-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
Rayyy
senior tag
-
gianni85
veterán
Minden drága
-
Yutani
nagyúr
Múltkor csekkoltam, 2024-ben kétszer annyit költöttem élelmiszer jellegű bevásárlásokra, mint 2019-ben, és nagyjából ugyanazt veszem most is. Szóval részemről valid a kétszeres szorzó.
-
Lord Myn
őstag
Bennem egy ici-pici remény azért van, hogy ezekben a hírekben van egy kis marketing is és azért is csinálják, hogy gyorsan még ki tudják szórni a jelenlegi modelleket, mint írtam, majd meglátjuk. Legrosszabb esetben maradok még egy ideig a 4070S-sel.
-
ricsip
addikt
Tán vannak annyira tehetősek, hogy nem nézik, mi mennyi, csak bedobálják a kosárba ami kell. Így tán nem is tudják fejből mi mennyi, meg pláne hogy mennyi volt 1-2 éve. Bár a f*sz rosszvégén állónak mondod őket... akkor meg el nem tudom képzelni, miféle pszichés gyakorlatokkal érik ezt el.
Hasonló anyagi helyzetben vagyunk, nem keresnek 20-30%-nál többet mint én.
-
ddekany
nagyúr
Tán vannak annyira tehetősek, hogy nem nézik, mi mennyi, csak bedobálják a kosárba ami kell. Így tán nem is tudják fejből mi mennyi, meg pláne hogy mennyi volt 1-2 éve. Bár a f*sz rosszvégén állónak mondod őket... akkor meg el nem tudom képzelni, miféle pszichés gyakorlatokkal érik ezt el.
-
ricsip
addikt
De megmagyarázzák h. mivel pl. a plazmatv nem lett 2x drágább, úgyhogy végülis nem lett drágább az élet csak mert az élelmiszerárak a triplájára emelkedtek.. És ezt nem az m1-ről hallom, hanem a f.sz rossz oldalán álló fideszutáló ismerőseim szájából...
-
Synthwave
HÁZIGAZDA
-
ddekany
nagyúr
Nem hiszem, hogy van olyan része Magyarországnak, ahol legalább az étel nem lett pár év alatt sokkal drágább...
-
Gainka
őstag
Nem tudom hol laksz, én egy délkeleti közepes varosban és itt nem igazán drágult semmi, az életszinvonal pedig egyéltalán nem romlik, sőt.
Akkor most már a vga-k is drágulnak, memoriát épp megusztam mielött duplázodott volna az ára.
-
Yutani
nagyúr
-
Ixion77
addikt
-
Lord Myn
őstag
-
Rayyy
senior tag
@Lord Myn: közben minden rendben jött, abbahagytam a dülöngélést és ki tudtam jönni a sarokból
De hogy témához: én is inkább jó árú 24 gigásokra várok, ez a széria nem a vágyam.
-
Lord Myn
őstag
Ne haragudjatok, szarfejkednem kell egy kicsit... de nekem a cikk címe azt jelenti, hogy ha lecsapsz a termékre, akkor az a lecsapástól jobbá válhat... nem pedig azt, hogy jobb, ha gyorsan veszel belőle. Tudom, a nyelv egy folyamatosan változó entitás, de újságcikkekben (igen, ezt is tudom...) még kényelmetlen ilyeneket látni. Ezt most konkrét leírtam gyors, de már itt se vok'.
Ebben csak akkor lenne igazad, ha két vessző helyett, csak eggyel írták volna a címet.
vö: Lehet, jobb, ha lecsapsz rá vs. Lehet jobb, ha lecsapsz rá...
-
Rayyy
senior tag
-
Synthwave
HÁZIGAZDA
Ne haragudjatok, szarfejkednem kell egy kicsit... de nekem a cikk címe azt jelenti, hogy ha lecsapsz a termékre, akkor az a lecsapástól jobbá válhat... nem pedig azt, hogy jobb, ha gyorsan veszel belőle. Tudom, a nyelv egy folyamatosan változó entitás, de újságcikkekben (igen, ezt is tudom...) még kényelmetlen ilyeneket látni. Ezt most konkrét leírtam gyors, de már itt se vok'.
Szerintem ezt csak te értelmezed így. Hogy miért, azt nem tudom.
-
Dark Archon
addikt
Ne haragudjatok, szarfejkednem kell egy kicsit... de nekem a cikk címe azt jelenti, hogy ha lecsapsz a termékre, akkor az a lecsapástól jobbá válhat... nem pedig azt, hogy jobb, ha gyorsan veszel belőle. Tudom, a nyelv egy folyamatosan változó entitás, de újságcikkekben (igen, ezt is tudom...) még kényelmetlen ilyeneket látni. Ezt most konkrét leírtam gyors, de már itt se vok'.
Igazad van, egy vessző hiányzik 🙂
Lehet, [hogy] jobb, ha lecsapsz rá.
-
ddekany
nagyúr
Ezzel nagyon nem értek egyet. Én épp azon csodálkozom jóideje, hogy hogyan lehet egy Samsung 4TB-os (!) 990 Pro (!) SSD csupán 120eFt, ráadásul akkor, amikor a ramok ára épp elszállt.
A Samsung mindent házon belül gyárt az SSD-ihez ill. nekik nem teljesen jó a fab kihasználtságuk, azaz vsz. itt nincs gyártási kapacitás gondjuk.
Eleve a flash chipek nemhogy nem igénylik, nem is tudják kihasználni a csúcs litográfiát (ami a szűk keresztmetszet), ezért is van, hogy nagyon sok rétegből tudnak normális kapacitást kihozni.Persze lesznek akik ezt is rá akarják majd ültetni a globális árhullámra.
Viszont, az adatközpontokba kell flash chip is.
-
Nimda
addikt
Az alzán pár napja volt a BF akció keretein belül az Inno3D 5060 Ti 8GB és ugyanez OC leárazva (126e-ft és 128e-ft). Mára már levették az akciót és teljes áron adják (úgy, hogy még tart a BF). Gondolom sokan és gyorsan lecsaptak rá, nem győzték tölteni a készleteket

-
ecaddsell
senior tag
"ssd meg már 1 ideje az"
Ezzel nagyon nem értek egyet. Én épp azon csodálkozom jóideje, hogy hogyan lehet egy Samsung 4TB-os (!) 990 Pro (!) SSD csupán 120eFt, ráadásul akkor, amikor a ramok ára épp elszállt.
A kettővel ezelőtti gépembe még az 1TB-set vettem ennyiért.Ugyanakkor már most megy a riogatás, hogy a GPU-kból meg hiány lesz, meg a 200eFt+ áruk még magasabbra fog emelkedni, mert a bennük levő 16Gb memória emelkedik? Nyilván teljesen más fajta ram, de azzal együtt is furcsa. Azért is, mert oké hogy az olcsó DDR5 chipek gyártásáról átálltak a komplexebb szerverparkos chipek gyártására, de hogy a csúcskategóriás, eleve nagy haszonkulcsú GDDR7-ről is átálltak volna, az meglep.
Csodálkozom, h a CPU még nem drága.
Tényleg? Én épp most tervezek összerakni gépet, és így alakulnak az árak:
Alaplap: ~70e (ASUS PRIME B850M-A)
RAM: ~70e (G.Skill Trident Z5 Neo 32GB)
SSD: ~120e (Samsung 990 Pro 4TB)
CPU: ~200e (AMD 9800X3D)
GPU: ~350e (ASUS GeForce RTX 5070 Ti Prime OC 16Gb)
Egyáltalán nem érzem olcsónak a processzort, vagy drágának az alaplapot...Ezzel nagyon nem értek egyet. Én épp azon csodálkozom jóideje, hogy hogyan lehet egy Samsung 4TB-os (!) 990 Pro (!) SSD csupán 120eFt, ráadásul akkor, amikor a ramok ára épp elszállt.
A Samsung mindent házon belül gyárt az SSD-ihez ill. nekik nem teljesen jó a fab kihasználtságuk, azaz vsz. itt nincs gyártási kapacitás gondjuk.
Eleve a flash chipek nemhogy nem igénylik, nem is tudják kihasználni a csúcs litográfiát (ami a szűk keresztmetszet), ezért is van, hogy nagyon sok rétegből tudnak normális kapacitást kihozni.Persze lesznek akik ezt is rá akarják majd ültetni a globális árhullámra.
-
pendre54
addikt
-
Ixion77
addikt
Köszi a jelzést! Az alaplapokba még nem szálltam bele eléggé, de valóban ideje, viszont átvittem a témát a céltopicba.
#15 ddekany
További RAM ár növekedéstől nem kell tartanod, mert azt az egy dolgot megvettem a hétvégén. Ergo hamarosan zuhanni fognak az árak
#17 ricsip
Nem akkor, amikor épp AI buborék van, tömegével épülnek a megawattos adatközpontok, a csúcskategóriás chipgyártási kapacitás pedig messze nem tud olyan gyorsan növekedni mint az igények.#21 Rayyy
Miért válna valami a lecsapástól jobbá?
A "lecsapott egy ajánlatra" kifejezetten azt jelenti hogy különleges lehetőség volt, amit kihasznált valaki. Határeset hogy egy ajánlat azért is lehet-e jó, mert később még rosszabb lesz, de ennyi szerintem belefér. -
Yutani
nagyúr
-
Yutani
nagyúr
-
VIC20
őstag
-
Rayyy
senior tag
Ne haragudjatok, szarfejkednem kell egy kicsit... de nekem a cikk címe azt jelenti, hogy ha lecsapsz a termékre, akkor az a lecsapástól jobbá válhat... nem pedig azt, hogy jobb, ha gyorsan veszel belőle. Tudom, a nyelv egy folyamatosan változó entitás, de újságcikkekben (igen, ezt is tudom...) még kényelmetlen ilyeneket látni. Ezt most konkrét leírtam gyors, de már itt se vok'.
-
Bafna
csendes tag
Tettek volna bele 16 helyett csak 12gb-ot. Az is bőven elég lett volna. Alapból lehetett volna még olcsóbb és a 8-as verzióra nem is lett volna szükség.
-
MostlyGentle
csendes újonc
Gépet készültem összerakni, kiválogattam az összetevőket melóban (CNC gép mellett van idő) screenshotokat csináltam kb 3 hete, hogy ráér még ... múlt héten mikor megláttam hogy a RAM 100%-al drágult azt hittem infarktust kapok.
Most itt ülök egy VGA, CPU, alaplap mellett (a VGA egy B580-as) mert ha a többinek is feltolnák az árát akkor bevenném a brokeszt, de keményen. -
#25369660
törölt tag
"ssd meg már 1 ideje az"
Ezzel nagyon nem értek egyet. Én épp azon csodálkozom jóideje, hogy hogyan lehet egy Samsung 4TB-os (!) 990 Pro (!) SSD csupán 120eFt, ráadásul akkor, amikor a ramok ára épp elszállt.
A kettővel ezelőtti gépembe még az 1TB-set vettem ennyiért.Ugyanakkor már most megy a riogatás, hogy a GPU-kból meg hiány lesz, meg a 200eFt+ áruk még magasabbra fog emelkedni, mert a bennük levő 16Gb memória emelkedik? Nyilván teljesen más fajta ram, de azzal együtt is furcsa. Azért is, mert oké hogy az olcsó DDR5 chipek gyártásáról átálltak a komplexebb szerverparkos chipek gyártására, de hogy a csúcskategóriás, eleve nagy haszonkulcsú GDDR7-ről is átálltak volna, az meglep.
Csodálkozom, h a CPU még nem drága.
Tényleg? Én épp most tervezek összerakni gépet, és így alakulnak az árak:
Alaplap: ~70e (ASUS PRIME B850M-A)
RAM: ~70e (G.Skill Trident Z5 Neo 32GB)
SSD: ~120e (Samsung 990 Pro 4TB)
CPU: ~200e (AMD 9800X3D)
GPU: ~350e (ASUS GeForce RTX 5070 Ti Prime OC 16Gb)
Egyáltalán nem érzem olcsónak a processzort, vagy drágának az alaplapot...Az az Asus board sajnos hulladék, 128 fokos a vrm terhelés alatt (a rosszabb deszkák is 90 fok alatt vannak, az átlag meg 70-80 között.
https://m.youtube.com/watch?v=hLMTT7-rfeM
-
ricsip
addikt
Konkrétan 25k volt fénykorában 2tb, és 40-50k a 4tb Sata
Samsung 870 EVO 2.5 4TB SATA3

Én nem látom úgy, mintha olyan nagyon elszálltak volna a SATA3 SSD árak, vagy hogy olyan sokkal olcsóbbak lettek volna korábban.Samsung 990 PRO 4TB

NVME esetében sem.7700 mennyibe kerül?
Erre elfelejtettem válaszolni: ~90e
Ezt sem találom olyan hű de olcsónak, főleg ha hozzáveszem hogy ez egy korábbi generációs, Zen 4 processzor. A GPU árához képest viszont valóban olcsó... De ahhoz képest minden olcsó
Azt felejted el, hogy ezeknek a sok éves bejáratott technológiáknak az ára csökkennie kellene ennyi év elteltével, nem pedig nőnie!
-
Soulles
aktív tag
"ssd meg már 1 ideje az"
Ezzel nagyon nem értek egyet. Én épp azon csodálkozom jóideje, hogy hogyan lehet egy Samsung 4TB-os (!) 990 Pro (!) SSD csupán 120eFt, ráadásul akkor, amikor a ramok ára épp elszállt.
A kettővel ezelőtti gépembe még az 1TB-set vettem ennyiért.Ugyanakkor már most megy a riogatás, hogy a GPU-kból meg hiány lesz, meg a 200eFt+ áruk még magasabbra fog emelkedni, mert a bennük levő 16Gb memória emelkedik? Nyilván teljesen más fajta ram, de azzal együtt is furcsa. Azért is, mert oké hogy az olcsó DDR5 chipek gyártásáról átálltak a komplexebb szerverparkos chipek gyártására, de hogy a csúcskategóriás, eleve nagy haszonkulcsú GDDR7-ről is átálltak volna, az meglep.
Csodálkozom, h a CPU még nem drága.
Tényleg? Én épp most tervezek összerakni gépet, és így alakulnak az árak:
Alaplap: ~70e (ASUS PRIME B850M-A)
RAM: ~70e (G.Skill Trident Z5 Neo 32GB)
SSD: ~120e (Samsung 990 Pro 4TB)
CPU: ~200e (AMD 9800X3D)
GPU: ~350e (ASUS GeForce RTX 5070 Ti Prime OC 16Gb)
Egyáltalán nem érzem olcsónak a processzort, vagy drágának az alaplapot...Igen, mert fapad deszkát veszel. Valószínű nem egy OC gladiátor és a CPU ill. MEM tuningnál hamar elvérzik. Ha ennek tudatában vagy és így tervezted, okés.
Nézegettem magam is, de inkább nem váltok, jó még az 5800X3D -30 all core, hozzá húzva 3200 --> 3600Mhz Ballistix CL15-re. Inkább azt az összeget VGA-ra legközelebb, jobban járok.
Amúgy 7800X3D-re (300EUR) terveztem váltani egy erősebb lappal --> OC.
-
ddekany
nagyúr
"ssd meg már 1 ideje az"
Ezzel nagyon nem értek egyet. Én épp azon csodálkozom jóideje, hogy hogyan lehet egy Samsung 4TB-os (!) 990 Pro (!) SSD csupán 120eFt, ráadásul akkor, amikor a ramok ára épp elszállt.
A kettővel ezelőtti gépembe még az 1TB-set vettem ennyiért.Ugyanakkor már most megy a riogatás, hogy a GPU-kból meg hiány lesz, meg a 200eFt+ áruk még magasabbra fog emelkedni, mert a bennük levő 16Gb memória emelkedik? Nyilván teljesen más fajta ram, de azzal együtt is furcsa. Azért is, mert oké hogy az olcsó DDR5 chipek gyártásáról átálltak a komplexebb szerverparkos chipek gyártására, de hogy a csúcskategóriás, eleve nagy haszonkulcsú GDDR7-ről is átálltak volna, az meglep.
Csodálkozom, h a CPU még nem drága.
Tényleg? Én épp most tervezek összerakni gépet, és így alakulnak az árak:
Alaplap: ~70e (ASUS PRIME B850M-A)
RAM: ~70e (G.Skill Trident Z5 Neo 32GB)
SSD: ~120e (Samsung 990 Pro 4TB)
CPU: ~200e (AMD 9800X3D)
GPU: ~350e (ASUS GeForce RTX 5070 Ti Prime OC 16Gb)
Egyáltalán nem érzem olcsónak a processzort, vagy drágának az alaplapot...AMD 9800X3D-nek árúkeresőn grafikon alapján lefelé ment ára az idő előrehaladtával eddig. Szóval az még nem érintett, csak az egy ilyen extrém darab. Egy 9700X 110e, és tudtommal nincs nagy különbség a gyakorlatban, de majd lehet a gamerek meglincselnek mindjárt.
(Azt a RAM-ot meg én addig vinném, míg nem lesz 100e+... De nem befektetési tanács.) -
Ixion77
addikt
Konkrétan 25k volt fénykorában 2tb, és 40-50k a 4tb Sata
Samsung 870 EVO 2.5 4TB SATA3

Én nem látom úgy, mintha olyan nagyon elszálltak volna a SATA3 SSD árak, vagy hogy olyan sokkal olcsóbbak lettek volna korábban.Samsung 990 PRO 4TB

NVME esetében sem.7700 mennyibe kerül?
Erre elfelejtettem válaszolni: ~90e
Ezt sem találom olyan hű de olcsónak, főleg ha hozzáveszem hogy ez egy korábbi generációs, Zen 4 processzor. A GPU árához képest viszont valóban olcsó... De ahhoz képest minden olcsó
-
tasiadam
veterán
Melyik, mikor? A Pro tutira nem. De még a 990EVO 2TB alja is 50e volt, most meg 52e körül van. Kingston 2TB-os NV3 közelítette meg talán a 40e-t, 4TB abból is inkább 85e volt. Ezalatt legfeljebb a legalja volt, pl. Apacher, de 4TB abból is 80e+
(NVME M.2-es belső SSD-król beszélek, a régi SATA-król meg pendriveokról nem tudok semmit, rég nem követem őket)
7700 mennyibe kerül? 9600 vagy 7600 mennyibe kerül? 265K 120 ezerért elég jó deal. A 7700X ugyan ennyiért szintén jó deal.
Azokat a régieket már nem nagyon vettem számításba. A 7800X3D-t néztem még, de 135eFt-től kezdődik az is. 9700X-et szintén (mert azért legalább 8 magos legyen), de az is min 120eFt. Ha 6 maggal beéri az ember, akkor a 9600X még szóba jöhet, az valóban jó vételnek tűnik a 80e-s árával a többihez képest. Gondolkodom is rajta hogy azt veszem, és kivárom vele a Zen 6-osokat.
2TB NV3 ára:

4TB NV3 ára:
8TB QVO Ára:
23-hoz képest...
-
Ixion77
addikt
ő, what? 120k 4tb ssd? Konkrétan 25k volt fénykorában 2tb, és 40-50k a 4tb Sata. Nem kéne drágának lennie a sata SSD-nek sem, de már azt sem gyártanak. Legalábbis pár még akad, de nem sok gyártás van még. Az NVME-t fejlesztik, de akkor sem ér meg 120 ezer ft-t 4tb tárhely.
Tényleg? Én épp most tervezek összerakni gépet, és így alakulnak az árak:
Tényleg. Kifogtad az ép legkellendőbb gen legkellendőbb CPU-hát, és ráhúzzuk, hogy drága. Meg újonnan kerül ennyibe a 14900K, amihez képest a 9800X3D meg azért jócskán jobb játékra. 7700 mennyibe kerül? 9600 vagy 7600 mennyibe kerül? 265K 120 ezerért elég jó deal. A 7700X ugyan ennyiért szintén jó deal.Melyik, mikor? A Pro tutira nem. De még a 990EVO 2TB alja is 50e volt, most meg 52e körül van. Kingston 2TB-os NV3 közelítette meg talán a 40e-t, 4TB abból is inkább 85e volt. Ezalatt legfeljebb a legalja volt, pl. Apacher, de 4TB abból is 80e+
(NVME M.2-es belső SSD-król beszélek, a régi SATA-król meg pendriveokról nem tudok semmit, rég nem követem őket)
7700 mennyibe kerül? 9600 vagy 7600 mennyibe kerül? 265K 120 ezerért elég jó deal. A 7700X ugyan ennyiért szintén jó deal.
Azokat a régieket már nem nagyon vettem számításba. A 7800X3D-t néztem még, de 135eFt-től kezdődik az is. 9700X-et szintén (mert azért legalább 8 magos legyen), de az is min 120eFt. Ha 6 maggal beéri az ember, akkor a 9600X még szóba jöhet, az valóban jó vételnek tűnik a 80e-s árával a többihez képest. Gondolkodom is rajta hogy azt veszem, és kivárom vele a Zen 6-osokat.
-
tasiadam
veterán
"ssd meg már 1 ideje az"
Ezzel nagyon nem értek egyet. Én épp azon csodálkozom jóideje, hogy hogyan lehet egy Samsung 4TB-os (!) 990 Pro (!) SSD csupán 120eFt, ráadásul akkor, amikor a ramok ára épp elszállt.
A kettővel ezelőtti gépembe még az 1TB-set vettem ennyiért.Ugyanakkor már most megy a riogatás, hogy a GPU-kból meg hiány lesz, meg a 200eFt+ áruk még magasabbra fog emelkedni, mert a bennük levő 16Gb memória emelkedik? Nyilván teljesen más fajta ram, de azzal együtt is furcsa. Azért is, mert oké hogy az olcsó DDR5 chipek gyártásáról átálltak a komplexebb szerverparkos chipek gyártására, de hogy a csúcskategóriás, eleve nagy haszonkulcsú GDDR7-ről is átálltak volna, az meglep.
Csodálkozom, h a CPU még nem drága.
Tényleg? Én épp most tervezek összerakni gépet, és így alakulnak az árak:
Alaplap: ~70e (ASUS PRIME B850M-A)
RAM: ~70e (G.Skill Trident Z5 Neo 32GB)
SSD: ~120e (Samsung 990 Pro 4TB)
CPU: ~200e (AMD 9800X3D)
GPU: ~350e (ASUS GeForce RTX 5070 Ti Prime OC 16Gb)
Egyáltalán nem érzem olcsónak a processzort, vagy drágának az alaplapot...ő, what? 120k 4tb ssd? Konkrétan 25k volt fénykorában 2tb, és 40-50k a 4tb Sata. Nem kéne drágának lennie a sata SSD-nek sem, de már azt sem gyártanak. Legalábbis pár még akad, de nem sok gyártás van még. Az NVME-t fejlesztik, de akkor sem ér meg 120 ezer ft-t 4tb tárhely.
Tényleg? Én épp most tervezek összerakni gépet, és így alakulnak az árak:
Tényleg. Kifogtad az ép legkellendőbb gen legkellendőbb CPU-hát, és ráhúzzuk, hogy drága. Meg újonnan kerül ennyibe a 14900K, amihez képest a 9800X3D meg azért jócskán jobb játékra. 7700 mennyibe kerül? 9600 vagy 7600 mennyibe kerül? 265K 120 ezerért elég jó deal. A 7700X ugyan ennyiért szintén jó deal. -
Ixion77
addikt
"ssd meg már 1 ideje az"
Ezzel nagyon nem értek egyet. Én épp azon csodálkozom jóideje, hogy hogyan lehet egy Samsung 4TB-os (!) 990 Pro (!) SSD csupán 120eFt, ráadásul akkor, amikor a ramok ára épp elszállt.
A kettővel ezelőtti gépembe még az 1TB-set vettem ennyiért.Ugyanakkor már most megy a riogatás, hogy a GPU-kból meg hiány lesz, meg a 200eFt+ áruk még magasabbra fog emelkedni, mert a bennük levő 16Gb memória emelkedik? Nyilván teljesen más fajta ram, de azzal együtt is furcsa. Azért is, mert oké hogy az olcsó DDR5 chipek gyártásáról átálltak a komplexebb szerverparkos chipek gyártására, de hogy a csúcskategóriás, eleve nagy haszonkulcsú GDDR7-ről is átálltak volna, az meglep.
Csodálkozom, h a CPU még nem drága.
Tényleg? Én épp most tervezek összerakni gépet, és így alakulnak az árak:
Alaplap: ~70e (ASUS PRIME B850M-A)
RAM: ~70e (G.Skill Trident Z5 Neo 32GB)
SSD: ~120e (Samsung 990 Pro 4TB)
CPU: ~200e (AMD 9800X3D)
GPU: ~350e (ASUS GeForce RTX 5070 Ti Prime OC 16Gb)
Egyáltalán nem érzem olcsónak a processzort, vagy drágának az alaplapot... -
Yutani
nagyúr
-
tasiadam
veterán
-
Synthwave
HÁZIGAZDA
-
GodGamer5
addikt
Szerencse, hogy még jó árban szereztem egyet fél éve...
Szánalmas amit az utóbbi pár évben a hardverek árazásával művelnek... -
koby11h
őstag
Igen, tanítgatom a gyerekeimet, hogy egy forrás nem forrás, érdemes leellenőrizni amit oda kiír a Gemini. Mutattam pár példát nekik, beírtam, hogy mit tud rólam név szerint és közölte, hogy én a Walmar együttes egyik tagja vagyok
Majd meg szakadtak a nevetéstől. De ezeket rendre javítják.Az egyik partner cégnél a beszerző nem megfelelő alkatrészt rendelt, "mert a google ezt hozta be első találatként" - felnőtt diplomás ember és nem olvasta el még azt sem, hogy más a cikkszám, mint amit kapott. De kapott még helyet is, hogy honnan, de ő talált egy olcsóbbat - ami persze nem ez.
Na ezt viszont nem lehet javítani, mert nem mindig az AI a hibás, hanem az, aki nem tudja használni. -
tasiadam
veterán
Mindezt azért, hogy egyesek pukizós cicás AI generált videokat csináljanak, átiratoztassák a Teams megbeszéléseket, hogy ne kelljen odafigyelni, csak rákeressenek a végén arra, amiét cseszegetik őket, megírja valaki helyettük a házit, és úgy általánosságban ne kelljen gondolkozni... (kicsit nagyon sarkítva)
ja, és hogy a google keresés első találata esetek többségében nem válasz a kérdésre, de megkapom ugyan az kiemelve, mintha full releváns információ lenne. És nem kapcsolható ki ez az opció. De ezért drága a kenyér... full haszontalan.
-
koby11h
őstag
Mindezt azért, hogy egyesek pukizós cicás AI generált videokat csináljanak, átiratoztassák a Teams megbeszéléseket, hogy ne kelljen odafigyelni, csak rákeressenek a végén arra, amiét cseszegetik őket, megírja valaki helyettük a házit, és úgy általánosságban ne kelljen gondolkozni... (kicsit nagyon sarkítva)
-
Synthwave
HÁZIGAZDA
-
tasiadam
veterán
jo, még nem drágák eléggé a kártyák, kérem, legyen még drágább, nehogy véletlen vegyek egyet az amúgy is olcsóak közül!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Horgász topik
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Nintendo Switch 2
- Konzolokról KULTURÁLT módon
- Milyen egeret válasszak?
- Opel topik
- CURVE - "All your cards in one." Minden bankkártyád egyben.
- Poco X8 Pro Max - nem kell ide sem bank, sem akkubank
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- Vezetékes FEJhallgatók
- További aktív témák...
- HPE ProLiant 32GB DDR4 ML350 Gen9 Hot Plug 8SFF Rack Szerver! x2 XEON + HDD
- Xiaomi Redmi Note 14 Pro 5G / 8/256GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- Lenovo T495s Ryzen 7 pro 3700U, 16GB RAM, 512GB SSD, jó akku, számla, garancia
- MiniITX GAMING PC! Ryzen 7700 / RTX 5070 / B850I / 32GB DDR5 / 2TB NVMe / 750w Gold! BeszámítOK
- Lenovo 40AH és 40A1 dokkoló, töltő is.
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Most néztem az Árukeresőn, hogy jelenleg a legolcsóbb helyen is 280 e Ft.

A "lecsapott egy ajánlatra" kifejezetten azt jelenti hogy különleges lehetőség volt, amit kihasznált valaki. Határeset hogy egy ajánlat azért is lehet-e jó, mert később még rosszabb lesz, de ennyi szerintem belefér.





