Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Ezekiell #13 üzenetére

    Az egész Neuralink lényege pont az, hogy mind az eszközt, mint magát a robotot, ami a beültetést végzi már az alapoktól tömeggyártásra tervezték, hogy minél gyorsabban le tudják vinni a technológia árát.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Ezekiell #19 üzenetére

    "És a tomeggyartasig baromi hosszú idő van még hátra."

    És?

    Egyébként meg mihez képest drága?
    Vagy versenyképes az ára a kategóriájában, vagy nem. Ha nem, akkor nem veszik.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Ezekiell #21 üzenetére

    De mit értesz az alatt, hogy "baromi drága"?
    Ha a beültetett elektronikát és a beültetést végző robotot is tudják sorozatban gyártani, akkor miért ne tudná az átlagember megfizetni?
    Nem hinném, hogy mondjuk a robot legyártása többe kerülne, mint egy MRI-é és a legtöbb ember egy MRI vizsgálatot ki tud fizetni.

    Visszaolvastam és megy a ködszurkálás, hogy majd az unatkozó milliárdos csemeték jutnak csak hozzá, de a feltételezést alátámasztó racionális érv nem hangzott el.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Ezekiell #23 üzenetére

    A Tesla-t azért nem tudja az átlagember megfizetni, mert egyelőre nem elég a kapacitásuk egy alsó-közép kategóriás autó gyártására. Ha nagyobb az igény a prémium termékre, mint amennyit gyártani tudnak belőle, akkor értelem szerűen nem fogják a szűkös kapacitást olcsóbbakra fecsérelni. Azaz pont a sorozatgyártás elégtelensége miatt magas a Tesla ára.

    A Neuralink esetében az autógyártás analógia eleve nem áll meg, mivel nem egy magas alkatrészigényű és drágán gyártható termékről van szó.
    A Neuralink két komponensből áll: maga a beültetendő eszköz, és a beültetést végző robot.
    A usernek csak az eszközt kell kifizetnie, a robotot mint szolgáltatást veszi igénybe.
    Mivel egy nem túl alkatrészigényes mikroelektronikai termékről van szó, a beültetendő cuccot tömegével tudják olcsón gyártani, erre jelenleg is megvannak a gyártó kapacitások.
    (Azaz nem kell gyárakat felépíteni, mint a Tesla esetében.)
    A beültetést végző robotból pedig nem kell több, mint mondjuk szemészeti lasersebész berendezésből vagy fogászati röntgenből. Ennek a bekerülési és üzemeltetési költsége nyilván magas, de az megoszlik a felhasználók között, azaz az átlagember szintjén szintén nem jelentős.
    Tehát semmi sem indokolja, hogy akár a bevezetés korai szakaszában csak a milliárdos csemeték játékszere legyen.
    Értsd: nyilván nem fognak sorban állni a minimálbéren élők a Neuralink shopok előtt, de pl. az orvosi célú alkalmazását bármelyik társadalombiztosítás meg tudja majd fizetni, amint a cucc megkapja a szükséges engedélyeket.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Ezekiell #25 üzenetére

    "ami nyilván nem lesz igaz"

    Klasszikus "személyes kétely" érvelési hiba.

    "ez is majd csak az engedélyezése után SOK évvel lesz elérhető ár, amikor ténylegesen tömeggyártanak"

    Ez az, hogy nem, mert ha minden készen áll a tömeggyártásra az engedélyezés pillanatában, akkor azonnal meg is lehet kezdeni a tömeggyártást.
    Jellemzően az új orvosi eszközök azért kerülnek kezdetben csillagászati összegekbe, mert a fejlesztés valami egyetemi laboratóriumban zajlik különböző támogatásokból így max. egy-két prototípus készül belőlük és csak az engedélyezés után kezdenek egyáltalán gyártót keresni és tervezik újra az eszközt sorozat gyárthatóra.
    A Neuralink viszont ki tudja hagyni ezeket a lépcsőket, mert eleve rendelkezésére állnak a sorozatgyártáshoz szükséges erőforrássok és a terméket sem kell nulláról újratervezniük.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Ezekiell #29 üzenetére

    "Klasszikus tapasztalati érvelés - bocs ha nem lehet hinni Musk hazudozásainak."

    Előbb fel kellene fognod, mi is az a "személyes kétely" érvelési hiba:

    "Az, hogy a te ismereteid nem teszik lehetővé egy adott gondolatmenet vagy működési elv végigkövetését, megértését vagy átlátását nem jelenti azt, hogy az adott gondolatmenet vagy elv hibás. Az érvelés hamisságát kétségbe vonni hitelesen valójában csak akkor tudod, ha teljes mértékben megérted azt, és konkrét érvelési hibára, téves tényadatra vagy éppen utóbbiak hiányára tudsz rámutatni benne."

    A "nem hiszek Musknak" nem "konkrét érvelési hibára, téves tényadatra vagy éppen utóbbiak hiányára" mutat rá, mindössze a személyes kételyedet fogalmazod meg.
    Ha szerinted a Neuralinket nem lehet 3000 dollárból kihozni, akkor sorold fel azokat a tényeket, amelyek ezt az állításodat alátámasztják.

    "az full baromság hogy az engedélyezés pillanatában már kész a gyártósor"

    Szalmabáb érvelés, mert senki se beszélt kész gyártósorról. Egy termék prototípusról volt szó, amit már nem kell sorozat gyárthatósági szempontból újratervezni, illetve nem kell a fejlesztőknek gyártó és tőke után kajtatniuk, ergo a gyártási folyamat sokkal gyorsabban indulhat be, mint más orvosi eszközök esetében.
    Ez nyilván nem jelenti azt, hogy a termék engedélyezése és a forgalomba kerülés között nem fog idő eltelni, de lényegesen kevesebb, mint más kísérleti technológiák esetén, mivel az egész fejlesztésnek eleve úgy indultak neki, hogy ezt az időt a lehető legminimálisabbra szorítsák.

Új hozzászólás Aktív témák