-
4100 - 4001
21019 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 5901 5900 - 5801 5800 - 5701 5700 - 5601 5600 - 5501 5500 - 5401 5400 - 5301 5300 - 5201 5200 - 5101 5100 - 5001 5000 - 4901 4900 - 4801 4800 - 4701 4700 - 4601 4600 - 4501 4500 - 4401 4400 - 4301 4300 - 4201 4200 - 4101 4100 - 4001 4000 - 3901 3900 - 3801 3800 - 3701 3700 - 3601 3600 - 3501 3500 - 3401 3400 - 3301 3300 - 3201 3200 - 3101 3100 - 3001 3000 - 2901 2900 - 2801 2800 - 2701 2700 - 2601 2600 - 2501 2500 - 2401 2400 - 2301 2300 - 2201 2200 - 2101 2100 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2023-01-16 14:42 Téma összefoglaló
Mielőtt kérdezel:
1. Olvasd el ezt az összefoglalót!
2. Vedd figyelembe, hogy a fülhallgató higiéniai termék (így nem küldhető vissza webshop vásárlás esetén sem! - akadnak kivételek), így nehéz javaslatokat adni, mert nem rendelkezünk annyi releváns tapasztalattal!
3. Rengeteg a szubjektív dolog, például: egyéni a hallás, egyéni a fül kialakítása, egyéniek az igények stb.
4. Találd ki, hogy milyen kialakításút szeretnél!
5. Határozd meg, hogy milyen célra kell! (Sport, hívás, zene stb., ezekben érdemes prioritást állítani)
6. Fontos szempont, hogy milyen eszközzel fogod használni! (pl iPhone nem támogat LDAC-ot)
7. Mennyit szánnál rá?
8. Olvass tesztoldalakat, nézz teszt videókat, próbáld szűkíteni konkrét típusokra!
9. Érdemes prioritást állítani a különböző extra funkciók terén is, pl Multipoint, ANC, akku kapacitás, hangkarakter stb (ez nagyban összefügghet, hogy milyen célra használod (6. pont)).
Új hozzászólás Aktív témák
-
vicze
félisten
-
patomi
őstag
-
vicze
félisten
Pont olyan az X3 amilyennek leírtad. Jól eltaláltad a karakterét. A to-u ugyan az, csak színben illetve type-c töltő csatlakozóban különbözik. Na meg a csomagolás. Korabban tettem be képeket is, illetve linkeltem illesztéket, amivel(szerintem) szebb lett a hangja (picit).
Nagyon ritkán ugyan, de előfordul kapcsolati probléma. De ezt én el tudom fogadni.szerk, Kimaradt, hangban én nem tapasztalok különbséget.
"hangban én nem tapasztalok különbséget."
Mert nincs.
-
patomi
őstag
Sziasztok!
A kettő között mi a különbség hangzásban?
Edifier X3
Edifier X3 TO-UUtána olvasva csak a "fejlesztett basszus" jön fel, de ez itt mit jelent? Szeretem ha a basszus a helyén van, feszes, de nem uralkodik (nem megy nagyon a többi hang rovására) és tudom az Edifier jó monitor cuccokat is készít. Enyhe/közepes V-karakter amit kedvelek. A mainstream gyártóknál a "fejlesztett basszus" általában hatásvadász, mindenre rátelepedő mélyről jövő üvöltést, meredek V-karaktert jelent.
Olyanok véleménye érdekel, akik mindkettőt használták esetleg.
Zenében elég vegyes amit hallgatok: Hangszeres (rock, blues, stb) meg elektronikust is.
Pont olyan az X3 amilyennek leírtad. Jól eltaláltad a karakterét. A to-u ugyan az, csak színben illetve type-c töltő csatlakozóban különbözik. Na meg a csomagolás. Korabban tettem be képeket is, illetve linkeltem illesztéket, amivel(szerintem) szebb lett a hangja (picit).
Nagyon ritkán ugyan, de előfordul kapcsolati probléma. De ezt én el tudom fogadni.szerk, Kimaradt, hangban én nem tapasztalok különbséget.
-
Stauffenberg
nagyúr
Sziasztok!
A kettő között mi a különbség hangzásban?
Edifier X3
Edifier X3 TO-UUtána olvasva csak a "fejlesztett basszus" jön fel, de ez itt mit jelent? Szeretem ha a basszus a helyén van, feszes, de nem uralkodik (nem megy nagyon a többi hang rovására) és tudom az Edifier jó monitor cuccokat is készít. Enyhe/közepes V-karakter amit kedvelek. A mainstream gyártóknál a "fejlesztett basszus" általában hatásvadász, mindenre rátelepedő mélyről jövő üvöltést, meredek V-karaktert jelent.
Olyanok véleménye érdekel, akik mindkettőt használták esetleg.
Zenében elég vegyes amit hallgatok: Hangszeres (rock, blues, stb) meg elektronikust is.
-
siege5
aktív tag
-
logineres
tag
Sziasztok!
Tudnátok ajánlani 25-30$ körül egy olyan tws-t ami jó futáshoz? Jelenleg egy GT1 plus-om van, de állandóan kiesik a fülemből futás közben. Előre is köszönöm a segítséget!
-
Fall-N
veterán
Edifier X3 jobb jelenleg és AliExpressen van spanyol raktáron, így megjön pár napon belül.
-
siege5
aktív tag
-
blueye
veterán
-
gabv
csendes tag
Sziasztok!
'Half in ear' TWS fülest szeretnék venni. A gumiharangos megoldás kényelmetlen, 10 perc után kimondottan zavar.
Nem az ár a legfontosabb szempont, hanem a minőség:
az Airpods árát szánnám rá, de olyat szeretnék, ami hangzásban ráver. (végülis nem baj, ha olcsóbb)
Létezik ilyen? (iphone-hoz kellene)Köszi!
-
Zoleee83
addikt
-
blueye
veterán
Nekem 4 órát kell birjon, reggeli radiomusor (Bochkor), nagyreszt szöveg van. Ezért is zavaró, ha hozzaerek és leállítja az adást, mert netről hallgatom és megáll, frissíteni kell az oldalt, h újból menjen.
Hasznalj TuneIn app-ot.
-
Garfield85
tag
Nekem 4 órát kell birjon, reggeli radiomusor (Bochkor), nagyreszt szöveg van. Ezért is zavaró, ha hozzaerek és leállítja az adást, mert netről hallgatom és megáll, frissíteni kell az oldalt, h újból menjen.
-
blueye
veterán
Jelentem 20Decebel bejarodott (most hogy nem mifozok), kifejezetten megszerettem, most is ez van a fulemben, vasarnapi szieszta kozben.
Itthon is van mar hivatalos garanciaval, ezek szerint igaz volt amit a korabban linkelt cikkben irtak, az ar is stimmel - sajnos. -
sutyesz96
addikt
-
blueye
veterán
Most jelent/jelenik meg az új változata, az már érintéses vezérlés és 10 óra helyett 12 órát mennek a fulesek.
Az jól hangzik bár nehezen tudom elkepzelni h ilyen hosszan a fülemben legyen egy füles. Repülőn sem bírtam végig hosszú utakon.
-
Garfield85
tag
Jo hogy megemlitetted ezt a Creative-ot, megneztem scarbirnal
Altalaban jokat ir rola o is, erdekesseg hogy pont a sokunk altal kedvelt mifo O5-hoz is hasonlitja.
Most jelent/jelenik meg az új változata, az már érintéses vezérlés és 10 óra helyett 12 órát mennek a fulesek.
-
blueye
veterán
Spunky Beat van most nekem nem jön be. Csak 3-3,5 órát bír miközben 7et írnak a leírásban. A fulembol sokszor ki akarna esni, megigazitom, de szinte mindig hozzaerek az erintohoz és leáll. Persze mikor én akarom akkor tuti nem működik a leállás.
Rendeltem egy Creative outlier airt igaz nagyobb, de sokkal kényelmesebb és akárhogy razom nem esik, nem mozdul ki a fulembol. Igaz kuldhetem vissza, mert a bal oldali füles nem működik. Vagy kérek újat vagy a pénzt kérem vissza.Jo hogy megemlitetted ezt a Creative-ot, megneztem scarbirnal
Altalaban jokat ir rola o is, erdekesseg hogy pont a sokunk altal kedvelt mifo O5-hoz is hasonlitja.
-
Garfield85
tag
Spunky Beat van most nekem nem jön be. Csak 3-3,5 órát bír miközben 7et írnak a leírásban. A fulembol sokszor ki akarna esni, megigazitom, de szinte mindig hozzaerek az erintohoz és leáll. Persze mikor én akarom akkor tuti nem működik a leállás.
Rendeltem egy Creative outlier airt igaz nagyobb, de sokkal kényelmesebb és akárhogy razom nem esik, nem mozdul ki a fulembol. Igaz kuldhetem vissza, mert a bal oldali füles nem működik. Vagy kérek újat vagy a pénzt kérem vissza. -
blueye
veterán
-
tucsok.
senior tag
-
gamegod
senior tag
Edifire x3 vs Spunky Beat
ki melyiket választaná?
-
cimbi186
aktív tag
Elmehetsz a sunyiba
Végre 5 fülesről letudtam szűkíteni a listámat 2-re, erre bedobsz 1 új lehetséges jelöltet, és megint kezdhetem az egészet előről

Nem tűnik rossznak amúgy ez a füles a tesztek és az ára alapján. 2 dolog aggaszt kicsit, egyik a 6 órás üzemidő, amire többnyire azt írják, hogy inkább 5 óra, ezután kb 1 órás töltéssel kapsz még egyszer ennyit, illetve a nem túl stabil fülbe illeszkedés, "ha sietek, akkor már rendszeresen előfordul, hogy kicsúszik a fülemből" hozzászólások aggasztanak 1 kicsit...
Bocsi
.
Csak mi is ekektronikus zenéhez vettük és kifogástalan hozzá.
A kicsúszást cáfolom,mi mondjuk csak otthonra vettük ,de táncikálás közben is atom stabil, a megfelekő illesztékkel.Töltést azt passzolom, a mienk még sosem volt újratöltve, mert közben eladó sorba került(felszámolom a bluetooth kütyüket egyébb okok miatt).
Sztem minőségre,erre a zenére ár/érték arányban alig van jobb. -
FoLey-v
addikt
Elmehetsz a sunyiba
Végre 5 fülesről letudtam szűkíteni a listámat 2-re, erre bedobsz 1 új lehetséges jelöltet, és megint kezdhetem az egészet előről

Nem tűnik rossznak amúgy ez a füles a tesztek és az ára alapján. 2 dolog aggaszt kicsit, egyik a 6 órás üzemidő, amire többnyire azt írják, hogy inkább 5 óra, ezután kb 1 órás töltéssel kapsz még egyszer ennyit, illetve a nem túl stabil fülbe illeszkedés, "ha sietek, akkor már rendszeresen előfordul, hogy kicsúszik a fülemből" hozzászólások aggasztanak 1 kicsit...
JBL Reflect Flow?
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
patomi
őstag
Alin soundpeats truedot, haylou gt1 plus tronsmart spunky beat. Utóbbi 2 talán geekbuyingon is van eu raktárból. Truedot volt nekem is jó kis füles.
-
sutyesz96
addikt
Jöhet kínai is (gondolom ár miatt csak ez jöhet szóba amúgy), agybadugós is lehet, sima is, legyen jó basszus a diumdisu diumdisuhoz.
-
tigipuf
senior tag
Elmehetsz a sunyiba
Végre 5 fülesről letudtam szűkíteni a listámat 2-re, erre bedobsz 1 új lehetséges jelöltet, és megint kezdhetem az egészet előről

Nem tűnik rossznak amúgy ez a füles a tesztek és az ára alapján. 2 dolog aggaszt kicsit, egyik a 6 órás üzemidő, amire többnyire azt írják, hogy inkább 5 óra, ezután kb 1 órás töltéssel kapsz még egyszer ennyit, illetve a nem túl stabil fülbe illeszkedés, "ha sietek, akkor már rendszeresen előfordul, hogy kicsúszik a fülemből" hozzászólások aggasztanak 1 kicsit...
Ez nem így működik ,nem nagyon találta még meg senki elsőre a tutit.
Mindenkinek más a fül kialakítása gyárilag,ami neked lehet nagyon szuper, azt lehet én 5 percig se tudom elviselni.A tesztek meg jók persze,de csak arra hogy ki lehet szűrni pár szimpatikus típust.De 2-3-at úgyis ki kell próbálni,mire nagyjából rájössz neked mi az ami jó,és tetszik neked hangzásban,és kényelmes is. -
forras2
őstag
Elmehetsz a sunyiba
Végre 5 fülesről letudtam szűkíteni a listámat 2-re, erre bedobsz 1 új lehetséges jelöltet, és megint kezdhetem az egészet előről

Nem tűnik rossznak amúgy ez a füles a tesztek és az ára alapján. 2 dolog aggaszt kicsit, egyik a 6 órás üzemidő, amire többnyire azt írják, hogy inkább 5 óra, ezután kb 1 órás töltéssel kapsz még egyszer ennyit, illetve a nem túl stabil fülbe illeszkedés, "ha sietek, akkor már rendszeresen előfordul, hogy kicsúszik a fülemből" hozzászólások aggasztanak 1 kicsit...
-
patomi
őstag
-
norby_42
senior tag
-
sutyesz96
addikt
-
cimbi186
aktív tag
-
forras2
őstag
Szevasztok!
Ha csak a zene élménye számít, szeretem a jó kis basszusos "tuc-tuc" zenéket, akkor a Freebuds pro vagy a Galaxy Buds+ lenne jobb választás?

-
patomi
őstag
-
norby_42
senior tag
Bocsi kifutottam az időből. Vettem egész olcsó BGVP tipeket, ezekkel vissza megy a tokba az x3. [link] W01 jelű. De több fülesre is jó, mert elég alacsonyak. 8mm körül.
Kicsit a hangja is jobb lett vele, szellősebb, fényesebb és mintha a gyárit visszatéve az vissza fogná kicsit.
(sajna L-es elfogyott)
Szomorú, mintha direkt használhatatlanra terveznék. Ezt az illesztéket lehet még megpróbálom
-
patomi
őstag
Á,dehogy kevés a mély, csak kipróbáltam milyen kényelemre, hangzásra a szivacs.Ez régebben volt és emlékszem,hogy nem fért a töltőben arra akartam célozni én is.Elég magas szivacs volt ezért is akartam elvágni belőle.Szerintem maradok a szilikon vonalon,ez például nagyon tetszik amit most itt bemutatsz nekünk.Mostanában szegény x3 eléggé el van nálam hanyagolva,sajnos nem bírja a mifo-t letaszítani az első helyről
.Az nagyon érdekelne még próbáltad a mifo-n vajon milyen ez a tip?Picit azon is javít, de nem megy vissza vele a tokjába(lehet placebo annyira minimális, x3 viszont jobb vele)
-
tigipuf
senior tag
-
blueye
veterán
Á,dehogy kevés a mély, csak kipróbáltam milyen kényelemre, hangzásra a szivacs.Ez régebben volt és emlékszem,hogy nem fért a töltőben arra akartam célozni én is.Elég magas szivacs volt ezért is akartam elvágni belőle.Szerintem maradok a szilikon vonalon,ez például nagyon tetszik amit most itt bemutatsz nekünk.Mostanában szegény x3 eléggé el van nálam hanyagolva,sajnos nem bírja a mifo-t letaszítani az első helyről
.Az nagyon érdekelne még próbáltad a mifo-n vajon milyen ez a tip?Errol jut eszembe a mifo ugyemet vszinuleg megoldom csak nem akarom elkiabalni (gondolom megerted: hianyzik)

-
tigipuf
senior tag
Bocsi kifutottam az időből. Vettem egész olcsó BGVP tipeket, ezekkel vissza megy a tokba az x3. [link] W01 jelű. De több fülesre is jó, mert elég alacsonyak. 8mm körül.
Kicsit a hangja is jobb lett vele, szellősebb, fényesebb és mintha a gyárit visszatéve az vissza fogná kicsit.
(sajna L-es elfogyott)
Á,dehogy kevés a mély, csak kipróbáltam milyen kényelemre, hangzásra a szivacs.Ez régebben volt és emlékszem,hogy nem fért a töltőben arra akartam célozni én is.Elég magas szivacs volt ezért is akartam elvágni belőle.Szerintem maradok a szilikon vonalon,ez például nagyon tetszik amit most itt bemutatsz nekünk.Mostanában szegény x3 eléggé el van nálam hanyagolva,sajnos nem bírja a mifo-t letaszítani az első helyről
.Az nagyon érdekelne még próbáltad a mifo-n vajon milyen ez a tip? -
patomi
őstag
Bocsi kifutottam az időből. Vettem egész olcsó BGVP tipeket, ezekkel vissza megy a tokba az x3. [link] W01 jelű. De több fülesre is jó, mert elég alacsonyak. 8mm körül.
Kicsit a hangja is jobb lett vele, szellősebb, fényesebb és mintha a gyárit visszatéve az vissza fogná kicsit.
(sajna L-es elfogyott)
-
patomi
őstag
-
tigipuf
senior tag
-
blueye
veterán
-
norby_42
senior tag
Vettem a T5-re szivacs illesztéket. Jobban szól, de a doboz olyan béna, hogy nem lehet rendesen visszarakni.
Az X3 mennyire toleráns erre? -
tigipuf
senior tag
-
sutyesz96
addikt
sziasztok!
10k körül csak a Xiaomi Airdots van elfogadható minőségben vezeték nélküli füles kategóriában?
-
Yszapos
tag
Sziasztok! Melyik jelenleg az a fülhallgató, ami ár-érték arányban a legjobb választás?
-
FoLey-v
addikt
Na még járatos fázisban van a JBL Reflect Flow,de nagyjából olyan érzésem lenne mint ha Sabbatot használnék hangminőség alapján. Csak kicsit erősebb mély és basszus.
A kényelem szempontjából nem a legkényelmesebb,sem nem a legkényelmetlenebb. Másfél óra használat után nem érzetem,hogy nyomná,de volt olyan,hogy a fülcimpám fájna,attól függ hogyan rakom be.
Hangerő tekkintetében mindig Sabbat jobb.
Igaz sportolásra van ez a füles,de véleményem szerint nem rossz.Nem tudom,hogy ehhez a füleshez van-e mobil alkalmazás?
-
vinczetibor
aktív tag
No fiúk, lányok. Gondolkodom napok óta, hogy kiírom magamból a gondolataimat és írok egy naaagy átfogó tesztet a nemrég vett Anker Soundcore Liberty 2 Pro-val kapcsolatban, de mostanában nem nagyon érek rá ilyenekre, így most csak leírom a legfontosabbakat róla, amit az elmúlt hetekben tapasztaltam.
Mivel ez a szar... akarom mondani készülék 42eFt-ba került, így jogosan magasak az elvárásaim kb. mindennel kapcsolatban vele, de persze azt is észben tartottam, hogy egy hasonló árú vezetékes fülessel nyilvánvalóan jobb minőséget kap az ember a kábel kötöttségét leszámítva. Végérvényesen sokkal jobb hangot, szolgáltatást, funkciókat vártam, mint amiket itt ajánlgattok egymásnak 10-20eFt-os ársávon belül, tehát egy-két osztállyal magasabb kategóriát. Előbb mondanám mi az ami beváltotta az ígéreteket, aztán, hogy mi nem.Pozitívumok:
+ A tok, a füles anyagminősége minőségi. Merev, masszív, nincsenek hézagok, anyaghibák, jó kézbe venni a cuccot. A tok kicsúszója tetszetős, bár sztem igen sérülékeny, ha nem vigyáz rá az ember, meg talán idővel kilötyögősödik majd, de egyelőre nagyon jó. Átjött haverom, akinek semmit nem szóltam a fülesről, nem is ismeri ezt, aztán mikor eltolta a fedelet, megjegyezte: Na ezért a mechanikáért biztos sokat fizettél.
+ Amióta megjött nem kellett töltenem. 3 hete van nálam és a tokot még nem töltöttem, a füleseket meg a tok tölti napi 1-2 óra használat után. Most dugtam fel a tokot gépre, de még a fülesek mindig a 'battery high' üzenettel fogadnak.
+ A füles fogja a fület. Futni is járok benne. Első dolgom volt, hogy megráztam a fejemet, ugráltam benne, de ez áll a fülkagylómban mint amit oda ragasztottak, nem lötyög. Jó a gumipánt ami betámasztja a fülest hátulról. Mondjuk az izzadságtól picikét csúszássá válik a gumiharang és icipicikét elmozdulhat az ideális pozícióból, de lehet ez csak az én fülem miatt, de összességében eddigi legfixebb fülesem.
+ Párosodás és a létrejött kapcsolat betonbiztos. 2db kapcsolat jön létre a legelején, egy páros meg egy jobb oldali fülesre, ha csak headsetnek akarod használni. Kiveszem a jobbat, be a fülbe, 3mp és már beszélhettek is, ezután kiveszem a jobb oldalit is, kapcsolódik a balhoz, halk dallam és már mehet is a zene. Nappaliban felteszem a telefont tölteni, 1-2 falon keresztül ahogy pakolászok még simán hallgatom az hanganyagokat rajta. Mostanában zuhanyozni szoktam vele, persze hajat nem mosok és a fül környékét is elkerülöm, de pára nem ártott neki, fröccsent is rá víz és no problemo, pedig egy fürdőszoba általában nem barátja a rádió hullámoknak.
+ Hang izoláció. Kicsit furcsa, mert eddig használatban nekem egy ENIGMAcoustics LOTOO Dharma D200 vezetékes fülest használtam hármas gumiharanggal, ami bemegy az agyamig. Ez igen jól izolálja a külső hangokat így (én ezt szeretem). A L2Pro is így tesz, viszont itt befigyel egy olyan hatás, hogy annyira befogja a fülemet, hogy hallom a saját lélegzetemet és a mozgásomból adódó belső dolgaimat. Pl. a futás közbeni lépések okozta testi zörejeket.
Kicsit furcsa, mert eddig ilyenhez nem volt szerencsém. VISZONT! Ez csak a tökéletes pozícióban van így ,ha picikét elmozdul a fülben a füles (pl. a korábban említett futásból termelt nedvesség hatására), akkor már hallani hogy nem olyan tuti ez az izoláció. Kiesni nem fog a fülből, lötyögni nem fog, csak elmozdul kicsit. De ez sztem jelentősen javítható valami minőségi gumiharang készlettel, amire ajánlatokat várok tőletek, mert sztem cirkumveniálható ez a jelenség.
+ Hangminőség, tadammm! Ezt vártátok!
Kéremeszépen ez a füles tisztán szól. Mindenféle hangmagasságból hallani amit kell. Csilingelések, énekhangok, ütős hangszerek, mély robajok, mindenből van benne. Nincsenek elhalmozva túlságosan egyikből sem, de érezni hogy sok minden jelen van. Sok rádió beszélgetést hallgatok (pontosabban youtube hang-videóanyagot, amiben ugye beszélgetnek) és eddig az volt a cél, hogy itt mindegy milyen a hang, csak halljam az összes felet. Van akinek mély érdes hangja van, van akinek magas csilingelő (nők főleg), etc. Ezzel a fülessel még ezeket a műsorokat is élvezet hallgatni mert tiszta, részletes és nem lesz brummogó vagy fülkarcolóan magas, ha egyszerre beszélnének is kicsit jobban kivehetőek a felek (minimális dolog, de gondoltam megemlítem). Annyi, hogy a legelején elég karcosak voltak a magasak, ami ennyi idő után már bejáratódott kicsit és finomodtak valamelyest, de majd szeretném az IsoTek bejárató hanganyagával betörni a cuccot még, csak még nem másoltam rá a telómra, se a DAP-omra. Állítólag sokat jelent.Mielőtt jönnének a negatívumok, egy kis átmenet.
+ - Sokan tényleg nem említik, de az mrkwd - tech guy nevezetű youtuber kitért egy problémára, ami miatt iszonyatosan lehúzta a fülest és senkinek nem ajánlja, ez az úgynevezett 'audio hiss', azaz 'sziszegés'. Ez egy nagyon halk közép frekvenciás kis sisegés (vagy minek is nevezzem), ami a fülesbe érkező audiófolyam előtt 1mp-el jelentkezik és annak megszűnése után 2mp-el meg is szűnik. Hát, nos. Egyfelől valóban jelen van ez a dolog, hallani egyértelműen. Abban is igaza van a srácnak, hogy ha ennyi pénzt kiadsz egy fülesért, akkor a sokkalta olcsóbb fülesekben is sikeresen megoldott dolog ne jelentkezzen ebben az árszegmensben már, mert elég gáz. De nekem ez még nem lenne gond, számomra sokkalta gázabb az a megoldási forma, ahogyan a gyártó reagált erre a problémára (de erről mindjárt részletesebben).
NODE!
Tény, hogy ez a "zörej" létezik és hallani, de saját véleményem szerint tized akkora probléma, mint amekkorát csinált belőle a youtuber (meg még páran a kommentelők közül). Hallani igen, de ahogy bármi kis hanganyag elindul a füledbe, ezt NEM FOGOD HALLANI! Még a HI-RES hanganyagoknak is van annyi alapzaja (főleg bakeitről digitalizáltaknak), ami mellett ez pic.@füst. Éppen a tudatodat baszhatja, hogy hát van itt egy kis zaj a háttérben, de ha ésszel gondolkozol rájössz, hogy nem a csendet fogod te hallgatni, hanem valamit, ami hangot ad, így soha nem fogod hallani. Utcán, jövet menet, munka közben nem fogod hallani, csak és kifejezetten csendes közegben, otthon, szobában. Na de ott meg inkább talán vezetékest fogsz használni, ahol a minőség kerül előtérbe, nem a funkcionalitás és hordozhatóság. Így ez túl lett részéről reagálva szerény véleményem szerint. A korábbi EOZ AIR fülesem, amit én balga isten elhagytam, annak is volt ilyen sisegése és talán erősebb is icipicit és már ott nem függtem rá erre. Otthon a MODECOM MC-SHF120 hangfalamnak is van ennyi alapzaja az elektronikájából, szóval nem most kezd el engem zavarni.Negatívumok:
- Az viszont már sokkalta nagyobb probléma, hogy ezt a 'hiss' jelenséget az Anker úgy próbálta meg enyhíteni, hogy a füles abszolút hangerejét lejjebb vette, így persze a sisegés is halkabb lett. Na de ezzel együtt a teljes fülest se tudod annyira feltekerni, amennyire szeretnéd. Legalábbis mrkwd panaszkodott hogy firmware update után halkabb lett a füles, nekem meg rögtön feltűnt. Én szeretem a zenét üvöltetni a fülembe, van hogy jól esik metált vagy bármi pattogót hallgatni akár futás közben, de ennek a cuccnak a hangereje egyszerűen kevés. Mindig azt érzem, hogy menjünk haladjunk még felfelé, de nincs több benne. Próbálkoztam a Shanlink m3s DAP-ommal, amiben van GAIN funkció, de azzal se lett jobb a helyzet. Pl. haveromat nem zavarja, mikor belehallgatott, de ő mindig is moderáltan szerette hallgatni a zenéket, nekem meg azért az EOZ AIR vagy a Dharma D200 2-3 egységre a leghangosabb alatt volt hajtva, most meg csutkán is halknak érzem. Szerintem sokkalta rettentőbb probléma ez, mint a sisegés. És az, hogy egy gyártó úgy próbál meg orvosolni egy zajt, hogy a teljes készüléket halkabbra veszi egyfelől nagyon pitiáner megoldás, másfelől meg utal arra, hogy nem tudnak vele majd a jövőben mit kezdeni firmware-el sem, csak majd max egy Liberty 3-nál, ahogy újratervezik az egész áramkört (szerintem).
Ennek a problémának a hatványozása, hogy az elfogadhatóhoz közelítő hangerőt is csak úgy sikerült elérni vele, hogy a telefon applikációban található hangszín funkció, hogy 'personalize earphone', ami annyit tesz, hogy végigmegy hangfrekveniákon bizonyos hangerőkkel és amíg hallod ezeket nyomnod kell a képernyőt, ha nem, akkor addig engedd el. Na én egy pár mp kivételével mindent hallottam, az a kevés meg magas freki volt, így ezeket hangosabbra vette, miáltal hangosabb is lett a füles, ámde így kicsit érdesebb is lett az egész magas tartomány. Amikor kicsit csaltam és végig nyomtam ezt, akkor nem emelt ki semmi frekit és halkabb is lett minden.
- Ezen kívül a 'personalize earphone' beállításon kívül én úgy érzem az összes többi full használhatatlan. A 10 grammy díjas hangmérnök álltal előre definiált hangkép BORZALMAS! Mindegyiknél valami hibázik, túltolt, hiányos, de főleg halk az egész. Ha kikapcsolsz minden EQ-t, akkor borzalmas halk. A készülék által előre definiált hangképek, mint Rock, Dance, Bass Boost, Jazz etc. mind szar és halk, de sosem értettem ezek hasznát, mikor valami úgy is sántítani fog! Ami jó lehet az a Custom, de itt meg nem azt érzem, hogy erősíti a kiemeli az adott frekiket, hanem hangerőt ad rá. Kicsit furcsán viselkedik ez is, de el lehet vele szöszmötölni éppen.
- Miután ezeket beállítottad és rájöttél, hogy a 'pe' hangbeállítás a legjobb, törölheted is az applikációt, mert semmi érdemlegesre nem fogod használni. Töltöttséget bemondja a füledbe használatbavételkor + bölcsőét ledek mutatják. Szerződési feltételeket nem olvasgatod sosem. Ja meg a gomb funkciói. Sok választásod nincs mert vagy a hangerőt adod meg neki vagy a számléptetést. Szluszpassz.Ja igen, én magamnak nem hallottam milyen minősége a mikrofonjának, de eddig beszélgettem kb. 7 emberrel, ebből 2 panaszkodott csak, hogy nem túl jó. Egyik bátyám aki maximalista, aztán durván lefikázta, aztán párom aki zajosabb helyen jártamban (városi zaj) néha nem tökéletesen hallott, mindenki másnak elfogadható volt a beszédminőség, nem panaszkodtak. Én mindenkit jól és szépen hallok, ahogy kell.
Na ez a meglátásom a fülessel kapcsolatban, szóval nem is a hiss ami itt probléma, hanem a hangerő, ami igen alacsony (nekem legalábbis biztosan). Írni fogok nekik, hogy ez azért így nem buli, de csodákra nem számítok.
Szia! Ha még mindig probléma a Liberty 2 pro halksága, akkor az is lehet, hogy az a baj, hogy le van véve a füles hangereje. Ezen úgy segíthetsz, hogy beállítasz egy billentyű kombinációt a Soundcore alkalmazásban pl. az Asszisztens helyett, hogy a hangerőt módosítsa és utána felveszed vele a fülhallgató hangerejét, ami független a rendszer hangerejétől.
-
blueye
veterán
Ez nagyon termék függő. Ha nagyon a részletekbe akarsz menni, a BT eszközök töltöttségét, a BT Generic Attribute Profile (GATT)-on keresztül közli a telefonal.
Ezen belül vannak fix attribútumok definiálva az egyik a battery service. A jelenlegi specifikáció alapján ezt kizárólag egy értéket tud küldeni(mivel elég régi 2011-es). Ennek a kijelzéstét támogatja az Android 8.1 óta. Ahhoz hogy több infót kapj custom GATT attribútumot kell csinálni, hogy akár mind a 3 eszköz töltöttségét elküld külön-külön. Ebben az esetben BT LE-n küldi mind a 3 eszköz külön-külön a töltöttségét. Tehát a tok is BT-n kapcsolódik külön és küldi ezt az értéket.
Mivel ezt nem szabványos, így vagy specifikus gyártói támogatás kell (Apple), vagy egy app mi olvassa ezeket az egyedi GATT értékeket (Android app Airpodhoz).
Mivel ezt Androidon és Apple esetében teljesen egyedi megoldások, így gyakorlatilag mindennél máshogy működik.
Apple tokja folyamatosan küldi BT LE-n és folyamatosan elérhető a tok töltöttsége, Buds+ csak akkor küldi, ha fel van nyitva, és benne vannak a fülesek, amint egyet kiveszel, már le is kapcsolja a BT-t. Mással eddig személyesen még nem találkoztam, de kb. random lehet.Amúgy egy BT fülesben egy teljes SoC van, ami verziótól függően manapság már olyan erős mint egy tizenpáréves okos telefon.
Koszonom.
-
vicze
félisten
Ez nagyon termék függő. Ha nagyon a részletekbe akarsz menni, a BT eszközök töltöttségét, a BT Generic Attribute Profile (GATT)-on keresztül közli a telefonal.
Ezen belül vannak fix attribútumok definiálva az egyik a battery service. A jelenlegi specifikáció alapján ezt kizárólag egy értéket tud küldeni(mivel elég régi 2011-es). Ennek a kijelzéstét támogatja az Android 8.1 óta. Ahhoz hogy több infót kapj custom GATT attribútumot kell csinálni, hogy akár mind a 3 eszköz töltöttségét elküld külön-külön. Ebben az esetben BT LE-n küldi mind a 3 eszköz külön-külön a töltöttségét. Tehát a tok is BT-n kapcsolódik külön és küldi ezt az értéket.
Mivel ezt nem szabványos, így vagy specifikus gyártói támogatás kell (Apple), vagy egy app mi olvassa ezeket az egyedi GATT értékeket (Android app Airpodhoz).
Mivel ezt Androidon és Apple esetében teljesen egyedi megoldások, így gyakorlatilag mindennél máshogy működik.
Apple tokja folyamatosan küldi BT LE-n és folyamatosan elérhető a tok töltöttsége, Buds+ csak akkor küldi, ha fel van nyitva, és benne vannak a fülesek, amint egyet kiveszel, már le is kapcsolja a BT-t. Mással eddig személyesen még nem találkoztam, de kb. random lehet.Amúgy egy BT fülesben egy teljes SoC van, ami verziótól függően manapság már olyan erős mint egy tizenpáréves okos telefon.
-
ollie
MODERÁTOR
Nem tudom pontosan, csak annyit, hogy a tok 100%, hogy nem kapcsolódik a telefonhoz, így csak a fülesen keresztül közölhet töltöttségi állapotot. De amúgy persze, a fülesben van memória, másképp nem is működhetne. Valahova le kell tölteni a BT-n keresztül, digitálisan. tömörítve kapott jelet (zenét, hangot), amit ki kell tömörítenie, ami ugyancsak memória használatával lehetséges.
-
blueye
veterán
Ez hogy mukodik a gyakorlatban? A fulesben van memoria? Akkor kapcsol be amikor kiveszed a tokbol, ekkor kapcsolodik a telefonhoz tehat valahogy meg kell jegyeznie a tok toltottseget.
Tenyleg erdekel, mert igaz h csak hasznalom ezeket de szeretek tanulni. -
ollie
MODERÁTOR
Nincs. A tok a fülessel kommunikál, de persze csak akkor, ha a füles a tokban van. Amint kapcsolódik a füles a telefonhoz, akkor közli a tok töltöttségét is, ami persze nem tud frissülni, de nem is kell, mert nem merülhet, amíg zenét hallgatsz.
-
persil
nagyúr
Jah most olvasom, hogy irtad is az elite sport-ot, nem figyeltem. Jo, az annyira nem is erdekel, a 75t-t viszont akkor tovabbra is fontolgatom.
Egyebkent az egesz fenti gondolatmenetet megforditanam most.
Te mit tartasz a legstabilabb fulesnek, arat, design-t, kenyelmet, uzemidot, hangzast, mindent figyelmen kivul hagyva? Persze szigoruan tws-ek kozott.
Illetve egy masik indulonak a legstabilabb, amin a sima gumiharangon kivul egy kis kacs/kampo is van, mint pl az indy fuel-en, vagy bose soundsport-on. Hogy jobban "kapaszkodjon".Az a baj, higy annyira kurva sok termek van mar a piacon, hogy ha szazat probaltal, akkor is csak a felszint kapirgalod. Ez persze valahol jo is, csak egy fules pont olyan, hogy mire megtalalod az igazit, egy kazalnyi masik mar a fiokban porosodik.
-
vicze
félisten
Percig sem mondtam, hogy ugy egyebkent nincs igazad, mert az van, csak elbeszeltunk egymas mellett, de mar egeszen az elejetol fogva.
Minden masban, de foleg e legutobbi hsz-eddel viszont teljesen egyetertunk ugy tunik.
Egyebkent melyik jabra-t ekezed? Most pont a 75t-ben gondolkodtam, de ha ennyire le tudod huzni, akkor elbizonytalanodtam.
Jabra Elite Sport, az a legelső generációs termékük volt, így nyilván béta user voltam vele, amivel tisztában is voltam, csak pár hónappal később a fele áru termék sokkal jobbam működött és hát nem hagyott jó szájízt.
75t-vel nincs probléma az már +2 generáció. -
persil
nagyúr
Nem feltétlen nyernéd meg ezt a versenyt, nem tegnap kezdtem ezt a hobbit... Nem én kezdtem a tapasztalt osztást...
Az én tapasztalatom nyilván a sajátom, de próbálok minden esetben elvonatkoztatni a saját preferenciáimtól, mert ezek nagyon egyéniek.
Továbbra is azon rugózok, hogy ez egy technológiai termék nem pedig egy audió termék. Ahhoz hogy olyat vegyél ami neked megfelel, muszáj tudnod/értened, hogy mi a probléma alapja és mi az amire egy termék kiválasztásánál figyelni kell, különben lövöldözhetsz vakon a levegőbe 100e-ket elköltve.
Egyáltalán nem azt írtam, hogy csak a drágák a jók, sőt van nem kevés túlárazott szar van, az említett Jabrát is egy szarnak tartom mondjuk elsősorban hangban és kényelmileg nem technológiailag.
Nagyon meg kell nézni mit veszel, én többnyire szétszedési képekig megyek, hogy lássam pontosan mire számítsak, az ad nekem kiindulási alapot.
Az ide beírok túlnyomó többsége csak hallgatni akarja, így egyéni eset minden és mindegyik, nem akar senki érteni hozzá.Persze, hogy agyon van dicsérve egy 5e-s füles mert ad hangot kb... És látják a nagy márkák árait, így hype... Leírtam korábban hogy személy szerint miért nem fogok sose ebből a kategóriából ajánlani. Van nem 1 ilyen fülesem és nem véletlen nem használom egyiket se.
Percig sem mondtam, hogy ugy egyebkent nincs igazad, mert az van, csak elbeszeltunk egymas mellett, de mar egeszen az elejetol fogva.
Minden masban, de foleg e legutobbi hsz-eddel viszont teljesen egyetertunk ugy tunik.
Egyebkent melyik jabra-t ekezed? Most pont a 75t-ben gondolkodtam, de ha ennyire le tudod huzni, akkor elbizonytalanodtam.
-
vicze
félisten
"ezt hívják úgy hogy tapasztalat... "
Az igen. Nem semmi.
En meg ~23 eve zenelek, szoval nalam is jart mar "nehany" fulhallgato/fejhallgato, amibol egy keveske wireless es tws.
Megnyertem a versenyt?Vagy csak es kizarolag az lehet a tapasztalat, amit te irsz le?
Tovabbra is azon rugozol, hogy megmagyarazd a bt technologiat(beallitva ugy, mintha minimum rocket science lenne) es annak korlatait, kozben meg arrol van szo, hogy ha X fules remekul szol az adott telefonnal, Y fules meg szakadozik ugyanott, ugyanakkor, ugyanazon a keszuleken, akkor utobbi egy szar, mi pedig minel inkabb X-hez kozelit szeretnenk.
Azt, hogy ki, mire, mennyi penzt szan, szerintem nem igazan latod a forum masik oldalarol. Masfelol lattunk mar olyan 100 ezres fulest is, aminek pont az fert bele az araba, hogy random eldobalja a bal oldalt. Badumtsss. Kozben a 30 ezres(!) fn6-tal meg szandekosan sem tudtam olyan helyre menni, hogy egy pillanatra is megszakadjon.
Nem a bt miatti sirasrol van szo, hanem arrol, hogy baromi nehez kivalogatni a kokany fuleseket a jok kozul.
Itt meg sokszor agyon van 1-1 modell dicserve, csak rakerdez az ember, mielott esz nelkul megveszi.Nem feltétlen nyernéd meg ezt a versenyt, nem tegnap kezdtem ezt a hobbit... Nem én kezdtem a tapasztalt osztást...
Az én tapasztalatom nyilván a sajátom, de próbálok minden esetben elvonatkoztatni a saját preferenciáimtól, mert ezek nagyon egyéniek.
Továbbra is azon rugózok, hogy ez egy technológiai termék nem pedig egy audió termék. Ahhoz hogy olyat vegyél ami neked megfelel, muszáj tudnod/értened, hogy mi a probléma alapja és mi az amire egy termék kiválasztásánál figyelni kell, különben lövöldözhetsz vakon a levegőbe 100e-ket elköltve.
Egyáltalán nem azt írtam, hogy csak a drágák a jók, sőt van nem kevés túlárazott szar van, az említett Jabrát is egy szarnak tartom mondjuk elsősorban hangban és kényelmileg nem technológiailag.
Nagyon meg kell nézni mit veszel, én többnyire szétszedési képekig megyek, hogy lássam pontosan mire számítsak, az ad nekem kiindulási alapot.
Az ide beírok túlnyomó többsége csak hallgatni akarja, így egyéni eset minden és mindegyik, nem akar senki érteni hozzá.Persze, hogy agyon van dicsérve egy 5e-s füles mert ad hangot kb... És látják a nagy márkák árait, így hype... Leírtam korábban hogy személy szerint miért nem fogok sose ebből a kategóriából ajánlani. Van nem 1 ilyen fülesem és nem véletlen nem használom egyiket se.
-
persil
nagyúr
Lassan 12éve használok BT füleseket, és 3,5éve TWS-eket (nem éppen egyet), ezt hívják úgy hogy tapasztalat...

Nem technikai "mumbojumbo"-t írtam, hanem magyarázatot a jelenségre.
Amíg az 5e-s hetente új modellt kihányó kínai OEM gondolkodik valaki soha nem is fogja ezt a stabilitást elérni az eszköz mint, amire valós fejlesztési időt szántak és tesztelték kellőképpen.
Van rengeteg eszköz ami nehezebb körülmények között is jobban működik(tökéletes soha nem lesz), de aki nem hajlandó pénzt áldozni erre és inkább a BT miatt sír.
Amíg az az állom világ az elképzelés, hogy ez vezeték nélküli egy vezetékes stabilitását hozza, addig nincs miről beszélni."ezt hívják úgy hogy tapasztalat... "
Az igen. Nem semmi.
En meg ~23 eve zenelek, szoval nalam is jart mar "nehany" fulhallgato/fejhallgato, amibol egy keveske wireless es tws.
Megnyertem a versenyt?Vagy csak es kizarolag az lehet a tapasztalat, amit te irsz le?
Tovabbra is azon rugozol, hogy megmagyarazd a bt technologiat(beallitva ugy, mintha minimum rocket science lenne) es annak korlatait, kozben meg arrol van szo, hogy ha X fules remekul szol az adott telefonnal, Y fules meg szakadozik ugyanott, ugyanakkor, ugyanazon a keszuleken, akkor utobbi egy szar, mi pedig minel inkabb X-hez kozelit szeretnenk.
Azt, hogy ki, mire, mennyi penzt szan, szerintem nem igazan latod a forum masik oldalarol. Masfelol lattunk mar olyan 100 ezres fulest is, aminek pont az fert bele az araba, hogy random eldobalja a bal oldalt. Badumtsss. Kozben a 30 ezres(!) fn6-tal meg szandekosan sem tudtam olyan helyre menni, hogy egy pillanatra is megszakadjon.
Nem a bt miatti sirasrol van szo, hanem arrol, hogy baromi nehez kivalogatni a kokany fuleseket a jok kozul.
Itt meg sokszor agyon van 1-1 modell dicserve, csak rakerdez az ember, mielott esz nelkul megveszi. -
vicze
félisten
Megneztem 2017. dec. 18-an rendeltem az elso TWSem:
RIVERSONG Air X2
Neked melyik volt az elso?Jabra Elite Sport valamikor 2017 elején, március körül talán, még jócskán béta korában volt a TWS piac, ennyit vártam, hogy a 2015-ös megjelenés után minimálisan kiforrjanak.
Az első amit nagyon sokáig használtam az a Bragi the headphones volt. -
blueye
veterán
Lassan 12éve használok BT füleseket, és 3,5éve TWS-eket (nem éppen egyet), ezt hívják úgy hogy tapasztalat...

Nem technikai "mumbojumbo"-t írtam, hanem magyarázatot a jelenségre.
Amíg az 5e-s hetente új modellt kihányó kínai OEM gondolkodik valaki soha nem is fogja ezt a stabilitást elérni az eszköz mint, amire valós fejlesztési időt szántak és tesztelték kellőképpen.
Van rengeteg eszköz ami nehezebb körülmények között is jobban működik(tökéletes soha nem lesz), de aki nem hajlandó pénzt áldozni erre és inkább a BT miatt sír.
Amíg az az állom világ az elképzelés, hogy ez vezeték nélküli egy vezetékes stabilitását hozza, addig nincs miről beszélni.Megneztem 2017. dec. 18-an rendeltem az elso TWSem:
RIVERSONG Air X2
Neked melyik volt az elso? -
vicze
félisten
Tovabbra is ott tartunk, hogy szimplan nem erted, amirol korabban is szo volt, es nemes egyszeruseggel a legstabilabb fulest keressuk.
A technikai mumbojumbo-val meg min. annyira vagyok tisztaban, mint te, de sajnos szo sem volt a technologia hatarairol.
Egyszeruen annyirol van szo, hogy azonos korulmenyek kozott, az egyik fules egy szar, a masik meg nem. Na, szamomra es nehany masik forumozo szamara ez utobbi megtalalasa lenne a cel.
Amit felette olvashatsz, azt pedig ugy hivjak, hogy tapasztalat.
Lassan 12éve használok BT füleseket, és 3,5éve TWS-eket (nem éppen egyet), ezt hívják úgy hogy tapasztalat...

Nem technikai "mumbojumbo"-t írtam, hanem magyarázatot a jelenségre.
Amíg az 5e-s hetente új modellt kihányó kínai OEM gondolkodik valaki soha nem is fogja ezt a stabilitást elérni az eszköz mint, amire valós fejlesztési időt szántak és tesztelték kellőképpen.
Van rengeteg eszköz ami nehezebb körülmények között is jobban működik(tökéletes soha nem lesz), de aki nem hajlandó pénzt áldozni erre és inkább a BT miatt sír.
Amíg az az állom világ az elképzelés, hogy ez vezeték nélküli egy vezetékes stabilitását hozza, addig nincs miről beszélni. -
blueye
veterán
Továbbra is ott tartunk, hogy egyáltalán nem értitek mi történik ilyen esetben.
Jelenleg a TWS-ek 2 módon kacsolódnak. Egyik, hogy BT jel egyik füleshez(ez akár lehet bármelyik) kapcsolódik majd továbbítja a másikhoz. (master-slave, non-pc kifejezéssel), a másik, hogy "külön-külön" kapcsolódnak (kiemelném, hogy ez nem azt jelenti, hogy két fülest látsz kapcsolódva, az egy még régebbi mód és nagyon nagyon elavult és rosszul működik!), de még így is kell egymással kommunikáljanak, hogy sync-et tartsanak. Ezeket a módokat akár váltogatni is tudják szituációtól függően.
A BT továbbra is egy kifejezetten gyenge 2,4GHz ráció jel(10 vagy 20x-es teljesítmény különbségről van szó WiFi-hez képest), ami kizárólag egyenes irányba tud terjedni, ez a frekvenciát különösképpen vízzel teli objektumok(tested) teljesen elnyelik. Hogyan jut el akkor a jobb oldali fülesből a bal oldalba a jel? Közvetetten. 2,4GHz abban jó, hogy viszont, hogy visszaverődjön dolgokról, így a környezeted objektumain végig visszhangozva eljut a másik oldalba. Mikor bekapcsolod gyakorlatilag egy végtelen BT visszhang tölti be a teret.
Na most mi történik, ha nincs miről visszhangozzon a jel? akkor igen könnyen előfordulhat, hogy nem jut el a másik oldalra, mert a tested(fejed) leárnyékolja és nincs miről, vagy túl messze van a legközelebbi objektum amiről visszaverődne a jel. Minél nagyobb nyitott üres tér van, annál nagyobb eséllyel fordul elő ez a probléma.BT 5.0 amennyiben mind a két eszköz támogatja, segít ezen bizonyos mértékben, pont annyira, hogy élvezhető mértékre csökkentheti a kihagyásokat.
Különböző antenna megoldások is javíthatnak, hogy a gyengébb szórt jelent is megkapja a füles.A interferencia probléma inkább zárt térben jellemző ahol sok a 2,4GHz-es eszköz, és akár elnyomják egymás jeleit.
Nagyon sok esetben teljesen egyedi lesz, hogy miért hagy ki a füles, és nem technológiai korlát, hanem akár HW kialakítás miatt, mert pont ahhoz a felhasználási módhoz az nem megfelelő.
Rendesen beleastad magad a BT technologiajaba, ez hobbi vagy szakma?
De koszonom h okositasz minket
Amit leirtal annak alapjan legjobb ha a nyakunkban hordjuk a forrast
-
persil
nagyúr
Továbbra is ott tartunk, hogy egyáltalán nem értitek mi történik ilyen esetben.
Jelenleg a TWS-ek 2 módon kacsolódnak. Egyik, hogy BT jel egyik füleshez(ez akár lehet bármelyik) kapcsolódik majd továbbítja a másikhoz. (master-slave, non-pc kifejezéssel), a másik, hogy "külön-külön" kapcsolódnak (kiemelném, hogy ez nem azt jelenti, hogy két fülest látsz kapcsolódva, az egy még régebbi mód és nagyon nagyon elavult és rosszul működik!), de még így is kell egymással kommunikáljanak, hogy sync-et tartsanak. Ezeket a módokat akár váltogatni is tudják szituációtól függően.
A BT továbbra is egy kifejezetten gyenge 2,4GHz ráció jel(10 vagy 20x-es teljesítmény különbségről van szó WiFi-hez képest), ami kizárólag egyenes irányba tud terjedni, ez a frekvenciát különösképpen vízzel teli objektumok(tested) teljesen elnyelik. Hogyan jut el akkor a jobb oldali fülesből a bal oldalba a jel? Közvetetten. 2,4GHz abban jó, hogy viszont, hogy visszaverődjön dolgokról, így a környezeted objektumain végig visszhangozva eljut a másik oldalba. Mikor bekapcsolod gyakorlatilag egy végtelen BT visszhang tölti be a teret.
Na most mi történik, ha nincs miről visszhangozzon a jel? akkor igen könnyen előfordulhat, hogy nem jut el a másik oldalra, mert a tested(fejed) leárnyékolja és nincs miről, vagy túl messze van a legközelebbi objektum amiről visszaverődne a jel. Minél nagyobb nyitott üres tér van, annál nagyobb eséllyel fordul elő ez a probléma.BT 5.0 amennyiben mind a két eszköz támogatja, segít ezen bizonyos mértékben, pont annyira, hogy élvezhető mértékre csökkentheti a kihagyásokat.
Különböző antenna megoldások is javíthatnak, hogy a gyengébb szórt jelent is megkapja a füles.A interferencia probléma inkább zárt térben jellemző ahol sok a 2,4GHz-es eszköz, és akár elnyomják egymás jeleit.
Nagyon sok esetben teljesen egyedi lesz, hogy miért hagy ki a füles, és nem technológiai korlát, hanem akár HW kialakítás miatt, mert pont ahhoz a felhasználási módhoz az nem megfelelő.
Tovabbra is ott tartunk, hogy szimplan nem erted, amirol korabban is szo volt, es nemes egyszeruseggel a legstabilabb fulest keressuk.
A technikai mumbojumbo-val meg min. annyira vagyok tisztaban, mint te, de sajnos szo sem volt a technologia hatarairol.
Egyszeruen annyirol van szo, hogy azonos korulmenyek kozott, az egyik fules egy szar, a masik meg nem. Na, szamomra es nehany masik forumozo szamara ez utobbi megtalalasa lenne a cel.
Amit felette olvashatsz, azt pedig ugy hivjak, hogy tapasztalat.
-
vicze
félisten
Az a fura, hogy tomegkozlekedesen pont betonstabil, soha, egyszer sem szakadt meg egy pillanatra sem. Ellenben a varos nehany pontjan szimplan haldoklik a bal oldal, de szinte meterre behatarolhato helyeken.
Ujpalotan, mikor megyek haza, buszrol leszallva peldaul, amig at nem erek egy zebran, konkretan hallgathatatlan, a bal oldal folyamatosan recseg es szakadozik.(teljesen nem szakad meg a kapcsolat, csak "szarul, kihagyva" szol)
Ezert keresnek valami mast, de nem vagyok benne biztos, hogy ezek nem ilyen magikusan elatkozott helyek, ahol a tobbi fules nem szarakszik.
Továbbra is ott tartunk, hogy egyáltalán nem értitek mi történik ilyen esetben.
Jelenleg a TWS-ek 2 módon kacsolódnak. Egyik, hogy BT jel egyik füleshez(ez akár lehet bármelyik) kapcsolódik majd továbbítja a másikhoz. (master-slave, non-pc kifejezéssel), a másik, hogy "külön-külön" kapcsolódnak (kiemelném, hogy ez nem azt jelenti, hogy két fülest látsz kapcsolódva, az egy még régebbi mód és nagyon nagyon elavult és rosszul működik!), de még így is kell egymással kommunikáljanak, hogy sync-et tartsanak. Ezeket a módokat akár váltogatni is tudják szituációtól függően.
A BT továbbra is egy kifejezetten gyenge 2,4GHz ráció jel(10 vagy 20x-es teljesítmény különbségről van szó WiFi-hez képest), ami kizárólag egyenes irányba tud terjedni, ez a frekvenciát különösképpen vízzel teli objektumok(tested) teljesen elnyelik. Hogyan jut el akkor a jobb oldali fülesből a bal oldalba a jel? Közvetetten. 2,4GHz abban jó, hogy viszont, hogy visszaverődjön dolgokról, így a környezeted objektumain végig visszhangozva eljut a másik oldalba. Mikor bekapcsolod gyakorlatilag egy végtelen BT visszhang tölti be a teret.
Na most mi történik, ha nincs miről visszhangozzon a jel? akkor igen könnyen előfordulhat, hogy nem jut el a másik oldalra, mert a tested(fejed) leárnyékolja és nincs miről, vagy túl messze van a legközelebbi objektum amiről visszaverődne a jel. Minél nagyobb nyitott üres tér van, annál nagyobb eséllyel fordul elő ez a probléma.BT 5.0 amennyiben mind a két eszköz támogatja, segít ezen bizonyos mértékben, pont annyira, hogy élvezhető mértékre csökkentheti a kihagyásokat.
Különböző antenna megoldások is javíthatnak, hogy a gyengébb szórt jelent is megkapja a füles.A interferencia probléma inkább zárt térben jellemző ahol sok a 2,4GHz-es eszköz, és akár elnyomják egymás jeleit.
Nagyon sok esetben teljesen egyedi lesz, hogy miért hagy ki a füles, és nem technológiai korlát, hanem akár HW kialakítás miatt, mert pont ahhoz a felhasználási módhoz az nem megfelelő.
-
Begi
senior tag
Sziasztok!
Mar a masodik vezetekes iPhone-hoz tartozo gyari fules adja be a kulcsot nalam, igy ugy gondoltam, hogy megprobalkoznek egy vezetek nelkulivel.
Egyaltalan nem vagyok kepben, hogy mi szamit “jonak” ilyen teren.
Foleg munkaba menet (tomegkozlekedes) zenehallgatas/youtube/radio-ra hasznalnam, illetve termeszetesen telefonalasra. Ez napi 1-2 neha 3 ora.
Nem tudom, hogy szamit-e, de az iPhone gyari fulese folyamatosan kicsuszott a fulembol, ha mozogtam, igy annal valami stabilabbat szeretnek.
A keret meg, nos maximum 50e, de mivel nincsenek nagy igenyeim hangminoseg teren, igy ha nem kene ennyit kolteni ra, akkor annak is orulnek
.Tudtok valamit ajanlani?
Elore is koszonom a segitseget!
-
persil
nagyúr
Nemrég írtam egy kevés tapasztalatot.
Nincs benne sok-sok óra zenehallgatás, mert főleg sporthoz használom heti pár alkalommal, nem járok tömegközlekedéssel, ahol sok másik ember szintén BT fülessel utazik.
Futás közben, ha mindkét fülben benne van (a sajátban, nem a futópároméban), telefon pedig a derekamra rögzítve egy futóövben, akkor még sosem szakadt meg. Ha az egyik a párom fülében van, és pár métert távolodik, akkor azért hallani, h akadozik a kapcsolat.
Keveset hallgatok zenét, de talán jön majd még vki, aki megosztja a tapasztalatait.Az a fura, hogy tomegkozlekedesen pont betonstabil, soha, egyszer sem szakadt meg egy pillanatra sem. Ellenben a varos nehany pontjan szimplan haldoklik a bal oldal, de szinte meterre behatarolhato helyeken.
Ujpalotan, mikor megyek haza, buszrol leszallva peldaul, amig at nem erek egy zebran, konkretan hallgathatatlan, a bal oldal folyamatosan recseg es szakadozik.(teljesen nem szakad meg a kapcsolat, csak "szarul, kihagyva" szol)
Ezert keresnek valami mast, de nem vagyok benne biztos, hogy ezek nem ilyen magikusan elatkozott helyek, ahol a tobbi fules nem szarakszik.
-
blueye
veterán
-
vicze
félisten
-
vinczetibor
aktív tag
Ma megjött az Anker Soundcore Liberty 2 Pro. Akcióban £90 most az Amazonon. Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2, Sony WF-1000XM3 és Jabra Elite 75t között gondolkodtam, de ez most annyival olcsóbb, mint a többi, hogy bevállaltam. Eddig csak zenét hallgattam rajta, de azzal nagyon elégedett vagyok a korábbi Sabbat E12 után. A Sabbatot féláron, £30-ért vettem, de az így is az életem egyik legrosszabb vétele volt. Állandóan szakadozott a kapcsolat, fekve rosszul szólt, ha ültem vagy álltam, akkor elfogadható lett volna a hangminőség, ha nem szakadozott volna a hangja már egy egyszerű fejközeli karemelésre is. A Sabbat, a Xiaomi Mi Pro HD vezetékes füleshez képest nagyon gyatrán szólt, de a vezetékes hangminőségével is elégedetlen lettem miután a Vivo Nex-emet sikerült elvesztenem és egy Xiaomi Poco F2 Pro-t vettem helyette. Érdekes módon a Xiaomi Poco-val rosszabbul szól a Xiaomi vezetékes fülhallgató, mint a Vivo-val.
Ha a Liberty 2 Pro semmi másra nem lesz jó csak zenehallgatásra, már megérte megvenni annyira jól szól. Simán veri a Xiaomi vezetékest. Az aktív zajszűrés nem fog hiányozni, mert nagyon jól szigeteli a külső zajokat. A telefonáláshoz nem fűzök nagy reményeket. A hangereje teljesen csendes lakásban több, mint jó. Kb. 40%-on a legkellemesebb számomra a zenehallgatás. -
pulutodurumo
őstag
-
blueye
veterán
Hogyan, van BT kapcsolat a tok es a telefon kozott?
Esetleg akkor jelzi a tok toltottseget ha benne van a fules? De akkor ki van kapcsolva. -
kp78
veterán
Nemrég írtam egy kevés tapasztalatot.
Nincs benne sok-sok óra zenehallgatás, mert főleg sporthoz használom heti pár alkalommal, nem járok tömegközlekedéssel, ahol sok másik ember szintén BT fülessel utazik.
Futás közben, ha mindkét fülben benne van (a sajátban, nem a futópároméban), telefon pedig a derekamra rögzítve egy futóövben, akkor még sosem szakadt meg. Ha az egyik a párom fülében van, és pár métert távolodik, akkor azért hallani, h akadozik a kapcsolat.
Keveset hallgatok zenét, de talán jön majd még vki, aki megosztja a tapasztalatait. -
vicze
félisten
-
persil
nagyúr
-
kp78
veterán
Valaki van esetleg budapestrol, aki hasznalja az fye7-et?
El tudna mondani, hogy mondjuk egy keletinel mennyire stabil?
Most egy skullcandy indu fuel-t hasznalok, aminek a hangjaval, uzemidejevel, kenyelmessegevel meg vagyok elegedve, de botrany, hogy vannak helyek, ahol egyszeruen hasznalhatatlan. :DÉn Vas megyei...
-
persil
nagyúr
Valaki van esetleg budapestrol, aki hasznalja az fye7-et?
El tudna mondani, hogy mondjuk egy keletinel mennyire stabil?
Most egy skullcandy indu fuel-t hasznalok, aminek a hangjaval, uzemidejevel, kenyelmessegevel meg vagyok elegedve, de botrany, hogy vannak helyek, ahol egyszeruen hasznalhatatlan. :D -
kp78
veterán
-
Hzi
aktív tag
-
blueye
veterán
-
Putyin90
senior tag
Simán vagy BT ikon mellett az állapot sávban vagy, a BT menüben ott kell legyen, netes képek alapján iPhone-on is kijelzi a töltöttséget (csak egyet), így ezt Androidon is meg kell tegye. A Huawei specifikus módisításokról, fogalmam sincs.
Ilyen az alap:
Értesítési sávot lehúzva a BT ikonáll kell ott legyen a %-os kiírás.BatON biztos mutatni fogja, de nem a legkényelmesebb.
Köszi, így már látom. De ez csak a fülesek töltöttségét mutatja, nem? A tokét viszont nem látni.
-
vicze
félisten
Simán vagy BT ikon mellett az állapot sávban vagy, a BT menüben ott kell legyen, netes képek alapján iPhone-on is kijelzi a töltöttséget (csak egyet), így ezt Androidon is meg kell tegye. A Huawei specifikus módisításokról, fogalmam sincs.
Ilyen az alap:
Értesítési sávot lehúzva a BT ikonáll kell ott legyen a %-os kiírás.BatON biztos mutatni fogja, de nem a legkényelmesebb.
-
Putyin90
senior tag
Ezt hol találom? A csatlakoztatott BT eszközöknél ugyanis sehol nem látok ilyet.
enginev3.0: írtam a Xiaomi.hu webshopnak, de ők sem tudnak ilyen appról
-
vicze
félisten
Minimum, egy összesített töltöttséget látnod kellene(többnyire a jobb oldali töltöttsége), ez Android alap funkció 8.0 óta.
De Android 10 óta képes lenne mind a 3 dolog töltöttségét mutatni natívan, kivéve ha a füles gyártója egyedi BT kiegészítést használ erre, ahogy az Apple. -
enginev3.0
félisten
-
Putyin90
senior tag
Sziasztok! Vettem egy Mi True Wireless Earphones 2 Basic fülest. Mivel egy Huawei P30 Pro-val használom így nekem nem jelzi ki a tok, illetve a fülesek töltöttségét. Létezik valami app, amivel lehetőség van ránézni a töltöttségre?
-
blueye
veterán
-
FoLey-v
addikt
-
blueye
veterán
Jól csinalod, küzdelmes de sokszor megeri.
Sajnos akit patomi ajánlott most nem tudja vállalni 😔 -
FoLey-v
addikt
Nyitottam geek-en egy ticketet, kertek fotot az SKU kodrol, a fulesrol es videot az allapotarol. Ok ajanlottak fel h vagy visszakuldom vagy a kb. felet visszafizetik. En sem akartam postazni.
Amugy mar biztos hogy kontakthibas, manapsag nem tudom hogy vki vallal-e ilyet, szerintem egy forrasztast kellene ujraforraszatni....Azt írja az eladó,hogy postázzam vissza,de én nem akarom. Inkább fogom magam nyitok vitát adja vissza legalább a felét és kész. Nem fogok két hónapot várni erre.
Azt a forrasztást aki vállalja jó lenne.
-
patomi
őstag
-
blueye
veterán
-
patomi
őstag
Nyitottam geek-en egy ticketet, kertek fotot az SKU kodrol, a fulesrol es videot az allapotarol. Ok ajanlottak fel h vagy visszakuldom vagy a kb. felet visszafizetik. En sem akartam postazni.
Amugy mar biztos hogy kontakthibas, manapsag nem tudom hogy vki vallal-e ilyet, szerintem egy forrasztast kellene ujraforraszatni....És vajon a tok, vagy a füles bibis? Vezetékesben esetleg darvinya, [link] de tws-t nem tudom vállal-e.
-
blueye
veterán
Nyitottam geek-en egy ticketet, kertek fotot az SKU kodrol, a fulesrol es videot az allapotarol. Ok ajanlottak fel h vagy visszakuldom vagy a kb. felet visszafizetik. En sem akartam postazni.
Amugy mar biztos hogy kontakthibas, manapsag nem tudom hogy vki vallal-e ilyet, szerintem egy forrasztast kellene ujraforraszatni.... -
pulutodurumo
őstag
Egy mikroszálas rongyra pár csepp alkohol, vagy ablaktisztító. Ezzel óvatosan hozzáérve, dörzsölgetve a rongy ki tudja húzni a szutykot.
-
FoLey-v
addikt
Erre az esetre lehet kérni refundot?

Postázni nem akarok meg felesleges is,lehet vissza sem fog érni a füles.
Új hozzászólás Aktív témák
-
4100 - 4001
21019 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 5901 5900 - 5801 5800 - 5701 5700 - 5601 5600 - 5501 5500 - 5401 5400 - 5301 5300 - 5201 5200 - 5101 5100 - 5001 5000 - 4901 4900 - 4801 4800 - 4701 4700 - 4601 4600 - 4501 4500 - 4401 4400 - 4301 4300 - 4201 4200 - 4101 4100 - 4001 4000 - 3901 3900 - 3801 3800 - 3701 3700 - 3601 3600 - 3501 3500 - 3401 3400 - 3301 3300 - 3201 3200 - 3101 3100 - 3001 3000 - 2901 2900 - 2801 2800 - 2701 2700 - 2601 2600 - 2501 2500 - 2401 2400 - 2301 2300 - 2201 2200 - 2101 2100 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Sony ECM-W2BT prémium kategóriás Bluetooth mikrofon vlogoláshoz
- LENOVO ThinkPad 10 (2 az 1-ben) 10.1",FHD+,IPS,N4100 CPU,8GB RAM,128GB SSD,WIN11,LTE,TOUCH
- Intel Core i9-14900KS 24-Core 3.2GHz LGA1700 Box (36M Cache, up to 6.20 GHz) Processzor!
- ASUS ROG MAXIMUS Z790 APEX ENCORE Alaplap
- Apple iPhone 11 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Apple iPhone 11 Pro 64GB Arany megkímélt 100% akku
- Dell Precision 5530 15,6" FHD, i7 8850H, 16GB RAM, Quadro 4GB VGA, 512GB SSD, jó akku, számla, gar
- ÚJ - MACBOOK PRO 16" M5 MAX 18C CPU / 32C GPU / 36 GB RAM / 2TB + ÁFÁ-s
- BESZÁMÍTÁS! Apple iPad Mini 6th Gen. 256GB Wifi tablet + pencil garanciával hibátlan működéssel
- 27% - Asus B760M-A WIFI D4 Alaplap!
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest


Végre 5 fülesről letudtam szűkíteni a listámat 2-re, erre bedobsz 1 új lehetséges jelöltet, és megint kezdhetem az egészet előről

Mindenkinek más a fül kialakítása gyárilag,ami neked lehet nagyon szuper, azt lehet én 5 percig se tudom elviselni.A tesztek meg jók persze,de csak arra hogy ki lehet szűrni pár szimpatikus típust.De 2-3-at úgyis ki kell próbálni,mire nagyjából rájössz neked mi az ami jó,és tetszik neked hangzásban,és kényelmes is.
arra meg se próbáld ,nem fog becsukódni sőt még belemenni se akar.Le akartam jó kicsire faragni a szivacsilleszték hosszát de utána letettem róla.


