Aktív témák

  • Sanki

    Topikgazda

    Eredeti összefoglaló (archiválva 2017.01.29.)

    Honor 8 Összefoglaló
    A fórumban a PH! lapcsalád moderációs szabályzata és a hatályos magyar törvények érvényesek.TILOS a WAREZ, valamint a telefonkészülék függetlenítéséről történő bejegyzések. Továbbá szakmai topikban tilos hirdetni!


    Érdemes arra törekedni, hogy gyártói garanciás készüléket vegyél. Amennyiben kisebb kereskedőnél, vagy használtan vásárolsz Honor 8 -at, a következő kiegészítőkkel kell találkoznod a telefonon kívül:

    - Töltőfej: 5/9V, 2A
    - USB Kábel: C-Type
    - SIM kártya tű
    - Használati útmutató


    *#*#2846579#*#*


    - mobilarena.hu
    - gsmarena.com


    Honor hivatalos magyarországi partnerei a következők:
    - Media Markt
    - edigital
    - emag
    - notebook.hu
    - FirstPhone
    - SpeedShop
    - Euronics

    Természetesen ettől függetlenül más helyekről is beszerezhető a készülék hivatalos gyártói garanciával. Szolgáltatók közül jelenleg csak a Telekom és a Telenor értékesíti, és egyelőre úgy néz ki, hogy ez nem fog megváltozni.

    Nem vagy biztos benne, hogy az adott helyen gyártói garanciás a telefon?
    1. Kérdezz a telefon topikjában. Előfordulhat, hogy másnak már volt az adott céggel kapcsolata.
    2. Hívd fel őket telefonon és kérdezd meg, hogy intézheted -e közvetlenül a gyártói szervizzel (TeleMax) a garanciát. Igen válasz esetén nagy valószínűséggel gyártói garanciás a készülék. Nem válasznál nagy eséllyel bolti garancia van.
    3. Vásárolj interneten keresztül és megillet a 14 napos elállási jog. Ez épp elegendő arra, hogy a gyártónál leinformáld a készüléket IMEI szám alapján.

    Fontos!, céges vásárlás esetén nem illet meg az elállási jog. Viszont!, a bolt jogszerűen jár el, ha ennek ellenére mégis megadja ezt a jogot. Erről a kereskedő által a weboldalon is megtalálható ászf. -ben informálódhatsz (amennyiben van ilyen).

    Néhány fontosabb jellemző a Magyarországon forgalomba helyezett készülékekről:
    - Színek: fekete, fehér, kék, arany (csak 64 gigás verzióval)
    - Belső tárhely: 32 és 64 giga
    - SIM kártyák kezelése: dual active
    - B20: van
    - Elő- és hátlap: Gorilla Glass. Mindkét oldal 2.5D kialakítású, tehát lekerekített. Érdemes ezt figyelembe venni fólia és edzett üveg vásárláskor. Jelenleg még egyikből sem kapható megfelelő kialakítás, így nem fog kiérni teljesen a kijelző széléig.


    Bizonyára feltűnt, hogy a készülékhez gyorstöltőt kaptál. Néhány fórumtársnál felmerült a kérdés, hogy milyen hatással van az állandó gyorstöltés az akkumulátor élettartamára, kapacitására. Az eddigiek alapján a hasonló töltési megoldások nem okoztak problémát, de természetesen dönthetsz úgy, hogy kisebb kapacitású töltőt használsz.

    Ami viszont a fentiekkel összefüggésben lényeges, hogy a gyártó 2 év garanciát biztosít a beépített akkumulátorra! Kivételt képez ez alól néhány "speciális piac", pl. USA -ban 1 év a hivatalos gyártói garancia.

    Szintén Fontos!, hogy a gyártó közleménye szerint:
    "A 9V2A töltést a Honor 8 kizárólag a gyári töltővel teszi lehetővé. A töltési idő a töltőtől és a környezeti feltételektől függően változhat."


    Honor/Huawei telefonokon a gyártó saját fejlesztésű EMUI (Emotion UI) felületének 4.1 -es verziója van, ami android 6 -ra épül. Android 7, EMUI 5 frissítéssel kapcsolatban egyelőre még nincs információ.


    A témázó alkalmazáson kívül a gyári EMUI rendszerhez az interneten több helyről is lehet témát szerezni, letölteni.

    Az SD kártyán csinálj egy HWThemes mappát, és ide másold be a letöltött témát, aminek .hwt kiterjesztése. Ezután meg fog jelenni a témázó alkalmazásban is az új téma. HA mégsem így lenne, akkor zárd be a témázót, majd nyisd meg újra.

    Ajánlott figyelni arra, hogy milyen EMUI verzióra, illetve milyen telefonra készült. Előbbi nem okoz különösebb problémát, csak néhány dolgot lehet nem fog alkalmazni az OS/UI eltérés miatt. Utóbbi jóval nagyobb kijelzőre (pl. 6 col) készült grafikai elemnél lehet érdekes. Előfordulhat, hogy pl. a zároképernyő nem a megfelelő méretezés szerint jelenik meg.


    Honor készülékeire az un. pan-europai garancia érvényes, a gyártó hivatalosan szerződött magyarországi partnere a TeleMax. Amennyiben a kereskedőnél nem ebbe a szervizbe szól a garancia, illetve nem intézhető a bolt közreműködése nélkül, úgy a garancia valószínűsíthetően nem gyártói.

    Általánosságban jellemző Honor telefonokra, hogy nincs 1 éves készülékgarancia. Minden esetben 2 év jár, ami náluk érvényes a beépített akkumulátorokra is.

    A gyártó extraként biztosít 3 hónap kijelzőgaranciát, ami a vásárlás napjától ketyeg. Erről további információ ITT található.

    Mielőtt ledadod a készüléket szervizben vagy a szolgáltatónál, Fontos!, hogy mindent állíts vissza a gyári állapotra. A garancia ugyanis a készülék gyári állapotára vonatkozik! Legyen szó akár ROOT -ról, ROM -ról, custom ROM -ról vagy recovery -ről.

    Fontos! Garanciális szervizeléskor mindig nézzétek meg az átvételi papírt. Egyrészt hajlamosak ráírni, hogy karcos a készülék (1 pici karcra is), másrészt ha nem egyértelműen írják le a hibát, akkor felesleges időkiesés lesz a szervizben eltöltött idő.

    Csak saját felelősségre!


    - Power gomb: természetesen a készülék egyszerű, normális indítására szolgál.
    - 2 gombos módszer: hangerő gomb + és a power gomb egyszerre nyomva, amíg be nem lép a recovery menübe.
    - 3 gombos módszer: hangerő -, hangerő +, power gomb egyszerre nyomva. Addig kell nyomni, amíg belép a frissítő menübe, ahol automatikusan teszi a dolgát. Ennél a módszernél automatikusan megkezdődik a szoftverfrissítés, amennyiben a szükséges mappa, megtalálható az SD kártyán vagy a belső memórián. Erről bővebben lejjebb. Amennyiben nem szeretnél frissíteni, célszerű törölni az SD kártyáról a dload mappát, mert ha 3 gombos módszerrel indítod el a telefont, akkor amutomatikusan telepíteni/frissíteni fog!


    Frissítés előtt fontos, hogy a készüléked modellszáma megegyezzen az FW nevében lévő modellszámmal. Amennyiben nem találsz erre vonatkozó információt, kérdezz a készülék forumában. Szoftveres átjárás a különböző verziók között NEM ajánlott! Inkább kérdezz téglázas helyett.

    Előfordult már nagyobb kereskedőknél is, hogy az EU -ból, de más régióból pótolja a készletet. Ilyenkor eltérhet a build szám a hozzászólások között található verzióktól. Ez esetben érdeklődj a fórumtársaktól.

    Szoftverfrissítés menete:
    Nem kötelező, de ajánlott nem belakott készülékre frissíteni. Nem feltétlen okoz gondot a belakott rendszer, de sajnos többször is előfordult már, hogy a gyári visszaállítás sem segít egy frissítés után jelentkező problémán. Ez leginkább EMUI és/vagy android főverzió frissítés esetén lényeges.

    Így tehát (és más esetben is) frissítés előtt érdemes biztonsági mentéssel kezdeni. Elsősorban PC -re vagy SD kártyára!

    - OTA:
    Ilyenkor a telefonod jelez, hogy elérhető egy újabb frissítés. Letöltöd, és az utasításokat követve frissíted a telefont.

    OTA frissítés a legegyszerűbb, de miután jóval kevesebb fájlt tartalmaz a gyártói oldalról is letölthető ROM -mal ellentétben, így a hibalehetőség is nagyobb.

    Egyes esetekben nem érdemes várni az OTA -ra, ha a gyártói weboldalon elérhető, letölthető. Ilyenkor "manuálisan" frissíthetsz.

    - 3 gombos módszer:
    Ez a művelet SD kártyáról és belső memóriából is elvégezhető. A letöltött, tömörített fájlban lévő dload mappát a benne lévő update.app -vel másold át az SD kártya gyökerébe:

    dload/update.app --> SD kártya/dload/update.app

    3 gombos módszerrel elindítod a telefont (volume +, volume -, power gomb, egyszerre nyomva, amíg elő nem jön a frissítő menü - nem a recovery menü). Innentől automatikusan elindul a frissítés. Installál, újraindítja a telefont, frissít és kész is van.

    - Szerviz menüs frissítés:
    A folyamat itt is hasonlóan indul. A letöltött fájlból az update.app -t rámásolod az SD kártyára:

    dload/update.app --> SD kártya/dload/update.app

    Elindítod a tárcsázót és beütöd a következőt:
    *#*#2846579#*#*

    Utána a következők szerint bökdösd a képernyőt:
    ProjectMenu > Software Upgrade > SDCard Upgrade

    A telefon ebben az esetben is elkezdi a telepítést, illetve újraindul.

    - Mi a teendő, ha nem csak egy mappa van a letöltött ROM -ban?
    Előfordul, hogy a dload mappa mellett van még egy mappa, egy kisebb méretű update.app -vel. Többnyire a Vendor nevet szokta kapni a másik mappa.

    Ebben általában utólagos javítások, hálózati elemek, egyéb szoftveres kiegészítők lehetnek. Korábbi Huawei készüléknél az egyik esetben ebben volt a mozgásvezérlés javítással együtt.

    Amennyiben ilyet találsz a ROM -ban, azt is fontos telepíteni. Stabilitás, megfelelő működés szempontjából fontos lehet. Egyes esetekben kihathat a következő ROM sikeres telepítésére, illetve működésére.

    Telepítése a szerviz menüből gyorsan elvégezhető. Kis fájl, kevesebb idő.

    Gyári internetes böngésző:
    A stock browser.apk már nincs benne a gyári ROM -okban, mert már szinte mindenki Google Play -ről letölthető böngészőket használ. Amennyiben mégis a gyárit szeretnéd használni, akkor a következő 3 link valamelyikéről töltsd le, majd telepítsd:

    - HiDrive
    - Drive
    - Mega

    Fontos, ha nem menne a telepítés, akkor erre az időre állítsd át az elsődleges tárhelyet belső tárhelyre.

    Gyári Egészség app sportoláshoz:
    Huawei által készített Egészség applikáció, amennyiben a gyári ROM nem tartalmazza. A következő 3 link valamelyikéből töltsd le és telepítsd:

    - HiDrive
    - Drive
    - Mega

    Első indításnál a kért engedélyeket add meg neki, mert nélküle nem fog működni. Más telefonokon, UI -n is működik.


    Rendszer szintű módosítás előfeltétele bootloader kinyitása. Gyári állapotban minden készüléken zárt!

    A bootloader nyitása elméletben garancia megvonással jár, gyakorlatban viszont senki nem foglalkozik vele. Ez azt jelenti, hogy a Huawei/Honor álláspontja szerint a nyitott bootloader következménye a garancia elvesztése, viszont a szervizben nem foglalkoznak vele. Mivel van lehetőség a visszazárásra, így természetesen ez másodlagos, de fontos tény, ennek tudatában lépj tovább.

    Fontos!, bootloader nyitáskor minden visszaáll a gyári állapotra, így előtte érdemes mentést csinálni az SD kártyára vagy PC -re.

    Bootloader nyitáshoz szükséges kód beszerzése:

    _____I. módszer: kód lekérés weboldalon keresztül.

    1. Először regisztrálni kell a Huawei kínai weboldalán.

    1.1. Megnyitod ezt a linket.

    1.2. Nyomd meg a piros gombot az új regisztrációhoz:

    1.3. Válaszd fent a második fület, majd a következőt fogod látni:

    Az első rubrikába az e-mail címedet írd be, majd nyomd meg az alatta található fehér gombot. Miután ezt megtetted, a gombon látni fogsz egy visszaszámlálást. Ez azt jelenti, hogy kb. 1 perc múlva kapni fogsz az e-mail címedre egy számsort. Ezt írd be az e-mail cím alatti rubrikába.

    A jelszó legyen legalább 8 karakter, ne tartalmazzon speciális írásjeleket, legyen benne kis- és nagybetű, illetve szám is. Pl. Huwi5162.

    2. Ezután kérhetsz le kódot a bootloader nyitáshoz.

    2.1. Katt a következőkre:



    2.2. Pipáld ki, majd lépj tovább:

    2.3. A kép szerint töltsd ki:

    Természetesen ne a példa szerinti modellszámot írd be.
    Product kódhoz a tárcsázóba üsd be a következőt: *#*#1357946#*#*
    A sárga részen (amit kitakartam) fog megjelenni a bootloader nyitó kód.

    Amennyiben gondok lennének a BL nyitáshoz szükséges kód lekérésénél, vagy a weboldal regisztrációnál, akkor Chrome (vagy más) helyett használd a Firefox vagy a Maxthon böngészőt!

    Elsősorban a fenti, egyébkent stabil oldal ajánlótt a kód lekérésére. További oldal erre a célra ITT található.

    _____II. módszer: DC Unlocker féle mód (fizetős).

    Ez a megoldás 4 euroba kerül.
    A telefonon a beállítások/fejleszői beállítások menüben az OEM unlock gombot kapcsoljuk be.
    Töltsd le a DCUnlockert. Az oldalukon vegyél 4 kreditet, majd kövesd az utasításokat a programban. A végeredmény az unlock kód lesz, ezt írd fel.

    Bootloader nyitás - előkészület:
    1. Töltsd le ezt. Csomagold ki a számítógépen a c:/ meghajtó gyökerébe: c:/adb/
    2. Beállítások --> Fejlesztői lehetőségek --> USB hibakeresés
    Amennyiben nincs ilyen a beállítások menü alján, akkor lépj be a A telefonról menübe, majd addig bökdösd a build számot, amíg ki nem írja, hogy "Fejlesztő vagy". Ezután megjelenik a Fejlesztési lehetőségek menüpont.
    3. Beállítások --> Fejlesztői lehetőségek --> OEM feloldást engedélyezd

    Bootloader nyitás:
    1. Bekapcsolt állapotban kösd össze a telefont a számítógéppel.
    2. A számítógépen nyisd meg a Start menüt, és írd be, hogy: cmd
    3. Megjelenik egy parancssor ablak, ebben dolgozz tovább (minden sor végén enter):

    cd c:/adb
    Ezzel belépsz az adb mappába.

    adb devices
    Kiírja az azonosítót: Pl. 1131221321312 device

    adb reboot bootloader
    Újraindul a telefon bootloader módban, egy fehér képernyő lesz, egy kis robottal, és némi szöveggel.

    fastboot oem unlock ****************
    A kapott bootloader nyitó kódot írod a csillagozott rész helyére.

    fastboot reboot
    Újraindul a telefon normál módban.

    Bootloader zárás:
    A felhasználói visszajelzések alapján a gyári ROM újratelepítése visszazárja a bootloader -t. Amennyiben probléma merülne fel a zárás során, másik módszerként a DCUnlocker -t is használhatod a nyom nélküli zárásra, de ez a megoldás fizetős.

    Fontos! Bootloader zárás előtt távolítsd el a ROOT -ot, tedd vissza a gyári recovery -t és állítsd vissza a gyári ROM -ot.


    Letöltés:
    - TWRP

    Telepítés menete:
    1. Bekapcsolt állapotban kösd össze a telefont a számítógéppel.
    2. A számítógépen nyisd meg a Start menüt, és írd be, hogy: cmd
    3. Megjelenik egy parancssor ablak, ebben dolgozz tovább (minden sor végén enter):

    cd c:/adb
    Ezzel belépsz az adb mappába.

    adb devices
    Kiírja az azonosítót: Pl. 1131221321312 device

    adb reboot bootloader
    Újraindul a telefon bootloader módban, egy fehér képernyő lesz, egy kis robottal, és némi szöveggel.

    fastboot flash recovery twrp-3.0.2-0-frd-modaco-rc1.img
    Flash -eled a TWRP -t.

    fastboot reboot
    Újraindul a telefon normál módban.


    Letöltés:
    - SuperSu

    Telepítés menete:
    1. Rámásolod a BETA-SuperSU-v2.67-20160121175247.zip -et az SD kártyára.
    2. Elindítod a telefont recovery -ben, ami jelen esetben a TWRP.
    TWRP flash előfeltétel!
    3. Telepíted recovery -ből a zip -et.
    4. Újraindítasz normál módban.


    Fontos! mindig azt a recovery -t tedd fel, amelyik az alap gyári ROM -hoz tartozik. Pl. B120 esetén a B120 recovery.img -hez tartozót használd.

    Letöltés:
    - B120 recovery.img --> RECOVERY.img

    Telepítés menete:
    1. Bekapcsolt állapotban kösd össze a telefont a számítógéppel.
    2. A számítógépen nyisd meg a Start menüt, és írd be, hogy: cmd
    3. Megjelenik egy parancssor ablak, ebben dolgozz tovább (minden sor végén enter):

    cd c:/adb
    Ezzel belépsz az adb mappába.

    adb devices
    Kiírja az azonosítót: Pl. 1131221321312 device

    adb reboot bootloader
    Újraindul a telefon bootloader módban, egy fehér képernyő lesz, egy kis robottal, és némi szöveggel.

    fastboot flash recocery RECOVERY.img
    Flash -eled a gyári recovery -t.

    fastboot reboot
    Újraindul a telefon normál módban.


    (peanar leírása)

    Srk Tool letöltése (én ezt a verziót töltöttem le: SRK Tool Huawei 2.0 , Build name : Lod-Chong (Thai Food))

    Bootloader nyitás:

    Bootloadert nyitó kód beszerzése lásd feljebb!

    Telefonon a Fejlesztői lehetőségek menüpontban (előhozása: Beállítások/A telefonról/Build-szám addig nyomkodjátok, amíg ki nem írja, hogy fejlesztői lehetőségek bekapcsolva) kapcsold be az OEM feloldás megengedett és az USB hibakeresést
    Kép

    Indítsd el az SRK Toolt, majd dugd össze a telefont a számító géppel (nálam már fel volt, így nem tudom, de ha kéri, telepítsd a HiSuite és az adb-t).

    Jóváhagyni mindig az Enter lenyomásával lehet, vissza lépni a főmenübe (ahonnan lehet) 0+Enter

    1.) Válaszd a: 7. Utility, majd a 3. Reboot to Bootloader.
    Ezután feljön: Are you sure to continue - Reboot to BOOT LOADER?
    Please Select ( Y OR N )
    , itt írd be: y...a telefon újra indul bootloader módban.
    Kép 1, 2, 3.

    2.) Válaszd a: 1. Unlock bootloader Kép
    Ezután feljön: Are you sure to continue - Unlock Bootloader?
    Please Select ( Y OR N )
    , itt írd be: y Kép

    Ezután feljön: Do you have bootloader Code?
    Please Select ( Y OR N )
    , itt írd be: y Kép

    Ezután feljön: Go ahead...
    Are you stay in fastboot mode (F) or Debugging mode (D) ? ( F OR D )
    , itt írd be: f Kép

    Ezutáb feljön: Checking device...
    Press any key to continue . . .
    , itt nyomj meg egy tetszőleges billentyűt Kép

    Ezután feljön: ENTER YOUR Bootloader Code :, itt írd be a bootloadert feloldó kódodat pl: 1234567890123456 Kép

    Ezután feljön: YOUR Bootloader code is : 1234567890123456
    Press any key to continue . . .
    , itt nyomj meg egy tetszőleges billentyűt Kép

    Ezután feljön: Would you like to continue ( Y OR N ) ?, itt írd be: y Kép

    Ezután a telefonodon megjelenik egy ablak, ahol lesz két opció: Yes, unlock bootloader és No, do not unlock bootloader and return, (itt a hangerő +- gombokkal tudsz lépkedni a két opció között és a POWER Ki/bekapcs gombal tudod nyugtázni) válaszd a Yes opciót, majd nyomd meg a telefonon a ki/bekapcs gombot.

    Ezután a telefon újra indul és megcsinálja a Factory resetet, ha kész bökj rá a Shutdown-ra.

    Ezzel befejeződött a bootloader nyitás, kapcsold be a telefont (bekapcsoláskor feljön egy figyelmeztető ablak, hogy a bootloader nyitva, itt ne nyomj meg semmit, várd meg amíg a telefon bekapcsol!

    TWRP telepítés:

    Telefonon a Fejlesztői lehetőségek menüpontban (előhozása: Beállítások/A telefonról/Build-szám addig nyomkodjátok, amíg ki nem írja, hogy fejlesztői lehetőségek bekapcsolva) kapcsold be az OEM feloldás megengedett és az USB hibakeresést
    Kép

    Indítsd el az SRK Toolt, majd dugd össze a telefont a számító géppel (nálam már fel volt, így nem tudom, de ha kéri, telepítsd a HiSuite és az adb-t).

    Jóváhagyni mindig az Enter lenyomásával lehet, vissza lépni a főmenübe (ahonnan lehet) 0+Enter

    1.) Válaszd a: 7. Utility, majd a 3. Reboot to Bootloader.
    Ezután feljön: Are you sure to continue - Reboot to BOOT LOADER?
    Please Select ( Y OR N )
    , itt írd be: y...a telefon újra indul bootloader módban.
    Kép 1, 2, 3.

    2.) Válaszd a: 3. Install Recovery 6.0, majd a 10. Honor 8, ezután a 4. Install Honor 8 TWRP for Marshmallow
    Kép 1, 2, 3.

    Ezután feljön: Are you sure to continue - Install Honor 8 TWRP Recovery for Marshmallow?
    Please Select ( Y OR N ) :
    , itt írd be: y Kép

    Ezután feljön: Go ahead...
    Are you stay in fastboot mode (F) or Debugging mode (D) ? ( F OR D ) :
    , itt írd be: f Kép

    Ezután feljön: Checking device...
    Press any key to continue . . .
    , itt nyomjál meg egy tetszőleges billentyűt Kép

    Ezután a telefon újraindul.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák