-
Fototrend
Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!
Új hozzászólás Aktív témák
-
.mf
veterán
válasz
ad4m1337
#90091
üzenetére
"Ismer valaki kotveny alapu termeket (vallalati vagy government) ami EUR / USD -ben van jegyezve, es minimum 10% koruli hozama van?"
Ha találsz ilyet, €150k értékben vennék
Sőt, eladok amit csak tudok, hitelt is veszek fel, hogy még többet tudjak venni belőle 
A 26X jelenleg 10.55%, de a következő fordulónappal pár hónap múlva már csökkenni fog. Kétlem, hogy ennél sokkal jobbat találsz, az EKB alapkamat jelenleg 2%, a piaci várakozás, hogy idén 3.4%-ra emelik - ami azért remélem látod, hogy elég messze van a "minimum 10%"-tól.
-
tlac
nagyúr
válasz
PredatorZoli
#90096
üzenetére
(na összeszedem a linkeket hozzá, mert nehéz megtalálni)
itt vannak a részletek a díjjegyzékek között
Az Erste Befektetési Zrt. hatályos üzleti díjjegyzéke - hatályos 2023. január 1-tőlAkciós feltételek meglévő ügyfeleknek:
Azon ügyfelek számára, akik 2023. január 1. és 2023. március 31. között új Erste Future Befektetési Programot indítanak – és az indítást
megelőző hat hónapban nem rendelkeztek aktív Erste Future Befektetési Programmal –, az indítást követő két évben a Díjjegyzék szerinti fix és
állományi díj 100%-a elengedésre kerül minden értékpapírszámlára vonatkozóan azokban a hónapokban, amelyben legalább 20.000 forint utalás
érkezik normál, TBSZ vagy NYESZ-R számlára, bármelyik rendszeres befektetéscsomag megvételére. A kedvezmény csak azon hónapokra
vonatkozik, amikor beérkezik a feltételeknek megfelelő legalább 20.000 forint. A kedvezmény további feltétele az értékpapírszámlához
kapcsolódóan e-mailes értesítési csatorna választása. A kedvezmény nem vonatkozik a CHF állományi díjakra.szóval még annyira nem kell kapkodni vele
azon gondolkozok, hogy megérheti kivárni az utolsó heteket, hogy adnak-e ki addig frissebb hirdetményt és abban lesz-e hosszabbítása -
PredatorZoli
Topikgazda
válasz
geleati
#90095
üzenetére
ha elindítasz egy ilyet, akkor elengedik a fix és állományi díjat 2 évig
Nekem pl 50M fölött van az állomány, és több tbsz is van, így kb 6400 lenne a számlavezetés (ha nem lenne még a randomos kedvezmény). De ettől mentesülnék, ha indítanék egy futuros cuccot. Annak is van persze valamennyi költsége, de az csak ilyen havi párszáz ft. -
geleati
tag
válasz
PredatorZoli
#90077
üzenetére
Bocsi, már olvastam erről a "future-os cuccról", de mindig csak fél infókat ráadásul időben távol, nem tudtam összerakni. Mitől lesz ezzel olcsóbb az ép számlavezetés?
-
rossz topik, töröljétek -
ad4m1337
aktív tag
Sziasztok!
Ismer valaki kotveny alapu termeket (vallalati vagy government) ami EUR / USD -ben van jegyezve, es minimum 10% koruli hozama van?
DKJ -et veszek rendszeresen, de szivesen hedgelnem a deviza kockazatot...
-
Kobe
veterán
válasz
PredatorZoli
#90075
üzenetére
Lehet nem aktualisak a szamok amiket osmerek, de ez nagysagrendileg a koltsegvetes 15%a
33K mrd asszem a ktgvazert az tenyleg szep hogy azok nevezik magukat kormanykepesnek akik rendszeresen ekkora hianyt produkalnak.
Gondolom az, hogy szabadpiacon egy ilyen cegre optenben mar csak az f.a bejegyzes lenne lathato, eleg jo helyzetkep
-
ngaba
aktív tag
Régebben kérdeztem, hogy mi történik, ha egy kamatadós államkötvényt vettél 101% nettó (vételi) árfolyamon, és időközben leesett a nettó (eladási) árfolyam 100%-ra, de van mondjuk 3% felhalmozott kamat, tehát a bruttó (eladási) árfolyam 103%, és te most eladnád a papírt. A 3% felhalmozott kamat fog adózni, vagy a 2% árfolyamnyereség (úgymond szembeállítva az árfolyamveszteséget, és a kamatnyereséget)? Kipróbáltam a 2023/B-vel, és csak a 2% adózik. (Lejáratnál nem tudom, hogy mi történik. Az nem eladás. Szerintem ott az egész kamat fog adózni, mint kamatfizetésnél.)
Illetve a kamatadós papírokon való gondolkodás közben azt is realizáltam, hogy ilyet nem érdemes sok felhalmozott kamattal venni. Mert kamatfizetésnél a felhalmozott kamat kamatadóját is ki kell fizetni. Legalábbis szerintem. (Bár ebben nem vagyok biztos. Látom valahol a tranzakcióknál, hogy mennyi volt a kamatfizetés bruttója? Akkor megnézném az októberi kifizetést.)
-
Ezt az okos penz, buta penz c. konyvet a guglin kivul mashol nem lehet megvenni?
-
szabi__memo
nagyúr
válasz
PredatorZoli
#90077
üzenetére
Viccesek
-
Yellow73_a
tag
válasz
Gigicuci
#90059
üzenetére
De ennyi erővel miért ne lehetne kártyás feltöltéssel egyből a párod revojára tenni a pénzt? Aztán átküldi neked (vagy egyből onnan megy az ajró felhasználása). Így nem lesz oda-vissza küldözgetés, de a végeredmény ugyanaz.
Egyébként hasonló okokból tegnapelőtt nyitottunk a feleségemnek is Revolut számlát. Apropó, családon belül él az ajánlós program? Mindenesetre kipróbáltuk, hátha él, mert akkor 15eFt talált pénz. Ha nem, akkor így jártunk.
-
PredatorZoli
Topikgazda
válasz
tomazin
#90076
üzenetére
Igen, a sima prémiumot 10-ről 15-re, a world-öt 35-ről 50-re, a privátot 120-ról 150-re emelték.
Én végül visszaléptem a world csomagba lépéstől. Megadták volna a számlavezetésre a díjmentességet, de a jutalékok 0,45-re emelkedtek volna (náluk minél magasabb szintű a csomagod, annál magasabb a jutalék, privátnál pl már valami 0,6) és már soha nem lehetett volna visszatérni az online csomagba, ha esetleg nem éri már meg tovább a dolog, így mivel ott lesz a számlavezetési díjmentességre ez a futuros cucc, ezért egyelőre azt mondtam, hogy kenjék a hajukra. Azon kívül nem biztos hogy mindig 50+M-et akarok náluk tartani, de 50 elég se lenne mert ha kicsit beesik a piac már fizethetnéd a horror számlavezetést.
-
Kiszamolon irtak, h valtoztattak a csomagok limitjeit az ingyenesseghez, kommentek kozt pedig:
Az ERSTE World (prémium) szintén változott, a korábbi 35 milliós limit 50 millióra nőtt/nő.
Csak mert volt itt tema, igy gondolom tobbeket erinthet. -
válasz
PredatorZoli
#90071
üzenetére
szóval abban is megtalálod a pozitivumot, hogy konstans kurvanagy költségvetési hiányt csinál a kormány?

-
TomMusic
őstag
Nálatok is lassú a webkincstár mobilos alkalmazás?
-
stingy2
senior tag
válasz
fokukac
#90067
üzenetére
Akkor csak 2022-ben minden állampolgárra összehoztak 475000Ft adósságot. Az előző 2 évben meg ennél is többet évente. Tehát: az elmúlt 3 évben minden egyes magyar 'pógárnak kb. 1.500.000Ft adóssága keletkezett. Ez egy 5 tagú családnál durván 7.500.000FT. Lehet a kasszához fáradni
(mert hogy ezt nem óbánvittor fogja kifizetni és nem is a csúnyagonosz multik, hanem mi, az 'hótbiztos.) -
fokukac
nagyúr
Szóval a fiúk megint összehozták, na.
"Az éves hiány 4753,4 milliárd forint volt 2022-ben. Ez az eredeti törvényi 3152 milliárd forintos éves pénzforgalmi hiányelőirányzatot 50,8%-kal haladja meg, ilyen felülteljesítésre ritkán látunk példát."
majdnem minden a terv szerint ment akkor

képzeljétek el, ha a 'zellenzék nyert volna, akkor mi lett volna itt...
[link]
-
Begi
senior tag
Annyival egeszitenem ki, hogy nem kell "figyelgetni" semmit, annal ez joval egyszerubb. Amikor megveszed a DKJ-t, akkor latod, hogy mennyi neverteket kapsz a penzedert. A nevertek fix, nem valtozik. Ezt latod, ha megnezed a portfoliodnal es ezt kapod meg, ha megtartod lejaratig a papirt.
Ha idokozben eladnad, akkor szamit az aktualis piaci ertek. -
Gigicuci
senior tag
ha kártyás feltöltés után Revo-n belül átküldöm a páromnak a pénzt, aki átváltja euróra és visszaküldi Revon belül akkor így kvázi meg lehet kétszerezni a havi kedvezményes váltási limitet? Mondjuk lehet az algoritmus instant bannolna.

-
gooool
őstag
Hozzáteszem a saját esetem a dologhoz.
Sokat olvasgattam itt a topicot, mire bármibe is belevágtam, illetve átgondoltam a lehetőségeim, elvárásaim, mielőtt léptem.
Végül nem bonyolítottam túl, lévén nem túl nagy összegekről van szó most még és mindenhol az jött le, hogy ekkorában még felesleges agyon diverzifikálni, főleg ha rövid távon gondolkodom, szóval az alábbi lett:
- a megtakarításom nagyobb hányada ment D231227-be év végén, vagyis egy éves lejáratra, akkori 13,80%-on
- további 1 milliót pedig beraktam az aktuális jövő havi lejáratba ma (mázlim is volt, hogy picit vártam, mert 12,7 helyett 13,1-en tudtam vásárolni a D230215-ből)A terv az, hogy amennyiben lehetséges és hasonló hozamok maradnak, akkor ezt az összeget kamattal növelve mindig az épp aktuális 1 hónaposba berakom és kvázi van egy kellemes szinte 100%-ig likvid összeg, ami év végére (feltételezve, hogy marad minden hasonlóban, mint most, ami persze nem vehető készpénznek), még hozni fog egy 150-170 000 Ft-ot. Nem nagy varázslat, de így kezdésnek legalább egyszerű és szemmel látható hozammal is bír.

-
nort_on
senior tag
Újabb ERSTE fincsiség (feature vagy bug, ki hogyan nevezné).

NYESZ számlán az első beutalás első befeketése ingyenes. Ez így rendben is van, elsőre ezt adja. Viszont, ha a vételi ajánlaton módosítasz, akkor már ez a "csoda" rádobja a "bizományosi díjat", jelen esetben BÉTa piac 0,35%. Törlésnél és újra beadásnál is.
Hívtam őket, elvileg díjat nem von le, (ezt látják az ő rendszerükben, illetve ha mégis, akkor visszaadják), viszont a beutalt 500 ezer helyett, így csak kb 1750 forinttal kevesebbet enged elkölteni...

Elvileg adnak be ticket-et erre a hibára, illetve tanácsolta, hogy töröljem a megbízásokat és holnap próbáljam meg újra, hátha akkor nullázza. Worst case, ennyivel többet kell beutalni és lesz belőle PMAP... Lol... Gratulálok.
-
ngaba
aktív tag
válasz
TomMusic
#90046
üzenetére
Annyit tennék hozzá Segal hozzászólásához, hogy nem tudjuk, hogy hogyan alakulnak a hozamok 3 hónap múlva. Lehet, hogy a 12 hónaposat ilyen hozammal többet már nem tudod megvenni, de az is lehet, hogy 15% lesz a hozama, mert eldurvulnak a dolgok.
Annyi biztos, hogy a 3 hónaposnál kisebb a marzs, és kevésbé befolyásolja a hozamváltozás az árfolyamot, így kiszállás (visszaváltás) szempontjából az a kevésbé kockázatos.
-
Segal
veterán
válasz
TomMusic
#90046
üzenetére
Ha kivárod végig, akkor az első naptól kezdve forintra pontosan tudni fogod mennyit fogsz kapni lejártakor. Onnantól kezdve bármi tőrténik téged max ideiglenesen érint, de a végére az első nap látott szám fog kijönni.
Pont ez lehet a a 12 hónaposba való késöbbi beszállás előnye meg hátránya is, mert ha abba szállnál akkor azt is látnád forintra pontosan hogy mennyi lesz a vége, DE ha késöbb szállsz be akkor az akkori kamat alapján fogod tudni megvenni ami lehet kevesebb is vagy több is. Így előre írom a 3 hónaposnál se kezdj el aggódni, ha mondjuk ránézel 2 hét múlva és azt látod hogy annyi pénzed sincs bent mint amennyit betettél mert ez folyamatosan ingadozik, a lényeg hogy a végére kijön az első nap mutatott szám. -
TomMusic
őstag
Sziasztok!
A 3 és 12 hónapos diszkont kincstárjegynek is 13% körüli hozama van. A 3 hónapos most indult, a 12 hónapos még decemberben. Ha én most berakok (pár misit) 3 hónaposba, majd kifizetéskor átrakom a 12 hónaposba, akkor végülis olyan mint ha most vettem volna a 12 hónaposat? (Nyilván 1 havi kamatot (a 12 havi decemberét) bukok).
Ennek az lenne az értelme, hogy a 3 hónap után ha meggondolom magam, akkor tudok máshogy dönteni. -
Tényleg. Ha Erste brokerben épsz-re vásárolsz osztalékfizető részvényt vagy ETF-t, a jóváírt osztalékok után az adózás hogy működik? Igényel felhasználói részről bármi "extrát"? Revon ha részvényt vásárolsz, ami osztalékot fizet, ott mennyiben "bonyolultabb" az adózás? Alapvetően nem lennének nagy tervek, csak "zsebpénz" - "játszóspénz" forgatás. Tanulócéllal még
-
#39560925
törölt tag
válasz
bandus
#90038
üzenetére
Pedig amugy nem bonyolult, google 1. talalt, wikipedia copy-pasta:
A hozamgörbe (más néven a kamatlábak lejárati szerkezete; angolul yield curve vagy term structure of interest rates) a különböző futamidejű hiteltartozások kamatlábait a futamidő függvényében ábrázolja. A hozamgörbe azt tükrözi, hogy egy befektetés (hitelnyújtás) hozama általában függ a befektetés időtávjától.
-
fokukac
nagyúr
-
avl
senior tag
válasz
fokukac
#90034
üzenetére
kicsit muszáj, hogy igy alakuljon, ha nem akarnak egy ugrast
amikortol a vehetö PMAP kb. 16%-ot hoz, onnantol a DKJ hozamnak hasonlitani kell hozza (1% "bünti" ad különbseget, illetve az "1" modosithato volta rizikot)
ha DKJ mondjuk 12% lenne akkor, amikor a PMAP meg 16%, akkor mondjuk 4 honapra az egyik 3%, a masik is 3%-ot (4-1) adna, de hosszabb tavra mar - rizikoval - a PMAP nyerne
...vagy hamarosan az 1% valtozik vagy egyeb a PMAP eseteben
-
julius666
addikt
Magas kamatkörnyezetben felvett hiteleknél értelmetlen vagdalózni azzal, mennyi lesz az össz visszafizetés ahhoz képest, mennyibe került x éve. Ha a hitel hátralévő futamideje alatt végig hasonló kamatkörnyezet marad, egyszerűen ennyibe kerül és kész. Ha csökkennek a kamatok, akkor meg kiváltod olcsóbbra (aka refinanszírozás), jóval kevesebbet visszafizetve összességében.
Fix kamatozású hitel mellett asszimetrikus a kamatkockázatod, lefelé bármikor válthatsz (nyilván olyan hitelt érdemes felvenni aminél ez olcsón lehetséges).
-
fokukac
nagyúr
Már 13,1% a rövid kincstárjegy
(jellemző, hogy hétfőn vettem 12,7%-on
. Két hete is vettem 11,2%-on, másnapra 11,95% lett
) Egész lapos lett már így a hozamgörbe.
-
avl
senior tag
[link] a cikkben megütötte szememet ez:
"a részvények névértékének átváltása 500 HUF/EUR devizaárfolyam figyelembevételével történik"
sokféle interpreta lehetséges ("a jövö elkezdödött")
-
csabi94
őstag
Sziasztok,
Erste Broker hogyan ír jóvá osztalékokat? Ha emailt nem látok róla, hogyan tudom legegyszerűbben ellenőrizni a felületen a tranzakciókat, akár 10-20 napra visszamenőleg?
01.03-i, és 01.06-i kifizetéssel is kaptam (elvileg) osztalékot, a számlán meg se híre, se hamva.
Köszönöm, ha leírjátok a tapasztalatotokat!
-
aAron_
őstag
válasz
szabi__memo
#90008
üzenetére
-
KMT
addikt
válasz
axioma
#90024
üzenetére
Ez jó, bár kellene példa, hogy beszédes legyen.
Viszont azt nem tudja, hogy amikor lakásvásárlást időzítesz, akkor a feltételezett lakásár-változással is számolsz. Az meg megint csak millió ft "mértékegységű", nem százalék.Köszi, így sokkal jobb. Tényleg. Valószínűleg másnak is.

-
.mf
veterán
"vagy csak en nem ertem a logikat? Allamkincstarnal 2.89%on (osztol kb 9%on) ciki az eurot parkoltatni"
Az államkincstárnál jelenleg minimum 4 hónapot kell parkoltatni, hogy a büntit ledolgozza.
Akinek van olyan pénze, ami csak rövid távra áll, vagy likvid kell maradjon, annak lenne előnye egy ilyen konstrukciónak, ami 1-2 hónapra is fizet már valamennyit. Nekem pl. jan végén kell elutalnom 4k-t, illetve van pár dolog a bevásárlási listán, ami nagyságrendben hasonló tétel, de még várok a megjelenésre vagy hogy leakciózzák. Így annál a 4 hónapnál rövidebb távra pont jó lenne egy ilyen.
Én se sokat hallottam még róluk, de már tíz éve léteznek, van európai banki licenszük. Most egy kicsit el is gondolkoztam rajtuk. Hallom a Wise is tervez hasonlót bevezetni, itt a fórumban valaki már volt is olyan szerencsés, hogy bekerült a tesztcsoportba, de én nem, pedig pont áll pénz ideiglenesen a számlámon. -
axioma
veterán
THM. Ez eleg nagybetu? [bar annak is jelenertekesites az alapja...]
Termeszetesen a THM onmagaban mas idopontra felvett hitelek eseten nem hasonlito ereju, csak a hitel futamidejere vonatkozo inflaval osszevetve [valahol a kivonas es osztas kozti muvelettel]. Aztan lehet finomitani ugy, hogy ha mar eleve csak jovore vonatkozoan szamolsz, akkor a kamatot csak az elso kamatperiodusra rogzitetted, a maradek idore meg josolsz uj szamokat [vagy a kezdeti ktg-ek ha elhanyagolhatoak, akkor azt az idoszakot szamolod csak].
Hat ennel sztem szemleletesebb a hamburger-egyenleg, es vszinu korrellalna, me'g ha nem is matematikai precizitasu.
Infot adtam nem pedig kertem, ha nem olvasod akkor csak masnal hasznosul, nekem az nem baj... -
KMT
addikt
válasz
axioma
#89888
üzenetére
Lakáshitelről van szó és hogy mikor vegye fel. Azt nem 5 évre veszik fel általában. Aki most vesz fel hitelt, milliókkal többet fizet vissza, mint aki egy éve. Ezért nem hibás azon gondolkodni, hogy "mennyibe kerül" most és pár év múlva egy lakáshitel.
Ennél kár előjönni a jelenértékkel, inflációval stb. Vagy ha elő is jöttök, akkor legyen alternatíva. Mit nézzen, ha nem a teljes visszafizetést?!Elfogadom, hogy ékezeted nincs, de shift-ed se?
Olvashatatlan kb. Ha nem nekem írsz, szkippelem is. -
aujjobba
addikt
-
Ixion77
addikt
válasz
forumpista
#90019
üzenetére
2025
-
forumpista
aktív tag
válasz
PredatorZoli
#90016
üzenetére
Nekem az is eleg ha valaki a bika piac (uj) kezdetet megmondja, az eses amugy is olyan negativ hangzasu

-
aujjobba
addikt
Najó, horgászni mentem, légyszi szóljon majd valaki ha elkezdődött a szakadás.
-
Szada85
aktív tag
válasz
bandus
#89996
üzenetére
Az a legjobb, hogy pár naponta ellentétes prognózisokat dobálnak "a szakértök", így legyen okos az ember.
Pár napja még totál ellenkezöje pörgött, hogy a Világbank szerint olyan meredek gazdasági lassulás lesz, amilyen még nem volt... most két nappal késöbb hirtelen rájönnek, hogy "áhh smafu, nem lesz itt semmi gond".
DAX-ot néztem, az is az éves plafon környékén sertepertél, mintha minden a legnagyobb rendben lenne.
-
PredatorZoli
Topikgazda
válasz
KIA Ceed
#89995
üzenetére
az első eurora van hedgelve, vagyis az etf-nek a dollárban elért eredményét fogod megkapni euroban mérten, míg a másodiknál, mivel nincs hedge, ezért a dollárben elért eredményt átváltják eurora.
Ha az euro erősödik a dollárhoz képest, akkor az elsővel nyersz, ha a dollár erősödik akkor a másodikkal nyersz, a másikkla buksz. -
Csabroncka
addikt
válasz
szabi__memo
#90008
üzenetére
Szabi mondom, nem a papírra leírt számmal van probléma!
-
szabi__memo
nagyúr
válasz
Csabroncka
#90005
üzenetére
Ha a következő 2 évben 35%-ot romlik a forint az ~540€ és ~$500
Nehéz elképzelni, na -
Kobe
veterán
válasz
pictigjis
#90001
üzenetére
felőlem lehet akár Csányi Sándor dédelgetett hobbiprojektje, és személyesen az Öreg jöhet szerződéskötésre, egy olyan "new type of bank" (annyira újfajta hogy csak 20 másik ilyen van), egy olyan cég ami úgy hirdeti a szolgáltatását a főoldalon, hogy minden fizetős, kivéve a pénzed betolása hozzánk, mert azt ingyen megteheted......na az valahol a megbízhatósági szint -5ös skálájáról indul
Tudom, szerencsére nem FTX, de hát, szerencsére Bankman-Friedet sem Bernie Madoff volt

Az hogy ez mennyire megbízható és életképes, majd az idő eldönti. Addig meg 1-2%-ért rizikózzanak a hazárdőrök
-
Hi!King
őstag
válasz
szabi__memo
#90004
üzenetére
2022-ben felülteljesítette, úgyhogy el tudom képzelni, persze az ellenkezőjét is el tudom képzelni.
-
Csabroncka
addikt
válasz
szabi__memo
#90004
üzenetére
A PEMÁP kamata az Eurostat adatai alapján számolt eurozóna inflációjához kötött. A PMÁP kamata pedig a KSH által (hazudott) inflációhoz kötött.
Innentől mi a kérdés? Miniszterelnökünk kijelentette, hogy a GDP mindenek felett és az árfolyam-stabilitás másodlagos. -
szabi__memo
nagyúr
Ha már előjött. Ki hogy gondolja? PEMÁP a következő 1-2 évben felül fogja vajon teljesíteni a PMÁP-ot? Elég erős forint kamatok lesznek vagy 2 évig. Persze simán előfordulhat, hogy a forint többet romlik. De azért az elég durva lenne, nehéz elképzelni. Persze itt semmi sem kizárt, de akkor is elég magas forint kamatokról beszélünk
-
Yager01
senior tag
Értelmezési problémáid vannak. Azt kérdeztem ismeri-e valaki. Utána meg a Revo-hoz hasonlítottam nem pedig az ÁK-hoz. Majd megjegyeztem, hogy talán jobb lehet itt parkolni az említett kamat miatt mint a Revo -n. Egyébként 2014 óta teljes értékű bankként (Holland) üzemel DE még nem olvastam utána rendesen. Szóval nem igazán értelek...

Ha valaki folyamatosan váltja a HUF-ot EUR-ra mondjuk és egy tőzsdei beszállóra vár ezért nem tolja be ÁK-ba a matekot akkor miért ne lehetne jó választás?
-
pictigjis
őstag
azért a bunq szerencsére nem FTX, hanem egy holland cég holland banki licenccel
a new type of bank with a banking license from the Dutch Central Bank (De Nederlandsche Bank).
a 100 ezer eurós betétbiztosítás is érvényes rá
de az is igaz, miért nem jó a kincstár kétszer ennyije?

Új hozzászólás Aktív témák
- Anime filmek és sorozatok
- Fortnite - Battle Royale & Save the World (PC, XO, PS4, Switch, Mobil)
- OLED monitor topic
- Megtartotta Európában a 7500 mAh-t az Oppo
- 5.1, 7.1 és gamer fejhallgatók
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- PlayStation 5
- Windows 11
- Vezetékes FÜLhallgatók
- Tőzsde és gazdaság
- További aktív témák...
- AMD Gamer PC Ryzen 7 5800x RX 6600XT
- 1 TB 2230 M.2 PCI-E NVME SSD BAZÁR - Samsung, SK Hynix, Micron, WD - STEAM DECK
- 512GB 2230 M.2 PCI-E NVME SSD BAZÁR - Samsung, SK Hynix, Micron, WD - STEAM DECK
- Lexar NM1090 PRO 4TB M.2 NVME PCI-E 5.0 x4 - Új - 14.000-13.000 MBs - Eladó!
- Lexar NM790 2TB M.2 NVME PCI-E 4.0 x4 - Új - 7400-6500 MBs - Eladó!
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 Pro 256GB Graphite -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3280, 100% akkumulátor
- iKing.Hu - Nubia Z70 Ultra 5G Black Teljes kijelzős zászlóshajó, AI-erejű teljesítmény
- 365 NAPRA RÉSZLETRE BANKMNETES KAMATMENTES , GAMER PC ,LAPTOPOK , GAMER SZÉKEK , GAMER MONITOROK
- Lenovo X13 Yoga 2in1 Thinkpad WUXGA Touch i5-1145G7 vPro 16GB 256GB 4G LTE GPS Win11 Pro Garancia
- Samsung Galaxy Ring 12mm, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest

Sőt, eladok amit csak tudok, hitelt is veszek fel, hogy még többet tudjak venni belőle

Az oldalán lévő link is halott. Valakinek nincs meg kölcsönbe? 





mgoogyi
