- Fórumok
- TV & Audió
- Milyen TV-t vegyek?
- (kiemelt téma)
-
44100 - 44001
106113 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 45901 45900 - 45801 45800 - 45701 45700 - 45601 45600 - 45501 45500 - 45401 45400 - 45301 45300 - 45201 45200 - 45101 45100 - 45001 45000 - 44901 44900 - 44801 44800 - 44701 44700 - 44601 44600 - 44501 44500 - 44401 44400 - 44301 44300 - 44201 44200 - 44101 44100 - 44001 44000 - 43901 43900 - 43801 43800 - 43701 43700 - 43601 43600 - 43501 43500 - 43401 43400 - 43301 43300 - 43201 43200 - 43101 43100 - 43001 43000 - 42901 42900 - 42801 42800 - 42701 42700 - 42601 42600 - 42501 42500 - 42401 42400 - 42301 42300 - 42201 42200 - 42101 42100 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2023-12-13 02:30 Téma összefoglaló
TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)
Új hozzászólás Aktív témák
-
ginola
addikt
-
salapp
addikt
-
rainman72
Topikgazda
-
Kaba
veterán
A HDT által küldött emailt feltétlenül mutasd meg a futárnak,ha az esetlegesen akadékoskodna.Ebben az emailban szerepel,hogy neked mint átvevőnek kell ellenőrizned a termék épségét ,mivel a HDT az átvétel követően már nem vállalja a felelőséget.
-
ginola
addikt
Jöhetne akció 55-os valós 100 Hz VA prémium tv-re is

Minél több a zóna, annál kevésbé van blooming?
Sony XF9005 48 zóna vs. Hisense 55 U8QF 132 zóna..... -
AL
addikt
Szia. 200 körüli áron VA 100 Hz es a tavalyi Sony 49xg8396 és a drágább Sony 49xg9005 Kapható. A 9005 most 238 ezer az MM ben. Ez jobban megéri az árát, sokkal jobb TV.
49-es méretben a Samsung Q60 csak 50 Hz, de ezeket a DisplaySpec adattáblázatban ellenőrizheted. Üdv. -
rainman72
Topikgazda
49s tvk kikoptak,50sek vannak
Esetleg ez 49" de nem 120hz
Samu 49q60r -
rainman72
Topikgazda
-
tomp
félisten
Igen gondolom a 65-ös már ipari méretnek számít a szállításnál. Kibontást eleve beírtam a Telekom megjegyzésbe(megjegyzés a futár számára) így gondolom az rákerült a fuvarlevélre.
-
royal63
tag
Köszönöm szépen , más is szóba jöhet ilyesmi áron 49-50" uhd , ha tudsz ilyet ajánlani megköszönöm.
-
Kiskutya
veterán
Attól függ milyen árban szeretnél. Én 250be vettem a tcl 65c715 tévét. Én elégedett vagyok vele. Va panel 10bit dolby vision dolby atmos. Netflix HBO go megy. Én megítélésem szerint jó a mozgás PS4 is kiválóan mutat rajta.
-
Kaba
veterán
Régebben a GLS vitte az összes Telekomos Tv-t.Náluk van kártyás fizetés.A nagyobb Tv-ket sajnos már a HDT viszi.Náluk már nem fizethesz kártyával,viszont felbonthatod a dobozt(hivatkozni kell a szerződési feltételeikre).
-
Wolverine
félisten
Üdv!
Tv vásárlás előtt állok, az alábbi 3 készüléket néztem ki.
Philips 50pus6504.108.000.-
Lg 49um7050. 116.000.-
Lg 50um7450. 118.000.-
Melyiket lenne érdemesebb venni? (sok tv nézés [sok sportműsor] sok filmnézés vinchesterről, netflix is, kevesebb netezés és YouTube.
Esetleg ha mást ajánlanátok azt is megnézem.
Előre is köszönöm a válaszokat!További szép napot!
Ilyen áron szvsz a 7450 a három típusból, ha más nem jöhet szóba.
-
tween
őstag
Sziasztok!
Régen jártam már erre.
Tévét vennék.
Legyen 49-es, 100Hz minimum, 4K, VA panel, márka mindegy, valami ár/érték bajnok kellene.
Van most valami általatok favorizált? Nektek hiszek 😃
Köszönöm a választ! -
zsmboj
csendes tag
Udv urak!
Telekomtol vennek egy 55-65" kozotti TV-t, de en teljesen elvesztem a kinalatban. Van esetleg egy tuti tipp, melyik a legjobb ar/ertek aranyu?
Netflix/HBOGo Blue-ray filmek mennenek, egy vilagos nagy nappaliban.
Koszonom!
-
tomp
félisten
Telekom oldalán ott volt, hogy kp vagy bankkártya a futárnál. HDT levele meg, hogy nemnem.

-
Hunter2
addikt
az attól függ milyen futár, bizonyos futárcégeknél feláras hogy kártyával lehessen fizetni nála.
Tehát ha a webshop nem akar plusz költséget a kártyás fizetés miatt akkor nem fogsz tudni kártyával fizetni. -
tomp
félisten
-
royal63
tag
Üdv!
Tv vásárlás előtt állok, az alábbi 3 készüléket néztem ki.
Philips 50pus6504.108.000.-
Lg 49um7050. 116.000.-
Lg 50um7450. 118.000.-
Melyiket lenne érdemesebb venni? (sok tv nézés [sok sportműsor] sok filmnézés vinchesterről, netflix is, kevesebb netezés és YouTube.
Esetleg ha mást ajánlanátok azt is megnézem.
Előre is köszönöm a válaszokat!További szép napot!
-
Hunter2
addikt
A VIDAA rendszerrel megy a plex? mik a tapasztalatok?
-
ZephX
senior tag
Üdv,
Nekem a hasonló Philipsemnél volt nagyobb fényszivárgás, egy idő után megszoktuk. A másik lehetőség, hogy élsz az elállási jogoddal. Nekünk is hamarosan tv-t kell vennünk, de a Hisense-től én most távolodok. Megnéztem a 32-es kistesóját a minap és szomorúan tapasztaltam, hogy az egész egy matricázott oem cucc.
Szerintem a 43-as kategóriában igazi best-buy a Samsung TU széria, de a 7000-es, alap modellből nemsokára lesz csak utánpótlás a boltokban, de szerintem én várok. 95 ezerért már akciózta a bestbyte, úgy 1 hete. Az új 43-as UHD alap LG-t is megnéztem, de sajnos egyből észrevettem a bevilágosodást...
Hát annyira nem zavar. Nekem a Philiphsemen sokkal több volt és azt is megszoktam
Elvileg a Hisense 32-ese egy gagyibb darab, ha jól tudom az csak HD ready ráadásul. De ha azt mondod, hogy a hasonló méretű LG UHD-s tv is hasonló bevilágítással rendelkezik akkor nem töröm magam. -
Castell
aktív tag
Hali!
Nem rég vettem egy Hisense H40B5600 tv-t. A képpel meg úgy összeségében az egésszel elégedett vagyok. A betekintési szög nem a legjobb, de a panel típustól ez volt várható.
Viszont a széleken van bevilágítás. Az előző Pihipsemen is volt, csak itt kicsit határozottabb széle van. Egyes esetekben nem is látszik egyáltalán, inkább csak, ha világos tartalom van a képernyőn. Berakok pár fotót róla. Mit gondoltok, ez kategóriájában tűrhető? Szerintem látszani fog mire gondolok.Üdv,
Nekem a hasonló Philipsemnél volt nagyobb fényszivárgás, egy idő után megszoktuk. A másik lehetőség, hogy élsz az elállási jogoddal. Nekünk is hamarosan tv-t kell vennünk, de a Hisense-től én most távolodok. Megnéztem a 32-es kistesóját a minap és szomorúan tapasztaltam, hogy az egész egy matricázott oem cucc.
Szerintem a 43-as kategóriában igazi best-buy a Samsung TU széria, de a 7000-es, alap modellből nemsokára lesz csak utánpótlás a boltokban, de szerintem én várok. 95 ezerért már akciózta a bestbyte, úgy 1 hete. Az új 43-as UHD alap LG-t is megnéztem, de sajnos egyből észrevettem a bevilágosodást...
-
patrik189
csendes tag
-
ZephX
senior tag
Hali!
Nem rég vettem egy Hisense H40B5600 tv-t. A képpel meg úgy összeségében az egésszel elégedett vagyok. A betekintési szög nem a legjobb, de a panel típustól ez volt várható.
Viszont a széleken van bevilágítás. Az előző Pihipsemen is volt, csak itt kicsit határozottabb széle van. Egyes esetekben nem is látszik egyáltalán, inkább csak, ha világos tartalom van a képernyőn. Berakok pár fotót róla. Mit gondoltok, ez kategóriájában tűrhető? Szerintem látszani fog mire gondolok. -
rainman72
Topikgazda
Szia,
Pont itt egy videó róla: [link]
A németeké a márka és valahol a ködös EU-ban szerelik össze, szerintem sanszos, hogy valamelyik lengyel gyárban, ugyanis a dobozon az van, hogy "assembled in eu"
De török is lehet, arra is ráfogható, hogy made in eu...
Igazából a videó alapján külsőre nem túl rossz, a képi világból meg nem sok minden szűrődik le és kár, hogy a panelről nincs infó. További érdekesség, hogy a kereső német áruházakat nem hoz, leginkább cseh meg szlovák van. Árazás tekintetében kissé meredek, LG meg Samsung ár...
Köszi,a videót láttam ma már!
Az ára,hát mit is mondjak,125-130 jobb lenne!
Régebben van már az alzán,de lehet még senki nem vett belőle
-
AL
addikt
Sziasztok! Tv vásárláshoz kéne egy kis segítség, könnyű elveszni a sok hasonló típus között. 55-60 col okostv kerestetik 180-200 ezer forint környékén. A lakás elrendezése miatt nem mindig pont szemből lenne nézve szóval a jó betekintési szög lenne az egyik fő szempont. Ezesetben gondolom ips panel előnyt jelentene. Kérdésem az lenne hogy ilyen paraméterekkel mi lenne esetleg a bevált típus? Euronics kényelmes lenne, de ha úgy van netes rendelés is mehet. Ha van jack csatlakozó az nagyon nagy plusz lenne, de ha nincs az sem kizáró ok. Előre is köszönöm!

Szia. Nézd meg az LG 55UM7450et. IPS direct ledes. Ha androidost szeretnél, akkor Sony 55xg8096 szintén IPS.
Üdv. -
Castell
aktív tag
Valaki tálálkozott már ilyennel élőben? [Metz 55MUB8000]
Szia,
Pont itt egy videó róla: [link]
A németeké a márka és valahol a ködös EU-ban szerelik össze, szerintem sanszos, hogy valamelyik lengyel gyárban, ugyanis a dobozon az van, hogy "assembled in eu"
De török is lehet, arra is ráfogható, hogy made in eu...
Igazából a videó alapján külsőre nem túl rossz, a képi világból meg nem sok minden szűrődik le és kár, hogy a panelről nincs infó. További érdekesség, hogy a kereső német áruházakat nem hoz, leginkább cseh meg szlovák van. Árazás tekintetében kissé meredek, LG meg Samsung ár...
-
Wolverine
félisten
Ami kb. belefér a keretedbe és tud Bluetootht, az az LG 32LM6300PLA, vagy ha nem kell a Full HD-s felbontás, akkor az LG 32LM630BPLA.
-
Kiskutya
veterán
-
rainman72
Topikgazda
Valaki tálálkozott már ilyennel élőben? [Metz 55MUB8000]
-
DGerg
csendes tag
Sziasztok! Nagymamámnak szeretnék venni születésnapjára egy TV-t 30" méretig és 80 ezer forintig. Egyetlen egy kritérium van, hogy bluetooth hangszórót hozzá tudjunk csatlakoztatni amit közel tud rakni magához. Ti mit ajánlanátok? Ilyen alap elvárásoknál lehet rosszat kifogni?
-
tomp
félisten
-
Kiskutya
veterán
EZ igaz, a C715 nem egy rossz TV. De csak 50 Hz, játékhoz szerintem nem a legjobb. Q70T 120 Hz és HDMI 2.1. Persze a C715 mellett pedig az áll, hogy még a 65 colos is jóval olcsóbb, mint a samuból az 55 colos.

Mégnézném szívesen 100hz-én milyen egy játék mert én semmi problémát nem látok 50hz-en se.
-
Kiskutya
veterán
-
rainman72
Topikgazda
-
tomp
félisten
-
totalwarrior
tag
EZ igaz, a C715 nem egy rossz TV. De csak 50 Hz, játékhoz szerintem nem a legjobb. Q70T 120 Hz és HDMI 2.1. Persze a C715 mellett pedig az áll, hogy még a 65 colos is jóval olcsóbb, mint a samuból az 55 colos.

-
AL
addikt
Szia. A Samsung Qled VA paneles. Ebből 55 ös méretben az idei Q60T a leggyengébb, mert csak 50 Hz es. A tavalyi 55Q60R még 100 Hz es volt. A mostani 55Q70T van azon a szinten. Az LG tavalyi SM szériája a nanocellás, az ideieket még nem láttam. Ezek IPS kijelzősek. Ebből 55 -ös méretben az SM8050 és a 8200 a leggyengébb, ezek szintén csak 50 Hz. Üdv.
-
rainman72
Topikgazda
Én úgy tudom, hogy körülbelül 15-20 ms. A jelenleg kapható TV-k közül én is játékra tervezek venni valamit, úgy néz ki a Q70T lesz a befutó. Persze tudom hogy nem olyan jó mint a tavalyi Q70R, de Telekomtól szeretnék vásárolni és ott ezt lehet kapni most. Megjegyzem elég gyér a választék és brutálisan drága minden.
Ha Telekom és alacsony input lag akkor a TCL C715 is szóba jöhet
Igaz nem Samu Qled!
De annak aki olcsobb tvben gondolkozik annak jó lehet!
[link] -
psajti
aktív tag
Sziasztok! Tv vásárláshoz kéne egy kis segítség, könnyű elveszni a sok hasonló típus között. 55-60 col okostv kerestetik 180-200 ezer forint környékén. A lakás elrendezése miatt nem mindig pont szemből lenne nézve szóval a jó betekintési szög lenne az egyik fő szempont. Ezesetben gondolom ips panel előnyt jelentene. Kérdésem az lenne hogy ilyen paraméterekkel mi lenne esetleg a bevált típus? Euronics kényelmes lenne, de ha úgy van netes rendelés is mehet. Ha van jack csatlakozó az nagyon nagy plusz lenne, de ha nincs az sem kizáró ok. Előre is köszönöm!

-
totalwarrior
tag
Én úgy tudom, hogy körülbelül 15-20 ms. A jelenleg kapható TV-k közül én is játékra tervezek venni valamit, úgy néz ki a Q70T lesz a befutó. Persze tudom hogy nem olyan jó mint a tavalyi Q70R, de Telekomtól szeretnék vásárolni és ott ezt lehet kapni most. Megjegyzem elég gyér a választék és brutálisan drága minden.
-
Kiskutya
veterán
-
rainman72
Topikgazda
-
f4lcon
addikt
-
rainman72
Topikgazda
-
Kiskutya
veterán
-
rainman72
Topikgazda
-
asdf_
veterán
"de megfogott az 5 év gari, akkor azt mondta, hogy az sem úgy van ahogy gondolná az ember, mert a szervizelő cég ki sem jön, a felhasználónak kell gondoskodnia a szervizbe történő eljuttatásról."
Ha esetleg még úgy alakul, hogy találkozol ezzel az eladóval, akkor én üzenem neki (és az áruház üzemeltetőjének is), hogy nagyon téved!
Már önmagában bosszantó, hogy ilyen téves információt adnak neked, de ha a gyakorlatban is így állnak hozzá, az már komoly probléma!
Ebben a hozzászólásban leírtam, hogy miért.
Álljatok ki magatokért, olvassatok utána a fogyasztói jogaitoknak, és legyetek tudatos fogyasztók!

"a belépő árkategóriában a Samsung/LG készülékekről is csak rosszat lehet elmondani."
A Samsung kapcsán ez valóban igaz. Az utolsó igazán jó sorozata a "KS" volt. Azt követően (sőt már azzal egy időben) fokozatosan vitték lejjebb a minőséget az adott "számozási" kategórián belül.
Ez odáig vezetett, hogy a 6xxx, 7xxx szériáik a régebbi 4xxx, 5xxx szériáik minőségét nem érik el. Ehhez jön még a "panel-lottó". (Adott szérián belül, bizonyos típusokhoz 3 féle beszállító, akár három féle panelját használják fel. Ami nem lenne gond, ha technológiailag azonos, és egyező képminőséget produkáló panelekről lenne szó. Ám nem így van.)
Az LG esetében pedig éppen az a jó, hogy ők teljesen lineárisan "skálázzák" az egyes szériáikat nagyon rég óta.
Ha eldöntötted, hogy LG tévét vásárolsz, akkor azt érdemes választanod, amely az általad meghatározott anyagi kereten belül a legmagasabb számozású.

"
300 ezer alattnincsencivil felhasználásratökéletes tv..."Így helyes.

Csak olyan televízió létezik, amely a pénztárcádhoz, és az egyéni preferenciáidhoz mérten számodra a lehető legjobb választás. Ilyet azért tudsz találni.
Bocsanat, hogy 3 hónappal ezelőttire válaszolok megahosszan, de most futottam bele, és nagy mellénnyel teljesen rosszat ír, a téma Hitachi 5 év gari:
"de megfogott az 5 év gari, akkor azt mondta, hogy az sem úgy van ahogy gondolná az ember, mert a szervizelő cég ki sem jön, a felhasználónak kell gondoskodnia a szervizbe történő eljuttatásról."
Ha esetleg még úgy alakul, hogy találkozol ezzel az eladóval, akkor én üzenem neki (és az áruház üzemeltetőjének is), hogy nagyon téved!
Már önmagában bosszantó, hogy ilyen téves információt adnak neked, de ha a gyakorlatban is így állnak hozzá, az már komoly probléma!
Ebben a hozzászólásban leírtam, hogy miért.
Álljatok ki magatokért, olvassatok utána a fogyasztói jogaitoknak, és legyetek tudatos fogyasztók!
A jelenleg érvényes jogszabály 10e Ft. feletti televíizióra 1, azaz EGY év kötelező jótállást ír elő, ekkor vonatkozik rá az, hogy a 10 kilónál nehezebb készüléket (a kérdéses TV 11,4 kiló) a helyszínen kell javítani, vagy ha ott nem lehet, akkor a jótállásra kötelezett, vagy teljesítési segédje (magyarul: a bolt vagy a szerviz) gondoskodik az oda- és visszaszállításról. Az ezt az egy évet követő, ÖNKÉNT, a jogszabálytól a vevő részére pozitívan eltérően adott további 4 év önkéntes jótállás feltétele minden további nélkül lehet az, hogy nincs helyszíni javítás, nincs furikázás, hanem tessék szépen bevinni a szervizbe. Ruppótlannak ruppótlan, de teljesen jogszerű. Hűtőknél is adnak 5 meg 10 év kompresszorgaranciás készüléket, aztán a kisbetűben ott van, hogy egyetlen dolog van ingyen, a kompresszor. Sem ia kiszállás, semi a munkadíj, sem a hűtőközeg nem tartozik ebbe bele (tehát úgy 25 ezerről indul kb. a történet).
Fentiekhez az is hozzátartozik, hogy amennyiben az első év jótállás feltételei (melynek feltételeit jogszabály írja elő), és a további önként adott évek jótállási feltételei (melyet jogszabály nem szabályoz, így azok lesznek a feltételek, melyet a papírra vésnek), tehát ha ezek a feltételek eltérnek, akkor természetesen semmi esetben nem lenne szabad ezt a készüléket 5 év jótállásosnak feltüntetni és hirdetni, hanem minimum 1+4 év korlátozott, de inkább 1 év jogszabály szerinti + 4 év korlátozott jótállásosnak, és termésuetesen a korlátos jótállás korlátjait ismertetni is kellene.
Ugyanakkor -hogy ellentmondjak magamnak-, ha egy bolt akkora barom, hogy egy olyan terméket, melynek gyártói jótállási jegyén 1+4 év van, a webshopjában 5 év garisnak reklámoz (que az összes notebook-reklám, amik 3 év garisnak hazudnak a valóságban 1+2 év garis termékeket), az természetesen fogyasztó megtévesztése, és GVH pozitív történet (a szomorú része a dolgonak viszont az, hogy ha utólag a vevő nem tudja bizonyítani, hogy 5 évet ígértek, akkor nem a reklám, hanem a papírok lesznek az alapjai a számonkérhetőségnek, ergo ha van egy számla, amin NEM szerepel az 5 év, és emellé a gyártói jótállási 1+4-et r, akkor ez lesz a megkötött szerződes része, és nem lehet kisajtolni a boltból, hogy helló, te öt évet ígértél, ha emellé volt olyan hülye a bolt, hogy a számlára is ráírta, hogy 5 év jótállás, akkor viszont a tanácsnak megfelelően a vásárlás helyén bátran verhetjük az asztalt, hogy elromlott, tessék szépen elvinni (de a tanács abból a szempontból még mindig hibás, hogy jogszabályokat idéz olyan esetre, időpontra, amit jogszabály már NEM szabályoz)
Lehet még az az eset is, hogy a Hitachi 5 év teljeskörű jótállást biztosít és a boltban mondtak totál hülyeséget, ebben az esetben feleslegesen koptattam a billentyűzetet és tekintve, hogy a forgalmazói reklámképeken a TV-kre rakott 5 év garancia logó mellett nincs kiscsillag, erre egész nagy esély van. -
salapp
addikt
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék tőletek kérni TV vásárlással kapcsolatban.

Hamarosan új lakásba költözünk a párommal, és felmerült, hogy a mostani TV-ket lecserélnénk a költözéssel.
A szoba adottságait/nézési távolságot figyelembe véve 55" OLED TV-ben gondolkodunk, a mezőnyt két TV-re szűkítettük le:
1. Panasonic VIERA TX-55GZ950E
- Előny: Tesztek és személyes megtekintés után ennek (nem sokkal de) jobban tetszett a képe az LG-hez képest. Nem tudom, hogy ez csak a bolti viszonyok között volt-e így vajon... (csak a reklám videókat néztük)
- Hátrány: Nincs HBO GO alkalmazás, (de ezt megoldjuk Apple TV 4K-val) Kissé fapados menürendszer, alkalmazásbolt se túl bő. (mondjuk sok alkalmazást nem tervezünk letölteni...)2. LG OLED55B9PLA
Előny: Nagyon szép/jó smooth OS, magic remote egy elég jó dolognak tűnik
Hátrány: Panasonichoz képest picit gyengébbnek tűnik (nyilván nem kategóriákkal, 1-2 hajszállal) a képminőség(Persze mindkét TV lenyűgöző kontrasztot produkál
)Kérdéseim, összesen 3 DB:
1. Ti melyiket választanátok és miért a kettő közül?
2. Most mindkettő ilyen 399-407k körül mozog árban... tudom senki se jós de: szerintetek ezeknek az ára mehet még ennél lejjebb? Vagy érdemes lecsapni most, mielőtt még végles elfogy? (ugye mindkettő tavalyi modell)
3. Mindenképp szeretnénk +3 év garit vásárolni. (gyári plusz 3 év egyikre se elérhető) Euronics és Edigital feltételeit olvastam el a plusz garanciáról (amit kvázi egy biztosító kínál) Neten olvasni rémtörténeteket ezekről... valóban megbízható ez, ha szükség van rá? Nem csak "placebó", és ál biztonságot ad?
Alzánál tűnik ez a plusz 3 év garancia a legdrágábbnak, de egyben a legrugalmasabbak a feltételek (Alza üzletbe kell bevinni, onnan nem küldik el sehová, szinte egyből van javírás/visszatérírés) míg a több cégnél (Euronics, Edigital) el kell vinni ide-oda. Euronincs esetén valami Fény-hang kft-hez, aminek google-ön 2.2 az értékelése, kb 70% az értékeléseknek 1 csillag, sokan írták, hogy hetekig semmi nem történt a TV-vel... vagy felajánlottak egy sokkal gyengébb TV-t.
Na ezt a 3. kérdést elhúztam
Röviden tömören: Van-e értelme, (és ha igen melyik cégnél) kötni 3 éves plusz garanciát? Valakinek ebben tapasztalata?Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!
t+1 a GZ950-re
-
Jorgi Kormi
senior tag
Köszönöm, hogy felhívtad erre a figyelmem!

Megnéztem a topicot, pont ennél a pana mondellnél írták, hogy kikapcsolt állapotban lefut a szükséges “tisztítás”.
Egyébként pedig TV adást (esetleges logo/12-es karika beégés veszély) elvétve nézünk (havi max 5-10 órát) illetve egyéb statikus tartalom sem jellemző. Netflix/HBO GO/PLEX-en keresztül nézünk filmeket/sorozatokat. (Játékra sem lesz használva a TV)
Én is gondolkodom a Pana 65gz950-en , ha ismét leakcióznák 500eFt-hez közeli árhoz , talán elgondolkodnék rajta. Viszont 2021-től 3 év lesz a 300eFt feletti tévéknél a kötelező jótállás , azért ezt érdemes mérlegelni .
Én is még erősen gondolkodom azon , hogy az idén vagy inkább január környékén cserélném le a tévémet. ( Abban az időszakban/január, február, március, április/ a 2020-as tévéket kezdik kiszórni akciókban , igaz a gz950-es az 2019-es. Az utódja , ha jól tudom a hz980-as .) -
ginola
addikt
Sziasztok
Tv mögé keresek valami világítást, ami pihenteti a szemet, ki mit ajánlana, használ?
-
akosar
tag
Mielőtt oled tévét veszel , kicsit olvass az oled topicban is erről a technikáról : előnyök és hátrányok. Az esetleges beégésre a plussz garancia nem jó .
Köszönöm, hogy felhívtad erre a figyelmem!

Megnéztem a topicot, pont ennél a pana mondellnél írták, hogy kikapcsolt állapotban lefut a szükséges “tisztítás”.
Egyébként pedig TV adást (esetleges logo/12-es karika beégés veszély) elvétve nézünk (havi max 5-10 órát) illetve egyéb statikus tartalom sem jellemző. Netflix/HBO GO/PLEX-en keresztül nézünk filmeket/sorozatokat. (Játékra sem lesz használva a TV)
-
Jorgi Kormi
senior tag
Köszi a választ és a linket!
Ettől kicsit tartok:Termék állapota: A gyári csomagolás bontott, a termék sérülés- és karcmentes. A készülék üzembe helyezett, kipróbált. Jótállás, kellékszavatosság: 18 hónap kellékszavatosság.
A termékre a 60 napos visszavét feltételei nem érvényesek! A termékre cseregarancia nem biztosított!
Gondolom erre plusz 3 év garancia se vehető...Mielőtt oled tévét veszel , kicsit olvass az oled topicban is erről a technikáról : előnyök és hátrányok. Az esetleges beégésre a plussz garancia nem jó .
-
Tusi22
újonc
Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni. Új tv vásárlás előtt állok. 65 colos az elképzelés és 350 ezer forintalis összeget tudnék rászánni
Lg tvt nem szeretnék TCL és Samsung között megy a dilemma. Tudnátok e ajánlani típust!?
előnyt jelent a Dolby Vision esetleg QLed ha belefér
előre is köszönöm a tippeket
-
Aflamin
tag
Szia . Az Általad írt tévék mind VA kijelzősek, tehát főleg szemből jó a képük.
Oldalról már torzulhatnak a színek. Tegnapi levelemben olvashatsz a panelekről.
Samsung QE55Q60RA
Ez szintén VA paneles, de már 100 Hz es ( jobb mozgásmegjelenítés ).
Az üzleteket nem ismerem, nem tudom, hogy melyik megbízható, érdeklődjél ( nehogy javított , vagy bemutató darab legyen ).
Az RA végű a tavalyi a jó, az idei TA betűjelzésű gyengébb.
Ha oldalról is nézitek IPS kijelzős kell. Üdv.Köszi, megtekintem.
Qled vs NanoCell ?
-
AL
addikt
Szívesen. Azt nem tudom, hogy Outletesre lehet e + garanciát venni, ha azt akarod megvenni előtte érdeklődjél. Az a mínusz fél év ( csak 18 hónap garancia ) is visszatartó erő.
Általában hétvégeken szoktak akciók lenni, érdemes körülnézni és talán az MM üzletekben is van olcsóbb ( nem bemutató darab ). Az MM üzletek árai másak, mint a neten.
Én mindenre veszek az utóbbi időben + garanciát. Az előző oledre is vettem, de az még a gyári garancia idejében romlott el, így a csereutalványt felmutatva az MM - ben visszaadták a + garancia árát.
Eddig még csak a Sony + garanciáját használtam fel ( szerencsére ), ott a 4. évben kaptam vásárlási utalványt és vettem új készüléket.
Panánál jó még a stabil középtalp is, nem a mostani "divatos tüskeláb".
Üdv. -
AL
addikt
Szia . Az Általad írt tévék mind VA kijelzősek, tehát főleg szemből jó a képük.
Oldalról már torzulhatnak a színek. Tegnapi levelemben olvashatsz a panelekről.
Samsung QE55Q60RA
Ez szintén VA paneles, de már 100 Hz es ( jobb mozgásmegjelenítés ).
Az üzleteket nem ismerem, nem tudom, hogy melyik megbízható, érdeklődjél ( nehogy javított , vagy bemutató darab legyen ).
Az RA végű a tavalyi a jó, az idei TA betűjelzésű gyengébb.
Ha oldalról is nézitek IPS kijelzős kell. Üdv. -
akosar
tag
Szia . + garanciát és biztosítást csak személyesen lehet venni az MM üzletekben.
Ha neten megveszed, akkor a blokkal ( számlával ) együtt kell bemenni a legközelebbi MM vevőszolgálatához.
Ha az Oled topickba ellátogatsz sokat olvashatsz róluk. Ott az LG tulajok vannak többségben, de mindkettőről vannak vélemények.
Nekem 55GZ950 van. Nagyon szép kép és hang jellemzi. Olyan jó a gyári beállítás, hogy szinte hozzá sem kell nyúlni. Csodás élethű színek. Rengeteg állítási lehetőség.
A hangja is vetekszik egy alap hangprojektoréval.
Amit ajánlottak az már használt, nem tudni, hogy mennyit volt üzemben és van e valami baja.
Ha ezt veszed meg tudod nézni hogy mennyit használták. Távirányítóval lehet megnézni . Ennek menete :
Üzemóra : menü - súgó - rendszerinformáció - állapot 4 sor.
Ott az Első szám az Üzemóra és második a ki bekapcsolva darabszáma.
Üdv.Köszi!

Akkor 2 szavazat a panára!
Valami tapasztalat neked vagy valakinek a plusz garanciáról?
-
AL
addikt
Szia . + garanciát és biztosítást csak személyesen lehet venni az MM üzletekben.
Ha neten megveszed, akkor a blokkal ( számlával ) együtt kell bemenni a legközelebbi MM vevőszolgálatához.
Ha az Oled topickba ellátogatsz sokat olvashatsz róluk. Ott az LG tulajok vannak többségben, de mindkettőről vannak vélemények.
Nekem 55GZ950 van. Nagyon szép kép és hang jellemzi. Olyan jó a gyári beállítás, hogy szinte hozzá sem kell nyúlni. Csodás élethű színek. Rengeteg állítási lehetőség.
A hangja is vetekszik egy alap hangprojektoréval.
Amit ajánlottak az már használt, nem tudni, hogy mennyit volt üzemben és van e valami baja.
Ha ezt veszed meg tudod nézni hogy mennyit használták. Távirányítóval lehet megnézni . Ennek menete :
Üzemóra : menü - súgó - rendszerinformáció - állapot 4 sor.
Ott az Első szám az Üzemóra és második a ki bekapcsolva darabszáma.
Üdv. -
akosar
tag
-
rainman72
Topikgazda
Köszi a választ és a linket!
Ettől kicsit tartok:Termék állapota: A gyári csomagolás bontott, a termék sérülés- és karcmentes. A készülék üzembe helyezett, kipróbált. Jótállás, kellékszavatosság: 18 hónap kellékszavatosság.
A termékre a 60 napos visszavét feltételei nem érvényesek! A termékre cseregarancia nem biztosított!
Gondolom erre plusz 3 év garancia se vehető...Én igy vettem pár hete egy Philips tvt,igaz olcsobb kategoria!
Viszont az is 40el olcsobb volt!
Plusz garira rá kell kérdezni vagy tedd kosárba ott lehet feladja!
A 14 napos elállás erre is vonatkozik! -
akosar
tag
Köszi a választ és a linket!
Ettől kicsit tartok:Termék állapota: A gyári csomagolás bontott, a termék sérülés- és karcmentes. A készülék üzembe helyezett, kipróbált. Jótállás, kellékszavatosság: 18 hónap kellékszavatosság.
A termékre a 60 napos visszavét feltételei nem érvényesek! A termékre cseregarancia nem biztosított!
Gondolom erre plusz 3 év garancia se vehető... -
rainman72
Topikgazda
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék tőletek kérni TV vásárlással kapcsolatban.

Hamarosan új lakásba költözünk a párommal, és felmerült, hogy a mostani TV-ket lecserélnénk a költözéssel.
A szoba adottságait/nézési távolságot figyelembe véve 55" OLED TV-ben gondolkodunk, a mezőnyt két TV-re szűkítettük le:
1. Panasonic VIERA TX-55GZ950E
- Előny: Tesztek és személyes megtekintés után ennek (nem sokkal de) jobban tetszett a képe az LG-hez képest. Nem tudom, hogy ez csak a bolti viszonyok között volt-e így vajon... (csak a reklám videókat néztük)
- Hátrány: Nincs HBO GO alkalmazás, (de ezt megoldjuk Apple TV 4K-val) Kissé fapados menürendszer, alkalmazásbolt se túl bő. (mondjuk sok alkalmazást nem tervezünk letölteni...)2. LG OLED55B9PLA
Előny: Nagyon szép/jó smooth OS, magic remote egy elég jó dolognak tűnik
Hátrány: Panasonichoz képest picit gyengébbnek tűnik (nyilván nem kategóriákkal, 1-2 hajszállal) a képminőség(Persze mindkét TV lenyűgöző kontrasztot produkál
)Kérdéseim, összesen 3 DB:
1. Ti melyiket választanátok és miért a kettő közül?
2. Most mindkettő ilyen 399-407k körül mozog árban... tudom senki se jós de: szerintetek ezeknek az ára mehet még ennél lejjebb? Vagy érdemes lecsapni most, mielőtt még végles elfogy? (ugye mindkettő tavalyi modell)
3. Mindenképp szeretnénk +3 év garit vásárolni. (gyári plusz 3 év egyikre se elérhető) Euronics és Edigital feltételeit olvastam el a plusz garanciáról (amit kvázi egy biztosító kínál) Neten olvasni rémtörténeteket ezekről... valóban megbízható ez, ha szükség van rá? Nem csak "placebó", és ál biztonságot ad?
Alzánál tűnik ez a plusz 3 év garancia a legdrágábbnak, de egyben a legrugalmasabbak a feltételek (Alza üzletbe kell bevinni, onnan nem küldik el sehová, szinte egyből van javírás/visszatérírés) míg a több cégnél (Euronics, Edigital) el kell vinni ide-oda. Euronincs esetén valami Fény-hang kft-hez, aminek google-ön 2.2 az értékelése, kb 70% az értékeléseknek 1 csillag, sokan írták, hogy hetekig semmi nem történt a TV-vel... vagy felajánlottak egy sokkal gyengébb TV-t.
Na ezt a 3. kérdést elhúztam
Röviden tömören: Van-e értelme, (és ha igen melyik cégnél) kötni 3 éves plusz garanciát? Valakinek ebben tapasztalata?Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!
tPana
[link] -
akosar
tag
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék tőletek kérni TV vásárlással kapcsolatban.

Hamarosan új lakásba költözünk a párommal, és felmerült, hogy a mostani TV-ket lecserélnénk a költözéssel.
A szoba adottságait/nézési távolságot figyelembe véve 55" OLED TV-ben gondolkodunk, a mezőnyt két TV-re szűkítettük le:
1. Panasonic VIERA TX-55GZ950E
- Előny: Tesztek és személyes megtekintés után ennek (nem sokkal de) jobban tetszett a képe az LG-hez képest. Nem tudom, hogy ez csak a bolti viszonyok között volt-e így vajon... (csak a reklám videókat néztük)
- Hátrány: Nincs HBO GO alkalmazás, (de ezt megoldjuk Apple TV 4K-val) Kissé fapados menürendszer, alkalmazásbolt se túl bő. (mondjuk sok alkalmazást nem tervezünk letölteni...)2. LG OLED55B9PLA
Előny: Nagyon szép/jó smooth OS, magic remote egy elég jó dolognak tűnik
Hátrány: Panasonichoz képest picit gyengébbnek tűnik (nyilván nem kategóriákkal, 1-2 hajszállal) a képminőség(Persze mindkét TV lenyűgöző kontrasztot produkál
)Kérdéseim, összesen 3 DB:
1. Ti melyiket választanátok és miért a kettő közül?
2. Most mindkettő ilyen 399-407k körül mozog árban... tudom senki se jós de: szerintetek ezeknek az ára mehet még ennél lejjebb? Vagy érdemes lecsapni most, mielőtt még végles elfogy? (ugye mindkettő tavalyi modell)
3. Mindenképp szeretnénk +3 év garit vásárolni. (gyári plusz 3 év egyikre se elérhető) Euronics és Edigital feltételeit olvastam el a plusz garanciáról (amit kvázi egy biztosító kínál) Neten olvasni rémtörténeteket ezekről... valóban megbízható ez, ha szükség van rá? Nem csak "placebó", és ál biztonságot ad?
Alzánál tűnik ez a plusz 3 év garancia a legdrágábbnak, de egyben a legrugalmasabbak a feltételek (Alza üzletbe kell bevinni, onnan nem küldik el sehová, szinte egyből van javírás/visszatérírés) míg a több cégnél (Euronics, Edigital) el kell vinni ide-oda. Euronincs esetén valami Fény-hang kft-hez, aminek google-ön 2.2 az értékelése, kb 70% az értékeléseknek 1 csillag, sokan írták, hogy hetekig semmi nem történt a TV-vel... vagy felajánlottak egy sokkal gyengébb TV-t.
Na ezt a 3. kérdést elhúztam
Röviden tömören: Van-e értelme, (és ha igen melyik cégnél) kötni 3 éves plusz garanciát? Valakinek ebben tapasztalata?Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!
t -
rainman72
Topikgazda
-
tomp
félisten
-
rainman72
Topikgazda
-
tomp
félisten
Az létezik, hogy a Telekom csak 1db 65C715-öt kapott? Az imént megjelent a Megrendelés gomb. Megrendeltem és újra nincs készleten de nekem hétfőn hozzák.
-
rainman72
Topikgazda
-
tomp
félisten
-
rainman72
Topikgazda
-
Aflamin
tag
-
fauv
őstag
-
Kiskutya
veterán
-
rainman72
Topikgazda
-
rainman72
Topikgazda
-
Kiskutya
veterán
-
Aflamin
tag
-
oliwwer
aktív tag
Sziasztok!
55 "-os tévét szeretnénk nappaliba, falra szerelve lenne. 4k kellene, mit ajánlanátok?
Kb 150 000ft lenne rá. Tudnátok több opciót is kuldeni? Elsősorban a szép kepminoseg cél.
Köszönöm!
-
ginola
addikt
Nekem 55-ben vagy a fenti Hisense vagy az XF9005.
Sony szerviz itt van a közelben, Hisense viszont nincs.......
Kíváncsi lennék képminőségben jobb e a nagy múltú Sony, de áruházi körülmények között összehasonlítani nem lehet szerintem. Otthoni körülményekben lehetne. -
rainman72
Topikgazda
Raktáron van most már a Hisense 65U8QF a MM--ban!
Már csak egy akciot kell kivárni annak aki ebben gondolkodik! -
andrisms
aktív tag
Tiszteletem!
Kèrlek titeket, adjatok tanàcsot melyik volna jobb ebben az àr-èrtèk arànyban. Szülőknek lesz, nem fontos az Fhd, smart, 3d, mert nem èrdekli őket...(inkàbb a Farm, ahol èlünk ès tàrsai)
Kèpàtlòban ez a mèret lenne az ideàlis, de ha picit nagyobb sem akkora baj(102cm max,)
Èn ezeket talàltam, de ha van tanàcs, tapasztalat, kèrlek oktassatok ki! Ha jobbat tudtok mondani, azt is megnèzem, a keret rà olyan 85e max Ft.Lg 32LB550U
Sharp LC-32LE154V
Samsung UE32EH4003
Hàlàs köszönetem!
Sziasztok!
2 ajánlásra lenne szükségünk:
1) Szülőknek szeretnénk TV-t venni. Leginkább TV-t néznek rajta, filmek, max Youtube.
Panasonic (asszem 43"-os) plazmát váltana. Én személy szerint Samsung párti vagyok, de nem zárkózunk el mástól sem.-keret: 150e Ft
-Panel: VA párti vagyok, de nem zárkózok el egy jobb IPS-től sem.
-4K
-49" vagy felette
-Youtube legyen rajta, többi nem érdekes. Jelenleg 50MU6102-őm van, de volt webOS-es TV-m is, így egyiktől sem zárkózom el. AndroidTV ilyen árkategóriában gondolom inkább szenvedés vagy nincs is.
-garancia: minél több, de legalább 2 év.
-jó rendszersebesség
Képminőségben abszolút elégedett vagyok az UE50MU6102-vel, kellemes csalódás volt annyi pénzért. Egyedül a YT nem tölt be néha, de újratelepítéssel megoldható. Hasonló képminőség jó lenne.2)Vagy másik opció: megkapják a mi TV-nk, akkor viszont valami QLED-est ajánljatok légyszi. Melyik a legolcsóbb, és melyik a legjobb ár/értékű választás? Lehetőleg azért ésszerű határok közt, minimum 50". Nekünk filmek, sorozatok, Youtube. Fontos a rendszersebesség, Tizennél szerintem tök jó, webOS sem volt rossz, mikor LG-m volt, de nagyszülőknél új Thomson és pár éves Panasonic van, na azt nem tudom kivárni, rohadt lassú.
Köszönöm
-
fauv
őstag
Kicsit olvasgattam a TCL új TV-ről, 715 és 815 ről. Általánosságban nem írnak rosszat róluk, igaz nagyon kevés a tapasztalat még. Egy dologra kíváncsi leszek majd, hogy az EU -ba szánt TV-k, ugyan azzal a speccel jönnek majd mint US társaik, vagy hasonlóan a Samu-hoz, itt is lesz valami változás.
-
seria
tag
Nem sok feliratos filmet néztem eddig de nem tűnt fel semmi anomália. Hétvégén hazaérek és tüzetesebben megnézem.
A local dimming jól működik, de nem tudok különbséget tenni mert nem láttam még a sonyt otthoni viszonylatban. Annyi hogy papíron a hisense u8qf 132 zónában működik, a sonyban meg 42.
-
Jorgi Kormi
senior tag
Őt kell kérdezni ebben a témában : [link]
Én most szándékozom valamikor megnézni az egyik M.M-ban 65-ös méretben , mert most lett készleten több helyen is és össze akarom hasonlítani a Sony xf9005-tel . -
ginola
addikt
4 méterre inkább már 75 vagy annál nagyobb tévé ajánlott , 65-ös méretben 400eFt-ért samut még nem veszel tisztességes mínőségben , 429eFt-ért van 65q82r ( erről már írták itt a topicban) vagy alternatíva lehet a Hisense 65u8qf( 369 eFt , de rendszeresen akciózzák 330 környékén) és Sony 65xf9005 amit szintén rendszeresen akcióznak 370 környékén. Hisense és Sony némelyik nagyobb M.M-ban megnézhető , esetleg összehasonlítható. Sokan a Sony ezen típusára esküsznek , főleg 370eFt körüli áron.
A local dimming Hisense esetén milyen Sonyhoz képest?
Feliratok nem bloomingolnak? -
AL
addikt
Sziasztok!
Hálószobába szeretnénk egy TV-t. 90%-ban esti, sötétben történő filmnézés, sportműsorok. 0-15 fokos szögből nézve.
Igények:
- 43-as méret
- UHD felbontás
- 4k lejátszás médiaserverről (Jelenleg Twonky a másik TV miatt, de bármi szóba jöhet)Másodlagos igények:
- Keskeny kialakítás
- Fehér káva (ez a legutolsó szempont... ha véletlen van az ajánlott típusból)Ár: Max. 130ezer
Mit ajánlanátok? LG van a nappaliban, WebOS-t szeretjük, viszont ebben az árfekvésben nem nagyon látok keskeny LG Tv-t. Samsunggal egy 10 éves modelltől eltekintve nincs tapasztalatom, a többi márkával meg pláne

Köszönöm!Szia . Nem tudom mi számít Nálad keskenynek, mert szerintem mostanság mindegyik keskeny.
Ha VA paneles kell akkor Samsung 43TU8002, 8502. Ezeknek sötétben jobb a képe, de kisebb a betekintési szöge, de nincs DTS decodere.
Ha IPS kell, akkor LG 43MU7600, 7450, vagy Sony 43XG7096 ( nem androidos ).
Itt olvashatsz a panelekről [link] , [link]
Itt megtudod nézni, hogy melyik készülékbe milyen kijelző van és még sok egyéb adatot is láthatsz. [link]
Üdv. -
Jorgi Kormi
senior tag
4 méterre inkább már 75 vagy annál nagyobb tévé ajánlott , 65-ös méretben 400eFt-ért samut még nem veszel tisztességes mínőségben , 429eFt-ért van 65q82r ( erről már írták itt a topicban) vagy alternatíva lehet a Hisense 65u8qf( 369 eFt , de rendszeresen akciózzák 330 környékén) és Sony 65xf9005 amit szintén rendszeresen akcióznak 370 környékén. Hisense és Sony némelyik nagyobb M.M-ban megnézhető , esetleg összehasonlítható. Sokan a Sony ezen típusára esküsznek , főleg 370eFt körüli áron.
-
AL
addikt
Köszönöm az infókat! Szemből történő nézésre még az 1 méteres eltolás bele fér?
Szia. Az az 1 méter jobbra, vagy balra eltolás a képernyő közepétől attól fűggően számít, hogy milyen messze vagy a képernyőtől. Minél messzebb annál kevésbé. De a VA Panelek sem egyformák. Egyiknek jobb, másiknak meg kevésbé jó a betekintési szöge. Érdemes üzletben kipróbálni. Üdv.
-
rainman72
Topikgazda
-
ValeZole
csendes tag
Sziasztok,
T-nél most kerülhetett fel a TCL 55P715.
Egész jó kis tv-nek néz ki elfogadható áron.
Nincs valaki esetleg aki vett már ilyet? -
smoli
aktív tag
Sziasztok!
Kellene egy kis hozzáértői segítség.
Nappaliba szeretnék új TV-t, 65" méretben (Samsung QLED vonal preferált), 4 méter távolságból főleg film (Netflix és NAS) és sportműsorok nézésére, valamint játék, mivel tervben van a későbbiekben egy PS5 beszerzése is.
Keret kb. 400K
Köszi! -
NeO023
csendes tag
Sziasztok!
Hálószobába szeretnénk egy TV-t. 90%-ban esti, sötétben történő filmnézés, sportműsorok. 0-15 fokos szögből nézve.
Igények:
- 43-as méret
- UHD felbontás
- 4k lejátszás médiaserverről (Jelenleg Twonky a másik TV miatt, de bármi szóba jöhet)Másodlagos igények:
- Keskeny kialakítás
- Fehér káva (ez a legutolsó szempont... ha véletlen van az ajánlott típusból)Ár: Max. 130ezer
Mit ajánlanátok? LG van a nappaliban, WebOS-t szeretjük, viszont ebben az árfekvésben nem nagyon látok keskeny LG Tv-t. Samsunggal egy 10 éves modelltől eltekintve nincs tapasztalatom, a többi márkával meg pláne

Köszönöm! -
jurassor
csendes tag
Ugyan hozzáértő nem vagyok, azonban ugyanezeken vaciláltam. Sokat olvastam keresgéltem stb.
Nálam a Samsung lett a befutó, a képe élőben is szebb.
Azonban végül Qledet vettem (QE55Q60R), rábeszéltek a MM-ban, árban +35 re jött ki. Egyedül azért bánom hogy nem a TU8502 lett, mert az 55"-t én nagyon nagynak érzem pár nap után is.
Köszönöm, lehet nálam is a samu lesz.
-
ibizadance
csendes tag
Szia . Az előző levélben jelzett Samsung VA paneles, főleg szemből történő nézésre alkalmas. Oldalról már torzulnak a színek. Ha IPS t szeretnél, akkor a tegnapi 43976 -os levelemben találsz néhány tippet. Ha nem ismered a Paneleket ( VA, IPS), akkor olvasd el a fenti összefoglalót és a 43972 -es levelemben is van 2 cikk. Üdv.
Köszönöm az infókat! Szemből történő nézésre még az 1 méteres eltolás bele fér?
-
BoC1ka
senior tag
Heló!
Hozzáértők segítségét kérném, mert nem tudok dönteni az alábbi két tévé között:https://edigital.hu/led-televizio/samsung-ue50tu8502-crystal-uhd-smart-led-televizio-p743729
https://edigital.hu/led-televizio/lg-49sm8050plc-4k-uhd-nanocell-webos-smart-led-televizio-p762601
Főleg netflix, hbogo, néha egyéb filmek nézéséhez kellene. Melyik tűnik jobb választásnak szerintetek?
Köszi!
Ugyan hozzáértő nem vagyok, azonban ugyanezeken vaciláltam. Sokat olvastam keresgéltem stb.
Nálam a Samsung lett a befutó, a képe élőben is szebb.
Azonban végül Qledet vettem (QE55Q60R), rábeszéltek a MM-ban, árban +35 re jött ki. Egyedül azért bánom hogy nem a TU8502 lett, mert az 55"-t én nagyon nagynak érzem pár nap után is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
44100 - 44001
106113 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 45901 45900 - 45801 45800 - 45701 45700 - 45601 45600 - 45501 45500 - 45401 45400 - 45301 45300 - 45201 45200 - 45101 45100 - 45001 45000 - 44901 44900 - 44801 44800 - 44701 44700 - 44601 44600 - 44501 44500 - 44401 44400 - 44301 44300 - 44201 44200 - 44101 44100 - 44001 44000 - 43901 43900 - 43801 43800 - 43701 43700 - 43601 43600 - 43501 43500 - 43401 43400 - 43301 43300 - 43201 43200 - 43101 43100 - 43001 43000 - 42901 42900 - 42801 42800 - 42701 42700 - 42601 42600 - 42501 42500 - 42401 42400 - 42301 42300 - 42201 42200 - 42101 42100 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- TV & Audió
- Milyen TV-t vegyek?
- (kiemelt téma)
- Itt a Galaxy S26 széria: az Ultra fejlődött, a másik kettő alig
- OLED TV topic
- Autós topik
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- OLED monitor topic
- Milyen széket vegyek?
- Véletlenül leleplezte a következő Ryzen Theardripper kódnevét az AMD
- Parfüm topik
- Óra topik
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- További aktív témák...
- SAMSUNG (QE65Q90T) 165CM Q-LED 100HZ SMART PRÉMIUM LED TV ! AKCIÓ
- LG 75QNED86A3A 75 MiniLED QNED evo 4K 144Hz Garanciás
- SAMSUNG (QE65S95FAT) 165CM 4K OLED 144HZ SMART 2025 CSÚCS TV! AKCIÓ!
- Hibátlan, dobozzal - Samsung 50" AU9000 Crystal UHD 4K Smart TV
- SAMSUNG (QE75LS03FW) 190CM NEO QLED FRAME SMART UJ MODELL! AKCIŐ
- AKCIÓ! MSI MAG Z790 i9 13900KF 64GB DDR5 1TB SSD RX 7900 XT 20GB be quiet DARK BASE 701 850W
- Azonnali készpénzes Intel i5 i7 i9 8xxx 9xxx processzor felvásárlás személyesen / csomagküldés
- Xiaomi Redmi Note 8 Pro / 6/64GB / Kártyafüggetlen / 12Hó garancia
- ÚJ Lenovo Legion Pro 7 - Intel Core U9 275HX, 64GB, 2TB, RTX 5080(16GB), OLED 240Hz
- 27% - GIGABYTE B760 GAMING X DDR4 Alaplap
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest





előre is köszönöm a tippeket
