Új hozzászólás Aktív témák
-
Ispy
nagyúr
válasz
szotyika77
#5266
üzenetére
Köszi már lassan alakul az elképzelés, szerintem akkor a szegélykő egy szintbe lesz a terasszal, a föld meg 2-3 centivel alatta, ezzel máris 4,5m3 földdel kevesebbet kell majd széttalicskáznom.

Viszont akkor lehet egy vékony betont raknom kell alá mégis, mert a szegélykő csak 4 cm magas, 1 cm meg nem fogja a helyén tartani.
Az mennyire elvetemült ötlet, hagy a szegélykövet teljesen lesüllyeszteni a földdel egy szintbe?
-
Ispy
nagyúr
válasz
Thocy a ZAGY
#5267
üzenetére
A hálóval is van több baj: ha mélyre rakod, mondjuk 20-30cm-re, akkor felette simán tudnak majd grasszálni a dögök, ha meg csak 5cm-re, akkor meg egy gyepszellőztető simán széttépi, felkapja. Bónuszként a vakod nem a füben fog feljönni, hanem ahol tud, mondjuk a virágágyásban. Szóval egyik megoldás sem megoldás, a vakond monjonle!
-
Ispy
nagyúr
-
Ispy
nagyúr
válasz
lemmy71
#5260
üzenetére
Nem, egyrészt nem tetszik a térkő szegély, mert túl keskeny, meg mint írtam nem szeretném alábetonozni a kertet. Van már így is elég beton mindenfelé. Később meg ha variálni akarok, akkor az a bontokalapáccsal kezdődne.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Lehet ez nem tart örökké, max cserélem, ha kell, de két mozdulat kikapni és arrébb rakni.
A cél az lenne, hogy a kert körüli ágyások és a fű elkülönüljön egymástól rendesen, oda pont jó ez a 12cm. A fűnyíróval is rá lehet menni rendesen.
-
Ispy
nagyúr
válasz
#46372352
#5257
üzenetére
Hát most annyit tudok tenni, hogy sávonként fogom tölteni, utána meg döngölözöm a földet. Aztán a tél még valamit tömörít, tavasszal már füvezni kell, mert az asszony az agyamra megy már.
Max majd igazítok rajta később. Nekem is 50m lesz a fű körül.Te is az obiban vetted?
-
-
Ispy
nagyúr
válasz
lemmy71
#5250
üzenetére
Akkor ez azt jelenti, hogy ha a fűre számolok 3 cm-t és még az alá megyek, akkor a vegső szint legyen a terasz alatt mondjuk 5 centivel?
És akkor a szegélyt hogyan kell lerakni? Vagy azt majd akkor érdemes gondolom, ha már a föld végső szintje beállt? Annak a teteje a fű vágott szintje alatt legyen vagy azzal kb egy szinten?
-
Ispy
nagyúr
Most szeretném feltölteni a hátsó kertet, a terv az, hogy a terasz szintjébe legyen töltve az egész. Ha jól olvastam, akkor ez azt jelenti, hogy 1-2 cm-rel alacsonyabb legyen a föld szintje a teraszhoz képest és majd a fűvel együtt egy szintbe lesz vagy már eleve a földnek is egy szintbe kell lennie a terasszal?
Illetve ha akarak a fű köré fűnyíró szegélyt lerakni (ilyen tégla forma) akkor annak a szintje a földdel legyen egyben vagy az is a fű magasaágában?
-
Ispy
nagyúr
válasz
lemmy71
#5183
üzenetére
Nem akarok tavaszig várni a feltöltéssel, vagyis nem én nem akarok várni, hanem a feleségem. Ő már abban volt, hogy idén nyáron lesz fü, hát nem lett. Tavasszal már jó lenne vetni, ha még idén feltöltöm, akkor tud tömörödni még télen, tavasszal utántölteném aztán mehetnek a magok.
-
Ispy
nagyúr
válasz
justmemory
#5182
üzenetére
Hát 20 centit
Mármint a terasz magasságáig, ott mondjuk ehhez 20 centi kell, máshol meg 5-10.
-
Ispy
nagyúr
Kert feltöltés előtt a terepet ki kell szintezni vajon? Most van ahol 20cm hiányzik van ahol csak 5? Ha igen hogyan? Felrotálni?
-
Ispy
nagyúr
Nálunk már 3 méter után volt víz, 7 lett a vége, mert vert kút és valami kemény van az alján, amit nem bírtak átdöngölni. 100k volt, számlával, papírokkal, hivatásos kútfúrótól, 125cm-es kék cső, rendesen, ilyen joskapisták 50k-ért is fúrnak (szomszédnak az van). Az első akit kérdeztem az nekem is 20k-t mondott méterére.
-
Ispy
nagyúr
[kép] Ide a kerítés mellé kéne valamit ültetni, ami nem fut szerte-széjjel, igénytelen és nem zavarja a kevés föld (amivel fel lesz töltve majd). Valami tipp merre induljak? Ezek a pampafűvek tetszenek, nem tudom megmaradna-e ott?
-
Ispy
nagyúr
válasz
tothjozsi96
#2565
üzenetére
Én megrendeltem, füvesítés előtt vagyunk, mit veszíthetek.
-
Ispy
nagyúr
válasz
Viszlát
#2316
üzenetére
Körbejártam, megkalkuláltam és elvetettem. Az elvezetést megcsináljuk a háztól, az is lesz vagy 200k, ha lesz még utána kedvünk, akkor az ágyás melletti ereszhez rakunk egy 300-as hordót vízlopóval.
Egyébként meg pont te szóltál be, hogy a drága esővizet nem szabad elpocsékolni.
-
Ispy
nagyúr
Unitank a neve, valami magyar gyártmány, csak 25 cm takaró föld megy rá. De egyre inkább hajlok afelé, hogy ez a projekt nem most lesz megcsinálva, mert még a kertet is fel kell töltetnem, az is lesz vagy 200-250k, kifúrattam a kutat, csináltattam aknát, szóval most eléggé odacsaptam a bankszámlának. Lehet veszek egy ereszre köthető 300l-es tartályt, ágyást locsolni jó lesz, ha majd nagyon sok felesleges pénzem lesz, akkor meg leások egy ilyen földalattit.
Pont most vettem meg a szivattyút, hozzá a csövet, presscontrol, miegymás, 75k, jön a villanyszerelő áramot csinálni az aknába, kerti lámpákat bekötni, inkább nem is számolom össze.
-
Ispy
nagyúr
válasz
Viszlát
#2308
üzenetére
Igazából az elvezetés a cél, meg ha már ott van, akkor használjuk ki, egyébként meg ott a kút, szóval felesleges szenvedés. De még az is lehet, hogy hagyom a francba, még képlékeny a dolog, próbálom felmérni a terepet.
Csak az anyag hozzá 300-350k, plusz sok ásás, szóval ilyen szempontból nem jó biznisz.
-
Ispy
nagyúr
Köszi!
Azzal azért már lehet élni, ha egy fél órát bír a tartály. Én az elpumps jpv 1500-at néztem ki.
Mondjuk ha fogy a víz a kútból úgyis rá lesz töltve folyamatosan.
-
Ispy
nagyúr
Mondjuk egy ilyen hagyományos 3/4-es slag.
Azért kérdezem, mert most olyan megoldás is felmerült bennem, hogy 1 m3-es tartályt lerakok a föld alá, belevezetem az ereszeket, a túlfolyóra kötök geotextiliás dréncsövet, amit a kert szélénél elvezetek a kulés szikkasztóba. A tartályra rákötném a fúrt kútnál lévő szivattyút, ami egy úszókapcsolóval mindig biztosítaná a vizet és a kerti csap csak innen venné ki. Ha esett az eső azt locsoljuk, ha nem, akkor meg a kútvizet. Később meg menne rá egy automata öntöző. Csak míg az 1 köbös tartály 90k, addig a 2,5 köbös 180 és már így is lassan karcolgatom a millát a kert projekttel, de még egy gaz sincs benne az árban, csak a sivatag.
-
Ispy
nagyúr
Hülye kérdés no. 1: 1 m3 vizet mennyi idő alatt locsolja el az ember, ha slaggal locsol?
-
Ispy
nagyúr
Napok óta a vízgyűjtésen pörgök, de nem tudok dönteni mit-hogyan.
Szóval a hordóban gyűjtést elvetettem, mert egyrészt az olcsó zöld hordó ronda, 6 darab ára már nem is olyan kevés (ha valami szebbet választ az ember), cserébe kicsi a kapacitása, nem kényelmes a használata és nem akarok szúnyogneveldét sem nyitni. Most a tartályos földalatti megoldás felé hajlok, mondjuk egy 2,5 m3-es tartályba összegyűjteni a hat eresz vízét, a maradékot meg dréncsővel elszikkasztani.
Csak el kéne valahogy juttatnom a vizet a hátsó kertbe. Az első megoldás, hogy minden ereszhez a járda mellé rakok 1-1 méter kültéri folyókát, amik egy csőhálózaton keresztül eljuttatják a vizet a kertbe. Vagy ugyanez, csak nem folyóka, hanem pont összefolyóval.
Vagy az mennyire elvetemült ötlet, hogy az eresz és a pvc csövek közti távolságot nem perforált dréncsővel hidalom át? Egy biztos, a ház melletti járdát nem akarom most szétvésni az ereszeknél.
-
Ispy
nagyúr
válasz
Viszlát
#2278
üzenetére
Feleségem pont most mondta a felhőszakadás közben, hogy ez a jó kis esővíz mind kárbamegy, szóval nem lesz szikkasztás.

Marad a tárolás.
Nem tudom miért van ennyi eresz, nettó 112m2, van egy 30m-es oldal, ott van 3 (abból az egyik a szomszéd házé), a másik oldalon meg 2.
Azon is agyaltam, hogy a kertbe lerakni két nagy hordót és odacsövezni az ereszeket (oda meg mehetne rácsos folyóka), de annyi projekt fut most párhuzamosan, hogy lehet marad majd tavasszal a hordós megoldás, aztán majd ha lesz pénz lóvéra, akkor valami profibb megoldás.
Nekem pont most csinálják az aknát a fúrt kútnak, de az majd jó lesz a fűre, az esővíz meg a növényeknek.
-
Ispy
nagyúr
Sziasztok!
A ház oldalában van egy 3m x 12m-es telekrész, amit be akarunk rendezni ágyásokkal, de van 2 ereszcsatorna, ami pont a 2 végébe fogja majd nyomni a vízet. Arra gondoltam, hogy csinálnék ide kulékavicsos szikkasztót, de fogalmam sincs hogyan kell, meg hogy egyáltalán jó ötlet-e.
Van valakinek ezzel tapasztalata?Valami ilyesmi az elképzelés: [kép]
Új hozzászólás Aktív témák
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 128GB Green -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3837, 94% Akkumulátor
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 Pro 128GB Graphite - 1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3258,100% Akkumulátor
- Asus Rog Ergo gamer szék
- Samsung Galaxy S21 Ultra 5G 12/128GB Fekete / 12 hó jótállás
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 Mini 128GB Black-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3635,95% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő



