-
10100 - 10001
16818 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 11901 11900 - 11801 11800 - 11701 11700 - 11601 11600 - 11501 11500 - 11401 11400 - 11301 11300 - 11201 11200 - 11101 11100 - 11001 11000 - 10901 10900 - 10801 10800 - 10701 10700 - 10601 10600 - 10501 10500 - 10401 10400 - 10301 10300 - 10201 10200 - 10101 10100 - 10001 10000 - 9901 9900 - 9801 9800 - 9701 9700 - 9601 9600 - 9501 9500 - 9401 9400 - 9301 9300 - 9201 9200 - 9101 9100 - 9001 9000 - 8901 8900 - 8801 8800 - 8701 8700 - 8601 8600 - 8501 8500 - 8401 8400 - 8301 8300 - 8201 8200 - 8101 8100 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
minek?:S
őstag
Sziasztok,
Azon gondolkoztam, hogy végre én is veszek Elektromos borotvát, mivel eddig mindig csak az egypengés, cserélhetőt használtam, így nem nagyon tudom merre induljak. Árban mondjuk meglövöm a 30k-t.
Philips borotvákat néztem eddig, azok nagyon tetszenek, azon belül is SW5700 és S5420/06 . Ezekről tudtok nekem mondani pár dolgot? Mennyire ajánlottak, mi a különbség köztük?
Előre is köszönöm a segítséget.

-
Jenne
őstag
Amikor belinkeltem akkor még ott volt mind a kettő lehetőség, a KOSÁRBA fül is és ez a szürke KIFUTOTT jelzés is. És azért írtam, hogy nem értem mire értik azt hogy kifutott ?
Bocsi érte.
De az is lehet, hogy lesz belőle és majd frissítik az oldalt. Érdemes lenne figyelni... -
Nagya21
addikt
Ha valakit érdekel...
Braun 70S combipack leárazva...bár nem igazán értem, hogy miért kifutott terméknek van jelölve...
De ahogy látom most a Braun 92S combipack is le van árazva.HAli!!
Mivel kifutott(elfogyott)nak jelöli, nem is tudom betenni a kosárba.......
Üdv Nagya -
Jenne
őstag
Ha valakit érdekel...
Braun 70S combipack leárazva...bár nem igazán értem, hogy miért kifutott terméknek van jelölve...
De ahogy látom most a Braun 92S combipack is le van árazva. -
Fandango
veterán
Sziasztok!
Elektromos borotva vásárlás előtt állok, mivel elegem lett a cserélhető fejes okozta állandó vérzésből és viszketésből
így szeretném a segítségeteket kérni, hogy a kinézett modellek közül szerintetek melyik a legjobb:Braunok:
[link] (van hozzá tisztító állomás, ez nem tudom mennyire hasznos)
[link] (ez minőségibbnek tűnik)
Philips:
[link] (ez tetszik a legjobban, és most akciós is a MM-ban)
Vagy egyéb alternatíva max 40e Ft-ért?
Segítségeteket előre is köszönöm!
Én Philipset (SW6700 akciós volt akkor az MM-ben, egy 10es olcsóbb volt mint most) vettem, mert a körkéses jobban tetszett, nem bántam meg.
Philipsre kapsz +1 év garit ha regisztrálod a gyártó oldalán, ez elég jó dolog.szerk
Ahogy nézem minden Philips akciós Emagon, és a keretbe még belefér az S7370 vagy az SW6700 is, ezekből válassz szerintem. Az SW6700 feje a 9-es széria feje, én azért választottam ezt. -
SirKero
őstag
Sziasztok!
Elektromos borotva vásárlás előtt állok, mivel elegem lett a cserélhető fejes okozta állandó vérzésből és viszketésből
így szeretném a segítségeteket kérni, hogy a kinézett modellek közül szerintetek melyik a legjobb:Braunok:
[link] (van hozzá tisztító állomás, ez nem tudom mennyire hasznos)
[link] (ez minőségibbnek tűnik)
Philips:
[link] (ez tetszik a legjobban, és most akciós is a MM-ban)
Vagy egyéb alternatíva max 40e Ft-ért?
Segítségeteket előre is köszönöm!
Eléggé kifutó és már nem sok helyen van de ha sietsz még megkaphatod. Nekem ez van eddig elégedett vagyok vele. Braun Series 5-5050cc
-
Tomeck007
csendes tag
Sziasztok!
Elektromos borotva vásárlás előtt állok, mivel elegem lett a cserélhető fejes okozta állandó vérzésből és viszketésből
így szeretném a segítségeteket kérni, hogy a kinézett modellek közül szerintetek melyik a legjobb:Braunok:
[link] (van hozzá tisztító állomás, ez nem tudom mennyire hasznos)
[link] (ez minőségibbnek tűnik)
Philips:
[link] (ez tetszik a legjobban, és most akciós is a MM-ban)
Vagy egyéb alternatíva max 40e Ft-ért?
Segítségeteket előre is köszönöm!
-
Exodius
őstag
Kedves mindenki!
Nemrég 12 év használat után meghalt a Rowenta Selectium elnevezésű hajvágóm, amivel szinte mindig csak a borostámat vágtam.

Utódként olyan szakállvágót (vagy hajvágót, kb. mindegy) keresek, amelynek a feje állítható 1 mm-től kb. 4-ig és nem kell hozzá vezetőfésű, hanem magának a gépnek a feje állítható. 10.000 Ft-ig keresek ilyet, ha kicsit több, az nem baj.Előre is köszönöm a válaszokat, ajánlásokat!

-
Pardise
senior tag
-
Fandango
veterán
Vettem Philips borotvatisztító sprayt, a kérdés az, hogy ezzel befújom a fejet kívül belül és ennyi? Hagyni kell megszáradni és kész?
-
#94529552
törölt tag
Nekem PreShave nélkül is tökéletes az eredmény, végén pedig Nivea After, mikor balzsam, mikor 2in1 ahogy épp van kedvem. Nem vágom mi ez az előkezelés mánia
Szerk: Jaaa hogy ti szárazon csapatjátok? Uram irgalmazz. Még véletlenül se próbálnám meg ![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Még mindig erősödik az akksi, de szerintem már beállt a szint.
Nyugodtan próbáld meg szárazon is, nem vágja le a fejed.
Így nem leszel a mosdóhoz kötve, hanem bárhol borotválkozhatsz. -
koxkids
őstag
Nekem PreShave nélkül is tökéletes az eredmény, végén pedig Nivea After, mikor balzsam, mikor 2in1 ahogy épp van kedvem. Nem vágom mi ez az előkezelés mánia
Szerk: Jaaa hogy ti szárazon csapatjátok? Uram irgalmazz. Még véletlenül se próbálnám meg ![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Még mindig erősödik az akksi, de szerintem már beállt a szint.
Miért jobb amúgy vizesen?
Vagy habbal? 
-
zsoltzsolt
addikt
Nekem PreShave nélkül is tökéletes az eredmény, végén pedig Nivea After, mikor balzsam, mikor 2in1 ahogy épp van kedvem. Nem vágom mi ez az előkezelés mánia
Szerk: Jaaa hogy ti szárazon csapatjátok? Uram irgalmazz. Még véletlenül se próbálnám meg ![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Még mindig erősödik az akksi, de szerintem már beállt a szint.
És te mivel csapatod? 🙂
-
HartgeH3-2.8
addikt
Nekem PreShave nélkül is tökéletes az eredmény, végén pedig Nivea After, mikor balzsam, mikor 2in1 ahogy épp van kedvem. Nem vágom mi ez az előkezelés mánia
Szerk: Jaaa hogy ti szárazon csapatjátok? Uram irgalmazz. Még véletlenül se próbálnám meg ![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Még mindig erősödik az akksi, de szerintem már beállt a szint.
-
Fandango
veterán
-
#94529552
törölt tag
Grat hozzá! Pár alkalom biztos kell, amíg belejössz a használatába. Én is vettem nemrég Barbont, eddig hosszú évekig semmilyen szert nem használtam, csak borotválkozás után hideg vizes öbllítést. Malizia Pre Shave még jobb lehet a Barbonnál, csak már állítólag nem forgalmazzák. -
Pardise
senior tag
-
koxkids
őstag
Borotválkozás előtt mosd meg az arcod szappanos vízzel, majd szárazra törlés után Barbon preshave, 3-4 perc szárazás, majd mehet a borotva. A végén meg egy jobb aftershave. Én így csináltam, ahogyan itt is tanácsolták és nekem tökéletes. Végezetül elöblíted a borotvát melegvíz alatt, majd leteszed száradni, miután megszáradt összerakod és elteszed a tokjában. 3-4 alkalmanként tisztítóspray.
Preshave az nincsen, csak Nivea after..
Akkor majd beszerzem

Köszi! -
Pardise
senior tag
Borotválkozás előtt mosd meg az arcod szappanos vízzel, majd szárazra törlés után Barbon preshave, 3-4 perc szárazás, majd mehet a borotva. A végén meg egy jobb aftershave. Én így csináltam, ahogyan itt is tanácsolták és nekem tökéletes. Végezetül elöblíted a borotvát melegvíz alatt, majd leteszed száradni, miután megszáradt összerakod és elteszed a tokjában. 3-4 alkalmanként tisztítóspray.
-
koxkids
őstag
Ma jött meg a Braun 5145s borotvám az iPon-tól. Éppen töltöm, este első bevetés

Elég masszív szerkezet, minőséginek tűnik nagyon.
Tudtok tanácsot adni technikára? Életem első villanyborotvája..

Szárazon gondoltam csinálni. -
tozo86
tag
Sziasztok!
Olyan gépet keresek amivel a fejem (hajam) tudnám kopaszra borotválni. Jelenleg klasszik borotvát használok.
Tapasztalatok érdekelnének, ki mit használ erre?
Köszönöm.
-
Pardise
senior tag
-
talost89
csendes tag
Sziasztok!
Szeretném megosztani a véleményemet a 2016 decemberben vásárolt Remington XF8705 Capture Cut Pro rezgőkéses borotvámról.
Az arcszőrzetem közepesen erős. Hagyományos borotváról váltottam.
Kb. 1 hónap kellett mire kitapasztaltam az arc melyik részén, hogyan kell rendesen levágni vele.
Legideálisabb, ha az ember minden második napon használja, a legjobb eredmény elérése érdekében.
Az arcomon teljesen simára borotvál, szinte semmi különbség a pengéshez képest.
A nyak résznél kell többször végigmenni a megfelelő eredményért. A nyaknál néha elhagy 1-1 szálat amit hagyományos borotvával megoldok.
Pengét/szitát még nem kellett cserélnem.A használati útmutatóban le van írva a készülék töltése, amit érdemes betartani a hosszabb akksi élettartam megőrzése érdekében. A 2+1 év garanciaidő sem volt elhanyagolható számomra.
Én annak idején nem nagyon találtam róla véleményt vásárlás előtt.
Remélem segítettem azoknak, akik Remington-ban gondolkodnak.Üdvözlettel: Tamás
-
Exodius
őstag
Kedves mindenki!
Nemrég 12 év használat után meghalt a Rowenta Selectium elnevezésű hajvágóm, amivel szinte mindig csak a borostámat vágtam.
Utódként plyan szakállvágót (vagy hajvágót, kb. mindegy) keresek, amelynek a feje állítható 1 mm-től kb. 4-5-ig és nem kell hozzá vezetőfésű, hanem magának a gépnek a feje állítható. 10.000 Ft-ig keresek ilyet, ha kicsit több, az nem baj.Előre is köszönöm a válaszokat, ajánlásokat!

-
Victorio
aktív tag
Sziasztok,
A fejem kopaszra vágásához keresek borotvát.
Ha nyírógéppel toltam le azzal kb 1mm borosta marad, viszont simábbat szeretnék.Milyen villanyborotvát javasoltok?
Van erre való spéci típus, vagy az általános, arcra való borotvák is teljesen megfelelnek?Némi netes keresgélés után 2 típust néztem ki:
Wahl Finale
Andis Profoil LithiumVan valakinek ezekkel tapasztalata?
Mindenféle ötlet és javaslat érdekel, akár beszerzési forrással is. -
jackooo84
tag
Sziasztok!
Normális szakálvágót szeretnék vásárolni ami vízálló esetleg még vákumos is bár ez utóbbi nem fontos.A lényeg h egyenletes, szépen dolgozzon.Kinek mi vált be?

-
Pardise
senior tag
Igen az a hasznalatiban is benne van h a szitat nem szabad a kefevel!
-
#86564352
törölt tag
Sziasztok!
A mai nap megvolt az első borotválkozás a Braun 720s-el. A borostám 4 napot volt, lassan növő, nem sűrű.
A következőképp használtam:
Megmostam az arcom szappannal, megtöröltem, kicsit vártam, hogy teljesen megszáradjon, utána ment rá a Barbon pre shave, majd vártam pár percet és jöhetett a Braun. Finoman átmentem mindenhol többször is, mivel még nincs tapasztalatom, hogyan kell jól használni, majd belejövök. Nyakon is átmentem 2-3-szor. A borotválkozás alatt semmilyen irritáció nem volt, könnyen csúszott a borotva. Az eredmény tökéletes lett, elképesztő, mennyire sima lett az acom mindenhol. Végén Nivea after jött. Eddig majd meghaltam az afterektől annyira csíptek, de most egyáltalán nem csípett, hűsítő érzés volt. Végén melegvíz alatt elöblítettem a borovát valamint a szitát, késeket. Most száradnak. Tisztítósprayt egyelőre nem használtam még.
Egyszóval fantasztikus élmény volt a borotválkozás, bánom, hogy rég nem váltottam elektromos borotvára.
A tisztítósprayt elég 3-4 alkalommal használni? A levehető szitát, késeket befújom vele, megvárom míg megszárad és elteszem a borotvát a következő használatra.
Ezek szerint bevált a gép.

Egyet jegyezz meg: a mellékelt kis kefével ne piszkáld a szitát. Amióta a borotvák többsége csap alatt elmosható, kicsit furcsa még mindig mellékelik. Nincs már sok haszna. -
Jenne
őstag
-
koxkids
őstag
MediaMarkt-ban hétvégén Braun szépségápolási termékekre akció van.

Ha valakit érdekel nézzen körbe.

Ez lehet nem is olyan rossz ár.
BRAUN 9-9240S - 76.499Ft -
Fandango
veterán
Nekem már meg is jött a tegnap rendelt Philips, igazán gyorsak voltak!

Bár ha lett volna annyi eszem, akkor vele együtt rendelhettem volna tisztítót is, mert az is van a MM-ban!

-
Pardise
senior tag
Sziasztok!
A mai nap megvolt az első borotválkozás a Braun 720s-el. A borostám 4 napot volt, lassan növő, nem sűrű.
A következőképp használtam:
Megmostam az arcom szappannal, megtöröltem, kicsit vártam, hogy teljesen megszáradjon, utána ment rá a Barbon pre shave, majd vártam pár percet és jöhetett a Braun. Finoman átmentem mindenhol többször is, mivel még nincs tapasztalatom, hogyan kell jól használni, majd belejövök. Nyakon is átmentem 2-3-szor. A borotválkozás alatt semmilyen irritáció nem volt, könnyen csúszott a borotva. Az eredmény tökéletes lett, elképesztő, mennyire sima lett az acom mindenhol. Végén Nivea after jött. Eddig majd meghaltam az afterektől annyira csíptek, de most egyáltalán nem csípett, hűsítő érzés volt. Végén melegvíz alatt elöblítettem a borovát valamint a szitát, késeket. Most száradnak. Tisztítósprayt egyelőre nem használtam még.
Egyszóval fantasztikus élmény volt a borotválkozás, bánom, hogy rég nem váltottam elektromos borotvára.
A tisztítósprayt elég 3-4 alkalommal használni? A levehető szitát, késeket befújom vele, megvárom míg megszárad és elteszem a borotvát a következő használatra.
-
Jenne
őstag
Nem akarom szét offolni a topikot ezzel akku témával, de egy dolgot még elmondok.
A vőm az egyik nagy és országos hálózatú független mobiltelefon szervizben,- boltban dolgozik. (nem eladóként)
Beszélgettem vele erről a töltési dologról. Azt mondta, hogy már egy jó ideje mindig megkérdezik a betérő ügyfelet, aki akkucserére hozta be a telefonját, hogy milyen tematikával tölti otthon a telefonját. (Mint tudjuk ugye a mobilokban is LI-Ionos akkuk vannak)
Röviden összegezve, a rengeteg megkérdezettből azok, akik naponta többször is, vagy akár már az 50% körüli töltöttségi szintnél is feltették töltőre a telefonjukat, náluk 2x-3x rövidebb idő alatt eljött az új akkura cserélés ideje, mint azoknál akik az akku lemerüléséhez közel, az előtt nem sokkal tették fel töltésre a telefont. Beszédes számok szerintem.
Részemről én ezt az akkus témát lezárom, mindeni a maga belátása szerint cselekedjen a töltéssel kapcsolatban. Nem szükséges megfogadni a tanácsokat sem.
Saját tapasztalatom a telefonos témával annyi, hogy a feleségemmel azonos, egyforma a telefonunk, egy napon is vettük a kettőt. Ő naponta tölti, még ha nem is beszélt rajta akkor is, én meg csak akkor, amikor már 20-25 % -ot mutat. Nos két év után az asszony telefonjában akkut kellett cserélni mert elgyengült, az enyém meg még kajakra bírja, mintha új lenne az akkuja. Persze lehet, hogy ez fals is lehet, mert a feleségem telefonjába bekerülhetett egy selejtes akku.
Mondjuk ennek kicsi az esélye, mert közel csúcs mobilok mindkettő. -
Jenne
őstag
Ezt írod a töltési ciklusokról:
"Minden alkalommal amikor a töltőre van feldugva (jelen esetben a példánknál maradva egy borotva), az mindig egy (1) töltési ciklust jelent. Legyen ez a töltőre való feldugás az akku 20%-os töltöttségénél vagy 75%-os töltöttségénél. Mindig egy-egy töltési ciklus!"Amit írsz, az pont az ellenkezője annak, amivel én mindig is találkoztam a töltési ciklus meghatározásánál, ami kb. a következő:
"Egy töltési ciklus akkor fejeződik be, amikor felhasználtál (lemerítettél) az akkumulátorkapacitás 100%-ának megfelelő mennyiséget, de nem feltétlenül egyetlen töltés alkalmával. Előfordulhat például, hogy egyik nap az akkumulátorkapacitás 75%-át használod fel, majd éjszaka teljesen újratöltöd. Ha a következő nap 25%-ot használsz fel, akkor felhasználtad összesen a 100%-ot, és a két nap használata összeadódik egyetlen töltési ciklussá."Azzal egyetértek, hogy valóban le lehet csökkenteni egy akkumulátor élettartamát a rossz töltési gyakorlattal. Ezek az esetek pl. ha valaki mélykisütésbe hagyja merülni az akkut, vagy sokáig rajtamarad az eszköz a töltőn (teljes feltöltődés után is), vagy ilyen rossz gyakorlat az is, ha valaki már 70-80%-os töltöttségnél újra 100%-ra tölti az eszköze akkuját.
Ha az akkumulátor lemerül, azaz 100%-ra elhasználják a kapacitását és ekkor kerül a töltőre, az egy töltésciklust jelent. De ha mondjuk csak félig merül le az az akkumulátor (50%-ig) , és ekkor kerül rá a töltő és így lesz 100%-osra feltöltve, akkor ez szintén egy töltésciklust jelent. Minden alkalommal, amikor elhasznál egy töltésciklust, csökken az akkumulátor élettartama.
(#10058) twofatcat
Azt nem egészen értem miért akarnád 70-80%-nál már újra töltőre tenni???
Én nem akarom csak példának írtam, ami nem jó betartani.
A Braun a kezelési könyvében például azt írja, hogy a legjobb az, ha minden borotválkozás után a tisztítóállomásba tesszük a gépet, mert így a következő borotválkozáskor mindig tisztán és teljesen feltöltve lesz a borotva. -
Kutykurutty7
aktív tag
Szia!
Azt a töltés közbeni erős melegedési hajlamot (Li-Ion akku esetén mert a NiMH akkuknál ez természetes velejárója a töltésnél), azt azért írtam, és hívtam fel a topiktárs figyelmét, hogy ha ilyet tapasztal - mivel teljesen le volt merülve az az akku - akkor nagy a valószínűsége annak, hogy a borotvában lévő akku már nem tudja felvenni a töltést és erős hő leadással mutatja ki ezt. Ilyenkor sajnos kuka az az akku. De szerencsére, mint megtudtuk nem volt ilyen gondja.
Más:
Mielőtt nagyon osztja itt a töltéssel kapcsolatban az észt néhány topik társunk, egy valamit azért ne felejtsetek el!
Egy rossz töltési gyakorlattal akár harmadára vagy negyedére csökkenhet egy Li-Ion akku éelttartama.
Ezek a Li-Ion akkuk átlagosan és a gyári mérések szerint 1000-1200 töltési ciklust bírnak, utána rohamosan csökken a kapacitásuk.
Mit jelent ez? Minden alkalommal amikor a töltőre van feldugva (jelen esetben a példánknál maradva egy borotva), az mindig egy (1) töltési ciklust jelent. Legyen ez a töltőre való feldugás az akku 20%-os töltöttségénél vagy 75%-os töltöttségénél. Mindig egy-egy töltési ciklus!
Könnyen kiszámítható, hogy ha az akku többnyire a 70-80%-os töltöttségi állapotában van töltésre téve, akkor bár hamarabb feltöltődik, de a 25%-os töltöttségnél töltőre felrakott akkuhoz képest az 1000-1200 töltési ciklust háromszor rövidebb idő alatt éri el. Azaz harmadára csökken ezzel az akku élettartama!Ezt írod a töltési ciklusokról:
"Minden alkalommal amikor a töltőre van feldugva (jelen esetben a példánknál maradva egy borotva), az mindig egy (1) töltési ciklust jelent. Legyen ez a töltőre való feldugás az akku 20%-os töltöttségénél vagy 75%-os töltöttségénél. Mindig egy-egy töltési ciklus!"Amit írsz, az pont az ellenkezője annak, amivel én mindig is találkoztam a töltési ciklus meghatározásánál, ami kb. a következő:
"Egy töltési ciklus akkor fejeződik be, amikor felhasználtál (lemerítettél) az akkumulátorkapacitás 100%-ának megfelelő mennyiséget, de nem feltétlenül egyetlen töltés alkalmával. Előfordulhat például, hogy egyik nap az akkumulátorkapacitás 75%-át használod fel, majd éjszaka teljesen újratöltöd. Ha a következő nap 25%-ot használsz fel, akkor felhasználtad összesen a 100%-ot, és a két nap használata összeadódik egyetlen töltési ciklussá."Azzal egyetértek, hogy valóban le lehet csökkenteni egy akkumulátor élettartamát a rossz töltési gyakorlattal. Ezek az esetek pl. ha valaki mélykisütésbe hagyja merülni az akkut, vagy sokáig rajtamarad az eszköz a töltőn (teljes feltöltődés után is), vagy ilyen rossz gyakorlat az is, ha valaki már 70-80%-os töltöttségnél újra 100%-ra tölti az eszköze akkuját.
-
koxkids
őstag
Az egy árban mozognak dologhoz egy megjegyzés: a fejek árát is nézd, pl. erre a Star Wars Philips 6700-as borotvára SH90-es fej való, ami 18 ezer forint. 5-ös Braunra 52S vagy 52B (silver/black) fej 8 ezer forint. Ez a 10 ezres különbség megfontolandó akkor is ha a körkéses tovább bírja. A legelső kérdés körkésest vagy rezgőkésest akarsz, onnan indulj tovább. Apróságok: A Philips halkabb, viszont külön kell feltenni rá a pajeszvágót. A Braunnál a nyélben van, viszont számomra érthetetlen módon kicsit ívelt.
Hát ez jó kérdés melyik lenne jó.
Életem első villanyborotvája lenne, nem szeretem a hagyományos módot. Az arc szőrzetem sem olyan erős, nem tudom melyik lenne ideálisabb választás. -
#86564352
törölt tag
Az egy árban mozognak dologhoz egy megjegyzés: a fejek árát is nézd, pl. erre a Star Wars Philips 6700-as borotvára SH90-es fej való, ami 18 ezer forint. 5-ös Braunra 52S vagy 52B (silver/black) fej 8 ezer forint. Ez a 10 ezres különbség megfontolandó akkor is ha a körkéses tovább bírja. A legelső kérdés körkésest vagy rezgőkésest akarsz, onnan indulj tovább. Apróságok: A Philips halkabb, viszont külön kell feltenni rá a pajeszvágót. A Braunnál a nyélben van, viszont számomra érthetetlen módon kicsit ívelt.
-
Fandango
veterán
-
koxkids
őstag
-
Fandango
veterán
-
Fandango
veterán
Köszönöm! Én is hasonló következtetésre jutottam.

Még egy kérdés, ha tudja valaki.
Néztem ezt a Philips SW6700 borotvát. Technikailag majdnem olyan mint a 9-es széria (V-Track precíziós PRO körkések, 8 irányba mozgó, ContourDetect körkések) árba mégis a 7-es széria szintjén mozog. Ez hogy lehet?
Még a számozás szerint is ugye az 5-ös 7-es széria közé kellene essen tudásban, de nem mert elvileg többet tud ezeknél.Sőt a MM-be most 39.991 forint akciósan, ami meg az 5-ös széria árszintje.

-
Fandango
veterán
Mindig a magasabb széria. Elsősorban a borotva számít. (vágófej, motor, minőség) Minden más tartozék csak kényelmi megoldás. Az állomás kényelmét a patronokkal meg kell fizetni. Én a magasabb szériát választanám és spray-vel tisztítanám.
Jenne
"ha az akku többnyire a 70-80%-os töltöttségi állapotában van töltésre téve"
Azt nem egészen értem miért akarnád 70-80%-nál már újra töltőre tenni???
Amikor merül a borotva jelez és utolsó csipogástól is még egy borotválkozás belefér, aztán feltöltöd és használod amíg megint nem jelez. Nem tudom miért kell bonyolítani ezt az akku témát.
Köszönöm! Én is hasonló következtetésre jutottam.

Még egy kérdés, ha tudja valaki.
Néztem ezt a Philips SW6700 borotvát. Technikailag majdnem olyan mint a 9-es széria (V-Track precíziós PRO körkések, 8 irányba mozgó, ContourDetect körkések) árba mégis a 7-es széria szintjén mozog. Ez hogy lehet?
Még a számozás szerint is ugye az 5-ös 7-es széria közé kellene essen tudásban, de nem mert elvileg többet tud ezeknél. -
#86564352
törölt tag
Mindig a magasabb széria. Elsősorban a borotva számít. (vágófej, motor, minőség) Minden más tartozék csak kényelmi megoldás. Az állomás kényelmét a patronokkal meg kell fizetni. Én a magasabb szériát választanám és spray-vel tisztítanám.
Jenne
"ha az akku többnyire a 70-80%-os töltöttségi állapotában van töltésre téve"
Azt nem egészen értem miért akarnád 70-80%-nál már újra töltőre tenni???
Amikor merül a borotva jelez és utolsó csipogástól is még egy borotválkozás belefér, aztán feltöltöd és használod amíg megint nem jelez. Nem tudom miért kell bonyolítani ezt az akku témát.
-
nyikszi
őstag
Én a UK amazonról vettem, nekem is teljesen le volt merülve az akku.
-
Fandango
veterán
Hosszabb távon melyik érné meg jobban.
Egy Philips 5-ös széria tisztitóállomással, vagy egy 7-es széria állomás nélkül? Van annyi előnye az állomásnak a spray-vel szemben, hogy a kisebb szériás készülék jobban megérje? Ha árban kb. ugyanaz a kategória a kettő.
-
Jenne
őstag
Jenne
Időnként fogd meg a kezeddel a borotvát és ha úgy érzed, hogy kezd melegedni a borotva test, akkor vedd le a töltőről. Nekem az összes létező eszközöm, teljes töltés után átáll csepptöltésre, azaz nem terheli feleslegesen az akksit. Ez, hogy-hogy ott másképp van?Talala Kérlek írd le pontosan hol, melyik szekcióban regisztráltad be a cuccot.
Köszönöm előre is
Szia!
Azt a töltés közbeni erős melegedési hajlamot (Li-Ion akku esetén mert a NiMH akkuknál ez természetes velejárója a töltésnél), azt azért írtam, és hívtam fel a topiktárs figyelmét, hogy ha ilyet tapasztal - mivel teljesen le volt merülve az az akku - akkor nagy a valószínűsége annak, hogy a borotvában lévő akku már nem tudja felvenni a töltést és erős hő leadással mutatja ki ezt. Ilyenkor sajnos kuka az az akku. De szerencsére, mint megtudtuk nem volt ilyen gondja.
Más:
Mielőtt nagyon osztja itt a töltéssel kapcsolatban az észt néhány topik társunk, egy valamit azért ne felejtsetek el!
Egy rossz töltési gyakorlattal akár harmadára vagy negyedére csökkenhet egy Li-Ion akku éelttartama.
Ezek a Li-Ion akkuk átlagosan és a gyári mérések szerint 1000-1200 töltési ciklust bírnak, utána rohamosan csökken a kapacitásuk.
Mit jelent ez? Minden alkalommal amikor a töltőre van feldugva (jelen esetben a példánknál maradva egy borotva), az mindig egy (1) töltési ciklust jelent. Legyen ez a töltőre való feldugás az akku 20%-os töltöttségénél vagy 75%-os töltöttségénél. Mindig egy-egy töltési ciklus!
Könnyen kiszámítható, hogy ha az akku többnyire a 70-80%-os töltöttségi állapotában van töltésre téve, akkor bár hamarabb feltöltődik, de a 25%-os töltöttségnél töltőre felrakott akkuhoz képest az 1000-1200 töltési ciklust háromszor rövidebb idő alatt éri el. Azaz harmadára csökken ezzel az akku élettartama! -
Lami66
addikt
-
HartgeH3-2.8
addikt
Azt hiszem az enyém pont nincs benne

-
mike1334
veterán
Azt hiszem a különbség a kettő között az, hogy a waterflex-hez az 51S fej kell, ami szétszedhető és emiatt nem billegnek a szitái. Az új borotvádba az 52S fej kell, amit nem lehet szétszedni, cserébe tudnak billegni a sziták. Viszont a vágórésze ugyanaz a kettőnek, ezért produkálnak hasonló végeredményt
Hát ez is lenyírja a szőrt, meg az is, nagy mozgástér nincs...mondjuk nem tudom, hogy egy 7es vagy 9es mivel tudna többet?

-
Lami66
addikt
Elvileg 5ös..ugyanakkor a szita nem mozog, nem "billeg". Ezzel, hogy ilyen irányba is mozog, könnyebb a nyaki meg áll részen boldogulni, de lehet, hogy már rutinos lettem a wf-fel is. Illetve ez az 5ös széria már dinamikusan állítja a rezgésszámot, az ellenállás függvényében, gondolom ezért halkabb. De mivel január 31 előtt vettem, van 100 napom eldönteni, hogy akarom é vagy sem...

Azt hiszem a különbség a kettő között az, hogy a waterflex-hez az 51S fej kell, ami szétszedhető és emiatt nem billegnek a szitái. Az új borotvádba az 52S fej kell, amit nem lehet szétszedni, cserébe tudnak billegni a sziták. Viszont a vágórésze ugyanaz a kettőnek, ezért produkálnak hasonló végeredményt
-
mike1334
veterán
Ezt már kifejtettem itt néhányszor, hogy a borotválkozási hatékonyság nem ugrik akkorát a különböző szintű borotvák között, mint amekkorát az árkülönbség indokolna. Ráadásul a waterflex a Braun 5-ös szintje, ugyanúgy mint az 5145s. Szóval azonos lépcsőfokon levő borotvák között aztán végképp nem lesz külömbség borotválkozásilag.
Elvileg 5ös..ugyanakkor a szita nem mozog, nem "billeg". Ezzel, hogy ilyen irányba is mozog, könnyebb a nyaki meg áll részen boldogulni, de lehet, hogy már rutinos lettem a wf-fel is. Illetve ez az 5ös széria már dinamikusan állítja a rezgésszámot, az ellenállás függvényében, gondolom ezért halkabb. De mivel január 31 előtt vettem, van 100 napom eldönteni, hogy akarom é vagy sem...

-
Lami66
addikt
No meg is van a Braun 5145s. Az enyém is teljesen le volt merülve, de egy óra töltés után simán tudtam használni.
Valamivel talán ügyesebb, mint a waterflex így egy használat után, de lehet felesleges volt megvenni, annyival nem jobb. Nyaki részen ez is kihívásokkal küzd, de nem vészes. Talán egy fokkal halkabb, mint a wf.Ezt már kifejtettem itt néhányszor, hogy a borotválkozási hatékonyság nem ugrik akkorát a különböző szintű borotvák között, mint amekkorát az árkülönbség indokolna. Ráadásul a waterflex a Braun 5-ös szintje, ugyanúgy mint az 5145s. Szóval azonos lépcsőfokon levő borotvák között aztán végképp nem lesz külömbség borotválkozásilag.
-
mike1334
veterán
No meg is van a Braun 5145s. Az enyém is teljesen le volt merülve, de egy óra töltés után simán tudtam használni.
Valamivel talán ügyesebb, mint a waterflex így egy használat után, de lehet felesleges volt megvenni, annyival nem jobb. Nyaki részen ez is kihívásokkal küzd, de nem vészes. Talán egy fokkal halkabb, mint a wf. -
Talala
senior tag
Jenne
Időnként fogd meg a kezeddel a borotvát és ha úgy érzed, hogy kezd melegedni a borotva test, akkor vedd le a töltőről. Nekem az összes létező eszközöm, teljes töltés után átáll csepptöltésre, azaz nem terheli feleslegesen az akksit. Ez, hogy-hogy ott másképp van?Talala Kérlek írd le pontosan hol, melyik szekcióban regisztráltad be a cuccot.
Köszönöm előre is
ITT a termékregisztrációnál. Lentebb ot vannak a készülékek amikkel igénybe vehető a +1 év.
Kell philips profilt létrehozni. Utána kéri a vásárlás dátumát, serial számot, és fel kell tölteni a vásárlást igazoló számlát. Ez után egyből jött az email hogy 2021-ig garis. -
HartgeH3-2.8
addikt
Jenne
Időnként fogd meg a kezeddel a borotvát és ha úgy érzed, hogy kezd melegedni a borotva test, akkor vedd le a töltőről. Nekem az összes létező eszközöm, teljes töltés után átáll csepptöltésre, azaz nem terheli feleslegesen az akksit. Ez, hogy-hogy ott másképp van?Talala Kérlek írd le pontosan hol, melyik szekcióban regisztráltad be a cuccot.
Köszönöm előre is
-
Talala
senior tag
Én mondtam
Ráadásul próbálnád majd egyszer ki habbal
Full relax aqua hatás 
Ha a Membership kártyára gondolsz amire rá van írva a reg , és hogy plussz egy év, az úgy értesültem, csak USA. Legalábbis EU-n belül nem lehet a plussz egy évet, azt mondta a support. Ha neked sikerült jelezz

Hali! Nekem sikerült beregisztrálni a borotvát, és kaptam +1 évet garanciát 2021-ig van most.
Pont úgy ment ahogy samsungnál szokott az ilyesmi. -
atua
aktív tag
Vagy csak, amikor pirosan villog, bedugod, amikor meg azt mondja, hogy kész van, akkor kihúzod. Közben meg marhára nem érdekel az aksik technikai háttere...

-
Fandango
veterán
Sziasztok!
Erősen gondolkozok elektromos borotvára váltáson. Olvasgattam már itt a fórumban, és az alábbi készüléket néztem ki első körben. Mennyire jó választás ez?
Illetve nem tudom mennyire téma itt a testszőr nyíró?
-
Jenne
őstag
Ha még jól emlékszem arra, miket írtam egy órával ezelőtt, akkor határozottan hangsúlyoztam, hogy ez az elsőre megtett hosszabb idejű töltés ez nem formázás.
Az igaz, hogy az ilyen Li-Ion akkuban lévő védőelektronika teszi a dolgát, mert ez lenne a feladat. Le is kapcsolja a fogyasztó felé az akkut ha az akku üresjárati feszültsége eléri a 3,17V-ot. Viszont ha sokáig így, ilyen alacsony feszültségi szinten feltöltés nélkül áll az akku akkor itt is érvényesül az önkisülési mód, hiszen ez is akku. Egy idő után eljön az az állapot a Li-Ion akkuknál is (ha nem kap töltést), hogy az önkisülés folytán annyira lecsökken az üresjárati kapocs feszültség, hogy mély kisülés lesz ebből a folyamatosan fennálló önkisülésből és már nem hozható vissza az élők sorába az ilyen akku. Ehhez elég 6-8 hónap inaktív állapot. Ilyenkor már nem tölthető, nem veszi fel a töltést
-
Pardise
senior tag
Braunnál típustól függően puha szütyő mellé adnak műanyag védőkupakot. A tiedhez kemény utazótok jár, így a kupak felesleges, nem is teszik bele. Braun.hu mindig írja a doboz tartalmát a típusokhoz.
Az ilyen Ni-MH időkből származó akku formázási tippeket felejtsd el, használd ahogy a leírás van a Li-Ion akkuk nem olyan kényesek és a vezérlő elektronika teszi a dolgát, tök mindegy mennyit állt a polcon. Nem kell túlaggódni a dolgot. Egy tisztító spray-t vegyél még hozzá és kész, ez nagyon jó fogás volt ennyiért.
Köszönöm! Lehúztam töltőről, működik szépen! Bekapcsolt állapotban a zöld fény villog, ahogy a kéziben is van. Napokben fogom kiprónálni. vettem Barbon preshavet meg Nivea aftert. Jelentkezni fogok majd az eredményről

-
#86564352
törölt tag
Braunnál típustól függően puha szütyő mellé adnak műanyag védőkupakot. A tiedhez kemény utazótok jár, így a kupak felesleges, nem is teszik bele. Braun.hu mindig írja a doboz tartalmát a típusokhoz.
Az ilyen Ni-MH időkből származó akku formázási tippeket felejtsd el, használd ahogy a leírás van a Li-Ion akkuk nem olyan kényesek és a vezérlő elektronika teszi a dolgát, tök mindegy mennyit állt a polcon. Nem kell túlaggódni a dolgot. Egy tisztító spray-t vegyél még hozzá és kész, ez nagyon jó fogás volt ennyiért.
-
andrasferenc
tag
Amint rádugtam a töltőre azonnal érzékelte, világított, valamint lent az akkutöltöttségjelző is villogott zölddel az első egység, majd a második is ahogy töltötte. A használati kézikönyvben az áll, hogy miután teljesen feltöltött az akku, utána rá pár perccel kikapcsol a borotva, minden töltöttségjelző kialszik, kikapcsol, ez így is volt, most semmi nem világít. közben nézegettem a borotvát, nem volt meleg, se semmi. Akkor a 9-10 óra helyett csak 5-6 órát töltsem első alkalommal? Majd használat után, ha merülőben van, akkor még 5-6 óra töltés?
Legjobb, ha a borotva használati útmutatójára hagyatkozol.
A korábbi leírásokban olvasható, védelmi elektronikával vannak ellátva a lítiumion akkumulátorok. Semmi szükség a korábbi beidegződés szerinti akkumulátor formázásra, mint ami a nikkel-kadmium, vagy a nikkel-metál-hidrid akkumulátoroknál kellett alkalmazni. -
Pardise
senior tag
Amint rádugtam a töltőre azonnal érzékelte, világított, valamint lent az akkutöltöttségjelző is villogott zölddel az első egység, majd a második is ahogy töltötte. A használati kézikönyvben az áll, hogy miután teljesen feltöltött az akku, utána rá pár perccel kikapcsol a borotva, minden töltöttségjelző kialszik, kikapcsol, ez így is volt, most semmi nem világít. közben nézegettem a borotvát, nem volt meleg, se semmi. Akkor a 9-10 óra helyett csak 5-6 órát töltsem első alkalommal? Majd használat után, ha merülőben van, akkor még 5-6 óra töltés?
Ilyen műanyag védő nem járt a borotvához, vagy ez nem is szokott, vagy felesleges ilyen?
-
Pardise
senior tag
""... De hogy-hogy teljesen lemerült akkuval kaptam? Másik kolléga is vásárolt féláras emagos terméket, ő is teljesen lemerülve kapta..."
Nagyon elképzelhető, hogy sokat álltak a polcon, a raktárban. Egy ilyen előtöltött akku 5-6 hónap után (szerintem) már merül annyit az önkisülése miatt, hogy az üresjárati kapocsfeszültsége 3,17 V alá esett és ezért lekapcsolt.
Időnként fogd meg a kezeddel a borotvát és ha úgy érzed, hogy kezd melegedni a borotva test, akkor vedd le a töltőről. Lehet, hogy akkor az akku már maradandóan károsodott. Elég az 5-6 óra az első töltéshez.
Szerencsés esetben maga az akku az nincs csontra lemerülve, csak a benne lévő védőelektronika az ami lekapcsolja a "fogyasztó" felé. Azaz a borotva elektronikája nem kap energiát. Azt látod, hogy veszi a töltést?
Túltölteni nem fogod tudni, mert az akku védőelektronikája nem fogja engedni. A Braunban biztos, hogy minőségi jó akku van. Max ha azt érzékeli a töltő, hogy már nem vagy alig vesz fel áramot (ampert) az akku akkor is tölt még, de már csak kisebb áramerősséggel. hasonlóan mintha csepptöltés lnne, de ez nem az az. Az egy másik történet.
Mondjuk a noname kína szar utángyártott " de óccsón vettem akkukban" nincsen ilyen védő elektronika így azok akár a nulla Volt közeli vagy éppen a teljes nulla Volt állapotra is lemerülhetnek. És le is szoktak. No ilyenkor lesz egyből kukába dobandó, akár az első vagy az első néhány használat után egy ilyen noname akku.Amint rádugtam a töltőre azonnal érzékelte, világított, valamint lent az akkutöltöttségjelző is villogott zölddel az első egység, majd a második is ahogy töltötte. A használati kézikönyvben az áll, hogy miután teljesen feltöltött az akku, utána rá pár perccel kikapcsol a borotva, minden töltöttségjelző kialszik, kikapcsol, ez így is volt, most semmi nem világít. közben nézegettem a borotvát, nem volt meleg, se semmi. Akkor a 9-10 óra helyett csak 5-6 órát töltsem első alkalommal? Majd használat után, ha merülőben van, akkor még 5-6 óra töltés?
-
Jenne
őstag
""... De hogy-hogy teljesen lemerült akkuval kaptam? Másik kolléga is vásárolt féláras emagos terméket, ő is teljesen lemerülve kapta..."
Nagyon elképzelhető, hogy sokat álltak a polcon, a raktárban. Egy ilyen előtöltött akku 5-6 hónap után (szerintem) már merül annyit az önkisülése miatt, hogy az üresjárati kapocsfeszültsége 3,17 V alá esett és ezért lekapcsolt.
Időnként fogd meg a kezeddel a borotvát és ha úgy érzed, hogy kezd melegedni a borotva test, akkor vedd le a töltőről. Lehet, hogy akkor az akku már maradandóan károsodott. Elég az 5-6 óra az első töltéshez.
Szerencsés esetben maga az akku az nincs csontra lemerülve, csak a benne lévő védőelektronika az ami lekapcsolja a "fogyasztó" felé. Azaz a borotva elektronikája nem kap energiát. Azt látod, hogy veszi a töltést?
Túltölteni nem fogod tudni, mert az akku védőelektronikája nem fogja engedni. A Braunban biztos, hogy minőségi jó akku van. Max ha azt érzékeli a töltő, hogy már nem vagy alig vesz fel áramot (ampert) az akku akkor is tölt még, de már csak kisebb áramerősséggel. hasonlóan mintha csepptöltés lnne, de ez nem az az. Az egy másik történet.
Mondjuk a noname kína szar utángyártott " de óccsón vettem akkukban" nincsen ilyen védő elektronika így azok akár a nulla Volt közeli vagy éppen a teljes nulla Volt állapotra is lemerülhetnek. És le is szoktak. No ilyenkor lesz egyből kukába dobandó, akár az első vagy az első néhány használat után egy ilyen noname akku.Azt azért írtam előbb, hogy ha melegszik töltés alatt az akku és nem csak enyhén langyos érzetet érzel a borotvatesten hanem melegebbet, akkor vedd le a töltésről mert vélhetően a hosszú állásban túl lemerült. Elvileg egy Li-Ion akkunak nem szabad melegednie a töltés alatt!
NiMH az más tészta, ott természetes velejárója ez a töltés alatt. -
Jenne
őstag
""... De hogy-hogy teljesen lemerült akkuval kaptam? Másik kolléga is vásárolt féláras emagos terméket, ő is teljesen lemerülve kapta..."
Nagyon elképzelhető, hogy sokat álltak a polcon, a raktárban. Egy ilyen előtöltött akku 5-6 hónap után (szerintem) már merül annyit az önkisülése miatt, hogy az üresjárati kapocsfeszültsége 3,17 V alá esett és ezért lekapcsolt.
Időnként fogd meg a kezeddel a borotvát és ha úgy érzed, hogy kezd melegedni a borotva test, akkor vedd le a töltőről. Lehet, hogy akkor az akku már maradandóan károsodott. Elég az 5-6 óra az első töltéshez.
Szerencsés esetben maga az akku az nincs csontra lemerülve, csak a benne lévő védőelektronika az ami lekapcsolja a "fogyasztó" felé. Azaz a borotva elektronikája nem kap energiát. Azt látod, hogy veszi a töltést?
Túltölteni nem fogod tudni, mert az akku védőelektronikája nem fogja engedni. A Braunban biztos, hogy minőségi jó akku van. Max ha azt érzékeli a töltő, hogy már nem vagy alig vesz fel áramot (ampert) az akku akkor is tölt még, de már csak kisebb áramerősséggel. hasonlóan mintha csepptöltés lnne, de ez nem az az. Az egy másik történet.
Mondjuk a noname kína szar utángyártott " de óccsón vettem akkukban" nincsen ilyen védő elektronika így azok akár a nulla Volt közeli vagy éppen a teljes nulla Volt állapotra is lemerülhetnek. És le is szoktak. No ilyenkor lesz egyből kukába dobandó, akár az első vagy az első néhány használat után egy ilyen noname akku. -
Pardise
senior tag
Van itthon 98%-is isopropyl alkoholom. Ezzel lehetne tisztítani, fertőtleníteni a borotvát, esetleg lemosni? Hígítva esetleg, pl ioncserélt vízzel vagy sima vízzel.
-
Pardise
senior tag
Szia!
Ha még nem későn szólok, akkor tedd meg azt- főleg hogy teljesen lemerült akkuval kaptad a borotvát-, hogy az első töltésen rajta hagyod a borotvát a töltőn legalább 7-8 órán át vagy h tudod akkor akár 10 órán át is. Ha majd használod és a vége felé jár a töltöttség, akkor egyszer még hagyd rajta 5-6 órát. Minden hiedelemmel ellentétben ez nem a formázás művelete(!) de részemről ajánlott.
Gyárilag az akkuk csak egy előtöltött állapotban vannak és így kerülnek bele a borotvákba (de a telefonokba is ...stb). Ott ahol az akkut gyártják ott történik meg ez az előtöltés, ami inkább csak arra elég, hogy a gyártás után és mielőtt kikerülne a gyárból, leellenőrzik az állapotát, hogy működik-e és megfelel-e a gyártási előírásoknak/paramétereknek.
A kémiai folyamatok még ilyenkor, a gyári előtöltéskor nem alakultak ki teljesen.Rendben, akkor így az első töltés miatt rajta hagyom 10 órát, este 9-ig töltöm akkor. De hogy-hogy teljesen lemerölt akkuval kaptam? Másik kolléga is vásárolt féláras emagos terméket, ő is teljesen lemerülve kapta.
-
Jenne
őstag
Szia!
Ha még nem későn szólok, akkor tedd meg azt- főleg hogy teljesen lemerült akkuval kaptad a borotvát-, hogy az első töltésen rajta hagyod a borotvát a töltőn legalább 7-8 órán át vagy h tudod akkor akár 10 órán át is. Ha majd használod és a vége felé jár a töltöttség, akkor egyszer még hagyd rajta 5-6 órát. Minden hiedelemmel ellentétben ez nem a formázás művelete(!) de részemről ajánlott.
Gyárilag az akkuk csak egy előtöltött állapotban vannak és így kerülnek bele a borotvákba (de a telefonokba is ...stb). Ott ahol az akkut gyártják ott történik meg ez az előtöltés, ami inkább csak arra elég, hogy a gyártás után és mielőtt kikerülne a gyárból, leellenőrzik az állapotát, hogy működik-e és megfelel-e a gyártási előírásoknak/paramétereknek.
A kémiai folyamatok még ilyenkor, a gyári előtöltéskor nem alakultak ki teljesen. -
Pardise
senior tag
Sziasztok!
Ma megjött a Braun 7 720S-7! Emag féláras volt. Újnak tűnik, viszont a dobozban található garanciapapír nincs kitöltve, valamint semmi, a bontatlanságot bizonyító zármatrica nem volt a dobozon, a doboz elején volt valami, amit leszedtek. A borotva teljesen le van merülve, rátettem töltőre. A borotva egy zacskóban volt a tokájában a dobozban.
Amit adtak hozzá picike olaj, az háromnegyedig van, de szerintem mindegyik, mert barátnőmék régi borotvájához is eddig volt. Nekem újnak tűnik minden, remélem tényleg az. Kipróbálni csak a napokban fogom tudni, mert jelenleg 1,5 napos a borostám.
-
Pardise
senior tag
Sziasztok!
Ma megjött a Braun 7 720S-7! Emag féláras volt. Újnak tűnik, viszont a dobozban található garanciapapír nincs kitöltve, valamint semmi, a bontatlanságot bizonyító zármatrica nem volt a dobozon, a doboz elején volt valami, amit leszedtek. A borotva teljesen le van merülve, rátettem töltőre. A borotva egy zacskóban volt a tokájában a dobozban.
-
bogabi
őstag
-
#86564352
törölt tag
-
bogabi
őstag
-
HartgeH3-2.8
addikt
Köszi szépen a részletes választ! Később az útmutató utolsó oldalán rátaláltam én is. (furcsa, hogy egy betű nincs az útmutatóban, csak ábrák)
Meg volt az első borotválkozás! Azt kell mondjam sokkal jobb mint amire számítottam. Nem tép, nem irritál. Egész más érzés mint a Braunnál, mintha érezném a pengét a bőrömön, de mégsem kellemetlen. A végeredmény szinte babapopsi lett.Viszonylag gyorsan végeztem Barbon preshave használatával. Úgy éreztem sokat segít, hogy ne tapadjon meg a borotva az arcon. A hangja töredéke a Braunhoz képest, bár nálam ez nem volt szempont. Bő 1 hetes szakáll volt, amit először a trimmelővel lefaragtam majd utána estem neki.
Elégedett vagyok. Köszi mindenkinek!
Én mondtam
Ráadásul próbálnád majd egyszer ki habbal
Full relax aqua hatás 
Ha a Membership kártyára gondolsz amire rá van írva a reg , és hogy plussz egy év, az úgy értesültem, csak USA. Legalábbis EU-n belül nem lehet a plussz egy évet, azt mondta a support. Ha neked sikerült jelezz

-
Talala
senior tag
Jogos. Ha lett volna jó áras Braun szívem szerint tettem volna egy próbát a 7es szériával. A borotválás minőségét azért nem is akartam pedzegetni. Csak az érzés más ahogy dolgozik az arcon. Illetve súlyra a Braun vagy 2x olyan nehéznek érződik, minőségibbnek hat számomra mint a Philips, de a borotválás milyenségére nem lehet panaszom.
-
#86564352
törölt tag
Köszi szépen a részletes választ! Később az útmutató utolsó oldalán rátaláltam én is. (furcsa, hogy egy betű nincs az útmutatóban, csak ábrák)
Meg volt az első borotválkozás! Azt kell mondjam sokkal jobb mint amire számítottam. Nem tép, nem irritál. Egész más érzés mint a Braunnál, mintha érezném a pengét a bőrömön, de mégsem kellemetlen. A végeredmény szinte babapopsi lett.Viszonylag gyorsan végeztem Barbon preshave használatával. Úgy éreztem sokat segít, hogy ne tapadjon meg a borotva az arcon. A hangja töredéke a Braunhoz képest, bár nálam ez nem volt szempont. Bő 1 hetes szakáll volt, amit először a trimmelővel lefaragtam majd utána estem neki.
Elégedett vagyok. Köszi mindenkinek!
Örülök elégedett vagy. Azért tegyük hozzá almát hasonlítasz most körtéhez. Egy régi belépő Braun 3-as után vettél most felsőkategóriás S9-es Philips-et. Persze, hogy ég és föld a különbség.
-
mike1334
veterán
-
bogabi
őstag
No akkor Ti kifogtatok sz@r borotvákat, mert az enyém a hetenkénti tisztítóállomásos kezelés ellenére sem pattogzik sehol.
Pedig lassan 3 éves lesz! 
Vagy lehet, hogy a grafit szürke szín az jobban bírja, jobban ellenáll a tisztítófolyadék alkoholos kémiai hatásának? Vagy erre a színre allergiás a tisztítófolyadék és ezért nem bántja?![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Más:
Megjöttek a szépszégesz kicikéim ...
[kép]----[kép]
Örülök is meg bosszankodom is kicsit. Miután megrendeltem a 3 db-ot, másnapra átgondoltam és rendelni akartam még belőle, de közben addigra elkelt az összes ami volt készleten.
Még mielőtt bárki rákérdezne, hogy honnan vannak, - egy kecskeméti maszek illatszerbolt felszámolása után maradtak meg, hirdetésben találtam rájuk, de most már csak az utánik és a gélek vannak. 800Ft/db volt. Szállítással együtt a 3 db 3000 Ft volt.
Régebben én éveken át használtam ezt a malizia előtti szeszt és nagyon meg voltam vele elégedve. Nem Barbon kategória, de szerintem a Pitralonnál is jobb. Illatra biztosan.Szerk.:
Lehet, hogy nálam azért nem jelentkezik ez a lakkréteg lepattogás, mert az én borotvám nyele nem fényes felületű? Eredetileg is, új korától kezdve inkább matt grafit-szürke a színe a nyélen. Nem olyan fényes, mint a feketéké vagy az ezüst színűeké.Pont le***rom, hogy válik le a lakk róla, attól még borotvál.
-
Talala
senior tag
Szia!
Az egy kis segédeszköz, amivel a szitákból a késeket ki tudod venni. Használata: ha levetted a fejet, amiben a három kés van, és szétválasztod, akkor belül látod a három kést és az azokat rögzítő kis műanyag kereteteket. Szitánként egyet egyet. Ezek is sárgák elvileg. Majd meglátod hogy adja magát, ráhelyezed az egyikre, picit összenyomod (ezzel rászorítod) és picit elforgatod (még mindig szorítva) leemeled azt kis gyűrűt. Utána ki tudod szedni a kést és meg tudod tisztítani. Visszatenni pedig és rászorítani a helyére azt kis gyűrűt értelem szerűen fordítva kell. Hallod vagy inkább érzed majd ha a helyére kattan.
Köszi szépen a részletes választ! Később az útmutató utolsó oldalán rátaláltam én is. (furcsa, hogy egy betű nincs az útmutatóban, csak ábrák)
Meg volt az első borotválkozás! Azt kell mondjam sokkal jobb mint amire számítottam. Nem tép, nem irritál. Egész más érzés mint a Braunnál, mintha érezném a pengét a bőrömön, de mégsem kellemetlen. A végeredmény szinte babapopsi lett.Viszonylag gyorsan végeztem Barbon preshave használatával. Úgy éreztem sokat segít, hogy ne tapadjon meg a borotva az arcon. A hangja töredéke a Braunhoz képest, bár nálam ez nem volt szempont. Bő 1 hetes szakáll volt, amit először a trimmelővel lefaragtam majd utána estem neki.
Elégedett vagyok. Köszi mindenkinek!
-
Jenne
őstag
Ma meg is hozta a posta a tegnap rendelt Philips S9031/12-t. eMAG féláras termék volt, sehol nem volt feltüntetve hogy újracsomagolt vagy akármi. Ennek ellenére nem vagyok teljesen biztos benne, hogy nem az.
Magán a borotván nem látok semmit, matricák rajta vannak a trimmelő (vagy mi az) bontatlan. A borotva lemerülve, pittyegéssel jelzett is, egyből ment a töltőre. A dobozon egyetlen egy darab ragacs amin látszik hogy le volt szedve, vagy nagyon próbálkoztak vele.
Ha jól láttam Philips oldalán lehet regisztrálni +1 év gariért.
A próba estére marad. Majd írok ,hogy örülök vagy sírok
Ez a narancssárga vacak mire szolgál

-
Jenne
őstag
Ma meg is hozta a posta a tegnap rendelt Philips S9031/12-t. eMAG féláras termék volt, sehol nem volt feltüntetve hogy újracsomagolt vagy akármi. Ennek ellenére nem vagyok teljesen biztos benne, hogy nem az.
Magán a borotván nem látok semmit, matricák rajta vannak a trimmelő (vagy mi az) bontatlan. A borotva lemerülve, pittyegéssel jelzett is, egyből ment a töltőre. A dobozon egyetlen egy darab ragacs amin látszik hogy le volt szedve, vagy nagyon próbálkoztak vele.
Ha jól láttam Philips oldalán lehet regisztrálni +1 év gariért.
A próba estére marad. Majd írok ,hogy örülök vagy sírok
Ez a narancssárga vacak mire szolgál

Szia!
Az egy kis segédeszköz, amivel a szitákból a késeket ki tudod venni. Használata: ha levetted a fejet, amiben a három kés van, és szétválasztod, akkor belül látod a három kést és az azokat rögzítő kis műanyag kereteteket. Szitánként egyet egyet. Ezek is sárgák elvileg. Majd meglátod hogy adja magát, ráhelyezed az egyikre, picit összenyomod (ezzel rászorítod) és picit elforgatod (még mindig szorítva) leemeled azt kis gyűrűt. Utána ki tudod szedni a kést és meg tudod tisztítani. Visszatenni pedig és rászorítani a helyére azt kis gyűrűt értelem szerűen fordítva kell. Hallod vagy inkább érzed majd ha a helyére kattan.
-
Talala
senior tag
Végül megrendeltem a Philips S9031/12 borotvát. Remélem beválik majd. Kipróbálom az itt sokat emlegetett barbon pre-shave-et is.
Ma meg is hozta a posta a tegnap rendelt Philips S9031/12-t. eMAG féláras termék volt, sehol nem volt feltüntetve hogy újracsomagolt vagy akármi. Ennek ellenére nem vagyok teljesen biztos benne, hogy nem az.
Magán a borotván nem látok semmit, matricák rajta vannak a trimmelő (vagy mi az) bontatlan. A borotva lemerülve, pittyegéssel jelzett is, egyből ment a töltőre. A dobozon egyetlen egy darab ragacs amin látszik hogy le volt szedve, vagy nagyon próbálkoztak vele.
Ha jól láttam Philips oldalán lehet regisztrálni +1 év gariért.
A próba estére marad. Majd írok ,hogy örülök vagy sírok
Ez a narancssárga vacak mire szolgál

-
Pardise
senior tag
-
atua
aktív tag
Na... ez volt a kéretlen marketinges szöveg!
A trnd.com egyébként is arról szól, hogy kapsz valami terméket kipróbálásra, cserébe meg reklámozd nekik...

Jó lenne az ilyen hozzászólásokatt töröltetni mert ez egyértelműen reklám!
Ő legalább kapott érte ingyenborotvát

(#9963) Pardise
"Kérdésem, hogy videókban látom most, hogy elég sok helyen lakkfekete a borotva, sok helyen fényes, ezek a részek mennyire karcolódnak?"
Irigylem a problémáidat
-
Jenne
őstag
Kíváncsi leszek, a Malizia pre shave hogy válik be nálad. Mennyire siklik rajta a borotva a bőrön való száradás után.
Most az illatot félretéve a Pitralon "műszaki" szempontból nálam nagyon bevált. Jól siklik a borotva rajta száradás után. A Tabacco pre shave miután megszárad a bőrön, utána meg inkább tapad rajta a szitalemez. Én csak úgy tudtam használni, hogy állandóan nedvesítettem az arcomon.Félhetően a szürke burkolatnak jobb az anyaga. Később jelentek meg azok a tisztítóegységek, amelyeken van gyorstisztító funkció is, vagyis nem lép működésbe a borotva szárítása. Lehet, a szárításkor a meleg is rá tesz egy lapáttal a lepattogzódáshoz. Mondjuk, kb. 15 perc után, amikor kézzel foghatóan kezd melegedni a szárítóegység burkolata, kiveszem a borotvát és amikor kihűlt, akkor teszem vissza csak is a töltés idejére.
A Pitralon sem rossz, próbáltam már.
Én a teljes ciklust végig szoktam futtatni a tisztítóállomással. Ez kábé: 45-50 perc. Ilyenkor mindig szárít is a tisztítás után. -
andrasferenc
tag
No akkor Ti kifogtatok sz@r borotvákat, mert az enyém a hetenkénti tisztítóállomásos kezelés ellenére sem pattogzik sehol.
Pedig lassan 3 éves lesz! 
Vagy lehet, hogy a grafit szürke szín az jobban bírja, jobban ellenáll a tisztítófolyadék alkoholos kémiai hatásának? Vagy erre a színre allergiás a tisztítófolyadék és ezért nem bántja?![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Más:
Megjöttek a szépszégesz kicikéim ...
[kép]----[kép]
Örülök is meg bosszankodom is kicsit. Miután megrendeltem a 3 db-ot, másnapra átgondoltam és rendelni akartam még belőle, de közben addigra elkelt az összes ami volt készleten.
Még mielőtt bárki rákérdezne, hogy honnan vannak, - egy kecskeméti maszek illatszerbolt felszámolása után maradtak meg, hirdetésben találtam rájuk, de most már csak az utánik és a gélek vannak. 800Ft/db volt. Szállítással együtt a 3 db 3000 Ft volt.
Régebben én éveken át használtam ezt a malizia előtti szeszt és nagyon meg voltam vele elégedve. Nem Barbon kategória, de szerintem a Pitralonnál is jobb. Illatra biztosan.Szerk.:
Lehet, hogy nálam azért nem jelentkezik ez a lakkréteg lepattogás, mert az én borotvám nyele nem fényes felületű? Eredetileg is, új korától kezdve inkább matt grafit-szürke a színe a nyélen. Nem olyan fényes, mint a feketéké vagy az ezüst színűeké.Kíváncsi leszek, a Malizia pre shave hogy válik be nálad. Mennyire siklik rajta a borotva a bőrön való száradás után.
Most az illatot félretéve a Pitralon "műszaki" szempontból nálam nagyon bevált. Jól siklik a borotva rajta száradás után. A Tabacco pre shave miután megszárad a bőrön, utána meg inkább tapad rajta a szitalemez. Én csak úgy tudtam használni, hogy állandóan nedvesítettem az arcomon.Félhetően a szürke burkolatnak jobb az anyaga. Később jelentek meg azok a tisztítóegységek, amelyeken van gyorstisztító funkció is, vagyis nem lép működésbe a borotva szárítása. Lehet, a szárításkor a meleg is rá tesz egy lapáttal a lepattogzódáshoz. Mondjuk, kb. 15 perc után, amikor kézzel foghatóan kezd melegedni a szárítóegység burkolata, kiveszem a borotvát és amikor kihűlt, akkor teszem vissza csak is a töltés idejére.
-
Jenne
őstag
No akkor Ti kifogtatok sz@r borotvákat, mert az enyém a hetenkénti tisztítóállomásos kezelés ellenére sem pattogzik sehol.
Pedig lassan 3 éves lesz! 
Vagy lehet, hogy a grafit szürke szín az jobban bírja, jobban ellenáll a tisztítófolyadék alkoholos kémiai hatásának? Vagy erre a színre allergiás a tisztítófolyadék és ezért nem bántja?![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Más:
Megjöttek a szépszégesz kicikéim ...
[kép]----[kép]
Örülök is meg bosszankodom is kicsit. Miután megrendeltem a 3 db-ot, másnapra átgondoltam és rendelni akartam még belőle, de közben addigra elkelt az összes ami volt készleten.
Még mielőtt bárki rákérdezne, hogy honnan vannak, - egy kecskeméti maszek illatszerbolt felszámolása után maradtak meg, hirdetésben találtam rájuk, de most már csak az utánik és a gélek vannak. 800Ft/db volt. Szállítással együtt a 3 db 3000 Ft volt.
Régebben én éveken át használtam ezt a malizia előtti szeszt és nagyon meg voltam vele elégedve. Nem Barbon kategória, de szerintem a Pitralonnál is jobb. Illatra biztosan.Szerk.:
Lehet, hogy nálam azért nem jelentkezik ez a lakkréteg lepattogás, mert az én borotvám nyele nem fényes felületű? Eredetileg is, új korától kezdve inkább matt grafit-szürke a színe a nyélen. Nem olyan fényes, mint a feketéké vagy az ezüst színűeké. -
andrasferenc
tag
Nálam a 760-on szintén elkezdett levállni a fej alatti részen a lakkréteg, tehát nem "anyagában színezett" a nyél azon része, van rajta egy vékony zongoralakk-szerű réteg. Mondjuk ettől még a borotva ugyanúgy teszi a dolgát, engem nem zavar a törtébet, de annyit még hozzáteszek, hogy nem kell beleérnie a nyélnek a tisztító folyadékba, hogy az kikezdje a lakkozott felületet, elég, ha kipárolgó cucc megkezdi a lakkot...
Én erről írok itt, de sokan nem tudják ezt elképzelni, miért pattogzik le a lakkréteg. Azt gondolhatják, igénytelenül,nem megfelelően tartom, amely össze-vissza lehet karcolódva. Amikor már zavarólag lifeg rajta a leváló lakréteg, kézzel leszedem. Ha egyszer megindul a leválás, utána folytatódik fokozatosan. Nem hiába cserélik egyszer a garancia lejártatát követően egy ideig ingyen. Nem hinném, hogy a gyártó karitatív intézmény lenne.
A nyél anyaga anyagában színezett, fekete színű. A fényes lakkréteg nem átlátszó, áttetsző, hanem fekete színű (zongoralakk szerű), amely "halpikkely" szerűen válik le.
A tisztítóállomásból, amikor kiveszem a borotvát, az üreg nagy része tisztítófolyadék cseppes. Lehet, amit küldtél, a szitánál a piros vonalig érhet a folyadék üzemszerűen, de az üregben fel is fröcsöghet, mivel tisztítás közben a fej rezeg. A tisztító folyadék magas alkohol tartalommal rendelkezik. Annak a kipárolgása is előidézheti a leválást. Azért javasolta a szerviz azt, hogy ne abban tároljam a borotvát. -
andrasferenc
tag
Csak egy gondolatot még ehhez a "burkolat cseréhez"
Beteszek egy képet a 70S szitáról.[kép]
A tisztítóállomásban a borotva (Braun 7) fejjel lefelé van benne. A képen fejjel lefelé van a 70S szita. A képen piros vonallal bejelöltem hogy kábé addig ér a tisztító folyadék a tisztítás alatt. A tisztítási folyamat alatt néhányszor felszivattyúzza a folyadékot, majd abban megjáratja 10 másodpercen át az állomás a borotvát, de közben már folyik is vissza a nedű a patronba. Tehát nem sokáig érintkezik magával a 70S fejjel sem az az alkoholos folyadék, a borotvával-borotvanyéllel meg egyáltalán nem!
Ezért nem teljesen értem, hogy Nálad mi történhetett, hogy a nyélen a lakkréteg felpattogzott.
Nekem is Braun 7 760cc-4 Type:5693-as borotvám van.
Szerk.:
Most jut eszembe, hogy a műanyag nyél színezése un. önmagában/anyagában színezett poliészter és a fényessége sem azért fényes mert lakkréteg van ráfújva, hanem maga a műanyag ilyen tulajdonságú.
Tehát kétszeresen sem értem...

A nyél anyaga valóban anyagában színezett. Nálam fekete színű. A fényes lakkréteg nem átlátszó, áttetsző, hanem fekete színű (zongoralakk szerű), amely "halpikkely" szerűen válik le.
A tisztítóállomásból, amikor kiveszem a borotvát, az üreg nagy része tisztítófolyadék cseppes. Lehet, amit küldtél, a szitánál a piros vonalig érhet a folyadék üzemszerűen, de az üregben fel is fröcsöghet, mivel tisztítás közben a fej rezeg. A tisztító folyadék magas alkohol tartalommal rendelkezik. Annak a kipárolgása is előidézheti a leválást. Azért javasolta a szerviz azt, hogy ne abban tároljam a borotvát. -
bogabi
őstag
Csak egy gondolatot még ehhez a "burkolat cseréhez"
Beteszek egy képet a 70S szitáról.[kép]
A tisztítóállomásban a borotva (Braun 7) fejjel lefelé van benne. A képen fejjel lefelé van a 70S szita. A képen piros vonallal bejelöltem hogy kábé addig ér a tisztító folyadék a tisztítás alatt. A tisztítási folyamat alatt néhányszor felszivattyúzza a folyadékot, majd abban megjáratja 10 másodpercen át az állomás a borotvát, de közben már folyik is vissza a nedű a patronba. Tehát nem sokáig érintkezik magával a 70S fejjel sem az az alkoholos folyadék, a borotvával-borotvanyéllel meg egyáltalán nem!
Ezért nem teljesen értem, hogy Nálad mi történhetett, hogy a nyélen a lakkréteg felpattogzott.
Nekem is Braun 7 760cc-4 Type:5693-as borotvám van.
Szerk.:
Most jut eszembe, hogy a műanyag nyél színezése un. önmagában/anyagában színezett poliészter és a fényessége sem azért fényes mert lakkréteg van ráfújva, hanem maga a műanyag ilyen tulajdonságú.
Tehát kétszeresen sem értem...

Nálam a 760-on szintén elkezdett levállni a fej alatti részen a lakkréteg, tehát nem "anyagában színezett" a nyél azon része, van rajta egy vékony zongoralakk-szerű réteg. Mondjuk ettől még a borotva ugyanúgy teszi a dolgát, engem nem zavar a törtébet, de annyit még hozzáteszek, hogy nem kell beleérnie a nyélnek a tisztító folyadékba, hogy az kikezdje a lakkozott felületet, elég, ha kipárolgó cucc megkezdi a lakkot...
-
Jenne
őstag
A félreértések elkerülése végett a borotvám nem volt sosem karcos. Mindig úgy nézett/néz ki, mint ha új lenne. A felső burkolaton a lakkréteg kezdett felválni, lepattogzódni. A szerviz szerint azért, mert üzemen kívül is a tisztítóegységben tartottam. Vélhetően a fekete lakkrétegű felső burkolat bevonata lehet érzékeny a tisztítópatron folyadékra.
Sajnos a felső lakkrétegű burkolatot és az alsó gumirétegű burkolatot nekem csak együtt cserélte le a szerviz. A lakkréteg lepattogzódáson kívül más baja, karca nem volt. A burkolat csak tisztítás, szárítás, töltés alkalmával volt áram alatt.
Vélhetően a szürke burkolat más bevonata más összetételű, vagy más eljárással készülhetett.
A legutóbbi burkolat csere óta a tisztítási folyamat befejezése után azonnal kiveszem és megtörlöm. Nem várom meg a szárítási folyamatot. Amikor meg kihűlt, utána teszem vissza a töltés idejére.
Nem tudom, ki honnan veszi, karcos, stb, le van amortizálódva. Ilyet sosem írtam.Csak egy gondolatot még ehhez a "burkolat cseréhez"
Beteszek egy képet a 70S szitáról.[kép]
A tisztítóállomásban a borotva (Braun 7) fejjel lefelé van benne. A képen fejjel lefelé van a 70S szita. A képen piros vonallal bejelöltem hogy kábé addig ér a tisztító folyadék a tisztítás alatt. A tisztítási folyamat alatt néhányszor felszivattyúzza a folyadékot, majd abban megjáratja 10 másodpercen át az állomás a borotvát, de közben már folyik is vissza a nedű a patronba. Tehát nem sokáig érintkezik magával a 70S fejjel sem az az alkoholos folyadék, a borotvával-borotvanyéllel meg egyáltalán nem!
Ezért nem teljesen értem, hogy Nálad mi történhetett, hogy a nyélen a lakkréteg felpattogzott.
Nekem is Braun 7 760cc-4 Type:5693-as borotvám van.
Szerk.:
Most jut eszembe, hogy a műanyag nyél színezése un. önmagában/anyagában színezett poliészter és a fényessége sem azért fényes mert lakkréteg van ráfújva, hanem maga a műanyag ilyen tulajdonságú.
Tehát kétszeresen sem értem...

-
Lami66
addikt
Braun Serius 7 760cc-4 Type: 5693
MIvel 2011. évben vásároltam, nem hiszem, hogy forgalomban lenne.Az enyém fekete színű, és a külsejét tekintve gyakorlatilag ugyan az mint a tied.
-
Talala
senior tag
Szinte biztos, hogy elégedett leszel. Nagyon meglepődnék ha jönnél vissza köpködni
Kicsit belejössz a körkörös, szálirányok eltalálásába aztán pár borotválkozás után már könnyedén megy. Az enyémet én nagyon megszerettem, és kellemesen érzem magam. Óvom féltem vigyázok rá
Totál más világ ez, a lehúzós megoldáshoz képest számomra.Ráadásul az enyémben nincs is ilyen full modern high tech mint a 9xxx szériásban.
Én borítékolom a jó eredményt.Ámen!
Én Braun 350-ről váltok. Azt már egy jó ideje nem használom, mert kellemetlen volt a használata, tépett húzott semmivel nem volt kíméletesebb mint a pengés történet. jövőhét elején meg kéne jönnie. Amint lesz tapasztalatom megírom. -
HartgeH3-2.8
addikt
Én is nagyon kíváncsi vagyok (inkább remélem, hogy elégedett leszek vele). Lehet én gondolom rosszul, de az elektromos borotva szempontjából nem feltétlen jó, ha puha a vágni való szőr. Mivel azt könnyebb eltolni, elnyomni ahogy mozgatjuk a borotvát. Ezt a szeszt én a csúszás elősegítése miatt fogom kipróbálni elsősorban.
Sokat vissza olvastam és pozitívak voltak a kommentek. Gilette-ből találtam még pre shave-et dupla áron.Szinte biztos, hogy elégedett leszel. Nagyon meglepődnék ha jönnél vissza köpködni
Kicsit belejössz a körkörös, szálirányok eltalálásába aztán pár borotválkozás után már könnyedén megy. Az enyémet én nagyon megszerettem, és kellemesen érzem magam. Óvom féltem vigyázok rá
Totál más világ ez, a lehúzós megoldáshoz képest számomra.Ráadásul az enyémben nincs is ilyen full modern high tech mint a 9xxx szériásban.
Én borítékolom a jó eredményt. -
andrasferenc
tag
Tényleg nem írtad, hogy leamortizált. Bocs, kicsit lazábban fogalmaztam.
Akkor pontosítsunk: nekem nem pattogzik le a lakkozás (sem). Meg amúgy semmi látható változás nincs rajta. Se a jakuzzitól (Jenne azzal tisztítja), se a háztartási tisztítószerektől. Rajtad kívül még senki nem tapasztalt ilyen problémát itt. Se mostanában se korábban. Egészen pontosan melyik típus és milyen színű változat van neked? Csak hogy azt a fajtát ne ajánlgassuk itt senkinek.Braun Serius 7 760cc-4 Type: 5693
MIvel 2011. évben vásároltam, nem hiszem, hogy forgalomban lenne. -
Lami66
addikt
A félreértések elkerülése végett a borotvám nem volt sosem karcos. Mindig úgy nézett/néz ki, mint ha új lenne. A felső burkolaton a lakkréteg kezdett felválni, lepattogzódni. A szerviz szerint azért, mert üzemen kívül is a tisztítóegységben tartottam. Vélhetően a fekete lakkrétegű felső burkolat bevonata lehet érzékeny a tisztítópatron folyadékra.
Sajnos a felső lakkrétegű burkolatot és az alsó gumirétegű burkolatot nekem csak együtt cserélte le a szerviz. A lakkréteg lepattogzódáson kívül más baja, karca nem volt. A burkolat csak tisztítás, szárítás, töltés alkalmával volt áram alatt.
Vélhetően a szürke burkolat más bevonata más összetételű, vagy más eljárással készülhetett.
A legutóbbi burkolat csere óta a tisztítási folyamat befejezése után azonnal kiveszem és megtörlöm. Nem várom meg a szárítási folyamatot. Amikor meg kihűlt, utána teszem vissza a töltés idejére.
Nem tudom, ki honnan veszi, karcos, stb, le van amortizálódva. Ilyet sosem írtam.Tényleg nem írtad, hogy leamortizált. Bocs, kicsit lazábban fogalmaztam.
Akkor pontosítsunk: nekem nem pattogzik le a lakkozás (sem). Meg amúgy semmi látható változás nincs rajta. Se a jakuzzitól (Jenne azzal tisztítja), se a háztartási tisztítószerektől. Rajtad kívül még senki nem tapasztalt ilyen problémát itt. Se mostanában se korábban. Egészen pontosan melyik típus és milyen színű változat van neked? Csak hogy azt a fajtát ne ajánlgassuk itt senkinek. -
#94529552
törölt tag
Biztos beválik, csak meg kell tanulni a használatát. Lassan, óvatosan, finoman, a növekedéssel szemben, ahogy a kezelési írja. Biztos helyre tenni, és biztos kézzel fogva a leejtés is kizárva.
-
andrasferenc
tag
Nekem nem teljesen világos, hogy hogyan tudtad 2 év alatt azt a borotvát annyira leharcolni külsőleg, a hátsó gumis csúszásgátlós részt is beleértve, hogy egy teljes cserére szorult.
Nekem lassan 3 éve lesz, hogy megvan a hetesem és napi szinten használom. Hetente meg a tisztítóállomásban is megjáratom, de szinte újnak mondható a borotva külsőleg. Még a fénye sem ment el. Igaz hogy az enyém nem fekete hanem grafit szürke színű, de ennek ellenére bátran kijelentem, hogy igen-igen újszerű állapotban van még mindig.
A félreértések elkerülése végett a borotvám nem volt sosem karcos. Mindig úgy nézett/néz ki, mint ha új lenne. A felső burkolaton a lakkréteg kezdett felválni, lepattogzódni. A szerviz szerint azért, mert üzemen kívül is a tisztítóegységben tartottam. Vélhetően a fekete lakkrétegű felső burkolat bevonata lehet érzékeny a tisztítópatron folyadékra.
Sajnos a felső lakkrétegű burkolatot és az alsó gumirétegű burkolatot nekem csak együtt cserélte le a szerviz. A lakkréteg lepattogzódáson kívül más baja, karca nem volt. A burkolat csak tisztítás, szárítás, töltés alkalmával volt áram alatt.
Vélhetően a szürke burkolat más bevonata más összetételű, vagy más eljárással készülhetett.
A legutóbbi burkolat csere óta a tisztítási folyamat befejezése után azonnal kiveszem és megtörlöm. Nem várom meg a szárítási folyamatot. Amikor meg kihűlt, utána teszem vissza a töltés idejére.
Nem tudom, ki honnan veszi, karcos, stb, le van amortizálódva. Ilyet sosem írtam. -
Talala
senior tag
"Az eddigi legjobb borotvánk"
Grat a választáshoz , nagyon kíváncsi leszek mit hoz a cucc 
Ha én hab párti vagyok eléggé akkor ez az arcszesz felejtő ugye? Azaz felesleges mivel a hab/zselé eleve erre hivatott, hogy felpuhítsa a szőrszálakat. Még valami olajról is olvastam itt futólag, hogy azzal jobban csúszna a borotva. De lehetséges még nem jöttem le teljesen a szerről, és inkább vissza kéne lapoznom.
Én is nagyon kíváncsi vagyok (inkább remélem, hogy elégedett leszek vele). Lehet én gondolom rosszul, de az elektromos borotva szempontjából nem feltétlen jó, ha puha a vágni való szőr. Mivel azt könnyebb eltolni, elnyomni ahogy mozgatjuk a borotvát. Ezt a szeszt én a csúszás elősegítése miatt fogom kipróbálni elsősorban.
Sokat vissza olvastam és pozitívak voltak a kommentek. Gilette-ből találtam még pre shave-et dupla áron.
Új hozzászólás Aktív témák
-
10100 - 10001
16818 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 11901 11900 - 11801 11800 - 11701 11700 - 11601 11600 - 11501 11500 - 11401 11400 - 11301 11300 - 11201 11200 - 11101 11100 - 11001 11000 - 10901 10900 - 10801 10800 - 10701 10700 - 10601 10600 - 10501 10500 - 10401 10400 - 10301 10300 - 10201 10200 - 10101 10100 - 10001 10000 - 9901 9900 - 9801 9800 - 9701 9700 - 9601 9600 - 9501 9500 - 9401 9400 - 9301 9300 - 9201 9200 - 9101 9100 - 9001 9000 - 8901 8900 - 8801 8800 - 8701 8700 - 8601 8600 - 8501 8500 - 8401 8400 - 8301 8300 - 8201 8200 - 8101 8100 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Crimson Desert
- Vezetékes FEJhallgatók
- Villanyszerelés
- World of Tanks - MMO
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- Steam, GOG, Epic Store, Humble Store, Xbox PC Game Pass, Origin Access, uPlay+, Apple Arcade felhasználók barátságos izgulós topikja
- PlayStation 3
- iPhone topik
- Lalikiraly: Mercis kalandok - Harmincegyedik rész
- Milyen egeret válasszak?
- További aktív témák...
- Apple iPhone 13 Pro 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- AKCIÓ! Acer Predator Helios Neo 16 PHN16 notebook-i9 13900HX 16GB DDR5 1TB SSD RTX 4060 8GB W11
- Honor Magic7 Lite 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Apple iPhone SE (2020) / 128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia / Akku: 84%
- 27% - Corsair RMx Series RM1000x 1000W 80 PLUS Gold (CP-9020271-EU) Tápegység!
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest

Szerk: Jaaa hogy ti szárazon csapatjátok? Uram irgalmazz. Még véletlenül se próbálnám meg ![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)


Grat hozzá! Pár alkalom biztos kell, amíg belejössz a használatába. Én is vettem nemrég Barbont, eddig hosszú évekig semmilyen szert nem használtam, csak borotválkozás után hideg vizes öbllítést. Malizia Pre Shave még jobb lehet a Barbonnál, csak már állítólag nem forgalmazzák.




Mondjuk ennek kicsi az esélye, mert közel csúcs mobilok mindkettő.





