-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
Neurotoxin
őstag
+1.Nem is tudom, hogy mit gondolt úgy őszintén a Sony. Sokan már olyan fiaskóként emlegetik, mint a Concord-ot. Nem igazán jön be nekik ez a 'game as a service' model. Free to play-re kellene átállniuk, ahogyan a Concord-nál is ezt kellett volna meglépniük.
-
shotika
őstag
Én speciel nem, de egy barátom mindig launch-kor kipróbálja az összes megjelenő extraction shootert. A Marathon hiába tetszik neki, ha jelenleg csökkenő pályán van
Pillanatnyi Steam statok:

Szvsz hatalmas öngól volt az Arc Raiders után nem sokkal kiadni. Legalább őszig kellett volna tolni a bemutatót.
-
Neurotoxin
őstag
Mert amíg lesz egy szupersikeres ARC Raiders meg egy kevésbé, de sikeres Marathon, addig próbálkoznak vele. Az ok egyszerű: ha bejön, akkor utána a skinek és egyéb komzetikumok eladásával könnyen lehet relatív sok pénz szerezni egy jó ideig.
Viszont hogy jó hírem is legyen a számodra: a RE Requiem, a Crimson Desert meg a Pragmata sikerei alig egy hónap alatt lehet elgondolkodtatja majd őket azon, hogy mégis érdemes ilyen nagy költségvetésú, singleplayer kalnadokra pénzt áldozni.
Én speciel nem, de egy barátom mindig launch-kor kipróbálja az összes megjelenő extraction shootert. A Marathon hiába tetszik neki, ha jelenleg csökkenő pályán van
Pillanatnyi Steam statok:

-
shotika
őstag
Az egész játék egyébként a hetedik konzolgeneráció, a PS3 és az Xbox 360 akciójátékait idézte fel bennem, anélkül, hogy elavult lenne. Van benne Watch Dogs és Vanquish, Gears of War és persze Dead Space is, de ez nem valamiféle szégyentelen lopást jelent, mert közben saját, innovatív élményt is nyújt. Az ógenerációs jelző a felépítésére is utal: üdítően lineáris a Pragmata világa, ahol szektorról szektorra haladhatunk, miközben mindegyik régió sajátos, szuper pályatervezéssel, egyedi külsővel és változatos kihívásokka vár
.Volt egy nagyon érdekes érzesem a játékkal kapcsolatban de nem tudtam igy szavakba önteni. Csak akkor jöttem rá, hogy mit éreztem mikor ezt elolvastam.
Nyilván ez mindig aktuális állapottól függ, de borzalmasan nagy tehernek érzem mostanában a sok száz órás nyilt világú játékokat. Egyszerüen inkább leterhel, mint szórakoztat.
A Pragamta viszont most azért nagyon fogyasztható számomra, mert pont jó arányban tartalmaz
1. egyszűséget és linearitást és emiatt visszatér a klasszikusabb csőjátékok közé
2. Érdekes mechanikákat és komplexitást, ami viszont nem engedi ellaposodni a játékidő alatt.
Emelett a látvány eszméletlen, és a cukiság faktor bejön, mert anélkül nagyon hideg lenne az atmoszféra.
Szóval ez olyan játék játék lett, amivel a gyermeki énem is tud kapcsolódni és nem olyan felnőtt játék, ahol mélyebb komplexebbe felnőttesebb dolgokkal találkozom.
A graf kellemes, jól is van optimalizálva, de a hackelgetős harcrendszer pár óra után már kifejezetten fárasztó volt. Mindenképp támogatom az újszerű megoldásokat, de az, hogy az egész fighting mechanikát erre az egy sémára húzták rá, az már nekem nem gyere be.
Nemrég újráztam a Dead Space Remake-t és ott azért inkább éreztem azt, hogy behúz a cucc és nem ereszt, mint ennél a címnél.
Lehet, hogy a Pragmata később több olyan megoldást felvonultat, ami dinamikusabbá teszi a gunplay-t (mint pl az autohack - de ez se működött mindig), de ahhoz nekem már nem volt türelmem. -
Necroman_Mk2
őstag
"Rengeteg kiadó és fejlesztő a maximális bevételek érdekében az élő szolgáltatások piacára tör, abban reménykedve, hogy a már amúgy is túltelített piacon ők lehetnek a következő meglepő megasiker, de ez nyilvánvalóan egyre nehezebbé válik."
Az összes ilyen 'game as a service' erőlködés elbukik. Ott vannak most az extraction shooterek (gyakorlatilag az új battleroyal-ok), eltelik néhány hónap, jócskán leesik a játékosszám. Mások, mint a Highguard, beleállnak a földbe. Ezek helyett inkább singleplayer játékokra vágynak sokan, de ők már a kisebbség, mert a fiataloknak inkább battleroyal kell. A fejlesztők meg rájöttek, hogy azt a 200-300 millió dollárt inkább ezekbe a multilövöldékbe teszik, mert a csillámf...lámás skint ellehet adni 20-50 dollárért
De hogy a játékhoz is szóljak, biztosan megvásárolom XSX-re, bejön a design és a hangulat is
Mert amíg lesz egy szupersikeres ARC Raiders meg egy kevésbé, de sikeres Marathon, addig próbálkoznak vele. Az ok egyszerű: ha bejön, akkor utána a skinek és egyéb komzetikumok eladásával könnyen lehet relatív sok pénz szerezni egy jó ideig.
Viszont hogy jó hírem is legyen a számodra: a RE Requiem, a Crimson Desert meg a Pragmata sikerei alig egy hónap alatt lehet elgondolkodtatja majd őket azon, hogy mégis érdemes ilyen nagy költségvetésú, singleplayer kalnadokra pénzt áldozni.
-
Neurotoxin
őstag
"Rengeteg kiadó és fejlesztő a maximális bevételek érdekében az élő szolgáltatások piacára tör, abban reménykedve, hogy a már amúgy is túltelített piacon ők lehetnek a következő meglepő megasiker, de ez nyilvánvalóan egyre nehezebbé válik."
Az összes ilyen 'game as a service' erőlködés elbukik. Ott vannak most az extraction shooterek (gyakorlatilag az új battleroyal-ok), eltelik néhány hónap, jócskán leesik a játékosszám. Mások, mint a Highguard, beleállnak a földbe. Ezek helyett inkább singleplayer játékokra vágynak sokan, de ők már a kisebbség, mert a fiataloknak inkább battleroyal kell. A fejlesztők meg rájöttek, hogy azt a 200-300 millió dollárt inkább ezekbe a multilövöldékbe teszik, mert a csillámf...lámás skint ellehet adni 20-50 dollárért
De hogy a játékhoz is szóljak, biztosan megvásárolom XSX-re, bejön a design és a hangulat is
-
Necroman_Mk2
őstag
Máshol olvastam róla a legtömörebb összegzést a Pragmatáról: Dad Space

A Lost Planetet annak idején szájtátva néztem, lehet érdemes lesz pótolnom? -
Elmör
őstag
Ajánlott hivatalos gépigény: Win 11, Core i7-8700 vagy Ryzen 5 5500, 16GB RAM, 40GB szabad tárhely SSD-n, RTX 2060 Super 8GB vagy AMD RX6600 8GB. Nem vészes, de ez még bőven nem elég, Ray Tracinggel már legalább nVidia RTX 3060 12GB kell, illetve RX 6700XT AMD oldalról.
-
laed
senior tag
-
CsiguszMaxim
senior tag
Az egész játék egyébként a hetedik konzolgeneráció, a PS3 és az Xbox 360 akciójátékait idézte fel bennem, anélkül, hogy elavult lenne. Van benne Watch Dogs és Vanquish, Gears of War és persze Dead Space is, de ez nem valamiféle szégyentelen lopást jelent, mert közben saját, innovatív élményt is nyújt. Az ógenerációs jelző a felépítésére is utal: üdítően lineáris a Pragmata világa, ahol szektorról szektorra haladhatunk, miközben mindegyik régió sajátos, szuper pályatervezéssel, egyedi külsővel és változatos kihívásokka vár
.Volt egy nagyon érdekes érzesem a játékkal kapcsolatban de nem tudtam igy szavakba önteni. Csak akkor jöttem rá, hogy mit éreztem mikor ezt elolvastam.
Nyilván ez mindig aktuális állapottól függ, de borzalmasan nagy tehernek érzem mostanában a sok száz órás nyilt világú játékokat. Egyszerüen inkább leterhel, mint szórakoztat.
A Pragamta viszont most azért nagyon fogyasztható számomra, mert pont jó arányban tartalmaz
1. egyszűséget és linearitást és emiatt visszatér a klasszikusabb csőjátékok közé
2. Érdekes mechanikákat és komplexitást, ami viszont nem engedi ellaposodni a játékidő alatt.
Emelett a látvány eszméletlen, és a cukiság faktor bejön, mert anélkül nagyon hideg lenne az atmoszféra.
Szóval ez olyan játék játék lett, amivel a gyermeki énem is tud kapcsolódni és nem olyan felnőtt játék, ahol mélyebb komplexebbe felnőttesebb dolgokkal találkozom.
-
laed
senior tag
A gépigény meg nem lett leírva....
-
CriticalHit
addikt
A felesleges cukiság tönkre vágja számomra, pontosan így: [link]
-
myckey
veterán
Egyedsul a jatek hossza ami visszafogottabb, vagyis so-so. 10-20 ora kozott kb. Persze lehet ezt tolni, NG+ meg legnehezebb lvl stb...
( van aki techdemonak csufolja )
-
Elmör
őstag
Nagyon kíváncsi voltam a Gamepod véleményére is és nem csalódtam. Úgy látszik azért ez mégiscsak 1 jobb játék lett, legalábbis mint gondoltam.
-
myckey
veterán
A sztori sztm jo, es a karakterek ( plane a lany ) jateka, szerepe is remek lett. Igazan uditoen hat kovetni oket a jatek soran, es latni hogy mikent reagalnak.
Soha rosszabb, vagy kevesbe eredeti karaktereket es jeleneteket/szituaciokat nem kivanok.

Egyelore zabaljak a jatekot az emberek, nagyon magasra rakta a lecet a Capcom, de azert ok tudnak.
Remekul is lett optimalizalva ! Melle pedig elkepeszto a latvany . ( mondhatom ,mert a CPUm mar elegge idos, de a game 1440P max hasit )
Engem spec a Lost Planetre is emlekeztet . ( ha mar Capcom ) Ami a sztorit illeti, jobb lett volna, ha az Ai kapcsan jobban beleallnak a temaba, mereszebben.
-
myckey
veterán
A sztori sztm jo, es a karakterek ( plane a lany ) jateka, szerepe is remek lett. Igazan uditoen hat kovetni oket a jatek soran, es latni hogy mikent reagalnak.
Soha rosszabb, vagy kevesbe eredeti karaktereket es jeleneteket/szituaciokat nem kivanok.

Egyelore zabaljak a jatekot az emberek, nagyon magasra rakta a lecet a Capcom, de azert ok tudnak.
Remekul is lett optimalizalva ! Melle pedig elkepeszto a latvany . ( mondhatom ,mert a CPUm mar elegge idos, de a game 1440P max hasit )
-
GodGamer5
addikt
Kb a háromnegyedénél tartok és meglepődtem, hogy mennyire jól működnek a játékmechanikák. A sztori viszont elég gyengécske, az érzelgős robotokon meg továbbra is csak röhögni tudok, annyira gáz, sok helyen meg annyira infantilis a játék, hogy az már fáj...
Ettől függetlenül élvezetes lett, még a souls stílusra jellemző játékmechanika alapjai is jól fel lettek használva.
A grafika meg PT-vel odab@sz.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Genshin Impact (PC, PS4, Android, iOS)
- Hosszabb bemutatót kapott az új Fable
- Forza sorozat (Horizon/Motorsport)
- Végre véglegesek az AV2 kodek specifikációi
- Milyen nyomtatót vegyek?
- Mini-ITX
- Garancia kérdés, fogyasztóvédelem
- Okos otthon - Home Assistant, openHAB és más nyílt rendszerek
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- LEGO klub
- További aktív témák...
- ÚJ! MSI CYBORG 15 Gamer Tervező Laptop 15,6" -30% i7-13620H 10Mag 16/512 RTX 4060 8GB FHD 144Hz HUN
- Thomson Neo HUN14C-4BK128 notebook (új, bontott csomagolás)
- Iphone 17 Pro 256 GB, Független USA. Esim. Új.
- Lenovo ThinkPad X13 i5-10310U 16GB RAM 256GB SSD Win11 Pro Jó akku
- Garanciás Lenovo LOQ 15ARP9 Ryzen 7 7435HS, 16GB RAM, RTX 4050 105W kevesebb mint 3 napos használat
- LG UltraWide 34WQ75X-B IPS Monitor! sRGB 99% / 3440x1440 / 5ms / 60Hz / DAS
- 262 - Lenovo LOQ (17IRX10) - Intel Core i7-14700HX, RTX 5070
- BESZÁMÍTÁS! ASRock B450M R5 2600 8GB DDR4 120GB SSD 500GB HDD GTX 1050 Ti 4GB AKYGA AK36BK 400W
- Sony 4K kamera FDR-AX53 Handycam
- iking.hu Apple iPhone XR 64GB használt White megkímélt 100% akku 6 hónap garancia
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest



