Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz #90010880 #7705 üzenetére

    Előzőleg írtad:

    Van a másik szobában is egy ugyanolyan tv, de annak nincs semmi problémája.

    Ideális eset, a két TV-t fel kell cserélni. Ha átmegy a hiba is, akkor tényleg a TV hibás. Attól függetlenül, hogy a kábelt már ellenőrizték – remélhetőleg műszeres szintméréssel – mégiscsak két különféle kábelszakasz, elvileg lehet akármi, a meggyőződés csak a teljes bizonyossághoz kell.

    Utána jön az, hogy ezt a hibát helyszínen úgysem lehet bütykölgetni, sőt még az is előfordulhat, hogy a szervizben nem is jelentkezik (ami egy másik indok a cserés próbára).

    Szervizben lehet próbálkozni tunercserével, ami vagy van, vagy nincs, vagy segít, vagy nem.
    Lehet cserélni teljes alaplapot (ez mondjuk megoldható helyszínen is, "csak" kell egy belevaló alaplap).

    Vagy lehet kérni set top boxot, ami megkerüli a belső tunert, esetleg még érzékenyebb is, viszont nem olyan praktikus, hogy lesz még egy plusz doboz is.

    (#7704) radwar

    Lehet az élvilágítás hibája, vagy parasztosan: Edge LED.

Új hozzászólás Aktív témák