-
Fototrend
Pár mondatban a Lenovo ThinkPad sorozatú laptopjainak a jótállásáról:
Új hozzászólás Aktív témák
-
Tim82
félisten
válasz
FoxiestFox
#67296
üzenetére
Ha van, akkor az csak olyan, mint a T60-ban, tehát gyakorlatilag mini PCI-e-re drótozott belső USB, nem "igazi" mini PCI-e. Esetleg a wifimodul helyére teheted a Crystal HD-kártyát.
kistewe: igen, ajánlott mindent lementeni, mert nincs infó arról, hogy mikor kerülnek le végleg a Lenovo honlapról, bár elvileg a legfrissebb driverek elérhetőek torrentből, mert azok már felkerültek (ld. a linkelt topikot!).
Hozzáteszem, hogy én 1-2 napon belül leszedem torrentről a pakkot, szóval igény esetén tudok drivereket feltölteni (arra nincs kapacitásom jelenleg, hogy az egész torrentet állandóan visszaseed-eljem vagy feltegyem tegyem valamilyen 7/24-ben elérhető tárhelyre).
-
abcukistván
tag
Sziasztok,
X220-al szeretnék USB headsetet használni. Sajnos a mikrofon nagyon halk. Már felvettem maxra a hangerőt a hang/felvétel menüpontban és smartaudio alkalmazásban is. De nem változott semmi.
Ezzel együtt kell élni vagy van rá valamilyen fix?
Köszönöm!
-
-
Tim82
félisten
válasz
FoxiestFox
#67294
üzenetére
Z61t-t keress akkor. Talán nem is volt belőle Radeon-os, csak Intel GMA 950-es. Szerintem a webkamera is meglehetősen új feature volt akkor, láttam már 3-4 Z61t hirdetést, egyikben sem volt.
-
-
Tim82
félisten
Na, mivel senkinek nem éri el az ingerküszöbét (hiszen nyilván mindenki vadiúj Thinkpad-et használ itt), akkor leírom:
Úgy néz ki, hogy Lenovo-ék záros határidőn belül leveszik az oldalukról a 7 évnél idősebb Thinkpad-ekkel kapcsolatos kontentot. Ez elvileg a T400/T500/R400/R500/X200 generáció előtti notikat jelenti jelen pillanatban és azt, hogy kb. minden, hozzájuk kapcsolódó anyag (driver, HMM stb.) nem lesz a Lenovo oldalán elérhető hamarosan.
Ha minden igaz, az lesz a jövőben a policy, hogy tartják ezt a 7 éves időablakot, tehát minden évben várhatóan újabb "elavult" Thinkpad modellek anyagai kerülnek le.
Az infó gyakorlatilag hivatalosnak tekinthető, legalábbis megerősítést kapott a lentebb linkelt topik alapján a Lenovo részéről.
Van arra kezdeményezés, hogy felkerüljenek torrentre ezek a lekerülő anyagok, erről szól a lentebb linkelt thinkpads.com-os fórumtopik, de azért újra linkelem: [link]
-
Francia91
veterán
válasz
FoxiestFox
#67291
üzenetére
Ennyiért majdnem ajándék

-
Van egy W700 aprón. Valaki?

-
-
Tim82
félisten
válasz
FoxiestFox
#67288
üzenetére
Z60 és Z61.
t végű a 14" kijelzős modell, m végű a 15,4" kijelzős modell, mindkettőből volt titániumfedeles és normál fekete műanyag fedél is (ugyanolyan műanyag, mint az R szériánál).
A Z61p sajnos fekete fedéllel jött ki gyárilag, de lehet utólag cserélni a fedelet a Z61m titániumfedelére.
Egy ilyen, teljesen felfejlesztett Z61m-et máig elfogadnék. Z61p-be sajnos nem lehetett kamerát tenni, az alaplap elvileg nem támogatta.
-
Melyik az az ezüstös fedlapú TP? Z micsoda?
Nem szűnik a sóvárgásom iránta, így felírnám a megszerzendők listájára, csak elfelejtettem a pontos típust
Más: kicseréltem a caddy kék ledjét pirosra, és nagyon jól áll a gépnek

-
vikcsi
senior tag
Sziasztok,
Van egy csodás T60 nálam. Bekapcs és utána van, hogy betölt a win7 és lehet egy-két dolgot csinálni, de néha a win indításig sem jut el és elalszik, vagy elmegy a kép, viszont pörög a venti. Van, amikor biosból is ugyanezt csinálja - ugyanis beléptem, hogy hátha látok benne valamit, de kikapcs.
Szerintetek mi lehet? Ati Radeon vga van benne, de nem mozgatom, remélem nem az a baja. Akksit kivettem, anélkül megy, vagyis menne. Állítólag nem tettek vele semmi extrát.
Ramot, hdd-t még nem cseréltem ki, elsőre nem akartam szétbombázni. -
Tim82
félisten
válasz
soldi3r
#67283
üzenetére
Nekem a legutóbbi frissítések konkrétan hoztak pár bug-ot, ld. a fentebb említett Kickoff - a Kubuntu alapértelmezett "Start menüje" - nem mindig működő kikapcs/újraindítás gombja (R61 / Kubuntu 14.04 LTS).
Belaktam már a rendszert, szóval emiatt még egyelőre nem fogok váltani ezen a gépen.
*
Más és ez közérdekű: -
V.Stryker
nagyúr
Az normális,hogy állandóan megy a hűtés? Mit lehet vele csinálni? Win8.1 és ez a gép. Nem fut semmi, hogy terhelje.
-
-
csubuka
addikt
Az SSD pedig varázsszer...
Vissza kellett váltanom tesztelési célzattal egy 7200rpm-es WD Blackre a V300-as (régi rev-es) Kingstonról és agybajt kapok a gép tetvészkedésétől. T400 és felhasználói élményben elsőre hatalmasat romlott a gép. Nem azért mert nem Core i7 van benne... az az asztali erőműben elvan. -
-
Dhampir
félisten
válasz
FoxiestFox
#67270
üzenetére
Már bocsika, de a T500-ról volt szó, nem a te W500-adról. Habár lehet, hogy egyforma procik vannak benne, nem néztem utána.
Eleddig mindig HDD-m volt, nekem azzal sincsen gondom gyorsaság tekintetében. A lényeg, hogy jókora kapacitású és tartós legyen és ne darálódjon le úgy, mint egy drága SSD.

(#67271) Tim82
Ki nem tudja, hogy a Fedora a Red Hat homokozója?

-
Tim82
félisten
válasz
Dhampir
#67269
üzenetére
Ugyan már ugorj neki még egyszer annak, amit írtam (Fedora = "testing", CentOS = "stable", ráadásul hosszabb ideig kap támogatást, mint egy Ubuntu LTS). Szóval...

Amúgy a Kubuntu 14.04 LTS teli van apró, ám bosszantó bug-okkal, amiket nem lenne szabad bent hagyniuk. A legfrissebb az, hogy nem mindig működik a leállítás/újraindítás. Ha ez az LTS, akkor köszi.

-
válasz
Dhampir
#67269
üzenetére
i5-ös gépen dolgozom, érezhető a különbség annak a javára (ramból is dupla annyi van abban), de ettől még egyáltalán nem lassú a W500, sőt, összességében a Core2Duo és Quad piszok jól tartja magát általános felhasználás során. Dolgozni, workstation feladatokat ráerőltetni már értelmetlen lenne, de számos feladat van, amire még elég erős.
Web, Fullhd filmezés, irodai szarságok, jegyzetelés, képszerkesztés külső monitorral, virtuális gépen kísérletezés, játékok (elég sok viszonylag új címmel is elbír) én ezekre használom, és bocs, ha nem lassú, de hát.. nem az.
Sőt, rengeteg mindenben sokkal gyorsabb a munkagépemnél, mert abban vinyó van
-
-
válasz
Dhampir
#67250
üzenetére
Igazából nem tudom mi a probléma pontosan, de több független forrásban is az szerepel, hogy maga CentOS és a RHEL 'binary' teljesen megegyezik... Én csak ennyit, állítok. Ha gond volt az egyikkel driver szinten akkor a másikkal is lesz...
Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy én virtuális gépként és a core verziót toltam. Na ahhoz nem kellett driver... Tudom az meg nem jó desktop környezetnek...ez nyilvánvaló.
Ha lenne időm kipróbálnám T61-el mit csinál, de most sajnos nincs.
-
-
válasz
Dhampir
#67250
üzenetére
"az görcsölés helyett feltehetően Windowst vagy OS X-et fog futtatni."

Ne viccelodj mar itt. A Windows felhasznaloi elmenye kifejezetten borzalmas (munkaidoben azt vagyok kenytelen elszenvedni) es amennyire kepben vagyok, az OSX kiemelkedoi felhasznaloi elmenye is sokkal inkabb csak a hype-ban letezik, mint a konkret valosagban.
(Mondjuk a linuxos desktopoknak is megvannak a maguk nyugjei, nehogy felreerts, de azert a lo tulso oldalara sem kene atesni.) -
Dhampir
félisten
válasz
#90933760
#67256
üzenetére
Jól tetted, lassú gép volt az, erőben a mai procikkal nem veszi fel a versenyt az abban lévő, hiába tutujgatja az ember.

Amennyit még ráköltene az ember a fejlesztésére, lassan egy használt Workstationt vehetne.(#67264) dabadab
Nekem nincsen vele bajom. Ráadásul a 8.1 elég gyors is. A Windowsok programok pedig mégiscsak jobban futnak Windows alatt.

-
-
Dhampir
félisten
Én ugyan nem. Windows 8.1-et használok.

(#67259) Tim82
A kezdeti rögös megismerkedés után ugyanúgy használom, mint bármelyik korábbi MS Windowst, én nagyon megszerettem.
Van, amit külső szoftverrel oldottam meg a Lenovo hiányzó programja helyett, ami nem ugyanaz, de egyszerű feladatra megfelelő.
Még így is kényelmesebben használható egy Linux disztrónál, de természetesen mindenki olyan rendszert futtat, amelyik neki a legjobban bevált.

-
#90933760
törölt tag
válasz
FoxiestFox
#67254
üzenetére
Én pl eladtam a T500-at.
-
Na mi van, szabadságharcosok, nagyon hétvége van?
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
Tim82
félisten
válasz
soldi3r
#67249
üzenetére
Semmivel sem "iparibb" az Ubuntu, amúgy nem véletlenül használtam én idézőjelekkel, Dhampir szóhasználata volt.

Ahogy sutszi is írta, RH és CentOS közôtt gyakorlatilag a vállalati szolgáltatások a különbség. Az, hogy a CentOS hivatalosan is az RH szárnyai alatt fut tovább, inkább egy, a közösség és a cég között fennálló szoros kapcsolat hivatalossá tétele, nyilvánvalóan nem out-of-nowhere alakult így.
Dhampir: alapvetően azt hagyod ki a CentOS-szal kapcsolatban, hogy gyakorlatilag az a filozófia, hogy a Fedora a bleeding edge, amivel a Red Hat-nek tesztelnek, a CentOS-nál meg pont az, hogy lehet, hogy nem kerülnek bele a legújabb fejlesztések, cserébe - jól beállítva - gyakorlatilag hibátlanul működik. Ez nem "mainstream"-ség vagy "szerver-only" felhasználás kérdése. Tehát ami szerinted "hiba" - hogy nem a legfrissebb kernelre épül stb. - direkt van és nem a fejlesztések hiányából fakad. Tekintsd úgy, hogy a Fedora a "testing", a CentOS a "stable" változat, ilyen Debiannál is van, ezzel jársz legközelebb a valósághoz.
-
Dhampir
félisten
válasz
MrSealRD
#67238
üzenetére
Kell babrálni vele?

Aki jó felhasználói élményt adó és gördülékeny operációs rendszert akar használni, desktopon igazán desktopra valót, az görcsölés helyett feltehetően Windowst vagy OS X-et fog futtatni.
(#67239) Tim82
Ezt senki sem vitatja. Viszont az alap Ubuntut én sokkal zökkenőmentesebben használhatóbbnak tartom a forkjainál. Kell az a nagyvállalati irányítás, egy kézben tartás, ahol összefogják a külső fejlesztéseket is. Uram atyám, hány disztrócska tűnt már el az évek során a süllyesztőben, még Debian-alapúak is...
A Red Hat érdekes, felhasználóbarátnak indult disztró volt (ha emlékeim nem csalnak), de leginkább angolszász területen preferálják szervereken és munkaállomásokon.
Számomra annak idején a SuSE és a Mandrake (a későbbi Mandriva, amin jelenleg a Mageia alapszik) jobban bejött az rpm-es disztrók közül. A SuSE 8.0 dobozos kiadását mindmáig őrzöm.
-
soldi3r
veterán
-
csubuka
addikt
válasz
donjohnson
#67245
üzenetére
Köszönöm, akkor viszem majd az is pendrive-on, ha még nem lenne feltéve... de fel van gondolom

(#67246) Tim82: Ez is tök jó megoldás, köszönöm, bár nem tudom a driverezését mennyire oldottam meg mielőtt leadtam volna. Win7 van rajta amúgy.
Nektek köszönhetően így már tuti le tudom ellenőrizni a szerkezetet... más buktatója nem lehet a kábelcserének ugye? Valami random meghaló funkció esetleg ami a beavatkozástól lehet?
-
donjohnson
addikt
válasz
csubuka
#67244
üzenetére
megnyitod a vlc player-t. azon belül média menü / felvevőeszköz megnyitása / videoeszköz neve / integrated camera és lejátszás gomb.
-
csubuka
addikt
Egy X200s-t kapnék majd vissza szalagkábel csere után... hogy tudom tesztelni a kamerát net nélkül (skype-al tettem volna elsőre
)? A thinklight egyszerű eset persze, a kijelző meg vagy megy vagy nem, de a kamerát nem ártana megnézni, nehogy javult thinklight után az legyen a gázos.... -
donjohnson
addikt
válasz
V.Stryker
#67240
üzenetére
lehet, hogy neked egy másik verzió kell, nem a 062-es. itt az oldal közepe felé van a többi, ami edge szériával kompatibilis.
-
Mészike
aktív tag
Valakinek nincs magyar nyelvű Windows XP Professional recovery-je T43-hoz? Minden gépemhez van, csak ahoz nincs, és most megcsinálnám

-
-
Francia91
veterán
válasz
V.Stryker
#67233
üzenetére
TPFanControl itt is, mint W7 és XP esetében.
-
Cold5
senior tag
Sziasztok,
Lenovo X220i-ben szeretnék Wi-Fi card-ot cserélni. Jelenleg Intel 6205 van benne, van olyan ami tudja az ac szabványt és viszi a gépem?

-
V.Stryker
nagyúr
Sziasztok,
Windows 8.1-nél milyen programmal lehet a hűtést állítani? Csak a windows energiagazdálkodásnál?

-
Tim82
félisten
válasz
Dhampir
#67230
üzenetére
Akkor minden bizonnyal az újdonság erejével fog hatni számodra, hogy a CentOS egy ideje már hivatalosan is a Red Hat égisze alatt van (ahogy maga a disztró is tulajdonképpen egy ingyenes Red Hat, mínusz vállalati szolgáltatások).

Nem értettem én félre semmit.
(De mondjuk nyilvánvalóan gonoszkodok, ez egy olyan megjegyzés volt tőled.
) -
Dhampir
félisten
-
-
Gondwana
addikt
válasz
soldi3r
#67225
üzenetére
Proprietary cucc alapból persze, hogy nincs benne rendesen...
-
-
Chaser
legenda
válasz
FoxiestFox
#67222
üzenetére
"Rezonálás minden keretnél előfordulhat géptől függően"

-
-
Chaser
legenda
válasz
aclandiae
#67219
üzenetére
Hungaroszivacsot rádobsz a hdd tetejére, de ne vastagot, mert kivételkor probléma lesz, ennyi. Rezonálás minden keretnél előfordulhat géptől függően, de az orvosláshoz nem kell műszerészi végzettség.
Én az enyémet a belső caddyvel használom olyanban van a hdd. így csavarozni se kell a hdd-t. Ha kell véletlen külső hdd-nek csak kikapom a keretből, megy rá hdd-usb kábel, és rezonálás sincs
-
soldi3r
veterán
-
aclandiae
senior tag
válasz
FoxiestFox
#67218
üzenetére
Pontosan hová sikerült bepasszírozni?
-
-
aclandiae
senior tag
válasz
FoxiestFox
#67154
üzenetére
...és ha kábelen csatlakozna a tv-adás? (nekem nincs 3G modemem, mert nincs rá szükségem)
Erről egy képet tudsz felölteni?
-
Dhampir
félisten
válasz
soldi3r
#67214
üzenetére
Látom, hogy a letöltési listában már van Fedora 20 MATE-Compiz Spin is.
Ubuntu és Mint alatt nincsen gond a VGA kezelésével, többféle is választható.
-
madle
őstag
válasz
Declare
#67181
üzenetére
Én is most akarok majd rendelni egy mSATA SSD-t, engem is érdekelne, hogy ha beépítem a helyére a T430-ba akkor hova tegyem a HDD-t? Optibay-be? Vagy a másik helyre? Illetve ezt hol lehetne beállítani, hogy ha nem használja a gép a HDD-t akkor lekapcsoljon? Új vagyok még TP téren, de ez fontos lenne, mivel a rendszer és minden progi SSD-ről menne, a HDD-n csak tárolnék, olyan fájlokat amelyekhez csak napi párszor nyúlok kb.
-
Shatterstar
aktív tag
válasz
Peet91
#67209
üzenetére
A nagyobb felbontás rendben van,de mi a helyzet a színek megjelenítésével? Pusztán azért érdekel, mert a régi T61-es gépemnél ha órákat ültem a gép előtt, akkor megfájdult a szemem, míg ennél a mostani T500-nál ez nem így van
Sőt, ha egymás mellé teszem a két gépet már ott látszik a különbség, pedig mindkettő ugyanazzal a felbontású panellal van szerelve. Annyi különbséggel,hogy a T500-ban LG-Philips lcd van, a T61-ben Samsung! -
Dhampir
félisten
válasz
soldi3r
#67199
üzenetére
A pre-alfa Fedora 21 még nem tökéletes, a 20-as jól működik (ez nyilván hardverfüggő).
-
Peet91
aktív tag
válasz
fermacht1994
#67207
üzenetére
Ide be is tudod vinni, én voltam már náluk, de sajnos nem tudtak segíteni gumitappancs ügyben, mert burkolati sérüléseket/hiányosságokat nem javítanak gariban.
A lényeg, hogy jól megközelíthető helyen vannak, és teljesen korrektek, legtöbbször ezt a szervizt szoktuk ajánlani itt a fóromban.
@Shatterstar (#67204)
A régi szériáknál az volt a mondás, hogy a nagyobb felbontású panelek rendszerint jobb színekkel és betekintési szögekkel is operálnak. Képminőségben biztosan jobb lesz az 14"@1440x900 amint a 15,6"@1280x800, hiszen nagyobb lesz a pixelsűrűséged, erre sokan maszturbálnak mostanság. Színekben alapvetően elégedettek az itteni tulajok a T400 paneljével.
-
westlake
félisten
válasz
fermacht1994
#67207
üzenetére
A ThinkPad szériát nem szállítja futár. Vagy az ügyfélnek kell bevinnie a szervizbe, vagy van hozzá on-site szolgáltatás, de akkor meg a mérnök megy ki címre. Futár az IdeaPad szériát szállítgatja.
-
westlake
félisten
válasz
fermacht1994
#67205
üzenetére
A legtöbb szerviz nem kér semmilyen papírt. Akik kérnek, csak kötözködnek, vagy eszerűen "bénák" és saját maguknak csinálnak plusz munkát.
-
fermacht1994
aktív tag
válasz
Peet91
#67203
üzenetére
2016-10-01-ig garanciás a check szerint. Egyik ismerősöm céges Notinak kapta, de neki jó volt a régi is és ezt megvettem tőle 0 perces korában. Viszont dobozt és papírt nem kaptam meg, mert neki se adták oda. Valószínű a cég megtartotta. Tehát ha baja van a gépnek nem kellenek papírok? Elég az online check is?

-
Shatterstar
aktív tag
Üdv!
Az volna a kérdésem,hogy a T400-ban lévő nagy felbontású kijelző (1440x900) van-e olyan jó minőségű, mint a T500-ban helyet foglaló LG-Philips lcd (1280x800)?
Most egy 1280x800-as T500-zal nyomom, ami annak ellenére,hogy alacsony felbontású a színeket mégis nagyon szépen jeleníti meg
Viszont elég sokat utazgatok és nem ártana egy mérettel kisebb lapos, ami kb tudja hozni ugyanezt a szintet! Az X szériában egyelőre még nem gondolkodok. -
Peet91
aktív tag
válasz
fermacht1994
#67202
üzenetére
Igazából nem tudom hogy miért van erre szükség, ha a garit szeretnéd bizonyítani akkor leginkább a warranty checker-re üsd be a serial-t, majd nyomj egy screenshot-ot.
Ha nem eladni, hanem szervizeltetni szeretnéd, akkor meg ez sem szükséges.
-
Peet91
aktív tag
válasz
fermacht1994
#67198
üzenetére
Én már rendeltem, tökéletesen működik.

Új hozzászólás Aktív témák
- Acer Predator Helios 18 AI I9 ULTRA 9275HX, 192GB RAM, 2TB SSD, RTX 5080
- Bomba ár! HP 250 G6 - i5-7GEN I 8GB I 256GB SSD I HDMI I 15,6" FHD I HDMI I W11 I Cam I Garancia!
- ROG Strix G513RS 15.6" FHD IPS Ryzen 7 6800H RTX 3080 32GB 1TB NVMe magyar vbill gar
- Dell Alienware 18 Area-51 AA18250 18" - Intel Core Ultra 9 275HX, 64GB, 2TB SSD, RTX 5090 (24GB)
- Dobozos ÚJ Acer Nitro 5 i9-12900H RTX 4060 140W 16 GB DDR5 1 TB SSD FHD 144 HZ
- ÚJ! AKRacing Arctica gamer szék
- Macbook Air M2 15" 8GB 256GB 100%
- Xbox Series S 512 GB + kontroller 6 hó garancia, számlával!
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad X260 - i5-6G I 8GB I 128GB SSD I 12,5" HD I HDMI I CAM I W10 I Gari!
- BESZÁMÍTÁS! Sony PlayStation VR2 virtuális valóság szemüveg garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi




Sehol nem ír értékeket, csak n/a -t.

![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)








