Új hozzászólás Aktív témák

  • Kékes525

    félisten

    válasz bakgab #158 üzenetére

    Az lenne az emberiség legnagyobb felfedezése. Átalakítaná a teljes életünket, filozófiánkat, vallásainkat. Eddig az ember volt a teremtés koronája, mindent az ember szemüvegén keresztül néztünk, vallások is csak az emberről beszélnek, az ember áll a központjukban. Ha lenne még egy civilizáció akkor ezek teljesen átalakulnának. Az ok egészen más is lehet.

    Elképzelhető, mint ahogy sok más egyéb is. Abból, hogy nem találkoztunk még fejlett civilizációval még nem lehet olyan következtetésre jutni, hogy nincsenek, és olyanra sem, hogy kihaltak valamilyen okból. Fermi felvetése nagyon félrevezető. Hát hol vannak, ha léteznek? (nem szó szerint) -kérdezte. Egyet legtöbbször elfelejtünk, amit Stanisław Lem már a Summa Technologiae-ban kifejtett. Ezt ő úgy hívta a nagyítás. Amikor a jövőt akarjuk elképzelni, akkor mindig a mából indulunk ki. A jövő technikáját a mai technika felnagyításával képzeljük el. Ugyanez igaz az idegen civilizációkra is. Egyáltalán nem biztos, hogy kihaltak azért, mert nem látjuk a jeleiket. Miért kellene azt látnunk? Milyen jeleket kellene látnunk? Arkhimédész biztos, hogy valamilyen hatalmas füstjeleket képzelt volna el, vagy máglyarakásokat. Mi pedig rádiójeleket keresünk, ami pontosan ugyanaz mint a füstjel. Az adott technikai szint kivetítése, kinagyítása. Ha vannak idegenek, akkor szinte biztos, hogy nem rádiójelekkel érintkeznek, hanem olyan technikai eszközökkel, aminek a fizikáját ma még nem ismerjük. Mi csak olyan civilizációk felismerésére vagyunk képesek, akik nagyjából azon a szinten állnak min mi. Ezek viszont rendkívül kevesen vannak, talán mi vagyunk az egyetlenek a tejút rendszerben. A civilizációk döntő része vagy sokkal fejlettebb mint mi vagyunk, vagy fejletlenebb. A fejletleneket még nincs lehetőségünk észlelni, a sokkal fejlettebbeket már nem tudjuk észlelni. Az is lehet, hogy már sokszor itt jártak, de vagy nem érdekelték őket a föld, mert az ő technikai szintjük miatt teljesen érdektelen, vagy a technikájukkal tökéletesen tudják leplezni magukat. Úgyhogy szerintem teljesen reménytelen az idegenek kutatása. Persze felfedezhetünk valamit, de az véletlen szerencse lesz, semmi más.

    Természetesen ez is lehetséges. Azt el tudom képzelni, hogy egy fejlett civilizáció magánál fejletlenebbekkel kapcsolatot keresne azért, hogy a civilizációk fejlődésének összehasonlító elemzését elvégezhessék. Bár ehhez nem biztos, hogy kapcsolatfelvétel szükséges, hiszen az már megváltoztatja az adott civilizáció természetes fejlődését. Más célból pedig nem sok értelmét látom, hogy miért tennék.
    A régebbi jeleik azok mások, az lehetséges, hogy úton vannak és mire ideérnek ők már vagy sokkal fejlettebbek, vagy már nem is léteznek. Persze annak idején ezt ők is pontosan tudták és ezért ez sem biztos, hogy minden civilizáció ezt megtenné, legalábbis nem sokszor. Nálunk sem gyakran fordult ez elő. Így az esetleg ritkán kibocsájtott jeleket kisebb valószínűséggel tudjuk felfedezni. A különböző tevékenységükből származó jelek pedig nem fókuszáltak, így azokat érzékelni sokkal nehezebb nagy távolságokból, pedig ha fel akarjuk fedezni őket erre lenne szükségünk, mert ez minden civilizációnál megvan(?). A fókuszált jelek felfedezésének a nehézsége a lehetséges irányok szinte végtelen lehetősége. Milyen irányból figyeljük azokat?
    A civilizációk tevékenységének nyoma van, vagy nincs, mert ez sem szükségszerű, mert akár befelé is fordulhat egy civilizáció, virtuális életet, virtuális civilizációt is teremthet magának, mert azt fenntartani és befolyásolni, változtatni sokkal kisebb erőforrást igényel, mint a valódi.

    Bocs, ha hosszú voltam.

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Új hozzászólás Aktív témák