-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
Solicidium
támogató
Most így hírtelen nem tudom milyen modern védelemre gondolsz. Talán a modern GPU-k spikejára?
Nekem a 750w-os 2015-ös superflowerem 1050w peak felett kapcsol le ami szerintem annyira magas hogy meg se érez egy nagyobb kártyát. Volt már rajta duplaprocis duplakártyás konfig is, 800w-ig sikerült terheli de azt is csak egyidőben több tesztprogival mert amúgy nem életszerű szerintem ilyen mértékű terhelés átlag gépnél.
Jó lehet kondikat lassan cserélni kellene de amíg stabil addig nem érdekel, most amúgy is nyugis passzív üzemben megy azaz 50-60% alatt van mindíg. (9800x3d 65w fixen, 5070Ti alulfeszelve fix 60 fps-el csak alszik szinte).
Ha kellene vennem akkor ismét super flower-t vennék és ugyan úgy valami 650-750w-es kategóriát ha tesztekben tudja legalább az 1000w-ot spike-nak az bőven túl van biztosítva.
Aztán pont most lett egy 2011-es seasonic 530w-os tápom egyik gépembe amely új dobozos raktárról maradt viszont pont megfelel régebbi géphez. (22 magos x99)
A nagyon régi FPS/Csifi inkább csak teszttáp, valóban azért nem raknám már egy RTX5xxx szériához i9-el de kissebb gépekhez nyugodtan.
Nem olvastam most moder teszteket, nem tudom mi a helyzet.Megörültem, hogy megtaláltam őket a ph! tudástárban is.
Gyanítom, ezek közül nagyon sok benne van a régi minőségiekben is, kérdés, milyen módon megvalósítva. Amennyiben így van, akkor az előző hsz-emben a modern zárójelben értendő. Egyébként a korábban linkelt táblázatban némelyik régebbi, de akár újabb tápnál is szerepelnek olyan bejegyzések, hogy ez vagy az nem működik, vagy nem úgy, ahogy a gyártó állítja/elképzelte.
Aztán itt vannak az újabb ATX-szabványnak megfelelő szigorúbb tűréshatárok is.Abban, hogy a régi vs új tápok körében mely védelmek megléte jellemző, melyek nem, remélhetőleg majd egy (újfent) erre tévedő, nálam jóval hozzáértőbb fórumtag felvilágosít minket. Engem is kifejezetten érdekelne, hogy egy egyébként bizonyíthatóan teljesen ép alkatrészekkel bíró, mondjuk 15 éves, akkor csúcsnak számító táp a hatásfokot leszámítva miben rosszabb egy mai egységnél és az elöregedésen kívül - mely tényezőt most vegyük úgy, hogy kizártuk - rejt-e bármilyen potenciális veszélyt akár egy újabb, így értékesebb konfigra nézve.
-
MasterDeeJay
veterán
Hát ha a második fület is nézted és ott sincs, akkor ennek oka valószínűleg a korosságuk. Pl. a SeaSonic 350-es ET Bronzjaim sincsenek benne már, meg a v2-es Corsair TX650-es sem.
A régebbi fajta, tudtommal már nem vezetett, legutóbbi Cultist Network gyűjtésben talán még egyik-másik benne van, de ilyen régi tápok már csak a koruknál fogva is általában legalsó kategóriásnak vannak minősítve, a különböző, modernebb védelmek hiányát már nem is nagyon nézik ilyenkor szerintem. Mintha kicsit ezekkel is azt sugallnák, ha ilyen öreg, cseréld le.
Azt nem tudom megítélni, a modern védelmek hiánya mennyire veszélyeztet potenciálisan egy konfigot. Mérés nélkül a kondik állapota sem ítélhető meg pusztán szemrevételezéssel. Nálam is szolgál még jó pár régi (akár 10-15 éves), jó nevű táp szintén régi konfigot, de jobb a békesség felkiáltással és fájó szívvel - főleg hogy próbálunk környezettudatosan élni - épp most vérfrissítek ilyen téren.Most így hírtelen nem tudom milyen modern védelemre gondolsz. Talán a modern GPU-k spikejára?
Nekem a 750w-os 2015-ös superflowerem 1050w peak felett kapcsol le ami szerintem annyira magas hogy meg se érez egy nagyobb kártyát. Volt már rajta duplaprocis duplakártyás konfig is, 800w-ig sikerült terheli de azt is csak egyidőben több tesztprogival mert amúgy nem életszerű szerintem ilyen mértékű terhelés átlag gépnél.
Jó lehet kondikat lassan cserélni kellene de amíg stabil addig nem érdekel, most amúgy is nyugis passzív üzemben megy azaz 50-60% alatt van mindíg. (9800x3d 65w fixen, 5070Ti alulfeszelve fix 60 fps-el csak alszik szinte).
Ha kellene vennem akkor ismét super flower-t vennék és ugyan úgy valami 650-750w-es kategóriát ha tesztekben tudja legalább az 1000w-ot spike-nak az bőven túl van biztosítva.
Aztán pont most lett egy 2011-es seasonic 530w-os tápom egyik gépembe amely új dobozos raktárról maradt viszont pont megfelel régebbi géphez. (22 magos x99)
A nagyon régi FPS/Csifi inkább csak teszttáp, valóban azért nem raknám már egy RTX5xxx szériához i9-el de kissebb gépekhez nyugodtan.
Nem olvastam most moder teszteket, nem tudom mi a helyzet. -
Kalacskepu
őstag
Gondolom lerágott csont a tápos topicban aktív tagoknak, de nekem a SPL's PSU Tier List a sorvezetőm, ha tápot veszek. A táblázat alapján az ember tud találni aprón alulértékelt vagy kevésbé ismert, így általában kedvezőbb áron beszerezhető jó tápokat (pl. Bitfenix Formula, bár a multi-rail nem annyira nyerő, oké; meg ebből is volt már szerencsém gyakorlatilag szétégett belsőssel találkzoni kevés használat mellett, de legalább nem vitt magával semmit).
Extrém példa: így sikerült nemrég pl. egy "B tieres" (lévén szürke matricás), számla alapján 6 éves Corsair CX 450-est - az árat tekintve persze nagy szerencsével - 4 ezerért vennem. Ehhez persze tudnom kellett a táblázatból, hogy a CX-ekből is melyek igazán ajánlottak.Na én pont a nem ajánlott CX430-at használom lassan fél éve mindenféle félkonfig tesztre, de volt már retro konfigban is (Core 2 Duo E6700 + 2x X1950 Pro), szerencsére még mindig megy.
De most utoljára hajtott meg 4790K-t is.
-
Solicidium
támogató
Ránéztem de nem találtam meg a tápjaimat. Fps hexa 500w (nem plus), Superflower leadex platinum 750w a régi és deltákat és régebbi chieftec-eket sem találom meg a vx450-est sem. Bár a korabeli tesztek szerint jók szóval kb tudom hol állnak.
Hát ha a második fület is nézted és ott sincs, akkor ennek oka valószínűleg a korosságuk. Pl. a SeaSonic 350-es ET Bronzjaim sincsenek benne már, meg a v2-es Corsair TX650-es sem.
A régebbi fajta, tudtommal már nem vezetett, legutóbbi Cultist Network gyűjtésben talán még egyik-másik benne van, de ilyen régi tápok már csak a koruknál fogva is általában legalsó kategóriásnak vannak minősítve, a különböző, modernebb védelmek hiányát már nem is nagyon nézik ilyenkor szerintem. Mintha kicsit ezekkel is azt sugallnák, ha ilyen öreg, cseréld le.
Azt nem tudom megítélni, a modern védelmek hiánya mennyire veszélyeztet potenciálisan egy konfigot. Mérés nélkül a kondik állapota sem ítélhető meg pusztán szemrevételezéssel. Nálam is szolgál még jó pár régi (akár 10-15 éves), jó nevű táp szintén régi konfigot, de jobb a békesség felkiáltással és fájó szívvel - főleg hogy próbálunk környezettudatosan élni - épp most vérfrissítek ilyen téren. -
MasterDeeJay
veterán
Gondolom lerágott csont a tápos topicban aktív tagoknak, de nekem a SPL's PSU Tier List a sorvezetőm, ha tápot veszek. A táblázat alapján az ember tud találni aprón alulértékelt vagy kevésbé ismert, így általában kedvezőbb áron beszerezhető jó tápokat (pl. Bitfenix Formula, bár a multi-rail nem annyira nyerő, oké; meg ebből is volt már szerencsém gyakorlatilag szétégett belsőssel találkzoni kevés használat mellett, de legalább nem vitt magával semmit).
Extrém példa: így sikerült nemrég pl. egy "B tieres" (lévén szürke matricás), számla alapján 6 éves Corsair CX 450-est - az árat tekintve persze nagy szerencsével - 4 ezerért vennem. Ehhez persze tudnom kellett a táblázatból, hogy a CX-ekből is melyek igazán ajánlottak.Ránéztem de nem találtam meg a tápjaimat. Fps hexa 500w (nem plus), Superflower leadex platinum 750w a régi és deltákat és régebbi chieftec-eket sem találom meg a vx450-est sem. Bár a korabeli tesztek szerint jók szóval kb tudom hol állnak.
-
Solicidium
támogató
-
Rowon
nagyúr
Gondolom lerágott csont a tápos topicban aktív tagoknak, de nekem a SPL's PSU Tier List a sorvezetőm, ha tápot veszek. A táblázat alapján az ember tud találni aprón alulértékelt vagy kevésbé ismert, így általában kedvezőbb áron beszerezhető jó tápokat (pl. Bitfenix Formula, bár a multi-rail nem annyira nyerő, oké; meg ebből is volt már szerencsém gyakorlatilag szétégett belsőssel találkzoni kevés használat mellett, de legalább nem vitt magával semmit).
Extrém példa: így sikerült nemrég pl. egy "B tieres" (lévén szürke matricás), számla alapján 6 éves Corsair CX 450-est - az árat tekintve persze nagy szerencsével - 4 ezerért vennem. Ehhez persze tudnom kellett a táblázatból, hogy a CX-ekből is melyek igazán ajánlottak.Fekete CX már nem az igazi, az a régi VS szintjén van. A szürke CX jó, de azok is már öregednek.
-
Solicidium
támogató
Az a Chieftec Smart mióta
megbízható belsős
? Azt hiszem a tápos topikban hót feleslegesen irkálnak meg ajánlgatnak az emberek, amikor még az ilyen 10-20 évvel ezelőtti lózungok keringenek a fórumon, hogy a legalsó polcos Chieftec megbízható... Semmi értelme nem volt, hogy energiát fektettünk a termékajánlásokba.Gondolom lerágott csont a tápos topicban aktív tagoknak, de nekem a SPL's PSU Tier List a sorvezetőm, ha tápot veszek. A táblázat alapján az ember tud találni aprón alulértékelt vagy kevésbé ismert, így általában kedvezőbb áron beszerezhető jó tápokat (pl. Bitfenix Formula, bár a multi-rail nem annyira nyerő, oké; meg ebből is volt már szerencsém gyakorlatilag szétégett belsőssel találkzoni kevés használat mellett, de legalább nem vitt magával semmit).
Extrém példa: így sikerült nemrég pl. egy "B tieres" (lévén szürke matricás), számla alapján 6 éves Corsair CX 450-est - az árat tekintve persze nagy szerencsével - 4 ezerért vennem. Ehhez persze tudnom kellett a táblázatból, hogy a CX-ekből is melyek igazán ajánlottak. -
Kalacskepu
őstag
24.000-ért találtam egy i7-9700-at. Az 50.000-es gépbe picit túlzás, de ennyiért nem tudtam ott hagyni.
Az elég jó ár volt érte, ennyiért jelenleg 8700-as van.
300-as lapban lesz, vagy 100-200-asban moddal ?
-
MasterDeeJay
veterán
24.000-ért találtam egy i7-9700-at. Az 50.000-es gépbe picit túlzás, de ennyiért nem tudtam ott hagyni.
Az teljesen jó ár érte!
-
kicsipapucs
őstag
24.000-ért találtam egy i7-9700-at. Az 50.000-es gépbe picit túlzás, de ennyiért nem tudtam ott hagyni.
-
Rowon
nagyúr
Patent kis project egyébként.
Szépen összeraktad. Az alaplap miatt kicsit aggódom, mert teljesen csupasz, hogy mennyire fogja bírni a terhelést, de igazából ez a gép nem is fog 0-24-ben menni. -
MasterDeeJay
veterán
Szerintem ami nekem volt az az i5/i3 gyári hűtője. Az hivatalosan 65w-os procikhoz volt gondolom. (i7 6700 is 65w)
A xeon érdekes jószág mert paramétereiben i7 6700 de TDP-re meg magasabb. Szóval igazad van, kelhetett volna a rézmagos nagyobb hűtő. Viszont azt felteteleztem hogy azért max fordulaton pörögve elvitte volna throthling nélkül de nem ez történt, azaz ki van élezve nagyon az a hűtő. Régen LGA775-nél is ahol lehetett hogy a magas rézmagosat használtam nem a lapos kicsit van több dobozzal mindenféle, mondjuk azok a kis rögzítők sok helyen letörtek. -
mentor_4
tag
Ja még egy fontos dolog! Kipróbáltam az intel féle gyári hűtőt is, totál új most bontottam ki (paszta is gyári mintás volt rajta) de szerintem csak gyenge procikhoz adták. Gyakorlatilag látványosan 100 fokig felment a max hőfok és bizony a teszteken is megmutatkozott. Alapból ezt sem ajánlom 65w+ procikhoz mert ténylegesen rosszabbul szerepelnek tőle.

A képek és tesztek kínai 6 hőcsöves ergébéés hűtővel készültek aminél nem volt throtling.

gyári hűtő is lehet jó, paraméterektől függ
párosítani kell a teljesítményhez, ha a max specifikációtól eltérő procira teszed, akkor nyilván melegszik -
janeszgol
félisten
Jó ilyen cikket olvasni,mit is tudnak az régebbi hardverek,és hogyan lehet őket kimaxolni,valami kis pluszt elővarázsolni belőlük.
Ez szerintem mindig is örökzöld téma lesz,egyben szórakoztató a sok-sok kísérletezgetés.
Reneszánszukat élik ezek a gépek,igaz nem kevés kompromisszummal de helytálnak.
(Kicsit unalmas már néha a csúcshardvereket olvasgatni.)
+1
Rengeteg régi hardver van ami ma is jó. Én is nézegetem itt HA-n a félkonfigokat is. Egy mai i7-4770s vagy 4790 is tök jó még. Vagy egy Ryzen 1xxx. (A Phenomok, FX-ek között is érdemes lehet szétnézni.)
VFA. Egy rtx 3050 8GB csak kb 50%-ak gyorsabb, mint egy 6 GB-os 1060. A használt piaci ára viszont 200-300%. Vagy ott a GTX 1660 Super. 40k alatt teljesen jó. -
MasterDeeJay
veterán
Az a Chieftec Smart mióta
megbízható belsős
? Azt hiszem a tápos topikban hót feleslegesen irkálnak meg ajánlgatnak az emberek, amikor még az ilyen 10-20 évvel ezelőtti lózungok keringenek a fórumon, hogy a legalsó polcos Chieftec megbízható... Semmi értelme nem volt, hogy energiát fektettünk a termékajánlásokba.Cseréltem egy ajánlott szériás de régi Seasonic 530w-os bronzra, eredmény másik gépben* 46w idle az 56w helyett, terhelve nem néztem talán az is jobb lehet.
*Xeon 2687wv3, 32gb ram, p106.... -
VIPowER
őstag
-
hcl
titán
-
Z_A_P
addikt
Ja úgy értem hogy kezdő bios moddolóknak.
-
MasterDeeJay
veterán
-
Z_A_P
addikt
Coffeetime mod röviden:
Biost ki kell olvastatni egy flash íróval (legolcsóbb párezer forintos ch341a) A bios ezen a lapon fizikailag kiszedhető így nem kell csipesz sem hanem simán az íróba rakható.
A kiolvasott biost coffeetime 0.99 progival moddolni kell (mikrokódok, patchek, újabb vbios és ME)
Majd ráírni progrival és mehet vissza a lapba.
Kezdőknek is max fél órás művelet.
Nagyon fontos hogy csak bios íróval lesz sikeres a mod, azaz a teljes biost ki kell menteni a flashből. Nem elég letölteni a gyártó oldaláról mert az sokszor nem teljes. Meg ugye eleve biztonságosabb ha esetleg rosszul sülne el valamit akkor visszaírható a mentés.
Jobb lapok esetén annyit csinál a mod hogy 6-7-8-9 gen és xeonok is menni fognak benne de némely procinál kell még pinmod is. Kínából vásárolt hibid mobil/xeonoknál (10 gen is van ilyenből) nem kell pinmod. 8350k és amúgy a 8 gen i3-asokhoz nem kell semmi csak a bios mod.Köszi

"Kezdőknek is max fél órás művelet."
Hát... a kezdő azt sem tudja mi az a bios, stb. -
MasterDeeJay
veterán
Coffeetime mod röviden:
Biost ki kell olvastatni egy flash íróval (legolcsóbb párezer forintos ch341a) A bios ezen a lapon fizikailag kiszedhető így nem kell csipesz sem hanem simán az íróba rakható.
A kiolvasott biost coffeetime 0.99 progival moddolni kell (mikrokódok, patchek, újabb vbios és ME)
Majd ráírni progrival és mehet vissza a lapba.
Kezdőknek is max fél órás művelet.
Nagyon fontos hogy csak bios íróval lesz sikeres a mod, azaz a teljes biost ki kell menteni a flashből. Nem elég letölteni a gyártó oldaláról mert az sokszor nem teljes. Meg ugye eleve biztonságosabb ha esetleg rosszul sülne el valamit akkor visszaírható a mentés.
Jobb lapok esetén annyit csinál a mod hogy 6-7-8-9 gen és xeonok is menni fognak benne de némely procinál kell még pinmod is. Kínából vásárolt hibid mobil/xeonoknál (10 gen is van ilyenből) nem kell pinmod. 8350k és amúgy a 8 gen i3-asokhoz nem kell semmi csak a bios mod. -
Z_A_P
addikt
A lapot 5 perc alatt moddoltam hogy menjen benne, elég csak bios mod
Ez mit jelent? -
MasterDeeJay
veterán
Az a helyzet hogy SOT esetén a 4980HQ némely eredménye jobb mint az i3 8350k (és az i7 6700) eredményénél. Okkal írták több helyen hogy Ryzen 3600-at is veri.
Szóval az LGA1150-es platform sem temethető de csak a nagy caches verziók miatt.
[link]
Igazából a 6980HQ lenne érdekes 1151-ben de nyomorult ali másodszorra dobja vissza a rendelésemet.
Folyamatban van egy másik x99 rendszer építése 2696v4-essel bár nem várok sokat mert egy szálon gyenge. -
Rowon
nagyúr
Mármint melyik részét miből gondolom? Száradni akkor is ki tud száradni, ha nem púpos, alul is lehet szivárgás, azt meg vagy a PCB-n, vagy kiforrasztáskor fogod látni.
-
VIPowER
őstag
Ezt miből gondolod?
Mert van pl a készenléti kör, ott döglenek meg leghamarabb.
Azon kívül egy tápban, legalábbis régen (bár a legtöbben most is), nem egy márkájú kondi volt,
nyilván ezek sem egyidőben haláloznak el. -
Rowon
nagyúr
-
hcl
titán
-
Rowon
nagyúr
-
hcl
titán
-
Rowon
nagyúr
A legtöbb rossz hírű táp rossz hírét az adja, hogy tuningolt gamer gépeket toltak sokan a lehető legolcsóbb táppal.
2010 körül ahol dolgoztam gyárban, ott sok száz gép volt Codegen, Mercury, Gaba tápokkal. Legnagyobb bajuk a por miatt beállt venti volt, amitől egy idő után eldurrantak a kondik. Kondenzátorcsere után ment tovább. Egy kezemen meg tudom számolni, mennyi hibásodott meg ténylegesen. Csak ugye ezek olyan gépekben voltak, ahol volt egy 1,6...3GHz P4, egy winyó, azt' csók.
Ilyenkor az összes kondit cseréltétek, vagy csak a sérülteket? Gondolom előbbi célszerűbb.
-
hcl
titán
Amúgy nekem is van egy P3-as gépem egy kb. 10 éves irodai FSP-vel. Még az is megy, de ez a P3-as gép ez falból (!) vesz fel ~55 wattot, ha a belét kihajtom. Szóval ennek aztán nem kell nagy igény.
Na mindegy, nekem azért az a Smart elég cinkesnek tűnik, persze, ha nincs igény drágábbra, akkor ok.A legtöbb rossz hírű táp rossz hírét az adja, hogy tuningolt gamer gépeket toltak sokan a lehető legolcsóbb táppal.
2010 körül ahol dolgoztam gyárban, ott sok száz gép volt Codegen, Mercury, Gaba tápokkal. Legnagyobb bajuk a por miatt beállt venti volt, amitől egy idő után eldurrantak a kondik. Kondenzátorcsere után ment tovább. Egy kezemen meg tudom számolni, mennyi hibásodott meg ténylegesen. Csak ugye ezek olyan gépekben voltak, ahol volt egy 1,6...3GHz P4, egy winyó, azt' csók.
-
Kalacskepu
őstag
Köszi!
10 alatt is megy gond nélkül, még a TPM-et kell megoldanom és akkor a 11 is mehet rá mókolás nélkül.
Nálam ment egy cpu fejlesztés 9400F-re, ez is 10k-ba fájt mint a lap (szállítás nélkül). Már tényleg csak egy TPM chippet kell vennem és lazán fel megy a 11 is mókolás nélkül.

-
Rowon
nagyúr
Őszintén, tényleg nem a legjobb de egy ilyen faék egyszerű gépnek igazából szerintem megfelel. Az egész megáll ~200w alatt load (p106-al). Cégnél az irodai gépekben meg LC power van azokból halt meg 10 év után kettő de nem vitt magával semmit.
Alapból FSP-t szoktam ajánlani, ebbe a gépbe kellett valami és igazából célnak ez a low end csifi is megfelelt.
Írhattam volna 400w-os jobb beleset is mert szokott lenni 10eft alatt normális is de most ez volt elérhető.Amúgy nekem is van egy P3-as gépem egy kb. 10 éves irodai FSP-vel. Még az is megy, de ez a P3-as gép ez falból (!) vesz fel ~55 wattot, ha a belét kihajtom. Szóval ennek aztán nem kell nagy igény.
Na mindegy, nekem azért az a Smart elég cinkesnek tűnik, persze, ha nincs igény drágábbra, akkor ok. -
MasterDeeJay
veterán
Az a Chieftec Smart mióta
megbízható belsős
? Azt hiszem a tápos topikban hót feleslegesen irkálnak meg ajánlgatnak az emberek, amikor még az ilyen 10-20 évvel ezelőtti lózungok keringenek a fórumon, hogy a legalsó polcos Chieftec megbízható... Semmi értelme nem volt, hogy energiát fektettünk a termékajánlásokba.Őszintén, tényleg nem a legjobb de egy ilyen faék egyszerű gépnek igazából szerintem megfelel. Az egész megáll ~200w alatt load (p106-al). Cégnél az irodai gépekben meg LC power van azokból halt meg 10 év után kettő de nem vitt magával semmit.
Alapból FSP-t szoktam ajánlani, ebbe a gépbe kellett valami és igazából célnak ez a low end csifi is megfelelt.
Írhattam volna 400w-os jobb beleset is mert szokott lenni 10eft alatt normális is de most ez volt elérhető. -
Rowon
nagyúr
Az a Chieftec Smart mióta
megbízható belsős
? Azt hiszem a tápos topikban hót feleslegesen irkálnak meg ajánlgatnak az emberek, amikor még az ilyen 10-20 évvel ezelőtti lózungok keringenek a fórumon, hogy a legalsó polcos Chieftec megbízható... Semmi értelme nem volt, hogy energiát fektettünk a termékajánlásokba. -
hcl
titán
Imc jobb a coffeelake-ben de plusz IPC egyszámjegyű. Cache is ugyan annyi mindkettőben. Igp kicsit nagyobb órajelű de az itt nem érdekes. Xeonon lehet ront az 1600 vs 1866 ram is.
Be kell szereznem egy 6980HQ-t adpatereset az ugyan 4c8t de 128Mb L4 amit nem kicsit dobhat a DDR3-on. 10eft körül az is szokott lenni.Az biztos, hogy ront. Régebben DDR, DDR2-nél láttam olyan tesztet, hogy nem sokat fogott vissza a lassabb RAM, de pl. nagyobb mennyiségben többet hozott - viszont mostanra nagyon észrevenni, ha kisebb órajelen megy, legalábbis nekem nagyon fel szokott tűnni.
-
MasterDeeJay
veterán
Imc jobb a coffeelake-ben de plusz IPC egyszámjegyű. Cache is ugyan annyi mindkettőben. Igp kicsit nagyobb órajelű de az itt nem érdekes. Xeonon lehet ront az 1600 vs 1866 ram is.
Be kell szereznem egy 6980HQ-t adpatereset az ugyan 4c8t de 128Mb L4 amit nem kicsit dobhat a DDR3-on. 10eft körül az is szokott lenni. -
hcl
titán
A 1245v5 az 4c/8t. Okkal írtam hogy az i7 6700 a párja nagyjából. Órajel xeonnál pedig 3.6-3.7Ghz all core gyárilag a 8350k meg 4ghz all core. 300-400mhz-el lassabb a xeon de 2x annyi szálas.
Ja, akkor rosszul néztem hogy mi van a 6700-ban. De akkor kisebb az órajele?
Meg amúgy akkor is, régebbi magok, pont lehet ennyivel gyengébb. -
MasterDeeJay
veterán
A 1245v5 az 4c/8t. Okkal írtam hogy az i7 6700 a párja nagyjából. Órajel xeonnál pedig 3.6-3.7Ghz all core gyárilag a 8350k meg 4ghz all core. 300-400mhz-el lassabb a xeon de 2x annyi szálas.
-
hcl
titán
Xeon 1245v5 (i7 6700) vs i3 8350K
Jelen tesztek alapján az i3 8350K jobb választás még alapon is. (leszámítva a fogyasztását)
SOT alatt lassabb és Cyberpunk alatt is csak minimálisan gyorsabb.
Mentségére legyen szólva csak 50w körül eszik, alig melegszik.
További elég nagy negatívum hogy csak 1600-on stabil a ramokkal, míg a 8 gen szépen megy 1866-on is bár lehet ennek az az oka hogy a K proci eleve IMC oldalon is unlocked.

Szóval továbra is vadászom a 10eft alatti legjobb procit mert eddig a 8350k a nyerő (vagy akár melyik nagy órajelű K proci). HT nem váltotta meg a világot. (órajelben 3.6-3.7Ghz-en ment a Xeon)
Persze, de az pár generációval korábbi, ugyanúgy 4c4t... Annyival nem meglepő, hogy lassabb. Tényleg órajellel skálázódik a cucc

Érdekes lenne 2 mag de magas órajellel

-
MasterDeeJay
veterán
Kis OC-t adtam a P106-nak, érdekes hogy ezek szerint nem egyértelműen CPU limit van (legalábbis a benchmark részen) mert gyorsult.
-
MasterDeeJay
veterán
Ja még egy fontos dolog! Kipróbáltam az intel féle gyári hűtőt is, totál új most bontottam ki (paszta is gyári mintás volt rajta) de szerintem csak gyenge procikhoz adták. Gyakorlatilag látványosan 100 fokig felment a max hőfok és bizony a teszteken is megmutatkozott. Alapból ezt sem ajánlom 65w+ procikhoz mert ténylegesen rosszabbul szerepelnek tőle.

A képek és tesztek kínai 6 hőcsöves ergébéés hűtővel készültek aminél nem volt throtling.

-
MasterDeeJay
veterán
Xeon 1245v5 (i7 6700) vs i3 8350K
Jelen tesztek alapján az i3 8350K jobb választás még alapon is. (leszámítva a fogyasztását)
SOT alatt lassabb és Cyberpunk alatt is csak minimálisan gyorsabb.
Mentségére legyen szólva csak 50w körül eszik, alig melegszik.
További elég nagy negatívum hogy csak 1600-on stabil a ramokkal, míg a 8 gen szépen megy 1866-on is bár lehet ennek az az oka hogy a K proci eleve IMC oldalon is unlocked.

Szóval továbra is vadászom a 10eft alatti legjobb procit mert eddig a 8350k a nyerő (vagy akár melyik nagy órajelű K proci). HT nem váltotta meg a világot. (órajelben 3.6-3.7Ghz-en ment a Xeon)
-
hcl
titán
Hmmmm, köszi
-
MasterDeeJay
veterán
-
hcl
titán
https://www.ebay.com/itm/167591213322
(40-es van a képen de 45-öst ad)
Szerintem én vettem meg az utolsót, még adott rá kedvezményt. Úgy szoktam hogy berakom megfigyelőbe és akkor valamivel lehet olcsóbb egy idő után.Párezerből csak ilyen 4c/8t-sek vannak sajna.
Ja, de egy i7-9700 is 50 ezer
8700-at találtam hirtelen egy 15-20 körül, igazából még azzal is előrébb vagyok.
Mondjuk a RAM és a SSD érdekesebb jelenleg
Mindenesetre köszi

-
MasterDeeJay
veterán
https://www.ebay.com/itm/167591213322
(40-es van a képen de 45-öst ad)
Szerintem én vettem meg az utolsót, még adott rá kedvezményt. Úgy szoktam hogy berakom megfigyelőbe és akkor valamivel lehet olcsóbb egy idő után.Párezerből csak ilyen 4c/8t-sek vannak sajna.
-
hcl
titán
Megérkezett a kis xeon, majd tesztelem mit ér a HT.
7eft volt ebayről. KB mint egy i7 6700 csak talán jobb a turbója a nagyobb TDP miatt de majd kiderül tesztek alatt mit tud.
Ezeket hol találod ennyiért? Én az i5-8500 helyett néznék valamit, ami több mag, de azok nem ilyen pár ezer körül mennek 
-
MasterDeeJay
veterán
Megérkezett a kis xeon, majd tesztelem mit ér a HT.
7eft volt ebayről. KB mint egy i7 6700 csak talán jobb a turbója a nagyobb TDP miatt de majd kiderül tesztek alatt mit tud.
-
hcl
titán
Köszi az írást

A tápon tényleg lehetett volna spórolni. Nyilván gusztus kérdése (meg kicsit a szerencse is), de nekem az ilyen 400W fölötti noname tápokkal még nem volt gondom; még átalakítóval sem. Amúgy meg alapvetően jó kis gép lett. Ilyen gyerkőc gépének simán elmegy.
"X99" jó játék. Sokat szórakoztam vele (és iszonyatos pénznyelő is tud lenni, ha az ember szereti a spéci HW-t, mondom ezt két eladhatatlan 2699A v4 büszke tulajdonosaként, amely procikat szerintem mellém fognak eltemetni). ECC miatt sok lejönt a RAM költségből, de az alaplap lutri, ha az olcsóbbak közül válogatsz. Én azzal játszogattam, ami most is fent van hirdetésben és a single core hatása tényleg nem volt jó, de ha szerencséd van, tudsz jó CPU-t kifogni és a bios mod itt is durván játszik.
S ha nem i3 hanem régi i5 vagy i7?
-
Hunwar
tag
Jó ilyen cikket olvasni,mit is tudnak az régebbi hardverek,és hogyan lehet őket kimaxolni,valami kis pluszt elővarázsolni belőlük.
Ez szerintem mindig is örökzöld téma lesz,egyben szórakoztató a sok-sok kísérletezgetés.
Reneszánszukat élik ezek a gépek,igaz nem kevés kompromisszummal de helytálnak.
(Kicsit unalmas már néha a csúcshardvereket olvasgatni.)
-
Kalacskepu
őstag
Grat!
Köszi!
10 alatt is megy gond nélkül, még a TPM-et kell megoldanom és akkor a 11 is mehet rá mókolás nélkül.
-
MasterDeeJay
veterán
Nálam most ez van készülőben.
Windows alatt még nem néztem, egyenlőre azzal szívtam, hogy a B1 és B2 slot menjen (valamiért abban a kettőben nem ment egy stick sem).
Grat!
-
Kalacskepu
őstag
Nálam most ez van készülőben.
Windows alatt még nem néztem, egyenlőre azzal szívtam, hogy a B1 és B2 slot menjen (valamiért abban a kettőben nem ment egy stick sem).
-
MasterDeeJay
veterán
Közben ebayen találtam egy 1245v5-öst 7eft-ért szállítással. Az kb 6700 szint összehasonlítva (-100mhz de nagyobb TDP talán jobban tartja a turbot) és mivel a lap bios moddolt ezért alapból vinni is fogja. Bár szokott lenni hasonló áron nagyobb órajelű de azokban nincs IGP (pl: 1270v5) az megy ugye nekem pont kell a p106 miatt. A dobozos 8350k meg marad talán tesztprociknak.
-
Fred23
nagyúr
Bányász RX-ek nem lennének rosszak de rx470/570-nél gyorsabb a P106. Az RX580-asok meg túlárazottak és nem gyorsabbak mint a p106. 8GB vs 6GB vram esetleg lehet döntő de ahol már a 8GB kell ott a kártya lesz kevés szerintem. Szóval ha 10eft alatt van a bányász RX akkor lehet jó vétel ha nincs IGP, egyébként szeintem nem.
Ahogy tudom H110-nél pcie csak 2.0 chipset felöl.Most egyébként vadászok valami jobb procira a géphez. Xeonra gondoltam ami 4c/8t de 10eft alatti ha van. De ha növelem a max büdzsét akkor beleférhet 6 vagy 8 magos is.
Tápokat nem mertem még javítani pedig gondolom nem annyira bonyolult ha csak kondizni kell.Azt hiszem, igen, pcie 2.0, de az így is 2000MB/s, nem 600, ha x4-es az SSD, és modernebb játékokban ez a difi számíthat. De érdemes ennek jobban utána nézni, mert mikor az említett lapot vettem, emlékszem, mennyire meglepett, milyen sokkal gyorsabb benne az nvme-ssd, mint egy másik H110-es lapban. Ha beröffentem valamikor megint azt a lapot, majd méricskélek vele kicsit.
Általában csak kondizni kell.
-
MasterDeeJay
veterán
Bányász RX470@570-et vettem mostanában retrózni, olyat, aminek van saját kimenete. Az eladója sokat árul, van még belőle. Minőségi darab.
Hozzá 10k egy i7-6700-as, lapból pedig én egy jobb nvme ssd-s H110-est vennék 6-8k-ért, például egy ilyet. (Nekem van.) Használt, kicsi nvme ssd szokott lenni jó áron, és a satásnál fényévekkel jobb. (De nem mindegy, melyik H110-es lapot veszed nvme ssd-vel, némelyik sebessége erősen korlátozott.) És alacsony órajeles DDR4-es modulokat lehet venni időnként jó áron.
Házat adnak sokan ingyen vagy 1-2k-ért, tápból meg lehet kapni ugyanígy hibásat, aztán megkondizni. Annyi, hogy vásárlás/elhozás előtt kell egy kép a belsejéről.

Bányász RX-ek nem lennének rosszak de rx470/570-nél gyorsabb a P106. Az RX580-asok meg túlárazottak és nem gyorsabbak mint a p106. 8GB vs 6GB vram esetleg lehet döntő de ahol már a 8GB kell ott a kártya lesz kevés szerintem. Szóval ha 10eft alatt van a bányász RX akkor lehet jó vétel ha nincs IGP, egyébként szeintem nem.
Ahogy tudom H110-nél pcie csak 2.0 chipset felöl.Most egyébként vadászok valami jobb procira a géphez. Xeonra gondoltam ami 4c/8t de 10eft alatti ha van. De ha növelem a max büdzsét akkor beleférhet 6 vagy 8 magos is.
Tápokat nem mertem még javítani pedig gondolom nem annyira bonyolult ha csak kondizni kell. -
Fred23
nagyúr
Ahhoz hogy összehasonlítható legyen, azonos beállítások kellenének.
Alapból a 3050-es kicsivel gyorsabb mint a 1060, igaz többször annyiba is kerül.Bányász RX470@570-et vettem mostanában retrózni, olyat, aminek van saját kimenete. Az eladója sokat árul, van még belőle. Minőségi darab.
Hozzá 10k egy i7-6700-as, lapból pedig én egy jobb nvme ssd-s H110-est vennék 6-8k-ért, például egy ilyet. (Nekem van.) Használt, kicsi nvme ssd szokott lenni jó áron, és a satásnál fényévekkel jobb. (De nem mindegy, melyik H110-es lapot veszed nvme ssd-vel, némelyik sebessége erősen korlátozott.) És alacsony órajeles DDR4-es modulokat lehet venni időnként jó áron.
Házat adnak sokan ingyen vagy 1-2k-ért, tápból meg lehet kapni ugyanígy hibásat, aztán megkondizni. Annyi, hogy vásárlás/elhozás előtt kell egy kép a belsejéről.

-
MasterDeeJay
veterán
-
B0nsh44
csendes újonc
-
MasterDeeJay
veterán
-
zotyesz66
őstag
Vega 56/64 nem lenne jó? Néha lehet venni 25-26k-ért is.
Szerintem jó kártya. -
gabyka
senior tag
A szopás nálam a szórakozás! Bár ezt furcsa leírni
Megnyugtatlak, olvasni is...
-
MasterDeeJay
veterán
Jó gép, jó projekt! Ha én is ilyen számolgatásokat akarok csinálni, akkor ha pl. veszek egy komplett gépet, eladok mindent, visszajön az ára és marad a végén egy free VGA, akkor azt 0 Ft-nak számoljuk, vagy a szopás részére kell számolni valamennyit?
A szopás nálam a szórakozás! Bár ezt furcsa leírni
-
kicsipapucs
őstag
Jó gép, jó projekt! Ha én is ilyen számolgatásokat akarok csinálni, akkor ha pl. veszek egy komplett gépet, eladok mindent, visszajön az ára és marad a végén egy free VGA, akkor azt 0 Ft-nak számoljuk, vagy a szopás részére kell számolni valamennyit?
-
MasterDeeJay
veterán
Z400... X5675... Ezzel az a gond hogy első gen, AVX-et nem tud, ez miatt eleve nem is indul el rajra pár játék. Bővíteni sincs hova. Uefi-t sem tud, szerintem nvme-ről sem bootol.
Amit összeraktam abba meg menne akár 10gen ES proci is, meg szinte az összes skylake bootol pcie m. 2-ről. Nekem is van Z400-asom de falakba ütközöm mert nincs hova fejleszteni. Nem volt rossz az lga1366 de már retró kategória. Asus p6t lapom is van 6x8Gb rammal és inkább retrózok vele i7-essel.
Az rx570 az teljesen jó amúgy. -
hokuszla
senior tag
inkább körülnéznék aprón
https://hardverapro.hu/apro/hp_z400_xeon_x5675_rx570_4gb_ssd/friss.html -
V.Milán
aktív tag
Köszi az írást

A tápon tényleg lehetett volna spórolni. Nyilván gusztus kérdése (meg kicsit a szerencse is), de nekem az ilyen 400W fölötti noname tápokkal még nem volt gondom; még átalakítóval sem. Amúgy meg alapvetően jó kis gép lett. Ilyen gyerkőc gépének simán elmegy.
"X99" jó játék. Sokat szórakoztam vele (és iszonyatos pénznyelő is tud lenni, ha az ember szereti a spéci HW-t, mondom ezt két eladhatatlan 2699A v4 büszke tulajdonosaként, amely procikat szerintem mellém fognak eltemetni). ECC miatt sok lejönt a RAM költségből, de az alaplap lutri, ha az olcsóbbak közül válogatsz. Én azzal játszogattam, ami most is fent van hirdetésben és a single core hatása tényleg nem volt jó, de ha szerencséd van, tudsz jó CPU-t kifogni és a bios mod itt is durván játszik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- OnePlus 15 - van plusz energia
- Forza sorozat (Horizon/Motorsport)
- 240 Hz-et ígérő, ultraszéles okosmonitor jött az LG gondozásában
- Temu
- Genshin Impact (PC, PS4, Android, iOS)
- Hosszabb bemutatót kapott az új Fable
- Végre véglegesek az AV2 kodek specifikációi
- Milyen nyomtatót vegyek?
- Mini-ITX
- Garancia kérdés, fogyasztóvédelem
- További aktív témák...
- ARCTIC Liquid Freezer III 360 A-RGB Black - Garancia 2028.11.12.
- Kingston FURY Renegade 1TB M.2 PCIe NVMe 7300/6000 MB/s - 3db
- ÚJ! MSI CYBORG 15 Gamer Tervező Laptop 15,6" -30% i7-13620H 10Mag 16/512 RTX 4060 8GB FHD 144Hz HUN
- Thomson Neo HUN14C-4BK128 notebook (új, bontott csomagolás)
- Iphone 17 Pro 256 GB, Független USA. Esim. Új.
- 258 - Lenovo LOQ (17IRX10) - Intel Core i7-13700HX, RTX 5060
- AKCIÓ! Asrock Z790 i9 13900K 64GB DDR5 1TB SSD RTX4080 16GB Aerocool P500B Digi ARGB ADATA 850W
- LENOVO ThinkBook 14s Yoga touch 360 - i5-1135G7, 16GB RAM, SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450 R7 2700X 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB ZALMAN S3 Adata 600W
- Új 27% - ASUS TUF Gaming TF120 ARGB 3-pack FEKETE (90DA0030-B09030)
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
De most utoljára hajtott meg 4790K-t is.
Szépen összeraktad. Az alaplap miatt kicsit aggódom, mert teljesen csupasz, hogy mennyire fogja bírni a terhelést, de igazából ez a gép nem is fog 0-24-ben menni.






Ezeket hol találod ennyiért? Én az i5-8500 helyett néznék valamit, ami több mag, de azok nem ilyen pár ezer körül mennek 
