Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dqdb

    nagyúr

    válasz micafighter #70720 üzenetére

    Az alumínium egy kellemesen semleges alap, ha nem peng (ez a billentyűzet designján múlik), ez, ahogyan írtad, szivaccsal hárítható el. Nem túl merev, nem túl puha, sokak elsődleges választása, A réz sokkal merevebb és hajlamosabb pengésre, és ha peng, akkor magasabb (=idegesítőbb hangon teszi). Én személy szerint kerülöm a fém plate-eket, de ez az én preferenciám csak. Mindkét fémből lehet Európában plate-et vágatni a Laserboostnál.

    Az FR4-et úgy írnám le, hogy alumínium merevsége a fémes pengés nélkül és a CF-et úgy, hogy réz merevsége a fémes pengés nélkül, szóval inkább ezeket választom a másik kettő helyett. Az én ujjaimnak a CF túl merev már rugalmas rögzítés nélkül, bár ezen pár flex cut rengeteget módosít, mert úgy a CF a legmerevebből a legrugalmasabb dolgok egyike tud lenni, szóval nem csak az anyagot kell nézni, hanem a designt is.

    Lopott anyag a műanyagokról Maxtól, amikor még szervezett plate group buy-okat (némelyik anyagot lézerrel lehet/kell vágni, némelyiket CNC-vel, de közös, hogy nagyméretű lapokban lehet csak megvenni az alapanyagot, ha költséghatékonyan szeretnél gyártatni):

    PC - relatively solid material, easy assembly - has a really nice sound profile in more traditional mounting methods (top/tray/sandwich) softens bottom out considerably compared to metals
    PP - softest plastic IMO really softens out switch action in an interestingly uniform manner. Because it's soft it absorbs a lot of impact so lends itself well to flex-focussed applications
    Nylon - my personal fave. softens impact nicely like PP but has a stronger deeper sound profile. excels in sandwich & pin-mount

    Műanyagok közül egyetértek Maxszal, és a személyes kedvencem a nylon, ami egyúttal kényes is, mert higroszkóp anyag révén a levegő nedvességtaralmának függvényében képes tágulni/zsugorodni. A második kedvenc a PP, aztán POM és végül PC (a POM mélyebb hangú, mint a PC, ami kicsit magasabb). Nem végeztem objektív összehasonlítást, azaz egyenlő körülmények közötti tesztelést, hanem sokszor különböző billentyűzeteknél jött össze a többféle anyag, és nálam az érzet sokkal fontosabb, mint a hang. POM a "legkönnyebben" beszerezhető anyag egyedi plate-re (például 42keebs vagy ProtoTypist, a CF már macerásabb (ProtoTypist group buy rendszerrel vagy AliExpress), PP-re és nylonra nem tudok jelenleg forrást, ahol egyedileg lehet vágatni ezekből.

    A rugalmasságban persze a flexcutok is segítenek, de azoknak akkor van igazán értelme, ha a PCB -n is vannak flex cutok.
    Kivéve ha azok a vágások a rögzítés oldalán vannak, mint itt (top mount rögzítés), és ekkor nem kevés bounce jön össze ezek miatt.

    -----
    Ha már valaki a nyák ragasztgatására adja a fejét, akkor az ilyenek miatt nem mindegy, hogy mit használ.

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • Horvi

    őstag

    válasz micafighter #70720 üzenetére

    Köszi szépen, rápróbálok majd a tápra. Rákeresgettem jobban itt a fórumon a platekre, de közben dqdb is írt róluk pár hsz-el feljebb szóval köszi mindkettőtöknek.
    Gondolkodom egy másik platen a Q3-hoz, illetve másik kapcsolókon is. Úgy látom a keychron oldalán van 4 féle választék.
    Jó kis halk ez a bobagum de gépelni nem tudok rajta és nem érzem úgy, hogy meg tudnám szokni 8 év tactile után. Viszont lehet tactile switchez meg jó a steel plate ami gyárilag van.

    #70722 dqdb Köszi szépen. Most adtam neki tápot egyelőre úgy néz ki jó a dolog mert nem kellett kapcsolgatni és érzékelte rendesen. Viszont más problémát vettem észre. Ma mindkét windowsos gépen(itthoni meg a céges lapos, ezekre lett rákötve a switch) volt vagy 3 kék halál(KMODE exception not handled). Nem tudom, hogy van-e köze a switchez de kicsit idegesítő volt :DD

    Hello darkness, my old friend...

  • Horvi

    őstag

    válasz micafighter #70720 üzenetére

    Úgy néz ki, hogy meglett a "megoldás" a dologra és eddig gond nélkül működik(kopp-kopp).
    Van egy ilyen NKRO Toggle shortcut a layer3-n és azt állítottam át. Azóta mindig működik a billentyűzet a bootválasztó menüben illetve a BIOS-ban is.

    Hello darkness, my old friend...

Új hozzászólás Aktív témák