Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
Sanchez638
#9196
üzenetére
Jó-jó...
fűt fát nem is szoktam, csak Proxmoxot...
Akkor kicsit részletesebben...
Ha tényleg csak egy NAS kell, akkor OMV, TrueNas, Xpenology: mindegyik egyszerűen kezelhető, TrueNas HW igénye kicsit magasabb, különböző HDD-k összefűzése -úgy tudom- nem probléma egyiknek sem. Hardcore szinten lehet akár egy Debian Headless server is, Webmin vagy cockpit és kész. Ez igényel némi linux tudást, de rengeteg tutorial van a neten, minden szinten ebben a témában.Ha szeretne több rendszert kipróbálni, akkor Proxmox, mert itt a virtuális gépeket lehet menteni, nincs jelentős leállás egy rossz konfig vagy félrement frissítés miatt, bármikor tud másik (NAS)rendszerre váltani.
Windows csábító lehet, ha azzal van tapasztalat, de szvsz hardverben magasabb az igény, nem lehet AV és tűzfal nélkül odaadni a hálózatnak. Szal.a törődést jobban igényli, mint egy jól belőtt linux rendszer. -
-
vallas
őstag
Sziasztok,
Milyen "oprendszert" ajánlanátok, egy HP microserver N36-ra 8 GB rammal, amibe a lemezek különbözőek lennének, szóval olyan kéne ami jó a JBOD-ban.
KB:hálózatba adattárolásra lenne használva
True NAS, OMW, vagy egy sima win megosztott meghajtókkal? -
Magnat
veterán
válasz
daninet
#9191
üzenetére
Leginkább mindenhol
Közben most nézem a Plex felületét., érdekes módon az sem von össze mindent ami összetartozik, de legalább megpróbálja 
Van olyan sorozat amiből le van szedve 7 évad, ebből egy részenként, a többi évadonként külön mappa, a JF annyi bejegyzést csinált amennyi évad van, plusz még annyit, amennyi rész van abban az évadban ami részenként van letöltve, a Plex nagyjából összevonta, de 3 évad ott is külön van ... de egy másik sorozat 4 évada a Plexen 1 bejegyzés és azon belül az évadok:
Míg Jf-en 4 külön bejegyzés, ráadásul az egyiknél borító sincs:
(és az sem látszik, melyik melyik évad) -
daninet
veterán
válasz
energy4ever
#9184
üzenetére
az alsó kettő az JBOD vagy az is gépház?
-
energy4ever
addikt
válasz
markussandor
#9186
üzenetére
Nekunk pont elfert a szekrenysortol. Faltol-falig maradt 3-3 centi kb. Asszony pedig itt forditva mukodik. Inkabb segit, es semmiert sem szol.
-
energy4ever
addikt
válasz
bambano
#9185
üzenetére
Orabol az enyem csak kepeken ilyen gagyi. A valosagban tok jol latszik minden. Hestore-rol rendeltem, csinald magad keszlet. Alkatreszenkenkent kell osszeforrasztani. (Iden a karacsonyfa is olyan lesz..
)
Az elejeben 2db PWM-es venti van. Ha megvannak forgatva hangosak, de alapjaraton is brutal sok levegot mozgatnak, es nemak. Boven elegendoek egy nagyobb fogyasztasu gep szelloztetesere. Nalam 6900XT, es 5800X paros van beleepitve. Vizet is tamogat a gephaz. Belefer 360-as radi, sot adaptert is addnak hozza ami 2x200-at alakitja at 3x120ra kimondottan vizes radi miatt. -
válasz
markussandor
#9186
üzenetére
+1
dettó....
-
markussandor
senior tag
válasz
energy4ever
#9184
üzenetére
mocskosul irigyellek
nálam se hely nincs erre, se jóváhagyás az asszonytól, én bútorlapból csináltattam magamnak egy szekrényt, amibe eldughatom a kütyüimet -
válasz
energy4ever
#9184
üzenetére
az egy rm51? (mocskos sok pénzért
)
elmondanád, hogy mennyire hangos vagy mennyire lehet bele csendes pc-t építeni?egyébként én egy ilyen [link] órát vettem, nekem bejön. kijelzőnek is lehetne jó, ha volna türelmem foglalkozni vele.
-
energy4ever
addikt
Nemreg igertem kepeket a rack-rol. Ma erkezett be az utolso gephaz is, igy teljes a szett. Az elejen ugy voltam vele, hogy 27U tul nagy lesz, talan a felet belakom majd idovel. Erre mar az elso epites is kitoltotte 100%ra. Lehet hamarosan leis cserelem.
-
Magnat
veterán
Üdv,
remélem jó a topic, nem találtam relevánsabbat

Feltettem tesztre egy Jellyfint (Plexben van egy csomó számomra felesleges sallang), és alapvetően sokkal letisztultabb számomra a felülete, kivéve a sorozatokét. Kérdésem, h lehet olyan beállítást csinálni, h egy sorozat összes évada egy "mappaként" látszódjon a JF felületén és abba belelépve legyenek választhatóak az évadok, azon belül az epizódok? -
tibor23
senior tag
Érdeklődnék használ-e valaki OpenWrt-t NAS-hoz?
Van egy régi vasam (Seagate Goflexnet), amin ArcLinux fut, de már pár éve megszűntették a támogatást, és csak erre tudnék átállni. -
válasz
Sanchez638
#9176
üzenetére
nem tudjak, mert a proci osszesen 4 pcie savot ad.
viszont az m.2 foglalatba dughato 4x2.5G-s nic modul eleg vagany
-
Kobe
veterán
unraid alatt ki mit ahsznál backup megoldásra ?
igazábóll nem kell semmi fancy, csak hogy a containerekről és a VM / HA beállításokról az array-re csináljon egy periodikus backupot, a letöltött media fileokra nem -
KaqXar19
tag
na igen, a 19" wife approval factor konvergal a nullahoz

open frame erdekelne, de ahogy latom lehet kapni csak a rack sint magaban is es akkor DIY.
meg at kell gondolnom mi legyen, vagy mit akarok, mert ha platform upgradere adom a fejem, akkor az deep itx lesz, akkor az egesz borul, mert nem fer be a haz ba a cucc.az egesz eldolne, ha lenne mar egy 35w-s am5 ryzern/epyc.
Pista 60€ oke.
-
vzozo
senior tag
válasz
KaqXar19
#9158
üzenetére
Nálam egy 6U-os 10"-es szekrényben muzsikál egy tiny PC + 2 külső vinyó. Borzasztó kicsi, főleg, hogy az elektromos elosztó és a tápok is a szekrényen belül vannak. Talán be tudnék tenni egy 3. külső merevlemezt, de a hűtés akkor már kihívás lenne.
így is pluszba vágtam egy nagy lyukat az oldalába, és egy 12cm-es venti kapcsol ki-be egy hőfokszabályozó által vezérelve.
Long story short: nálam ez kényszer volt a lakásban elérhető hely(ek) hiánya miatt. Egyébként nyilván nagyobb cuccban gondolkodtam volna.
-
-
-
válasz
energy4ever
#9157
üzenetére
nem találtam hozzá megvehető rack sínt. elvileg csak egy fület lehet rá csavarozni, az oldala nem csavaros.
viszont van olyan grandia, talán pont a 9-es, ami nem fér el polcon, pedig elvileg rackelhető az is. -
KaqXar19
tag
na es van-e tapasztalat 10" rackkel? azert egy 6-8u-s rack b@sztatna rendesen a fantaziamat, foleg egy ilyen itx hazzal [link]
-
energy4ever
addikt
válasz
bambano
#9156
üzenetére
Tudok rola. Azt nem csak polcra lehet rakni, regebben lehetett venni hozza rack-be szerelo cuccost. azert is lyukas/menetes elol az oldalainal.
kb a legregebbi haz hirdetes. Evek ota arulja. Van fent nekem is hasonlom, SilverStone Grandia SST-GD05B, abba nem fer el mar egy kozepes meretu videokartya sem magassagra sajnos. a grandia amit emlitettel szerintem alacsonyabb mint barmelyik 4U magas haz. Gyarto meretmeghatarozasaba szerintem beleszamoljak a labakat is pl... -
válasz
energy4ever
#9155
üzenetére
az sst grandia 8-at polcra fel lehet rakni a rackbe.
pár napja néztem, éppen volt hardveraprón.szerk: azé' kismértékben kihordtam lábon egy infarktust az rm51 ára láttán...
-
energy4ever
addikt
-
ozveo
tag
válasz
energy4ever
#9153
üzenetére
Nagyon szívesen! gépháznak mit rendeltél?
-
ozveo
tag
válasz
energy4ever
#9130
üzenetére
Szia!
Én 60*60 (külső méret) méretűt használok, de talán 20U. Sose számoltam. Rack.be építhető ház simán belefér. Arra figyelj mert nem mindegyik függőleges sín állítható. Hogy a kábelek kényelmesen elférjenek. a rack szerver 45 cm mélyebb nem lehet.

-
S-eye
senior tag
Sziasztok!
Jelenleg van egy 2011-es AMD A6-3400M, dedikált GPU, 8GB RAM alapú laptopom amin egy Debian 12 fut, rajta CasaOS. Erről el tudom érni a Jellyfinen keresztül a filmeket/sorozatokat.
Szeretnék ennél egy erősebb gépet összerakni amit szerverként használnék, és ultra low budget PC-ként is (néha).Ami adott:
Intel i5-4570, 8GB RAM, 120GB SSD, HDD-k. Később jönne egy AMD RX480 kártya.Amit szeretnék:
Ubuntut tenni rá, erre CasaOS, erre menne a Jellyfin.
Szeretnék Home Assistant szervert is futtatni.
Szeretnék néha játszani Steam/Epic games jatékokkal is.Szerintetek működni fog?
-
amargo
addikt
.local-ra nem is fogja legenerálni egyik sem, gondolom ez nem ment. Én a belső hálón teljesen megelégszem a self signed ssl-el, de persze vannak olyanok, amelyek rendes domain cím alatt vannak, de még is csak bentről érhetőek el, de ez tök felesleges, ha az intermediate/root CA ott van az eszközökön, akkor még csak hibát sem kapsz.
Itt egy video: [link]
-
Rez_Grof
őstag
válasz
energy4ever
#9130
üzenetére
A 600x600 az teljes külső mérete a szekrénynek, oda szépen 500-nál mélyebb eszközt nem igazán tudsz építeni, de inkább 400 a max.
600x800-ba már befér ez az.Ha érdekel van egy 21U 600x800 szekrényem.... kis pénzért (most egyben van, de teljesen szétszerelhető)
-
-
Kobe
veterán
Server finetuning kapcsan lerdesek:
- Backup unraid alol: olyasmi ajanlast keresnek, amivel konnyen lehetne utemezetten backupolni az alkalmazasokat. Semmi extra, csak jellyfin, qbit es home assistant (utobbi VM alol fut igy lehet a “belso” backupjat szerencsesebb hasznalni?)
a letoltott egyeb mediafileokrll nem kell, csak hogy ne 0rol kelljen konfigolni- bekoltoztetem majd egy kb 120x50x30-as szekrenybe a cuccokat (szolgaltatoi router, sajat AP kent funcionalo router, server). Gondoltam a szellozes vegett a szekreny aljara szellozoracsot rakatok + szukseg eseten a belso oldalara pl 3-4 db 12-es ventit befele fujni.
Valaki csinalt mar hasonlo megoldast? Foleg a venti tapellatas erdekelne, hogy ne kelljen pl gepre kotni, hanem csak dugorol kapja a kraftot es porogjon folyamatosan, esetleg fizikailag szabalyozhato fordulatszammal (nem kell nonstop fullon jarjon, csak legyen kicsit szellosebb a szekrenyben)
valami olyasmire gondolok mint a noctua NV-SPH1 csak aliexpresses vagy olcsobb kivotelben
-
Exom
tag
Sziasztok. Proxmox homelab "szervert" építek. Valószínüleg Dell Optiplex gépből. Tudnátok javasolni konkrét NVMe disk típust, amit célszerű lenne vásárolnom bele? Csak PCI-e gen3 -at tud a gép.
-
válasz
energy4ever
#9132
üzenetére
passz. nekem nincs se hátulja, se oldalfala a racknek.
a falra nem tudom rátolni, mert a kerekek és a talp kilóg. amennyire a talpától rá tudom tolni a falra, azon a helyen elfér a kábelezés.
az kérdés, hogy az általad kinézett rackben egyáltalán van-e 4 oszlop, amire csavarozni lehet. most megnéztem egy-két videót a lanberg webjén, és ott nem volt mindegyikben. -
energy4ever
addikt
válasz
bambano
#9131
üzenetére
Ha beleraksz az emlitett ket oszlop kozti tavolsagot kitolto gephazat pl egy 49centiset, akkor maradna hely a gephaz hatuljanal az alaplapbol/tapbol kijovo kabeleknek? Marmint nem a kabel elvezetesre gondolok, hanem a rack szekreny hatulja es a csatlakozok kozti tavolsragra.
-
válasz
energy4ever
#9130
üzenetére
nekem van 600x600-as rackem, úgy látom, hogy az a befoglaló mérete. Az első és a hátsó oszlop között nagyjából 48-49 centi van. ennél hosszabb gépet csak akkor tudsz belerakni, ha a felfüggesztése, a sín vagy a talp nem lóg ki belőle.
ha tudsz venni, esetleg vegyél mélyebbet. az arra is jó lehet, hogy mindkét oldalról megpakolhatod: egy rövidebb switchet berakhatsz az elejébe és a hátuljába is. vagy vehetsz olyan polcot bele, ami kilóg, és arra mehet nagyobb gép. -
energy4ever
addikt
Sziasztok!
Van itt olyan, aki rack szekrenyekben otthon van?
Kineztem a Lanberg 600×600as 22U magas Rack Szekrenyet. Azis csak pl switch-eknel valo, vagy mar rack-be epitheto gephazakat is pakolhatnek bele?
-
PHenis
senior tag
Sziasztok,
kicsit belekavarodtam a dolgokba, segítsetek pls. Eljutottam odáig a kis szerveremmel, hogy már annyi dolog van, hogy nem szeretnék annyi ip címet megjegyezni + portok meg egyebek pl a plex web konfig felülete különösen kacifántos (ip:port/valami/web vagy ilyesmi). Van adguard, dns átirás nginx-re. Ott létrehoztam proxy hostokat, ami sima http-t igényel csak, az megy is. Ami https lenne az nem megy. Külső elérés nem kell, amúgyis natolva vagyok, csak az otthoni hálón szeretném kényelmesíteni a dolgokat.
Így próbáltam:
Ssl certit nem tudok csinálni:
-
5leteseN
őstag
Az AliExpress-en nekem ugrott vagy 5-10 eladó, akik 3,5"-s és-vagy 2,5"-es fémkereteket árulnak HDD-SSD-knek, kb anyagárban. Szerintem akinek egyedi NAS, és-vagy előző vas felhasználáshoz kapcsolódó tervei vannak, azoknak a helyében és átugranék a 3D nyomtatós témában. Ott szerintem kis üzenetváltás után szívesen nyomtatnak akár erősen egyedi NAS-dobozt, nem sokkal anyagár felett.
...csak 5let, saját felelősségre"!
-
Kobe
veterán
korai volt az öröm, a rohadt unraidben nem vettem észre hogy a cache pool raid1-be vágja a lemezeket automatikusna és a legkisebb lemez méretével azonos cache-t hoz létre, így a másfél terra helyett 512-t használt csak
sajna az átállítás viszont ledarálta az összes containert és VM-et
arra nincs opció unraidben a cachnél mint a sima array lemezeknél, hogy balanszolva vagy ha betelik, automatikusan a másikra ugorva kezdje használni ?
ahogy néztem sharenként lehet állítani, de ennyi -
nem mondom, jo erzes amikor negy ev utan eloszor kell egy szerverhez hozzanyulni es nem emlexel semmire mit is csinaltal annak idejen, mert felirni tok folosleges, hiszen 'logikus'

Biztos vagyok benne, h ez elírás. Nem 4 év, hanem FÉL év lesz az.
Elkezdtem egy ilyen memó félét vezetni róla, nem túl aktuális, de valami van. A ház elektromos rendszeréhez is írtam (okosotthon is van), bár megnyugtat, hogy ha meghalok, akkor őszinték lesznek a könnyek...
-
vagy amikor eszebe jut h pl a madzagolast vagy a hutest hogyan lehetne jobban megoldani. illetve az egesz rendszer fogyasztasatol fuggoen az ember akarhat finomhangolni rajta. esetleg ahhoz h meg valamire jo legyen, kell bele egy extra pcie kartya...
nem mondom, jo erzes amikor negy ev utan eloszor kell egy szerverhez hozzanyulni es nem emlexel semmire mit is csinaltal annak idejen, mert felirni tok folosleges, hiszen 'logikus'
-
keress rá, valamikor régen ezt mind megmondtuk. Mikor a 80 GB vinyóm vettem... ezzel kihúzom nyugdíjig. A gyerek meg a 67 GBos játékhoz szed le modokat.
De most lesz lár nyugis heted. Utána kellene jobb switch, managed, jobb sebesség, kicsi több ram, 2. server a backupnak, etc...
-
Kobe
veterán
válasz
Fecogame
#9120
üzenetére
hát, szerintem nekem egyelőre elegendő. Max nagyobb, 3-4 rackes gépházba tudnék költözni, de mivel egyelőre 20TB-nél nem igzaán van nagyobb bizonyítottan megbízható vinyó, ezért azért sem kell rohanni.
Különben is, a 40tb is bőven több mint elég hogy az ember fitymafék-szakadást kapjon
-
Kobe
veterán
na a végére értem én is a server építésnek
egy régebbi HP Elitedesk Gen 4 SFF-t használtam alapnak (i3-8100, 16G memó + 512 GB nvme SSD adott volt)került bele 2 db 20TB-os Toshiba MG10 + régi SSD átkerült a nagygépből (1TB Samsung QVO)
így lett egy 40 TB-os array + 1.5 TB SSD cache pool
Unraid fut rajta + containerből a szokásosak (torrent, jellyfin, watchtower) + linux VM alól egy HomeAssistantOSa kövi projekt hogy átköltöztetem egy eldugottabb szekrénybe a lakáson belül és a céleszközök (tv-k) csak etherneten keresztül lesznek rádrótozva a routerre amin a server is fut
-
válasz
freddirty
#9108
üzenetére
Nekem pont ilyen van, 2db ilyen switch (45€ körül volt darabja) van összekötve 10G optikán a két emelet között
MokerLink 4 Port 2.5G Ethernet Switch mit 2x10G SFP+ Slot, 4x2.5G RJ45 Ports kompatibel mit 100/1000Mbps, Mini Größe, Metall Unmanaged Fanless Network Switch https://amzn.eu/d/8hPNUnB
10Gs SFP-im meg optikai kábelek melóból vannak (de egyébként sem drága), a helyi kliensek 2.5G-n vannak (USB 3.0 2.5G adapterek vagy AC/AX Wifin), a NAS 10Gn lóg (ezért jó hogy a switcheken 2x 10g port van). Mentésnél stabil 220MB/S tud (többet is mert tömörít is de ez most mindegy). Routerek (2 db Fritzbox 6690) uplinkje is 2.5Gs port, szóval a WiFi-t se korlátozza le a rezes uplink.
Ilyennek az USBs adapterek, kb 20€ volt de Aliról is vettem hasonlót 10-12€ körül, ugyanaz a Realtek 8125B chip van bennük.
SUCESO USB auf 2.5G Gigabit Ethernet USB 3.0 auf RJ45 LAN Ethernet 2500/1000/100/10 Mbps Netzwerkadapter Kompatibel mit Laptop, PC, Windows 11/10/ 8.1/8/ 7/ XP/Vista, Linux, MacOS, iMac,Surface usw https://amzn.eu/d/7ZzfSfQ
-
válasz
freddirty
#9108
üzenetére
van.
nalam szigoruan dac, es igen, szetfozi magat
de megy. immar 2 eve hiba nelkul. viszont az intel NIC-ek tudnak haklisak lenni a dac-ra, elofordulhat h ki kell probalni tobbet is. mar bedugaskos sipakol, ha nem szereti.
(egyebkent ha kicsi a tavolsag es kell a savszel pusztan ket gep kozott, ebay-en mar 40Gbps-es halokartyak is vannak neha kicsi penzert, raadasul ezek break-out modban tudnak 4x10G-t is, szoval szinte visszafele kompatibilis. a 100G / 25G elborult osszeg, azt nem irom
) -
markussandor
senior tag
válasz
noorbertt
#9107
üzenetére
Köszönöm a linket. Elolvastam. Vagy már alkalmaztam, vagy nem lehet az én esetemben. Nagyjából kimaxoltam a lehetőségeimet, az egyik tápot likvidálni kellene, és még egy diszktől meg tudok válni. Bár az pont le van állítva majdnem egész nap, és amúgy is csak 5400 rpm-es. Ki fogom venni a wifi kártyát, és az akkut.
-
válasz
freddirty
#9111
üzenetére
a 2.5-10 gigás rezes hálózatokon nagyobb teljesítménnyel adnak az adók, hogy jobb legyen a jel-zaj viszony. ettől melegszenek.
a mikrotik rj45+ sfp+ transceiverjét nem lehet megfogni, amikor működik. a mikrotik 2.5G+ switcheiben zúg a hűtés, amikor meghajtod a hálózatot. Szemben a multimódusú optikával, amiből van passzív.Én próbálkoztam rézzel, nekem nem jött be.
-
-
freddirty
senior tag
válasz
bambano
#9109
üzenetére
mit értesz azon hogy szétfőzi magát? a kábel? a transceiver? a switch? 45-50 fokok normálisak már most is az eszközökön, hdd-k a havi parity check során simán elérik, ssd/nvme üzemi hőmérséklet akár lehet 50 felett is simán, kis passzív szoft router hardver cpu-ja 55 fokos alapban.
-
-
freddirty
senior tag
Van esetleg valaki aki épített már 2.5-10gb ethernet hálót otthonra? Elgondolkodtam rajta, mert a központi gigabites switchem már elég öreg (~8-10 éves lehet) illetve most cserélek PC-t amin már van beépítettt 5GB LAN csati.
Körbenézve a piacon, aránylag normális áron van van kínai 12 x 2.5+4x10gbe switch, ezen kívül már csak egy pci-e hálókártya kellene unraidbe ami nem annyira vészes összeg (sub 100EUR). Unraidben vannak ssd-k is, szóval a hdd max 240mbyte/sec limitációja már annyira nem gáz.
Ettől függetlenül ha nem a pc to unraid server kapcsolatot nézem, hanem netet,-akkor a telekom max 2gb-en szolgáltat és hát leginkább már most sem az 1 gigabites előfizetői sebesség ami limitál hanem a távoli szerverek nem bírnak egy steam/microsoft/akármilyen letöltést kiszolgálni fullspeed. -
noorbertt
őstag
válasz
markussandor
#9104
üzenetére
Nem tudom milyen szolgáltatásokat használsz de ez egy elég jó leírás meg ha nem is új:
https://unraid.net/blog/energy-efficient-server -
válasz
markussandor
#9104
üzenetére
fogyasztást mindenki próbálja optimalizálni. Magam is sokat kísérleteztem. pl.idle vm kikapcsolása semmit nem hozott. vm ram variálása szintén nem érezhető. Szolgáltatások minimalizálva, de igazán ez sem sok, alig van, ami fogyaszt, ha nem dolgozik a vas. powertop jó, de A chipset, ram, ssd, cpu alap fogyasztást nem lehet eltűntetni. Ezért is fontos a célra megfelelő chipset és cpu, persze vhol kell a kompromisszum. Procitól, biostól és elvetemültségtől függően lehet az idle órajelet csökkenteni, más nincs.
Ha proxmoxod van, a topik összefoglalóban van service és fogyasztás tippcsokor.
-
5leteseN
őstag
válasz
markussandor
#9104
üzenetére
Oh, fél-mondatos voltam, Bocsi: a BIOS-os CPU-Turbo kikapcsolására gondoltam.
A Linux-nál emlékszem, hogy már évekkel ezelőtt is levágták az utolsó 10% frekit, cserébe feleződött a CPU-fogyasztás ebben a tatmányban, mikor meglódult a CPU.
Ez akár nálad is mehet a 8e+ pontos CPU-ból.
Maradni fog bőven: kb 7500 pontosan is duplázódott az előző konfighoz képest a CPU teljesítményed. -
markussandor
senior tag
válasz
5leteseN
#9103
üzenetére
Ez windowsos program? Nem ismerem.
Linuxon a powertoppal lehet finomhangolni a működést, ezen már túl vagyok.
Az energiagazdálkodás nagyon jó Linuxon, itt már nem tudok többet elcsípni.
Kikapcsolni se szeretnék magokat, mert ha dolgoztatni szeretném a gépet, akkor hiányozna. -
5leteseN
őstag
válasz
markussandor
#9102
üzenetére
CPU-Turbo?
Hoz 2-3%-ot, cserébe visz legkevesebb +20-30% CPU-Wattot.
...még az amúgy takarékos "laposoknál" is!!Ha 6-magos CPU, megnézném, hogy -2 mag (kikapcsolása) mennyit jelen.
...majd visszakapcsolnám!
-
markussandor
senior tag
válasz
markussandor
#9094
üzenetére
Kikapcsoltam a wifi/bt kártyát (Fn+PrtScr), azonnal leesett a fogyasztás 9,7-ről 9,1 %-ra :-)
Túl sok hiba miatt éjszaka az egyik SSD-t kidobta a ZFS tömbből, kihúztam mindhármat, ezzel is nyertem kb 1 %-ot. -
KaqXar19
tag
válasz
markussandor
#9089
üzenetére
Új hozzászólás Aktív témák
- Máris megvásárolható az Ulefone új RugKing szériája
- Kamionok, fuvarozás, logisztika topik
- Chieftec-Prohardver nyereményjáték
- Építő/felújító topik
- Víz- gáz- és fűtésszerelés
- Samsung Galaxy Felhasználók OFF topicja
- Xiaomi 15T - reakció nélkül nincs egyensúly
- Öszvér módszerrel veszi fel a harcot a memóriapánikkal szemben az ASRock
- Suzuki topik
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- További aktív témák...
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R5 8400F / RTX 3070Ti / 32GB DDR5 / 1TB SSD!
- Xiaomi Redmi Note 14 Pro 5G 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Eladó Samsung Galaxy S23 8/256GB / 12 hó jótállás
- Nvidia Quadro P4000 // Nvidia Quadro P5000 --- Budapest MPL Foxpost
- LG 27GP850P-B - 27" NANO IPS - 2560x1440 - 180Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - AMD FreeSync - HDR 400
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest
fűt fát nem is szoktam, csak Proxmoxot...
Itt fűt-fát tudnak mondani, ami lehet nekik nagyszükség, lehet neked nem.

)
Az eladó valami Sexton gmbh, ez tuti német, csak fent vannak német Amazonon



