-
Fototrend
Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.
Új hozzászólás Aktív témák
-
VoidXs
nagyúr
válasz
Quetz
#145463
üzenetére
Igazából ez az egyetlen dolog, amit egy kábel tehet, tüskéket simít, ingadozásokat tompít, stb. Elég elhanyagolható, de a zajt rendesen visszafogja, egy teljes RMAA mérés kimutatja. Ha elég fiatal vagy (úgy 25 alatt), tényleg a zaj csökkenését fogod hallani, különösen a frekvenciatartomány csúcsán. Később azért nem, mert a korral kap egy egyre erősebb LPF-t a hallásod.
Ahogy viszont egyre erősebb jelszinteket érsz el (tipikusan lejjebb, mivel a magas hangokból elég a gyenge jel is), már semmi különbség nem lesz érezhető, nő a jel/zaj arány, ezért is hülyeség frekvenciaválszt nézni kábelnél, az tökéletes lesz. Továbbá minél idősebb vagy, annál kevésbé leszel alkalmas tesztalanynak (nem sértés, ez biológiai tény), és bár valami kis hatását hallod, az emberek képesek mindenféle marhaságot belemagyarázni, olyat is hallottam már, hogy "jobbak a garathangok", vagy "élesebb a szél", az ilyen szubjektív leírásoktól falnak lehet futni, de legalább a marketingesek tudnak miből csemegézni.
Ugyanakkor (ez a fontos rész): egy jobb tápegység összemérhetetlenül többet segít a hangon, mint bármilyen kábel. Inkább vegyél egy PC-t, amiben minőségi táp és DAC van, sokkal olcsóbban kapsz sokkal jobb minőséget. Egy tápkábel letornássza a zajszinted mondjuk negyedmillióért -97-ről -98 dB-re, míg egy 50000-es PC táp ugyanonnan -120-ra, amit már a hangkártyád belső zaja pumpál vissza.
Új hozzászólás Aktív témák
- Kompakt "házimozi" szettekkel és hangprojektorokkal (soundbars) tapasztalatok híján nem foglalkozik a topik.
- hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót!
- HÁZIMOZI, HIFI, TV beárazás topic
- Házimozi belépő szinten topic
- Hi-Fi-ről általánosságban topic
- Hangprojektor/Sound Projector/Front Surround/SoundBar topic
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Konzolokról KULTURÁLT módon
- Gaming notebook topik
- RENNSPORT
- Elon Musk billiomos lesz, ha kitör a gépek forradalma
- Rugdossa az AI-t az AMD, mintha nem lenne holnap
- Vezetékes FEJhallgatók
- További aktív témák...
- Eladó Samsung Galaxy Tab A9 4/64GB / 12 hó jótállás
- HIBÁTLAN iPhone 14 128GB Red -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3159, 100% Akksi
- BESZÁMÍTÁS! 4TB Western Digital RED Pro SATA HDD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 Pro 256GB Sierra Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3358, 100% Akkumulátor
- ÁRCSÖKKENTÉS Menő retró konfig: Q9550, Gigabyte P43, 4GB RAM, ASUS GT730
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest

