Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jarod1

    addikt

    válasz djyuri #29 üzenetére

    Hát Baromi bonyolult áramkörök vannak az UPS ben mindenfajta védelemmel...

  • didyman

    őstag

    válasz djyuri #29 üzenetére

    Sorjában:
    -Nagyobb teljesítményt általában nem tanácsos kivenni belőle
    -Nagyobb kapacitású akkumulátort, tehát nagyobb áthidalási időt sem mindig jó ötlet megoldani, pláne a mai, ócskán méretezett megoldásokkal.

    Nagyobb teljesítményhez át kell méretezni elsősorban a transzformátort, majd főleg mai modelleknél hozzá kell nyúlni a meghajtáshoz (több teljesítményeszköz és ezzel párhuzamosan izmosabb meghajtás, a FET-ek, IGBT-k G-S kapacitása, a bipolár eszközök U11, U21 paramétere elég nagy gond tud lenni) is. Aztán az akkumulátorok vezetékezését is át lkell méretezni, 60-70A-eket nem lehet pártíz mOhm-os átmenőellenállásokon tartósan elvezetni ekkorka helyen. Szóval ez lutri. Régebbi és nem túl bonyolult védelmi megoldású modelleknél olykor elég csak beültetni még pár FET-et, ezzel nagyjából készen van (a vezérlés Ug-s-t figyel, több FET esetén ez nagyobb megengedhető áram), a többihez elég tartalék van az elektronikában, de ezzel is maximum 20-30%-ig szabad elmenni a régi!!! modelleknél. A maiaknál a 10% is ajándék.

    Nagyobb áthidalási idő: Itt elsősorban az akku töltőelektronikája lehet gond, ha a kapacitás a többszörösére nő, illetve a teljesítményeszközök és a trafó megfelelő hűtése. Régi modellek itt is előnyben vannak. De ezekhez megintcsak óvatosan szabad piszkálni, a nagy áramok és a kapcsolóeszközök vezérlésére használt, nagy frekis jel miatt vezetékezni nem nagyon érdemes.

    "Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

Új hozzászólás Aktív témák