Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz all6atos #19 üzenetére

    Tudom ajánlani pl. ezt: http://en.wikipedia.org/wiki/Quantum_dot

    A cikkben említett QDEF-fel kapcsolatban ezt találtam: [link]

    "To create QDEF, Nanosys' engineers suspended a blend of quantum dots within optical film and applied it to a blue LED, which helped get the nanocrystals excited. Once they started hopping around, the dots emitted high-quality white light and a rich, wide color gamut, without consuming as much power as white LED-based materials."

    (#25) Lompos48: Lásd a fenti linken.

    (#28) ddekany: Nem mondanám, hogy akár a hétköznapi felhasználásban nincs értelme, pl. nagyon "tuti" mozifilmnézésre! (Szerintem a moziban sem sRGB-nek megfelelő színtérben mennek a filmek, szal jobban visszaadja így a mozi-feelinget.) A HDMI amúgy már most támogatja a széles gamutot: xvYCC/x.v.Color. Az újabb videokártyák is. Előbb-utóbb tartalom is lesz (mármint szabványos), főleg ha nagyobb lesz a wide-gamutos megjelenítők piaci részesedése.

    (#29) lapa: A "kevesebb fogyasztás"-ról nekem az ugrik be, hogy a fogyasztók (emberek) kevesebbet vásárolnak. :D

    (#45) Findzs: Most nehogy már egy a saját monitorotokon megjelenő kép alapján próbáljátok megítélni. :P

    Ma is van IPS-ből wide-gamutos. Pl. U2410 és a legtöbb grafikus monitor -- külön sRGB és Adobe RGB támogatással. Apropó, az Adobe RGB is jóval szélesebb, mint a szokványos sRGB!

    Az sRGB vöröse valójában téglavörös, wide-gamutban valódi vöröset kapunk. Az sRGB zöldje is inkább sárgászöld, wide-gamutban szintén valódi tiszta zöldet kapunk. Ugyanez a kékkel, az is jóval mélyebb kék. (Minél szélesebb a gamut, annál tisztábbak az alapszínek.)

Új hozzászólás Aktív témák