-
Fototrend

Új hozzászólás Aktív témák
-
isti732712
aktív tag
-
baloghgabor
aktív tag
válasz
Arnee01
#82050
üzenetére
Mert az ökör tervező szerint így jó neked. Pont. Én ilyen időben megőrülök tőle, hogy tol egy kis meleget, majd leáll, a lapátot elkezdi forgatni, vagy egy percig, felcsukja, majd mire leáll, kis szünet és úgy érzi, hogy megint fűteni kellene, elkezdeni tekergetni, megint egy jó ideig, közben nyekereg, mint az ólajtó.
-
Sisco2
tag
válasz
Arnee01
#82057
üzenetére
Mitsubishi is ezt csinálja amikor fűtés módban van.
Abszolut csak tipp de gondolom azért van így programozva hogy ne fújja ventilátorként az emberre a szoba hőmérsékletű nem fűtött levegőt mikor leállt a kompresszor.
Mert kellemetlen amikor amúgy is fázik az ember ( nem véletlen kapcsolta be a fűtést)Meleg levegő eloszlása a szobában pedig amit írtak is úgy optimális mikor jön belőle a meleg akkor viszont teljesen lefele fújjon. Gondolom ezért állítgatja fel le annak függvényében hogy megy a kompresszor vagy sem.
-
-
isti732712
aktív tag
válasz
Arnee01
#82050
üzenetére
Mert viszintesbe hűtessz, lefele pedig fűtessz!
Mivel a hideg levegő nehezebb mint a meleg, így a hideg lefele száll, a meleg pedig felfele,ahhoz hogy optimálisan lehessen működtetni, a klímát mivel ez levegő hűtés /fűtés szabályozni kell az irányát!
ha viszintesen fűtenél akkor az alsó levegőt meg sem keverné, hamaravv felszállna a meleg levegő, ebből adódóan hamarabb ki is kapcsolna a gép, te viszont lejjebb kb 1m 50 cm környékén még mindig fáznál kb 19 fokban, de fent a plafon környékén már lenne kb 26 fok.
remélem valahogy sikerült érhetően leírnom, de majd az erre szakosodott fórumtársak kijavítanak, vagy kiegészítenek
-
isti732712
aktív tag
-
FerNandor
őstag
válasz
Arnee01
#81684
üzenetére
Szia,
szerelő szerint bőven van benne anyag, a beltéri is masszívabb, mint az optimum (az optimumjaink 3.5-ösök, a Zenit 2.7). A zenit kültérije is látványosan nagyobb és ténylegesen sokkal nehezebb, mint az Optimumé. Ezeket csak azért írom, mert az általában csak jó jel lehet, ha nem egy kikönnyített valami.Előnyök az optimummal szemben:
1. ténylegesen látszik az applikációban, hogy milyen hőmérsékletet mér a beltéri és a kültéri.
2. sokkal pontosabban hűt az előzetes benyomások alapján. 25-re állítom és 24 egész pár tizeden tartja a beltéri alapján és ez a szobai hőmérőn is jól visszaköszön.
3. a kezdeti indulás és leszabályzás után tényleg nagyon halk és a ventilátor is %-okban állítható, de automatán is szerintem teljesen némán dolgozik egy idő után. A kültéri is. Aláálltam és szinte nem is lehet hallani, pedig ment.
4. Van benne valami fresh mode, ami az ionizátort működteti és javítja elvileg a levegő minőségét. Erről tapasztalatom nincs.
5. Profibb a távirányítója, szinte indokolatlanná teszi az alkalmazást, pedig az appban általában több minden szokott elérhető lenni.Hátrányok:
1. az optimumban van az applikációban (csak ott elvileg) anti mildew funkció, ami aktivált állapotban a gép kikapcsolása után még automatikusan leszárítja a hőcserélőt, majd végleg kikapcsol. Ilyet a Zenitnél nem találtam eddig sajnos, pedig jó lenne és a könyve említi is. De majd lehet felhívom a Polart, hátha tudják.
2. Az optimum applikációjában van pár több funkció, pl huzatmentes mód, amikor beforgatja a lamellákat. A Zenit azonban szerintem jobban le tud szabályozni és kvázi huzatmentesnek érződik, szóval ez annyira nem is hátrány igazán.Van még 1-2 különbség, de szerintem egyelőre nekünk ennyi a lényeg.
Szinte biztos vagyok benne, hogy Zenit megy anyukámhoz is a panelba, csak 3.5.ös, valószínűleg.
Nem bánom, hogy Zenit lett a 3., de azt se bánom, hogy a másik 2 Optimum. Szépen dolgoznak együtt 3-an a lakásban. De mondjuk szerencsére a lakásunk 2 déli szobája és erkélye nyáron nagy hársfákkal árnyékolt, úgyhogy nem tűz ide a nap és a klímák is árnyákban vannak ilyenkor nagyrészt. (a déli falon van a 2 optimum és az északin a Zenit).
Illetve hamarosan majd fűteni is fogunk velük valószínűleg, mert itt távfűtés van és bekapcsolás előtt, meg kikapcsolás után is kellett már kicsit melegíteni a lakáson.
-
Új hozzászólás Aktív témák
- Olcsóbb! Új, felbontott Bosch GWX 17-125 PSB 1700 W X-lock prof. sarokcsiszoló flex - 1,5 év gari!
- Koenig One Touch Automata kávégép 6 hónap Garancia Beszámítás Házhozszállítás
- NA550/00 Philips 5000 Series Dupla kosaras Airfryer
- !!AKCIÓ!! Vadonatúj, bontatlan iScooter iX6 elektromos roller, 1 év gari 45 km/h, 1000 watt
- Mazzer Mestre/Super Jolly K30 késekkel!
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad L13 G3 - i5-1245U I 16GB I 256SSD I 13,3" FHD Touch I NBD Gari!
- LG 34WQ500-B - 34" IPS LED - 2560x1080 Wide FHD - 100Hz 5ms - AMD FreeSync - HDR10
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! I3 14100F / RTX 3060Ti / 16GB DDR5 / 1TB SSD
- HP ProDesk 600 G4 i5-8100 16GB 512GB 1 év garancia
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ultra 9 285K 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest

f@sz gondolta

