-
6100 - 6001
21019 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 7901 7900 - 7801 7800 - 7701 7700 - 7601 7600 - 7501 7500 - 7401 7400 - 7301 7300 - 7201 7200 - 7101 7100 - 7001 7000 - 6901 6900 - 6801 6800 - 6701 6700 - 6601 6600 - 6501 6500 - 6401 6400 - 6301 6300 - 6201 6200 - 6101 6100 - 6001 6000 - 5901 5900 - 5801 5800 - 5701 5700 - 5601 5600 - 5501 5500 - 5401 5400 - 5301 5300 - 5201 5200 - 5101 5100 - 5001 5000 - 4901 4900 - 4801 4800 - 4701 4700 - 4601 4600 - 4501 4500 - 4401 4400 - 4301 4300 - 4201 4200 - 4101 4100 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2023-01-16 14:42 Téma összefoglaló
Mielőtt kérdezel:
1. Olvasd el ezt az összefoglalót!
2. Vedd figyelembe, hogy a fülhallgató higiéniai termék (így nem küldhető vissza webshop vásárlás esetén sem! - akadnak kivételek), így nehéz javaslatokat adni, mert nem rendelkezünk annyi releváns tapasztalattal!
3. Rengeteg a szubjektív dolog, például: egyéni a hallás, egyéni a fül kialakítása, egyéniek az igények stb.
4. Találd ki, hogy milyen kialakításút szeretnél!
5. Határozd meg, hogy milyen célra kell! (Sport, hívás, zene stb., ezekben érdemes prioritást állítani)
6. Fontos szempont, hogy milyen eszközzel fogod használni! (pl iPhone nem támogat LDAC-ot)
7. Mennyit szánnál rá?
8. Olvass tesztoldalakat, nézz teszt videókat, próbáld szűkíteni konkrét típusokra!
9. Érdemes prioritást állítani a különböző extra funkciók terén is, pl Multipoint, ANC, akku kapacitás, hangkarakter stb (ez nagyban összefügghet, hogy milyen célra használod (6. pont)).
Új hozzászólás Aktív témák
-
bazsimano
őstag
nagyon koszonom! rakeresek es be is rendelem akkor...
kerdesem meg az lenne, hogy van olyan ami fules es mikrofon is egyben? ugy ertem, hogy telefonalashoz is lehessen hasznalni? vagy az már más kategoria vagy ez is tudja?
-
Fall-N
veterán
20$???? Én 44$ ért rendeltem de azért is "leugattak". Szóval szerintem nem itt kellene megkérdezni, ahol A min. tws 100 vagy 200$ nál kezdődik. Tavaj, meg tavaj előtt is, ugyan itt megkaptam az összes negativumot amit csak lehetett, mert ide irtam, hogy most ilyen meg olyan tws jött aliról.
De Én legalább kipróbáltam ,berendeltem 20-25 db tws t, rászántam azt a 150ezer ft ot, pusztán kiváncsiságból. Mert ugye 100$ alatt is vannak jó tws ek. Főleg azoknak akik hébe - hóba, hallgatják, esetleg melóban pár órát, és ezért nem adnak ki 30-50$ nál többet. Szóval ha teheted, inkább ne itt kérdezz.
Hozzáteszem, 20$ alatt én sem rendeltem, a legolcsóbb is, a 21$ os haylou gt1 és qcy volt.Nem értem mi a gondod. Olvass már vissza! Mostanában a legtöbbet emlegetett füles az Edifier X3 és az X5. Mindkettő 50$ alatti, de én sosem írtam például ennél drágábbról, mert nem is vettem még drágábban. Pont itt nincs 'audio sznobéria'.
És ne haragudj meg, de szerintem hülyeség pusztán kíváncsiságból ennyi pénzt elszórni ezekre a kacatokra mégha végül el is tudtad adni őket. Hatalmas dömping van, de ahány érdekes és jó füles van, ugyanannyi gagyi alapszintű vacak is. Én a magam részéről nem fogok saját pénzen szívni, hanem inkább utána olvasok és az alapján veszek fülest, meg a saját igényeim szerint. A füles adatlapja kellene lennie az első kiindulási pontnak. Ha műszakilag gagyi, akkor nem segít rajta semmi. De fordítva is igaz, attól mert ígéretes az adatlapja, lehet rossz a hangolása és megintcsak bukó a dolog. Viszont mint mindenben itt is van egy határ árban ami alatt egyik gyártó sem tud csodát tenni és a füles rossz minőségű lesz, mind az anyagában és mind hangzásban, mert annyi fér bele a budgetbe.
Másik része, hogy hiába jók a TWS-ek, egy adott összeg után nem érdemes áldozni rájuk, mert nem kapsz annyival jobb hangzást. El kell gondolkodni akkor, hogy vezetékes fülest kell venni vagy egy vezeték nélküli fejhallgatót, ami más kategória, főleg hogy azokat vezetékkel is lehet használni. Ezért is hülyeség a feltevésed, hogy itt csak a drága fülesekről megy a diskurzus. De a magam részéről gagyit nem fogok ajánlani, hogy utána csalódás legyen a vége.
-
patomi
őstag
-
bazsimano
őstag
A multkor en alltam ki melletted de most mar sajnalom.
@bazsimano: erdemes kicsit visszaolvasni, eeben a topic-ban pont segitjuk egymast a legolcsobbtol a legdragabb TWSek teszteleseben, beszerzeseben.
En pl. most adok el par TWSt, preferalom a szemelyes atadast. Nagyon normalisan irt PUt egy tag (nem is lattam meg itt), kerte h adjam postara, Megoldottam. Bontatlan TWS volt, visszaneztem es gyakorlatilag minuszban adtam oda a postakoltseggel egyutt de remelem oromet okoztam neki. A tobbiek meg sokkal jobb fejek itt
koszonom akkor, lehet meg jobban visszaolvasok, hatha talalok valami jo tippet
koszonom! -
Magyusza
csendes tag
Sziasztok,
Egy kis segítség kellene , nem tudok dönteni.
Az alábbiakat néztem ki.-Blitzwolf BW-FYE7
-Blitzwolf BW-FYE8
-Edifier X5
-Xiaomi Mi Air 2S
-Haylou T33
-FIIL T1XMelyiket javasoljátok? Zenehallgatásra kellene, főleg elektronikus.
Ha valakinek van a fenti típusból, kérem ossza meg a tapasztalatait.Üdv. Gyula
-
FoLey-v
addikt
-
blueye
veterán
A multkor en alltam ki melletted de most mar sajnalom.
@bazsimano: erdemes kicsit visszaolvasni, eeben a topic-ban pont segitjuk egymast a legolcsobbtol a legdragabb TWSek teszteleseben, beszerzeseben.
En pl. most adok el par TWSt, preferalom a szemelyes atadast. Nagyon normalisan irt PUt egy tag (nem is lattam meg itt), kerte h adjam postara, Megoldottam. Bontatlan TWS volt, visszaneztem es gyakorlatilag minuszban adtam oda a postakoltseggel egyutt de remelem oromet okoztam neki. A tobbiek meg sokkal jobb fejek itt
-
-NoVa-
veterán
-
patomi
őstag
-
H2o-pok
senior tag
-
patomi
őstag
20$???? Én 44$ ért rendeltem de azért is "leugattak". Szóval szerintem nem itt kellene megkérdezni, ahol A min. tws 100 vagy 200$ nál kezdődik. Tavaj, meg tavaj előtt is, ugyan itt megkaptam az összes negativumot amit csak lehetett, mert ide irtam, hogy most ilyen meg olyan tws jött aliról.
De Én legalább kipróbáltam ,berendeltem 20-25 db tws t, rászántam azt a 150ezer ft ot, pusztán kiváncsiságból. Mert ugye 100$ alatt is vannak jó tws ek. Főleg azoknak akik hébe - hóba, hallgatják, esetleg melóban pár órát, és ezért nem adnak ki 30-50$ nál többet. Szóval ha teheted, inkább ne itt kérdezz.
Hozzáteszem, 20$ alatt én sem rendeltem, a legolcsóbb is, a 21$ os haylou gt1 és qcy volt.Ne vedd ennyire a szívedre. Mások, más szempontok szerint ítélnek. Ennyi.
-
H2o-pok
senior tag
Pár nap után mind eladtam árában. A haylou gt1 plus t válaszd ha rendelsz. Igaz alin nincs eu raktáron, de itthoni webshop ban most láttam már 7000ft tól.
-
tigipuf
senior tag
H2o-pok:
Azért ez így nem teljesen fedi a valóságot.Láttam,hogy múltkor kaptál hideget-meleget,de volt itt egy kolléga aki ki is állt melletted.Szerintem elférnek itt az olcsó 20 dolcsis fülesekről való kérdések is,van itt legalább 2-3 fórumtárs aki szívesen segít ha tud és nem küld el a p..ba.Ez nem egy elit fórum ,vannak ennél sokkal "veszélyesebb" helyek is a ph-n.Inkább az szokott lenni a probléma amikor van egy felkapottabb olcsóbb típus amiről már van vagy 20 vélemény,komment,erre beesik valaki,hogy az adott típusról tudunk-e valami infót.Na ugye ez van ha nem használjuk a keresőt,meg sajnos még máig sincs egy szösszenetnyi összefoglaló sem.Bár szoktuk linkelni a pl a scarbírt,ott eléggé össze van szedve a téma,lehet azért nem is ír senki.Nincs a fórumnak gazdája,aki összefogná,esetleg moderálná a bandát,ennyi. -
bazsimano
őstag
20$???? Én 44$ ért rendeltem de azért is "leugattak". Szóval szerintem nem itt kellene megkérdezni, ahol A min. tws 100 vagy 200$ nál kezdődik. Tavaj, meg tavaj előtt is, ugyan itt megkaptam az összes negativumot amit csak lehetett, mert ide irtam, hogy most ilyen meg olyan tws jött aliról.
De Én legalább kipróbáltam ,berendeltem 20-25 db tws t, rászántam azt a 150ezer ft ot, pusztán kiváncsiságból. Mert ugye 100$ alatt is vannak jó tws ek. Főleg azoknak akik hébe - hóba, hallgatják, esetleg melóban pár órát, és ezért nem adnak ki 30-50$ nál többet. Szóval ha teheted, inkább ne itt kérdezz.
Hozzáteszem, 20$ alatt én sem rendeltem, a legolcsóbb is, a 21$ os haylou gt1 és qcy volt.koszonom szepen , legalabb kaptam egy valaszt

multkor ez a haylou gt1 volt 14 dolcsira learazva valahol...
akkor odebb teszem magam

szerk: amugy ha annyit vettel mar
nincsen foloseleges jo aron?
: -
H2o-pok
senior tag
20$???? Én 44$ ért rendeltem de azért is "leugattak". Szóval szerintem nem itt kellene megkérdezni, ahol A min. tws 100 vagy 200$ nál kezdődik. Tavaj, meg tavaj előtt is, ugyan itt megkaptam az összes negativumot amit csak lehetett, mert ide irtam, hogy most ilyen meg olyan tws jött aliról.
De Én legalább kipróbáltam ,berendeltem 20-25 db tws t, rászántam azt a 150ezer ft ot, pusztán kiváncsiságból. Mert ugye 100$ alatt is vannak jó tws ek. Főleg azoknak akik hébe - hóba, hallgatják, esetleg melóban pár órát, és ezért nem adnak ki 30-50$ nál többet. Szóval ha teheted, inkább ne itt kérdezz.
Hozzáteszem, 20$ alatt én sem rendeltem, a legolcsóbb is, a 21$ os haylou gt1 és qcy volt. -
RedCactus
őstag
-
bazsimano
őstag
20 dollarig mi a legjobb valasztas vezeteknelkulibe? tudnatok ajanlani? elore is koszonom!
-
<Adamsky>
nagyúr
Akkor most mégis tudja az olcsó dongle az aptX-et? Mert ez 5 dolláros, és eddigiek alapján az olcsónak nem kellene tudnia.
Amit találtam Alin és biztosan tudja az aptX-et, az ennek négyszeresébe kerül:
US $19.49 35%OFF | USB Bluetooth 5.0 Audio Transmitter CSR8675 aptX HD Sound Card Adapter for PC laptop Game Device Stereo Transmisor
https://a.aliexpress.com/_mPZEqVzVélemények alapján tud aptX-et és ezt leddel vissza is jelzi. Viszont most már tanácstalan vagyok hogy melyik dongle legyen. És a füleseknél még nem is tartok
Egyrészt aptX-ből sokféle van. Az enyém (Ugreen UDB dongle) úgy tűnik csak a "sima" aptX-et támogatja (ezt mondjuk írja is az eladó, és az Ugreen-ben - mint márkában - eddig nem csalódtam), mert van egy bt-s hangszóróm, ami a Bluetooth Tweaker szerint tudna aptX LL-t, de a Win mégis csak "sima" aptX-el csatlakozik rá.
Van aptX-es cuccod? Szedd le a Bluetooth Tweaker-t (vigyázz, trial módban csak 1 eszközzel és max. 7 napig használható) és nézd meg, hogy mit ír rá.
Persze, ha tutira akarsz menni, akkor veszel egy olyan Reiyin-t, amit link-eltél (az nekem is szimpatikus). Az tudni fog mindenféle aptX-et, de ezt csak akkor tudod kihasználni, ha a fülesed is ... Ja, és ez is "audio only" (nem tudom, hogy ez szempont-e) -
tonyrulez
őstag
Hali! A Windows 10-ben nincs túl sok (értsd: szinte nulla) mozgási lehetőség a bt.-s beállításokat illetően. A Bluetooth Tweaker-el meg tudod nézni, hogy az adott eszközöd milyen codec-et támogat, és hogy a Windows-od melyiket választotta ezek közül. Nekem egy ilyen bt. 4.0-s cucc (a hardware ID alapján CSR8510 van benne) van a monitor oldalsó USB-jébe dugva, és tökéletesen működik.
SBC-t és AAC támogató fejhallgatónál a Win az SBC-t választja (gondolom az alacsonyabb latency miatt), míg a fülhallgatómnál (aptX, AAC, SBC), aptX-et.#6075 tlala
"Most útban van egy ilyen ... "
Nézegettem már (csak kíváncsiságból, mert arra, amire kell, a fentebb link-elt cucc nekem egyelőre megteszi) én is ilyet. Szerintem ez - mivel audio only - ilyen külső hangkártya egy bt-s adóval "összeházasítva". Ha, megjött, majd írd már meg kérlek, hogy milyen, ill. minek is látja a Windows.Akkor most mégis tudja az olcsó dongle az aptX-et? Mert ez 5 dolláros, és eddigiek alapján az olcsónak nem kellene tudnia.
Amit találtam Alin és biztosan tudja az aptX-et, az ennek négyszeresébe kerül:
US $19.49 35%OFF | USB Bluetooth 5.0 Audio Transmitter CSR8675 aptX HD Sound Card Adapter for PC laptop Game Device Stereo Transmisor
https://a.aliexpress.com/_mPZEqVzVélemények alapján tud aptX-et és ezt leddel vissza is jelzi. Viszont most már tanácstalan vagyok hogy melyik dongle legyen. És a füleseknél még nem is tartok
-
<Adamsky>
nagyúr
Meguntam hogy a vezetékes fejhallgatóimnak vagy a kábele, vagy a zsanérja előbb utóbb megadja magát. Előbbit kiküszöböltem cserélhető kábeles fejhallgatók vásárlásával, kellett is cserélnem pár kábelt, viszont a zsanér előbb utóbb tönkrement, eltört rajtuk.
Ezért keresek PC-hez TWS fülhallgatót, 10ezer Ft környékén, aminél minél kisebb a latency, illetve legalább 3 órát elmegy. AptX, de ahogy olvasom már aptX LL is van. A gépben egy Orico 5.0 BT adót használok, ha jól tudom (remélem) ez támogatja aptX-et. Jelenleg jobb híján a telefonomhoz használt Redmi Airdots-al tengődök a gépen. Filmnézésre jó úgy hogy manuálisan állítom a hangcsúszást (200ms a videolejátszóban), de mindenhol máshol (pl. játék) nagyon nagy ez.

Hali! A Windows 10-ben nincs túl sok (értsd: szinte nulla) mozgási lehetőség a bt.-s beállításokat illetően. A Bluetooth Tweaker-el meg tudod nézni, hogy az adott eszközöd milyen codec-et támogat, és hogy a Windows-od melyiket választotta ezek közül. Nekem egy ilyen bt. 4.0-s cucc (a hardware ID alapján CSR8510 van benne) van a monitor oldalsó USB-jébe dugva, és tökéletesen működik.
SBC-t és AAC támogató fejhallgatónál a Win az SBC-t választja (gondolom az alacsonyabb latency miatt), míg a fülhallgatómnál (aptX, AAC, SBC), aptX-et.#6075 tlala
"Most útban van egy ilyen ... "
Nézegettem már (csak kíváncsiságból, mert arra, amire kell, a fentebb link-elt cucc nekem egyelőre megteszi) én is ilyet. Szerintem ez - mivel audio only - ilyen külső hangkártya egy bt-s adóval "összeházasítva". Ha, megjött, majd írd már meg kérlek, hogy milyen, ill. minek is látja a Windows. -
tlala
addikt
A chip specifikációját nem sikerült megtalálnom, de az összes eladó APTX képesnek írja, aki árul ilyet. Egyébként pedig bt átvitelben a CSR chipeket írják legjobbnak, és az is beszédes, hogy egyetlen 4-5 dolláros termék sem készül vele (mint amilyen az Orico is volt), hanem 15-20 dollártól felfelé.
Aztán majd kiderül, amikor kézbe veszem, megírom az eredményt. -
beci
őstag
Sziasztok.
Adott egy SOUNDPEATS TrueAir2 fülhallgató.
Ha a jobb oldali fülest kiveszem a fülemből,akkor azon el kell hallgatni a zenének?
Koszonom. -
tonyrulez
őstag
-
Fall-N
veterán
Nem rosszból írom, de a JBL egyáltalán nem jó a TWS terén. Tipikus túlzott basszus, túlárazott árral. A minősége sem jobb, mint egy random kínai. Nem véletlenül van fent a FB Marketplacen rengeteg frissen vásárolt JBL füles. Bár a legtöbb "neves" gyártó amúgy sem gyárt acélos dolgokat a 60-70 ezer Ft alatti kategóriában csak maximum átlagosat.
-
tlala
addikt
Meguntam hogy a vezetékes fejhallgatóimnak vagy a kábele, vagy a zsanérja előbb utóbb megadja magát. Előbbit kiküszöböltem cserélhető kábeles fejhallgatók vásárlásával, kellett is cserélnem pár kábelt, viszont a zsanér előbb utóbb tönkrement, eltört rajtuk.
Ezért keresek PC-hez TWS fülhallgatót, 10ezer Ft környékén, aminél minél kisebb a latency, illetve legalább 3 órát elmegy. AptX, de ahogy olvasom már aptX LL is van. A gépben egy Orico 5.0 BT adót használok, ha jól tudom (remélem) ez támogatja aptX-et. Jelenleg jobb híján a telefonomhoz használt Redmi Airdots-al tengődök a gépen. Filmnézésre jó úgy hogy manuálisan állítom a hangcsúszást (200ms a videolejátszóban), de mindenhol máshol (pl. játék) nagyon nagy ez.

Sajnos az említett Orico dongle van nekem is, és elég gyenge eszköz - mind hangminőség, mind hatótáv szempontjából (nekem fontos, hogy az online értekezletek alatt tudjak mászkálni is). Cserébe persze nagyon olcsó volt.
Most útban van egy ilyen BT adó eszközöm, kíváncsi vagyok rá, hogy milyen lesz. -
Cargo
aktív tag
Sziasztok,
Segítséget szeretnék kérni. Asszonynak keresek olyan bluetoothos fülhallgatót, amin magán az eszközön van mikrofon némítási lehetőség.
Fontos lenne a "fizikai" gomb erre a funkcióra, viszont nem találtam eddig ilyet. -
blueye
veterán
Meguntam hogy a vezetékes fejhallgatóimnak vagy a kábele, vagy a zsanérja előbb utóbb megadja magát. Előbbit kiküszöböltem cserélhető kábeles fejhallgatók vásárlásával, kellett is cserélnem pár kábelt, viszont a zsanér előbb utóbb tönkrement, eltört rajtuk.
Ezért keresek PC-hez TWS fülhallgatót, 10ezer Ft környékén, aminél minél kisebb a latency, illetve legalább 3 órát elmegy. AptX, de ahogy olvasom már aptX LL is van. A gépben egy Orico 5.0 BT adót használok, ha jól tudom (remélem) ez támogatja aptX-et. Jelenleg jobb híján a telefonomhoz használt Redmi Airdots-al tengődök a gépen. Filmnézésre jó úgy hogy manuálisan állítom a hangcsúszást (200ms a videolejátszóban), de mindenhol máshol (pl. játék) nagyon nagy ez.

"Bluetooth 5.0 Chip: RTL8761B"
Ez nem hiszem h tamogatja aptX-et.
-
tonyrulez
őstag
Meguntam hogy a vezetékes fejhallgatóimnak vagy a kábele, vagy a zsanérja előbb utóbb megadja magát. Előbbit kiküszöböltem cserélhető kábeles fejhallgatók vásárlásával, kellett is cserélnem pár kábelt, viszont a zsanér előbb utóbb tönkrement, eltört rajtuk.
Ezért keresek PC-hez TWS fülhallgatót, 10ezer Ft környékén, aminél minél kisebb a latency, illetve legalább 3 órát elmegy. AptX, de ahogy olvasom már aptX LL is van. A gépben egy Orico 5.0 BT adót használok, ha jól tudom (remélem) ez támogatja aptX-et. Jelenleg jobb híján a telefonomhoz használt Redmi Airdots-al tengődök a gépen. Filmnézésre jó úgy hogy manuálisan állítom a hangcsúszást (200ms a videolejátszóban), de mindenhol máshol (pl. játék) nagyon nagy ez.

-
-NoVa-
veterán
Igy vany reszben megemlited a lenyeget szerintem ami engem zavar. Arhoz képest pontoz, en ezt latom. Igy a fulesek osszehasonlitasa meroben pontatlan es ertelmetlen lesz pontszam alapjan. Mert lehet ad egy 25$os fulesnek 5 csillagota hangra, de az ennek negyszeres aran, 100$ert ha ad 4 csillagot a hangra, attol meg lehet hogy 2x olyan szepen kiegyensulyozottabban, szebben stb szol, de az arahoz kepest nem ad ra 5ot.
Na, és akkor ennek tekintetében lehet a vezetékes füles topic összefoglalóját átolvasni, hogy miért is sorolja fel azt a sok kérdést. Vagy megnézni egy komolyabb időt és energiát beleölő hobbista listáját, ahol osztályozva, megkommentezve pro-kontra dolgokat kiemelve listáznak.
Pl Crinacle listája, ahol viszonylag kevés TWS szerepel a rengeteg veszetékes füles között, de a maga helyén. És az, hogy ugyanolyan kategóriában van egy 150$-os AKG N400 vagy Samsung Buds, mint pár 2000+$-os nevesebb füles, még csak azt jelenti, hogy adott reviewer zenei ízlésének és preferenciáinak megfelelően nyújtják ugyanazt a teljesítményt.
Még így is szép eredmény, hogy a TWS ranking listájában B+ kategóriában vannak a legjobbak.
Persze sok dologban nem értek egyet vele, van, amit lejjebb, van amit feljebb tennék azok közül, amiket hallottam/van saját, de más zenékkel, más forrásról hajtva más illesztékkel, hosszan bejáratva, az én fülemben, az én preferenciáim szerint.Visszakanyarodva pl Scarbir Edifier TWS1 tesztje (FOUR STARS - VERY GOOD) mutatja jól, hogy hogy kell őt is olvasni. Crinacle ennyit ír róla:
"It’s cheap. It sounds average. And it’s probably Edifier’s zero effort cash-in on the TWS boom.
The average stuff are the hardest to talk about because there’s nothing to praise nor to roast. The TWS1 has decent bass but with issues in the upper midrange, making things sound overly harsh and/or forward. Other than that, it’s more or less a case of “you get what you pay for”."Scarbir a hangjánál barokk körmondatokban, de ugyanezt írja, tehát van füle, van véleménye, de ugyebár affiliate linkelt dologról nem szeretne vásárlókat elriasztani. Így aztán a pontozást és a dícséretet tökéletesen elinflálja: Very good.
És ez nem baj, a mi vásárlói felelősségünk szemellenző nélkül tudatosan keresni, megismerni a saját igényeinket, és aszerint utánajárni, tapasztalatot osztani, stb. A nagyobb látogatottságú fórumokon természetes műfaj, hogy userként regisztrált marketingesek is tolnak terméket, húznak le konkurrens dolgokat, de ez nem csak a füleseknél, hanem mindennél, ami a pénztárcánkba szeretne bejáratot.
-
DrDobos
őstag
Nem feltétlen, van egy pont amikor elkezded árhoz viszonyítva értékelni a füleseket és ilyenkor gyorasan elveszted a valós objektívitást és túlságosan ki akarod emelni a pozitívumokat.
Egy fülesnek nincs pontszáma, és bármilyen pontszám ráaggatás hülyeség. Egy fülesnek tulajdonságai vannak, ami szubjektíven lehet jó vagy rossz, akár hang akár külső vagy más.
Sorrendek és ranglisták sincsenek.Igy vany reszben megemlited a lenyeget szerintem ami engem zavar. Arhoz képest pontoz, en ezt latom. Igy a fulesek osszehasonlitasa meroben pontatlan es ertelmetlen lesz pontszam alapjan. Mert lehet ad egy 25$os fulesnek 5 csillagota hangra, de az ennek negyszeres aran, 100$ert ha ad 4 csillagot a hangra, attol meg lehet hogy 2x olyan szepen kiegyensulyozottabban, szebben stb szol, de az arahoz kepest nem ad ra 5ot.
-
soldi3r
veterán
Tegnap volt időm beugrani érte. Kényelmesebb, mint a mostani JBL-em és a hangja sem rossz. 9000Ft-ért szerintem vállalható.
-
-NoVa-
veterán
Nem feltétlen, van egy pont amikor elkezded árhoz viszonyítva értékelni a füleseket és ilyenkor gyorasan elveszted a valós objektívitást és túlságosan ki akarod emelni a pozitívumokat.
Egy fülesnek nincs pontszáma, és bármilyen pontszám ráaggatás hülyeség. Egy fülesnek tulajdonságai vannak, ami szubjektíven lehet jó vagy rossz, akár hang akár külső vagy más.
Sorrendek és ranglisták sincsenek.És az ABC sorrend? :)
-
-NoVa-
veterán
"All reviews on Scarbir.com are 100% unsponsored and honest. Please support my research by buying via the links on this site."
Kb mint Zeos (Z Reviews), általában jó kpntent, de csak fenntartással fogyasztva szponzorált kontenttel. Itt a linken át kapott jutalék a bevétel.
-
vicze
félisten
Nem feltétlen, van egy pont amikor elkezded árhoz viszonyítva értékelni a füleseket és ilyenkor gyorasan elveszted a valós objektívitást és túlságosan ki akarod emelni a pozitívumokat.
Egy fülesnek nincs pontszáma, és bármilyen pontszám ráaggatás hülyeség. Egy fülesnek tulajdonságai vannak, ami szubjektíven lehet jó vagy rossz, akár hang akár külső vagy más.
Sorrendek és ranglisták sincsenek. -
Aksomatic
senior tag
-
blueye
veterán
Affiliate linkekből futtatja az oldalt és a hobbit. Azaz dícséri, ami jó, de nem szidja a szart sem. Lásd, BW FYE9:
Leírja, hogy nincs közepe, nincs sub bass az erős mid bass mellé, így az is csak tompán puffog (tipikus BW). Nincs közepe, a magasa sziszeg. Zenére alkalmatlan, legfeljebb podcastre elmegy... Majd 3.5 csillagot ad egy szóban lehordott hangminőségre, és 4 csillagot az egészre, hiszen ha veszik, pénze lesz belőle. Ha egy használhatatlan gagyi 4 csillagos, akkor a pontozás komolytalan, szóval ésszel kell olvasni, és óvatosan, ott az info, virágnyelven. Óvatosan és keveset mond a hangzásról, de azért ad alapot. Hazai hasonló rendeljkínaitos reviewer anno áradozott a BW cuccokról, minden fantasztikus... Szóval Scarbir még jobb eset, nem teljesen haszontalan.
-
-NoVa-
veterán
Affiliate linkekből futtatja az oldalt és a hobbit. Azaz dícséri, ami jó, de nem szidja a szart sem. Lásd, BW FYE9:
Leírja, hogy nincs közepe, nincs sub bass az erős mid bass mellé, így az is csak tompán puffog (tipikus BW). Nincs közepe, a magasa sziszeg. Zenére alkalmatlan, legfeljebb podcastre elmegy... Majd 3.5 csillagot ad egy szóban lehordott hangminőségre, és 4 csillagot az egészre, hiszen ha veszik, pénze lesz belőle. Ha egy használhatatlan gagyi 4 csillagos, akkor a pontozás komolytalan, szóval ésszel kell olvasni, és óvatosan, ott az info, virágnyelven. Óvatosan és keveset mond a hangzásról, de azért ad alapot. Hazai hasonló rendeljkínaitos reviewer anno áradozott a BW cuccokról, minden fantasztikus... Szóval Scarbir még jobb eset, nem teljesen haszontalan.
-
blueye
veterán
Nem harag, építő kritika. Nagyon sok TWS reviewernél látom, hogy teljesen fogalmatlan, és soha egyetlen jó hangú füles nem volt még a fülében, vagy fejhallgató a fején, így dícsér egy totálisan hamis hangú valamit, amivel sok vevő hallását eltorzítja. Kb mint az elkalibrált színű monitoron szerkesztett fotó/weboldal, és társai.
Még csak gigantikus kiadásokba sem kell belemenni, egy vezetékes Faaeal Rosemary filléres (14$) klasszikus fülhallgató ad egy tiszta, részletes, széles terű meleg (telített erős basszusú), kellemes közepekkel, és finom de részletes magasakkal referencia hangzást, aztán lehet viszonyítani.
És persze egyéni preferencia, hogy valaki több mélyet, vékonyabb közepet és élesebb magasat akar, de amíg ezt nem teszi kontextusba, csak leírja, hogy jó a hangja, azzal még nem segít.
Kivancsi vagyok mi a velemenyed scarbir-rol. Tenyleg.
-
-NoVa-
veterán
Mi ez az össznépi harag H2o-pok kolléga ellen? Megosztotta az örömét, első tapasztalatait, véleményét az új szerzeményéről és erre mindenki úgy érzi bele kell rúgni egyet?!
Néhány füles már járt a fülében, gondolom érhet valamit a véleménye még akkor is, ha másnak egyéb tapasztalata van az adott termékről.Nem harag, építő kritika. Nagyon sok TWS reviewernél látom, hogy teljesen fogalmatlan, és soha egyetlen jó hangú füles nem volt még a fülében, vagy fejhallgató a fején, így dícsér egy totálisan hamis hangú valamit, amivel sok vevő hallását eltorzítja. Kb mint az elkalibrált színű monitoron szerkesztett fotó/weboldal, és társai.
Még csak gigantikus kiadásokba sem kell belemenni, egy vezetékes Faaeal Rosemary filléres (14$) klasszikus fülhallgató ad egy tiszta, részletes, széles terű meleg (telített erős basszusú), kellemes közepekkel, és finom de részletes magasakkal referencia hangzást, aztán lehet viszonyítani.
És persze egyéni preferencia, hogy valaki több mélyet, vékonyabb közepet és élesebb magasat akar, de amíg ezt nem teszi kontextusba, csak leírja, hogy jó a hangja, azzal még nem segít.
-
blueye
veterán
Mi ez az össznépi harag H2o-pok kolléga ellen? Megosztotta az örömét, első tapasztalatait, véleményét az új szerzeményéről és erre mindenki úgy érzi bele kell rúgni egyet?!
Néhány füles már járt a fülében, gondolom érhet valamit a véleménye még akkor is, ha másnak egyéb tapasztalata van az adott termékről. -
RedCactus
őstag
Mi ez az össznépi harag H2o-pok kolléga ellen? Megosztotta az örömét, első tapasztalatait, véleményét az új szerzeményéről és erre mindenki úgy érzi bele kell rúgni egyet?!
Néhány füles már járt a fülében, gondolom érhet valamit a véleménye még akkor is, ha másnak egyéb tapasztalata van az adott termékről. -
Pug
nagyúr
Attol, hogy valaminel van meg iparibb hulladek, attol az meg nem lesz minosegi
-
-NoVa-
veterán
Legalább 1-2 jobb cuccot meg kéne nézned alaposabban, hogy megtapasztald, hogy miről is kéne szóljon a TWS, és mitől jó egy mindennapi használati tárgy. Számomra vezetékes füleseknél sem fér bele az olcsóságba sem a színezett hang, amit pár olcsó TWS-től hallottam. Legyen természetes az üzemeltetése, ne kelljen rá gondolni, legyen jó megérinteni, legyen kényelmes, ne csináljon fölösleges dolgokat (pl mi a fenének tesznek ledet egy fülbe dugott dologba egyes gyártók), ne kelljen a töltésre gondolni nap közben, és legyen strapabíró. Az, hogy elég jó a feladatra, onnan is látszik, hogy elégedetten használod, ahelyett, hogy egy tucat hasonló kategóriás másikat rendelnél mellette apró eltérések miatt.
-
Pttypang
veterán
Sziasztok,
BlitzWolf BW-FYE8üt tervezek rendelni banggoodrol, érdemes máson is gondolkodnom?
Vezetés közben, illetve futás közben használnám, meg biciklizés közben.
Korábban összekötött bt fülhallgatóim voltak, de a nyakamban lógó részek valahogy mindig elkoptak.
Köszi -
H2o-pok
senior tag
Ha kézbe veszed és neked nem egyértelmű, hogy mi a gond vele, akkor nem tudom megmagyarázni. Nagyon olcsó anyagokból van összerakva, kopni úgy fog mint a fene.
BT 5.2 esetében nem rajongok a kamu marketingért és elhelyezi a gyártót egy szinten. Így is borzasztóan nagy a kavar a fejekben BT verziók tekintetében és a marketing hülyeségek ezen egyáltalán nem segítenek.
Majd ha feltüntetik, hogy BT LE Audiót támogat és van LC3 codec majd akkor lesz bármi is 5.2."Elsőre, minőségi anyagok és összeszerelés". Ezt irtam.
Az hogy 1hónap után mi lesz vle, nem tudom. Összeszerelésel szerintem nincs gond.
Ettől jóval szarabbak is vannak, főleg ebben az árkategóriában. -
bazsimano
őstag
sziasztok!
max 20usd-ig mi lehet a legjobb valasztas?
-
patomi
őstag
-
FoLey-v
addikt
-
vicze
félisten
Ha kézbe veszed és neked nem egyértelmű, hogy mi a gond vele, akkor nem tudom megmagyarázni. Nagyon olcsó anyagokból van összerakva, kopni úgy fog mint a fene.
BT 5.2 esetében nem rajongok a kamu marketingért és elhelyezi a gyártót egy szinten. Így is borzasztóan nagy a kavar a fejekben BT verziók tekintetében és a marketing hülyeségek ezen egyáltalán nem segítenek.
Majd ha feltüntetik, hogy BT LE Audiót támogat és van LC3 codec majd akkor lesz bármi is 5.2. -
patomi
őstag
-
FoLey-v
addikt
-
patomi
őstag
-
patomi
őstag
Ha jól tévedek ahhoz SD 855 chip is kéne. Nem tudom van-e másik ami támogatja is.
-
doser0717
aktív tag
Sziasztok!
Nem vagyok rutinos TWS használó, igazából soha nem volt még - bár kellett volna, hogy legyen.
Próbáltam mindenféle tesztek olvasása/nézése alapján szűkíteni a listát és kb. ezek maradtak. Melyik lenne a legbiztosabb vétel szerintetek?
Használat jellege szerint: otthon este zene, edzőteremben zene, futópadon/teremben biciklin film, kerti munka közben zene
. Telefonálás/hangvezérlés funkció nem döntő!
Legyen kicsi, véletlen se akarjon kiesni a fejemből. Edzés közben izzadok rendesen néha, szóval a víz elleni védelem az legyen jó!Tronsmart Onyx Free
BlitzWolf BW-FYE7
Tronsmart Spunky Beat App Edition
Tronsmart Spunky Beat
Haylou GT1 PlusAz utolsó azért van a listán, mert a sógoromnak olyan van (még a sima GT1) és az a limit, hogy annál rosszabb és nagyobb lehetőleg ne legyen.
Tronsmart Onyx Free vezeti listámat a tesztek és ár/érték arány alapján.
BlitzWolf BW-FYE7 lenne a legfőbb rivális, de annak sokkal gyengébb a víz elleni védelme (IPx4 vs. IPx7) és nagyobb is képek alapján.
A többi meg olyan... ...ha az okosok azt mondják, hogy azok közül valamelyik jobb akkor megrágom.Szóval a fő kérdés az, hogy a BlitzWolf BW-FYE7 érezhetően jobban szól e és e mellett elég edzéshez az IPx4 és hogy kellően stabil e a fülben ilyen mozgáshoz? Vagy inkább az Onyx Free ami kisebb és stabilabb(?) és nagyobb a víz elleni védelme?
Bónusz: IPx7-el tényleg lehet úszni, vagy ez bullshit?
Köszönöm!
-
H2o-pok
senior tag
Miért? Mi a gomd az anyag és összeszereléssel?
Ha nem is 5.2, csak 5.0, akkor biztos kuka. -
blueye
veterán
A SoundPEATS TrueAir2 -t is ilyen gyenge anyagminosegunek tartod?
-
vicze
félisten
Ma hozta futár, német amazonról, 3nap volt. 15ezet ft.
Soundpeats sonic. Elsőre, minőségi anyagok és összeszerelés, usb c, 3db illeszték, Bt 5.2,aptx, game mod, hangerőállitás, mind 2 használható külön, fizikai gomb, 12-14h akkuidő, filmekkel tesztelve, hang tökéletes szinkronban. A jelenlegi edifier x3 tól kicsivel nagyobb, de nekem tökéletesen stabil, és kényelmes. Mély, basszus jobb mint az x3. Gyorsban ennyi."minőségi anyagok és összeszerelés"
Ha a tejfölös doboz alatti minőség, minőséginek számít akkor nem tudom milyen a nem minőségi.
Nem tud BT 5.2-t semmilyen formában, marketingnek nagyon jó.
Szétütni méllyel a fület jó, kb. ennyi.Itt van a kezemben szóval ez tapasztalatból írom.
-
blueye
veterán
-
patomi
őstag
-
djbahool
senior tag
Ma hozta futár, német amazonról, 3nap volt. 15ezet ft.
Soundpeats sonic. Elsőre, minőségi anyagok és összeszerelés, usb c, 3db illeszték, Bt 5.2,aptx, game mod, hangerőállitás, mind 2 használható külön, fizikai gomb, 12-14h akkuidő, filmekkel tesztelve, hang tökéletes szinkronban. A jelenlegi edifier x3 tól kicsivel nagyobb, de nekem tökéletesen stabil, és kényelmes. Mély, basszus jobb mint az x3. Gyorsban ennyi.Érdekes.
Kb. valami hasonlót keresek.
Viszont a márkát nem ismerem.
Kicsit bővebb tesztet megosztanál esetleg?
Köszi! -
H2o-pok
senior tag
Ma hozta futár, német amazonról, 3nap volt. 15ezet ft.
Soundpeats sonic. Elsőre, minőségi anyagok és összeszerelés, usb c, 3db illeszték, Bt 5.2,aptx, game mod, hangerőállitás, mind 2 használható külön, fizikai gomb, 12-14h akkuidő, filmekkel tesztelve, hang tökéletes szinkronban. A jelenlegi edifier x3 tól kicsivel nagyobb, de nekem tökéletesen stabil, és kényelmes. Mély, basszus jobb mint az x3. Gyorsban ennyi. -
tisn
veterán
edifier x3 nagyon halk lett. most orarol atraktam a telora, azon is, full hangeron. toltottseg 100%. mi lehet a baja?

-
Vassili
tag
Szeretnék egy jó BT fülest afféle mindenest, futni, kondizni, zenét hallgatni. 25 ezer a lélektani határ. De ennyiert igazabol nem talaltam semmit. Ear hookos kialakítás jó lenne és, hogy ne álljon ki nagyon a fülemből.
Illetve ez a két akciós darab tetszene, de egyik sem kifejezetten az amit én szeretnék [link]Beszéljetek le és ajanlatok valamit ami jól szól és stabil légyszi.
-
djbahool
senior tag
Sziasztok!
Blitzwold BW-FYE2 fülest használok egy ideje, és teljesen meg vagyok elégedve vele, leszámítva, hogy az új korában sem túl acélos akksin már azért észrevehető a használat, és már alig jön ki a 2,5-3 óra zenehallgatás.
Ezért keresem az utódját:
- agybadugós
- lehetőleg Blitzwolf
- jó lenne ha nyomógombos lenne, nem érintős (legtöbbször bringán használom a jobb oldalit, kesztyűben)
Tudtok javasolni vmit?
Köszi -
H2o-pok
senior tag
Ez a latency dolog időről-időre előjön, és míg bluetooth a bluetooth lesz is mindig, max. egyre kisebb. Sajna a latency nem csak - vagy mondhatni legkevésbé - a bluetooth verzióján múlik. Sokat számít a codec (PC, Windows alatt ez külön érdekes), az adó és a vevő minősége. Nekem spec. a link-elt dongle-al nem volt gondom. Lehet neked sem lesz azzal, amit kinéztél. Ha mégis, akkor jobban ki kell nyitni a pénztárcát, és esetleg egy csak direkt hangátvitelre szolgáló USB-s megoldást keresni. Ööö... most nézem, hogy ez a SoundPEATS TrueFree+ csak SBC-t tud. Akkor nincs nagy varia. Ki kell próbálni pár ilyen olcsóbb dongle-t.
#6030 H2o-pok
Na, az érdekes, ill. itt jön be az, amit írtál, - és ezzel egyet is kell értsek, - hogy bizony ezek a TWS-ek illeszkedése (főleg az in-ear-eké) nagyon egyénfüggő (bár pont a Stylish-hoz annyi illeszték van, mint a szemét, így nehezen tudom elképzelni, hogy valakinek, valamelyik ne passzoljon, de természetesen bármi előfordulhat)
Azt viszont tartom, hogy a Stylish-t kár volt csupán emiatt "kukáznod", mert szvsz. egy nagyon jó füles. Főleg annyiért amennyiért manapság már be lehet szerezni. Venned kellett volna rá pár illesztéket. Olcsóbban kijött volna, mint váltani egy másikra.#6032 Bobby G.
Érdekes...
... esetleg próbálj meg egy újrapárosítást (unpair → pair) hátha. Ha, nem segít, cseréljetek
Kipróbáltam minden lehetséges illesztékkel, rendeltem is hozzá külön, több méretban. Egyszerűen kiesett a fülemből. A kollégám vette át, neki tökéletes volt. De most már tudom, hogy nekem azok a legjobbak, mint az x3 kialakitása. Vagyis amelyiknek hosszabb a "vetőcsöve" és legnagyobb illesztékkel. Volt pl KZ tws, tipusa nem ugrik be, az is tök kényelmes. Meg a KZ ZS10 pro m is,és CCA m.
-
<Adamsky>
nagyúr
Ez a latency dolog időről-időre előjön, és míg bluetooth a bluetooth lesz is mindig, max. egyre kisebb. Sajna a latency nem csak - vagy mondhatni legkevésbé - a bluetooth verzióján múlik. Sokat számít a codec (PC, Windows alatt ez külön érdekes), az adó és a vevő minősége. Nekem spec. a link-elt dongle-al nem volt gondom. Lehet neked sem lesz azzal, amit kinéztél. Ha mégis, akkor jobban ki kell nyitni a pénztárcát, és esetleg egy csak direkt hangátvitelre szolgáló USB-s megoldást keresni. Ööö... most nézem, hogy ez a SoundPEATS TrueFree+ csak SBC-t tud. Akkor nincs nagy varia. Ki kell próbálni pár ilyen olcsóbb dongle-t.
#6030 H2o-pok
Na, az érdekes, ill. itt jön be az, amit írtál, - és ezzel egyet is kell értsek, - hogy bizony ezek a TWS-ek illeszkedése (főleg az in-ear-eké) nagyon egyénfüggő (bár pont a Stylish-hoz annyi illeszték van, mint a szemét, így nehezen tudom elképzelni, hogy valakinek, valamelyik ne passzoljon, de természetesen bármi előfordulhat)
Azt viszont tartom, hogy a Stylish-t kár volt csupán emiatt "kukáznod", mert szvsz. egy nagyon jó füles. Főleg annyiért amennyiért manapság már be lehet szerezni. Venned kellett volna rá pár illesztéket. Olcsóbban kijött volna, mint váltani egy másikra.#6032 Bobby G.
Érdekes...
... esetleg próbálj meg egy újrapárosítást (unpair → pair) hátha. Ha, nem segít, cseréljetek
-
Bobby G.
senior tag
Tronsmart spunky beat használók!
Egyre idegesítőbb a fülesnél a hang ki-kimaradása. Olyan mintha eldobálná a kapcsolatot. Van, hogy 1-2 dalt végig tudok hallgatni, vagy néha-néha kimarad valamelyik oldal egy-egy másodpercre, de van, hogy sokáig hol az egyik-hol a másik- hol mindkettő oldal szól-nem szól. Már kipróbáltam másik telefonnal is, de ott is ez a probléma.
Van valami beállítás amire figyelnem kellene, vagy úgy tűnik kifogtam egy hibás darabot. Még odaadom a fiamnak, hogy az újabb telefonnál is előjön-e, de így használhatatlan sajnos.Hmmm... A fiam tesztelte a saját telefonjával fél napig (Mi9), semmi probléma nem volt vele. Cserébe nálam volt az övé (Blitzwolf BW-FYE7), az meg az én telefonommal (Mi5s), ment röccenés nélkül.
-
blueye
veterán
-
H2o-pok
senior tag
"Az elmúlt 1 évben, 10ezer ft max összegig rendeltem vagy 20 tws t."
Hmm... ez 6e Ft-os átlag árral számolva is 120e Ft TWS fülesre.
Háát, Te tudod, de én lehet "feljebb" nézelődnék..."1More volt a legkiábránditóbb ... " - ez melyik 1More volt, mert van egy pár?
" ... a fülesen lévő gumigyűrű, nekem szörnyű volt." - ehhez megint csak annyit, hogy érdemes 3rd party gyártótól venni plusz harangokat, ha ez a legnagyobb gondja a fülesnek. Hátha segít...#6025 Bobby G.
Ez valószínű egy hibás darab (bár nem tudom, hogy mi várható egy Tronsmart-tól...). Ha tudod demonstrálni a hibát, akkor vidd vissza vagy reklamálj (ha netes rendelés volt)#6026 bepken
Szerintem fölösleges ide a BT 5. Nekem egy ilyen van, de az se tűnik rossznak, amit link-eltél.#6027 laccy88
"Egy JBL Tune 205 bt fülhallgatóval kapcsolatban ... előfordulhat, hogy ez nem támogatja?"
Simán. Ha a leírásban nincs külön említve, akkor nem tudja.
Miért nem nézel inkább valamilyen (mono) headset-et? Mondjuk ...1MORE Stylish E1026BT-I volt.
Kiváncsi voltam. Ennyi. Persze nem maradt rajtam 1 sem, árában ment el mind. -
bepken
veterán
"Az elmúlt 1 évben, 10ezer ft max összegig rendeltem vagy 20 tws t."
Hmm... ez 6e Ft-os átlag árral számolva is 120e Ft TWS fülesre.
Háát, Te tudod, de én lehet "feljebb" nézelődnék..."1More volt a legkiábránditóbb ... " - ez melyik 1More volt, mert van egy pár?
" ... a fülesen lévő gumigyűrű, nekem szörnyű volt." - ehhez megint csak annyit, hogy érdemes 3rd party gyártótól venni plusz harangokat, ha ez a legnagyobb gondja a fülesnek. Hátha segít...#6025 Bobby G.
Ez valószínű egy hibás darab (bár nem tudom, hogy mi várható egy Tronsmart-tól...). Ha tudod demonstrálni a hibát, akkor vidd vissza vagy reklamálj (ha netes rendelés volt)#6026 bepken
Szerintem fölösleges ide a BT 5. Nekem egy ilyen van, de az se tűnik rossznak, amit link-eltél.#6027 laccy88
"Egy JBL Tune 205 bt fülhallgatóval kapcsolatban ... előfordulhat, hogy ez nem támogatja?"
Simán. Ha a leírásban nincs külön említve, akkor nem tudja.
Miért nem nézel inkább valamilyen (mono) headset-et? Mondjuk ...lehet, hogy nincs összefüggés....de a telómmal, ami BT 4.0-et tud, van egy kis latency, míg a mostani telómmal (BT 5.0) ugyanezzel a fülessel sosem volt még probléma.
csupán ezért gondoltam, hogy olyat kell keresnem. de ha jól értem, kb mármilyen adapter meg fog felelni erre a célra :)
-
<Adamsky>
nagyúr
Üdv
Jó egy éve Edifier tws1 el kezdtem, 2hónapja X3 ra cseréltem. Most Kiváncsiságból rendeltem egy Soundpeats sonic ot. Német amazonról már úton van.
Az elmúlt 1 évben, 10ezer ft max összegig rendeltem vagy 20 tws t. Az Edifier marad meg ezekből. Főleg mert kényelmes, nem esik ki, jól szigetel, 6h aksi, és a hangja is Jó. A 20 között volt amit nagyon vártam, de legtöbbnél csalódtam. És nem a hangjuk miatt, hanem mert vagy nem volt jó a fülembe, vagy kényelmetlen volt. Persz ezek közül volt pár olyan, amit ebben az árkategóriában ajánlani tudnék.
Haylou gt1 (plus)
QCY
Anomoibuds capsole pro
Wavefun xpods 3
Tronsmart spunky beat
És elsőnek az Edifier x3.
1More volt a legkiábránditóbb, a fülesen lévő gumigyűrű, nekem szörnyű volt. Ráadásul ez kb 17 ezer ft volt.
Szóval ezek a tws ek nagyon "fülfüggők"!"Az elmúlt 1 évben, 10ezer ft max összegig rendeltem vagy 20 tws t."
Hmm... ez 6e Ft-os átlag árral számolva is 120e Ft TWS fülesre.
Háát, Te tudod, de én lehet "feljebb" nézelődnék..."1More volt a legkiábránditóbb ... " - ez melyik 1More volt, mert van egy pár?
" ... a fülesen lévő gumigyűrű, nekem szörnyű volt." - ehhez megint csak annyit, hogy érdemes 3rd party gyártótól venni plusz harangokat, ha ez a legnagyobb gondja a fülesnek. Hátha segít...#6025 Bobby G.
Ez valószínű egy hibás darab (bár nem tudom, hogy mi várható egy Tronsmart-tól...). Ha tudod demonstrálni a hibát, akkor vidd vissza vagy reklamálj (ha netes rendelés volt)#6026 bepken
Szerintem fölösleges ide a BT 5. Nekem egy ilyen van, de az se tűnik rossznak, amit link-eltél.#6027 laccy88
"Egy JBL Tune 205 bt fülhallgatóval kapcsolatban ... előfordulhat, hogy ez nem támogatja?"
Simán. Ha a leírásban nincs külön említve, akkor nem tudja.
Miért nem nézel inkább valamilyen (mono) headset-et? Mondjuk ... -
laccy88
senior tag
Sziasztok! Egy JBL Tune 205 bt fülhallgatóval kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.
Több fülhallgtót kipróbáltam már a 10e Ft alatti kategóriából. Nem zenehallgatásra, inkább telefonálásra szeretném használni. Sajnos eddig egyik sem vált be,főleg a mikrofon zajszűrés hiánya miatt. Ezek közül mindegyiket tudtam párhuzamosan több telefonhoz csatlakoztatni/használni. Ma vásároltam egy JBL-t, amit viszont egyszerre csak egy telefonhoz tudok párosítani
külön külön kapcsolódik, de páruzamosan kettőhöz nem hajlandó.
Létezhet erre valami megoldás, vagy előfordulhat, hogy ez nem támogatja?(bár utóbbit nem érteném)
Köszi! -
bepken
veterán
sziasztok!
van egy SoundPEATS TrueFree+ fülesem, amit néha napján szeretnék PC-hez használni, ehhez gondoltam vásárolni egy mezei BT adaptert. (természetesen lehetőleg 5.0)
kérdezném, hogy szerintetek pl egy ilyen olcsóság is megfelelhet e a célra vagy mást kellene keresnem?
köszi előre is!

-
Bobby G.
senior tag
Tronsmart spunky beat használók!
Egyre idegesítőbb a fülesnél a hang ki-kimaradása. Olyan mintha eldobálná a kapcsolatot. Van, hogy 1-2 dalt végig tudok hallgatni, vagy néha-néha kimarad valamelyik oldal egy-egy másodpercre, de van, hogy sokáig hol az egyik-hol a másik- hol mindkettő oldal szól-nem szól. Már kipróbáltam másik telefonnal is, de ott is ez a probléma.
Van valami beállítás amire figyelnem kellene, vagy úgy tűnik kifogtam egy hibás darabot. Még odaadom a fiamnak, hogy az újabb telefonnál is előjön-e, de így használhatatlan sajnos. -
patomi
őstag
Valaki?
Nekem nincs ilyen fülesem, de ezt találtam:
A SoundSport Free fejhallgatók beépített kettős mikrofon tömbjével a jobb fülhallgatóban helyezkednek el, így hívás közben is használhatók, ha olyan okostelefonhoz csatlakoznak, amely támogatja a Bluetooth® HFP profilt. A hívás hangját a jobb fülhallgató hallja. A hagyományos hívások mellett a fejhallgató sok olyan alkalmazással is együtt fog működni, amelyek a Voice over Internet Protocol (VoIP) szolgáltatást használják, például a Skype vagy a FaceTime.
gugli fordítás -
Leonardo91
őstag
Sziasztok
Adott egy Bose SoundSport Free, ami telefonálás közben(zenehallgatas közben mindkettő szól) a jobb oldalin hallom csak, ellenben a Samsung Buds Live-m rendesen mind a kettő.
Ez normalis vagy be kell állítani valamit a hozzá letölthető Bose Conectben?Valaki?
-
blueye
veterán
Üdv
Jó egy éve Edifier tws1 el kezdtem, 2hónapja X3 ra cseréltem. Most Kiváncsiságból rendeltem egy Soundpeats sonic ot. Német amazonról már úton van.
Az elmúlt 1 évben, 10ezer ft max összegig rendeltem vagy 20 tws t. Az Edifier marad meg ezekből. Főleg mert kényelmes, nem esik ki, jól szigetel, 6h aksi, és a hangja is Jó. A 20 között volt amit nagyon vártam, de legtöbbnél csalódtam. És nem a hangjuk miatt, hanem mert vagy nem volt jó a fülembe, vagy kényelmetlen volt. Persz ezek közül volt pár olyan, amit ebben az árkategóriában ajánlani tudnék.
Haylou gt1 (plus)
QCY
Anomoibuds capsole pro
Wavefun xpods 3
Tronsmart spunky beat
És elsőnek az Edifier x3.
1More volt a legkiábránditóbb, a fülesen lévő gumigyűrű, nekem szörnyű volt. Ráadásul ez kb 17 ezer ft volt.
Szóval ezek a tws ek nagyon "fülfüggők"!Szvsz erdemes lenne eggyel feljebb lepned arban ha mar ennyire belelendultel.
-
H2o-pok
senior tag
Üdv
Jó egy éve Edifier tws1 el kezdtem, 2hónapja X3 ra cseréltem. Most Kiváncsiságból rendeltem egy Soundpeats sonic ot. Német amazonról már úton van.
Az elmúlt 1 évben, 10ezer ft max összegig rendeltem vagy 20 tws t. Az Edifier marad meg ezekből. Főleg mert kényelmes, nem esik ki, jól szigetel, 6h aksi, és a hangja is Jó. A 20 között volt amit nagyon vártam, de legtöbbnél csalódtam. És nem a hangjuk miatt, hanem mert vagy nem volt jó a fülembe, vagy kényelmetlen volt. Persz ezek közül volt pár olyan, amit ebben az árkategóriában ajánlani tudnék.
Haylou gt1 (plus)
QCY
Anomoibuds capsole pro
Wavefun xpods 3
Tronsmart spunky beat
És elsőnek az Edifier x3.
1More volt a legkiábránditóbb, a fülesen lévő gumigyűrű, nekem szörnyű volt. Ráadásul ez kb 17 ezer ft volt.
Szóval ezek a tws ek nagyon "fülfüggők"! -
blueye
veterán
-
patomi
őstag
-
RedCactus
őstag
-
blueye
veterán
Erdekes hogy HardverApro-rol nem vesznek az emberek TWS-t. Bontatlant sem. Fura, amit itt hirdetek barni mast viszonylag hamar, viszonylag jo vevokhoz szokott kerulni...
-
blueye
veterán
-
RedCactus
őstag
-
blueye
veterán
-
patomi
őstag
-
blueye
veterán
Csak bedobom ide, hogy Amazon-ról három nap alatt megjött az új kis kedvenc fülesem, half in-ear kategóriában. SoundPEATS TrueAir2. Mindenben egy kicsit jobb mint pl. a hasonló árszinten birtokomban lévő Edifier TWS 200 vagy a Tronsmart Onyx Ace. Kisebb, könnyebb, egyszerűen kezelhető, erőteljesebb basszus. Észre sem veszem, hogy a fülemben van, nem csúszik ki, nem kell állandóan igazgatni.Scarbir és én is
ajánlom.Ha esetleg megkerdezi vki h miert a SoundPEATS TrueAir2 -t valasztottam, rad fogom fogni
, no meg Scarbir -ra -
Leonardo91
őstag
Sziasztok
Adott egy Bose SoundSport Free, ami telefonálás közben(zenehallgatas közben mindkettő szól) a jobb oldalin hallom csak, ellenben a Samsung Buds Live-m rendesen mind a kettő.
Ez normalis vagy be kell állítani valamit a hozzá letölthető Bose Conectben? -
R19
senior tag
Köszi az infót!
-
RedCactus
őstag
Zajosabb helyeken is jól használható, de persze annyira nem izolált, mint az "agybadugósok" viszont órákig benne lehet a fülemben, nem lesz kényelmetlen egy idő után.
Bár nem próbáltam, de állítólag telefonáláskor kifejezetten jól elfedi a háttérzajokat a hívott fél elől. -
blueye
veterán
Engem az is érdekelne, hogy miért az XS verziót választottad a Fiil-ből? Van konkrét előnye a Lite és a Pro ellenében?
patomi ajanlasara

-
Litván Zongora
aktív tag
Egesz delutan volt idom "tesztelni".
Nagyon jol illeszkedik a ful(em)be, jobban mint eddig barmi, alig erzed h ott van de egyaltalan nem akar kiesni, nem kell igazgatni. 5os
Nem basszus orientalt. Nagyon nem. Nekem ez nem baj. Sokat kellett buveszkednem az EQjaval es a Spotify EQjaval is, talaltam egesz jo beallitast. 4es - de ez jaratas alatt szvsz sokat fog valtozni (remelem javulni)
Nagyon stabil a jel, jol mukodik a vezerles (persze megint ujat kell megszokni), a kivetelnel leallitas is tokeletes. 5os
Szoval (nekem) jo vetel volt, ahogy Scarbir is irta ar/ertek/teljesitmeny bajnok.
U.i.: meglepoen hangos es jol izolalja a kornyezetet.Engem az is érdekelne, hogy miért az XS verziót választottad a Fiil-ből? Van konkrét előnye a Lite és a Pro ellenében?
-
Saskakas18
tag
Mi True Wireless Earbuds Basic 2 bármilyen vélemény?
Milyen a hangzás minősége és a készüléké? Apple watch-al kommunikál rendesen?
-
R19
senior tag
Csak bedobom ide, hogy Amazon-ról három nap alatt megjött az új kis kedvenc fülesem, half in-ear kategóriában. SoundPEATS TrueAir2. Mindenben egy kicsit jobb mint pl. a hasonló árszinten birtokomban lévő Edifier TWS 200 vagy a Tronsmart Onyx Ace. Kisebb, könnyebb, egyszerűen kezelhető, erőteljesebb basszus. Észre sem veszem, hogy a fülemben van, nem csúszik ki, nem kell állandóan igazgatni.Scarbir és én is
ajánlom.Zajosabb környezetben mennyire hallható, használható?
Próbálom megszokni az agyba dugós fülest (Edifier X3) ami tényleg nagyon jó, csak nem igazán komfortos számomra. -
RedCactus
őstag
Csak bedobom ide, hogy Amazon-ról három nap alatt megjött az új kis kedvenc fülesem, half in-ear kategóriában. SoundPEATS TrueAir2. Mindenben egy kicsit jobb mint pl. a hasonló árszinten birtokomban lévő Edifier TWS 200 vagy a Tronsmart Onyx Ace. Kisebb, könnyebb, egyszerűen kezelhető, erőteljesebb basszus. Észre sem veszem, hogy a fülemben van, nem csúszik ki, nem kell állandóan igazgatni.Scarbir és én is
ajánlom. -
gyapo11
őstag
Keresem a legjobb aktív zajszűrésű TWS fülhallgatót? Van egy fejhallgatóm, 15 cm-ről pattintgatva a körmömet nem hallok semmit. Ilyet szeretnék agybadugósból is. Transparency mód kell, ne kelljen kikapkodni ha valaki szól hozzám.
Hihető-e a megadott decibel érték, 30-38-42? Jobb-e az ANC+ENC mint ami csak ANC? -
patomi
őstag
Egesz delutan volt idom "tesztelni".
Nagyon jol illeszkedik a ful(em)be, jobban mint eddig barmi, alig erzed h ott van de egyaltalan nem akar kiesni, nem kell igazgatni. 5os
Nem basszus orientalt. Nagyon nem. Nekem ez nem baj. Sokat kellett buveszkednem az EQjaval es a Spotify EQjaval is, talaltam egesz jo beallitast. 4es - de ez jaratas alatt szvsz sokat fog valtozni (remelem javulni)
Nagyon stabil a jel, jol mukodik a vezerles (persze megint ujat kell megszokni), a kivetelnel leallitas is tokeletes. 5os
Szoval (nekem) jo vetel volt, ahogy Scarbir is irta ar/ertek/teljesitmeny bajnok.
U.i.: meglepoen hangos es jol izolalja a kornyezetet.Na ez szuper, meglepő, hogy ennyire lemerülve érkezett.
-
blueye
veterán
FIIL T1XS masodik felvonas: minden OK, max. toltes fulesekben, tartoban. De. App letoltese, ami a playen fiil app-nak latszik annak koze nincs hozza (le ne toltsetek!). fiil.com a Chrome szerint a legveszelyesebb weboldal
Nagy nehezen athamoztam magam a szokasos figyelmezteteseken, igy mar van app-om a mirror oldalrol. Kezdhetem a hangzas teszteleset delutan 
Egesz delutan volt idom "tesztelni".
Nagyon jol illeszkedik a ful(em)be, jobban mint eddig barmi, alig erzed h ott van de egyaltalan nem akar kiesni, nem kell igazgatni. 5os
Nem basszus orientalt. Nagyon nem. Nekem ez nem baj. Sokat kellett buveszkednem az EQjaval es a Spotify EQjaval is, talaltam egesz jo beallitast. 4es - de ez jaratas alatt szvsz sokat fog valtozni (remelem javulni)
Nagyon stabil a jel, jol mukodik a vezerles (persze megint ujat kell megszokni), a kivetelnel leallitas is tokeletes. 5os
Szoval (nekem) jo vetel volt, ahogy Scarbir is irta ar/ertek/teljesitmeny bajnok.
U.i.: meglepoen hangos es jol izolalja a kornyezetet.
Új hozzászólás Aktív témák
-
6100 - 6001
21019 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 7901 7900 - 7801 7800 - 7701 7700 - 7601 7600 - 7501 7500 - 7401 7400 - 7301 7300 - 7201 7200 - 7101 7100 - 7001 7000 - 6901 6900 - 6801 6800 - 6701 6700 - 6601 6600 - 6501 6500 - 6401 6400 - 6301 6300 - 6201 6200 - 6101 6100 - 6001 6000 - 5901 5900 - 5801 5800 - 5701 5700 - 5601 5600 - 5501 5500 - 5401 5400 - 5301 5300 - 5201 5200 - 5101 5100 - 5001 5000 - 4901 4900 - 4801 4800 - 4701 4700 - 4601 4600 - 4501 4500 - 4401 4400 - 4301 4300 - 4201 4200 - 4101 4100 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Konzol felvásárlás!! Xbox Series S, Xbox Series X
- ÚJ Dell Pro 14 Plus - 14" WUXGA IPS - Core 5 120U - 16GB - 512GB - Win11 - 2,5év gari - MAGYAR
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ultra 7 265KF 32/64GB RAM RX 9070 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Keresünk iPhone 16/16e/16 Plus/16 Pro/16 Pro Max
- BESZÁMÍTÁS! HP Elitedesk 800 G3 Mini számítógép - i7 6700 16GB DDR4 1TB SSD 1TB HDD Intel HD 530 W10
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
:
. Telefonálás/hangvezérlés funkció nem döntő!
Van valami beállítás amire figyelnem kellene, vagy úgy tűnik kifogtam egy hibás darabot. Még odaadom a fiamnak, hogy az újabb telefonnál is előjön-e, de így használhatatlan sajnos.
