- Fórumok
- TV & Audió
- Milyen TV-t vegyek?
- (kiemelt téma)
-
62100 - 62001
105978 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 63901 63900 - 63801 63800 - 63701 63700 - 63601 63600 - 63501 63500 - 63401 63400 - 63301 63300 - 63201 63200 - 63101 63100 - 63001 63000 - 62901 62900 - 62801 62800 - 62701 62700 - 62601 62600 - 62501 62500 - 62401 62400 - 62301 62300 - 62201 62200 - 62101 62100 - 62001 62000 - 61901 61900 - 61801 61800 - 61701 61700 - 61601 61600 - 61501 61500 - 61401 61400 - 61301 61300 - 61201 61200 - 61101 61100 - 61001 61000 - 60901 60900 - 60801 60800 - 60701 60700 - 60601 60600 - 60501 60500 - 60401 60400 - 60301 60300 - 60201 60200 - 60101 60100 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2023-12-13 02:30 Téma összefoglaló
TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)
Új hozzászólás Aktív témák
-
B.A.T.21
tag
FALD
[Sony XH90]
[Lg Nano913PA]
Innen idulnak az árak,szóval zsebbenyúlós
Sziasztok!
A javasolt TV-k közül a Sony jobban tetszik, kérdés, hogy 2020-as TV-t érdemes-e még venni, vajon meddig lezs hozzá Android támogatás, illetve ezen kettő közül ki mit ajánlana ? (Android vs Tizen)
SONY BRAVIA KE-65XH9096
SAMSUNG QE65Q67AAUXXHElőre is köszönök bármilyen hozzászólást!
-
weres78
senior tag
-
rainman72
Topikgazda
Mennyi a keret,egyébb pl HBO GO?
Márka?
Kapásból Samu 50AU8002 vagy
Lg 50Nano753.
Illetve mostanában hétvégeken az Auchanban akcios szokott lenni az TCL 50C715 Qledje 150-ért. -
rainman72
Topikgazda
Sziasztok,
Ismerősnek keresek 32 colos tv-t, maximum 100 ezerig.
- a méret fix, klasszikus panel szekrénysorba max ez fér el
- jó lenne rá zajmentes jack és/vagy csúszásmentes bluetooth
- IPS
- Netflix, HBO go fusson rajta
- a lehetőségekhez képest legyen jó hangszórója, vagy férjen el a lábánál egy soundbarÉlőre is köszi.
-
rucsok
csendes tag
Sziasztok,
Ismerősnek keresek 32 colos tv-t, maximum 100 ezerig.
- a méret fix, klasszikus panel szekrénysorba max ez fér el
- jó lenne rá zajmentes jack és/vagy csúszásmentes bluetooth
- IPS
- Netflix, HBO go fusson rajta
- a lehetőségekhez képest legyen jó hangszórója, vagy férjen el a lábánál egy soundbarÉlőre is köszi.
-
weres78
senior tag
Sziasztok!
1. Tévére szánt összeg, forintban?
200.000
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
Film,tv
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
49'
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
Viszonylag sötét
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
Szemből többnyire
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
HBO, Netflix
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
Semmi extra
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
Mindegy
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
LG, Sony, Samsung
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Csak új, lehetőleg sok garisKöszönöm!
Erre tudnátok mondani valamit? A jelenlegi Lg elvileg alaplapos, gyorsan kellene valami helyette...
50 col még pont befér,de az a max... 120cm hely van pontosan. -
Talala
senior tag
Ilyet kaptam egeszen pontosan: [link]
A leiras szerint ez jo gipszkartin falba es tegla falba is. Viszont ez a standard dubeljuk nem a premium igy kicsit felek, hogy nem fogja majd oda a 8 db es leesik a TV
Vagy tulaggodom es meg lehet bizni az LG-sekben ha mar a TV-vel egyutt erkezo konzolhoz adtak ezeket ?Ezek a tartók általában túl vannak biztosítva. Nekem egy stell van. 80kg-ig bír leírás szerint. 6 csavar tartja, a legalapabb falamba való dübellel amit a helyi üzletben kapni. Jelenleg 58as tv csücsül rajta, de még engem is röhögve elbírna.
-
weres78
senior tag
Ilyet kaptam egeszen pontosan: [link]
A leiras szerint ez jo gipszkartin falba es tegla falba is. Viszont ez a standard dubeljuk nem a premium igy kicsit felek, hogy nem fogja majd oda a 8 db es leesik a TV
Vagy tulaggodom es meg lehet bizni az LG-sekben ha mar a TV-vel egyutt erkezo konzolhoz adtak ezeket ?Tudod esetleg miből készült a fal amire felfogatod?
Valószínűleg egyébként maximálisan elég 8 db ilyen csavar. Sőt, szinte biztos, hogy owerkill.
Akkor lehet kellemetlen meglepetés, ha üreges a tégla amibe fúrsz, de oda is van jó megoldás (pl a "folyékony" dűbel). -
rainman72
Topikgazda
Ilyet kaptam egeszen pontosan: [link]
A leiras szerint ez jo gipszkartin falba es tegla falba is. Viszont ez a standard dubeljuk nem a premium igy kicsit felek, hogy nem fogja majd oda a 8 db es leesik a TV
Vagy tulaggodom es meg lehet bizni az LG-sekben ha mar a TV-vel egyutt erkezo konzolhoz adtak ezeket ?Vagy tulaggodom es meg lehet bizni az LG-sekben ha mar a TV-vel egyutt erkezo konzolhoz adtak ezeket ?
Szerinted
Nekem 75s tv van a falon,tégla.
2 csavar fogja a tartót
-
fifth81
tag
Ilyet kaptam egeszen pontosan: [link]
A leiras szerint ez jo gipszkartin falba es tegla falba is. Viszont ez a standard dubeljuk nem a premium igy kicsit felek, hogy nem fogja majd oda a 8 db es leesik a TV
Vagy tulaggodom es meg lehet bizni az LG-sekben ha mar a TV-vel egyutt erkezo konzolhoz adtak ezeket ? -
weres78
senior tag
Sziasztok,
Vegre megerkezett az LG OLED65 G13A TV es hat a falra fel kell szerelni.
Kuldtek a TVhez fali tartot is.Mi a velemeny, hasznalhatom a hozza kapott dubeleket es csavarokat a konzol felrogzitesehez , vagy vegyek vmi mast/jobbat? Ha jobbat akkor mit erdemes megvasarolni?
Kicsit parazok mert nem 2 filler volt a TV es nem orulnek ha leesne a falrol a konzollal egyutt.
Hilti 8x60 as 17es szammal ellatott dubel.A legfontosabb, hogy a falad anyagának megfelelő legyen! Hilti egyébként kiváló, ahogy a Fischer is. De más kell téglába, betonba, üreges téglába...
-
rainman72
Topikgazda
-
Nerazim
őstag
Sziasztok,
Vegre megerkezett az LG OLED65 G13A TV es hat a falra fel kell szerelni.
Kuldtek a TVhez fali tartot is.Mi a velemeny, hasznalhatom a hozza kapott dubeleket es csavarokat a konzol felrogzitesehez , vagy vegyek vmi mast/jobbat? Ha jobbat akkor mit erdemes megvasarolni?
Kicsit parazok mert nem 2 filler volt a TV es nem orulnek ha leesne a falrol a konzollal egyutt.
Hilti 8x60 as 17es szammal ellatott dubel.Én erre a tiplire esküszöm ez tutira megbírja: kék tipli
-
fifth81
tag
Sziasztok,
Vegre megerkezett az LG OLED65 G13A TV es hat a falra fel kell szerelni.
Kuldtek a TVhez fali tartot is.Mi a velemeny, hasznalhatom a hozza kapott dubeleket es csavarokat a konzol felrogzitesehez , vagy vegyek vmi mast/jobbat? Ha jobbat akkor mit erdemes megvasarolni?
Kicsit parazok mert nem 2 filler volt a TV es nem orulnek ha leesne a falrol a konzollal egyutt.
Hilti 8x60 as 17es szammal ellatott dubel. -
persil
nagyúr
Közben ezt találtam az MM oldalán :
A termék megvásárlását (kézhezvételét) követő 185 napon belül – kizárólag a Garancia Plusz Silver biztosítási csomag vásárolható. Az Információ technikai készülékekre, fototechnikai berendezésekre, GSM, TV termékkategóriába tartozó termékekre vonatkozóan a termék megvásárlását (kézhezvételét) követő 21 napon belül Garancia Plusz Gold és Garancia Plusz Platina biztosítási csomagokra is – bármely áruházban - a vásárlási számla és a jótállási jegy egyidejű bemutatása mellett - kollégáinknál .A Sonynál tudtam, hogy egy évem van plusz biztosítást kötni.
+ Kaba
Szamomra ez baromi fura.
"Ha ceg lennek" en nem vallalnam be.
Koszi mindkettotoknek a helyreigazitast.
-
Kaba
veterán
Sok helyen műszaki termékekre 365 napon belül lehet biztosítást utólag is kötni a termék bemutatásával pl.(mobiltelefon a Telekomnál).Tévénél ez nyilván nehezen oldható meg.
-
Dan-szan
senior tag
Közben ezt találtam az MM oldalán :
A termék megvásárlását (kézhezvételét) követő 185 napon belül – kizárólag a Garancia Plusz Silver biztosítási csomag vásárolható. Az Információ technikai készülékekre, fototechnikai berendezésekre, GSM, TV termékkategóriába tartozó termékekre vonatkozóan a termék megvásárlását (kézhezvételét) követő 21 napon belül Garancia Plusz Gold és Garancia Plusz Platina biztosítási csomagokra is – bármely áruházban - a vásárlási számla és a jótállási jegy egyidejű bemutatása mellett - kollégáinknál .A Sonynál tudtam, hogy egy évem van plusz biztosítást kötni.
-
persil
nagyúr
"MediaMarkt-os tv vásárlásnál a plusz garanciát/biztosítást később is meg lehet venni"
Szerintem ilyet soha az eletben semelyik ceg nem enged.
Vagy, ha igen, akkor hulyek.
Hazaviszem a tv-t bizti nelkul, 3 nap alatt osszetorom, majd szolok, hu figyu mar vennek hozza biztositast is...?
-
Dan-szan
senior tag
Üdv.
MediaMarkt-os tv vásárlásnál a plusz garanciát/biztosítást később is meg lehet venni és ha igen mennyi idő a max? És még egy Sony vs MM plusz garancia, melyik a jobb választás, mi a tapasztalat, vélemény?
Köszi. -
Poccc97
tag
Sziasztok,
TV vásárlás előtt állunk, egy régi 4:3-as képcsöves Sony tv fog cserélődni

1. Tévére szánt összeg, forintban?
150.000-200.000 Ft
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
Tévénézés + Sport
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
2 - 2,5 m. 43"-55".
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
Sötét szoba, nappal és este.
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
Szemből, néha oldalról.
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
Nincs ilyen.
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
Nincs ilyen.
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
Közép.
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
LG vagy Samsung, de bármit meghallgatok.
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
Ha lehet, akkor magas képfrissítés, de nem fontos.
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Új.Köszönöm előre is!

-
hunaqua
addikt
Sziasztok!
Szeretnék újabb tv-t vásárolni. Most egy Philips Pus 7505 van, egy dolog nagyon bosszant a bluetooth kapcsolat "hibája". Egyébként szerethető a Philips, nem tudom az újabb verziók mennyivel jobbak...
Amit nézegettem az a LG nano 793, 863....és a TCL 728, mindez 55 collban. Ma láttam a TCL-t, elég meggyőző a képe. Segítsetek melyik lenne jobb vétel... Philips, LG, TCL...
250-280 ezer forint a rá szánt összeg.
Köszönöm 😁Szerintem most az egyik legjobb tv a piacon a TCL C728.
-
somkrisz
csendes tag
Sziasztok!
Szeretnék újabb tv-t vásárolni. Most egy Philips Pus 7505 van, egy dolog nagyon bosszant a bluetooth kapcsolat "hibája". Egyébként szerethető a Philips, nem tudom az újabb verziók mennyivel jobbak...
Amit nézegettem az a LG nano 793, 863....és a TCL 728, mindez 55 collban. Ma láttam a TCL-t, elég meggyőző a képe. Segítsetek melyik lenne jobb vétel... Philips, LG, TCL...
250-280 ezer forint a rá szánt összeg.
Köszönöm 😁 -
atee
őstag
Sziasztok!
1. Tévére szánt összeg, forintban?
Minél kedvezőbben 250 max 300k olcsóbb lehet, drágább nem!
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
Elsősorban TV nézés/sport. legalábbis én a többieknek mindegy
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
3-4 méter és 65"
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
Világos, de általában este nézném vagy ha kell akkor redőny le.
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
Szemből általában. 1-4 ember
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
USB-n sorozatok filmek ne legyen probléma, telefonról lehessen csatlakozni Android és Apple is. Youtube hasítson!
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
Semmi extra igény. Szokásos korszerű csatlakozók legyenek!
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
Falra lesz szerelve!
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
Nincs ilyen kifejezett igény LG-t használunk szeretjük is, de nem zárkózom el akár TLC, Philips, Samsung is lehet.
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
Nincs. Mondjuk én kedvelem az Magic távírányítót, de el tudom engedni.
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Csak új.Örülnék ha több típus is szóba jöhetne!
Köszönöm! -
weres78
senior tag
Sziasztok!
1. Tévére szánt összeg, forintban?
200.000
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
Film,tv
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
49'
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
Viszonylag sötét
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
Szemből többnyire
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
HBO, Netflix
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
Semmi extra
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
Mindegy
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
LG, Sony, Samsung
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Csak új, lehetőleg sok garisKöszönöm!
-
Balerik
aktív tag
Sziasztok!
Milyen TV-t ajánlatok 55' méretben 200.000 Ft.ig? FULL HD remux filmek 90%-ban 10 % TV adás. Fontos lenne az elérhető legjobb képminőség. -
rainman72
Topikgazda
-
Ronam
addikt
-
Bird
addikt
Nem bánod meg. Egy ugyan ilyenen játszok igaz PC-ről és néha filmezek, egy rossz szavam nincs. 😊
Köszi a pozitív ráerősítést.

Egy Samsung 43ua7200 fapadot vált, amivel a konzolozás valami borzalom. Súlytalan fakó- színek, extrém világos kép jellemzi.
-
pecccccccca
őstag
-
Bird
addikt
Megrendeltem egy LG OLED 48C11-et, fő profil nextgen konzol és filmezés.
Kíváncsi vagyok, eddig mindig sajnáltam nagyobb összegeket (300e+) TV-re elkölteni..... -
hunaqua
addikt
-
rainman72
Topikgazda
Tényleg jó kép van rajta jobb mint a fotón.
Priviben át küldöm ma,egy próbát megér,igaz inkább a tv hd adások amik szépek. -
hunaqua
addikt
Szép képe van.Esetleg majd ha meg tudod nézni a konkrét beállításokat ,azt megköszönném.

Nem nálam van a tévé.Amennyiben lenne jó beállítási érték,akkor odamennék és beállítanám arra.
-
rainman72
Topikgazda
-
hunaqua
addikt
-
rainman72
Topikgazda
Sziasztok!
Tesóm apósának keresünk tv-t.. Tudnátok segíteni, hogy mi lenne a legjobb választás?
1. Tévére szánt összeg, forintban?:
180-200 ezer forint
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport):
Leginkább tv adás, sport is.
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
maximum 43"
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
ezt nem tudom
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
szemből
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
Ezeket nem használná szerintem, talán a netflixet néha
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
nincs ilyen
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
teljesen mindegy
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
Samsungot vagy LG-t szeretne
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
nincs
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
csak újElőre is nagyon köszönöm!

-
hulkobb
tag
Sziasztok! PS5 mellé szeretnék TV-t, ami már tudja a HDMI 2.1-et. Első ránézésre a TCL 55C728 néztem ki, ez tűnt alegjobbnak ár érték arányba. Mehet ez a TV esetleg van ennél jobb deal hasonló árkategóriában? Valakinek esetleg van tapasztalata ezzel a TV-vel? OLED nem igazán jöhet szóba, mert kb csak Warzone pörög egész évben, és félek, hogy hamar beégnénének a statikus tartalmak napi 2-3 óra gameles mellett. köszi
-
Gabesz87
veterán
Most költöztünk házba, és az előző tulaj itthagyta a fali konzolt, ami egy ISY IWH4001 típus, ha jól láttam 800x400 vesa méretű. Az én TV-m (LG 49UH6207) a kézikönyv szerint ha minden igaz 300x300. Akkor tök esélytelen hogy feltegyem erre a konzolra?
-
rainman72
Topikgazda
Sziasztok!
Nem nagyon vagyok otthon a TV-k tekintetében, valószínűleg sok is az elvárás ilyen kategóriában :D Ennyiért milyen TV-t érdemes nézni/keresni?
Köszönöm!!1. Tévére szánt összeg, forintban?
Max. 120.000 HUF.
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
Elsősorban TV nézés/sport. (Sokszor csak a háttérben megy, nincs is nézve) Alkalmanként filmek.
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
~4 méterről, minimum 32".
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
Világos, de leginkább délután / este lenne nézve.
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
Szemből, többen
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
Netflix, YouTube, lehessen rácsatlakozni telefonnal, géppel.
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
HDMI, Jack meg a kábel TV csatlakozó. Igazából semmi különleges igény nincs.
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
Nem számít
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
Bírjon legalább 5 évet, márkából elsősorban a nagyobbak (LG, Samsung), de nyitott vagyok másra is.
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
Nincsenek.
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Csak új.Köszönöm
Philips 43PUS7505 [link]
Olvass vissza kicsit ma már lett ajánlva.
Vagy Hisense 43A7500f-43A7100f -
Balázs*
csendes tag
Sziasztok!
Nem nagyon vagyok otthon a TV-k tekintetében, valószínűleg sok is az elvárás ilyen kategóriában :D Ennyiért milyen TV-t érdemes nézni/keresni?
Köszönöm!!1. Tévére szánt összeg, forintban?
Max. 120.000 HUF.
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
Elsősorban TV nézés/sport. (Sokszor csak a háttérben megy, nincs is nézve) Alkalmanként filmek.
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
~4 méterről, minimum 32".
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
Világos, de leginkább délután / este lenne nézve.
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
Szemből, többen
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
Netflix, YouTube, lehessen rácsatlakozni telefonnal, géppel.
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
HDMI, Jack meg a kábel TV csatlakozó. Igazából semmi különleges igény nincs.
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
Nem számít
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
Bírjon legalább 5 évet, márkából elsősorban a nagyobbak (LG, Samsung), de nyitott vagyok másra is.
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
Nincsenek.
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Csak új.Köszönöm
-
Ronam
addikt
Sziasztok!
Tesóm apósának keresünk tv-t.. Tudnátok segíteni, hogy mi lenne a legjobb választás?
1. Tévére szánt összeg, forintban?:
180-200 ezer forint
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport):
Leginkább tv adás, sport is.
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
maximum 43"
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
ezt nem tudom
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
szemből
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
Ezeket nem használná szerintem, talán a netflixet néha
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
nincs ilyen
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
teljesen mindegy
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
Samsungot vagy LG-t szeretne
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
nincs
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
csak újElőre is nagyon köszönöm!

-
rainman72
Topikgazda
Közben rájöttem, hogy a 4k lenne jobb.
Ez milyen a Philips-hez képest?
Samsung UE43TU7092
Nálunk Romániában 125K. -
Csaby25
őstag
És miért full hd?
Direkt?
Inkább ez [43PUS7505]
Közben rájöttem, hogy a 4k lenne jobb.
Ez milyen a Philips-hez képest?
Samsung UE43TU7092
Nálunk Romániában 125K. -
rainman72
Topikgazda
Sziasztok!
Hasonló árban (110k ) (vagy olcsóbban) és méretben szerintetek van jobb választás?
Filmezésre (PC-ről hálózatban vagy külső tárolóról ) illetve youtube-ra lenne leginkább használva.
Philips 43PFS6855/12Köszi!
És miért full hd?
Direkt?
Inkább ez [43PUS7505]
-
Csaby25
őstag
Sziasztok!
Hasonló árban (110k ) (vagy olcsóbban) és méretben szerintetek van jobb választás?
Filmezésre (PC-ről hálózatban vagy külső tárolóról ) illetve youtube-ra lenne leginkább használva.
Philips 43PFS6855/12Köszi!
-
Kiskutya
veterán
-
Poonkie
tag
-
Lucif-R
senior tag
Sziasztok,
Szeretnék segítséget kérni TV vásárlásban tőletek. Nincs márka preferenciám. Nem cserélgetem 2-3évente a TV-t (egy CRT samsungot cserélek le
) ha néztem pár videót meg 1-2hete nézem1. Tévére szánt összeg, forintban?
Max 250k HUF
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
filmézés,tv
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4m , 60"-ban gondolkodtam de akkor még nem tudtam, hogy az egy ennyire kihalt méret... így 55" -lesz az amiben nem kell elmenni a "gagyi" irányba, hogy meg tudjam venni a méretet
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
közepesen világos szobában szoktuk nézni este, főleg du és este
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
többen nézzük, általában szemből (én néha kb 40-45°-os szögből
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
HBO, netflix, yt esetleg spotify
Ismertebb film formátumok lejátszása
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
wifi/lan, bt esetleg fülesnek
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
mind1, a jövőben falra szeretném szerelni
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
LG, Samsung, TCL
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
passz, légegeres távirányitó esetleg jó lenne, direktled? qled?
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
új,gariskösziszépem
-
Kiskutya
veterán
-
Poonkie
tag
-
alaves
addikt
Sziasztok!
Akarok venni egy 75"-os TV-t és elsősorban Samsung Qled-et szerettem volna de a 2021-es szériából nagyon hiányzik a minőség, gondolok itt pl a Q60A, Q70A, Q80A-ra.
2020-as Q80T-t sajna már nem lehet kapni, pedig arról jókat olvasni.Szóval, mit ajánlanátok Qled helyett max 650e-ig?
felhasználás: filmnézés (HDR is) sötétbenSony 75XH9505 vagy ha egy mérettel kisebb elég akkor: LG OLED65C1
-
CragON
aktív tag
Sziasztok!
Akarok venni egy 75"-os TV-t és elsősorban Samsung Qled-et szerettem volna de a 2021-es szériából nagyon hiányzik a minőség, gondolok itt pl a Q60A, Q70A, Q80A-ra.
2020-as Q80T-t sajna már nem lehet kapni, pedig arról jókat olvasni.Szóval, mit ajánlanátok Qled helyett max 650e-ig?
felhasználás: filmnézés (HDR is) sötétben -
Kiskutya
veterán
-
Poonkie
tag
Sziasztok,
TCL 65C728-ra tudtok esetleg hasonló árban (max 350k körül) ajánlani alternatívát ebben a méretben?
Üdv,
Poonkie -
blue_23
senior tag
Arukereső alapján ezek megfelelőek méretre:
[samsung/ue55au7102] [samsung/qe55q80aat] [lg/nanocell-55nano753pa] [sony/bravia-ke-55xh8096b] [samsung/qe55q60aau] [lg/nanocell-55nano753pr] [samsung/ue55au8002] -
blue_23
senior tag
"Inkább este, lámpavilágítással."
Ez alapján lehet IPS is legalább jobb lesz a fekete megjelenítés.
Viszont ennyi errővel lehet Philips Ambilight tipus is.
3m táv.-ra 55"-65" között kéne dönteni.
Ha jól tudom a 65"-os tv széllessége kb 150cm. [link]
Innen lehet folytatni.
Philips lehet androidos vagy Samsung és Lg ezeken lesz HBO GO.Ajánlasz kérlek konkrét típusokat?
Amit említettél sajnos nagyon magas, max 74 fér be, ez pedig 90.
Valószínűleg 50-55 colos ami befér a magasság miatt. -
pecccccccca
őstag
Köszi. LG nél maradnék B1 vagy C1. A felskálázás (gondolom ne várjak csodát) mennyire működik hatékonyan manapság? 720p téve adás a full HD tévén épphogy elviselhető volt.
Felskálázástól ne félj. Mármint a tévé amit tud meg fog tenni azért, hogy szép legyen a képminőség. Ami biztos, hogy a Diginek a alap HD csatornái szépek. A Digi saját HD csatornáin mint pl a Digi Life HD-n vagy a Digi World HD-n meg összepisálod magad olyan csodás egy egy természet film vagy bármilyen más műsor. Mintha 4k tartalmat néznél egy külső meghajtóról.
Az SD adások is szépek tudnak lenni, ha nem “ipari” kamerás 80-as évek végi Guldenburgok öröksége van műsoron. Pl egy 576i-s SD csatornán leadott modern kamerákkal készített műsor is teljesen vállalható. -
cintula187
addikt
Köszi. LG nél maradnék B1 vagy C1. A felskálázás (gondolom ne várjak csodát) mennyire működik hatékonyan manapság? 720p téve adás a full HD tévén épphogy elviselhető volt.
Illetve. Jelenleg chromecastot használok és asszem olyan verziót ami nem képes 4k átvitelre. Pass through módban házimozi erősítőn at küldve a jelet.
A C1/B1 beépített Netflix (meg egyéb) kliens ezt megoldja?
-
cintula187
addikt
Köszi. LG nél maradnék B1 vagy C1. A felskálázás (gondolom ne várjak csodát) mennyire működik hatékonyan manapság? 720p téve adás a full HD tévén épphogy elviselhető volt.
-
rainman72
Topikgazda
1. Tévére szánt összeg, forintban?
250e alatt.
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
Filmnézés.
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
3 méterről.
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
Inkább este, lámpavilágítással.
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
Enyhén oldalról, ketten.
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
Előny, de nem feltétel: Netflix, HBO-go (több TV lehetőség is érdekel ilyen funkcióval és nélküle).
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
HDMI.
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
Mindegy.
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
Nincs.
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
Ami fontos, hogy a hely, ahová be kell férnie: 150 cm széles 74 cm magas, a fa, amire tenném 25 cm széles, így a talpnál szempont milyen típus
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Új.Köszönöm előre is!
"Inkább este, lámpavilágítással."
Ez alapján lehet IPS is legalább jobb lesz a fekete megjelenítés.
Viszont ennyi errővel lehet Philips Ambilight tipus is.
3m táv.-ra 55"-65" között kéne dönteni.
Ha jól tudom a 65"-os tv széllessége kb 150cm. [link]
Innen lehet folytatni.
Philips lehet androidos vagy Samsung és Lg ezeken lesz HBO GO. -
rainman72
Topikgazda
Mint Full HD tv nem sok választásod van!
Kicsi a kereslet kicsi a választék.
Nincs is már ebben a méretben sok lehetőséged.
Nekem ebben a tipusban 24"-os volt,de mint "sok Philips tvt" kipróbált egyén mondhatom,hogy az egyik legkevesebb hibával müködő márka.
Képminősileg tökéletes lesz sztem
Ha esetleg smart is kell hozzá akkor a 43PFS6805 jöhet még szóba. [link]
Igazán ezekről a nem 4K-s tipusokról még a Philips topikban sincs semmilyen vásárlói tapasztalat,sajna.Nem vesznek már ilyet az emberek,vagy nem járnak ide.
Már minden márka elhagyja ezt a felbontást,kifut. -
rainman72
Topikgazda
Sziasztok!
OLED tévét szeretnék venni. 50-55 col között. A jelenlegi egy Panasonic 50UT50 plazma, amit cserélnék. Bekalibrálta anno egy forumtárs, teljesen meg voltam vele elégedve a kijelző minőségével. Oldalsó betekintési szög nem izgat ha gond, de OLED -el úgyse lenne ilyen gond
1. Tévére szánt összeg, forintban?
300- 400,000,.
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
Netflix, egyéb streaming, filmek
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Új
Elsősorban LG OLED55C11LB ami tetszene. Kérdésem, hogyha kicsit kompromisszumot szeretnék kötni "gyengébb" modellel akkor ez alatt mely lenne ajánlható?Előre is köszönöm
Ha nem lényeg a konzol ezt venném [link]
-
alaves
addikt
Sziasztok!
OLED tévét szeretnék venni. 50-55 col között. A jelenlegi egy Panasonic 50UT50 plazma, amit cserélnék. Bekalibrálta anno egy forumtárs, teljesen meg voltam vele elégedve a kijelző minőségével. Oldalsó betekintési szög nem izgat ha gond, de OLED -el úgyse lenne ilyen gond
1. Tévére szánt összeg, forintban?
300- 400,000,.
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
Netflix, egyéb streaming, filmek
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Új
Elsősorban LG OLED55C11LB ami tetszene. Kérdésem, hogyha kicsit kompromisszumot szeretnék kötni "gyengébb" modellel akkor ez alatt mely lenne ajánlható?Előre is köszönöm
LG A1 semmiképpen, esetleg B1.
-HDMI 2.0: Philips 55OLED705, Philips 55OLED805, Sony 55A8
-HDMI 2.1: Philips 55OLED706, Philips 55OLED806, Sony 55A80J -
cintula187
addikt
Sziasztok!
OLED tévét szeretnék venni. 50-55 col között. A jelenlegi egy Panasonic 50UT50 plazma, amit cserélnék. Bekalibrálta anno egy forumtárs, teljesen meg voltam vele elégedve a kijelző minőségével. Oldalsó betekintési szög nem izgat ha gond, de OLED -el úgyse lenne ilyen gond
1. Tévére szánt összeg, forintban?
300- 400,000,.
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
Netflix, egyéb streaming, filmek
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Új
Elsősorban LG OLED55C11LB ami tetszene. Kérdésem, hogyha kicsit kompromisszumot szeretnék kötni "gyengébb" modellel akkor ez alatt mely lenne ajánlható?Előre is köszönöm
-
blue_23
senior tag
1. Tévére szánt összeg, forintban?
250e alatt.
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
Filmnézés.
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
3 méterről.
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
Inkább este, lámpavilágítással.
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
Enyhén oldalról, ketten.
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
Előny, de nem feltétel: Netflix, HBO-go (több TV lehetőség is érdekel ilyen funkcióval és nélküle).
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
HDMI.
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
Mindegy.
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
Nincs.
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
Ami fontos, hogy a hely, ahová be kell férnie: 150 cm széles 74 cm magas, a fa, amire tenném 25 cm széles, így a talpnál szempont milyen típus
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Új.Köszönöm előre is!
-
Talala
senior tag
Sziasztok!
Hálószobába, filmezésre melyiket ajánlanátok inkább?
- KD55XF9005 (használt)
- TCL55C725 (esetleg c715)
- UE55AU9002
nagyon max 200k, de ha van 160 környékén ajánlható ne tartsátok magatokba
Van oylan típius, gyártó vagy széria ahol nem igen van panel gond? Értem ez latt a bevilágítást, felhősödést miegyebet.
-
forbexx
csendes tag
Sziasztok!
PHILIPS 43PFS5505/12j ajánlott?
https://www.mall.hu/televizio/philips-43pfs5505-12?tab=descriptionIdősebb ember számára, csupán TV műsorra.
(Keret 100e, normális kép, megbízhatóság, 40, esetleg 43)
Köszi! -
j.bravo
addikt
A kerdesed szempontjabol a tv MERETE a lenyeg.
Ha ugyanakkora fhd es 4k tv-t teszel egymas melle, akkor az fhd adas hellyel-kozzel ugyanolyan lesz(vagy jobb a 4k tv-n, h tud valami skalazast).Logikusan viszont egy mondjuk 32es fhd tv-n sokkal szebbnek hat a fhd anyag, mint egy 65-os fhd tv-n(csak mondtam egy tulzo hulyeseget, hogy jobban ertsd a peldat).
"Ha nem kell ehhez hasonló jelenségtől (szubjektíve érzékelt képminőségromlástól) tartani, akkor oké."
Ha nem veszel otszor akkora tv-t, akkor nem.
Felmeretezes =\= felskalazas. Nagyon nem mindegy.
Ha szethuzod a fhd kepet nagyobbra, nyilvan bitang ronda lesz, mint a fenti peldaban is. Viszont, ha felskalazod, gyakorlatilag nagyobb felbontasu is lesz(nyilvan nem olyan, mint a nativ).
De tovabbra is, azonos mereten a 4k tv-n minden ugyanolyan, vagy szebb lesz. Ezert(csak mondok valamit), ha kinezted magadnak mondjuk az 50 inch-es meretet es azon belul gondolkodsz, hogy 4k vagy fhd, akkor semmilyen elonye nincs a kisebb felbontasut valasztani."de legalább ilyen elképzelhetőnek tartottam hogy az egyik közszolgálati/legnézettebb kereskedelmi adót rákötik"
Szerintem nem jellemzo, vagy minimum eleg ritka. Inkabb nagyon szines, nagyon szep demo anyagokat szoktak, gyumolccsel, szexi lanyokkal, szines fusttel, satobbivel.Rendben, köszönöm!
-
alaves
addikt
-
persil
nagyúr
-
Bélabácsi
tag
Sajnos már látszik is a BF hatása, mert nem hogy elindult volna lefelé az ára, máris 10k-val drágább lett a Philips 55OLED705
-
Mátésum
aktív tag
Sziasztok. Körvonalazódik a tv vásárlás, de tanácsot szeretnék kérni. Ma egymás mellett sikerült megnéznem a Samsung Qled és az LG nanocell tv-t. A keret nagyjából 200, vagy idei, alsóbb, vagy tavalyi felsőbb kategória, 50", esetleg 55". A qled tetszik, hogy tényleg erősebb a feketében, de kicsit tartok a túl harsány színektől. Gondolom, a demo anyag fel van turbózva mindennel. 95 % film (nas-ról, 4k, plex-en keresztül) lesz. Köszi a segítséget!
-
Kapanyél
őstag
Láttam is, hogy nem láttam
sehol fHD-t 50"-ban. 48-49"-ban még pár oldalon jött fel pár, de annyi.
Ha egy (nem csúcskategóriás, ergo nem csúcs árú tévében) a felskálázás ma már ügyes (néhány termékismetrtető lapon a gyártó írja hogy hűűű, mennyit javít ez a csúnya régi fHD adáson), akkor nem tartok a 4k-tól. Lesz egy közös zarándoklat egy naaagy boltba ahol ki van állítva jó pár típus, bár vannak fenntartásaim afelől hogy milyen kontentet jelenítenek meg - nem tudom, egy Media M. vagy Euronics, esetlegedigitaleMag mennyire figyel erre, illetve milyen lehetőségek lesznek.A távirányítóra első első körben azt mondanám, hogy minél oldschoolabb, annál jobb.
Magic remote-ot még nem láttam/próbáltam. Ha könnyen megtanulható illetve divatosan szólva intuitív, akkor jó, de vannak kétségeim. Személyes próbánál kiderül.Buta kérdés: a jelenleg kapható tévékbe épített DVB tuner ki tudja váltani a szolgáltatói set-top boxot, vagy az (kis hazánkban) megkerülhetetlen? Ha szolgáltatófüggő, akkor jelenleg (apóséknál) Digire áll a kérdés, később (nálunk) T-Home-ra.
Ha mindenképp a box távirányítóján kell majd csatornát váltogatni, akkor a TV távirányítója mondhatni mindegy.DVB-S műholdvevőhöz csak a (UPC / Vodafone) Direct One nyitott kártyáját lehet használni.
DVB-C kábeleshez nem tudom, szerintem ott nem lehet megkerülni a szolgáltatói stb-t. -
persil
nagyúr
Nem akarok értetlenkedni, értem én hogy láma kérdés, de felteszem, az a tuti.
Tehát 4k tévén az fHD (esetleg 720p, vagy SD) adás megjelenítése nem olyan lesz, mint mondjuk az sd (hagyományos, 4:3 arányú PAL) tartalom megjelenítése HD tévén?
A jelenlegi itthoni 32" HD-ready samsungon, bár beállítom hogy ne húzza szét a 4:3-at 16:9-re, a relatíve friss "hagyományos" műsorok sokkal rosszabbul néznek ki mint anno a hasonló méretű CRT tévén (ahol a PAL volt natív).
Ha nem kell ehhez hasonló jelenségtől (szubjektíve érzékelt képminőségromlástól) tartani, akkor oké.Máshonnan megközelítve, ha egy mezei képnézegetőben felméretezünk egy képet, akkor romlik az érzékelt minőség - a modern felskálázó algoritmusok már ennél ügyesebbek, vagy van még bennük vmi szűrő?
Látszik hogy rég voltam ilyen store-ban, az általad írtakra is számítottam, de legalább ilyen elképzelhetőnek tartottam hogy az egyik közszolgálati/legnézettebb kereskedelmi adót rákötik valami nem túl szofisztikált antennajel-elosztón át és hadd menjen, a lényeg hogy világítson/villódzzon.
A kerdesed szempontjabol a tv MERETE a lenyeg.
Ha ugyanakkora fhd es 4k tv-t teszel egymas melle, akkor az fhd adas hellyel-kozzel ugyanolyan lesz(vagy jobb a 4k tv-n, h tud valami skalazast).Logikusan viszont egy mondjuk 32es fhd tv-n sokkal szebbnek hat a fhd anyag, mint egy 65-os fhd tv-n(csak mondtam egy tulzo hulyeseget, hogy jobban ertsd a peldat).
"Ha nem kell ehhez hasonló jelenségtől (szubjektíve érzékelt képminőségromlástól) tartani, akkor oké."
Ha nem veszel otszor akkora tv-t, akkor nem.
Felmeretezes =\= felskalazas. Nagyon nem mindegy.
Ha szethuzod a fhd kepet nagyobbra, nyilvan bitang ronda lesz, mint a fenti peldaban is. Viszont, ha felskalazod, gyakorlatilag nagyobb felbontasu is lesz(nyilvan nem olyan, mint a nativ).
De tovabbra is, azonos mereten a 4k tv-n minden ugyanolyan, vagy szebb lesz. Ezert(csak mondok valamit), ha kinezted magadnak mondjuk az 50 inch-es meretet es azon belul gondolkodsz, hogy 4k vagy fhd, akkor semmilyen elonye nincs a kisebb felbontasut valasztani."de legalább ilyen elképzelhetőnek tartottam hogy az egyik közszolgálati/legnézettebb kereskedelmi adót rákötik"
Szerintem nem jellemzo, vagy minimum eleg ritka. Inkabb nagyon szines, nagyon szep demo anyagokat szoktak, gyumolccsel, szexi lanyokkal, szines fusttel, satobbivel. -
j.bravo
addikt
"Ha egy (nem csúcskategóriás, ergo nem csúcs árú tévében) a felskálázás ma már ügyes (néhány termékismetrtető lapon a gyártó írja hogy hűűű, mennyit javít ez a csúnya régi fHD adáson), akkor nem tartok a 4k-tól."
Ezt egyaltalan nem ertem. Mitol tartanal a 4k-tol? Minden ugyanolyan, vagy szebb lesz, ha egyebkent megegyezo tulajdonsagu keszulekekrol van szo. Annyi a kulonbseg, hogy a fhd tv csak fhd-t tud megjeleniteni, a 4k tv meg akar 4k-t is, termeszetesen attol fuggoen, hogy mi a forrasod.
De a felskalazas miatt "csak szebb" lehet, plane az egyebkent is minosithetetlen magyar musorszoras.Boltban kiallitott tv-ken latottaktol ne ajulj el. Store modban vannak a tv-k, a mennyezetig kitekert brightness-szel es backlight-tal, meg az elerheto legtisztabb demo anyagokat loop-olva, olyan kornyezeti megvilagitasban, hogy egy erzekenyebb szemu ember amugy is megvakul. A leghitvanyabb tv is ugy nez ki, mintha imax-ban ulnel.
Szoval kezeld fenntartasokkal, csak ovatosan!
A minden letezo hozzaertest nelkulozo "csak a samsung, csak az lg" tipusu eladoktol meg kivaltkepp ovakodj.

Nem akarok értetlenkedni, értem én hogy láma kérdés, de felteszem, az a tuti.
Tehát 4k tévén az fHD (esetleg 720p, vagy SD) adás megjelenítése nem olyan lesz, mint mondjuk az sd (hagyományos, 4:3 arányú PAL) tartalom megjelenítése HD tévén?
A jelenlegi itthoni 32" HD-ready samsungon, bár beállítom hogy ne húzza szét a 4:3-at 16:9-re, a relatíve friss "hagyományos" műsorok sokkal rosszabbul néznek ki mint anno a hasonló méretű CRT tévén (ahol a PAL volt natív).
Ha nem kell ehhez hasonló jelenségtől (szubjektíve érzékelt képminőségromlástól) tartani, akkor oké.Máshonnan megközelítve, ha egy mezei képnézegetőben felméretezünk egy képet, akkor romlik az érzékelt minőség - a modern felskálázó algoritmusok már ennél ügyesebbek, vagy van még bennük vmi szűrő?
Látszik hogy rég voltam ilyen store-ban, az általad írtakra is számítottam, de legalább ilyen elképzelhetőnek tartottam hogy az egyik közszolgálati/legnézettebb kereskedelmi adót rákötik valami nem túl szofisztikált antennajel-elosztón át és hadd menjen, a lényeg hogy világítson/villódzzon.
-
rainman72
Topikgazda
Láttam is, hogy nem láttam
sehol fHD-t 50"-ban. 48-49"-ban még pár oldalon jött fel pár, de annyi.
Ha egy (nem csúcskategóriás, ergo nem csúcs árú tévében) a felskálázás ma már ügyes (néhány termékismetrtető lapon a gyártó írja hogy hűűű, mennyit javít ez a csúnya régi fHD adáson), akkor nem tartok a 4k-tól. Lesz egy közös zarándoklat egy naaagy boltba ahol ki van állítva jó pár típus, bár vannak fenntartásaim afelől hogy milyen kontentet jelenítenek meg - nem tudom, egy Media M. vagy Euronics, esetlegedigitaleMag mennyire figyel erre, illetve milyen lehetőségek lesznek.A távirányítóra első első körben azt mondanám, hogy minél oldschoolabb, annál jobb.
Magic remote-ot még nem láttam/próbáltam. Ha könnyen megtanulható illetve divatosan szólva intuitív, akkor jó, de vannak kétségeim. Személyes próbánál kiderül.Buta kérdés: a jelenleg kapható tévékbe épített DVB tuner ki tudja váltani a szolgáltatói set-top boxot, vagy az (kis hazánkban) megkerülhetetlen? Ha szolgáltatófüggő, akkor jelenleg (apóséknál) Digire áll a kérdés, később (nálunk) T-Home-ra.
Ha mindenképp a box távirányítóján kell majd csatornát váltogatni, akkor a TV távirányítója mondhatni mindegy."DVB tuner ki tudja váltani a szolgáltatói set-top boxot?"
Igen CI+ modul foglalat van szinte minden tvn,én nem használtam sose,hogy melyik szolgáltatonál van kártya igy nem tudom,tedd fel a kérdést magában.
Nincs már forgalom tudtommal új
48-49"-os full hd,csak 49" 4K az se sok.
720p-1080p filmek és az 1080i tv adás is jó nagy méreten is,sd-t nem nézek már.
Példának a Tkomnál iptv-n 56hd csati van akinek az nem elég akkor tényleg full hds tvt kell venni.
Magic remote=légegér
Kinek hogy engem nem vonz annyira. -
persil
nagyúr
Láttam is, hogy nem láttam
sehol fHD-t 50"-ban. 48-49"-ban még pár oldalon jött fel pár, de annyi.
Ha egy (nem csúcskategóriás, ergo nem csúcs árú tévében) a felskálázás ma már ügyes (néhány termékismetrtető lapon a gyártó írja hogy hűűű, mennyit javít ez a csúnya régi fHD adáson), akkor nem tartok a 4k-tól. Lesz egy közös zarándoklat egy naaagy boltba ahol ki van állítva jó pár típus, bár vannak fenntartásaim afelől hogy milyen kontentet jelenítenek meg - nem tudom, egy Media M. vagy Euronics, esetlegedigitaleMag mennyire figyel erre, illetve milyen lehetőségek lesznek.A távirányítóra első első körben azt mondanám, hogy minél oldschoolabb, annál jobb.
Magic remote-ot még nem láttam/próbáltam. Ha könnyen megtanulható illetve divatosan szólva intuitív, akkor jó, de vannak kétségeim. Személyes próbánál kiderül.Buta kérdés: a jelenleg kapható tévékbe épített DVB tuner ki tudja váltani a szolgáltatói set-top boxot, vagy az (kis hazánkban) megkerülhetetlen? Ha szolgáltatófüggő, akkor jelenleg (apóséknál) Digire áll a kérdés, később (nálunk) T-Home-ra.
Ha mindenképp a box távirányítóján kell majd csatornát váltogatni, akkor a TV távirányítója mondhatni mindegy."Ha egy (nem csúcskategóriás, ergo nem csúcs árú tévében) a felskálázás ma már ügyes (néhány termékismetrtető lapon a gyártó írja hogy hűűű, mennyit javít ez a csúnya régi fHD adáson), akkor nem tartok a 4k-tól."
Ezt egyaltalan nem ertem. Mitol tartanal a 4k-tol? Minden ugyanolyan, vagy szebb lesz, ha egyebkent megegyezo tulajdonsagu keszulekekrol van szo. Annyi a kulonbseg, hogy a fhd tv csak fhd-t tud megjeleniteni, a 4k tv meg akar 4k-t is, termeszetesen attol fuggoen, hogy mi a forrasod.
De a felskalazas miatt "csak szebb" lehet, plane az egyebkent is minosithetetlen magyar musorszoras.Boltban kiallitott tv-ken latottaktol ne ajulj el. Store modban vannak a tv-k, a mennyezetig kitekert brightness-szel es backlight-tal, meg az elerheto legtisztabb demo anyagokat loop-olva, olyan kornyezeti megvilagitasban, hogy egy erzekenyebb szemu ember amugy is megvakul. A leghitvanyabb tv is ugy nez ki, mintha imax-ban ulnel.
Szoval kezeld fenntartasokkal, csak ovatosan!
A minden letezo hozzaertest nelkulozo "csak a samsung, csak az lg" tipusu eladoktol meg kivaltkepp ovakodj.

-
j.bravo
addikt
Az utolso mohikán amit én ismertem 50" full hd ez a nem rég kifutott Sony volt. [link]
43s még kaphato [link]
Ami most aránylag jó ár ez az Lg [link] , a magic remote meg nem tudom hogy előny-vagy hátrány
Illetve MR nélküli 55"-os Lg is van/volt még nem rég ebben az árban,55UP76703.
Az irány meg van innen tessék választani,full hd vagy 4K
Láttam is, hogy nem láttam
sehol fHD-t 50"-ban. 48-49"-ban még pár oldalon jött fel pár, de annyi.
Ha egy (nem csúcskategóriás, ergo nem csúcs árú tévében) a felskálázás ma már ügyes (néhány termékismetrtető lapon a gyártó írja hogy hűűű, mennyit javít ez a csúnya régi fHD adáson), akkor nem tartok a 4k-tól. Lesz egy közös zarándoklat egy naaagy boltba ahol ki van állítva jó pár típus, bár vannak fenntartásaim afelől hogy milyen kontentet jelenítenek meg - nem tudom, egy Media M. vagy Euronics, esetlegedigitaleMag mennyire figyel erre, illetve milyen lehetőségek lesznek.A távirányítóra első első körben azt mondanám, hogy minél oldschoolabb, annál jobb.
Magic remote-ot még nem láttam/próbáltam. Ha könnyen megtanulható illetve divatosan szólva intuitív, akkor jó, de vannak kétségeim. Személyes próbánál kiderül.Buta kérdés: a jelenleg kapható tévékbe épített DVB tuner ki tudja váltani a szolgáltatói set-top boxot, vagy az (kis hazánkban) megkerülhetetlen? Ha szolgáltatófüggő, akkor jelenleg (apóséknál) Digire áll a kérdés, később (nálunk) T-Home-ra.
Ha mindenképp a box távirányítóján kell majd csatornát váltogatni, akkor a TV távirányítója mondhatni mindegy. -
persil
nagyúr
Nem egyformán látjuk!
Jövőre, de legkésőbb 2 éven belül érkeznek a true nextgen címek, ÉN pl. nem tervezek 2-3 évente Tv-t cserélni, konzolt pláne nem...
Ha a lehetőség adott, nyilván eleve HDMI 2.1-el veszek készüléket, nem mellesleg másra is használva. Ezek a készülékek általában is jobb mozgásmegjelítéssel/frissítéssel rendelkeznek, nem hátrány F1, Indycar, vagy bármilyen egyéb sport közben."Mire ez egy altalanos dolog lesz, addig konzolt is boven cserelsz, meg tv-t is." ->
Ezt meg te sem gondolod komolyan, átlag 5-7 év egy konzolgeneráció..Minel "true-bb" next gen cimekrol beszelunk, annal valoszinutlenebb a 4k+120fps.
A series x/ps5 kimondva, kimondatlanul is 4k60-ra hivatott es a cel a legszebb 4k es legstabilabb 60 fps lesz a kesobbiekben is, plane, hogy egyelore - a fejlesztok miatt - sok esetben a 4k 30fps is "elfogadott" sajnos.
Mar, amikor egyaltalan van 4k es nem csak dinamikus felbontas soran ugrik fel egy 50 oras jatek alatt 3x ilyen magas felbontasra.Az, hogy peldaul egy Ori fut 120 fps-sel 4k-ban nagyon nem mervado(hiaba baromi jo jatek).
Tovabbra is azt mondom, hogy jelenleg ehhez teljes penzkidobas tv-t nezni. Szazszor fontosabb a jobb megjelenites, mint a 120 fps, mert hiaba bizol a jovoben, nem tudhatod, hogy 2 ev, 3, vagy 5, esetleg csak a majdani uj konzolok.
Pc melle nyilvan mas a lany fekvese.
De sokszor olvastam mar sajnos olyat, hogy "az nem lesz jo jatekhoz, mert csak 60hz-es panel van benne". Badumtsss.
"Ha a lehetőség adott, nyilván eleve HDMI 2.1-el veszek készüléket, nem mellesleg másra is használva. Ezek a készülékek általában is jobb mozgásmegjelítéssel/frissítéssel rendelkeznek, nem hátrány F1, Indycar, vagy bármilyen egyéb sport közben."
Erre irtam fentebb, hogy "nyilvan, ha mas okbol...".
Tehat megiscsak egyforman latjuk."Ezt meg te sem gondolod komolyan, átlag 5-7 év egy konzolgeneráció.."
Mire mondjuk 10-bol 7-8 komoly AAA jatek 4k+120fps lesz? De komolyan gondolom. Es oriasi szerencse, ha ot even belul igy lesz, nem pedig megvarjak a kovetkezo konzolokat.
Erdemes visszanezni kicsit, hogy az erotobbletet mire szokas felhasznalni. Elobb lesz szemkirobbanto 4k, minden apro reszlettel, fullos pc szintu rt-vel 30 es 60 fps mellett, minthogy szimplan 4k-ban 120 fps-sel menjen barmi. -
Zoleee83
addikt
Hiaba van tervben valakinek a ps5/series x, ha egy kezeden meg tudod szamolni, hogy osszesen hany(rem egyszeru/indie) jatek fut 4k-ban 120 fps-sel.
E miatt senki ne vegyen 120hz-es hdmi 2.1-es tv-t, mert a vilag hulyesege. Mire ez egy altalanos dolog lesz, addig konzolt is boven cserelsz, meg tv-t is.Nyilvan, ha mas okbol kell a 120-as panel, meg a hdmi 2.1, akkor teljesen ertheto, de hogy az uj konzolokat ezekkel a varazsszavakkal ultettek a koztudatba, az hatalmas hiba volt.
Sokan ezert azt kepzelik, hogy a tobbi tv nem is jo jatekhoz.Nem egyformán látjuk!
Jövőre, de legkésőbb 2 éven belül érkeznek a true nextgen címek, ÉN pl. nem tervezek 2-3 évente Tv-t cserélni, konzolt pláne nem...
Ha a lehetőség adott, nyilván eleve HDMI 2.1-el veszek készüléket, nem mellesleg másra is használva. Ezek a készülékek általában is jobb mozgásmegjelítéssel/frissítéssel rendelkeznek, nem hátrány F1, Indycar, vagy bármilyen egyéb sport közben."Mire ez egy altalanos dolog lesz, addig konzolt is boven cserelsz, meg tv-t is." ->
Ezt meg te sem gondolod komolyan, átlag 5-7 év egy konzolgeneráció.. -
thomasvold
őstag
Amit #62013 persil ír, teljesen igaz, én is csak azért gondolkodom 120 Hz-es panelben, mert PC-re is lesz kötve és alkalomadtán játszogatni fogok rajta. Konzol is talán lesz, majd a következő generáció.
LG A1-et meg szvsz. azért sem vennék a C1-el szemben, beleértve a 120 Hz-et is, ami neked nem releváns, mert szinte mindenben jobb a C1 és nekem ez megérne +80 ezer ft-ot (55"-os A1-C1 jelenlegi árkülönbsége.)
Érdemes ezt a videót megnézi: LG A1 OLED vs. LG C1 OLED
Én is végre dűlőre jutottam, Philips 65OLED806 és LG 65OLEDC1 között gondolkodtam az ambilight miatt, de elengedem az ambilight-ot, főleg úgy, hogy 130 ezer ft-al drágább emiatt a Philips, mivel én 65"-ban gondolkodom. 55"-öset akartam én is, de tegnap több TV szemrevételezése után tapasztaltam, hogy kevés lesz nekem az 55"-os.
Egyébként Ambilight-ot lehet külön is mókolni, van Philips-nek és sok más gyártónak külön csatlakoztatható ambilight-ja.
-
rainman72
Topikgazda
-
rainman72
Topikgazda
Az utolso mohikán amit én ismertem 50" full hd ez a nem rég kifutott Sony volt. [link]
43s még kaphato [link]
Ami most aránylag jó ár ez az Lg [link] , a magic remote meg nem tudom hogy előny-vagy hátrány
Illetve MR nélküli 55"-os Lg is van/volt még nem rég ebben az árban,55UP76703.
Az irány meg van innen tessék választani,full hd vagy 4K
-
persil
nagyúr
Amennyiben tervben van a PS5 nem sokat gondolkodnék rajta, nekem Series X van, és tervben van a PS5 is, de már eleve a konzolhoz választok TV-t, mivel ugye Tv-t sokkal ritkábban cserélget az (átlag) ember.
A FullHD 32LK450LG-m már 8+? éves, bár régi prémium Tv, még teljesen jól működik , de már kellene egy jobb/okosabb.Hiaba van tervben valakinek a ps5/series x, ha egy kezeden meg tudod szamolni, hogy osszesen hany(rem egyszeru/indie) jatek fut 4k-ban 120 fps-sel.
E miatt senki ne vegyen 120hz-es hdmi 2.1-es tv-t, mert a vilag hulyesege. Mire ez egy altalanos dolog lesz, addig konzolt is boven cserelsz, meg tv-t is.Nyilvan, ha mas okbol kell a 120-as panel, meg a hdmi 2.1, akkor teljesen ertheto, de hogy az uj konzolokat ezekkel a varazsszavakkal ultettek a koztudatba, az hatalmas hiba volt.
Sokan ezert azt kepzelik, hogy a tobbi tv nem is jo jatekhoz. -
Bélabácsi
tag
@alaves; @rainman72; @persil
Köszönöm visszajelzéseteket, esetleg tudnátok más alternatívát is ajánlani, picit alacsonyabb árban?
(ami inkább a 250-hez közelít, mint a 300-hoz)
Esetleg ha az ambilight-ot elengedem? -
Zoleee83
addikt
Amennyiben tervben van a PS5 nem sokat gondolkodnék rajta, nekem Series X van, és tervben van a PS5 is, de már eleve a konzolhoz választok TV-t, mivel ugye Tv-t sokkal ritkábban cserélget az (átlag) ember.
A FullHD 32LK450LG-m már 8+? éves, bár régi prémium Tv, még teljesen jól működik , de már kellene egy jobb/okosabb. -
Bence_99
csendes tag
Pedig jókat írnak itt az LG OLED-ről, főleg a C1-esről. Amit linkeltél, az a belépő A1-es (2021-es modell mindegyik) Itt még csak 60 Hz-es a panel, B1-től fölfelé vannak a 120 Hz-es panelek. A vezérlés gyengébb, mint a magasabb kategóriásoknál.
A QLED pedig már más kategória, én is most variálok, hogy QLED-es vagy OLED-es legyen. OLED jobb, csak az a gond, hogy hiába hasonlítod a kettőt össze áruházakban, nagyon nem látod a különbséget fekete és fekete között a vakító neon világítás miatt.
Ami látszik, hogy szebbek a színek az OLED-nél és a kontrasztok fantasztikusak.#62009 alaves : A 856-os is idei modell? Nem találok róla sok infót, nem is sok helyen kapni, csak azt látom, hogy a 855-os még több helyen van, mint a 856-os.
Az A1 nekem barátibb áron van. Ilyen téren viszont azt kellene eldöntenem, hogy jobb panel de csak 60hz vagy gyengéb panel de nagyobb hz. Jővőre tervbe van egy ps5, de ahogy néztem most sem tud 4k ban 120hz-t nem hogy majd jővőre szerintem. Így lehet az LG lesz a befutó.
-
alaves
addikt
Egyszerű következtetés és mérnöki nagyvonalúság: a 705 a 754 utódja, amely 290 eFt-ért elcsíphető volt (én 100-al többet fizettem érte
) (a 328-tól már csak ~13% választja el) -
thomasvold
őstag
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni. Tv vásárlás előtt állok nagyon meg tetszettek a samsung qled tv-k a felsorolt modellek között csak a hz a különbség vagy van valami más is amiért megéri felárat fizetni. Még az LG oled tv-t néztem de sok jót nem olvastam róla itt. A felsorolt samsungokhoz képest jobb választás lenne esetleg?LG OLED55A13LA
Samsung QE55Q60AAU
Samsung QE55Q70AAT
SAMSUNG QE55Q80AATXXH
Pedig jókat írnak itt az LG OLED-ről, főleg a C1-esről. Amit linkeltél, az a belépő A1-es (2021-es modell mindegyik) Itt még csak 60 Hz-es a panel, B1-től fölfelé vannak a 120 Hz-es panelek. A vezérlés gyengébb, mint a magasabb kategóriásoknál.
A QLED pedig már más kategória, én is most variálok, hogy QLED-es vagy OLED-es legyen. OLED jobb, csak az a gond, hogy hiába hasonlítod a kettőt össze áruházakban, nagyon nem látod a különbséget fekete és fekete között a vakító neon világítás miatt.
Ami látszik, hogy szebbek a színek az OLED-nél és a kontrasztok fantasztikusak.#62009 alaves : A 856-os is idei modell? Nem találok róla sok infót, nem is sok helyen kapni, csak azt látom, hogy a 855-os még több helyen van, mint a 856-os.
-
Bence_99
csendes tag
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni. Tv vásárlás előtt állok nagyon meg tetszettek a samsung qled tv-k a felsorolt modellek között csak a hz a különbség vagy van valami más is amiért megéri felárat fizetni. Még az LG oled tv-t néztem de sok jót nem olvastam róla itt. A felsorolt samsungokhoz képest jobb választás lenne esetleg?LG OLED55A13LA
Samsung QE55Q60AAU
Samsung QE55Q70AAT
SAMSUNG QE55Q80AATXXH
-
persil
nagyúr
Foleg, hogy a magyar black friday alatt tesznek ra 30%-ot, amit athuznak es akciosan az eredeti ar + 10%-ert mar viheto is.
Ilyenkor vannak 600 ezer forintos tv-k hihetetlen, verhetetlen 400 ezrekert, amit ugy visznek el, mintha nem lenne holnap. Kozben meg az eletben nem kerult tobbe 400-nal sehol.
-
rainman72
Topikgazda
-
Kaba
veterán
-
rainman72
Topikgazda
Értem én hogy jön a BF, de mi miatt kezeled ennyire tényként hogy a Philips oledek ára ennyi meg annyi lesz,már tegnap is
feltünt ez

Vagy van egy üveg gömböd amiben látod a jövőt?
-
alaves
addikt
Sziasztok!
TV kiválasztásában szeretném a segítségeteket kérni, melyek a jelenleg forgalomban lévő legjobb ár/érték arányú 55"-os tévék? Nyilván nem a világ legjobb, legdrágább tévéjét szeretném, csak egy megbízható, szép képű, hosszútávra tervezhető, minőségi középkategóriásat, ami egy mostani technológiára épül. Korábban nem volt semmilyen TV-m, MINDENRE PC-t / notebookot használtam, így most már eljött az ideje a TV vásárlásnak.
1. Tévére szánt összeg, forintban?
~250.000 Ft, nagyon maximum 300.000 Ft-ig.2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
• Kizárólag filmre, sorozatra, 4K felbontásig bezárólag.
• Tervezek PC-t / notebookot is csatlakoztatni, de szintén csak filmnézési célból.
• Web böngészés és játék kizárva.
• Nincs TV előfizetésem, TV adást nem nézek.3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
• Néző távolsága: 250-300 cm (274 cm),
• TV képátló mérete: 55", 4K,
• A bútor padlótól mért magassága, amelyre a TV kerülne: 115 cm.4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
Esténként és éjszakai órákban, sötétben nézném.5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
Szemből, de ágyban fekve (és így emiatt némileg alulról felfelé néznénk), 2 személy.6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
Mindenképpen:
• Ismert videó formátumok lejátszása Samba, DLNA, Plex használatával, fájlok helyi hálózati megosztásról történő lejátszási lehetősége.
• DTS hangsáv lejátszása.
Opcionálisan:
• HBO, NetFlix, Youtube.7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
Mindenképpen:
• LAN/WiFi,
• USB - USB pendrive és HDD csatlakoztatási lehetőség, fájlok USB háttértárról történő lejátszási lehtősége.
• DisplayPort és/vagy HDMI,
• bluetooth - vezeték nélküli fejhallgató csatlakoztatási lehetőség.
Opcionálisan:
• audio jack.8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
• Ha elfér a 2 oldalsó talp a 45 cm mélységű szekrényen, akkor oldalt, egyébként középen.
• Falra nem tervezem szerelni.9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
• Preferáltan az úttörő gyártók közül választanék: LG, Samsung, TCL - de ha az ár-érték arány úgy alakul, lehet más ajánlott gyártó is.
• Nem kizáró ok az Android, amennyiben a menü rendszer sebességével nincs gond.10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
Opcionálisan: az ambilight funkció szerintem jó élményt nyújtana és még lenne hely és falfelület is a szobában, ahová a TV kerülne.11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
• Kizárólag új, magyarországi garanciával.
• Van értelme TV esetében +1-2-3 év kiterjesztett garanciának? Megéri a felárat?Némi fórum olvasás után a következőkre gondoltam. A hozzáértők segítségét szeretném kérni, hogy ezek mennyire reálisak ebben az árfekvésben.
• Panel: VA (Mivel ágyban fekve néznénk kissé alulról, járható út lehet a VA panel? Mennyire extrém szögből kezdődik a panel színtorzulása?)
• Megvilágítás: direkt LED, FALD,
• Képalkotási technológia: QLED,
• HDR: HDR10+,
• Opcionálisan: (valós) 10bit, 120hz-es kijelző.Mi a véleményetek? Esetleg tudnátok segíteni alternatívák keresésében? Csak hogy legyen mi között vacillálni
Előre is nagyon köszönöm!
A Philips 55OLED705 minden kritériumodat bőven teljesíti. Jelenleg 328 eFt az ára, de heteken belül 300 eFt alatt lesz. LCD betekintési szög, színtorzulás, stb. problémákra sem lesz gondod.
-
Bélabácsi
tag
Sziasztok!
TV kiválasztásában szeretném a segítségeteket kérni, melyek a jelenleg forgalomban lévő legjobb ár/érték arányú 55"-os tévék? Nyilván nem a világ legjobb, legdrágább tévéjét szeretném, csak egy megbízható, szép képű, hosszútávra tervezhető, minőségi középkategóriásat, ami egy mostani technológiára épül. Korábban nem volt semmilyen TV-m, MINDENRE PC-t / notebookot használtam, így most már eljött az ideje a TV vásárlásnak.
1. Tévére szánt összeg, forintban?
~250.000 Ft, nagyon maximum 300.000 Ft-ig.2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
• Kizárólag filmre, sorozatra, 4K felbontásig bezárólag.
• Tervezek PC-t / notebookot is csatlakoztatni, de szintén csak filmnézési célból.
• Web böngészés és játék kizárva.
• Nincs TV előfizetésem, TV adást nem nézek.3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
• Néző távolsága: 250-300 cm (274 cm),
• TV képátló mérete: 55", 4K,
• A bútor padlótól mért magassága, amelyre a TV kerülne: 115 cm.4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
Esténként és éjszakai órákban, sötétben nézném.5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
Szemből, de ágyban fekve (és így emiatt némileg alulról felfelé néznénk), 2 személy.6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
Mindenképpen:
• Ismert videó formátumok lejátszása Samba, DLNA, Plex használatával, fájlok helyi hálózati megosztásról történő lejátszási lehetősége.
• DTS hangsáv lejátszása.
Opcionálisan:
• HBO, NetFlix, Youtube.7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
Mindenképpen:
• LAN/WiFi,
• USB - USB pendrive és HDD csatlakoztatási lehetőség, fájlok USB háttértárról történő lejátszási lehtősége.
• DisplayPort és/vagy HDMI,
• bluetooth - vezeték nélküli fejhallgató csatlakoztatási lehetőség.
Opcionálisan:
• audio jack.8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
• Ha elfér a 2 oldalsó talp a 45 cm mélységű szekrényen, akkor oldalt, egyébként középen.
• Falra nem tervezem szerelni.9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
• Preferáltan az úttörő gyártók közül választanék: LG, Samsung, TCL - de ha az ár-érték arány úgy alakul, lehet más ajánlott gyártó is.
• Nem kizáró ok az Android, amennyiben a menü rendszer sebességével nincs gond.10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
Opcionálisan: az ambilight funkció szerintem jó élményt nyújtana és még lenne hely és falfelület is a szobában, ahová a TV kerülne.11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
• Kizárólag új, magyarországi garanciával.
• Van értelme TV esetében +1-2-3 év kiterjesztett garanciának? Megéri a felárat?Némi fórum olvasás után a következőkre gondoltam. A hozzáértők segítségét szeretném kérni, hogy ezek mennyire reálisak ebben az árfekvésben.
• Panel: VA (Mivel ágyban fekve néznénk kissé alulról, járható út lehet a VA panel? Mennyire extrém szögből kezdődik a panel színtorzulása?)
• Megvilágítás: direkt LED, FALD,
• Képalkotási technológia: QLED,
• HDR: HDR10+,
• Opcionálisan: (valós) 10bit, 120hz-es kijelző.Mi a véleményetek? Esetleg tudnátok segíteni alternatívák keresésében? Csak hogy legyen mi között vacillálni
Előre is nagyon köszönöm!
Új hozzászólás Aktív témák
-
62100 - 62001
105978 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 63901 63900 - 63801 63800 - 63701 63700 - 63601 63600 - 63501 63500 - 63401 63400 - 63301 63300 - 63201 63200 - 63101 63100 - 63001 63000 - 62901 62900 - 62801 62800 - 62701 62700 - 62601 62600 - 62501 62500 - 62401 62400 - 62301 62300 - 62201 62200 - 62101 62100 - 62001 62000 - 61901 61900 - 61801 61800 - 61701 61700 - 61601 61600 - 61501 61500 - 61401 61400 - 61301 61300 - 61201 61200 - 61101 61100 - 61001 61000 - 60901 60900 - 60801 60800 - 60701 60700 - 60601 60600 - 60501 60500 - 60401 60400 - 60301 60300 - 60201 60200 - 60101 60100 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- TV & Audió
- Milyen TV-t vegyek?
- (kiemelt téma)
- iPhone 11 Pro 64GB 100% (3 hónap garancia)
- Dell Precision 5560 i7 32GB RAM 512GB SSD NVIDIA RTX A2000 FHD+
- Xiaomi Redmi Note 8 Pro 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Telefon felvásárlás!! iPhone X/iPhone Xs/iPhone XR/iPhone Xs Max
- Új HP 15-FD0003SF FHD LED i5-1334U 4.6Ghz 10mag 16GB RAM 512GB SSD Intel Iris XE Win11 Garancia
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest

) (a 328-tól már csak ~13% választja el)
