-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
Postas99
őstag
Sziasztok!
Banális dologgal kapcsolatban írok, a családban van egy M7P igazán a Magic OS végett azért írok ide mert úgy gondolom, hogy ezt többen olvassátok.
Township játék, a feleségem bekapcsolt kijelzővel cipelte a telefont, úgy hogy közben a kijelző fel volt oldva.
Az eredmény az lett, hogy valamelyik sarokba lekerült a teljes játék negyedképernyőre. Már mindent kipróbáltam, hogy hogyan kéne visszaállítani a teljes képernyőre, de nem megy. Biztos én vagyok a béna, a játék kilövésekor újraindítva a játékot teljes képernyő fogad, ha lezárod a kijelzőt és újra felnyitod akkor újra a negyedképernyős mód fogad.
Ki lehetne a játékot véglegesen tenni teljes képernyőre? -
Jack Oneill
veterán
-
Aryon87
félisten
Nettó hülyeség ez a 20-80 dolog. Én 15-20 körül teszem fel, 100-ig tolom és használom. Évek múlva is bőven bírja.
-
Jack Oneill
veterán
Elég, ha aktív az intelligens akku kapacitás. Szervizes családtag erősített meg, hogy nem a 80% limit a lényeg, hanem hogy ne csutkara töltve hagyd a töltőn és ne meritsd le 20% alá. Az intelligens akku kapacitás pont azt csinálja, hogy bár látszólag 100%-ot mutat, mégsem annyi, csak kb 90-95%, ezzel megőrizve az akku élettartamát.
-
Kovaratis
senior tag
-
laci laci
addikt
Én sokat gondolkodtam,hogy ha 20-80% között használom és töltöm a telefont,akkor nem is tudnám egy napig használni de.Azért ott 40% kiesés van,persze csak 15%-ig meríteni általában,de úgy is sok..
-
Aryon87
félisten
Jó neked.. Anyu A72-je is úgy be van égve hogy siralom. Ő kapott egy Xiaomi 15-t

Nem tudom hogy magyar oldalról miként lehet közvetlen a Honortól venni, ahonnan én rendeltem, az csak németországi és ausztriai elérhetőségre enged.Szerk: itt a magyar elérhetőség: [link]
Szerk2: jaaa már értem... hát tipikus.. -
sfefe
addikt
Magyar oldalon vásárlás és csak szolgáltatók meg pár üzletnél lehet .. Honortól nem is..?....
-
sfefe
addikt

M5Pro is 3 éves már. Kijelzője kezd beégni, a tiktok alsó ikonsora már látszik jól
Páromat ismerve elketyegne még sokáig vele, de még ha tagadja is, Ő is örül az újdonságnak.
Neki inkább multimédiára kell, a fotós képesség nem szempont, de nyílván tudjon jó képeket csinálni, amit tud is, pláne hogy turista módban fotóz
Oh...7 éves s10e-n nincs semmi beégés..
Hosszabb távra venném de ha hajlamos beégni inkább hagyom
-
Aryon87
félisten

M5Pro is 3 éves már. Kijelzője kezd beégni, a tiktok alsó ikonsora már látszik jól
Páromat ismerve elketyegne még sokáig vele, de még ha tagadja is, Ő is örül az újdonságnak.
Neki inkább multimédiára kell, a fotós képesség nem szempont, de nyílván tudjon jó képeket csinálni, amit tud is, pláne hogy turista módban fotóz
-
vlesi69
őstag
Nagyobb előre lépés. Volt M 5 Prom több mint két évig használtam, közben vettem egy 6 Prot de csak két hétig maradt mert nem volt egy túl nagy előre lépés, aztán gondolkodtam a M 7 Pron de közbe jött a M 8 Pro. Ez biztos marad 2-3 évig.
-
vlesi69
őstag
Nem mindig. Sokan attól félnek nem lesz elég estig, vagy nem teljesen töltött és meddig fogja bírni, de még a sok hozzászólásban gyorstöltő milyen legyen 120 wattos, vagy elég a 90 wattos, milyen hamar töltenek.
-
Aryon87
félisten
Nem tudom mennyi a difi, de 999 euróért kapom meg, úgy hogy előtte egy 300 eurós kupont toltam be neki. A teló mellé jár egy Tab X9a, egy füles, egy tag (hogy minek az nemtom) és 1 év azonnali csere utalvány. Mellé pedig egy 100W töltőt is betettem, ami asszem 30 euró.
-
sfefe
addikt
-
Aryon87
félisten
-
Zsirmooo
kezdő
Szombati napon.
-
Aryon87
félisten
Aki vásárolt a Honor német oldaláról, és a részletet választotta, lenne szíves segíteni 1-2 kérdésben privátban? Köszi.
-
mQWeXgsf
aktív tag
Igen. Már több fórumon is ,,vita" tárgy az akkumulátor. Mindenkinél más és más, ki hogy és mennyit használja. A Magic 8 Lite telefonomba két céges kártya van, melóba csak telefonálásra használom, otthon wifin van és otthon nyomkodom jobban az 3 nap de volt már 4 is, de erőteljesebb használattal 2 nap lazán ki jön belöle.
A "vita tárgya" valószínűleg annyit jelent, hogy 99% vs 1% ...
-
vlesi69
őstag
Igen. Már több fórumon is ,,vita" tárgy az akkumulátor. Mindenkinél más és más, ki hogy és mennyit használja. A Magic 8 Lite telefonomba két céges kártya van, melóba csak telefonálásra használom, otthon wifin van és otthon nyomkodom jobban az 3 nap de volt már 4 is, de erőteljesebb használattal 2 nap lazán ki jön belöle.
-
Zsirmooo
kezdő
Én használom sokat szerintem,most mindjárt egy óra képernyő idő és még mindig 100 százalékon van..szerintem a munkába a Bluetooth a két SIM,folyamat,zene, telefonálás az sok neki,ha csak bongeszek és mobilnet akkor bírja.
-
vlesi69
őstag
-
ViZo72
tag
A jelenleg itt futó társalgást nézve, érdekes, hogy ez az írás éppen most jött ki:
Élet majdnem tökéletes üzemidővel: Honor Magic8 Pro -
Zsirmooo
kezdő
Nekem reggel 6-tól másnap 6-ig ha dolgozok netezek, telefonálok nekem is kb 40 százalékra megy le plusz mínusz 5 százalék, másnap meg otthon wifin van csak az értesítések miatt és kibírja a másnapot. Akkor töltöm fel csak másnap reggel ha másnap is dolgozok mert kelhet a gps és biztosra megyek. Ha nem dolgozok akkor volt már három nap is.
Szia. Mai nap ugyanúgy használtam,ahogy szoktam,2 óra 11 perc a képernyő idő és most vagyok 52 százalékon.mikor hogy..
-
vlesi69
őstag
Úgy néz ki a napom, elmegyek reggel 9korul melozni, 90 százalék körül van, vezetek, szol a zene,mobilnet, írnak whatsappon, néha elolvasok valamit, honor band 10 osszekotve a teloval, telefonálok, két kártya egy angol Vodafone és egy giffgaff, térerő olyan amilyen, már le ettem 4gre,a giffgaff kártyával csak Magyarországra telefonálok, de szerintem ez akkor is kevés, nemrég jöttem haza és 45 százalék, vagy lehet csak én várok többet tőle nemtudom.
Nekem reggel 6-tól másnap 6-ig ha dolgozok netezek, telefonálok nekem is kb 40 százalékra megy le plusz mínusz 5 százalék, másnap meg otthon wifin van csak az értesítések miatt és kibírja a másnapot. Akkor töltöm fel csak másnap reggel ha másnap is dolgozok mert kelhet a gps és biztosra megyek. Ha nem dolgozok akkor volt már három nap is.
-
Klycsu1991
tag
Szia. A zene lejátszó videó korlátozásaa legyen beállítva.
Felesleges megy a videó zene hallgatás közben. Csak pörgeti a profit amit zabálja az aksit. -
Zsirmooo
kezdő
1.
Ha úgy marad a kijelző és automatikus kezeli a fényerőt akkor eléggé szippantja az akkut . Magas fényerő. Előző telódnál hóval fényesebb lehet ez a kijelző.
2.
Videó lejátszás magas minőségben.
Magas hálózati forgalommal jár. Ami sok energiát emészt fel mobilnet esetén.
3.
Plusz a processzor is pörög a videó feldolgozása miatt.Válts revanced YouTube music alkalmazásra. Ott még a hang minőséget is lehet állítani a beállításokon belül.
Redukálódni fog mobilnet használat és konkrétan az alkalmazás is kevesebb a energiát fog fogyasztani.
A videó lejátszást ott korlátozd, tiltsd le a beállításokon belül. Ezzel is erőforrás lehet spórolni.Automatikus képernyő kikapcsolás mennyi másodperc? Nappal a bekapcsolt képernyő napon sokat fogyaszt.
Képernyő kikapcsolás a használat befejezése után.Illetve nem kell nagyon sokat belelátni ebbe a 6270mah aksiba.
Nagyobb mint a szokásos. De a chipset és a képernyő fényerő növekedés elviszi a plusz aksi kapacitástÍgy reális is lehet a használati szokásod miatt .
Mit dolgozol? Futár esetleg?Kijelzo nem szokott menni, csak az always on display, lehet a dupla sim miatt merül hamarabb, de egy napot kibir simán, lehet ha egész nap itthon ülnek wifin, és tiktokoznek amit nem szoktam, vagy Facebook, amim nincs is, meglenne a két nap. Egy élelmiszer boltban vagyok, mindenes sofőr. Árut ki-be, ha nincs meló ülök,de ez egy nap egy héten.
-
Klycsu1991
tag
Úgy értem,hogy olyan amilyen,hogy nem figyelem,lindonban vezeték egész nap,itt van,ahol egyáltalán nincs...de az előző telommal is itt vezettem,az szerintem jobban bírta.es már nem is volt új,ebben 44 ciklus van az akksiba. Annak 5000mah akksija volt. Lehet mondom én várok túl sokat tőle,mert minden alkalmazást automatikusan kezel,már nem piszkalom.
1.
Ha úgy marad a kijelző és automatikus kezeli a fényerőt akkor eléggé szippantja az akkut . Magas fényerő. Előző telódnál hóval fényesebb lehet ez a kijelző.
2.
Videó lejátszás magas minőségben.
Magas hálózati forgalommal jár. Ami sok energiát emészt fel mobilnet esetén.
3.
Plusz a processzor is pörög a videó feldolgozása miatt.Válts revanced YouTube music alkalmazásra. Ott még a hang minőséget is lehet állítani a beállításokon belül.
Redukálódni fog mobilnet használat és konkrétan az alkalmazás is kevesebb a energiát fog fogyasztani.
A videó lejátszást ott korlátozd, tiltsd le a beállításokon belül. Ezzel is erőforrás lehet spórolni.Automatikus képernyő kikapcsolás mennyi másodperc? Nappal a bekapcsolt képernyő napon sokat fogyaszt.
Képernyő kikapcsolás a használat befejezése után.Illetve nem kell nagyon sokat belelátni ebbe a 6270mah aksiba.
Nagyobb mint a szokásos. De a chipset és a képernyő fényerő növekedés elviszi a plusz aksi kapacitástÍgy reális is lehet a használati szokásod miatt .
Mit dolgozol? Futár esetleg? -
Zsirmooo
kezdő
Úgy értem,hogy olyan amilyen,hogy nem figyelem,lindonban vezeték egész nap,itt van,ahol egyáltalán nincs...de az előző telommal is itt vezettem,az szerintem jobban bírta.es már nem is volt új,ebben 44 ciklus van az akksiba. Annak 5000mah akksija volt. Lehet mondom én várok túl sokat tőle,mert minden alkalmazást automatikusan kezel,már nem piszkalom.
-
mQWeXgsf
aktív tag
Úgy néz ki a napom, elmegyek reggel 9korul melozni, 90 százalék körül van, vezetek, szol a zene,mobilnet, írnak whatsappon, néha elolvasok valamit, honor band 10 osszekotve a teloval, telefonálok, két kártya egy angol Vodafone és egy giffgaff, térerő olyan amilyen, már le ettem 4gre,a giffgaff kártyával csak Magyarországra telefonálok, de szerintem ez akkor is kevés, nemrég jöttem haza és 45 százalék, vagy lehet csak én várok többet tőle nemtudom.
"térerő olyan amilyen"
Szerintem ott megy el a sok energia. Előző telód jobban bírta ugyanezt a felhasználást?
-
ViZo72
tag
Úgy néz ki a napom, elmegyek reggel 9korul melozni, 90 százalék körül van, vezetek, szol a zene,mobilnet, írnak whatsappon, néha elolvasok valamit, honor band 10 osszekotve a teloval, telefonálok, két kártya egy angol Vodafone és egy giffgaff, térerő olyan amilyen, már le ettem 4gre,a giffgaff kártyával csak Magyarországra telefonálok, de szerintem ez akkor is kevés, nemrég jöttem haza és 45 százalék, vagy lehet csak én várok többet tőle nemtudom.
Nem tűnik kirívó használatnak.
A Honor "akkuhasználat" menüjében nincs külön hardver és szoftver rész?
(Most nézem nálam a Huawei-nél van ilyen bontás. A hardver részben van "cellakészenlét", "képernyő", "Wifi", "Bluetooth", mi mennyit fogyasztott százalékosan.)
De innentől elfogytak az öleteim... -
ViZo72
tag
Igen, azt már elkönyveltem magamban, hogy a 600Pro ultraszéles módja az kerülendő.
A kijelző viszont szerintem ugyanolyan szemkímélő funkciós. -
Zsirmooo
kezdő
Úgy néz ki a napom, elmegyek reggel 9korul melozni, 90 százalék körül van, vezetek, szol a zene,mobilnet, írnak whatsappon, néha elolvasok valamit, honor band 10 osszekotve a teloval, telefonálok, két kártya egy angol Vodafone és egy giffgaff, térerő olyan amilyen, már le ettem 4gre,a giffgaff kártyával csak Magyarországra telefonálok, de szerintem ez akkor is kevés, nemrég jöttem haza és 45 százalék, vagy lehet csak én várok többet tőle nemtudom.
-
mQWeXgsf
aktív tag
600 Pro-val van versenyben.
A Magic 8 nyilván a flagship amire nem feltétlenül van szükségem, de ha csak 20-30.000 Ft a különbség, akkor képbe kerül, mert egyébként 4-6évre veszek telefont általában.
Kamera legyen jó (nem profi fotós szinten), meg átlagos használat mellett egy 2 napos üzemidőt tudjon.A 600Pro teljesítményben bőven elég lenne, fizikailag kicsit kisebb is, könnyebb is, kamera is elég jó, sőt a képek színei nekem jobban bejönnek, természesebbeknek tűnnek (nem csak én látom így). Ráadásul még az akku is nagyobb valamicskét.
A Magic 8 sok képet túlvilágosít, sokszor a zöldet (füvet) is túltolja, a HDR is túlbuzgó, jó lenne ha hagyna némi árnyékot is a képeken a kontrasztosság kedvéért.
Persze nem minden kép ilyen, csak sok ilyet láttam. És láttam sok kiváló képet is, kérdés merre billen a mérleg nyelve automata módban használva.
Esti képeken, meg zoomolt képeken talán jobb a Magic annyiból, hogy a képeken több a részlet. (Viszont ez kevésbé fontos általános családi+nyaralós képeknél.)
Videóban is valamivel jobb, bár az nem erőssége a Honoroknak úgy általában, amennyire látom..
A Magic 8-at szeretném a 600Pro színeivel és 2-3napos üzemidejével, de persze csak alig drágábban. :-)Én az 50 Mpixel-es ultraszéles kamera és a szemkímélő kijelző miatt vettem ezt a telót (600 pro 12 Mpixel), aztán kiderült számomra, hogy mindenben csúcs a cucc. :)
-
ViZo72
tag
-
ViZo72
tag
600 Pro-val van versenyben.
A Magic 8 nyilván a flagship amire nem feltétlenül van szükségem, de ha csak 20-30.000 Ft a különbség, akkor képbe kerül, mert egyébként 4-6évre veszek telefont általában.
Kamera legyen jó (nem profi fotós szinten), meg átlagos használat mellett egy 2 napos üzemidőt tudjon.A 600Pro teljesítményben bőven elég lenne, fizikailag kicsit kisebb is, könnyebb is, kamera is elég jó, sőt a képek színei nekem jobban bejönnek, természesebbeknek tűnnek (nem csak én látom így). Ráadásul még az akku is nagyobb valamicskét.
A Magic 8 sok képet túlvilágosít, sokszor a zöldet (füvet) is túltolja, a HDR is túlbuzgó, jó lenne ha hagyna némi árnyékot is a képeken a kontrasztosság kedvéért.
Persze nem minden kép ilyen, csak sok ilyet láttam. És láttam sok kiváló képet is, kérdés merre billen a mérleg nyelve automata módban használva.
Esti képeken, meg zoomolt képeken talán jobb a Magic annyiból, hogy a képeken több a részlet. (Viszont ez kevésbé fontos általános családi+nyaralós képeknél.)
Videóban is valamivel jobb, bár az nem erőssége a Honoroknak úgy általában, amennyire látom..
A Magic 8-at szeretném a 600Pro színeivel és 2-3napos üzemidejével, de persze csak alig drágábban. :-) -
mQWeXgsf
aktív tag
Érdekes, hogy a #1024-es képen 6 óra képernyőidő mellett estig bírta 50%-ra merüléssel.
Első gondolatom a Tiktok hibáztatása lett volna, mert ahhoz képernyő+adatforgalom is kell, de aztán láttam, hogy ott meg hasonló mértékű Youtube+Tiktok van, kb. ugyanaz a terhelés...
És tesztekben meg emlegetik, hogy egész napot kibír rengeteg fotózással, ami ugye képernyő+kamera fogyasztás együtt de persze lehet, hogy a tesztek alatt meg nem megy sem a WIFI sem a mobilnet egész nap, hacsak fotózni viszik ki.
És amit a #1024-es kolléga említett, vajon WIFI-n vagy mobilneten megy a Youtube/Tiktok? Mert nála WIFI -s volt a jó üzemidős kép.(Szóval jó lenne ha rájönnétek az okra, mert majdnem megrendeltem már ezt a telefont, de valami mindig elbizonytalanít.)
Ne tántorítson el semmi, brutàl jó a cucc :)
-
ViZo72
tag
Érdekes, hogy a #1024-es képen 6 óra képernyőidő mellett estig bírta 50%-ra merüléssel.
Első gondolatom a Tiktok hibáztatása lett volna, mert ahhoz képernyő+adatforgalom is kell, de aztán láttam, hogy ott meg hasonló mértékű Youtube+Tiktok van, kb. ugyanaz a terhelés...
És tesztekben meg emlegetik, hogy egész napot kibír rengeteg fotózással, ami ugye képernyő+kamera fogyasztás együtt de persze lehet, hogy a tesztek alatt meg nem megy sem a WIFI sem a mobilnet egész nap, hacsak fotózni viszik ki.
És amit a #1024-es kolléga említett, vajon WIFI-n vagy mobilneten megy a Youtube/Tiktok? Mert nála WIFI -s volt a jó üzemidős kép.(Szóval jó lenne ha rájönnétek az okra, mert majdnem megrendeltem már ezt a telefont, de valami mindig elbizonytalanít.)
-
laci laci
addikt
-
laci laci
addikt
Lehet hülyeséget írok akkor nyugodtan küldj el a melegebbre
Egy wipe chace törlést próbáltál?
Hátha.
Csak egy ötletMár volt,de 🤝
-
vlesi69
őstag
Mindenki le van döbbenve a 100x os zoomos Hold fotóimon
:
Persze nem említem a kis AI rásegítèst
...Ma kikapcsoltam egyèbkènt az AI- t a kamerában.
Majd megnézem mi lesz úgy.Nekem ki van kapcsolva az AI, de máshol is. Egyedül a telefonálás szűrőnél van a hamis hanggenerálás hívás és a generált számok szűrése van bekapcsolva.
-
Zsirmooo
kezdő
YouTube-os zene bekapcsolt kijelzővel , videó lejátszásssal? Videó minőség mennyire állítva?
Kedvenc listát vagy random számokat hallgatva?Random számok, videó minőség tegnap előttig magas volt,de lejjebb vettem,igen, néha úgy marad a kijelző..így akkor ez a merülés reális?
-
Klycsu1991
tag
-
Zsirmooo
kezdő
De kocsiban, bluetooth, youtube zene megy, 4g,telefonalas,whatsapp hívás, némi üzenet, én keveslem
-
Zsirmooo
kezdő
Mai napom,reggel töltöttem,nemtudom hogy ez jo-e,vagy sem -
busman
veterán
SOT,7 óra 44 perc.51%.
-
Jack Oneill
veterán
Teszteket olvasgatva még eszembe jutott valami.
Extra fogyasztást okozhat még:
- az Always-On Display funkció használata,
- a kijelzőfrissítés különböző beállításai?
Nem tudom utóbbi pontosan mit takar csak rémlik, hogy olvastam. Ilyesmi talán, hogy nem mindegy, hogy fix 120Hz vagy adaptív?Számít a hz is igen. Én pl utálom a 60 feletti értéket, egyszerűen nem bírom egy telon sem, nekem túl gyors. És bizony jobban is merül, hiába adaptiv. Én Honor 600 vonalon vagyok és így 3 nap 12-14 óra kijelző idővel.
-
mQWeXgsf
aktív tag
Pl. a mobilnet lényegesen többet fogyaszt mint a wifis kapcsolat, akár másfélszeres üzemidő/SOT különbség is lehet ilyen miatt. Tegnap este töltöttem, full wifis üzemidő, 53%-on vagyok most, SOT 6 ó 13 perc:

-
ViZo72
tag
Teszteket olvasgatva még eszembe jutott valami.
Extra fogyasztást okozhat még:
- az Always-On Display funkció használata,
- a kijelzőfrissítés különböző beállításai?
Nem tudom utóbbi pontosan mit takar csak rémlik, hogy olvastam. Ilyesmi talán, hogy nem mindegy, hogy fix 120Hz vagy adaptív? -
laszlomijin
tag
-
ViZo72
tag
Én magam nem tudok nyilatkozni erről, mert még csak szemezek ezzel a telefonnal, de eddig azzal áltattam magam az olvasottak alapján, hogy 2 nap üzemidő nálam biztosan meglenne. (Én nem nyomkodom sokat, mivel többnyire PC előtt ülök.)
Szóval engem is érdekelne, mi okozza, hogy valakinél lazán 2 nap, másnál meg 1nap vagy az is alig...
Nyilván nem egyforma a felhasználás, viszont akinél keveset bír az biztos keresi az okát, de ahogy látom eddig nem lett meg... :-((És most megint visszabillenek 600 Pro vonalra, ahol szintén 2 napot emlegetnek. Kicsit gyengébb chipset, viszont egy kicsivel nagyobb akku. Valószínűleg biztosabban hozza a 2 napot.)
-
laci laci
addikt
Tudom nem sokat segít, inkább csak egy újabb referencia.
Épp most olvastam egy tesztben:Átlagos napi használat mellett – üzenetküldés, e-mailezés, böngészés, fotózás, navigáció, streaming és háttérben való szinkronizálás – a Magic8 Pro gond nélkül hoz két teljes napot egyetlen feltöltéssel. Könnyebb felhasználás mellett ez akár tovább is nyújtható, de még különösen intenzív igénybevételnél is magabiztosan végigcsinál egy hosszú napot úgy, hogy marad tartalék a végére. Ami igazán feltűnő, az a fogyasztás egyenletessége. Nincsenek hirtelen százalék zuhanások, megmagyarázhatatlan háttérmerülések.
A Honor mesterséges intelligenciával támogatott energiagazdálkodása szinte észrevétlenül működik – és pontosan ez benne a jó. A rendszer nem kényszerít kompromisszumokra teljesítmény és üzemidő között, hanem idővel megtanulja a felhasználói szokásokat, és ehhez igazítja a működését. A gyakran használt alkalmazások készen állnak, a kevésbé fontos háttérfolyamatok pedig diszkréten háttérbe szorulnak. A telefon így gyors marad, anélkül hogy pazarló lenne.
Egy átlagos nap végén – reggel 7-től este 11-ig – gyakran még 50–60 százalék marad benne.
Nekem nem bír,csak 1 napot..
-
Tutu7030
veterán
Mindenki le van döbbenve a 100x os zoomos Hold fotóimon
:
Persze nem említem a kis AI rásegítèst
...Ma kikapcsoltam egyèbkènt az AI- t a kamerában.
Majd megnézem mi lesz úgy.Ilyent az M5 pro is tud.
Május 30. 21:48
Telihold
-
pècsimunkás
addikt
Mindenki le van döbbenve a 100x os zoomos Hold fotóimon
:
Persze nem említem a kis AI rásegítèst
...Ma kikapcsoltam egyèbkènt az AI- t a kamerában.
Majd megnézem mi lesz úgy. -
vlesi69
őstag
Hétvégén egy kicsit teszteltem a kamerát. Badacsony a Kisfaludi étteremből készítettem a képet egy vitorlásról, automatán, kézből kb 55 szeres zoommal. Nagyon hasznos a tapis zoomolás.
-
ViZo72
tag
Van optimalizalas funkció,mivel mindent atalitottam automatikus kezelésre így csak azt ajánlja fel amik épp meg vannak nyitva a háttérben,plusz automatikus fényerő...ma az tettem hogy4g legyen ne 5g,lehet az is meríti hogy mindig keresi a stabil 5g-t vagy nemtom. Én allitgattam valamit még az elején az alkalmazás inditasnal,hogy megkapjak időben minden emailt,de már bánom
Tudom nem sokat segít, inkább csak egy újabb referencia.
Épp most olvastam egy tesztben:Átlagos napi használat mellett – üzenetküldés, e-mailezés, böngészés, fotózás, navigáció, streaming és háttérben való szinkronizálás – a Magic8 Pro gond nélkül hoz két teljes napot egyetlen feltöltéssel. Könnyebb felhasználás mellett ez akár tovább is nyújtható, de még különösen intenzív igénybevételnél is magabiztosan végigcsinál egy hosszú napot úgy, hogy marad tartalék a végére. Ami igazán feltűnő, az a fogyasztás egyenletessége. Nincsenek hirtelen százalék zuhanások, megmagyarázhatatlan háttérmerülések.
A Honor mesterséges intelligenciával támogatott energiagazdálkodása szinte észrevétlenül működik – és pontosan ez benne a jó. A rendszer nem kényszerít kompromisszumokra teljesítmény és üzemidő között, hanem idővel megtanulja a felhasználói szokásokat, és ehhez igazítja a működését. A gyakran használt alkalmazások készen állnak, a kevésbé fontos háttérfolyamatok pedig diszkréten háttérbe szorulnak. A telefon így gyors marad, anélkül hogy pazarló lenne.
Egy átlagos nap végén – reggel 7-től este 11-ig – gyakran még 50–60 százalék marad benne.
-
Zsirmooo
kezdő
lehet valamelyik rendszerszolgáltatás. Meg lehet próbálni a hálózati beállítások visszaállítását, vagy végső soron gyári resetet. Ha az sem segít akkor visszavinném
szerk.: úgy látom nálam szerepel az akku menüben az új rendszer telepítése utáni optimalizálás gomb. Nálad ilyen nincs? Ha van, azt meg lehet próbálni
Van optimalizalas funkció,mivel mindent atalitottam automatikus kezelésre így csak azt ajánlja fel amik épp meg vannak nyitva a háttérben,plusz automatikus fényerő...ma az tettem hogy4g legyen ne 5g,lehet az is meríti hogy mindig keresi a stabil 5g-t vagy nemtom. Én allitgattam valamit még az elején az alkalmazás inditasnal,hogy megkapjak időben minden emailt,de már bánom
-
spect80
őstag
Valami most sem jó. Reggel 9kor elindultam, használtam,de nem olyan sokat,11:30kor töltőre kellett tenni mert 56 százalékon volt,reggel 9kor 83al vittem el. Minden alkalmazást visszatértem automatikus kezelesre,viberhez írt 13%ot háttérben, meg a WhatsApp 10, a többi 10 százalék alatt volt. Mi lehet vele?
lehet valamelyik rendszerszolgáltatás. Meg lehet próbálni a hálózati beállítások visszaállítását, vagy végső soron gyári resetet. Ha az sem segít akkor visszavinném
szerk.: úgy látom nálam szerepel az akku menüben az új rendszer telepítése utáni optimalizálás gomb. Nálad ilyen nincs? Ha van, azt meg lehet próbálni
-
spect80
őstag
Érdekes tesztet hajtottam végre a mai napon.
Tegnap érkezett meg a 100w Honor gyorstöltő és volt itthon még a Mate 40 Pro-ból hátramaradt 66w gyorstöltő és stopperel lemértem őket.
3 napja a 66w-os töltőt, ma meg a 100w töltő sebességét és meglepő eredményt kaptam. Mind a 2 alkalommal 10%-ról indítottam a töltést!66w:
10.perc: 45%
20.perc: 60%
30.perc: 80%
40.perc: 93%
45.perc: kész lett a 100%-os töltés100w:
10.perc: 30%
20.perc:50%
30.perc: 70%
40.perc: 90%
49.perc: kész lett a 100%-os töltésEbből a következtetésem, hogy a 100w töltő sokkal kiegyensúlyozottabb a töltésben és nincs hirtelen kiugró eredmény, ami az akkumulátorra jótékony lehet, viszont ha gyors töltés kell kevés idő alatt hirtelen akkor valamiért az alsó 2/3 tartományban a 66w jobberedményt produkál, ott 60%-ig jobban felpörögnek az események.
egy töltés nem ad reprezentatív eredményt, főleg ha az intelligens töltés be van kapcsolva.
számít mi fut a háttérben, akár 2-3 fokos környezeti hőmérséklet eltérés esetén is visszavehet a sebességből.A kezdetek óta olyan kábellel töltöm ami jelzi a töltési teljesítményt. Van amikor eléri a 100%-ot, de még vagy 10 percig tölti 10w-tal és onnantól fokozatosan egyre kisebb teljesítménnyel. Van amikor eléri a 100%-ot és lekapcsol 3 perc után -
Zsirmooo
kezdő
Valami most sem jó. Reggel 9kor elindultam, használtam,de nem olyan sokat,11:30kor töltőre kellett tenni mert 56 százalékon volt,reggel 9kor 83al vittem el. Minden alkalmazást visszatértem automatikus kezelesre,viberhez írt 13%ot háttérben, meg a WhatsApp 10, a többi 10 százalék alatt volt. Mi lehet vele?
-
rdt89
veterán
-
mQWeXgsf
aktív tag
A gyári USB-A kábel csak 66W-ot visz át.
-
mQWeXgsf
aktív tag
Nekem Type C-s kimenetű a töltőfejem (HN-200500EP2) + a telóhoz adott kábelt használom.
-
pècsimunkás
addikt
Valami nem stimmel nálad.
Nekem is kb olyan gyorsan tölt, mint az előtted szólóè.
Ès így van beállítva:
-
Zsirmooo
kezdő
-
rdt89
veterán
Az volt az első amit bekapcsoltam ahogy rádugtam. Pedig ez a Honor gyári töltője a hozzá járó kábellel. Viszont nem a Type-C csatlakozású töltőfej hanem a sima usb és a hozzájáró 6A kábel. Lehet a másik töltőfejben és a telefonhoz adott kábelben ennyi plusz lehet?
-
mQWeXgsf
aktív tag
Érdekes tesztet hajtottam végre a mai napon.
Tegnap érkezett meg a 100w Honor gyorstöltő és volt itthon még a Mate 40 Pro-ból hátramaradt 66w gyorstöltő és stopperel lemértem őket.
3 napja a 66w-os töltőt, ma meg a 100w töltő sebességét és meglepő eredményt kaptam. Mind a 2 alkalommal 10%-ról indítottam a töltést!66w:
10.perc: 45%
20.perc: 60%
30.perc: 80%
40.perc: 93%
45.perc: kész lett a 100%-os töltés100w:
10.perc: 30%
20.perc:50%
30.perc: 70%
40.perc: 90%
49.perc: kész lett a 100%-os töltésEbből a következtetésem, hogy a 100w töltő sokkal kiegyensúlyozottabb a töltésben és nincs hirtelen kiugró eredmény, ami az akkumulátorra jótékony lehet, viszont ha gyors töltés kell kevés idő alatt hirtelen akkor valamiért az alsó 2/3 tartományban a 66w jobberedményt produkál, ott 60%-ig jobban felpörögnek az események.
Érdekes, nálam a 100W-os Honor SuperCharge töltő (töltési sebesség gyorsítása opció bekapcsolva):
5%- ról 100%-ra: 39 perc
-
rdt89
veterán
Érdekes tesztet hajtottam végre a mai napon.
Tegnap érkezett meg a 100w Honor gyorstöltő és volt itthon még a Mate 40 Pro-ból hátramaradt 66w gyorstöltő és stopperel lemértem őket.
3 napja a 66w-os töltőt, ma meg a 100w töltő sebességét és meglepő eredményt kaptam. Mind a 2 alkalommal 10%-ról indítottam a töltést!66w:
10.perc: 45%
20.perc: 60%
30.perc: 80%
40.perc: 93%
45.perc: kész lett a 100%-os töltés100w:
10.perc: 30%
20.perc:50%
30.perc: 70%
40.perc: 90%
49.perc: kész lett a 100%-os töltésEbből a következtetésem, hogy a 100w töltő sokkal kiegyensúlyozottabb a töltésben és nincs hirtelen kiugró eredmény, ami az akkumulátorra jótékony lehet, viszont ha gyors töltés kell kevés idő alatt hirtelen akkor valamiért az alsó 2/3 tartományban a 66w jobberedményt produkál, ott 60%-ig jobban felpörögnek az események.
-
Zsirmooo
kezdő
Mikor tervezed lecserèlni a telefont?
Dícsérted a Nothing- ot.
Az van tervben?
Vagy Pixel? Ha jól emlékszem az is tervben volt.Ha kijön a pixel 11 széria,utána várok még kb. 3 hónapot és ha jó a teló,akkor cserélem. Egyébként kezdem megszeretni ezt,de szerintem menni fog a háztól,vagy valakinek odaadom.
-
pècsimunkás
addikt
-
spect80
őstag
Bekerült a bypass töltés bekapcsolt képernyőnél
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Hosszabb bemutatót kapott az új Fable
- Forza sorozat (Horizon/Motorsport)
- Végre véglegesek az AV2 kodek specifikációi
- Milyen nyomtatót vegyek?
- Mini-ITX
- Garancia kérdés, fogyasztóvédelem
- Okos otthon - Home Assistant, openHAB és más nyílt rendszerek
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- LEGO klub
- bambano: Bambanő háza tája
- További aktív témák...
- 2000GB NVMe SSD, 1 év gar
- Keresünk Galaxy S21/S21+/S21 Ultra/S21 Fe
- Intel Core i9-10850K 10-Core 3.6GHz LGA1200 (20M Cache, up to 5.20 GHz)
- 27% - ÚJ - Captiva 16" Notebook! Ryzen 9955HX / RTX 5090 / 64GB DDR5 / 2TB NVMe! BeszámítOK
- Laptronix Vertex i5 Intel Core i5-14400 16GB DDR4 500GB NVMe Win11 Pro
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest




Persze nem említem a kis AI rásegítèst
...
Mai napom,reggel töltöttem,nemtudom hogy ez jo-e,vagy sem

