Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bteebi

    veterán

    Hááátt... Oroszország, de akár Kína esetében szerintem lehet, hogy jobb lenne az AI. Mert az (jobb esetben) nem hülye, és (jobb esetben) nem dönt hirtelen felindulásból. Mondjuk ha Trump lesz az elnök - és erre sajnos van esély -, akkor lehet, hogy Amerika esetében is érdemes lenne ezen elgondolkodni.

    És akkor már kész is lenne a Skynet. ;]

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz WayneGace #5 üzenetére

    "Az orosz doktrína sokkal szigorúbb, csak akkor vethetik be, ha az ország létét fenyegetik. Valamint nem elég hozzá egy indítókulcs, hanem tudtommal három kell. Tehát egy valaki felindulásból nem indíthat támadást."

    Ezen sokat lamentáltak már. Szerinted ha Putyin atombombát akarna dobni pl. Angliára, "mert csak" (mert az angolok adtak rakettákat az ukránoknak, amikkel orosz olajfinomítókat lövöldöztek), akkor lenne bárki, aki ellent merne mondana neki?? (Amúgy az a valaki addig élne.)

    Putyinnak csak ennyit kell mondania:

    Amúgy szerintem Amerikában se annyi a helyzet, hogy a Fehér Házban az Ovális Irodában az asztal közepén van egy nagy piros gomb, ráírva hogy "ICE only" (in case of emergency only) azért, hogy amikor Consuela ott takarít, nehogy azt is leporolja. Ha így lenne, akkor Trump egy jobb buli után, vagy amikor épp feldühítette valaki, akkor már simán megnyomta volna. Többször is.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz Robitrix #6 üzenetére

    "Ha az téves riasztást ad egy vélelmezett atom támadásról, akkor nem lehet megvárni a tényleges becspodását az atom fegyvereknek, mert utána nem igen lesz esetleg mit válasznak indítani."

    Ez így egy téves, bár nagyon gyakori megközelítés. Ha Amerika kilőne mondjuk 1-2 rakétát Moszkvára és Szentpétervárra, akkor nem csak Oroszország, hanem még ezek a városok se igen pusztulnának el teljesen. Szóval lenne lehetőség válaszcsapásra. De még 1000 db rakétával se lehetne elpusztítani se Amerikát, se Oroszországot, csak "gyakorlatilag". Egyszerűen túl nagyok. Probléma inkább akkor-abból lenne, ha első körben az ellenfél rakétasilóit lőnéd ki, hogy lehetősége se legyen egy válaszcsapásra.

    Egyébként ha már túl(nem)reagálás, akkor itten legyen az 1983-as téves szovjet riasztási incidens:

    "On 26 September 1983, during the Cold War, the Soviet nuclear early warning system Oko reported the launch of one intercontinental ballistic missile with four more missiles behind it, from the United States. These missile attack warnings were suspected to be false alarms by Stanislav Petrov, an engineer of the Soviet Air Defence Forces on duty at the command center of the early-warning system. He decided to wait for corroborating evidence—of which none arrived—rather than immediately relaying the warning up the chain of command. This decision is seen as having prevented a retaliatory nuclear strike against the United States and its NATO allies, which would likely have resulted in a full-scale nuclear war. Investigation of the satellite warning system later determined that the system had indeed malfunctioned."

    Az amúgy a legnagyobb probléma egy-egy atomcsapással, akár megelőző, akár (vélt) létfenyegetés miatti, hogy valószínűleg hirtelen több országban (pl. Kína, Franciaország) is meg-megcsúszna az irányítók keze az indítógombokon.

    #13: Ez amúgy tényleg vicces. :)) Vagy mondjuk az - de az valójában nem lenne vicces -, ha pl. Trump április 1-jén megprankelné Putyint.

    [ Szerkesztve ]

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák