Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • humorzona

    csendes tag

    Sziasztok!

    Körülbelül 5 éve vettem egy Asus GL502VS-t, és az üzlet egy 512 GB-os SSD-vel (Plextor, M.2) és egy 1 TB-os HDD-vel szállította.

    A laptop elég jól működött körülbelül egy héttel ezelőttig, amikor bootoláskor beragadt a BIOS-ba.
    Elkezdtem backupot készíteni és a neten kerestem megoldásokat, de a problémám még mindig nem oldódott meg.

    BIOS 306-on tudtam Win 10-et telepíteni a HDD-re, ha az SSD-t kivettem a gépből, és a win 10 telepítése után az SSD-t is vissza tudtam tenni, amit storage-ként tudok is használni.

    De ha mindkét meghajtó vagy csak az SSD csatlakozik az alaplaphoz, akkor egyik meghajtóra sem tudtam telepíteni a windowst.

    Így hát szerencsét próbáltam, és a WinFlash segítségével 302-re downgradeltem a BIOS-t, ami sikeresen be is fejeződött.

    Azt hittem, hogy ezek után fel tudom majd telepíteni a Windows-t az SSD-re, de ugyanezekkel a problémákkal találkoztam, és csak az SSD eltávolítása után tudtam a HDD-re telepíteni.
    Secure Boot ki- és bekapcsolásával is ugyanúgy nem megy végig a telepítés SSD-n.

    A Hdsentinel szoftver azt mutatja, hogy mindkét meghajtó megfelelően működik, SSD-n is tudok fájlokat tárolni, de nem tudom Win10 boot meghajtóként használni.
    Bios 302-n és 306-on sem.

    Mi lehet még a probléma, amit eddig még nem próbáltam ki? Egy hete még minden jól működött. A barátnőm az elmúlt 2-3 évben használta a laptopot, és nem frissítette a biost és nem is csinált rajta komolyabb változtatásokat, de nagyon könnyen lehet, hogy valamelyik Windows Update kényszerítette a BIOS-t hogy frissítse magát. Most viszont az előző verzióval sem jó.

    Köszi szépen előre is!

    [ Szerkesztve ]

  • humorzona

    csendes tag

    Lehet hülye kérdés, de mivel gyaluljam le őket 0-ra (rejtett partíciókat és a kötetet is)?

    Amikor először elkezdtem a Win10 telepítést pendriveról, ott szépen formáztam mindkét meghajtót a hozzájuk tartozó pár száz megásokkal együtt.

    Mivel több fórumon is azt írták hogy az SSD-t nem tudja kezelni a BIOS, ezért először megpróbáltam megnézni hogy egyáltalán HDD-re felmegy-e a Windows, van-e egyáltalán lehetőség a gépen futnia. Volt. Nem poénból van most a HDD-n a Windows, mivel csak erről indul jelenleg.

    Ezután megpróbáltam csak az SSD-vel, még a BIOS 306-on, amiről úgy tudom a legfrissebb és egyben legrosszabb is, formatált partícióról (de a win10 telepítő által formázva) és nem ment fel.

    Valami külön szoftvert kellene használnom ezek szerint a gyaluláshoz?

Új hozzászólás Aktív témák