Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz Danex #10103 üzenetére

    Az 1,2V az akkuk névleges feszültsége, azaz használat során ennek az értéknek a közelében maradnak jó sokáig. De frissen töltve akár 1,5...1,6V is lehet a kapocsfeszültségük: Szóval ezen ne csodálkozz, teljesen normális jelenség.
    Mod: Egy nem túl bonyolult áramkörnek, mint egy ventilátor, valószínűleg kutya baja nem lesz attól a 10%-nyi feszültségtöbblettől. Ha jól tudom, az USB-port 5V-jánál a host (vagyis a feszültségforrás) részéről amúgy is 5% a tolerancia, azt már alig léped túl.
    #10105: "Egy 7805-ös stab IC közbeiktatásával biztosra mehetsz."
    Rossz ötlet: a 78xx-stabilizátorok minimális dropout-értéke terhelőáramtól függően 1,5..2V körül van, vagyis ennyivel nagyobbat kell a bemenetére kötni, ha a kimenetén a típusra jellemző stabilizált feszültségünket viszont szeretnénk látni. A 7805 esetén ez konkrétan 7V-ot jelent, amihez négy darab soros ceruzaelem - pláne NiMH akku - bizony édeskevés. Ráadásul a feszültség az előbbiek értelmében nem sokáig lesz 5,5V, be fog állni a névleges érték közelébe, vagyis 5V alá. Na, abból stabilizáljon valaki fix 5V-ot egy lineáris működésű stabkockával ;).

Új hozzászólás Aktív témák