-
Fototrend
Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Mr Dini
addikt
Pár hete van meg csupán a mikrotik hap ac2, ami azóta a teljes otthoni hálózatomat üzemelteti, de a mai napig nem bírom elhinni, hogy a komplett router alig volt 20k és ilyen sokat tud. Ehhez képest az Asus, meg az összes soho router nagyon durván túl van árazva és azok nem is tudják a gigabitet szoftveresen, csak nagyon gány, zárt forráskódú "hwnat" modulokkal, amik gyakorlatilag switchet csinálnak a routerből, cserébe le lehet mondani a tűzfalról, QoS-ről stb.
És akkor itt a mikrotik egy árához képest hihetetlen 4 magos ARMv7 procival, dual band támogatással, a teljes értékű routeros-szal. Nem igazán értem hol van nekik hasznuk ebben.
Olvastam pár fórumon, hogy nem igazán a home usereket célozzák meg a mikrotikkel, nem sokan veszik, ezért maradhat ilyen olcsó. De akkor meg minek fektetnek egyáltalán effortot abba, hogy consumer routereket csináljanak? What's the catch?
Illetve nézegettem, hogy gigabites hálózati forgalom mellett is alig van 1-3%-on a CPU. Ekkor tűnt fel, hogy az interfészek legtöbbjéhez fastpath-t használ a routeros, ami a wiki szerint annyit jelent, hogy ilyenkor nem éri el a linux kernelt a csomag, emiatt sokkal gyorsabb. Gyakorlatilag az Asus hwnatjára emlékeztet engem. De akkor mégis hogy oldják meg, hogy a tűzfal, a packet counter, a QoS meg stb működjön akkor is, ha a fastpath aktív? Vagy a tűzfal és minden ilyenkor bele van gyúrva magába a modulba?
Új hozzászólás Aktív témák
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Milyen notebookot vegyek?
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Laza koronavírus topik
- Anime filmek és sorozatok
- Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) / Counter-Strike 2 (CS2)
- Autós topik
- World of Tanks - MMO
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Milyen házat vegyek?
- További aktív témák...
- Azonnali készpénzes Sony Playstation 5 lemezes és digitális felvásárlás személyesen/csomagküldéssel
- Vállalom telefonok,tabletek javítását ,(szoftveres hibát is,frp lock-ot is)márkától fügetlenűl
- HIBÁTLAN iPhone 12 Pro Max 128GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3670 100% Akkumulátor
- Tablet felvásárlás!! Samsung Galaxy Tab A8, Samsung Galaxy Tab A9, Samsung Galaxy Tab S6 Lite
- Dell Latitude 5400 14" FHD IPS, i5 8365U, 8-16GB RAM, SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
Állásajánlatok
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
ekkold
