-
Fototrend
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
marositech
senior tag
válasz
marositech
#7099
üzenetére
Yo all!
Újra itthon.
Nemtudom, hogy emlékeztek-e rám.
Kiraktam a Giga H55N lapomat desktop módba. Érdekeset tapasztaltam a Proli 17 hűtővel kapcsolatban. Előtte elmondanám a 870-es procit meghúztam 3,5-re stabilan. Terhelve 88 fokon ment. De ha elé teszek egy ventit úgy hogy befújja a rácsok közé lemegy 82-83 fokra. Ha a prolin megfordítom a ventit szívó hatásra akkor jobb a teljesítménye. 80 fok körül stangnál.
Érdekességként egy Q9400-t húztam 3,5-re azonosan, mint a i7-esnél oda is raktam prolit tesztelve, ott 10 fokkal kevesebb.
Hiába az azonos TDP 95W-os fogyasztás. Az i7 forrófejűbb, gondolom a majd 2x annyi tranzisztorai miatt.

Ezek még a félkész állapotok. -
zodo
nagyúr
válasz
marositech
#7099
üzenetére
Non stop üzemű gépnél nem a méretére értettem a "kicsit" hanem a fogyasztására.
Lényeg hogy sikerült jobb eredményeket produkálni a bekapcsolt energiatakarékossági funkciók segítségével.
-
Pista0001
addikt
válasz
marositech
#7099
üzenetére
Így már van létjogosultsága a magas idle hőmérsékletnek. Amint tudok csinálok egy próbát úgy is, akkor már lesz viszonyítási alap. Tesztnapot meg majd megbeszéljük. Jó lenne ha többen is tudnának jönni (user137-re és toldy-ra gondolok elsősorban) hogy a lehető legtöbb alaplap-proci-procihűtő kombinációt ki lehessen próbálni. Akár egy logout írás is kisülhet belőle.

Új hozzászólás Aktív témák
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Megérkezett a Google Pixel 7 és 7 Pro
- OLED TV topic
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Okos Otthon / Smart Home
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Konteó topic
- NBA és kosárlabda topic
- További aktív témák...
- DDR5 G.SKILL Trident Z5 Neo RGB 6000MHz (AMD EXPO) 32GB - F5-6000J2836G16GX2-TZ5
- Corsair Vengeance 64GB (2x32GB) DDR5 6000MT/s CL40 XMP black kit - ÚJ, bontatlan, garis - ELADÓ!
- Kingston HyperX Predator RGB 32GB (2x16GB) DDR4 3200MHz HX432C16PB3AK2/32
- ASUS Prime B550M-K alaplap 24 hó gari
- ROG STRIX B660-F GAMING WIFI
- Bomba ár! HP ProBook 640 G4 - i5-8GEN I 8GB I 256GB SSD I 14" FHD I Cam I W11 I Garancia!
- OnePlus 12 5G 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Konzol felvásárlás!! Nintendo Switch
- Új és újszerű 13-14 Gamer, ultrabook, üzleti, 2in1, X360, Touch készülékek kedvező áron Garanciával
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy S21/Samsung Galaxy S21+/Samsung Galaxy S21 Ultra
Állásajánlatok
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Kiraktam a Giga H55N lapomat desktop módba. Érdekeset tapasztaltam a Proli 17 hűtővel kapcsolatban. Előtte elmondanám a 870-es procit meghúztam 3,5-re stabilan. Terhelve 88 fokon ment. De ha elé teszek egy ventit úgy hogy befújja a rácsok közé lemegy 82-83 fokra. Ha a prolin megfordítom a ventit szívó hatásra akkor jobb a teljesítménye. 80 fok körül stangnál.

