem izgalmas. Az iPhone legalább hozott valamicske újdonságot. A Xiaomi most az egyik legérdekesebb gyártó. A Huawei hardveresen izgalmas, szoftveresen ráférne egy totálisan teljes GUI. A Vivo az újdonság erejével hat. A Google még fenntartja magát a vízen, bár az is süllyed. Az Oppo/OP csendesen lubickolgat. A Sony már meghalt.
Nekem sem keltik fel az érdeklődésemet a Samsungok, szerintem aki veszi az fanboyságból vagy a neve miatt. vagy mert az Apple után ez a legnagyobb márka.
A Vivo/Oppo pedig nem érdekel senkit kb egy noname márkák.
A Sony pedig még él, most van egy megfizethető újabb modelljük. (bár lehet hogy nem jó ár-érték arányú) -
janeszgol
félisten
Ez nem újdonság számunkra

De az egyik legunalmasabb gyártó lett. Sem hardveresen, sem szoftveresen nem izgalmas. Az iPhone legalább hozott valamicske újdonságot. A Xiaomi most az egyik legérdekesebb gyártó. A Huawei hardveresen izgalmas, szoftveresen ráférne egy totálisan teljes GUI. A Vivo az újdonság erejével hat. A Google még fenntartja magát a vízen, bár az is süllyed. Az Oppo/OP csendesen lubickolgat. A Sony már meghalt.
-
Bareszotron
aktív tag
-
janeszgol
félisten
Középszerű, unalmas lett a Samsung.
-
doooo
veterán
Szépen mennek az iPhone design felé. Remélem lesz annyi vér a pucájukban, hogy iOrange, vagy hasonló nevet adnak a színnek. Ultrából is sikerül minden egyediséget száműzni, kíváncsi vagyok, hogy mikor repül a toll is.
Ja igen, a dizájn azt jelenti, hogy "szín"; a jelenleg valóban egyedüliként használt valódi dizájn azt jelenti, hogy "minden egyediséget száműztek belőle"; a pletykák meg azt jelentik, hogy "abszolúte garantált, hogy így lesz".
Tudok egy pártot, ahol nagyon sokra vihetnéd ezzel az "alternatív világszemlélettel". -
Polarstar
nagyúr
Van egy sanda gyanúm, hogy max a tokgyártókat érdekli a kinézet és a méret úgy egy fél pillanatig.
Mi van a kamerákkal?? -
Bareszotron
aktív tag
-
Duree
veterán
Én is szeretnék Samsung helyett mást de a Galaxy watch miatt maradnom kell.
-
g-thomas
senior tag
Igen, a One UI sok szempontból nem rossz, de az is eléggé unalmas lett, nekem hiányzik belőle a "fűszer". Sok dolog sokkal kreatívabb mondjuk Nothing OS, Color OS, Oxygen OS-nél a GoodLock ellenére is. Az animációk sem tartoznak a One UI erősségei közé szerintem.
-
g-thomas
senior tag
Egyre jobban kacsintgatok én is el a Samsungtól, egy ideje próbálkozom más márkákkal egyelőre második készülékként, most a Oneplus a kiszemelt. Tesóm is kipróbálja most a Vivót a Samsung helyett.
-
HaZsolt
őstag
Bal s26+, kozepso az s26 edge, jobb az s26 ultra?
-
dnelb
veterán
Igazából TM Roh-t kéne eltakarítani, azóta ennyire középszerű a samsung amióta ő van. Kijelző, kamerák, akksi, töltés, mind több éves lemaradásban van. Egyedül a oneui a jó, de azt is rombolják már keményen.. Nem látom mi a cél.
-
Lami66
addikt
A Samsunggal ellenben a felhasználók nagyon is tudnák, hogy merre terelje a Galaxy S szériát. Javaslom a Samsungnak, hogy kezdésnek lecserélhetnék újabb, jobb, nagyobb szenzorokra a kamerákat, mert már igazából felháborító, amit művelnek az alap és plusz modellel ebben a tekintetben. Meg végre az alap modell is megkaphatná a 45W-os töltést legalább, és biztos vagyok benne, hogy nagyon sokan az új technológiás akkut, de legalább nagyobb kapacitást is felírnák a listára. És akkor üljenek le és kicsit faragjanak a kamerás algoritmuson, mert azért akad ott is tennivaló.
Mondom ezt úgy, hogy S9 óta használok Galaxy S és Z szériát, de annyira ellaposodtak a készülékek, hogy nem tudom mi tart még itt igazán, mert nem kifejezetten a felhasznált fejlett technológiájuk.
Nekem már mindegy mit csinál a Samsung. Az S23 után nem Samsung lesz a következő, mert én kis telefont akarok jó kamerákkal és nem 5 éves középszarokat. Kizártnak tartom, hogy a Samsung a sima S szériába csúcsközeli kamerákat fog rakni.
Vivo X300 vagy Xiaomi 17 lesz ebből. -
helixP
nagyúr
Szépen mennek az iPhone design felé. Remélem lesz annyi vér a pucájukban, hogy iOrange, vagy hasonló nevet adnak a színnek. Ultrából is sikerül minden egyediséget száműzni, kíváncsi vagyok, hogy mikor repül a toll is.
Az iPhone meg a Google felé
Jó kis körtánc ez! -
g-thomas
senior tag
A Samsunggal ellenben a felhasználók nagyon is tudnák, hogy merre terelje a Galaxy S szériát. Javaslom a Samsungnak, hogy kezdésnek lecserélhetnék újabb, jobb, nagyobb szenzorokra a kamerákat, mert már igazából felháborító, amit művelnek az alap és plusz modellel ebben a tekintetben. Meg végre az alap modell is megkaphatná a 45W-os töltést legalább, és biztos vagyok benne, hogy nagyon sokan az új technológiás akkut, de legalább nagyobb kapacitást is felírnák a listára. És akkor üljenek le és kicsit faragjanak a kamerás algoritmuson, mert azért akad ott is tennivaló.
Mondom ezt úgy, hogy S9 óta használok Galaxy S és Z szériát, de annyira ellaposodtak a készülékek, hogy nem tudom mi tart még itt igazán, mert nem kifejezetten a felhasznált fejlett technológiájuk.
-
LosBlancosRM
őstag
Szépen mennek az iPhone design felé. Remélem lesz annyi vér a pucájukban, hogy iOrange, vagy hasonló nevet adnak a színnek. Ultrából is sikerül minden egyediséget száműzni, kíváncsi vagyok, hogy mikor repül a toll is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Tesla topik
- Xiaomi 17T Pro – korábban érkezik a siker?
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- PlayStation 5
- Samsung Galaxy Felhasználók OFF topicja
- Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)
- Xbox tulajok OFF topicja
- Facebook és Messenger
- Futás, futópályák
- További aktív témák...
- Samsung Galaxy A51 128GB szürke független
- Vivo X300 Pro 16/512gb, 1 hetes, Telephoto Kit + vivo Imaging grip, 3 év garanciával, eladó!
- Vivo X300 Ultra, 12/512gb, kínai verziós, makulátlan állapotban, 10 hónap garanciával, eladó
- Samsung S23 Ultra 8+256GB Zöld
- Apple iPhone 16 Plus 128 GB Ultramarine akku: 100%, újszerű, karcmentes állapot
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Mobilaréna adásban is hangzott már el ez a Honorról korábban, meg hallottam is belsős infót, ezt a mobilszolgáltatók esetében. Az igaz, hogy MM, Alza stb. helyen Samsungos promóterekbe lehet belefutni.

Jó kis körtánc ez!
