Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Upo

    addikt

    válasz HornedReaper #15492 üzenetére

    Hú, akkor valami óriási mákod volt. Gyakorlatilag semmire nem jó, mindent tönkrever a mai hardvereken.
    Tableten különösen vigyázni kell, mert ott i2c és gpio driverek is vannak, hanghoz, szenzorokhoz, képernyőhöz, stb. Nagyon nem mindegy, hogy milyen buszokon milyen portokra miket irogat a driver telepítő. Nem mindegy, melyik portokon melyik bit mit jelent. Akár olyan is lehet, hogy ugyanarra az azonosítóra passzoló driver a telepítéskor olyan helyre küld adatot, ami valamit kikapcsol/átállít/véglegesen elront a tableten (volt már rá eset).
    Csak a gyári driver való rá, amiben minden úgy van beállítva, ahogy az adott készülék, akár adott gyári szám tartományban be van konfigurálva. Ezekél a kínai taboknál ráadásul "ugyanaz" a készülék több konfigurációval is készül. Nekem is van olyan tabom, amihez 4 féle driver volt amikor utoljára néztem, gyári szám tartomány döntötte el hogy melyik való rá.
    Szóval driver booster és hasonló semmirevaló vackok semmit nem érnek, sőt több kárt csinálnak mint hasznot.
    De már a mai laptopok eseén se egyértelmű, ott is már annyiféle konfigurációs lehetőség van ugyanazzal a hardverazonosítóval, hogy semmit nem ér, ha a VID_, PID_, SUBSYS_, REV_ ugyanaz (amit ezek a taknyok néznek).
    Épp minap olvastam, hogy driver boosteres driver elintézte a laptop Thunderbolt funkcióját a type c porton (nem oda való firmware volta driverben), másiknál pl. wifi ledobálás, dokkoló kezelési gondok, stb. stb. jöttek.
    Aztán hozzáértő feltelepítette a gyári rá való driverekkel, és működött minden (kivéve a thunderbolt, annak garozás lett a vége).

    Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

Új hozzászólás Aktív témák