Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    válasz dabadab #529 üzenetére

    1,
    Abban amit írsz teljessen igazad van, bár egyelőre azért kínálnak az államosítás mellett valamilyen a legtöbbek számára csak látszatalternatívát, ezért én nem nevezném a dolgot kényszerállamosításnak.

    2,
    Be kell látni, hogy nem volt meg a 100%-os fedezete az emberek MNYP-ba terelésének akkoriban, illetve most méginkább nincs meg, ezért kényszerrel el vissza akarják terelni az MNYP tagokat a közösbe, hogy a felhalmozott tőkéből folyó kiadásokat fedezzenek, ez az összeg a jelenlegi nyugdíjasok kifizetésére fog legalább részben elmenni, azért hogy ne kelljen megreformálni a nyugdíjrendszert.

    3,
    A kettes pont értelmében a jelenlegi MNYP tagoktól elvárják, hogy szolidárisak legyenek az aktuális nyugdíjasokkal a saját adójuk/tőkéjük terhére, úgy hogy véletlenül sem látszik, hogyan lessz ebből állami nyugdíj 40-év múlva, ráadásul egésszen biztosnak tekinthető, hogy az én generációm állami pillérben lévő tagjai (akik most váltanak) reálértékben jóval kevesebb állami nyugdíjal kell beérje mint a jelenlegi nyugdíjasok. Ez tény.

    4,
    Egy értelmes kompromisszumos megoldás lehetne, ha mindkét fél engedne (ilyen nem fog szvsz megvalósulni), tehát
    A nyugdíjasok:
    -nyugdíjjogosultságát felülvizsgálnák, aki nem fizetett az átkosban járulékot, az nem kap nyugddjat (a nyugdíj jogosultsági alapra kerüljön a jelenlegi szociális segélyezés helyett)
    -korkedvezményeket megszüntetni, visszamenőlegesen (ne lehessen 40 évesen állami nyugdíjba menni)
    -Rokkantnyugdíjak felülvizsgálata
    MNYP tagok:
    MNYP befizetés + nyugdíjadó. A kettő aránya persze ne 10/24 hanem inkább fordított legyen. (ez sem fog megtörténni)

    J.

Új hozzászólás Aktív témák