-
Fototrend
Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.
Új hozzászólás Aktív témák
-
VoidXs
nagyúr
válasz
lenox
#175507
üzenetére
Az 1 cycle pont az a pont, amikor már semmi nincs fázisban, mindennek halkabb az első kilengése, mint a második. Ez még az az elméleti sík, amikor úgy vesszük, hogy ez a mérés tényleg képes 1 ciklus felett pontos adatot mutatni, de azt belátjuk, hogy nincs így. A második tagmondatban javították arra, hogy a 20 ms sokak halláshatára, és tényleg ekörül mondható gyorsnak egy sub. Nekem például ilyen volt egy korábbi DIY darab, ez az abszolút minimum ahhoz, hogy chest slam-et kaphass egyáltalán:

Ennél rosszabbra hallás alapján azt mondod, hogy lassú. A 100+ Hz-es anomáliák a sarokba zártságtól vannak. A mostani, érezhetően sokkal gyorsabb subom így néz ki:

Mondhatnád, hogy itt-ott rosszabb, de akkor fontos megemlíteni, hogyan számolunk ilyet egyáltalán: GD = FFT fázisa * hullámhossz, tehát rögtön egy relatív görbéd van (késleltetéstől függnek a fázisok), ahol a folytonosságot (átugrások elkerülését) skalárszorzattal oldják meg (Df: [-pi;pi]). Ha megnézed, egy relatív középponthoz képest a 90 alatti tartományon az alsó jóval folytonosabb, míg a felső tele van kisebb kilengésekkel. Az AH próbálja az általában kevésbé hibás magasabb frekvenciákat illeszteni 0-ra, amitől sokkal összehasonlíthatóbbak a mérések. Ezt megtehetik, hiszen a fix jelkésleltetés csak emel vagy süllyeszt a grafikonon, a lényegen nem változtat.
Az előzőekből láthatod, hogy ez a görbe nem képes kezelni, ha két szomszédos fázishiba a 180 fokot meghaladja bármely irányban. Ahhez sok ablakozott mérés kell, ezt cserébe könnyű számolni. Ez azt jelenti, hogy ha a sub (mint az Arendal vagy a JTR) nagyon jó, akkor kicsik a fázishibák, és pontos az ábra, de az 1 ciklust már csak akkor lépi át, amikor tényleg igazán bitang nagy szopi van. Ami impulzust mutattam az SVS-ről, abban 160 ms nagyságrendet látsz több frekvencián, ahogy ada19 ábráin is. A PB-2000 is azon a szinten lehet, csak az említett hiányosság miatt az ábra szebbnek állította be, mint amilyen a valóságban. Gondolj csak bele: 1 ciklus feletti hiba jött ki olyan számok alapján, amik egy körön helyezkednek el, ergo nyers ábrázolásban a maximum hiba 1 ciklus. Ha ezt túllövöd, az ennek a mérési technikának a szemében konkrétan a mérhetetlenül szar kategória. Az SVS ezt elérte.
Új hozzászólás Aktív témák
- Kompakt "házimozi" szettekkel és hangprojektorokkal (soundbars) tapasztalatok híján nem foglalkozik a topik.
- hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót!
- HÁZIMOZI, HIFI, TV beárazás topic
- Házimozi belépő szinten topic
- Hi-Fi-ről általánosságban topic
- Hangprojektor/Sound Projector/Front Surround/SoundBar topic
- Szívós, szép és kitartó az új OnePlus óra
- Projektor topic
- A Sony megmutatja milyen monitor illik a PlayStation 5-höz
- Shield TV-t csinált a Shieldből az NVIDIA
- ASUS ROG Ally
- Soundbar, soundplate, hangprojektor
- Óra topik
- 5.1, 7.1 és gamer fejhallgatók
- Valami baja van a tápomnak
- Kuponkunyeráló
- További aktív témák...
- OnePlus Pad Go Green nagy kijelző, könnyű hordozhatóság 8/128 GB Használt, karcmentes 3 hó
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ultra 9 285K 32/64GB RAM RTX 5070 Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- 4 x 100.000 ft RÉSZLETRE .OPCIONÁLIS. G.SKILL Trident Z5 Neo RGB 96GB (2x48GB) DDR5 6000MHz
- magyar billentyűzet - 165 - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX9H) - Intel Core i9-14900HX, RTX 4080
- HP Dell, Lenovo, Fujitsu, üzleti kategóriás notebook kiárusítás
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő

