- Fórumok
- TV & Audió
- Milyen TV-t vegyek?
- (kiemelt téma)
-
32100 - 32001
106093 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 33901 33900 - 33801 33800 - 33701 33700 - 33601 33600 - 33501 33500 - 33401 33400 - 33301 33300 - 33201 33200 - 33101 33100 - 33001 33000 - 32901 32900 - 32801 32800 - 32701 32700 - 32601 32600 - 32501 32500 - 32401 32400 - 32301 32300 - 32201 32200 - 32101 32100 - 32001 32000 - 31901 31900 - 31801 31800 - 31701 31700 - 31601 31600 - 31501 31500 - 31401 31400 - 31301 31300 - 31201 31200 - 31101 31100 - 31001 31000 - 30901 30900 - 30801 30800 - 30701 30700 - 30601 30600 - 30501 30500 - 30401 30400 - 30301 30300 - 30201 30200 - 30101 30100 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2023-12-13 02:30 Téma összefoglaló
TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)
Új hozzászólás Aktív témák
-
sakal83
addikt
Köszi

Ez volt az érzésem, hogy ezt a választ kapom

Bevallom az is motivál, hogy mostanában eléggé energiatakarékos agybajom van.
1 éve van napelemünk előtte is, de azóta folyamatosan cserélem le az eszközöket itthon (hűtő, sütő, mosógép, izzók, szóval minden ami fogyasztó, minél energiatakarékosabb legyen a háztartás).Ez motivált, hogy esetleg a TV-t is cseréljem, mert ugye a plazma nagyon jó, imádom, főleg a színek miatt, de a fogyasztása ugye nem túl jó. Bár sokat nem nézzük, szóval nem megy napi 24 órában, kb naponta 2-3 órát, talán hétvégén kicsit többet.
Szerk: igaz ha lehetne OLED-et kapni 300 alatt, akkor lehet azt bevállalnám, de az az ársáv még messze van

Aprilis vegen majus elejen kiarusitaskor sanszos a 400 alatti ar.
-
sakal83
addikt
Sziasztok,
Elgondolkodtam a Panasonic TX-P50ST60e tv-m cseréjén.
Milyen TV-t ajánlanátok 50-55" méretben?
4K lehet, bár a fene tudja, hogy van-e értelme, alig nézek 4K-s tartalmakat, bár gondolom hosszú távra jobb választás lenne.TV adásban is a természet, sport és a humor csatornák mennek főleg.
Semmi extrára nem gondoltam, legyen szép, élethű képe/színek.
Smart funkció elfogadható legyen, a népszerű fájlokat le tudja játszani.
Játékra nem használnám, nem is tervezem.
Ívelt semmiféleképpen nem kell.
3D funkció sem érdekel.Optikai hangkimenet legyen rajta, ez nagy pozitívum lenne, de túlélem, ha nincs ilyesmi.
3-4 HDMI legalább legyen.
Ethernet csatlakozó és/vagy Wifi is elvárás lenne.
Betekintési szögek jók legyenek, nem feltétlen csak szemből nézzük a TV-t.Kb. 200e HUF értékben nézelődök, persze minél olcsóbb annál jobb

Szóval egy jó panellel szerelt és a fentieket tartalmazva egy olcsóbb típust sem vetek meg.Nézegettem az LG nano cellás TVket.
Amiket a tesztekben írtak, hogy valóságosak a színek és kontrasztosak a képek eléggé vonzóvá tették, persze ha ez igaz és nem csak marketing duma.Az utóbbi években nem nagyon foglalkoztam a TV iparral, annyira nem ástam bele magam a témába.
Szívesen vennék OLED-et is, de feleslegesnek érzem a TV szokásainkhoz mérten nagyobb összeget beleinvesztálni a dologba.Segítségeteket előre is köszönöm.
Vagy sony xf90 vagy samsung q6 ha lcd. Oled eseten lg c8.
Ha egyikre sem szansz penzt akkor vard meg amig tonkremegy a tvd addig ne cserelj mert jobbat sot ugyanolyat nem kapsz olcsobban a tiednel.
-
rnrn
aktív tag
-
Hzi
aktív tag
Sziasztok!
Kész a vityillónk, jöhet a TV...
65"-ban gondolkozom és alapvetően Samuban. 250 ezer Ft a plafon. Ezeket néztem:Samsung UE65NU7102 (~220 ezer (most akcióban 194 ezer))
Samsung UE65NU7302, ívelt (~ 280 ezer (tegnap még volt 230 ezerért))
Samsung UE65NU7172 (~ 230 ezer)
Samsung UE65NU7502, ívelt (~ 315 ezer (tegnap még volt 250 ezerért))Vélemény? Alternatíva? Nem igazán értek hozzá sajna, jó lenne egy oldal, ami mondjuk összehasonlítaná ezeket a TV-ket. Köszi!
https://www.displayspecifications.com/
Itt beírod a típusokat és korrekten ad minden adatot.
-
rnrn
aktív tag
Sziasztok!
Kész a vityillónk, jöhet a TV...
65"-ban gondolkozom és alapvetően Samuban. 250 ezer Ft a plafon. Ezeket néztem:Samsung UE65NU7102 (~220 ezer (most akcióban 194 ezer))
Samsung UE65NU7302, ívelt (~ 280 ezer (tegnap még volt 230 ezerért))
Samsung UE65NU7172 (~ 230 ezer)
Samsung UE65NU7502, ívelt (~ 315 ezer (tegnap még volt 250 ezerért))Vélemény? Alternatíva? Nem igazán értek hozzá sajna, jó lenne egy oldal, ami mondjuk összehasonlítaná ezeket a TV-ket. Köszi!
-
_Smooth
senior tag
Sziasztok!
Minőségi filmezés továbbra is vásznon megy, viszont egyre gyakrabban tolunk be valami filmet/epizódot hálószobában is, ahol jelenleg egy 7-8éves belépő 32-es Philips HD TV teljesít szolgálatot.
Nagy elvárások nincsenek, csak képátlót növelnék, meg esetleg képminőséget amennyire csak lehet adott kereten belül.
UHD, smart funkciók, mediaplayer, 3D (ha van még) és egyéb csicsa nem szempont. TV adás nincs a lakásban. Pont szemből, kicsit alulról nézzük.
DirectLED és VA panel előny lehet (többnyire sötétben használjuk), legalább 2 HDMI és HDMI CEC fontos.Elsőként ezen akadt meg a szemem:
Panasonic TX-49ES400E (jelenleg őrült hét révén 110k)
Viszont ez IPS, ha jól láttam.Aztán néztem ezt:
Philips 50PUS6523/12 (ugyanott 120k most)
ez már VA és directLED, igaz UHD, de nem jelentős az árkülönbözet (a TX-49FX550 is ennyibe kerülne, gondolom ugyanúgy IPS panellal).
Viszont nem sok jót hallani mostanában erről a márkáról.Majd találtam egy ilyet is:
Samsung UE50NU7022KXXH
Amilyen összefonódások vannak már, nem lepne meg, ha a fenti Philipsben is ez a panel lenne.
(Ez ugyanitt most kb 125k)Ez a 110-120k könyéke még az a szint, amit rászánnék egy ilyen váltásra, bár valszeg asszony már ezt is lehúzná, mondván tök felesleges. És valóban, működik a mostani is (még), de azért kicsit hiányzik a képátló - főleg a vászonhoz képest. Amúgy meg, ahogy néztem, 40-43-as TV-k is kb ennyiért mennek.
A fentiek közül melyik ajánlatosabb, vagy mi mást lehet érdemes megnézni?
Esetleg tojjam le a paneltípust? Mostanihoz képest biztosan nagy ugrás lenne egy IPS is.
Van esetleg a Pana ellen bámi komolyabb érv? -
negist
tag
-
padi68
senior tag
-
Tanisz
senior tag
Köszi

Ez volt az érzésem, hogy ezt a választ kapom

Bevallom az is motivál, hogy mostanában eléggé energiatakarékos agybajom van.
1 éve van napelemünk előtte is, de azóta folyamatosan cserélem le az eszközöket itthon (hűtő, sütő, mosógép, izzók, szóval minden ami fogyasztó, minél energiatakarékosabb legyen a háztartás).Ez motivált, hogy esetleg a TV-t is cseréljem, mert ugye a plazma nagyon jó, imádom, főleg a színek miatt, de a fogyasztása ugye nem túl jó. Bár sokat nem nézzük, szóval nem megy napi 24 órában, kb naponta 2-3 órát, talán hétvégén kicsit többet.
Szerk: igaz ha lehetne OLED-et kapni 300 alatt, akkor lehet azt bevállalnám, de az az ársáv még messze van

-
#49155328
törölt tag
Sziasztok,
Elgondolkodtam a Panasonic TX-P50ST60e tv-m cseréjén.
Milyen TV-t ajánlanátok 50-55" méretben?
4K lehet, bár a fene tudja, hogy van-e értelme, alig nézek 4K-s tartalmakat, bár gondolom hosszú távra jobb választás lenne.TV adásban is a természet, sport és a humor csatornák mennek főleg.
Semmi extrára nem gondoltam, legyen szép, élethű képe/színek.
Smart funkció elfogadható legyen, a népszerű fájlokat le tudja játszani.
Játékra nem használnám, nem is tervezem.
Ívelt semmiféleképpen nem kell.
3D funkció sem érdekel.Optikai hangkimenet legyen rajta, ez nagy pozitívum lenne, de túlélem, ha nincs ilyesmi.
3-4 HDMI legalább legyen.
Ethernet csatlakozó és/vagy Wifi is elvárás lenne.
Betekintési szögek jók legyenek, nem feltétlen csak szemből nézzük a TV-t.Kb. 200e HUF értékben nézelődök, persze minél olcsóbb annál jobb

Szóval egy jó panellel szerelt és a fentieket tartalmazva egy olcsóbb típust sem vetek meg.Nézegettem az LG nano cellás TVket.
Amiket a tesztekben írtak, hogy valóságosak a színek és kontrasztosak a képek eléggé vonzóvá tették, persze ha ez igaz és nem csak marketing duma.Az utóbbi években nem nagyon foglalkoztam a TV iparral, annyira nem ástam bele magam a témába.
Szívesen vennék OLED-et is, de feleslegesnek érzem a TV szokásainkhoz mérten nagyobb összeget beleinvesztálni a dologba.Segítségeteket előre is köszönöm.
Szerintem tartsd meg a plazmát amíg bírja.

Illetve oled-et vegyél bár az 400k minimum.
A 200 ezres árkategóriában vehetsz bármit az csak visszalépés lesz. -
melike72
csendes tag
Nekem egy LG tv hibásodott meg de a szerviz állít ki csere utalványt nem az Edigital.
Azzal a papírral meg bemész a boltba és visszaadják a pénz.
Legalább is itt Fehérváron így megy.
Eddig pár dolog volt csak hibás az itt vett termékekből.
Mindnek visszaadták az árát.
Az 1, 7% meg nem olyan rossz arány.Edigital bolt tőlem 80-100 km-re,ahová bevihettem volna elsőre,visszaszállították mert neten rendeltem... A szervíz minősítette gyártási hibásnak, az Edigital raktára meg már 3.hete ül rajta hogy másikat írjanak jóvá helyette, az ügyfélszolgálat meg a vállát vonogatja, mert az ő üzenetükre sem válaszol a saját raktáruk.. sőt az előbb hívtam őket és a kolléganő közölte törölték a rendelést..mi van ??? próbálta hívni a raktárukat ,de szétkapcsoltak...mire újra felvették másik kolléga volt ott, közölte mégsincs törölve a rendelés, várakozzak..egyszer majdcsak küldik..fejetlenség
-
Tanisz
senior tag
Sziasztok,
Elgondolkodtam a Panasonic TX-P50ST60e tv-m cseréjén.
Milyen TV-t ajánlanátok 50-55" méretben?
4K lehet, bár a fene tudja, hogy van-e értelme, alig nézek 4K-s tartalmakat, bár gondolom hosszú távra jobb választás lenne.TV adásban is a természet, sport és a humor csatornák mennek főleg.
Semmi extrára nem gondoltam, legyen szép, élethű képe/színek.
Smart funkció elfogadható legyen, a népszerű fájlokat le tudja játszani.
Játékra nem használnám, nem is tervezem.
Ívelt semmiféleképpen nem kell.
3D funkció sem érdekel.Optikai hangkimenet legyen rajta, ez nagy pozitívum lenne, de túlélem, ha nincs ilyesmi.
3-4 HDMI legalább legyen.
Ethernet csatlakozó és/vagy Wifi is elvárás lenne.
Betekintési szögek jók legyenek, nem feltétlen csak szemből nézzük a TV-t.Kb. 200e HUF értékben nézelődök, persze minél olcsóbb annál jobb

Szóval egy jó panellel szerelt és a fentieket tartalmazva egy olcsóbb típust sem vetek meg.Nézegettem az LG nano cellás TVket.
Amiket a tesztekben írtak, hogy valóságosak a színek és kontrasztosak a képek eléggé vonzóvá tették, persze ha ez igaz és nem csak marketing duma.Az utóbbi években nem nagyon foglalkoztam a TV iparral, annyira nem ástam bele magam a témába.
Szívesen vennék OLED-et is, de feleslegesnek érzem a TV szokásainkhoz mérten nagyobb összeget beleinvesztálni a dologba.Segítségeteket előre is köszönöm.
-
ron8
senior tag
Sziasztok! Telekomnál vásárolt tv esetében van rizikó? Úgy értem ha ilyen személytől venném. Gondolom ez azért nem olyan mint a telefon esetében, itt nincs letiltás meg semmi más ugye?
-
padi68
senior tag
kiárusítás: , bár pár dolog még így is drágább mint máshol....
-
#49155328
törölt tag
Saját tapasztalat ez most itt..visszaküldtem a TV-t gyári hibás, garanciális cserének minősítették, el is vitték ...de már 3 hete várok a garanciális cseréjük jóváíró számlájára, az ügyfélszolgálat sajnálkozik meg a vállát vonogatja, hogy fel van torlódva az ügyosztályuk, csúszások vannak., összevissza beszélnek...fogalmuk sincs,mintha nem egy helyen dolgoznának..nem az azonnali kiszállítással van gond, hanem ha problémád van a termékkel..
A facebook-on is van Edigital károsultak csoportja..s fogyasztóvédelem sem tud velük mit kezdeni..
Nekem egy LG tv hibásodott meg de a szerviz állít ki csere utalványt nem az Edigital.
Azzal a papírral meg bemész a boltba és visszaadják a pénz.
Legalább is itt Fehérváron így megy.
Eddig pár dolog volt csak hibás az itt vett termékekből.
Mindnek visszaadták az árát.
Az 1, 7% meg nem olyan rossz arány. -
Zoló1981
tag
Ez nem pont ugyanaz mint a qled?
Nem egészen, de ha elolvasod, annak szánták riválisnak.
-
szabi__memo
nagyúr
No kérem, rigóékhoz is eljutott a készülék:

"Kipróbáltuk a nanocellás szupertévét
Korábban itt az Origón már bemutattuk a nanocellás technológiát, ami elméletileg olyan tévék előállítását teszi lehetővé, amelyek a korábbi LED LCD-modelleknél jobb képminőség megteremtésére képesek azáltal, hogy a néző és a panel között egy speciális, nanokristályokkal megszórt filmréteg kap helyet."

Ez nem pont ugyanaz mint a qled?
-
Zoló1981
tag
No kérem, rigóékhoz is eljutott a készülék:

"Kipróbáltuk a nanocellás szupertévét
Korábban itt az Origón már bemutattuk a nanocellás technológiát, ami elméletileg olyan tévék előállítását teszi lehetővé, amelyek a korábbi LED LCD-modelleknél jobb képminőség megteremtésére képesek azáltal, hogy a néző és a panel között egy speciális, nanokristályokkal megszórt filmréteg kap helyet."

-
coppola
tag
Én másikat kértem a hibás TV helyett, de 3 hete semmi ,várakozás... Se TV, a pénzemet meg így nem tudom visszakérni pillanatnyilag.. az ügyfélszolgálat már felvett rendelést az új kiszállításra,de a jóváíró számla kell...írt az ügyélszolgálat e-mailt,az illetékes ügyosztálynak de nem is válaszoltak rá..fogalma sincs a jobb kéznek ,mit csinál a bal..fejetlenség..mások is panaszkodtak már,valaha milyen flottul ment az Edigitnél minden, manapság egyre inkább csapnivaló..
Sajnálom, novemberben még összeszedettnek tűntek. Remélem hamar megoldódik a dolog, én egyelőre bíznék bennük
-
melike72
csendes tag
Én másikat kértem a hibás TV helyett, de 3 hete semmi ,várakozás... Se TV, a pénzemet meg így nem tudom visszakérni pillanatnyilag.. az ügyfélszolgálat már felvett rendelést az új kiszállításra,de a jóváíró számla kell...írt az ügyélszolgálat e-mailt,az illetékes ügyosztálynak de nem is válaszoltak rá..fogalma sincs a jobb kéznek ,mit csinál a bal..fejetlenség..mások is panaszkodtak már,valaha milyen flottul ment az Edigitnél minden, manapság egyre inkább csapnivaló..
-
coppola
tag
Saját tapasztalat ez most itt..visszaküldtem a TV-t gyári hibás, garanciális cserének minősítették, el is vitték ...de már 3 hete várok a garanciális cseréjük jóváíró számlájára, az ügyfélszolgálat sajnálkozik meg a vállát vonogatja, hogy fel van torlódva az ügyosztályuk, csúszások vannak., összevissza beszélnek...fogalmuk sincs,mintha nem egy helyen dolgoznának..nem az azonnali kiszállítással van gond, hanem ha problémád van a termékkel..
A facebook-on is van Edigital károsultak csoportja..s fogyasztóvédelem sem tud velük mit kezdeni..
Én személyesen vittem vissza nekik a hibás tévét, példásan álltak a dologhoz, szó nélkül visszaadták a vételárat! Azóta is vettem már tőlük tv- is, telót is, mindig pozitív csalódás vopt minden
-
melike72
csendes tag
Saját tapasztalat ez most itt..visszaküldtem a TV-t gyári hibás, garanciális cserének minősítették, el is vitték ...de már 3 hete várok a garanciális cseréjük jóváíró számlájára, az ügyfélszolgálat sajnálkozik meg a vállát vonogatja, hogy fel van torlódva az ügyosztályuk, csúszások vannak., összevissza beszélnek...fogalmuk sincs,mintha nem egy helyen dolgoznának..nem az azonnali kiszállítással van gond, hanem ha problémád van a termékkel..
A facebook-on is van Edigital károsultak csoportja..s fogyasztóvédelem sem tud velük mit kezdeni..
-
StLui
veterán
Durva
igy kerekebb a kép, nekem fura az összesen 222 értékelés az 50000-rel szemben
-
Zoló1981
tag
Mindenki olvasta?
Ennyibe fog kerülni a Samsung idei csúcs 4K-s QLED tévéje
Akik látták élőben, alapvetően elismerően nyilatkoztak a Q90R sorozatról.

-
Zoló1981
tag
Érdekes, árukeresőn pont az ellenkezője!
Lehet, hogy csak lejárató kampány? -
szabi__memo
nagyúr
-
melike72
csendes tag
Senki ne vásároljon az Extreme Digitalnal TV-t !!!!!!!!!.
https://www.olcsobbat.hu/boltok/extreme_digital_12345/
Olvassatok értékeléseket..
Már ExtremeDigital károsultak oldala is van, lesz@rják még a fogyasztóvédelmet is.
-
Hzi
aktív tag
Sziasztok!
Én még nem vettem tv-t, várom az akciókat (5 év LG gari és/vagy 2019-es tv-k miatt olcsóbb tavalyi).Viszont jártam 7végén 2 üzletben:
1. Euronics - kicsi bolt, eladóknagy nehezen visszaköszöntek.
Kinn volt egy Samu QE55q6, nézegettük,ez elvileg VA paneles ugye. Lehet, hogy csak a jó minőségű videó
miatt, amit folyamatosan játszott, de olyan hűdekomoly színvesztést,képromlást nem láttam 45 fokból sem.
Odajött egy eladó,kizárólag az árral foglalkozott (milyen drága volt tavaly, most milyen jó ár, stb...)Na mondom, vizsga (én ugye AL-tól és Gabentől tanultam
):
- "Milyen panel van ebben a tv-ben?"
- "Öööö,hát a panel, ööö, nagyon szép a képe..."
- "Igen, látom. De mégis VA vagy IPS?"
-"Hááát, ips..."
2. Mediamarkt - itt hozzánk sem szóltak, pedig 15 percig nézegettük a tv-ket.
Itt is volt QE55 Samu, itt is hasonló jónak láttam oldalról is.Persze az LG50uk6950, ami az egyik célpontom, elfogyott, így azt nem tudtuk megsasolni.
Mondjuk ez a fos MM-os reklám valami ami megy ott a tévéken, kb. semmit nem mutat.
Hát ennyi. Ha vételi szándékkal megyek, viszek pendrive-ot, az tuti.
-
AL
addikt
Szia ! Nézd meg a 32032 es levelet . Igazából lehet jó az 50 Hz es TV is, ha jó anyagok vannak benne, de a 100 Hz es az igazi. A mozgásmegjelenítés is olyan, mint a színek és a hang, minden típusnál más.
Ezt is érdemes tesztelni vásárlás előtt mintafilmekkel, ha fontos Számodra . Üdv. -
StLui
veterán
-
padi68
senior tag
Szia ! A kijelzők között sok különbség van . VA - IPS és a háttérvilágítás edge, vagy direct Led.
A VA inkább szemből ajánlott, nagyon jó a kontrasztja és jobb a feketéje, mint az IPS nek, de rosszabb a betekintési szöge. Ha oldalról is nézitek, akkor jobb az IPS, de az a legjobb, ha egy nagyobb áruházban teszteled őket. [link]
Ez a legolcsóbb Sony : 49XF7005, 7096 , 7077( ugyanaz ) : ez nem Androidos, IPS - edge ledes. Ennek az 55 ös változata akciósan 170 körül szokott lenni és VA paneles.
[link]
Ez egy kicsit jobb és androidos : [link]
Panasonic készülékek közül is 2 jobb belefér az árba : [link]
[link]
Ezek mind IPS panelesek, csak a háttérvilágítás eltérő (edge, közvetle - direct led)
Ezen az oldalon meg tudod nézni a készülékek adatait, csak a jobb felső sarokba kell beírni a típusszámot és 4 készüléket össze is lehet hasonlítani :
[link]
Vásárlás előtt, érdemes mindegyiket megnézni, próbálgatni ( kép, hang, menü ) hogy melyik tetszik.
Szerintem 43 as méretet nem érdemes venni, mert sokszor drágább, mint a nagyobb.
Bármelyiket veszed ajánlatos + 3 év garanciát venni hozzá.
Az árak szinte naponta változnak . Üdv.Szia, ips + edge led jó foci nézésére?
Köszönöm
-
AL
addikt
-
AL
addikt
Sziasztok!
Sajnos az összefoglalót nem tudtam lenyitni pedig 2 fajta böngészővel is ezért kérdeznék.
150e körül néznék tv-t. Miket ajánlotok ebben a kategóriában? Amik nekem fontosak lennének 4K felbontás; 43 vagy 49"-os átmérő. Youtube jó lenne ha menne rajta illetve pendrive-ről vagy külső vinyóról jó lenne ha le tudna játszani filmet.
Sony esetleg ajánlott ebben az árkategóriában??Szia ! A kijelzők között sok különbség van . VA - IPS és a háttérvilágítás edge, vagy direct Led.
A VA inkább szemből ajánlott, nagyon jó a kontrasztja és jobb a feketéje, mint az IPS nek, de rosszabb a betekintési szöge. Ha oldalról is nézitek, akkor jobb az IPS, de az a legjobb, ha egy nagyobb áruházban teszteled őket. [link]
Ez a legolcsóbb Sony : 49XF7005, 7096 , 7077( ugyanaz ) : ez nem Androidos, IPS - edge ledes. Ennek az 55 ös változata akciósan 170 körül szokott lenni és VA paneles.
[link]
Ez egy kicsit jobb és androidos : [link]
Panasonic készülékek közül is 2 jobb belefér az árba : [link]
[link]
Ezek mind IPS panelesek, csak a háttérvilágítás eltérő (edge, közvetle - direct led)
Ezen az oldalon meg tudod nézni a készülékek adatait, csak a jobb felső sarokba kell beírni a típusszámot és 4 készüléket össze is lehet hasonlítani :
[link]
Vásárlás előtt, érdemes mindegyiket megnézni, próbálgatni ( kép, hang, menü ) hogy melyik tetszik.
Szerintem 43 as méretet nem érdemes venni, mert sokszor drágább, mint a nagyobb.
Bármelyiket veszed ajánlatos + 3 év garanciát venni hozzá.
Az árak szinte naponta változnak . Üdv. -
AL
addikt
Vettünk hozzá. Amúgy eléggé gáz volt, szidta az oledet, hogy beég, de eleve az LG tévéket, hogy 3 k-s tévék, wrgb, stb.
Lassan szégyen kategória ez a Media Markt, hogy minden márkának van egy embere, és aki épp ott van, az agitál. Röhej.Szia ! Az a legborzasztóbb, hogy a legtöbb Eladótól egy átlag ember is többet tud a készülékekről .
Tisztelet a kivételnek ! Sokszor olyan butaságokat mondanak, hogy már félek kérdezni. De mit várhatunk, ha a cipész villanyt szerel, a mérnök meg elmegy biztonsági őrnek. Manapság ez a divat. "Mindenki" mást csinál, mint amihez ért. Az is zavaró, hogy néha olyan hangosan röhögnek, csoportosan megtárgyalják az eseményeket ( nem tudnak viselkedni ), hogy zeng tőlük az üzlet. Ez a 21. század. Az LG néhány készülékére igaz a 3 k-s tévék megjelölés (wrgb), de minden típusnak vannak trükkjei és gyengébb készülékei.
Üdv. -
wozzy
tag
Vettünk hozzá. Amúgy eléggé gáz volt, szidta az oledet, hogy beég, de eleve az LG tévéket, hogy 3 k-s tévék, wrgb, stb.
Lassan szégyen kategória ez a Media Markt, hogy minden márkának van egy embere, és aki épp ott van, az agitál. Röhej.Hát pedig oledeknél a beégés valós probléma.
Sokakat nem érdekel, nem vesz tudomást róla, mert legtöbbször nem is feltűnő.
Engem speciel, ha csak egy kis beégést is észlelnék a képernyőn, nagyon idegesítene, mert onnantól mondhatni már nem hozza az újkori "gyári" szintet. Borzasztó lehet amikor a spotify beleég a képernyőbe....
Mobiloknál is halálra idegesített a dolog. 3/3 amoledes teló beégett.
Beégni márpedig be fog. Kérdés, hogy mikor és mennyire feltűnően. -
lorinser
senior tag
-
Grande Ale
őstag
Vettünk hozzá. Amúgy eléggé gáz volt, szidta az oledet, hogy beég, de eleve az LG tévéket, hogy 3 k-s tévék, wrgb, stb.
Lassan szégyen kategória ez a Media Markt, hogy minden márkának van egy embere, és aki épp ott van, az agitál. Röhej. -
Ferike81
senior tag
Értem és köszönöm. Nem nagyon érdekelnek már a legújabb és legjobb képminőségű tv-k, ezért is van, hogy nem szánok rá többet. Nagyon kevés időt töltünk előtte, ezért nem is izgat annyira. Nem tudom, hogy lesz-e időm élőben összehasonlítani, de gondolom azért már ezeknek a készülékeknek mindnek jobb a képminősége mint a régi 8 éves fullhd-nek. Holnap megnézem azokat amiket ajánlottál, addig lehet az LG tévékre is jön reakció. Szemezgetek, olvasgatok, és hátha találok valami bestbuy-t.
Köszi, hogy segítettél!Sziasztok!
Most volt egy kis időm, és megnéztem néhány tévét élőben. LG 55UK6300MLB, LG 55UK6300MLA. Itt van valami eltérés a hdmi-k számán kívül? Illetve 55"-os méretben a Hitachi mennyire vállalható? Szokott lenni 5 év garanciával, és az eladósrác azt mondja sokan viszik.Megmondom őszintén nem nagyon láttam különbséget az IPS és a VA panel között, ha olyan szögből néztem mintha otthon döglenék a tv előtt. Megnéztem többet is a különböző márkákat, de nekem képminőségre nagyon hasonlóak voltak. Így szerintem nekem mindegy hogy milyen paneles. Most tudnék venni 150K-ért 5 év garis 55"-os Hitachit, vagy a fenti két LG egyikét 2 év garanciával, esetleg az LG 50UK6950-et szintén 2 évvel.
-
Zoló1981
tag
-
AL
addikt
Végül is B8-as Oled lett, 400 volt a mediában. Sógorom vette amúgy, az én C8-am nemrég egy 100-assal drágább volt, sok különbséget nem látok...
A samsungos eladó nagyon rá akart minket beszélni a Qledre, végig fényerőzött meg beégéssel riogatott, nagyon gáz volt...Szia ! Jelenleg csak egy ellenfele van az olednek, a magas ára. Szerencsére néha néha sikerül jó akciókat kifogni. Ha tudtok vegyetek hozzá + 3 év garanciát. Remélem sokáig gond nélkül tudjátok használni ! Üdv.
-
Zoló1981
tag
-
Packersbay
tag
Sziasztok!
Sajnos az összefoglalót nem tudtam lenyitni pedig 2 fajta böngészővel is ezért kérdeznék.
150e körül néznék tv-t. Miket ajánlotok ebben a kategóriában? Amik nekem fontosak lennének 4K felbontás; 43 vagy 49"-os átmérő. Youtube jó lenne ha menne rajta illetve pendrive-ről vagy külső vinyóról jó lenne ha le tudna játszani filmet.
Sony esetleg ajánlott ebben az árkategóriában?? -
Salak
aktív tag
-
negist
tag
-
Grande Ale
őstag
Szia ! olvas el a tegnapi és a mai leveleimet, mindkét méret szerepel benne, csak azt kell eldöntened milyen kijelző legyen.
Ha elég az 55 ös akkor VA paneles : Samsung 55Q6, Sony 55XF9005
55 - ös IPS : Panasonic 55FX780, Sony 55XF8505, 8577, 8596 ( ugyanaz ), LG 55SK8500
Ismeretlen helyeken nem ajánlatos vásárolni, mert baj lehet a garanciális javíttatással, vagy kevesebb garanciát adnak.Üdv.
Végül is B8-as Oled lett, 400 volt a mediában. Sógorom vette amúgy, az én C8-am nemrég egy 100-assal drágább volt, sok különbséget nem látok...
A samsungos eladó nagyon rá akart minket beszélni a Qledre, végig fényerőzött meg beégéssel riogatott, nagyon gáz volt... -
padi68
senior tag
Szia, a silvernél vannak áraid?
100-150ezer Ft ill. 150-250eFt esetén
+2 ill 3év

-
padi68
senior tag
Sziasztok,
normál felhasználásra: sport (főleg foci), tévézés és naponta 1-1 film ( mkv file ) melyiket ajánlanátok ezek közül, vagy esetleg mást?
Köszönöm ha kifejted hogy miért...
Jelenleg 1 4 éves LG FHD van ami sajnos megadta magát( lassan kapcsol be) szép képe van és a magic remote nagyon jó dolog...
Lényeges, hogy a szekrény amire rámegy csak 82cm széles így a talpnak erre rá kell férnie...
lg-49uk6300mlb ~140eFt 4 év garival
lg-49uk7550mla ~175eFt 4 év garival
lg-49sk8100pla ~210eFt 4 év garival
lg-43uk6950plb ~140eFt 4 év garival
sony-kd49xf8505 ~210eFt 4 év garival
lg-49uk6400plf ~160eFt 5 év garival

-
Zoló1981
tag
Bocs, a te esetedben inkább azt írnám, épp a Sony xf85-tel játszik egy ligában.
Mondjuk ha visszaolvasol, volt aki erre is panaszkodott vagy a felhősödés, vagy a local dimming miatt, de hát semmi nem felelhet meg mindenkinek. -
Strobi8
csendes tag
Ah, so. Na ez már beszédes. Ezek nem tűntek fel, sehol nem láttam.
Akkor megfordítanám a kérdést.
Max 160 ezerért mit vegyek 50" körül?
Ennyit szánok rá, heti kétszer megnézünk egy filmet, meg a srácok meséznek rajta...
-
Salak
aktív tag
-
StLui
veterán
Mert sokkal gyengébb tulajdonságú mint a nagyobb Q6-ok mégis ugyanolyan drágán akarják rásózni az emberekre. 10 helyett 8 bit, 120 helyett 50Hz. Ilyen tulajdonsággal vannak olcsóbb tévék
-
Zoló1981
tag
Ettől az xf75-től az LG SK85 egy magasabb kategória valós 10 bittel és 100 Hz-es képfrissítéssel, kb. a Samsung Q6-tal összemérhető, csak ugye azzal ellentétben ez IPS ezért kisebb a kontrasztaránya.
-
Salak
aktív tag
Gondolom 55SK8500 akartál írni (nem 85).
Ez az LG riválisa a Samsung QLED ellen, IPS a VA panellel szemben.
Az OLED-et leszámítva a LG legjobb szériája.Igen-igen, valoban elirtam, 55-os

A Sony 55xf75-hoz viszonyitva melyik pehet jobb vetel?
Vagy hasonloak es itt mar csak annyi a kerdes ki melyik markat preferalja? -
Zoló1981
tag
Gondolom 55SK8500 akartál írni (nem 85).
Ez az LG riválisa a Samsung QLED ellen, IPS a VA panellel szemben.
Az OLED-et leszámítva a LG legjobb szériája. -
Strobi8
csendes tag
-
this is life
Ármester
Erről mi a véleményetek , LG 49LK5900PLA mivel csak full hd tv-t keresek , relativ jo vassal , az android tv nem jött be ezért ezt szemeltem ki .
-
StLui
veterán
Szia!
A QE49Q6FN-ről azt írod, hogy egy rakás f.s az árához képest. Mire alapozod ezt a véleményed?
És ha most az ember fia meg tudja venni 500 euróért (160 ezer Ft), azért már megéri?
(Itt ahol élek, lesz egy nyitási akció holnap). Mindenhol egész normálisakat írnak róla...
Nincsenek extra igényeim, csak egy normális, nézhető 49-51"-os tv kéne...
KösziTudod, hogy csak 49-es méretben nagyon gyenge? Többiben jó!
-
Salak
aktív tag
Nekem az 55xf8505 van. Most normal beállítással használom a képet(plussz fullban megy a motionflow), nekem nincsen hiányérzetem VA/direct led után.
Jobbak a színei, valamint mozgások visszaadása jobb, és magasabb a fényereje is. De menj be pl egy MM-be, vigyél filmet és próbáld ki mind2t, az alapján dönts.( az xf85-ösben jobb a kijelző sztem)Koszi szepen!
Ahogy most olvasgattam meg tobbet, elvetettem az XF85-ot, sajna mindenhol leirjak a feketeje miatt (is)Viszont kozben a Sony 55XF7596 melle bejott meg egy jelolt, az LG 85SK8500PLA.
A ketto viszonylataban melyiket javasolnatok?
-
Strobi8
csendes tag
A QE49Q6FN egy nagy rakat f.s az árához képest amit a Q6 névvel akarnak eladni, de közel sem tudja azt amit az 55"-es és nagyobb Q6-ok. Ha több szögből néznétek akkor meg végképp el kell felejteni mert VA paneles, neked meg IPS kéne leginkább.
Futás az MM-be. IPS, 100Hz, 10 bit, és most nagyon jó áron is adják.

Szia!
A QE49Q6FN-ről azt írod, hogy egy rakás f.s az árához képest. Mire alapozod ezt a véleményed?
És ha most az ember fia meg tudja venni 500 euróért (160 ezer Ft), azért már megéri?
(Itt ahol élek, lesz egy nyitási akció holnap). Mindenhol egész normálisakat írnak róla...
Nincsenek extra igényeim, csak egy normális, nézhető 49-51"-os tv kéne...
Köszi -
Kátai
senior tag
-
BigSirsom
csendes tag
Sziasztok!
Új Tv vásárlása előtt állok. Keret rá: 150-170k.
Milyen tv-t tudnátok mondani ps4 pro-hoz használnám főként, valamint szeretném ha igényes, gyors smart funkciókkal ellátott lenne.Eddigi kiszemeltem: UE49NU8002
Tudnátok mondani nekem más tv-t ami ebben az árkategóriában a legjobbnak számít ígényeimhez?
Köszönöm!!
-
ron8
senior tag
55-ről lenne szó. A pus7503 is 60 hz ennyit tudok. Igazából arra lettem volna kíváncsi, hogy a 2 tv-t mely kategóriákba lehet sorolni?
-
negoro
csendes tag
Hali! Régóta szenvedtem és ma egy olyan tv-t akartam venni ami addíg jó amíg veszek egy jót, ha lesz.
A Samu 7000 -t gondoltam de nem bírtam, így 8002-es lett.
Gyors. A külső usb-ket lejátsza, gyorsan betölti. Bevilágítás nem látható. Menü gyors és jó, táv egyszerű. Hang ok. Gyors mozgás tökéletes, mint a színek is. Net, wifi tökély.
Egyenlőre ennyi
-
ron8
senior tag
Sziasztok! Mennyi minőségbeli különbség van a Philips PUS 7503 és a Samsung MU 6402 között? Melyiket ajánlanátok?
-
AL
addikt
Szia ! A fekete szín a VA panelnél a jobb, az IPS nél szürkébbnek látszik ( főleg ha sötétben nézed ) .
VA előnye a jobb fekete, jobb kontraszt, de rosszabb a betekintési szög, mint az IPS nél.
A 100 Hz ( XF8505 ) előnye a jobb mozgásmegjelenítés. A gyártók ezt szokták a tenisz, vagy a focilabdával reklámozni.
Gyors mozgásnál a gyengébb 50 Hz es tévéknél szellemképet, elmosódottságot látsz, a labda csíkot húz maga után. Ennek kiküszöbölésére vannak a képjavító technológiák. A 100 Hz es tévéknél dupla annyi képkocka van egymás után azonos idő alatt és ezért folyamatosabb a mozgás.
Ez IPS kijelzős XF8505 tesztje : [link]
Ez VA kijelzős XF8505 tesztje : [link]
Üdv -
Petke07
csendes tag
Szia!
A Spiler1 nekem HD, ott fantasztikus!
A 2es, roviden, tomoren...szarabb, engem nagyon zavar a hd hianya.
Ahogy itt mondtak tobben is, min 100hz es kellett volna, csak az mar egy masik kategoria, ebben a meretben. (164cm) -
AL
addikt
Szia ! Olvasd el a 31971 es levelet ott több ajánlat is van . Lényeges, hogy milyen kijelzőt választasz : IPS, vagy VA
[link]
Ha Androidost szeretnél, akkor a Sonynál a 7005, 7077, 7096 os kivételével mindegyik az.
Legolcsóbb Androidos 60 as méretű XF8305 VA paneles és 100 Hz, az XF8505 már drágább, IPS paneles 100 Hz, mégjobb és még drágább a VA paneles XF9005 .
65 ös méretben VA panel, de 50 Hz : XF7596
Itt láthatod az adatokat : [link]
Az lenne a legjobb, ha üzletben próbálgatnád őket. Azt nem tudom, hogy mit vársz a nettől ( Én csak a YT használom ), de lehet, hogy egy külön "doboz" többet érne és a tévét a kép alapján választanád.
[link]
[link]
[link]
[link]
Üdv. -
Quqesz
nagyúr
Nekem olyan tippem van, hogy az alapsémákban vannak olyan beállítási funkciók, amit te az egyéni menüben nem tudsz úgy beállítani, hogy ugyan olyan legyen, ezért lehet jobb a kép/bevilágítás. Lehet ez placebo, de próbálkoztam és nekem ez jött le. Pl az input lag, ami a game módban a legjobb tudomásom szerint, és sztem te azt nem tudod olyanra beállítani egyeni módban.
-
padi68
senior tag
Szia ! A tegnapi leveleimben találsz néhány infót, hogy mikor melyik panel a jobb ( VA, IPS ) és a 31850 es levélben ajánlatokat. Ott 49 es méretek szerepelnek, de 43 asban szinte ugyanazok az adatok és árban is csak minimális különbség van. Ha elfér, akkor szerintem inkább 49 est vegyél.
Hamarosan jönnek a 2019 es tévék és a tavalyiak még olcsóbbak lesznek .
[link]
[link]
Üdv.köszönöm a segítséget!
-
wwhy
veterán
Szia ! A tegnapi leveleimben találsz néhány infót, hogy mikor melyik panel a jobb ( VA, IPS ) és a 31850 es levélben ajánlatokat. Ott 49 es méretek szerepelnek, de 43 asban szinte ugyanazok az adatok és árban is csak minimális különbség van. Ha elfér, akkor szerintem inkább 49 est vegyél.
Hamarosan jönnek a 2019 es tévék és a tavalyiak még olcsóbbak lesznek .
[link]
[link]
Üdv.Némi ötlet erre

158cm felett.Fontos a web, ezért zárom ki a Tizent, szívtam vele rendesen /UE55KU6092U/, űrlapokat nem tudtam kitölteni stb.

-
AL
addikt
Szia ! A tegnapi leveleimben találsz néhány infót, hogy mikor melyik panel a jobb ( VA, IPS ) és a 31850 es levélben ajánlatokat. Ott 49 es méretek szerepelnek, de 43 asban szinte ugyanazok az adatok és árban is csak minimális különbség van. Ha elfér, akkor szerintem inkább 49 est vegyél.
Hamarosan jönnek a 2019 es tévék és a tavalyiak még olcsóbbak lesznek .
[link]
[link]
Üdv. -
Móncsa
aktív tag
Sziasztok!
A Tegnap megjott Sony KD-65XF7596 tv es sikerult beallitani (eleg konnyen ment, nagyon patent a menu). Az elso benyomasok igen meggyozoek, a hd adasok 4,5m rol is gyonyoruek, viszont a tobbi csatorna kepe mar nem tu eles. (Eddig Panasonic plazma tv volt, lehet ez a baj😆)
Szerencsere mar egyre tobb hd adas lesz, igy ez nem lesz zavaro.
Es vegre egy tv aminek jo hangja van. Rogton eszre vettem, hogy itt mar nem kell mindig bekapcsolni a JBL-t, sokkal jobban es szebben szol mint a regi tv.
A taviranyito hangvezerelt, jonak tunik, de ezt meg tanulni kell, a gyerekek imadjak! (Nekik konnyebb😬)
PS4-et radugva valami eszmeletlen, igy par ora “jaratas” utan, batran ajanlom mindenkinek!
✌️Spiler 1-2 -n az angol spanyol foci adása alatt milyen a kép?
-
AL
addikt
Szia ! Egy kicsivel drágábbak, de mindennap változnak az árak : a 31971 es levélben lévőket nézd meg és a táblázatban meg tudod nézni a Te készülékeidet is. Üdv
-
Aaron14
őstag
Érdekes, hogy ha beállítok egy csomó képfeljavító opciót, akkor láthatóvá válnak a bevilágítások. Ha Normal üzemmódban használom, akkor szép homogén a fekete. Ez mitől lehet?
-
Quqesz
nagyúr
Na még annyi, hogy rtings teszt alapján az 55x750f(nálunk ez a xf75xx) fekete egyenletessége gyengébb, mint az 55x850f(nálunk az xf 85xx)....szóval a direct led sem garancia...
-
Quqesz
nagyúr
Nekem az 55xf8505 van. Most normal beállítással használom a képet(plussz fullban megy a motionflow), nekem nincsen hiányérzetem VA/direct led után.
Jobbak a színei, valamint mozgások visszaadása jobb, és magasabb a fényereje is. De menj be pl egy MM-be, vigyél filmet és próbáld ki mind2t, az alapján dönts.( az xf85-ösben jobb a kijelző sztem)Bocs, nem volt időm szerkeszteni, mivel voltál már tesztfilmekkel menj vissza. Én néztem már sötétben sötét jelenetes filmet, nem volt vele baj.
-
Quqesz
nagyúr
Nekem az 55xf8505 van. Most normal beállítással használom a képet(plussz fullban megy a motionflow), nekem nincsen hiányérzetem VA/direct led után.
Jobbak a színei, valamint mozgások visszaadása jobb, és magasabb a fényereje is. De menj be pl egy MM-be, vigyél filmet és próbáld ki mind2t, az alapján dönts.( az xf85-ösben jobb a kijelző sztem) -
Salak
aktív tag
-
Zoló1981
tag
Sziasztok,
Bementünk megnézni a MM-ba egy Sony 55XF7596 képét és az eladó próbált rámotiválni egy Sony 55XF8505BAEP-re, ami most áfamentesen 250k.
Most így utólag olvasgatva elég felemás, meg gyenge értkeléseket olvasok róla..
Szerintetek érdemes az XF85-öt választani +50k-ért?
Köszi előre is!

Nem véletlenül drágább - a másikkal ellentétben valós 10 bites és 100 Hz-es...
-
Aaron14
őstag
Sziasztok,
Bementünk megnézni a MM-ba egy Sony 55XF7596 képét és az eladó próbált rámotiválni egy Sony 55XF8505BAEP-re, ami most áfamentesen 250k.
Most így utólag olvasgatva elég felemás, meg gyenge értkeléseket olvasok róla..
Szerintetek érdemes az XF85-öt választani +50k-ért?
Köszi előre is!

Az elsőnek direkt LED-es megvilágítása van, a másodiknak edge LED. Tehát elvileg a drágábbnak kisebb a kontrasztja. Én a 7596-ot venném, nekünk is az van.
-
Salak
aktív tag
Sziasztok,
Bementünk megnézni a MM-ba egy Sony 55XF7596 képét és az eladó próbált rámotiválni egy Sony 55XF8505BAEP-re, ami most áfamentesen 250k.
Most így utólag olvasgatva elég felemás, meg gyenge értkeléseket olvasok róla..
Szerintetek érdemes az XF85-öt választani +50k-ért?
Köszi előre is!

-
Petke07
csendes tag
-
Gaboo007
aktív tag
Sziasztok!
Kérnék egy kis segítséget. 60-65" méretben szeretnék TV-t vásárolni 250.000Ft-ig. Előre is köszönöm a válaszokat!
Három típust találtam:
Sharp LC-60UI9362E
Sony KD-65XF7005
Samsung UE65NU7172 -
StLui
veterán
Szia!
Telekom-tol van, nekunk igy jobb volt.
Viszont most mergelodok...eddig sportot (focit) nem neztem rajta, de ma Classico van!
Spiler2 adja nalunk, valami borzaszto a kepminoseg (nem HD). A ladba a hosszu inditasoknal megakad, a gyors mozgasokat nagyon rosszul adja vissza! 😏 (pont ez miatt valasztottam ezt, hiszen allitolag jobban adja vissza a VA paneles a gyors mozgast)
Atkapcsolva HD sport1re ahol NHL van, tovabbra is gyonyoru, minden rendben.
Ezek szerint a Sony-nal nagyon nem mindegy, hogy van e HD!
✌️A gyors mozgást a 100-120hz adja vissza
-
padi68
senior tag
Sziasztok, 5 éves lg sajnos alaplapos lett
150-175k környékén milyen tv ajánlott? max 50" de inkább43"
uhd-n kívül másra nincs nagyon szükség ( jó kép legyen )köszönöm
-
Petke07
csendes tag
Szia!
Telekom-tol van, nekunk igy jobb volt.
Viszont most mergelodok...eddig sportot (focit) nem neztem rajta, de ma Classico van!
Spiler2 adja nalunk, valami borzaszto a kepminoseg (nem HD). A ladba a hosszu inditasoknal megakad, a gyors mozgasokat nagyon rosszul adja vissza! 😏 (pont ez miatt valasztottam ezt, hiszen allitolag jobban adja vissza a VA paneles a gyors mozgast)
Atkapcsolva HD sport1re ahol NHL van, tovabbra is gyonyoru, minden rendben.
Ezek szerint a Sony-nal nagyon nem mindegy, hogy van e HD!
✌️ -
bAtt001
addikt
Sziasztok!
A Tegnap megjott Sony KD-65XF7596 tv es sikerult beallitani (eleg konnyen ment, nagyon patent a menu). Az elso benyomasok igen meggyozoek, a hd adasok 4,5m rol is gyonyoruek, viszont a tobbi csatorna kepe mar nem tu eles. (Eddig Panasonic plazma tv volt, lehet ez a baj😆)
Szerencsere mar egyre tobb hd adas lesz, igy ez nem lesz zavaro.
Es vegre egy tv aminek jo hangja van. Rogton eszre vettem, hogy itt mar nem kell mindig bekapcsolni a JBL-t, sokkal jobban es szebben szol mint a regi tv.
A taviranyito hangvezerelt, jonak tunik, de ezt meg tanulni kell, a gyerekek imadjak! (Nekik konnyebb😬)
PS4-et radugva valami eszmeletlen, igy par ora “jaratas” utan, batran ajanlom mindenkinek!
✌️Honnan vetted ha szabad kérdezni? Én is ezzel a típussal szemezek most, alzán elég jó áron is van csak nem tudom mennyire megbízható bolt garancia tekintetében, vagy megéri-e a felárat a media vagy extremedigital

-
bipet
tag
A q8 mennyibe került látható a különbség a q6 mellett?
-
Worlynox
csendes tag
Pólus MM-ben van mindegyik. q6, q8, xf9005. Én eddig Q6-ban gondolkodtam és az itteni ajánlások miatt néztem meg az xf9005-öt is. Nem tudtam még dönteni. Kipróbálom AL tanácsát a mintafilmmel, addig olvasgatok még teszteket meg véleményeket szintén az ő tanácsára.
-
bipet
tag
Köszönöm szépen a linkeket.
Ma voltam megnézni a tv-ket és amennyire nem szemből nézzük ott még a VA paneles is jó.Még egy kérdésem lenne. 31992-ben írtad, hogy a 9005 a legjobb elérhető áru sony. Ez azt jelenti, hogy a
Sony65XF9005 megéri a 70kt a Q6-os képest és a plusz 40k-t a 8305 és 8505-höz képest ?Ahogy elnézem ugyan azt nézzük te melyiket láttad a legjobbnak? Én a samsungból a q8 néztem az nem volt az mm ben
-
StLui
veterán
Annyi, hogy most épp a 9005 van akcióban, és a 85 nincs, de azok az árak futnak amiket írtam. 100 a valós különbség. Vársz 1-2 napot ha most épp nincs, és megint 350 lesz a 85-ös, és lehet akkor éppen 500 a 90-es, de az se valós különbség
-
Worlynox
csendes tag
-
Worlynox
csendes tag
-
AL
addikt
-
qtasó
csendes tag
Ha valakit érdekel a MM-ban az LG 55SK8500PLA most csak 234.999 Ft

-
AL
addikt
Szia ! Jól írta mert 65 ös méretben a 9005 ös 450, a 8505 ös, pedig 400 ezer jelenleg. Üdv.
Új hozzászólás Aktív témák
-
32100 - 32001
106093 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 33901 33900 - 33801 33800 - 33701 33700 - 33601 33600 - 33501 33500 - 33401 33400 - 33301 33300 - 33201 33200 - 33101 33100 - 33001 33000 - 32901 32900 - 32801 32800 - 32701 32700 - 32601 32600 - 32501 32500 - 32401 32400 - 32301 32300 - 32201 32200 - 32101 32100 - 32001 32000 - 31901 31900 - 31801 31800 - 31701 31700 - 31601 31600 - 31501 31500 - 31401 31400 - 31301 31300 - 31201 31200 - 31101 31100 - 31001 31000 - 30901 30900 - 30801 30800 - 30701 30700 - 30601 30600 - 30501 30500 - 30401 30400 - 30301 30300 - 30201 30200 - 30101 30100 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- TV & Audió
- Milyen TV-t vegyek?
- (kiemelt téma)
- Hibátlan, dobozzal - Samsung 50" AU9000 Crystal UHD 4K Smart TV
- SAMSUNG (SP-LFF3CLAXXXE) DLP SMART PROJEKTOR ! UJ MODELL! AKCIÓ!
- LG 77C5 - 77" OLED evo - 4K 144Hz - 0.1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync - HDMI 2.1 - A9 Gen8 CPU
- LG 83B5 - 83" OLED - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - PS5 és Xbox Ready
- SAMSUNG (QE65S95FAT) 165CM 4K OLED 144HZ SMART 2025 CSÚCS TV! AKCIÓ!
- Apple iPhone 14 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Kihagyhatatlan áron DELL XPS 13 9310 /i5-1135G7/8 GB Ram/512 GB SSD/FHD+ IPS
- Telefon felváráslás!! iPhone 15/iPhone 15 Plus/iPhone 15 Pro/iPhone 15 Pro Max
- Dell Precision 7550,15.6",FHD,i7-10850H,16GB DDR4,512GB SSD,Quadro T2000 4GB VGA,WIN11, 2 KAMERA
- HP ProBook 445 G7 14" Ryzen 7 4700U, 16GB RAM, SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest





):




rainman72