-
15000 - 14901
16818 - 16001 16000 - 15901 15900 - 15801 15800 - 15701 15700 - 15601 15600 - 15501 15500 - 15401 15400 - 15301 15300 - 15201 15200 - 15101 15100 - 15001 15000 - 14901 14900 - 14801 14800 - 14701 14700 - 14601 14600 - 14501 14500 - 14401 14400 - 14301 14300 - 14201 14200 - 14101 14100 - 14001 14000 - 13901 13900 - 13801 13800 - 13701 13700 - 13601 13600 - 13501 13500 - 13401 13400 - 13301 13300 - 13201 13200 - 13101 13100 - 13001 13000 - 12901 12900 - 12801 12800 - 12701 12700 - 12601 12600 - 12501 12500 - 12401 12400 - 12301 12300 - 12201 12200 - 12101 12100 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
Pola-Roid
aktív tag
Philips Series 6000 után ma beszereztem egy Pana LS9A-t.
Soha nem volt még Pana borotvám (tévém viszont igen, azzal nagyon meg vagyok elégedve), meg körkéses borotvát használtam az utóbbi 7-8 évben, szóval nagyon kíváncsi vagyok
-
Đusty
addikt
-
nyikszi
őstag
Nekem is érzékeny a bőröm, főleg a nyakamon. Nem is tudtam inget hordani nyakkendővel, annyira kipattogzott. Most ugyan ahol dolgozok nincs előírva, de már tudnám hordani. Még 5 évvel ezelőtt vettem Braun 7-est és gyakorlatilag nulla az irritáció. A Fiamnak meg egy Philips 5-öst vettem, de neki még csak pelyhedzik az álla és a bajsza, de viszi szépen
Neki a pattanások miatt nagyon jó, ezt meg is erősítette a három alkalommal végrehajtott pengés borotválkozás után. -
iceQ!
addikt
Sziasztok,
Klasszik pengés borotvát vennék. Van szakáll + arc szőrzet, azt géppel vágom le (2mm) a többit Gillette mac3 csináltam vágtam eddig. Szeretnék attérni erre a borotvára, hátha kicsit jobbak jövök ki anyagilag + jobb / szebb formát érek el. Illetve keresek átlátszó borotva zselét, amit a fodrásznál használnak.
Zselét hol tudok venni? Továbbá ki milyen borotvát ajánlana erre a célra?
-
xy.zsolt
addikt
-
Nagya21
addikt
HAli!
Lidl-Aldi hajvágó, amelyik kerámiapengés(fehér szinü a penge), azt nagyon tudom ajánlani.
Üdv Nagya -
xy.zsolt
addikt
Na, végül találtam jofogáson ma egy vadi új, sosem használtat 5k-ért.....szerintem ez a bestbuy
Teszteltem és frankó -
Vérboci
addikt
hát én egy ideje már körkésessel borotválkozok, a philips előtt kínai borotváim voltak, azok edzették a képem, de érezhetően kíméletesebb azoknál a philips. jó eséllyel nem okoz sok irritációt nálad sem induláskor. utána meg hozzászokik a bőr.
pre-shavet az esetek 80%-ban szoktam használni, az alap barbont. néha a rohanásban kihagyom... -
xy.zsolt
addikt
-
Thomas1
addikt
Köszönöm szépen!
Neked mennyire pirosodott/pattogott ki tőle az arcod?
Használsz hozzá Pre-Shave-et? -
xy.zsolt
addikt
-
fradi81
veterán
Hogy 0-ás fokozaton milyen használni azt nem tudom, de maga a gép jól vág és nem az a meghibásodós fajta.
-
xy.zsolt
addikt
Srácok, látom nagyon képben vagytok ezért kérdezem, hogy a philips "qc5115/" 15 hajvágót érdemes megvenni? 9k az ára media marktban. 4-5 évig ha jól teljesít már elégedett lennék. 0ás fokozattal vágnék hajat és szakállat.
-
Vérboci
addikt
nyilván mindenki azzal van - többnyire - megelégedve, amit használ, de az általad kiválasztott sreies5000 van nekem is, és elég jól bevált. nem hiszem, hogy csalódást okozna. szintén generteles kuponnal olcsósítottam én is anno.

-
Thomas1
addikt
Sziasztok!
Villanyborotva vásárlásán gondolkozok én is.
Amit tudni kell:
- 42 éves vagyok, ~26 éve borotválkozom
- erős szőrzettel rendelkezem, felfelé (növésiránnyal ellentétesen) borotválkozom, de így is láthatóan barna az arcom
- érzékeny a bőröm, ha 1-2 nap után ismét borotválkozom, akkor elvágom magam, kipirosodok,
- Gillette Fusion-t használok jelenlegErre keresek villanyborotvát, ahogy olvasom a hozzászólásokat, körkéses megoldás lenne a megfelelő nekem.
Generteles kuponnal néznék Philips S5886/30 vagy S5887/30 vagy S5885/35-ös gépet, vagy amit javasoltok ebben az árkategóriában.Előre is köszönöm a válaszokat!
-
DrDobos
őstag
Szia!
Például ezzel. [link]
Én egy ilyen tubussal a közeli mezőgazdasági/kertész centrumban vettem pár hete.
Használom például a két szoba harmonika ajtóinál, a felső műanyag sínbe egy kicsit gyufaszállal benyomtam és sokkal simábban és könnyebben csúszik az ajtó. Vagy a szobában a gardróbos csúsztatható ajtós szekrény felső sínbe egy keveset és már is finoman lágyan siklik az ajtó. Már ideje volt egy ilyen karbantartásnak.
-
Jenne
őstag
Szia!
Például ezzel. [link]
Én egy ilyen tubussal a közeli mezőgazdasági/kertész centrumban vettem pár hete.
Használom például a két szoba harmonika ajtóinál, a felső műanyag sínbe egy kicsit gyufaszállal benyomtam és sokkal simábban és könnyebben csúszik az ajtó. Vagy a szobában a gardróbos csúsztatható ajtós szekrény felső sínbe egy keveset és már is finoman lágyan siklik az ajtó. Már ideje volt egy ilyen karbantartásnak. -
Gloob
addikt
-
Nagya21
addikt
-
DrDobos
őstag
-
Nagya21
addikt
Amit kikotor kend vissza rá, és semmi gond.
Üdv Nagya -
DrDobos
őstag
-
Thomas1
addikt
Sziasztok!
Villanyborotva vásárlásán gondolkozok én is.
Amit tudni kell:
- 42 éves vagyok, ~26 éve borotválkozom
- erős szőrzettel rendelkezem, felfelé (növésiránnyal ellentétesen) borotválkozom, de így is láthatóan barna az arcom
- érzékeny a bőröm, ha 1-2 nap után ismét borotválkozom, akkor elvágom magam, kipirosodok,
- Gillette Fusion-t használok jelenlegErre keresek villanyborotvát, ahogy olvasom a hozzászólásokat, körkéses megoldás lenne a megfelelő nekem.
Generteles kuponnal néznék Philips S5886/30 vagy S5887/30 vagy S5885/35-ös gépet, vagy amit javasoltok ebben az árkategóriában.Előre is köszönöm a válaszokat!
-
Ezekiel Ston
senior tag
Én sose habosan használtam az elektromos borotváim. Fürdés szárad az arc 1 órát követően mehet rá a borotva. Tiszta és szuper. Plusz van bőrömhöz barbon after shave én imádom. (meg asszony is)
Szóval én csak szárazon tartom jónak az elektromos borotvát. HA habosan akarom akkor ott az 1pengés borotvám, de azt mióta megjött az elektromos parkolópályára tettem.
-
Pikaa
aktív tag
Hálásan köszönöm a tanácsot!!! Megjött a termék 3 napja. 2x használtam. Hibátlan a vágás, hibátlan a minőség!!! Tökéletes.
Te szárazon,vagy habosan hasznaltad?
-
Ezekiel Ston
senior tag
Hali!
Lehet használni habosan is, csak macerásabb a tisztítása, meg nehezebben viszi a hajlékonyabb puha szőrt.
A szita háááát az nagyon egyénfüggő mikor kell cserélni.... az általános javaslat 1.5-2 év.
Én a használt borotvámon(amit már 4-5 éve használok) most cseréltem szitát, hát ég és föld a vágásminőség......
Szerintem számolj 2 évente mostani árakon egy 25k-t.
Üdv NagyaHálásan köszönöm a tanácsot!!! Megjött a termék 3 napja. 2x használtam. Hibátlan a vágás, hibátlan a minőség!!! Tökéletes.
-
Lauda
titán
-
Pikaa
aktív tag
Én Erdélyben élek, s itteni elektronikai üzletben vettem. Szóval ott nem tudom.. A nyakamnál, amit nekem pl. nem tudott rendesen levágni, de máshol tökéletes!
-
Lauda
titán
-
Pikaa
aktív tag
Ma meg is érkezett a gép, ki is próbáltam, eddig nagyon bejön!
-
Pikaa
aktív tag
-
Lauda
titán
-
Pikaa
aktív tag
Nálam is hasonló a helyzet, ezért gondoltam egy jó borotvagépre, hátha beválik.
-
Lauda
titán
Köszönöm!

Neked ezek váltak be, másnak nem feltétlenül, ezért érdeklődtem, hátha van élet a gillette-n túl is.

-
Lami66
addikt
Gillette Sensitive seriest használtam amíg elfogyott (nekem tökéletes volt), és Mach3 borotvát. Aztán hirtelen felindulásból vettem egy lidlis borotvagélt kipróbálni, hogy "valamire majdcsak jó lesz". Azóta nem vettem Gilette gélt, de a borotva maradt a Mach3.
-
Lauda
titán
Jelenleg gillette fusion 5 gélt használok, borotvából pedig a gillette blue 3 - at és a wilkinson xtreme 3-at használom. Annó próbáltam az 5 pengés gillette -et és három borotválkozás után már az is húzta a képem.

Neked melyik gillette borotvagél vált be?

-
Lami66
addikt
Ha úgy érzed, hogy a Gillette gél nem ér semmit, akkor a borotvádat cseréld ki.
-
Lauda
titán
Sziasztok!
Tudnátok esetleg ajánlani olyan gélt vagy habot, ami tényleg megpuhítja a szőrszálakat, megkönnyíti ezzel a borotválkozást? A nivea/gillette gélek tapasztalatom szerint nem sok mindent érnek. Dm és rossmann van itt helyben.
Köszönöm szépen!
-
Nagya21
addikt
Nekem is a Panasonic ES-LV67-A803 típust adta ki, amint a következő hozzászólásban írta Ezekiel Ston.
Akkor ezt bátran meglehet venni?Pár kérdés gyorsba ezzel kapcsolatosan:
- Vizesen (habosan), vagy szárazan érdemes ezzel borotválkozni?
- Pengéit kell cserélni, s ha igen, milyen gyakran (heti 3-4 alkalommal használnám)?Hali!
Lehet használni habosan is, csak macerásabb a tisztítása, meg nehezebben viszi a hajlékonyabb puha szőrt.
A szita háááát az nagyon egyénfüggő mikor kell cserélni.... az általános javaslat 1.5-2 év.
Én a használt borotvámon(amit már 4-5 éve használok) most cseréltem szitát, hát ég és föld a vágásminőség......
Szerintem számolj 2 évente mostani árakon egy 25k-t.
Üdv Nagya -
venom8888
őstag
Sziasztok. Van nekem egy angol dugajos Samsung balde one. Imadom de kellene nekem hozza egy EU dugo,es egy uj fej, ezek megoldhatoak?
-
Pikaa
aktív tag
Hali!
Most picit drágább a panasonic ES-LV67 sorozat(60k), euronics akcióban szokott lenni 48-52k.
5 pengés, nagyon jó.
Vettem egy utazót is, az is panaskodik ES-LL21most 29k, én akcióban 22-ert vettem.
A te phillipsed egy nagyon alap belépő gép, ne csodálkozz, hogy nem vitte a szőrödet.
Üdv NagyaNekem is a Panasonic ES-LV67-A803 típust adta ki, amint a következő hozzászólásban írta Ezekiel Ston.
Akkor ezt bátran meglehet venni?Pár kérdés gyorsba ezzel kapcsolatosan:
- Vizesen (habosan), vagy szárazan érdemes ezzel borotválkozni?
- Pengéit kell cserélni, s ha igen, milyen gyakran (heti 3-4 alkalommal használnám)? -
Ezekiel Ston
senior tag
Van hozzá tisztítóállomás.
jaaa...most már értem. Köszönöm.
-
freelancer68
tag
Mit jelent az hogy "mosakodós"?
Van hozzá tisztítóállomás.
-
Ezekiel Ston
senior tag
-
Lami66
addikt
Szerintem ne próbálkozz vele. Mert annyira preciz élezést nem tudsz csinálni ami megfelelő lenne. A gyárilag élezett kések a használat alatt lassan "összecsiszolódnak" a szitákkal. Ergo a körkéses rendszer önélező. Ha az összecsiszolódott penge+szita páros egységét egy élezéssel megszünteted, egy sokkal rosszabb eredményt kapsz. Még az is lehet, hogy a szita gyors ütemben fog kopni a megváltozott késél geometria miatt.
-
Nagya21
addikt
Sziasztok!
Most elgondolkodtam hogy 50K-s áron veszek egy Panasonic ES-LV67-A803 borotvát...
Kérdés. Olvasom itt hogy sokaknak van LV67 de azon belül van több típus. Ez jó ez a típus? Erről beszéltek egyébként?Hali!
Es lv67 bármelyiket veszed jó, mert a müszaki alapok-fejmozgás-kések sziták egyformák, csak a kijelzésben, meg hogy mosakodós abban van küpőnbség.
Üdv Nagya -
Gloob
addikt
Kb 2 év használat után cseréltem a Philips 7000-es borotvám késeit, szitáit. Viszont megpróbálkoznák a régi kések élezésével márcsak próba képpen is, kiváncsiságból, hogy mire jutok. Valaki leírná, hogy pontosan hogyan kell csinálni? Köszi!
-
Ezekiel Ston
senior tag
Sziasztok!
Most elgondolkodtam hogy 50K-s áron veszek egy Panasonic ES-LV67-A803 borotvát...
Kérdés. Olvasom itt hogy sokaknak van LV67 de azon belül van több típus. Ez jó ez a típus? Erről beszéltek egyébként? -
Nagya21
addikt
Hali!
Most picit drágább a panasonic ES-LV67 sorozat(60k), euronics akcióban szokott lenni 48-52k.
5 pengés, nagyon jó.
Vettem egy utazót is, az is panaskodik ES-LL21most 29k, én akcióban 22-ert vettem.
A te phillipsed egy nagyon alap belépő gép, ne csodálkozz, hogy nem vitte a szőrödet.
Üdv Nagya -
Pikaa
aktív tag
Borbély borotvát szeretnék venni ( összecsukható ) amiben cserélhető a (fél) penge.
A célom, hogy a szakállam kontúrját szeretném vele megcsinálni. ( Ma csinálták meg egy barber shop-ban és szeretném én is megtanulni és magamnak elkészíteni...)
Ja és ne legyen túl drága, mivel full amatőr SE vagyok
Köszi!Bocsi, véletlenül ment válaszként.
-
Pikaa
aktív tag
Borbély borotvát szeretnék venni ( összecsukható ) amiben cserélhető a (fél) penge.
A célom, hogy a szakállam kontúrját szeretném vele megcsinálni. ( Ma csinálták meg egy barber shop-ban és szeretném én is megtanulni és magamnak elkészíteni...)
Ja és ne legyen túl drága, mivel full amatőr SE vagyok
Köszi!Sziasztok!
Van egy Philips borotvám, rég kaptam ajándékba, viszont már akkor sem tudtam vele tökéletesen megborotválkozni.
Milyet más borotvát ajánlanátok erős szőrzetre? Kb. 50k-ig. One bladről amúgy mi a véleményetek?
Köszönöm.
-
gyuri81
veterán
Borbély borotvát szeretnék venni ( összecsukható ) amiben cserélhető a (fél) penge.
A célom, hogy a szakállam kontúrját szeretném vele megcsinálni. ( Ma csinálták meg egy barber shop-ban és szeretném én is megtanulni és magamnak elkészíteni...)
Ja és ne legyen túl drága, mivel full amatőr SE vagyok
Köszi! -
#69452517
törölt tag
-
#69452517
törölt tag
-
Nagya21
addikt
Ha valakit érdekel esetleg Panasonic ES-RT67.
Kb 24 volt német médiában.
Van egy otthon is karácsonyra kaptam de még nem bontottam ki itt pedig a Remington megadta magát.
Kellemes csalódás nagyon jó borotva,napos szőrt kb 2.5 perc levágni nem kapkodva.
Wes9013y a csere kés készlet hozzá,de elég drága kb.18 ezer.
Más megoldást kerestem így lett 33 ezerből 3 csere készlet igaz borotvával együtt.(ES -SL41).
Na ez.most hogy lett a 3db 33k???




Üdv Nagya -
#69452517
törölt tag
Ha valakit érdekel esetleg Panasonic ES-RT67.
Kb 24 volt német médiában.
Van egy otthon is karácsonyra kaptam de még nem bontottam ki itt pedig a Remington megadta magát.
Kellemes csalódás nagyon jó borotva,napos szőrt kb 2.5 perc levágni nem kapkodva.
Wes9013y a csere kés készlet hozzá,de elég drága kb.18 ezer.
Más megoldást kerestem így lett 33 ezerből 3 csere készlet igaz borotvával együtt.(ES -SL41).
-
nyikszi
őstag
Amikor a fiamnak és nekem is volt itthon villanyborotvánk, használtuk egymásét rendszeresen. Ő az enyémet, én az övét. Nem kaptunk el egy mástól semmit. Mert nincs mit elkapni egymástól. Mindketten egészségesek vagyunk, ápoltak, és a borotvánkat is szoktuk tisztítani. Nem igazán tudom mitől kellene tartani.
Sose lehet tudni. Mint írtam pattanásos is, inkább nem akartam kipróbálni. Majd 2-3 év múlva, amikor már csere érett lesz a fej, akkor kipróbálom majd

-
forras2
őstag
Szevasztok!
Kopasz style-ra váltottam. Viszont olyan gyorsan nő a hajam, hogy hetente minimum 3× kell borotválnom a fejem, mert zavar, ha sörtés, bökős a fejem...
Tudtok olyan hajnyírót vagy borotvát, amivel a fejemet le tudom vágni úgy, hogy ne legyen rajt sörte, vagy csak borotva jöhet szóba?
Ha van ilyen, előny lenne, ha szakáll nyírásra, formázásra is lehetne használni...
-
Lami66
addikt
-
Degeczi
nagyúr
Amikor a fiamnak és nekem is volt itthon villanyborotvánk, használtuk egymásét rendszeresen. Ő az enyémet, én az övét. Nem kaptunk el egy mástól semmit. Mert nincs mit elkapni egymástól. Mindketten egészségesek vagyunk, ápoltak, és a borotvánkat is szoktuk tisztítani. Nem igazán tudom mitől kellene tartani.
-
Lami66
addikt
A kamasz Fiamnak megvettük a Philips 5-öst és ez is leviszi szépen a 2 hetes szőrt. Így a Braun 7-es marad nekem, ő a Philipset választotta. Biztos mert csili-villi
Így nem próbáltam ki, nem akarom, hogy bármit is elkapjon tőlem. Szóval bátran merem ajánlani mindkettőt kamasz fiúknak.Amikor a fiamnak és nekem is volt itthon villanyborotvánk, használtuk egymásét rendszeresen. Ő az enyémet, én az övét. Nem kaptunk el egy mástól semmit. Mert nincs mit elkapni egymástól. Mindketten egészségesek vagyunk, ápoltak, és a borotvánkat is szoktuk tisztítani. Nem igazán tudom mitől kellene tartani.
-
nyikszi
őstag
Én egyszer poénból kipróbáltam a zuhany alatti borotválkozást. Nem irritálta a bőröm egyáltalán (egy minimális irritáció van a száraznál, pre shave-t használva), viszont jóval tovább tartott.
A másik, kérdeztem, hogy kamasz Fiamnak milyen lenne az elektromos borotva. Nos, vártunk két hetet és az új fejet a Braun 7-esre ráapplikálva kipróbáltuk. Levitte mint a szél. Nagyon tetszett neki, sokkal jobb azt mondta. Vannak pattanásai, úgyhogy ebből a szempontból is jobb. Most majd veszek egy Philips 5-öst neki, ha nem jön be, akkor az övé lesz a Braun, én meg használom a Philipset.
A kamasz Fiamnak megvettük a Philips 5-öst és ez is leviszi szépen a 2 hetes szőrt. Így a Braun 7-es marad nekem, ő a Philipset választotta. Biztos mert csili-villi
Így nem próbáltam ki, nem akarom, hogy bármit is elkapjon tőlem. Szóval bátran merem ajánlani mindkettőt kamasz fiúknak. -
nepszter1
addikt
Sziasztok.
Keresnék olyan borotvát mint a one Blade Philips csak ne kelljen fejet cserélni mindig. -
Nagya21
addikt
Hali!
Hasonló van nekem is.....
https://shop.rossmann.hu/termek/fuss-wohl-borgyalu-1-db-1?gclid=CjwKCAjw67ajBhAVEiwA2g_jEBqRNIEHb491dVzn0HnOYV_tOETVKxPz_ag2yw0R5QfLoUD4HMkqTBoCMkAQAvD_BwE
Nekem bevált, ha nem figyelsz megvághatod magad, addig viszi a bőrt míg kemény, ha puha börhöz érsz akkor már nem visz.
Üdv Nagya -
andrás47
senior tag
-
Nagya21
addikt
Üdv ! Elnézést lehet nem ide tartozik, de valakinek hátha van bevált ,saját tapasztalata elektromos akkumulátoros újratölthető (nem elemes) talpreszelőt, bőrkeményedés eltávolítót, szeretnék vásárolni, elég sokféle van, de vélemény igen kevés, és ugye mivel higiéniás termék, ennél az elállás sajnos nem opció, ha nem válik be. Ár 10-20 k között lenne rá szánva. Köszönöm előre is aki konkrét javalattal, linkkel tud segíteni.
Hali!
Én nyeles pengést használok, nekem bejött, havonta 1x legyalulom, és kész.
Üdv Nagya -
Hauptmann
veterán
Üdv ! Elnézést lehet nem ide tartozik, de valakinek hátha van bevált ,saját tapasztalata elektromos akkumulátoros újratölthető (nem elemes) talpreszelőt, bőrkeményedés eltávolítót, szeretnék vásárolni, elég sokféle van, de vélemény igen kevés, és ugye mivel higiéniás termék, ennél az elállás sajnos nem opció, ha nem válik be. Ár 10-20 k között lenne rá szánva. Köszönöm előre is aki konkrét javalattal, linkkel tud segíteni.
Nézz körül amazonon a vélemények után, talán ott nagyobb a merítés, és amiről jókat mondanak, megnézed az itthoni boltokban.
-
andrás47
senior tag
Üdv ! Elnézést lehet nem ide tartozik, de valakinek hátha van bevált ,saját tapasztalata elektromos akkumulátoros újratölthető (nem elemes) talpreszelőt, bőrkeményedés eltávolítót, szeretnék vásárolni, elég sokféle van, de vélemény igen kevés, és ugye mivel higiéniás termék, ennél az elállás sajnos nem opció, ha nem válik be. Ár 10-20 k között lenne rá szánva. Köszönöm előre is aki konkrét javalattal, linkkel tud segíteni.
-
Nagya21
addikt
Szia!
"....először a 21-estől égett az arcom, 2.-3. borotválkozásnál már nem tapasztaltam ilyet..."
Az nem lehet, hogy 2-3 használat után az arcod érzéketlenebbé vált/hozzászokott és ezért nem érzed már azt az irritációt...?
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Nekem utazó borotvának marad a Philips S9031 állandóra meg a Remington HF9000. A Philips az csendes, csak halkan surrog és nem zavarja a hangjával a szomszéd szobákban a vendégeket. Szállodában a vékony falak miatt teljesen jó, ott a rezgősök nem ideálisak a hangjuk/hangosságuk miatt.
Hali!
Ha én fennvagyok, keljen aszomszéd is......





Üdv Nagya -
Jenne
őstag
Szia!
"....először a 21-estől égett az arcom, 2.-3. borotválkozásnál már nem tapasztaltam ilyet..."
Az nem lehet, hogy 2-3 használat után az arcod érzéketlenebbé vált/hozzászokott és ezért nem érzed már azt az irritációt...?
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Nekem utazó borotvának marad a Philips S9031 állandóra meg a Remington HF9000. A Philips az csendes, csak halkan surrog és nem zavarja a hangjával a szomszéd szobákban a vendégeket. Szállodában a vékony falak miatt teljesen jó, ott a rezgősök nem ideálisak a hangjuk/hangosságuk miatt.
-
Nagya21
addikt
pana ll21 vs lv67
elore is: boven eleg az ll21 szerintem.
az lv67 nagyobb, gyorsabb, jobban vag a problemas helyeken is, de nem annyival amennyivel dragabb. Nekem az lv67-tol kipirosodott az arcom, az ll21-tol nem.
ami nagy elony talan, hogy az lv67-tel fele annyi ido elerni a kivant allapotot.
szoval ha nem faj az lv67 ara akkor azt, de ar-ertekben szerintem ll21
udv
pHali!
Érdekes.....először a 21-estől égett az arcom, 2.-3. borotválkozásnál már nem tapasztaltam ilyet.
Feltöltött 21-es borotvánál már működik a fordulatszabályozás.
Utazó borotvának megteszi nekem a 21-es, de maradok a 67-esnél..




Üdv Nagya -
bilon73
aktív tag
pana ll21 vs lv67
elore is: boven eleg az ll21 szerintem.
az lv67 nagyobb, gyorsabb, jobban vag a problemas helyeken is, de nem annyival amennyivel dragabb. Nekem az lv67-tol kipirosodott az arcom, az ll21-tol nem.
ami nagy elony talan, hogy az lv67-tel fele annyi ido elerni a kivant allapotot.
szoval ha nem faj az lv67 ara akkor azt, de ar-ertekben szerintem ll21
udv
p -
Degeczi
nagyúr
Igen, a régi 5-ös szériához képest visszalépés, de ezt az ára is tükrözi és a legfontosabb jelemzőben, a borotválkozás minőségében, kényelmében nincs hiányossága, valóban jó vétel.
-
Lajmund
őstag
Ezzel szemben a saját pár évtizedes tapasztalatom nekem is pont az, h Braun rezgőkésesből egyikkel sem (még a legegyszerűbb, legrégebbi típussal sem) sincs semmiféle irritáció, jellemzően még csak borotválkozás utáni arcszeszt sem használok, míg körkésesből minden próbált típussal (köztük középkategóriás Philips is) borzasztóan pirosodott, égetett a bőröm.
Szóval ez teljesen egyéni.Igen szerintem is jó. Én sem használok arcszeszt csak megmosom után az arcom és semmi börpír meg semmi kellemetlenség. És ez csak az ötös széria. Szerintem ennyi tartozékkal 25-ért bestbuy volt a braun 5 51. 3 perc alatt sima arc.
-
Degeczi
nagyúr
Érdekes. A néhány évtizedes tapasztalat az, hogy pont a körkéses borotvák kíméletesebbek a bőrhöz. De ez is csak a közép és alsó kategóriára igaz. Én még nem láttam olyat akinek felső kategóriás borotvától irritációja lenne. Biztos vannak olyan pocsékbőrűek akiknek igen, de ne egyszázalékos kivételekből általánosítsunk.
Az irritációt (saját véleményem szerint) leginkább a borotvaszita nem megfelelő felületi minősége okozza (=magyarán nem elég simára polírozott, nem tökéletes a kidolgozása).Ezzel szemben a saját pár évtizedes tapasztalatom nekem is pont az, h Braun rezgőkésesből egyikkel sem (még a legegyszerűbb, legrégebbi típussal sem) sincs semmiféle irritáció, jellemzően még csak borotválkozás utáni arcszeszt sem használok, míg körkésesből minden próbált típussal (köztük középkategóriás Philips is) borzasztóan pirosodott, égetett a bőröm.
Szóval ez teljesen egyéni. -
Nagya21
addikt
Sziasztok!
Van egy sokéves Remington MB 4110-es szakállvágóm, ami már igencsak csereérett (akku halott, szőrt húzza, vágási hosszúság beállítása elmászik stb...)
Vennék egy újat, de a bőség zavarában nem tudom, mit nézzek.
Elképzelés:
Legyen megbízható és tartós
Lítiumos akku, de hálózati kábelről is működjön
Legyen "igénytelen" és tartós a kés, ne kelljen egyhamar élezni, olajozni stb, főleg ne cserélni
Előny, ha vízzel lemosható, vízálló
Legtöbbet 1-10 mm közötti hosszra használnám, de ha vannak hozzá extra kiegészítők, mint pl fejek hajhoz, testre, orr/fülszőrnyíró stb, az előny
Árban olyan 30K-ig gondoltamMerre nézelődjek?
HAli!
Aldiban ha még találsz kerámiakéses( fehér kése van) hajnyírót 10k-ért, akkor azt ajánlanám.
Profi akkus hajvágó | ALDI
Üdv Nagya -
T_Stark
őstag
Sziasztok!
Van egy sokéves Remington MB 4110-es szakállvágóm, ami már igencsak csereérett (akku halott, szőrt húzza, vágási hosszúság beállítása elmászik stb...)
Vennék egy újat, de a bőség zavarában nem tudom, mit nézzek.
Elképzelés:
Legyen megbízható és tartós
Lítiumos akku, de hálózati kábelről is működjön
Legyen "igénytelen" és tartós a kés, ne kelljen egyhamar élezni, olajozni stb, főleg ne cserélni
Előny, ha vízzel lemosható, vízálló
Legtöbbet 1-10 mm közötti hosszra használnám, de ha vannak hozzá extra kiegészítők, mint pl fejek hajhoz, testre, orr/fülszőrnyíró stb, az előny
Árban olyan 30K-ig gondoltamMerre nézelődjek?
-
Nagya21
addikt
Hali!
Nagyon kényelmes a markolat fogása, egyből ráált a kezem.
Ez a rezgés szám növelés elméletileg a Panaskodik borotvákban is benne van, de mivelt merült akkuval próbáltam ott nem csinyáta.
Üdv Nagya -
Jenne
őstag
Hali!
Naszőva hogyasszongya!!!
Megjött....










Az utolsó képen a két ikon felváltva villog a tisztító mód miatt.
Első benyomás: jól visz, de nem annyira siklik jól mint az lv6-os 5 pengés, kicsit ég a képes felem, a simasággal nincs gond, a Zasszony tesztelte


.
Adtak mellé ajándékba egy db szakállvágó feltétet, 1-2-3mm állíthatósággal.
Az Lv44 2db ilyen van.
Szitát évente ajánl cserére, kést 2 évente.
24k vételárat megért......
Üdv NagyaSzia!
Mennyire más a fix fejes borotvával a borotválkozás a négy irányba mozgófejeshez képest?
Én most (1 éve lassan) egy Remington HF9000 Heritage borotvát használok napi szinten. Ennek is fix rögzítésű a feje, de engem egyáltalán nem zavar. Sőt! Így még talán jobban is tudom követni az arc vonalat, jobban rá tudom fektetni a szitát az arc felületre.
Érdekes tapasztalat, hogy amikor bekapcsolom és elkezd rezegni, miután hozzá érintem az arcomhoz és elkezdi vágni a borostát, azonnal egy picit megemelkedik mindig a rezgés száma. Lehet hallani. Nagyon erős és sűrű, szinte drótkefe erősségű borostám van...
de ezt is könnyedén viszi a lassan már1 éves kés. Kíváncsi leszek, mikor érzem majd, hogy már elkopott és cserélni kell. Elvileg cserélni 1 évet mond a Remington, de az már szinte biztos, hogy ennél több idő lesz nálam.
Olyannyira bevált ez a Remington és megszerettem, és remekül belesimul a kezembe borotválkozás közben, hogy huszonéves körkéses használat után szinte csak ezt használom. Az addig használatban volt Philis S9031 csak másod borotvám lett.
-
bilon73
aktív tag
-
Lami66
addikt
Ezt az árhullámzást már tapasztalni egy ideje más webáruházakban is, pl. Alza, Emag.
pl. nézegetek egy telefont, várom, hogy csökkenjen az ára... Indult 329 ezerről amikor megjelent. Aztán felment 360 ezerre. Egy hét múlva 345, aztán 315 (itt kezdtem reménykedni) aztán visszament 329 ezerre. Mindezt kb. egy hónap alatt.
(A vége úgyis az lesz, hogy mire olcsóbb lenne az új ára, megveszem jófogásról 30 %-al olcsóbban). -
Nagya21
addikt
-
Nagya21
addikt
-
bilon73
aktív tag
Hali!
Naszőva hogyasszongya!!!
Megjött....










Az utolsó képen a két ikon felváltva villog a tisztító mód miatt.
Első benyomás: jól visz, de nem annyira siklik jól mint az lv6-os 5 pengés, kicsit ég a képes felem, a simasággal nincs gond, a Zasszony tesztelte


.
Adtak mellé ajándékba egy db szakállvágó feltétet, 1-2-3mm állíthatósággal.
Az Lv44 2db ilyen van.
Szitát évente ajánl cserére, kést 2 évente.
24k vételárat megért......
Üdv NagyaMegéri a felárat az lv6?

-
Hauptmann
veterán
Hali!
Naszőva hogyasszongya!!!
Megjött....










Az utolsó képen a két ikon felváltva villog a tisztító mód miatt.
Első benyomás: jól visz, de nem annyira siklik jól mint az lv6-os 5 pengés, kicsit ég a képes felem, a simasággal nincs gond, a Zasszony tesztelte


.
Adtak mellé ajándékba egy db szakállvágó feltétet, 1-2-3mm állíthatósággal.
Az Lv44 2db ilyen van.
Szitát évente ajánl cserére, kést 2 évente.
24k vételárat megért......
Üdv NagyaHát, 24 ezerért tényleg ajándék.
-
Nagya21
addikt
Hali!
Naszőva hogyasszongya!!!
Megjött....










Az utolsó képen a két ikon felváltva villog a tisztító mód miatt.
Első benyomás: jól visz, de nem annyira siklik jól mint az lv6-os 5 pengés, kicsit ég a képes felem, a simasággal nincs gond, a Zasszony tesztelte


.
Adtak mellé ajándékba egy db szakállvágó feltétet, 1-2-3mm állíthatósággal.
Az Lv44 2db ilyen van.
Szitát évente ajánl cserére, kést 2 évente.
24k vételárat megért......
Üdv Nagya -
Nagya21
addikt
Hali!
Lv6 van most nekem 2db, egy mosakodós itthon, 1 meg melóhelyen.
Az itthoni most kapott új szita penge párost, háááát qrv@ jó vele borotválkozni, én ajánlom neked az lv 6-ost, mert minden irányban mozog a feje, és azért az 5 penge sztem jobb mint a 3-om.
De remélem holnap megjön, a borostám már 2 napos, leteszteljük......
Vazz látom tegnpelőtt estéhez képest ugrottak az árak.....
Üdv Nagya -
bilon73
aktív tag
HAli!
Na megrendeltem egy ilyet:
Panasonic ES-LL21-K503SH Elektromos borotva (euronics.hu)
Ólcsóbb mint az ES-LV67 hez egy komplett szita+kés kombó......
Üdv NagyaKiváncsi vagyok a véleményedre, mert én pont az ll21 mellé nézek lv6q-t. De csak vacillálok.

-
Nagya21
addikt
HAli!
Na megrendeltem egy ilyet:
Panasonic ES-LL21-K503SH Elektromos borotva (euronics.hu)
Ólcsóbb mint az ES-LV67 hez egy komplett szita+kés kombó......
Üdv Nagya -
Hauptmann
veterán
Azt jól látom hogy ez egy több mint 100k-s borotva?
Attól már azért el is várnám hogy jó legyen.Igen. Kicsit félve rendeltem meg, de nem csalódtam.
-
Napfénysüti
nagyúr
Braun 5040s-ről váltottam Philips S9986-ra. Meguntam a Braun pótfejek szemét minőségét, 3/4 évet sem bírtak (a gyárei, amivel vettem, az majdnem két évig húzta), kiszakadt a szita. Zongorázni lehet a különbséget, gyorsabb, kíméletesebb a Philips, és simábbra vág, de ez az utóbbi a működési elvből adódik. A problémás helyeken (az állkapocs lehajló része, illetve a fül alatti gödör( ez sem tökéletes, de jobb, mint a Braun. Egy negatívum van, a nagy körkéses fejjel az orrlyukak környéke problémás. Vettem szitát a Braunra, és azt a részt azzal borotválom.
Azt jól látom hogy ez egy több mint 100k-s borotva?
Attól már azért el is várnám hogy jó legyen. -
Hauptmann
veterán
Na kiprobáltam az új jövevényt a braun 5 51-et. Egész gyorsan simára leszedte és ki sem pirosodott a böröm és semmi vérzés. Utána simán csak megmostam kézmoso folyékony szappannal az arcom hogy fertőtlenítsem és ennyi. Láttam hogy lehet hozzá mosot venni 30-ért amikor simán be tudom áztatni majd szappanos vizbe és kiöblítem és csá. Irják hogy az keni meg bla bla.. Hol érdekel hogy kicsit keni ha a moso árábol veszek 3 potfejet amire 18 honapot mondanak ha sűrűn használod... ja a lötyikről nem is beszélve meg arról hogy leszedtem a fejet és bő vizzel full tisztára mostam 5 másodperc alatt. Havonta majd kap ilyen beáztatást pár percre meg öblítést és ennyi. Még a mosogatószeres vizen gondolkodok hogy az is jól tisztít. Abba kicsit beáztatni megjáratni szerintem elég aztán 2 év mulva ha nem lépek szintet veszek egy potfejet 10ért. Egyenlőre nem látom értelmét egy drágábbnak ha ez is ilyen gyors és hatékony. Viszont ettől függetlenül szivesen kiprobálnék egy 200 ezres cuccot hogy mit tud kiváncsiságból. Még gyorsabb még simább bör?
Braun 5040s-ről váltottam Philips S9986-ra. Meguntam a Braun pótfejek szemét minőségét, 3/4 évet sem bírtak (a gyárei, amivel vettem, az majdnem két évig húzta), kiszakadt a szita. Zongorázni lehet a különbséget, gyorsabb, kíméletesebb a Philips, és simábbra vág, de ez az utóbbi a működési elvből adódik. A problémás helyeken (az állkapocs lehajló része, illetve a fül alatti gödör( ez sem tökéletes, de jobb, mint a Braun. Egy negatívum van, a nagy körkéses fejjel az orrlyukak környéke problémás. Vettem szitát a Braunra, és azt a részt azzal borotválom.
-
Lajmund
őstag
Na kiprobáltam az új jövevényt a braun 5 51-et. Egész gyorsan simára leszedte és ki sem pirosodott a böröm és semmi vérzés. Utána simán csak megmostam kézmoso folyékony szappannal az arcom hogy fertőtlenítsem és ennyi. Láttam hogy lehet hozzá mosot venni 30-ért amikor simán be tudom áztatni majd szappanos vizbe és kiöblítem és csá. Irják hogy az keni meg bla bla.. Hol érdekel hogy kicsit keni ha a moso árábol veszek 3 potfejet amire 18 honapot mondanak ha sűrűn használod... ja a lötyikről nem is beszélve meg arról hogy leszedtem a fejet és bő vizzel full tisztára mostam 5 másodperc alatt. Havonta majd kap ilyen beáztatást pár percre meg öblítést és ennyi. Még a mosogatószeres vizen gondolkodok hogy az is jól tisztít. Abba kicsit beáztatni megjáratni szerintem elég aztán 2 év mulva ha nem lépek szintet veszek egy potfejet 10ért. Egyenlőre nem látom értelmét egy drágábbnak ha ez is ilyen gyors és hatékony. Viszont ettől függetlenül szivesen kiprobálnék egy 200 ezres cuccot hogy mit tud kiváncsiságból. Még gyorsabb még simább bör?
-
Lami66
addikt
Érdekes. A néhány évtizedes tapasztalat az, hogy pont a körkéses borotvák kíméletesebbek a bőrhöz. De ez is csak a közép és alsó kategóriára igaz. Én még nem láttam olyat akinek felső kategóriás borotvától irritációja lenne. Biztos vannak olyan pocsékbőrűek akiknek igen, de ne egyszázalékos kivételekből általánosítsunk.
Az irritációt (saját véleményem szerint) leginkább a borotvaszita nem megfelelő felületi minősége okozza (=magyarán nem elég simára polírozott, nem tökéletes a kidolgozása). -
Vérboci
addikt
nem is lebeszélésként írtam

nekem az a tapasztalatom, hogy kéziről elektromosra váltást mindig megsínyli a bőr, ahogy a visszaváltást is.
eónokkal ezelőtt rezgőssel kezdtem, aztán évekig mach3, majd kínai körkésesek, most philips. a váltások sosem voltak "zökkenőmentesek"
de biztosan bőrfüggő is a dolog. -
Lajmund
őstag
Körkésesnél több ilyet láttam rezgösnél egyet sem. Most már marad a braun úgy sincs ennyiért jobb alternativa szerintem.
-
Vérboci
addikt
Mivel a remingtonhoz nincs se itthon se külföldön potfej így az kiesett. A körkéses Philips nem győzött meg a youtube videok alapján mivel lassu és több embernek kipirosodott vagy vérzett utána az arca. Braun nyert a nagyon jó árával és utánpotlásával. Itt most 25 ezer akcióba. Szerdán jön. Kiváncsi vagyok milyen lesz. [link]
aki életében nem használt még elektromos borotvát, az 99%, hogy ki fog pirosodni egy darabig. ez nem annyira borotva-típus függő. egyszerűen a bőrnek alkalmazkodni kell.
-
Lajmund
őstag
Nagy dillemába vagyok. Mivel hosszabb távra tervezek szeretnék jól választani. 3 borotvát néztem ki. Közepes sűrű az arcszörzetem és közepes erősségű.
Ez a legszimpatikusabb a remington: [link]
Ez is tetszik és itt is jókat olvastam róla. Braun: [link]
És ugye ez is játszik mert elég szimpatikus meg itt is jokat írtok róla. Philips [link]
Mindhárom tetszik. De nem tudok dönteni hogy melyik irányba induljak. Leginkább a remington tűnik a legjobbnak,legminőségibbnek ebben az ársávban. A braun is tetszik de ez inkább ilyen jó ár/értéknek tünik 27ért de nem annyira preciz műszer mint ahogy igy laikusként a remington kinéz. Philips meg egyszerűen olyan jóhírü meg ezen a vinalon indultam el legelőször a keresés közben és így nem tudon figyelmen kívül hagyni. Sima arcot akarok irritácio nélküli. Eddig csak szakálvágoval vágtam le olyanra mint a 3-5 napos borosta. Szerintetek melyik lenne a legjobb? Illetve mire nézzek még rá ebben az ársávban?
Mivel a remingtonhoz nincs se itthon se külföldön potfej így az kiesett. A körkéses Philips nem győzött meg a youtube videok alapján mivel lassu és több embernek kipirosodott vagy vérzett utána az arca. Braun nyert a nagyon jó árával és utánpotlásával. Itt most 25 ezer akcióba. Szerdán jön. Kiváncsi vagyok milyen lesz. [link]
-
Lajmund
őstag
Nagy dillemába vagyok. Mivel hosszabb távra tervezek szeretnék jól választani. 3 borotvát néztem ki. Közepes sűrű az arcszörzetem és közepes erősségű.
Ez a legszimpatikusabb a remington: [link]
Ez is tetszik és itt is jókat olvastam róla. Braun: [link]
És ugye ez is játszik mert elég szimpatikus meg itt is jokat írtok róla. Philips [link]
Mindhárom tetszik. De nem tudok dönteni hogy melyik irányba induljak. Leginkább a remington tűnik a legjobbnak,legminőségibbnek ebben az ársávban. A braun is tetszik de ez inkább ilyen jó ár/értéknek tünik 27ért de nem annyira preciz műszer mint ahogy igy laikusként a remington kinéz. Philips meg egyszerűen olyan jóhírü meg ezen a vinalon indultam el legelőször a keresés közben és így nem tudon figyelmen kívül hagyni. Sima arcot akarok irritácio nélküli. Eddig csak szakálvágoval vágtam le olyanra mint a 3-5 napos borosta. Szerintetek melyik lenne a legjobb? Illetve mire nézzek még rá ebben az ársávban?
Új hozzászólás Aktív témák
-
15000 - 14901
16818 - 16001 16000 - 15901 15900 - 15801 15800 - 15701 15700 - 15601 15600 - 15501 15500 - 15401 15400 - 15301 15300 - 15201 15200 - 15101 15100 - 15001 15000 - 14901 14900 - 14801 14800 - 14701 14700 - 14601 14600 - 14501 14500 - 14401 14400 - 14301 14300 - 14201 14200 - 14101 14100 - 14001 14000 - 13901 13900 - 13801 13800 - 13701 13700 - 13601 13600 - 13501 13500 - 13401 13400 - 13301 13300 - 13201 13200 - 13101 13100 - 13001 13000 - 12901 12900 - 12801 12800 - 12701 12700 - 12601 12600 - 12501 12500 - 12401 12400 - 12301 12300 - 12201 12200 - 12101 12100 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Vezetékes FEJhallgatók
- Villanyszerelés
- World of Tanks - MMO
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- Steam, GOG, Epic Store, Humble Store, Xbox PC Game Pass, Origin Access, uPlay+, Apple Arcade felhasználók barátságos izgulós topikja
- PlayStation 3
- iPhone topik
- Lalikiraly: Mercis kalandok - Harmincegyedik rész
- Milyen egeret válasszak?
- Apple asztali gépek
- További aktív témák...
- Apple iPhone 14 / 128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia / Akku: 87%
- BESZÁMÍTÁS! Acer Nitro Lite 16 NL16-71G notebook - Ultra 5 210H 16GB DDR5 512GB SSD RTX 4050 W11
- Huawei Watch 5 Titanium 46mm
- Újszerű Dell Latitude 5320 13,3" FHP IPS touch - i5 1145G7, 16GB RAM, SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
- Dobozos, ÚJ! Lenovo LOQ 17IRX10 RTX 5060 i7-13700HX 32GB DDR5 1TB SSD 165Hz Garancia 2027.10,
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest

![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
