Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz alfiboy #3731 üzenetére

    Helló!

    Arról egy korábbi tesztben is volt szó, hogy az újabb MP Tool verziók már nem nagyon engednek belenyúlni a More Config beállításaiba. Azt a régebbi ASM1051-es chipek, illetve az 1.10-es MP Tool esetében lehetett inkább babrálni. Az újak max. az összefoglalóban is említett azonosítókat engedik átírni, illetve esetleg másik INI fájlt betallózni. Valamint ezeknél a Device Info O/X értékei sem feltétlen mindig a tényleges állapotot mutatják.

    Az látszik, hogy esetedben jelenleg régebbi firmware van rajtuk. Viszont, ha nincs a működésükkel probléma, akkor nem muszáj piszkálni a firmware-t. De, ha xy okok miatt mindenképpen frissíteni akarod, akkor az említett 2 oldalon lévő újabb verziókra meg lehet próbálni. Viszont ezeknél gyárilag kikapcsolt alvó / 10 perc utáni alvó mód opciók vannak csak. Az ezen oldalon lévő firmware verziókban ugyan van többféle INI fájl is, de általában csak az előbb említett 2 érték szokott működni. Illetve az ASM1153-as chipeknél már nincs is v0.6 (30 perc), mint az ASM1053-as típusok esetében.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz alfiboy #3735 üzenetére

    Érdekes, mert akik eddig vettek ilyen külső házat, azoknál rendszerint működtek a különféle leállítási funkciók. Illetve az egyik fórumtárs esetében is pont olyan firmware volt rajta, mint a tieden.

    Windows alatt ehhez néha szükség lehet a registry megpiszkálására.
    Az alvó mód működését megint befolyásolhatják bizonyos dolgok.
    Ennek viszont működnie kellene, ha támogatja a firmware.

    De mindegy, az a lényeg, hogy a firmware frissítése megoldotta. :)

    Az, hogy kialszik a LED, vagy nem, az már részletkérdés. Amúgy ezért jók ezek a PID: 55AA azonosítós ASMedia chipes külső házak, mert az ilyen problémákat is meg lehet oldani. Amit fentebb említettem, annál már nincs ilyen lehetőség.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz nootalking #3738 üzenetére

    Helló!

    Ezen kérdésre szintén azt tudnám válaszolni, amit nemrég egy hasonlóra. Az SSD pontos típusa ugyan nem lett megadva, de gondolom normál méretű (2,5") modellről lehet szó. Azoknál egy fontos paraméter lehet pl. a magasság, de erről a korábbi válaszokban is volt szó.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Minstrel #3740 üzenetére

    Üdv!

    Mondjuk azért jó lenne valami mérés arról, hogy pontosan mit is jelent ez az USB 2.0 sebesség. Illetve egy másik topikban javasoltakat esetedben is érdemes lenne átnézni. Amúgy a külső házban lévő USB 3.0 chip bár elég egzotikus, de azért az USB 2.0 sebességénél nyilván többet kellene tudnia.

    Egyébként a WD3200BEVT megint nem egy gyors merevlemez, ami a korábban említett tesztben is látszik. Ott SATA-n max. ~ 60-70 MB/s szekvenciális értékeket tudott, amit nyilván USB 3.0-n is hoznia kellene. Amúgy neked is pontosan ugyanolyan (00A0RT0) modelled van, illetve ez alapján egy 320 GB-os adattányér van benne. Nekem szintén van egy régi, 160 GB-os tányérokkal szerelt WD2500BEVS notebook merevlemezem, amely max. 50-60 MB/s szekvenciális értékeket tud USB 3.0-n. Tehát ez szintén nem mondható gyorsnak. Illetve arról már a korábbi válaszban is volt szó, hogy az USB 3.0 maximális sebessége eleve csak SSD-vel használható ki. Vagyis egy ilyen 2,5"-os külső háznál egy HDD alapból korlátozza a sebességet. De lehetne úgy is fogalmazni, hogy maga a HDD sebessége fogja meghatározni.

    Köszönjük a beszámolót! :R

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Minstrel #3744 üzenetére

    A mérés alapján valóban USB 2.0 sebességnek néz ki. Viszont azt már korábban, illetve a másik topikban is említettem, hogy több paraméter is befolyásolhatja az adatátviteli sebességet. Mindkét külső meghajtónál látszik, hogy nagyobb mennyiségű adat van rajtuk. A CDM, ATTO stb. ilyenkor már nem nagyon fogják a gyári értékeket adni, ami pl. az alábbi tesztben is látható. Illetve a 85 MB/s értéknél nyilván az 500 GB-os M3 Portable is azért többet tud üresen / kevés adattal. Én ilyenkor éppen ezért szoktam pl. a HD Tune programmal letesztelni a sebességet, amely még a jobban telemásolt drive-ok esetében is a gyárihoz közelítő értékeket mutatja. Legalábbis olvasásnál igen, mert az írást csak particionálatlan lemezen engedi tesztelni.

    Továbbá, ha már ténylegesen a fentebb említett USB 3.0 chip van benne, akkor annak nyilván USB 3.0 sebességet kellene produkálnia. Ez nem úgy működik, hogy csak USB 2.0 szintet tud. Ha utóbbi a helyzet, akkor annak márpedig van valami oka. Illetve a működés függhet pl. az adott hardveres / szoftveres környezettől. Valamint azt is meg lehetne nézni, hogy milyen módban kapcsolódik a külső rack az OS-hez, amiről korábban szintén volt szó. Ha valami miatt pl. csak H (Hi-Speed), akkor az nyilván megmagyarázná az USB 2.0-s értékeket.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz ruti #3745 üzenetére

    Üdv!

    Nyugodtan jöhet erről a külső házról még egy beszámoló / teszt, illetve eddig is voltak olyan modellek, amelyekről több készült. Valamint nyilván hasznos infó lenne, hogy abban milyen USB-chip van, mit tud egy másik hardveres / szoftveres környezetben stb. Mert például ezt a sebesség dolgot azért jó lenne tisztázni. A mérésnél a lassú HDD akár el is hagyható és inkább SSD-vel kellene letesztelni. Ha ugyanaz a chip (NS1066) van benne, amely fentebb lett említve a mostani példánynál, akkor az az adatlapja alapján csak SATA II (3 Gbps) alapú és az UASP adatátviteli módot sem támogatja. Tehát, ha a szabvány maximumát nem is fogja hozni, de egy kellően gyors SSD-vel elvileg BOT módban is ki lehetne hajtani rendesen. Így pedig kiderülne, hogy mit tud valójában USB 3.0-n. Valamint akár még a TRIM működését is meg lehetne nézni. Az imént említettekhez találsz információkat az alábbi tesztben.

    Előre is köszönöm és viszont kívánom! :R

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Minstrel #3751 üzenetére

    A webshopban említett jobb oldali mérés, ha erre a külső házra vonatkozik, akkor látszik, hogy másnál ok a sebesség. Valamint az alábbi 2 teszt megint jól mutatja, hogy magával az NS1066 chippel nincs különösebb probléma ilyen téren. Hozza az elvárható értékeket USB 3.0-n a külső házban lévő háttértár (HDD / SSD) sebességétől függően, valamint a fentebb említett paramétereknek (SATA2 | BOT) megfelelően.

    ORICO 2599US3 + HDD —► USB 3.0
    Inateck FE2004 + SSD —► USB 3.0

    Az SSD-nek esetedben szintén hoznia kellene az utóbbi tesztben mért értékeket, vagy legalábbis azokhoz hasonlókat USB 3.0-n. Pláne, hogy SATA-n még többet tud. De a mostani eredmények alapján látszik, hogy valami miatt vsz csak USB 2.0 módban működhet a külső rack. Ezzel kapcsolatban a legutóbb javasolt dolgot jó lenne lecsekkolni. Aztán, ha a másik USB 3.0 portban / kábellel történő kipróbálás nem hozott eredményt, akkor azon a gépen pl. még egy Live Linux alatt is le lehetne tesztelni a sebességet. Ezáltal kiderülne, hogy pl. az OS, vagy valami más okozza-e a problémát. Valamint, ha van rá mód, akkor másik gépen is ki kellene próbálni stb. Ha ezek után is változatlan a helyzet, akkor esetleg max. a firmware frissítése lehet még egy opció. Viszont ezzel a vezérlővel nincs ilyen és egyéb téren sem tapasztalat ebben a topikban. Valamint ezen műveletet max. végszükség esetén, illetve csak saját felelősségre érdemes alkalmazni!

    Na meg persze akár az is előfordulhat, hogy egy hibás példányt fogtál ki. De ezt nyilván csak a fentebb említett opciók végigpróbálgatása, illetve a lehetséges okok kizárása után lehetne egyértelműen kijelenteni.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz atees #3753 üzenetére

    A WD ezen típusú belsővel, vagy legalábbis annak SATA II/III alapú integrált USB-s változatával szerelt gyári külső merevlemezei is hasonló eredményeket produkáltak —► teszt 1 | teszt 2. Az általad kapottak is mondhatni nagyjából rendben vannak, bár az írási értékek kissé alacsonyak. Viszont ez az adott hardveres / szoftveres környezettől is függhet, illetve pl. az egyes tesztprogramok mérései között megint lehetnek ilyen téren különbségek.

    Egyébként esetedben szintén maga a HDD limitálta a sebességet, mivel ez a külső ház egy gyorsabb HDD / SSD meghajtóval nyilván többre lenne képes USB 3.0-n. Bár, ha a tiedben is a korábbi tesztben említett JMicron JMS566 chip van, akkor az csak SATA 3 Gbps adatátviteli sebességet tesz lehetővé. Persze ennek max. SSD használata esetén van jelentősége.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz szpali #3761 üzenetére

    Ebben a topikban is már írtam erről, de egy másikban korábban összegeztem az ezzel kapcsolatos dolgokat. Tehát teszteld le te is, aztán kiderül! :)

    A TrimCheck programot nyilván arra a meghajtóra (annak partíciójára) kell másolni, illetve arról kell futtatni, ahol a funkciót tesztelni akarjuk. Valamint azt a program is írja, hogy a teszt második részének lefuttatása előtt várni kell egy kicsit. Továbbá akár PowerShell alatt is el lehet végezni a tesztet, illetve onnan futtatni a programot. A külső tesztekben a kétpaneles megjelenítéshez egyébként a ConEmu programot használták.

    Amúgy lehet nem fog működni, mert korábban én is egy JMS567 chipes külső házzal teszteltem. Bár az ADATA gyári külső SSD-k egyik tesztjében szintén ez a vezérlő van az egyes modellekben és azoknál érdekes módon működött a TRIM. Legalábbis az előbb említett program szerint. De ez valószínűleg az USB-chip firmware, illetve a hardveres / szoftveres környezet függvénye is lehet.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz fsdb #3764 üzenetére

    Az nyilvánvaló, hogy ennek a külső háznak az USB 2.0 sebességénél (jóval) többet kell tudnia. Ha esetedben szintén ok, akkor vsz a fórumtárs fogott ki egy hibás darabot, vagy a hardveres / szoftveres környezetében nem stimmel valami.

    Normál esetben nem kellene Windows alatt minden egyes csatlakoztatáskor betűjelet hozzárendelni a külső HDD-hez. Korábban egy másik topikban volt egy, a tiedhez hasonló eset. Ott az illetőnél az okozta a problémát, hogy ki volt kapcsolva az automount. Ha nálad be van kapcsolva, akkor nyilván más oka van. Továbbá, ha már az említett megnevezés szerepel a tulajdonságoknál, akkor nem lehet, hogy valami külső program kavar be, mint pl. ez, vagy egy hasonló?

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz fsdb #3767 üzenetére

    A Win10-ben (is) van a lemezkezelőben virtuális meghajtó létrehozása, illetve VHD boot opció. Valamint már pl. a Win8.1 is tudja natívan kezelni a különféle ISO-fájlokat. Viszont ezeknek nem sok köze van egy külső HDD működéséhez, illetve normál esetben a fentebb említett problémát sem kellene okozniuk. Továbbá, ha az automount be van kapcsolva, illetve rendesen lett particionálva a merevlemez, akkor esetedben vsz valami egyéb oka lehet.

    Lehet sebességtesztet készíteni, bár egy ilyen USB 3.0-s külső házat úgyis csak SSD-vel lehet teljesen kihajtani. Illetve, ha nálad HDD-vel ok a sebesség, akkor a lényeg már így is kiderült. Az lenne inkább egy hasznos infó, hogy a tiedben milyen USB-chip van? A fórumtárs korábban készített képeket az övéről. Ha nálad szintén ugyanaz a chip, akkor az is a korábban említett dolgokat támasztja alá.

    Köszönjük az információkat! :R

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz fsdb #3769 üzenetére

    Tehát ugyanaz, illetve a képek alapján még a chipeken lévő többi felirat is megegyezik. A firmware lehet még érdekes, de vsz annál sincs különösebb eltérés. A CDM teszt megint önmagáért beszél, vagyis (nálad) nincsen semmi probléma USB 3.0-n az adatátviteli sebességgel. Igaz, fentebb másnál akadt, de esetében a pontos ok nem derült ki.

    Köszönjük az újabb információkat! :R

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz znpu #3782 üzenetére

    Üdv!

    Arról nemrég volt szó, hogy az alvó mód és a leválasztás utáni leállítás függhet bizonyos dolgoktól. Illetve például egy csak USB-ről működő 2,5"-os külső háznak, valamint a benne lévő HDD-nek nyilván ki kell kapcsolnia a gép leállításakor. Viszont egy külső tápos megoldásnak már nem feltétlen. Amúgy például neki is ugyanilyen külső háza van, de az elmondottak alapján nála sem működtek a különféle leállítási funkciók.

    Az USB 3.1-es ASMedia chipekhez kevésbé találni még külső firmware-t, bár az összefoglalóban is említett station-drivers oldalán már van az ASM1351-hez. De neked ugye másfajta (ASM1352R) van, amihez ez nyilván nem jó. Illetve ennél például az sem ismert, hogy maga a firmware támogatja-e az alvó módot stb. Ami azért fontos, mert már az újabb ASMedia USB 3.0 chipek esetén is az alábbi a helyzet. Egyébként ebben az USB 3.1-es firmware pakkban egy új MPTool verzió van, nevezetesen a 2.2.0.0. Gondolom ezen chipekhez már az, illetve mindenképpen egy újabb MPTool javasolt. Bár a fórumtársnál a 2.0.4-es is felismerte és kiolvasta az adatokat, de egy komplett frissítés azért már kényesebb dolog. Nála amúgy PID: 55AA azonosítós a külső rack, tehát maga a firmware frissítése elvileg működhet.

    Egyébként az ilyen, nem a gyártó által biztosított külső firmware-ekkel amúgy is óvatosnak kell lenni, illetve csak saját felelősségre szabad velük próbálkozni! Továbbá én a helyedben rákérdeznék a külső rack gyártójánál is az említett problémára. Volt akinek korábban más külső házak kapcsán küldtek firmware-t, adtak különféle tanácsokat stb. Egy próbát mindenképpen megér!

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz SeatZola #3791 üzenetére

    Üdv!

    Itt pont az a lényeg, hogy a teljes kompatibilitás, illetve a megfelelő működés leginkább csak pl. egy PC-n, vagyis az ún. elsődlegesen támogatott környezetben garantálható. Erről egy másik topikban már számos alkalommal volt szó. Az egyes linkeket, illetve a korábbi hozzászólásokat meg érdemes átnézni, mert pl. a tápellátásról is van bennük szó. Az pedig egy csak USB-ről működő 7200 RPM-es notebook merevlemez esetén megint kényes dolog lehet, pláne egy TV-nél. Továbbá, ha annyira biztosra akarsz menni, akkor eleve a készülék topikjában (is) érdemes érdeklődni, hogy ott mások pontosan miket használnak hozzá.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Klown #3793 üzenetére

    Helló!

    Szimpla adattárolásra elegendő egy 5400 RPM-es HDD is, pláne egy USB-s külső házba. De, ha xy okok miatt mindenképpen 7200 RPM-es kell, akkor az említett típus jónak mondató. Az itteni topikban is ajánlják. A zajszintre nem volt panasz, illetve állítólag nem is melegedik különösebben. Bár utóbbi tekintetében azért nyilván előnyös egy jó hővezető (alumínium) képességű külső ház. Viszont egy ilyen merevlemez esetén az USB-n történő tápellátás néhol már problémás lehet.

    A tápellátással kapcsolatban ezen hozzászólást érdemes átolvasni, illetve a harmadik bekezdésében lévő videót megnézni. Abban látszik, hogy egyes laptopok USB 2.0 portja esetében még egy 5400-as notebook merevlemeznél is lehet ilyen téren probléma. Tehát egy 7200-as típushoz már erősen ajánlott Y-kábelt használni. Viszont azt általában külön kell megvenni, mert manapság a legtöbb 2,5"-os külső házhoz már nem nagyon szoktak ilyen kábelt mellékelni. Egyébként rendszerint Micro-B típusú kell belőle, mivel a mobil külső házakon is általában ilyen aljzat szokott lenni.

    Az összefoglalóban, illetve az ottani táblázatban azért akad egynéhány ajánlott külső ház. Az általad említett 2 modell közül inkább a másodikkal van nagyobb tapasztalat. Legutóbb aki ilyet vett, mondhatni elégedett volt vele.

    Amúgy én egy szintén 7200 RPM-es HGST Travelstar 7K1000-et használok egy LC-25U3-Becrux külső házban. Ez full alumínium, ezért nem nagyon melegedik benne a HDD. Valamint gyárilag Y-kábelt mellékelnek hozzá, bár az egy kicsit hosszú (1 méter) és merev. Egy korábbi hozzászólás harmadik bekezdésében ugyan említve vannak érdekes dolgok, de ezeket nem mindenki tapasztalta, illetve betudható az adott hardveres / szoftveres környezetnek, az ottani hibáknak is. Amúgy szvsz egy minőségi darab, amely bizonyos paraméterek terén kiemelkedő és még az ára is viszonylag kedvezőnek mondható. Persze nem muszáj erővel ezt választani, lehet akár mást is.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    Üdv, topiklakók!

    Beszereztem én is egy SSK SHE088 külső házat, de nálam sem volt gond a sebességével. Ezt az alábbi mérés is szemlélteti:

    Egyébként nemcsak pár mérést csináltam, hanem készítettem róla egy átfogó tesztet is. Ez most a szerkesztési lehetőség és egyéb okok miatt egy logout bejegyzésbe került és nem ide a topikba. Az alábbi címen megtalálja mindenki:

    SSK SHE088 USB 3.0 külső ház teszt

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Pala #3798 üzenetére

    Szia!

    Korábban készült erről egy logout bejegyzés: —► 2,5" külső HDD hordozótokok

    A nyitó képen egyébként pont egy Becrux van, amely egy ilyen tokba lett beletéve. Maga a külső ház kényelmesen elfér benne, az ok. Viszont a kissé merev és hosszú (1 méter) USB-kábel már nem igazán, ami a képen is látszik. Ellenben például egy ilyenbe már inkább belefér, viszont ez a hordozótok egy kicsit nagy az említett külső házhoz.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Pala #3801 üzenetére

    Próbáltam benne, de kereszt, illetve hosszirányban kicsit lötyögött, valamint a rögzítőgumi sem szorította le rendesen. Jobb azért, ha stabilabban rögzül a külső HDD. Na persze a kábel az viszonylag kényelmesen elfért egy ekkora tokban. Nem tudom az általad linkelt típus mennyire passzol hozzá, de annál a hosszirányú leszorító talán előnyösebb lehet egy vékonyabb külső ház rögzítésénél.

    (#3800) Top cat:
    Az árához képest mondhatni elfogadható és korrekt darab. Bár azért akadnak nyilván ennél komolyabb modellek is, amelyek például eleve fémházasak stb. Viszont azok már nem feltétlen ilyen kedvező áron vannak. Az USB-kábel inkább kissé merevnek mondható, mint hajlékonynak. Legalábbis kicsit "be kell törni", mire felveszi az ideális formát. De amúgy ez a legkevesebb, mert nyilván lehet hozzá másikat is használni / venni.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz metzelder #3804 üzenetére

    Üdv!

    Azért bizonyos alapvető információkat nem ártana megadni:

    A fájlkezelőben és a lemezkezelőben megjelenik?
    Támogatott fájlrendszer (pl.: NTFS) van rajta?
    A szokásos dolgok (tápellátás, USB-kábel, HDD stb.) rendben vannak?
    Másik gépen, másik OS alatt is fennáll a probléma? (opcionális)
    A HDD-t másik külső házba áttéve is fennáll a probléma? (opcionális)

    Ha például a fájlkezelőben nem (rendesen) jelenik meg a külső meghajtó, ellenben a lemezkezelőben látható, akkor ott még lehetnek különféle esetek. A problémás az, amikor például Nem lefoglalt / RAW a lemez. Ilyenkor az adatmentés, újraparticionálás stb. a szokásos eljárás. De érdemes akár máshol is ránézni, mert volt olyan eset, hogy egyeseknél csak egy bizonyos OS alatt fordult ez elő. Ha azonban megjelenik rendesen pl. az NTFS partíció, de valami miatt nem kapott betűjelet, akkor jó esetben nyilván csak egy meghajtóbetűjel-hozzárendelés szükséges.

    Illetve, ha csak utóbbi a probléma és csatlakoztatás után máskor sem rendeli hozzá a Windows automatikusan a betűjelet, akkor az automount működését érdemes ellenőrizni. De olyan is volt, akinél ezt a problémát a partíció / fájlrendszer rendbe rakása oldotta meg.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz kmarci25 #3811 üzenetére

    Szia!

    Olyan külső tápegység kell hozzá, amelynél stimmel a(z):

    feszültség (5 V)
    áramerősség (≥ 1 A)
    DC aljzat és csatlakozó mérete (ø 3,5 / 1,35 mm)
    polaritás

    Egy korábbi hozzászólásban említett külső ház & tápegység esetében is a fentebb említett paraméterek vannak. Valamint például az eBay-en kapható típusoknál szintén —► [link1] | [link2].

    A 3,5"-os külső házaknál szokott szóba kerülni a tápegység polaritása, ami rendszerint pozitív szokott lenni. A 2,5"-os Becrux esetében azonban sem az adatlapján, sem magán a külső házon nincsen ez egyértelműen feltüntetve. Viszont például a fentebb említett Delock megoldásnál elvileg pozitív, tehát valószínűleg ennél is az lehet.

    Egyébként kiegészítő / külső tápellátásra egy 2,5"-os külső HDD-nél akkor lehet szükség, ha pl. a laptopon csak USB 2.0 portok vannak. Erről korábban volt szó ebben a topikban is, illetve egy másikban még jobban ki lett fejtve a téma.

    Ha az Y-kábeles megoldás technikailag nem kivitelezhető az USB-portok távolsága miatt, illetve nem opció például egy aktív USB hub, akkor akár egy megfelelő méretű USB DC tápkábelt is lehetne venni. Ennél máris nem lenne ilyen probléma, illetve ez esetben a gazdáról (laptop) történne a kiegészítő tápellátás. Ez pedig mondhatni talán általánosabb megoldás, mint a külső tápegység alkalmazása, ami 2,5"-os külső HDD-k esetén amúgy is kissé extrémnek számít.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz inf3rno #3814 üzenetére

    Üdv!

    Neked is egy korábbi hozzászólásban említetteket tudnám mondani. A TRIM egyébként általában nem szokott működni USB 3.0-n, bár nemrég volt róla szó, hogy egy külső tesztben érdekes eredmények születtek.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz inf3rno #3817 üzenetére

    A V300 7 mm magas, mint általában a legtöbb 2,5" formátumú SSD. Tehát ez esetben a korábban említettek érvényesek a külső ház méretét illetően.

    A TRIM működése nyilván fontos, de én már több mint 1 éve használom enélkül Linux / Windows rendszerek futtatására az alábbi tesztben említett párosítást. Eddig nem volt különösebb gond, de ez persze csak a saját esetem. De amúgy másoknál sem feltétlen volt emiatt a probléma.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz inf3rno #3820 üzenetére

    Nyilván van, ott vannak a táblázatban. De, mivel itthon ez egyes termékek elérhetősége folyamatosan változik, ezért valóban előfordulhat, hogy némelyiknél (jelenleg) nem ad találatot az árgép. Viszont azért akad egynéhány, ami még megtalálható az itthoni kínálatban.

    Az említett típus megfelelhet, de ha 7 mm magas az SSD, akkor érdemes elgondolkodni az ilyen mérethez javasolt külső házakon is. Ellenben, ha később 9,5 mm magas HDD-t is akarsz benne használni, akkor nyilván más a helyzet.

    A tápellátást illetően nem említetted mi lesz a gazda, amin használva lesz a külső SSD. De, ha van USB 3.0 port, akkor nyilván nem lesz probléma. Illetve ez a téma nemrég újfent ragozva volt.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz konyi79 #3822 üzenetére

    A szintetikus méréseket érdemes több programmal is elvégezni. A korábbi tesztemben nálam is csak ATTO alatt jöttek ki a szabvány max. értékei. Illetve abban és egy itteni hozzászólásban van infó a TRIM működésének teszteléséről is. Ami engem pl. az ASM1351 vezérlő esetében különösen érdekelne, mivel az alábbi teszt szerint annál elvileg működik. Bár lehet az is feltétele ennek, hogy a külső ház USB 3.1-es portra legyen csatlakoztatva. Illetve akár az USB-chip firmware és egyéb paraméterek is számíthatnak.

    Köszönjük az információkat! :R

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz inf3rno #3825 üzenetére

    Az ilyen mini PC-k, illetve a rajtuk lévő USB-portok rendszerint kicsit karcsúak szoktak lenni tápellátás terén. Ezért az ilyenekhez célszerű 3,5"-os külső HDD-t használni. Vagy, ha mindenképpen valamilyen 2,5"-os megoldás kell, akkor olyan külső házat érdemes venni, amelyen van DC tápbemenet. Erről egyébként pont nemrég volt szó.

    De, ha már megrendelted a Captiva külső házat, akkor mindegy. Az amúgy 9,5 mm magas HDD / SSD meghajtókra van szabva, de az alábbi tesztben látható, hogy van hátul szivacs a megtámasztáshoz. Tehát jó esetben talán megfelelően rögzül benne egy 7 mm magas SSD is. Egyébként az előbbi tesztnél egy 1 TB-os HDD van benne, de egy korábbi beszámoló alapján a 2 TB-osat is kezelte.

    (#3826) kmarci25:
    Ha nem olyan tápegységről van szó, aminek saját DC csatlakozós kábele van, akkor nyilván külön USB-s tápkábellel kell megoldani az összekötést. Egyébként egy laptop már normálisabb gazda hardvernek mondható és annál max. kiegészítő tápellátásra lehet szükség, ha csak USB 2.0 portok vannak rajta. Az adatkapcsolat eldobásának meg azért lehetnek különféle okai. Továbbá egy aktív USB-hubhoz rendszerint szoktak mellékelni adatkábelt. Az nyilván a gazda hardverrel való összekötésre szolgál, a külső HDD-t pedig a hubhoz kell csatlakoztatni a saját kábelével. Illetve ez esetben nem igazán szükséges külön DC tápkábeles megoldással szórakozni, mert maga a hub eleve külső tápról megy, ezért a rajta lévő USB-port áramleadás terén is megfelelőnek mondható. Na meg a Becrux esetében gyárilag Y-kábelt mellékeltek, tehát elég max. annak mindkét végét csatlakoztatni.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Klown #3827 üzenetére

    Amúgy maga a külső ház, illetve a benne lévő USB 3.0 chip nyilván többet tud a 130 MB/s értéknél. De 2,5"-os egylemezes megoldással ennél nagyobb adatátviteli sebességet elérni, illetve magát az USB 3.0 szabványt kihajtani nyilván csak SSD-vel lehet. Egyébként ez a sebesség téma nemrég egy tesztben bővebben ki lett fejtve.

    Ha külső tápegységet akarsz hozzá használni, akkor azzal kapcsolatban a fentebb említett infókat tudom mondani. Viszont, ha USB 3.0 port van a gazdán és valami normálisabb hardver (PC / laptop), akkor mondhatni nem szükséges a kiegészítő / külső tápellátás. Nekem szintén van egy Becrux külső házam, aminél 1 db USB 3.0 port meghajtja rendesen még a benne lévő 7200 RPM-es HGST merevlemezt is.

    (#3833) inf3rno:
    Nem tudom hol írták, de mindegy. Amúgy egy korábban tesztelt másik külső háznál pl. 500 GB-os limit volt feltüntetve, ellenben simán kezelt 2 TB-ot is. Szóval az a biztos, ha leteszteli az ember. :D Illetve általában a gyártók is sok esetben aszerint adják meg a limitet, hogy ők akkor éppen mekkora tárolókapacitású HDD-vel tesztelték. Egyébként ez még a firmware-től is függhet, de az újabb USB 3.0 chipeknél általában ok szokott lenni a ≥ 2 TB HDD-k kezelése.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz konyi79 #3837 üzenetére

    Maga a teszt lényegében csak 1x fut le, de 2x kell elindítani, illetve megnyitni a programot. A második esetben már csak az eredményt jeleníti meg. A screenshotok alapján nálad valóban nem működik egyiknél sem, de mint korábban említve volt, ez lehet függ bizonyos paraméterektől. Egyébként nemrég arról is volt szó, hogy nem feltétlen akkora probléma a TRIM hiánya. Persze nyilván az lenne az ideális, ha USB-n is alapból működne.

    Egyébként a HDS S.M.A.R.T. screenshotot mért mellékelted? Annál inkább ez + ez az információ lett volna az érdekes. Viszont a program ez esetben (USB) nem feltétlen jeleníti meg valósan a működést, amiről a korábbi tesztben is volt szó. Az SSDOK meg sajnos nem támogat USB-n csatlakozó drive-okat, szóval marad a TrimCheck. Utóbbit egyébként a külföldi oldalak tesztjeiben is egyre gyakrabban használják az ilyen külső meghajtóknál a TRIM működésének megállapításához.

    Köszönöm az infókat! :R

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz konyi79 #3841 üzenetére

    Elfér akár itt is, bár van külön Program promók topik, ahol jelenleg szintén megtalálható ugyanez. Illetve érdemes az említett topikot folyamatosan nyomon követni, mert rendszeresen szoktak lenni ott a különféle fizetős adatmentő, diagnosztikai, particionáló programoknak ingyenes promói. Ezek pedig egy külső HDD PC-s környezetben történő használatánál nyilván jól jöhetnek. :K

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Klara_ #3844 üzenetére

    Például a Delock gyárt Type-A aljzattal szerelt külső házakat 2,5"-os méretben. Illetve a korábban írtak alapján nálad a 42486 mondhatni bevált típus. Az összefoglaló táblázatában és a végén lévő gyártók listájában akad még pár ilyen fizikai interfészes modell. Viszont a legtöbb USB 3.0-s mobil külső házon rendszerint Micro-B, esetleg Mini-B aljzat szokott lenni. Illetve manapság már a Type-C is opció, amelynél pl. a Sharkoon új modellje egész tetszetős.

    Továbbá a külső házba kerülő HDD / SSD meghajtó méretével kapcsolatos dolgokat érdemes még megfontolni. Valamint célszerű az egyéb igényeket is tisztázni.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Klara_ #3847 üzenetére

    A fentebb linkeltet csak azért hoztam fel, mert vsz nem lehet rossz, illetve maga a Type-C aljzat is bizonyos dolgokat illetően előnyös. Valamint a megadott limitbe még beleférne az árgép alapján. De konkrét tapasztalat nincsen vele, illetve annyi kis kellemetlenség akad, hogy ennél a gyárilag mellékelt USB-kábel mindkét vége C típusú. Tehát a gazda oldalon (gép) is ilyen port szükséges hozzá, vagy venni kell külön egy Type-C - Type-A kábelt. Továbbá nekem szimpatikusabb, mint a korábbi modell, amelyen Micro-B van.

    De nem muszáj ezt választani, csak egy ötlet volt. Illetve USB 3.1-es külső házat sem feltétlen kell venni, pláne ha a gépeden nincsen USB 3.1 port. Elég lehet egy sima USB 3.0-s külső ház is.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Deylath26 #3851 üzenetére

    Helló!

    Olvastam, hogy a nemrég máshol feltett kérdésedre ezt a topikot javasolták. Ha külön veszel egy 2,5"-os méretű HDD-t és hozzá egy külső házat, akkor jó helyen jársz. De, ha gyári kivitelű megoldásra gondoltál, akkor a téma fő topikjában lett volna célszerű feltenni a kérdést.

    Viszont igazából mindegy, mert én az ilyen eseteknél az alábbiakat szoktam mondani. Tehát a készülék gyártójának a topikjában kellene érdeklődni a korábban említett okok miatt.

    Egyébként az alábbi kép alapján van a TV-n megfelelő tápellátást (1 A) biztosító USB-port. Erről például ezen hozzászólásban is volt szó. Tehát, ha mindenképpen 2,5"-os külső HDD-t akarsz hozzá használni, akkor az előbbi port esetében a tápellátás valószínűleg rendben lesz.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz kicsicsuvi #3853 üzenetére

    Helló!

    Ez egy 9,5 mm magas HDD, ezért jó hozzá a legtöbb 2,5"-os külső ház. Általánosan az alábbi hozzászólásban említett dolgokat tudnám mondani. Illetve az összefoglalóban is vannak különféle beszámolók és tesztek, valamint ott a táblázat stb. Ha nincsen semmilyen igényed, akkor általánosan páldául a Captiva egy olcsó és ajánlott modell. Továbbá a 2,5"-os külső házakon rendszerint az alábbi típusú USB 3.0 aljzatok szoktak lenni, amelyek közül a Mini-B & Type-A talán strapabíróbbnak mondhatók. Ilyen téren és egyébként más szempontból is például az előbbivel szerelt Becrux szintén jó választás lehet.

    Egyébként a HV100 Micro-B aljzattal van ellátva, ahogy nézem. Ugyan a másik 2 aljzat strapabíróbb lehet, de előbbivel sem feltétlen szokott gond lenni. Nekem is van több ilyen fizikai interfészes gyári külső HDD-m, illetve külső házam, amelyeknél ok. Ellenben lehetnek ettől eltérő esetek, valamint nemrég például egy másik illető is ugyanígy járt, mint te.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz ityam #3855 üzenetére

    Üdv!

    Az SSD témához az alábbi hozzászólásokban foglaltakat tudnám említeni. Az elsőben egy ajánlott, 2,5"-os HDD / SSD meghajtókhoz való adapter tesztje is szerepel. Egyébként ebből a típusból kétféle létezik, amiről korábban szintén volt szó.

    Tehát, ha olyan adapter kell, amihez gyárilag mellékelnek külső tápegységet és ezáltal 3,5"-os HDD-hez is használható, akkor USB 3.0-s kivitelben pl. az alábbi tesztben szereplő modell lehet egy opció. Bár ennél megint az van, hogy ugyan korábban itthon is be lehetett szerezni, de jelenleg már nem igazán. Lehet aztán csak átmeneti készlethiányról van szó, lehet már nem forgalmazzák, vagy a fene tudja. Tehát akkor veszel valami hasonlót, viszont az egyéb típusokkal konkrét tapasztalat nem nagyon van. Bár az itteni és a másik topik összefoglalójában vannak tesztek különféle IDE/SATA - USB adapterekről. Viszont azokhoz nem feltétlen mellékelnek tápegységet, illetve a többségük eleve nem is USB 3.0-s.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Moonwolf #3860 üzenetére

    Helló!

    Ilyenkor mindig érdemes letisztázni pl. az ezen hozzászólásban is említett egyéni igényeket és azok alapján dönteni. Egyébként mindkettő jó, de a LogiLink valamivel többet tud, illetve mondhatni fullosabb. Viszont, ha nem kell semmi extra és ilyen ritkán lesz használva, akkor (bőven) elég lehet a Captiva is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák