Új hozzászólás Aktív témák

  • BB9000

    senior tag

    válasz Corsair90 #45190 üzenetére

    Turmix tapasztalatok, vélemény:

    A magokat már összetörve/megdarálva tedd be a turmixgépbe. Nem csak a gép védelme érdekében, hanem azért, mert különben nagyon darabos lesz a turmixitalod.
    -----------
    A teljes űrtartalom és a hasznos űrtartalom azért különbözik, mert a keverőedényt turmixoláskor nem töltheted teljesen tele, csak a jelig. A teljes űrtartalom az, amennyi csurig töltve belefér, a hasznos, meg az, amennyi a jelig töltve belefér. Ha viráglocsolásra használod a turmix kancsóját, akkor csurig is töltheted. :)
    ------------
    Két fontos szempont: 1./ A kancsó üvegből legyen és ne műanyagból. 2./ A kés legyen olyan erős, hogy bírja a jeget is aprítani. Ez nem csak azért kell, mert jeget akarsz vele darálni, hanem ez utal a kés jó minőségére és tartósságára. Sajnos néha olyan gépeknél is beleírják a leírásba a jeget, ami igaziból nem is lenne alkalmas a jégdarálásra. Érdemes a cuccot neten megrendelni és kipróbálás után visszavinni, ha nem válik be. 14 napod van rá.
    ------------
    Az általad linkelt turmixgépek a tizen-egykétezres kategóriába tartoznak. Ezek elég sok kompromisszummal járnak. A tartós, jó gépek 30K körül vannak sajnos.

Új hozzászólás Aktív témák