Új hozzászólás Aktív témák
-
atus33
tag
válasz
TommyGun
#100
üzenetére
Ha a depón összehasonlítod az árakat, akkor a következőt látod:
512-es ddr 400 mem: 7000 + fa
1024-es ddr 400 mem: 22000 + fa
Ha még ez sem szignifikáns különbség egy spórolásra kényszerülő vásárló szempontjából, akkor számold hozzá, hogy ha kezd egy 512-es memóriával, akkor ha később ki akarja cserélni a nagyobbra, elbukta az első beszerzés árát, vagy legalábbis jó részét.
Így aztán az egy slotos megoldás miatt kiadott 7000 + 22000 - 3500 Ft-ot, vagyis 25500 Ft-ot, és már nem bővíthető tovább a gépe. Ha lenne egy 2 slotos mini, az mondjuk 1000 Ft-tal kerülne többe, és a memória ár kijött volna 14000 Ft-ból, összesen 15000 Ft, és még mindig megduplázható a gépében levő memória, méghozzá fokozatosan!
Ha csak idénre vásárol valaki, akkor hibátlan a fejtegetésed. De mint mondtam, sokakat jobban érdekel a hosszú távú boltolás. -
atus33
tag
Mondjuk olyasmihez, amiket én csinálok, már most is csak 1 giga rammal lehet ellenni kényelmesen. De gondold meg, 2 foglalatba lehetne 2 db 512-est rakni, ami olcsóbb és / vagy fokozatosabb befektetés lehetne -- már pedig pont árérzékeny userek vesznek ilyesmi hardvert.
És pont azokat, akik nem engedhetnek meg maguknak jobb gépet, nem kéne becsapni azzal, hogy a legfontosabb ponton nem lehet tovább bővíteni a gépet. Így hosszú távon mégis többet fizetnek, mert hamarabb kell újat venni.
Igénytelenség elintézni azzal, hogy ''ma ennyi is elég''. Ez nem egy eldobható sajtreszelő szintű eszköz, amit bárki megengedhet magának akár évente vagy félévente, ha használhatatlanná válik. Akiknek nem jut sok ilyesmire, de nem igénytelenek, azok hosszú távra próbálnak vásárolni. Nem kéne gagyival becsapni őket, és szerintem ezen a ponton ez az. Ez azt jelenti, hogy a csak 1 mem. foglalat miatt nem ajánlanám senkinek. Amúgy viszont tetszene.
[Szerkesztve] -
atus33
tag
Rettentő kevés egy ilyen gépbe egyetlen memóriafoglalat. A bővíthetőség legfontosabb záloga lenne az installálható memória mennyisége.
Új hozzászólás Aktív témák
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7800X3D 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Dell és HP szerver HDD caddy keretek, adapterek. Több száz darab készleten, szállítás akár másnapra
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ultra 9 285K 32/64GB RAM RTX 5080 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450 R7 5700X 32GB DDR4 512GB SSD RTX 3080 10GB Zalman Z1 Plus Cooler Master 750W
- LG 34WQ500-B - 34" IPS LED - 2560x1080 Wide FHD - 100Hz 5ms - AMD FreeSync - HDR10
Állásajánlatok
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest

