- Fórumok
- TV & Audió
- Milyen TV-t vegyek?
- (kiemelt téma)
-
1900 - 1801
106093 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 3901 3900 - 3801 3800 - 3701 3700 - 3601 3600 - 3501 3500 - 3401 3400 - 3301 3300 - 3201 3200 - 3101 3100 - 3001 3000 - 2901 2900 - 2801 2800 - 2701 2700 - 2601 2600 - 2501 2500 - 2401 2400 - 2301 2300 - 2201 2200 - 2101 2100 - 2001 2000 - 1901 1900 - 1801 1800 - 1701 1700 - 1601 1600 - 1501 1500 - 1401 1400 - 1301 1300 - 1201 1200 - 1101 1100 - 1001 1000 - 901 900 - 801 800 - 701 700 - 601 600 - 501 500 - 401 400 - 301 300 - 201 200 - 101 100 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2023-12-13 02:30 Téma összefoglaló
TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)
Új hozzászólás Aktív témák
-
#93966848
törölt tag
55EC930V olednek van már letjogosultsaga?
-
Kaylane
csendes tag
Sziasztok!

Tudnátok ajánlani egy Full HD-s LED TV-t? Főleg játékra használnám PC-vel összekötve.

Maximum 200.000-ig gondoltam a ráfordított összeget. 110-130 cm köztit szeretnék.
-
#94529552
törölt tag
Sziasztok!
Tv vásárlás előtt állok, a cél a 40-42-es méret 150 ezer forintig. Fontos a képminőség, legyen smart, a jó médialejátszós képesség fontos, mivel médiaszerverről menne a lejátszás, emellett maximum digitális tv adás menne rajta. Tudnátok ajánlani néhány típust?
Előre is köszönöm.
SAMSUNG UE40J5510 Smart , LG 42LF652V Smart 3D
Decimalis AzLG 32LF5610 2x10W-os audioban, de a nagyobb tévék se nagyon tudnak többet. Ez általában elég, de lehet bővíteni korlátlanul.
-
#93966848
törölt tag
Most jövök az MM-ből, hát ez az 55JU7500 ez valami fantasztikus, Euronicsban most 450k

-
Decimalis
csendes tag
Üdv!
Új 32" körüli Tv-t szeretnék venni, maximum 100K körül, ami fontos lenne az a media lejátszás USB-ről, illetve legyen elfogadható hangzása a hangszóróknak. Köszi a válaszokat. -
szacsa88
csendes tag
Sziasztok!
Tv vásárlás előtt állok, a cél a 40-42-es méret 150 ezer forintig. Fontos a képminőség, legyen smart, a jó médialejátszós képesség fontos, mivel médiaszerverről menne a lejátszás, emellett maximum digitális tv adás menne rajta. Tudnátok ajánlani néhány típust?
Előre is köszönöm.
-
Peace
nagyúr
>>>Samu topik. A tavalyi H6500 és a mostani JU7000 és ezek feletti tévék dupla tuneresek, de nem ilyen egyszerű a dolog. Ott érdeklődj róla.
Peace A SAMSUNG UE48J5500 is alapmodell, csak kapott egy smart rendszert. A samu topik összefoglaló, meg írják is, hogy az 5-ös széria gyors mozgásnál elmosódhat, de lehet, hogy nem mindenki érzékeny rá.
Az UE48J6200[link], vagy UE48J6300 jobb lenne, de ez utóbbinak görbe kijelzője van. Vagy még az LG 49LF630V is hasonló ezekhez.RedCat A HD anyag megjelenítésével nincs gond az UHD-n, csak az SD az, ami gyengébb minőség mint egy FHD tévén. Meg a mozgásmegjelenítésre kell még figyelni. Kínában gyártják a legtöbb panelt a Samsungból is. Ezzel nincs gond, csak ha hibásat gyártanak.
FMarci Vidd vissza, ne foglalkozz az eladóval, csak le akar rázni. Van akinek a 3. Sony lett pixel hiba nélküli.
LG 49LF630V még szimpatikus is 5 év kiterjesztett garival 200-ért. Lehet meg kell most próbálni ezt a 20 hónapos akciót. Hátha...
-
#94529552
törölt tag
Ajánlott az, annak aki ismeri, és nem idegenkedik tőle. A Samu topikban olvass róla, de pl. sportnál görbék a vonalak, meg csak középről jó nézni, az 1-2-vel melletted ülőknek gondold el milyen lehet. De lehet, hogy neked tetszene.
kuliCo Most ez a Samsung UE55JU7000 a téma itt is, és a Samu topikban. Erre, a hivatalos boltból való vásárlás esetén 3 év garid lesz, még veszel rá 2 évet és 5 évig nem kell aggódni. Melyik típust kellett cserélni?
-
RedCat
senior tag
Sziasztok,
500K-ig keresnék új TV-t.
Ami fontos lenne:
- 4K legyen
- 55"
- sima, tehát íveltet nem szeretnék, néztem a MM-ban, de nem jött be.
- Sony, Samsung között vacilálok, bár a családban a 1,5 éves Samsung most döglött be, amit ugyanis gariba cseréltek, de nem jó ómen.Amit néztem:
Sony Bravia 55X8509C - http://www.kozpontiszalon.hu/sonykd55w8509cMi a véleményetek róla? Ti ebben az árkategóriában mit választanátok?
Előre is köszönöm!
Esetleg Samsung 55JU7000?
-
kuliCo
csendes tag
Sziasztok,
500K-ig keresnék új TV-t.
Ami fontos lenne:
- 4K legyen
- 55"
- sima, tehát íveltet nem szeretnék, néztem a MM-ban, de nem jött be.
- Sony, Samsung között vacilálok, bár a családban a 1,5 éves Samsung most döglött be, amit ugyanis gariba cseréltek, de nem jó ómen.Amit néztem:
Sony Bravia 55X8509C - http://www.kozpontiszalon.hu/sonykd55w8509cMi a véleményetek róla? Ti ebben az árkategóriában mit választanátok?
Előre is köszönöm!
-
#93966848
törölt tag
-
RedCat
senior tag
-
#93966848
törölt tag
Miért nem ajánlott az ívelt tv?
-
#94529552
törölt tag
>>>Samu topik. A tavalyi H6500 és a mostani JU7000 és ezek feletti tévék dupla tuneresek, de nem ilyen egyszerű a dolog. Ott érdeklődj róla.
Peace A SAMSUNG UE48J5500 is alapmodell, csak kapott egy smart rendszert. A samu topik összefoglaló, meg írják is, hogy az 5-ös széria gyors mozgásnál elmosódhat, de lehet, hogy nem mindenki érzékeny rá.
Az UE48J6200[link], vagy UE48J6300 jobb lenne, de ez utóbbinak görbe kijelzője van. Vagy még az LG 49LF630V is hasonló ezekhez.RedCat A HD anyag megjelenítésével nincs gond az UHD-n, csak az SD az, ami gyengébb minőség mint egy FHD tévén. Meg a mozgásmegjelenítésre kell még figyelni. Kínában gyártják a legtöbb panelt a Samsungból is. Ezzel nincs gond, csak ha hibásat gyártanak.
FMarci Vidd vissza, ne foglalkozz az eladóval, csak le akar rázni. Van akinek a 3. Sony lett pixel hiba nélküli.
-
RedCat
senior tag
Mi a vélemény egy Sony 55X8505C-ről? Miben különbözik egy 55X850C-től? Mi az a plusz szám a nevében?
-
FMarci
csendes tag
Én is háborút vívok a dirty screen effect-et produkáló tv-mmel, ami bizonyos szempontból tulajdonság, bizonyos szempontból hiba. Nézőpont kérdése. Kérdés, hogy az én nézőpontom érvényesül-e.
Egy próbát megér, szerintem kicsi a valószínűsége, hogy a csere tv is 3 pixel hibát produkál, ám pl bevilágítás, felhősödés tekintetében bármi lehet, ezért én tesztelném, mielőtt hazaviszem.Mar megvan a pendrive az 5 fullHD jpg-vel (3 alapszin + fekete/feher)
Edit: De igen, nekem is az a kerdes, hogy ez pszichologiai problema vagy pedig valos muszaki...
-
Osynho
addikt
A jobb felso reszen egy piros es egy zold, a bal also sarkanal pedig egy piros subpixel halott.
Nem zavar TV nezes kozben.A tudat zavar, hogy xart kaptam, ha ez az allapot nem az atlag. Ez az atlag? :-)
Amugy mar osszecsomagoltam, mar csak egy kis noszogatas kell, hogy az ebedszunetemet erre csesszem...
Én is háborút vívok a dirty screen effect-et produkáló tv-mmel, ami bizonyos szempontból tulajdonság, bizonyos szempontból hiba. Nézőpont kérdése. Kérdés, hogy az én nézőpontom érvényesül-e.
Egy próbát megér, szerintem kicsi a valószínűsége, hogy a csere tv is 3 pixel hibát produkál, ám pl bevilágítás, felhősödés tekintetében bármi lehet, ezért én tesztelném, mielőtt hazaviszem. -
FMarci
csendes tag
A jobb felso reszen egy piros es egy zold, a bal also sarkanal pedig egy piros subpixel halott.
Nem zavar TV nezes kozben.A tudat zavar, hogy xart kaptam, ha ez az allapot nem az atlag. Ez az atlag? :-)
Amugy mar osszecsomagoltam, mar csak egy kis noszogatas kell, hogy az ebedszunetemet erre csesszem...
-
Osynho
addikt
4m-ről, 55"-on ez nem valós probléma, nem fogod látni, még ha van is különbség.
FMarci: melyik részen vannak a hibák? Nagyon zavaróak? Milyen színű háttérnél látszanak? Ha zavar, vidd vissza.
-
FMarci
csendes tag
Sziasztok,
Legutobb kb. 5 eve vettem TV-t. Akkoriban nagyon szerencsesnek kellett lennie az embernek, hogy kifogjon egy pixelhiba mentes darabot. Gyartoi garancia teljes pixelhiba-mentessegre nem volt (vagy csak par gyartonal exkluziv modellekhez).
Most szombaton vasaroltam egy Sony KDL-48W705C tevet az Euronics-ban. Az eladoval beszelgettunk a pixelhibakrol, es tajekoztatott, hogy a gyartastechnologia sokat fejlodott, a kihozatali aranyok nagysagrendekkel jobbak, ezert most mar annak van nagyon kicsi eselye, hogy pixelhiba van a keszuleken, amit elhozok (nem az ellenkezojenek, mint 5 eve). Ezert termeszetesen 3 napon belul vigyem vissza a TV-t, ha megis lenne rajta.
Namarmost 3 subpixel-hibat talaltam a TV-n.A kerdesem: mennyire volt igaza az eladonak? Tenyleg csak iszonyat peches vagyok? A sub-pixelek feketere vannak ragadva (nem forditva) ezert en 5 eve nagyon boldog lettem volna ennyire lathatatlan-hibas TV-nek. Eselyes, hogy ha kicsereltetem akkor meg rosszabbat kapok? Te visszavinned?
Koszonok minden hozzaszolast/tanacsot elore is!
Meg valaki esetleg erre:
Legutobb kb. 5 eve vettem TV-t. Akkoriban nagyon szerencsesnek kellett lennie az embernek, hogy kifogjon egy pixelhiba mentes darabot. Gyartoi garancia teljes pixelhiba-mentessegre nem volt (vagy csak par gyartonal exkluziv modellekhez).
Most szombaton vasaroltam egy Sony KDL-48W705C tevet az Euronics-ban. Az eladoval beszelgettunk a pixelhibakrol, es tajekoztatott, hogy a gyartastechnologia sokat fejlodott, a kihozatali aranyok nagysagrendekkel jobbak, ezert most mar annak van nagyon kicsi eselye, hogy pixelhiba van a keszuleken, amit elhozok (nem az ellenkezojenek, mint 5 eve). Ezert termeszetesen 3 napon belul vigyem vissza a TV-t, ha megis lenne rajta.
Namarmost 3 subpixel-hibat talaltam a TV-n.A kerdesem: mennyire volt igaza az eladonak? Tenyleg csak iszonyat peches vagyok? A sub-pixelek feketere vannak ragadva (nem forditva) ezert en 5 eve nagyon boldog lettem volna ennyire lathatatlan-hibas TV-nek. Eselyes, hogy ha kicsereltetem akkor meg rosszabbat kapok? Te visszavinned?
-
#93966848
törölt tag
-
Jack@l
veterán
-
RedCat
senior tag
Mint a tavaszi szél
Hol erre, hol arra döntesz 
A Sony tévékkel kapcsolatban azt hallottam a MM-ben, hogy vmi kínai panel van bennük, mert a Samsung nem ad el neki kijelzőt. Hogy ez mennyire igaz, azt sajnos nem tudom. Próbálok keresgélni a neten. Esetleg van valakinek erre információja, pl egy 55w805C-ben milyen lcd panel van?
Én is a JU7000 és a w805c között vacillálok. Árban "nem nagy" a különbség, viszont az egyik androidos, a másik uhd... De lehet a végén egy Sony UHD lesz belőle

Bár, ami nekem nagyon tetszik az a Philips 55pus7600, android, ambilight, uhd. És szép a képe. Csak az ára...
-
#93966848
törölt tag
Várjunk még vele
Inkább egy 55JU7000.Nem Androidos, ismerem már a menüjét nagyjából, tud optikán DTS-t, külön scaler, 2 távirányító!!!(imádom azt a jedi kardot
)
Állítólag a mozgókép megjelenítése is nagyon jó, 1080sor!
Dead pixels None
Backlight/ screen uniformity Very good
Overscanning on HDMI Defeatable
Blacker than black Passed
Calibrated black level (black screen) LEDs shut off
Calibrated black level (4×4 ANSI) 0.063 cd/m2
Black level retention Stable if [Smart LED] “Off“
Primary chromaticity Excellent
Scaling Excellent
Video mode deinterlacing Very effective jaggies reduction
Film mode deinterlacing Passed 2:2 PAL & 3:2 NTSC tests in SD & HD
Viewing angle Typical of VA-type LCD panel
Motion resolution 1080 lines or higher with [Auto Motion Plus] enabled
Digital noise reduction Optional; effective when engaged
Sharpness Defeatable edge enhancement
Luma/Chroma bandwidth (2D Blu-ray) Full Luma; Chroma vertically blurred
1080p/24 capability No judder in 2D; forced interpolation in 3D
Measured panel refresh rate 120Hz
Input lag (Leo Bodnar tester) 27ms in [Game] mode
Full 4:4:4 reproduction (PC) Yes for both 1920×1080 and 3840×2160@60HzMindegy!Hagyom a Samukat.Kipróbáljuk mit tud a Sony cég tv-k terén
Már tavaly is elég meggyőző volt a képminőség!Sőt!Kirívó volt a sok középkategóriás tv közül 
-
#93966848
törölt tag
Várjunk még vele
Inkább egy 55JU7000.Nem Androidos, ismerem már a menüjét nagyjából, tud optikán DTS-t, külön scaler, 2 távirányító!!!(imádom azt a jedi kardot
)
Állítólag a mozgókép megjelenítése is nagyon jó, 1080sor!
Dead pixels None
Backlight/ screen uniformity Very good
Overscanning on HDMI Defeatable
Blacker than black Passed
Calibrated black level (black screen) LEDs shut off
Calibrated black level (4×4 ANSI) 0.063 cd/m2
Black level retention Stable if [Smart LED] “Off“
Primary chromaticity Excellent
Scaling Excellent
Video mode deinterlacing Very effective jaggies reduction
Film mode deinterlacing Passed 2:2 PAL & 3:2 NTSC tests in SD & HD
Viewing angle Typical of VA-type LCD panel
Motion resolution 1080 lines or higher with [Auto Motion Plus] enabled
Digital noise reduction Optional; effective when engaged
Sharpness Defeatable edge enhancement
Luma/Chroma bandwidth (2D Blu-ray) Full Luma; Chroma vertically blurred
1080p/24 capability No judder in 2D; forced interpolation in 3D
Measured panel refresh rate 120Hz
Input lag (Leo Bodnar tester) 27ms in [Game] mode
Full 4:4:4 reproduction (PC) Yes for both 1920×1080 and 3840×2160@60Hz -
RedCat
senior tag
Kíváncsi leszek a véleményedre a tévével kapcsolatban. Feltétlen írt egy tesztet, összefoglalót hogy mik a benyomásaid

-
Peace
nagyúr
Ezek alap tévék, az LG-k játékhoz jók. a Panáról nincs infó. Hibátlan tévét 500k-ért sem kapsz, főleg nem az alapmodelleket. Ha kell tévé akkor bizonyos mértékű kompromisszumot vállalni kell minden esetben.
Filmezésre ajánlott pl. a TX-50CS630E - Panasonic, de játékra sajnos a magasabb input lag miatt nem annyira jó.marilllyo Arról az alsó kategóriás KDL48R550C-ről nemrég((#1831)) írt Peace, hogy nem lenne túl jó vétel, és egyet lehet érteni. A 48J5500 játékra talán még jó lehet, de kevés tapasztalat van még róla, talán ezeket nézd meg LG 49LF630V + Samsung UE48H6400. Ezek már filmhez is jobb minőségűek. Ha tudsz, és belefér, akkor törekedj a gyári garanciára.
SAMSUNG UE48J5500AWXXH esetleg? Nagyon alap tv lenne ő is?
-
Osynho
addikt
Szerintem ez volt a jó döntés.

Ez a felbontás dolog túl van lihegve. Olyan, mint fényképezőgépeknél a mpixel szám, vagy hifinél a kamuwattok. Még a full hd sincs "kimaxolva" sokszor, de a 4K kell lassan mindenkinek, merthogy az a jövő... Nem veszik figyelembe, hogy bizonyos távolságnál messzebb egyszerűen nem látszanak a részletek. A gyártók persze így olcsóbban tudnak "fejleszteni", mintha a valódi képminőségre kellene gyúrniuk, mondjuk az oleddel.
-
#93966848
törölt tag
Köszönöm Mindenkinek a segítséget, ez lett a választásom: SONY KDL-55W805C 3D Smart LED TV + CT380TN hangprojektor
A héten még kihozzák
Remélem tetszeni fog

-
FMarci
csendes tag
Ez nem igaz. Tavaly én 5 db philips 8109-et néztem meg a boltban, mind pixelhibás volt. A végén visszakértem a pénzem (ezért akarok most tévét venni). Nézelődtem a MM-ban, ott is láttam 1-2 tévén pixelhibát. Szóval most is előfordul ugyan úgy mint régen.
Én a helyedben mindenképp visszavinném, sőt ott a boltban kibontanám az újat és ott megnézném. Ha ez nem tetszik a boltnak, akkor kérd vissza a pénzed és menj egy pl egy MM-be, ott nekem gond nélkül beüzemelték és megnézhettem el hozatal előtt.Ha még 3 napon belül vagy, ne hagyd rá, legyen egy hibátlan tévéd! Én így gondolom, engem tutira zavarna. De hogy téged mennyire zavar, azt te tudod...

Ma meg visszavihetem, ezert nem hipotetikus a kerdes. :-)
Koszi szepen a tanacsot. -
Balázs1986
őstag
Nem tudom, hogy miért, de nálam volt már UHD tv és ezt tapasztaltam.Egy LG 49UB850V volt nálam tavaly.
Figyu!
Tegyél bele egy UHD kijelzőbe egy full HD képet.Szét kell húzni UHD méretűre, hogy egész képet kapj.Ez olan, mint egy képkonvertálás.Nyilván nem lesz olyan éles mint egy full HD kijelzőn egy full HD kép.es RedCat:
Lehet azert nem tiszt a dolog, mert osszemossatok a pixelt es a fizikai keppontot. 1 pixel fullHD adas eseten fullHD tv-ben 1 keppont. 1 pixel fullHD adas eseten UHD tv-ben meg csak nem is 2, hanem 4 keppont (2 vertikalis, 2 horizontalis). Szoval lenyegeben 4-szer jeleniti meg ugyanazt a pixelt a tv, ami miatt nem tud eles lenni a kep, foltosodik. Mas kerdes, hogy ha az UHD tv merete nem nagy, azaz a keppont-surussege joval nagyobb az osszehasonlitott fullHD tv-nel, akkor ez annyira nem szembeuni tavolrol.
Legalabbis en most igy raktam ossze fejben. -
RedCat
senior tag
Sziasztok,
Legutobb kb. 5 eve vettem TV-t. Akkoriban nagyon szerencsesnek kellett lennie az embernek, hogy kifogjon egy pixelhiba mentes darabot. Gyartoi garancia teljes pixelhiba-mentessegre nem volt (vagy csak par gyartonal exkluziv modellekhez).
Most szombaton vasaroltam egy Sony KDL-48W705C tevet az Euronics-ban. Az eladoval beszelgettunk a pixelhibakrol, es tajekoztatott, hogy a gyartastechnologia sokat fejlodott, a kihozatali aranyok nagysagrendekkel jobbak, ezert most mar annak van nagyon kicsi eselye, hogy pixelhiba van a keszuleken, amit elhozok (nem az ellenkezojenek, mint 5 eve). Ezert termeszetesen 3 napon belul vigyem vissza a TV-t, ha megis lenne rajta.
Namarmost 3 subpixel-hibat talaltam a TV-n.A kerdesem: mennyire volt igaza az eladonak? Tenyleg csak iszonyat peches vagyok? A sub-pixelek feketere vannak ragadva (nem forditva) ezert en 5 eve nagyon boldog lettem volna ennyire lathatatlan-hibas TV-nek. Eselyes, hogy ha kicsereltetem akkor meg rosszabbat kapok? Te visszavinned?
Koszonok minden hozzaszolast/tanacsot elore is!
Ez nem igaz. Tavaly én 5 db philips 8109-et néztem meg a boltban, mind pixelhibás volt. A végén visszakértem a pénzem (ezért akarok most tévét venni). Nézelődtem a MM-ban, ott is láttam 1-2 tévén pixelhibát. Szóval most is előfordul ugyan úgy mint régen.
Én a helyedben mindenképp visszavinném, sőt ott a boltban kibontanám az újat és ott megnézném. Ha ez nem tetszik a boltnak, akkor kérd vissza a pénzed és menj egy pl egy MM-be, ott nekem gond nélkül beüzemelték és megnézhettem el hozatal előtt.Ha még 3 napon belül vagy, ne hagyd rá, legyen egy hibátlan tévéd! Én így gondolom, engem tutira zavarna. De hogy téged mennyire zavar, azt te tudod...

-
FMarci
csendes tag
Sziasztok,
Legutobb kb. 5 eve vettem TV-t. Akkoriban nagyon szerencsesnek kellett lennie az embernek, hogy kifogjon egy pixelhiba mentes darabot. Gyartoi garancia teljes pixelhiba-mentessegre nem volt (vagy csak par gyartonal exkluziv modellekhez).
Most szombaton vasaroltam egy Sony KDL-48W705C tevet az Euronics-ban. Az eladoval beszelgettunk a pixelhibakrol, es tajekoztatott, hogy a gyartastechnologia sokat fejlodott, a kihozatali aranyok nagysagrendekkel jobbak, ezert most mar annak van nagyon kicsi eselye, hogy pixelhiba van a keszuleken, amit elhozok (nem az ellenkezojenek, mint 5 eve). Ezert termeszetesen 3 napon belul vigyem vissza a TV-t, ha megis lenne rajta.
Namarmost 3 subpixel-hibat talaltam a TV-n.A kerdesem: mennyire volt igaza az eladonak? Tenyleg csak iszonyat peches vagyok? A sub-pixelek feketere vannak ragadva (nem forditva) ezert en 5 eve nagyon boldog lettem volna ennyire lathatatlan-hibas TV-nek. Eselyes, hogy ha kicsereltetem akkor meg rosszabbat kapok? Te visszavinned?
Koszonok minden hozzaszolast/tanacsot elore is!
-
#93966848
törölt tag
De miért?
Vegyünk egy 55"-os tévét. Ennek a méretei kb SZ 124,10 cm x M 72,50 cm
Azaz legyen a kijelző mérete 120 cm széles és 70 cm magas. Full hd esetén 120 cm-en kell lennie 1920 db pixelnek ill 70 cm-en 1080 db pixelnek. Uhd esetében ugyanezen a cm-eken kell 3840 db ill 2160 db pixelnek lennie. Ha a hossz adott, akkor csak akkor fér el a 2x annyi pixel darabszám, ha fele akkora 1 pixel az uhd-n a fullhd-val szemben. Eddig érthető?
Tehát ha 1 uhd pixel fele akkora mint egy fhd pixel, akkor 2 db uhd pixel = 1 db fhd pixellel. Azaz 2 uhd pixel nem lehet csúnyább mint 1 fhd pixel, hisz ugyan akkorák. (a pixelek közötti részről most eltekintettem, mert az nem veszed észre csak nagyon közelről).
Én ezt így logikáztam ki, de lehet tévedek. Mik erről a tapasztalatok, vélemények, esetleg tesztek?
Nem tudom, hogy miért, de nálam volt már UHD tv és ezt tapasztaltam.Egy LG 49UB850V volt nálam tavaly.
Figyu!
Tegyél bele egy UHD kijelzőbe egy full HD képet.Szét kell húzni UHD méretűre, hogy egész képet kapj.Ez olan, mint egy képkonvertálás.Nyilván nem lesz olyan éles mint egy full HD kijelzőn egy full HD kép. -
RedCat
senior tag
De miért?
Vegyünk egy 55"-os tévét. Ennek a méretei kb SZ 124,10 cm x M 72,50 cm
Azaz legyen a kijelző mérete 120 cm széles és 70 cm magas. Full hd esetén 120 cm-en kell lennie 1920 db pixelnek ill 70 cm-en 1080 db pixelnek. Uhd esetében ugyanezen a cm-eken kell 3840 db ill 2160 db pixelnek lennie. Ha a hossz adott, akkor csak akkor fér el a 2x annyi pixel darabszám, ha fele akkora 1 pixel az uhd-n a fullhd-val szemben. Eddig érthető?
Tehát ha 1 uhd pixel fele akkora mint egy fhd pixel, akkor 2 db uhd pixel = 1 db fhd pixellel. Azaz 2 uhd pixel nem lehet csúnyább mint 1 fhd pixel, hisz ugyan akkorák. (a pixelek közötti részről most eltekintettem, mert az nem veszed észre csak nagyon közelről).
Én ezt így logikáztam ki, de lehet tévedek. Mik erről a tapasztalatok, vélemények, esetleg tesztek?
-
#93966848
törölt tag
Értem igen. De:
fullhd: 1920x1080
uhd: 3840x2160Ha megnézed, akkor ez pont a duplája vízszintesen és függőlegesen is. Azaz az elektronikának minden pixelből 2-t kell egymás mellé tennie és megvan a fullhd tartalom uhd felbontásban, nem kell számolni, konvertálni, azaz a kép nem torzul. Épp ezért gondolom (gondoltam) hogy a kép nem lehet csúnyább.
" az pont 2x annyi pixel, egy UHD kijelzőn, mint egy full HD-s panelen" Pont ebből gondolom, hogy nem lehet csúnyább.
Pl monitoroknál ez azért más (de csak ez a saját véleményem), mert pl egy 1366*768 egy fullhd kijelzőn csúnya, mert nem jön ki a két felbontás aránya egész számra, azaz a kép torzul, játszani kell a pixelekkel."
Valaki más is vélemény?
A csúnyát, úgy értettem, hogy egy natív full HD-hoz képest, picit "homályosabb" lesz a kép, mert szét kell húznia 1 pixelt kettőre

-
Peace
nagyúr
Ezek alap tévék, az LG-k játékhoz jók. a Panáról nincs infó. Hibátlan tévét 500k-ért sem kapsz, főleg nem az alapmodelleket. Ha kell tévé akkor bizonyos mértékű kompromisszumot vállalni kell minden esetben.
Filmezésre ajánlott pl. a TX-50CS630E - Panasonic, de játékra sajnos a magasabb input lag miatt nem annyira jó.marilllyo Arról az alsó kategóriás KDL48R550C-ről nemrég((#1831)) írt Peace, hogy nem lenne túl jó vétel, és egyet lehet érteni. A 48J5500 játékra talán még jó lehet, de kevés tapasztalat van még róla, talán ezeket nézd meg LG 49LF630V + Samsung UE48H6400. Ezek már filmhez is jobb minőségűek. Ha tudsz, és belefér, akkor törekedj a gyári garanciára.
Sejtettem, hogy alap TV-k, de mivel 6 éve kacérkodok a gondolattal, hogy egyáltalán legyen tévém, így az alap is hatalmas nagy minőségi előrelépés lenne a kis életemben. A játékra nem annyira jó, az mit takar? Nagyon zavaró lenne az utánhúzás? Az LG játékra jó, az azt jelenti, hogy filmezésre nem annyira? Igazából film és sorozat, ami a fő profil, játékra max poénól lenne jó talán néha 1-2 lövöldénél mondjuk, ha beszerzek vezeték nélküli egér+billentyűt.
-
RedCat
senior tag
Vegyünk egy natív full HD tv-t, aminek 1920x1080as felbontása van.ezt szorozd össze, ennyi pixel van a kijelzőn.Ha ráraksz egy 720p-s, 1280x720-as felbontású filmet, akkor nem lesz olyan szép, mint egy full HD film, mivel, nem ugyanannyi pixel a 2.UHD tv esetén, ha full HD adást nézel, akkor az pont 2x annyi pixel, egy UHD kijelzőn, mint egy full HD-s panelen.Remélem érted amit írni akartam

Értem igen. De:
fullhd: 1920x1080
uhd: 3840x2160Ha megnézed, akkor ez pont a duplája vízszintesen és függőlegesen is. Azaz az elektronikának minden pixelből 2-t kell egymás mellé tennie és megvan a fullhd tartalom uhd felbontásban, nem kell számolni, konvertálni, azaz a kép nem torzul. Épp ezért gondolom (gondoltam) hogy a kép nem lehet csúnyább.
" az pont 2x annyi pixel, egy UHD kijelzőn, mint egy full HD-s panelen" Pont ebből gondolom, hogy nem lehet csúnyább.
Pl monitoroknál ez azért más (de csak ez a saját véleményem), mert pl egy 1366*768 egy fullhd kijelzőn csúnya, mert nem jön ki a két felbontás aránya egész számra, azaz a kép torzul, játszani kell a pixelekkel."
Valaki más is vélemény?
-
#93966848
törölt tag
Vegyünk egy natív full HD tv-t, aminek 1920x1080as felbontása van.ezt szorozd össze, ennyi pixel van a kijelzőn.Ha ráraksz egy 720p-s, 1280x720-as felbontású filmet, akkor nem lesz olyan szép, mint egy full HD film, mivel, nem ugyanannyi pixel a 2.UHD tv esetén, ha full HD adást nézel, akkor az pont 2x annyi pixel, egy UHD kijelzőn, mint egy full HD-s panelen.Remélem érted amit írni akartam

-
RedCat
senior tag
Gyere a Samu topicba, épp a 4k felkovertálásról van szó, kíváncsi leszek mi lesz a fejlemény...
Ki mi tud arról, hogy egy uhd tévén valóban rosszabb egy fullhd adás képe, mint egy fhd tévén? Ez igaz lehet? Miért?
-
#93966848
törölt tag
Melyiknek lehet szebb a mozgókép minősége a leírtak alapján?Sony 55W805C vagy Samsung 55JU7000?

PL utóbbi UHD-nál félek, hogy a felkonvertálás a képminőség rovására megy. (igaz, hogy ez egy prémium kategória) -
zapee_
csendes tag
Asszem az LG 55UF695V mellett döntök. Köszi a tanácsokat!
-
zozika2
tag
Helló!
Van olyan tv lehetőleg 300-ig, amelyiken lehet úgy felvenni, hogy közben más adót nézek?
Köszi! -
#94529552
törölt tag
Énis eléggé tanácstalan vagyok. Mindenképp 4K-t és 140-es képátméröt szeretnék. Ebben az árkategóriában (300k) leszükült a kör erre a 2 modellre: https://www.arukereso.hu/led-tv-lcd-tv-plazma-tv-c3164/fn:termekek-osszehasonlitasa:lg-55uf695v-p275677529,philips-55pus7909-p254516321/
Melyik lenne a jobb választás? ( Az ár kamu, mind2 beszerezhetö 300 alatt )
Az LG-t. Megbízhatóbb minőség, és a szervizháttér is sokkal jobb. De hasonlóan 300k körül van az 55UF7-es széria is [link], ami 1200 helyett 1500-as PMI( Picture Mastering Index), ezenkívül csak a software, és az újabb távirányító a különbség.
dussy Átrakták neked üzleti módból a tévét otthonira, és be lett állítva minkét tévén a kép. Ezzel együtt is lehet egy kicsivel jobb az 5800-as mert 100-zal magasabb az indexe is. A 6-os szériás tévék pedig ennél is jobbak. LF630, J6200, stb.
Nem egyenlő a 2 garancia típus, mert az általában drágább üzletből vett (MM,Euronic, Edigital, Tesco, stb), de akciók esetén webshop-okhoz hasonló áron kapható tévék esetén 2 évig a gyári szerviz illetékes a javítás, szavatossági és egyéb dolgokban. Ráadásul a Sony, LG, Samsung márkánál a gyári jótállás előnye még, hogy szinte mindig házhoz mennek, az esetlegesen felmerülő hibák javítására nem kell szervizbe szállítani, így nem tart hetekig a javítás, mint a bolti garinál. Vagy ha netán megszűnik egy webshop, vagy kisebb üzlet, akkor lehetnek komplikációk.(ha nem is sűrűn, de sajnos voltak ilyen esetek)
Persze van az az eset, amikor az olcsóbb megoldást választjuk, de okkal, pl. megéri az árkülönbség miatt.A Samsungnál a webshop-os tévéknél 1 évig elvileg a gyári szerviz elvégzi a javítást, utána már a bolt az illetékes. Az LG-nél az a a gyakorlat, hogy 2 évig lehet erre számítani, bár ezeket sehol nem írják.
-
#94529552
törölt tag
Ilyeneket nézegettem első körben. De ezt tényleg csak úgy lehetne, ha besétálok a boltba, megkérem, hogy csavarják le a világítást, és nézzünk általam választott filmet pendrive-ról......
Ezek alap tévék, az LG-k játékhoz jók. a Panáról nincs infó. Hibátlan tévét 500k-ért sem kapsz, főleg nem az alapmodelleket. Ha kell tévé akkor bizonyos mértékű kompromisszumot vállalni kell minden esetben.
Filmezésre ajánlott pl. a TX-50CS630E - Panasonic, de játékra sajnos a magasabb input lag miatt nem annyira jó.marilllyo Arról az alsó kategóriás KDL48R550C-ről nemrég((#1831)) írt Peace, hogy nem lenne túl jó vétel, és egyet lehet érteni. A 48J5500 játékra talán még jó lehet, de kevés tapasztalat van még róla, talán ezeket nézd meg LG 49LF630V + Samsung UE48H6400. Ezek már filmhez is jobb minőségűek. Ha tudsz, és belefér, akkor törekedj a gyári garanciára.
-
gyetvair
csendes tag
Üdv!
Samsung ue55h6200-ról tudnátok érdemben nyilatkozni? Külföldi oldalakon csak jót olvastam róla. ( leszámítva, hogy nem adnak hozzá szemüveget) -
dussy
őstag
Hasonló árú és tudású a 2 alap tévé: Samsung UE32J5100 és LG 32LF5610 Viszont 32" Smart-ból egy db fér bele, az LG 32LF5800
KincsesG Tudja az mkv-t, itt a topikja, ahol a Téma Összefoglalót [link] is érdemes átolvasni.
Jimanszky Miért ellenzitek ennyien az ultra hd tv-ket? Ezt biztos, hogy ide akartad?
dussy A sat tuner helyettesíti a beltéri egységet, ha műholdas előfizetéssel(UPC direct, DIGI sat) tévézik valaki. T-nél nem számít, ott csak a beltérivel lehet tévézni. Nincs pro és kontra, azért van a két esetleg több típus, hogy legyen választási lehetőség, személyes szempontok alapján. Pl. valaki a külsőt is fontosnak tartja, vagy egy-két tulajdonságot. Milyen helyeken, milyen feltételekkel kapható, ahol a gyári vs bolti garancia is megfontolás dolga, az ár mellett is. Stb.
Köszönöm a választ!
Ma volt módom személyesen is megnézni a TV-t (LG 42LF5610) egy MM-ben.
Közvetlenül mellette volt kiállítva egy 42LF5800-ás típus - a különbség szemmel látható , az árcímke azonos volt mindkettő készüléken (139e HUF).
Egyből kiábrándultam: azonos csatornák futottak, a kép homályosabb,a színek fakóbbak a betekintési szög is rosszabb az 5610-en.
A neten körbenézve 125e Ft körül vannak az árak.Kérdés: ha valamelyik netes áruház 2 év garanciát hirdet, az nem egyenértékű egy MM -es 2év garanciával?
-
RedCat
senior tag
http://www.hdtvtest.co.uk/news/ue48ju7000-201509274187.htm
Itt highly recommended!
"The UE48JU7000 is yet another outstanding 4K TV from Samsung that has no major weaknesses at its current street price of £1200. With the appropriate settings, blacks are convincing, colours are natural, motion clarity is high, video processing is first-rate, uniformity is good, and gaming responsiveness is excellent."
Azaz: "A UE48JU7000 egy újabb kiemelkedő 4K-s Samsung tv. A megfelelő beállítással a feketéje meggyőző, a színek természetesek, éles mozgókép, a képfeldolgozás első osztályú, játékra is kiváló az alacsony válaszidő miatt"
Ez kérdés a válaszodra is, azaz jó focira is

De ettől függetlenül élőben kellene látni...
Ezt a felskálázást nem tudom és azt sem, hogy lehetne kideríteni???
-
getdizzy
aktív tag
Sziasztok!
Új tévére ruháznék be hamarosan.
Most jelenleg egy 40 colos HD ready LG-m van.
Az elvárás egy FullHD tv lenne amin PS4-el játszanék és filmeznék leginkább.
A 40 colos tévét már kicsinek tartom ezért a min elvárás már egy 48-50 colos lenne és ha bele is fér Sonyban gondolkodom, de nem hátrálok meg semmi mástól sem, ha nagyon jó az ajánlat
Az árat kb 150-200 ezer forintra lőném be maximum.
Előre is köszönöm -
Dave567
veterán
-
Dave567
veterán
Sziasztok!
A kettő közül szerintetek melyik jobb választás?
Film+Ps4


Ezek mind belépő katt. tévék samu topicban benne van az össze foglalóban hogy ajánlott-e, azt hiszem ennek is kicsi az input lagja, meg majd nem mindegyik sonynak is, viszont amit kinéztél sony, arról nem tudok nyilatkozni.
-
zapee_
csendes tag
Énis eléggé tanácstalan vagyok. Mindenképp 4K-t és 140-es képátméröt szeretnék. Ebben az árkategóriában (300k) leszükült a kör erre a 2 modellre: https://www.arukereso.hu/led-tv-lcd-tv-plazma-tv-c3164/fn:termekek-osszehasonlitasa:lg-55uf695v-p275677529,philips-55pus7909-p254516321/
Melyik lenne a jobb választás? ( Az ár kamu, mind2 beszerezhetö 300 alatt )
-
#93966848
törölt tag
És egy Samsung 55JU7000? Picivel drágább, de UHD és dicsérik a tesztekben.
Hasonló cipőben járok mint te, tévét keresek, de nem tudom melyiket. Nálam jelenleg a JU7000 a befutó. Ha most veszek tévét, mégiscsak UHD-t kellene, mert (ha még most nincs is) lesz rá előbb utóbb 4k tartalom, akkor 2 év múlva vegyek új tévét? Akkor inkább most áldozok egy picivel többet.Neked mi a véleményed a JU7000-ről? Mert korábban rajta is gondolkoztál, mi tántorított el? Ha tudsz valamit, ne tartsd vissza

Mennyire dícsérik?Felhősödés, bevilágítás?Nem rossz amúgy

Gondolom a full HD-t is felskálázza 4k-ra, ami azért valamivel szebb egy sima full HD-nél -
Osynho
addikt
-
RedCat
senior tag
És egy Samsung 55JU7000? Picivel drágább, de UHD és dicsérik a tesztekben.
Hasonló cipőben járok mint te, tévét keresek, de nem tudom melyiket. Nálam jelenleg a JU7000 a befutó. Ha most veszek tévét, mégiscsak UHD-t kellene, mert (ha még most nincs is) lesz rá előbb utóbb 4k tartalom, akkor 2 év múlva vegyek új tévét? Akkor inkább most áldozok egy picivel többet.Neked mi a véleményed a JU7000-ről? Mert korábban rajta is gondolkoztál, mi tántorított el? Ha tudsz valamit, ne tartsd vissza

-
marilllyo
veterán
Sziasztok!
A kettő közül szerintetek melyik jobb választás?
Film+Ps4


-
#93966848
törölt tag
-
Osynho
addikt
-
#93966848
törölt tag
http://www.hdtvtest.co.uk/news/kdl55w805c-201508034145.htm
Ja, hogy a másik meg 4k, kemény dió
Ugyanakkor nagyon szidják a képét:
https://www.avforums.com/threads/lg-55uf850-picture-settings.1960686/A Sony különösen ajánlott?

-
Jack@l
veterán
http://www.hdtvtest.co.uk/news/kdl55w805c-201508034145.htm
Ja, hogy a másik meg 4k, kemény dió
Ugyanakkor nagyon szidják a képét:
https://www.avforums.com/threads/lg-55uf850-picture-settings.1960686/ -
#93966848
törölt tag
Elbizonytalanodtam. 55W805C vagy 55UF850?
-
#93966848
törölt tag
Azt hiszem, hogy inkább LG felsőkategória lenne számomra a jó választás az IPS panel miatt.Igaz, hogy nem olyan jó a feketéje, viszont kevésbé látszik ez miatt a felhősödés.Vagy rosszul gondolom?LG felsőkategóriája milyen felhősödés, bevilágítás szempontjából?
-
csoszka14
csendes tag
A plazma gyártásával leálltak (sajnos). Így marad az lcd, illetve a várakozás az oled tömeges elterjedésére.
200e-nél drágább, de nagyobb is a Panasonic 55AS640, ilyet vettem. Nagyon tetszik a tv, de érdemes személyesen megnézni a készüléket és sötétben átvizsgálni a képét, nehogy zavaró hibák legyenek rajta. Ez vonatkozik bármilyen lcd tv-re.
Sziasztok!
Melyiket ajánljátok inkább az alábbi kettő közül:
1. Samsung 40H6400 (143k)
2. LG 42LF652V (151k) -
#93966848
törölt tag
SONY KDL-55W805C 3D Smart LED TV + CT380TN hangprojektor mellett döntöttem

-
Peace
nagyúr
Ilyeneket nézegettem első körben. De ezt tényleg csak úgy lehetne, ha besétálok a boltba, megkérem, hogy csavarják le a világítást, és nézzünk általam választott filmet pendrive-ról......
-
Osynho
addikt
Akkor nézz 48-47-eseket, szerintem. Tavalyi modellek olcsóbbak, de elég nehéz már beszerezni őket.
-
Peace
nagyúr
A plazma gyártásával leálltak (sajnos). Így marad az lcd, illetve a várakozás az oled tömeges elterjedésére.
200e-nél drágább, de nagyobb is a Panasonic 55AS640, ilyet vettem. Nagyon tetszik a tv, de érdemes személyesen megnézni a készüléket és sötétben átvizsgálni a képét, nehogy zavaró hibák legyenek rajta. Ez vonatkozik bármilyen lcd tv-re.
Akkor valóban marad a LED. Nem szívesen lépném túl a 200-at, azért is tetszett meg nekem ez a Sony 162-ért, mert kiterjesztett garival is még elfogadható lett volna. Csak a róla leírtak elég elkeserítőek.
-
Osynho
addikt
A másik fontos kérdésem, hogy a plazma tényleg ennyire meghalt volna??!!!!!! 1-2 évvel ezelőtt, mikor szintén eljátszadoztam a tv vásárlás gondolatával, akkor még LG vagy Pana plazma lett volna a terv, most meg gyakorlatilag nem találok plazma tv-t sehol. Pedig a LED nem igazán adja vissza azokat a gyönyörű életteli színeket és moziélményt. Na mind1.....
Tehát HD filmnézésre és talán játékra lenne használva, 3D-re nincs szükségem. TV műsor nincs és nem is lesz.
A plazma gyártásával leálltak (sajnos). Így marad az lcd, illetve a várakozás az oled tömeges elterjedésére.
200e-nél drágább, de nagyobb is a Panasonic 55AS640, ilyet vettem. Nagyon tetszik a tv, de érdemes személyesen megnézni a készüléket és sötétben átvizsgálni a képét, nehogy zavaró hibák legyenek rajta. Ez vonatkozik bármilyen lcd tv-re.
-
Peace
nagyúr
Tegnap majdnem elmentem vásárolni egy ilyen Sony-t, de szerencsére nem készült el a munkáltatói igazolás, és egy tesztet is sikerült végigolvasnom, ami elég elkeserítő volt. Szóval szerencsésen végződött.
A kérdésem az lenne, hogy találok-e 200k alatt értelmes tv-t 50" környékén, amit jó szívvel megvehetek, vagy nagyon necces ez az összeghatár? Nincs valami jó kis összegyűjtött táblázat valahol, amiben össze lettek szedve a különösen ajánlott típusok?A másik fontos kérdésem, hogy a plazma tényleg ennyire meghalt volna??!!!!!! 1-2 évvel ezelőtt, mikor szintén eljátszadoztam a tv vásárlás gondolatával, akkor még LG vagy Pana plazma lett volna a terv, most meg gyakorlatilag nem találok plazma tv-t sehol. Pedig a LED nem igazán adja vissza azokat a gyönyörű életteli színeket és moziélményt. Na mind1.....
Tehát HD filmnézésre és talán játékra lenne használva, 3D-re nincs szükségem. TV műsor nincs és nem is lesz.
-
Peace
nagyúr
Tegnap majdnem elmentem vásárolni egy ilyen Sony-t, de szerencsére nem készült el a munkáltatói igazolás, és egy tesztet is sikerült végigolvasnom, ami elég elkeserítő volt. Szóval szerencsésen végződött.
A kérdésem az lenne, hogy találok-e 200k alatt értelmes tv-t 50" környékén, amit jó szívvel megvehetek, vagy nagyon necces ez az összeghatár? Nincs valami jó kis összegyűjtött táblázat valahol, amiben össze lettek szedve a különösen ajánlott típusok? -
Jimmy66
őstag
Hát, ebben a méretben nem csinálnak éppen csúcs tévéket(mint az említett 7000-es) Talán most a Smart 3D-s
LG 32LF650V-t mondanám, vagy ha találsz még valahol Samsung UE-32H6400-ast.(pl. tesco, auchan)masterful87 Samsung UE32J5100 és LG 32LF5610
Leki78 Kb. hasonló tévék, vedd amelyik tetszik, de válassz inkább megtekintés után. Bárhonnan is vennéd, a garanciális feltételeknek is nézz utána.
Köszi a segítséget! Sajnos a méret adott, más nem fér el a szekrénysorban...
[ Nincs Szerkesztve ]
-
#94529552
törölt tag
Hát, ebben a méretben nem csinálnak éppen csúcs tévéket(mint az említett 7000-es) Talán most a Smart 3D-s
LG 32LF650V-t mondanám, vagy ha találsz még valahol Samsung UE-32H6400-ast.(pl. tesco, auchan)masterful87 Samsung UE32J5100 és LG 32LF5610
Leki78 Kb. hasonló tévék, vedd amelyik tetszik, de válassz inkább megtekintés után. Bárhonnan is vennéd, a garanciális feltételeknek is nézz utána.
-
Leki78
tag
Ajánljatok légyszi egy 32"-os tv-t 100.000ft alatt (esetleg futárköltséggel is bele kell férnie a keretbe). Idős embernek kellene a képcsöves tv-je helyett. A lényeg, hogy egyszerűen tudja használni, jó képe legyen, nem kell semmi extra csicsa neki.
A Mediamarkt oldalán ezeket találtam.
SAMSUNG UE 32 J5000 LED televízió
LG 32 LF5610 LED televízióPl. ezek közül melyik éri meg a legjobban?
Köszi.
-
#93966848
törölt tag
Leszűkült a kör: Vagy 55ös H6400 vagy Sony W756C vagy W805C.KI melyiket venné focira?

-
#93966848
törölt tag
Engem ebben a méretben a legolcsóbb ajánlott érdekel!

Ilyen listát is lehet kérni?Küldtem PÜ-t.
-
zapee_
csendes tag
Üdv!
TV-t szeretnék venni, úgy 300-380k között. Mindenképp 4K ( mert ha minden igaz év végén érkeznek hozzá tartalmak ) 140-es képméretben gondolkodom. Tudtok ajánlani valamit? Ha kérhetem PÜ-be irjatok nagyon ritkán jövök fel. Elöre is köszönöm!
-
Edgar2621
őstag
Sziasztok!
Szeretnék venni egy új tvt, a keret 120-150ezer, ha nagyon jó vételről van szó akkor kicsit több. Amire használnám: filmezés külső hddről(ezért fontos lenne, hogy felismerjen és lejátsszon minél több formátumot), játék konzolról és pcről, és tvzés(hdben is). Nem fontos, hogy 3d vagy smart legyen, de ahogy néztem ilyen árban már azok mennek. A mérete 100cm körül tökéletes lenne, nagyobb nem igazán kell. Mindegy, hogy milyen márka, bár azt hallottam, hogy az Lg-k és Samsungok ár-érték arányban a legjobbak. Akár garanciával rendelkező használt is érdekel.
Köszönöm a segítséget. -
masterful87
senior tag
-
#93966848
törölt tag
-
Jimmy66
őstag
A méret kiválasztása előtt még nézd meg, hogy milyen távolságból kell nézni, hogy észleld a 4k felbontás előnyeit. [link]. 40"-nál kb 80 cm-ről, mint egy monitort. Továbbá az eszközeidnek alkalmasnak kell lenni a felbontásra, valamint a megnézendő anyagoknak is. Részlet egy tesztből: Az UHD tartalmak megjelenítésével sincs gond, de az igaz, hogy ilyen képméret mellett csak akkor van igazán értelme, ha az ember a szokásosnál jóval közelebb ül a képernyőhöz. Azt pedig nehéz elképzelni, hogy bárki átrendezze a lakást vagy odahúzzon egy széket a kijelző elé, csak hogy ki tudja élvezni a 4K előnyeit.
Az alap, vagy belépő UHD-k általában képminőségre nem a legjobbak. Egyet találtam, ami Smart nélküli, az LG 40UF671V [link]
Középkategóriás 40" Smart: [link] Ami inkább ajánlott, az a magasabb kategória pl. UE48JU7000 Teszt , , 40JU7000 árJimmy66 A legjobb, vagy a legolcsóbb ajánlott megoldás érdekel?
A legjobb!
-
Jack@l
veterán
A méret kiválasztása előtt még nézd meg, hogy milyen távolságból kell nézni, hogy észleld a 4k felbontás előnyeit. [link]. 40"-nál kb 80 cm-ről, mint egy monitort. Továbbá az eszközeidnek alkalmasnak kell lenni a felbontásra, valamint a megnézendő anyagoknak is. Részlet egy tesztből: Az UHD tartalmak megjelenítésével sincs gond, de az igaz, hogy ilyen képméret mellett csak akkor van igazán értelme, ha az ember a szokásosnál jóval közelebb ül a képernyőhöz. Azt pedig nehéz elképzelni, hogy bárki átrendezze a lakást vagy odahúzzon egy széket a kijelző elé, csak hogy ki tudja élvezni a 4K előnyeit.
Az alap, vagy belépő UHD-k általában képminőségre nem a legjobbak. Egyet találtam, ami Smart nélküli, az LG 40UF671V [link]
Középkategóriás 40" Smart: [link] Ami inkább ajánlott, az a magasabb kategória pl. UE48JU7000 Teszt , , 40JU7000 árJimmy66 A legjobb, vagy a legolcsóbb ajánlott megoldás érdekel?
Köszi, megnézem őket. A 40 colost pl. pont monitornak szánnám.
-
#94529552
törölt tag
A méret kiválasztása előtt még nézd meg, hogy milyen távolságból kell nézni, hogy észleld a 4k felbontás előnyeit. [link]. 40"-nál kb 80 cm-ről, mint egy monitort. Továbbá az eszközeidnek alkalmasnak kell lenni a felbontásra, valamint a megnézendő anyagoknak is. Részlet egy tesztből: Az UHD tartalmak megjelenítésével sincs gond, de az igaz, hogy ilyen képméret mellett csak akkor van igazán értelme, ha az ember a szokásosnál jóval közelebb ül a képernyőhöz. Azt pedig nehéz elképzelni, hogy bárki átrendezze a lakást vagy odahúzzon egy széket a kijelző elé, csak hogy ki tudja élvezni a 4K előnyeit.
Az alap, vagy belépő UHD-k általában képminőségre nem a legjobbak. Egyet találtam, ami Smart nélküli, az LG 40UF671V [link]
Középkategóriás 40" Smart: [link] Ami inkább ajánlott, az a magasabb kategória pl. UE48JU7000 Teszt , , 40JU7000 árJimmy66 A legjobb, vagy a legolcsóbb ajánlott megoldás érdekel?
-
Jimmy66
őstag
Sziasztok!
32"-os méretben melyik TV-t ajánljátok?
Köszi: Jimmy
[ Nincs Szerkesztve ]
-
Jack@l
veterán
Vedd amelyik tetszik, de azért általában a magasabb szériás tévékből érdemes választani.
rafileo Van egy 42" 3D-s, de ha nem fontos a 3D akkor van a 43" Smart[link] ami 150-ből kijön. Ha tudod nézd meg valahol ezeket egy üzletben.
Jack@l Favorit nincs, lejátszó meg mindben van, de mégis mekkorát vennél?
Két vonalon is agyalok, vagy 40 colos vagy 50-55 körüli kéne.
-
Dave567
veterán
-
#93966848
törölt tag
-
Dave567
veterán
Sziasztok!
1 éve vettem egy LG 49UB850es UHD tv-t, de lebeszeltetek róla, vissza is vittem és hoztam helyette egy F7000es Samut.Azota olvastam, hogy sw frissítéssel sokat javult az LG! Mi a véleményetek az UB850rol most?Esetleg ha valakit érdekel az F7000es Samu, írjon. Nekem LG kell.
Megkérdezhetem mi a baj az F7000-es tévével?

-
#94529552
törölt tag
Köszönöm,
Egy kicsit a samsung fele húzok.
olvastam a smart tv-krõl is, lehet megtoldom 10 k val.
Az alabbi kettõvel szemezgettem
Mi a véleményed?
http://www.edigital.hu/led-televizio/samsung-ue32j5500awxxh-smart-led-televizio-p475484.html
http://www.edigital.hu/led-televizio/lg-32lf630v-smart-led-televizio-p472229.htmlVedd amelyik tetszik, de azért általában a magasabb szériás tévékből érdemes választani.
rafileo Van egy 42" 3D-s, de ha nem fontos a 3D akkor van a 43" Smart[link] ami 150-ből kijön. Ha tudod nézd meg valahol ezeket egy üzletben.
Jack@l Favorit nincs, lejátszó meg mindben van, de mégis mekkorát vennél?
-
tivadar9
csendes tag
Hasonló árú és tudású a 2 alap tévé: Samsung UE32J5100 és LG 32LF5610 Viszont 32" Smart-ból egy db fér bele, az LG 32LF5800
KincsesG Tudja az mkv-t, itt a topikja, ahol a Téma Összefoglalót [link] is érdemes átolvasni.
Jimanszky Miért ellenzitek ennyien az ultra hd tv-ket? Ezt biztos, hogy ide akartad?
dussy A sat tuner helyettesíti a beltéri egységet, ha műholdas előfizetéssel(UPC direct, DIGI sat) tévézik valaki. T-nél nem számít, ott csak a beltérivel lehet tévézni. Nincs pro és kontra, azért van a két esetleg több típus, hogy legyen választási lehetőség, személyes szempontok alapján. Pl. valaki a külsőt is fontosnak tartja, vagy egy-két tulajdonságot. Milyen helyeken, milyen feltételekkel kapható, ahol a gyári vs bolti garancia is megfontolás dolga, az ár mellett is. Stb.
Köszönöm,
Egy kicsit a samsung fele húzok.
olvastam a smart tv-krõl is, lehet megtoldom 10 k val.
Az alabbi kettõvel szemezgettem
Mi a véleményed?
http://www.edigital.hu/led-televizio/samsung-ue32j5500awxxh-smart-led-televizio-p475484.html
http://www.edigital.hu/led-televizio/lg-32lf630v-smart-led-televizio-p472229.html -
#93966848
törölt tag
Focira mennyire lenne jó egy LB730 vagy LB870?Ezek tavalyi felsokategoriasak.
-
#94529552
törölt tag
-
Flayer
senior tag
Hol hallottad ezt a panel dolgot?
Képminőségben nagyon jónak írják, még focihoz is. A 3D-je éppen nem a legjobb, de hát azt nézünk legkevesebbet a tévén. Nézd meg a tesztet W805C, majd ha van még kérdésed, akkor: Sony topik.gyetvair Kinek melyik. A 650V nemrég kapott fw frissítést, amivel gördülékenyebben használható a menüje mint eddig. A 6470-hez jár egy második távirányító is, ezért inkább a hasonló felszereltségű LB679V lenne a párja, ehhez is jár a második táv(MR)
A garanciális feltételeknek nézz utána, bármelyiket is vennéd.Flayer 100k alatti alig van 32" Smart LG 32LF5800 vagy Samsung UE32J5500 A 6-os széria is hasonló áron van [link].
Köszönöm!
Viszont azon gondolkozom,hogy elég lenne egy Smart HD TV is nem kell Full HD legyen!
Akkor így esetleg tudnál javasolni!? -
#94529552
törölt tag
Hol hallottad ezt a panel dolgot?
Képminőségben nagyon jónak írják, még focihoz is. A 3D-je éppen nem a legjobb, de hát azt nézünk legkevesebbet a tévén. Nézd meg a tesztet W805C, majd ha van még kérdésed, akkor: Sony topik.gyetvair Kinek melyik. A 650V nemrég kapott fw frissítést, amivel gördülékenyebben használható a menüje mint eddig. A 6470-hez jár egy második távirányító is, ezért inkább a hasonló felszereltségű LB679V lenne a párja, ehhez is jár a második táv(MR)
A garanciális feltételeknek nézz utána, bármelyiket is vennéd.Flayer 100k alatti alig van 32" Smart LG 32LF5800 vagy Samsung UE32J5500 A 6-os széria is hasonló áron van [link].
-
Flayer
senior tag
Sziasztok!
Teljesen hülye vagyok a tévékhez!Most olvasgattam egy kicsit a topikot de most még nagyobb a katyvasz a fejembe!
A lényeg új TV szeretnék venni csak 32-est!Csak Smart funkció legyen benne a többi pl. 3D nem kell!
Max olyan 100k szánnék rá.
Használat TV nézés,filmnézés lenne leginkább.
Aki ért hozzá megadhatna egy pár típust melyiket érdemes megvenni ha esetleg nincs az a típus készleten legyen másik alternatíva!
Samsung vagy LG márkára gondoltam!
Válaszokat előre is megköszönöm!
-
RedCat
senior tag
Jobban járnál egy H6400-zal. [link]. Ha nem fér bele, akkor a J5100, LG-ből hasonlóan alap tv kedvező áron az LG 42LF5610
q2w3 Ide írtam 50"-os ajánlatot, 55"-ra ez jó vétel lehet SONY KDL-55W805C 3D Smart LED TV + CT380TN hangprojektor, + még szept 30-ig egy Xperia E4 is jár az androidos tévékhez, csak regisztrálni kell a sonynál ehhez időben. Tesztekben nagyon jó a W8, az androidot még fejlesztik folyamatosan.
Jimanszky 55LB671V már kifutott, nem kapható. Írtam választ én is..
A SONY KDL-55W805C milyen panel van? A Sonynak ki ad el az idén panelt? Én azt hallottam hogy valami kínai noname panelekkel szerelik a tévéket. Ezért kicsit félek pl egy w8-as szériás tévét venni...
-
gyetvair
csendes tag
Melyiket érdemesebb megvenni ? Lg55lb650v vagy samsungue55h6470? A képminőség melyiknél jobb? Esetleg előnyök / hátrányok?
-
KincsesG
csendes tag
Hasonló árú és tudású a 2 alap tévé: Samsung UE32J5100 és LG 32LF5610 Viszont 32" Smart-ból egy db fér bele, az LG 32LF5800
KincsesG Tudja az mkv-t, itt a topikja, ahol a Téma Összefoglalót [link] is érdemes átolvasni.
Jimanszky Miért ellenzitek ennyien az ultra hd tv-ket? Ezt biztos, hogy ide akartad?
dussy A sat tuner helyettesíti a beltéri egységet, ha műholdas előfizetéssel(UPC direct, DIGI sat) tévézik valaki. T-nél nem számít, ott csak a beltérivel lehet tévézni. Nincs pro és kontra, azért van a két esetleg több típus, hogy legyen választási lehetőség, személyes szempontok alapján. Pl. valaki a külsőt is fontosnak tartja, vagy egy-két tulajdonságot. Milyen helyeken, milyen feltételekkel kapható, ahol a gyári vs bolti garancia is megfontolás dolga, az ár mellett is. Stb.
Köszönöm szépen!

-
#94529552
törölt tag
Hasonló árú és tudású a 2 alap tévé: Samsung UE32J5100 és LG 32LF5610 Viszont 32" Smart-ból egy db fér bele, az LG 32LF5800
KincsesG Tudja az mkv-t, itt a topikja, ahol a Téma Összefoglalót [link] is érdemes átolvasni.
Jimanszky Miért ellenzitek ennyien az ultra hd tv-ket? Ezt biztos, hogy ide akartad?
dussy A sat tuner helyettesíti a beltéri egységet, ha műholdas előfizetéssel(UPC direct, DIGI sat) tévézik valaki. T-nél nem számít, ott csak a beltérivel lehet tévézni. Nincs pro és kontra, azért van a két esetleg több típus, hogy legyen választási lehetőség, személyes szempontok alapján. Pl. valaki a külsőt is fontosnak tartja, vagy egy-két tulajdonságot. Milyen helyeken, milyen feltételekkel kapható, ahol a gyári vs bolti garancia is megfontolás dolga, az ár mellett is. Stb.
-
KincsesG
csendes tag
Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni! Mint itt sokan, épp televízió vásárlás előtt állok és kinéztem magamnak egy TV-t. Egy LG 42LF652V lenne a kiszemelt választásom. Most épp jó árban van, csak egy dolog nem hagy nyugodni.
Ha USB-ről filmet akarok nézni a TV lejátszik pl MKV fájlformátumot is, vagy más egyéb formátumot? Mert a specifikációban csak annyi van, hogy DivX (SD/HD/Plus HD: DivX HD
Lehet buta kérdés, de ezekben az okos tévékben még nem vagyok otthon!
Válaszotokat előre is köszönöm!

-
rafileo
csendes tag
Sziasztok. 150-ig keresek okostévét 42-43-as képátlóba. Filmezés és sportközvetítések lennének az első számú szempontjaim illetve a design és az egyszerűség. A 3D nem alapkövetelmény de ha beleférne örülnék. Köszönöm a segítséget.
Új hozzászólás Aktív témák
-
1900 - 1801
106093 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 3901 3900 - 3801 3800 - 3701 3700 - 3601 3600 - 3501 3500 - 3401 3400 - 3301 3300 - 3201 3200 - 3101 3100 - 3001 3000 - 2901 2900 - 2801 2800 - 2701 2700 - 2601 2600 - 2501 2500 - 2401 2400 - 2301 2300 - 2201 2200 - 2101 2100 - 2001 2000 - 1901 1900 - 1801 1800 - 1701 1700 - 1601 1600 - 1501 1500 - 1401 1400 - 1301 1300 - 1201 1200 - 1101 1100 - 1001 1000 - 901 900 - 801 800 - 701 700 - 601 600 - 501 500 - 401 400 - 301 300 - 201 200 - 101 100 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- TV & Audió
- Milyen TV-t vegyek?
- (kiemelt téma)
- SAMSUNG (QE75LS03FW) 190CM NEO QLED FRAME SMART UJ MODELL! AKCIŐ
- PHILIPS 55OLED819/12 AMBILIGHT 4K OLED SMART TV 144 Hz GAMING TV
- Samsung 55" S93C QD-OLED TV Brutális kép, újszerű panel (500 óra üzemidő) eladó
- LG 50QNED80T3A 50" 4K Smart TV - Garanciával, dobozával, hibátlan állapotban
- LG OLED 65 G4 okos TV - 164cm MLA
- HIBÁTLAN iPhone 14 Pro Max 1TB Silver -2 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS5253, 97% AKKSI
- Dell Optiplex 3050 SFF,i5-6500,8GB DDR4,256GB SSD, WIN11
- Laptop felvásárlás , egy darab, több darab, új , használt ! Korrekt áron !
- Xiaomi 12T 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Bontatlan! Samsung 2.5 870 EVO 1TB 2.5 SATA3 SSD!
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest



Egy próbát megér, szerintem kicsi a valószínűsége, hogy a csere tv is 3 pixel hibát produkál, ám pl bevilágítás, felhősödés tekintetében bármi lehet, ezért én tesztelném, mielőtt hazaviszem.




