Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dqdb

    nagyúr

    válasz wardemi #29275 üzenetére

    Esetleg plusz extra, lehetne hogy az egerezést kitudjam váltani valahogy, elég sokat kell ide-oda mozgatnom a kezem kódírás közben. De nem tudom, hogy ez egyáltalán normálisan kivitelezhető, úgy hogy az használható is legyen munka közben. Esetleg ilyen tapasztalat valakinek van?
    Erre én is keresem egy ideje a megoldást, mert szeretem, hogy laptopon a nagyméretű touchpad ott van minimális távolságra, a műveletek egy részéhez kéztartást sem kell váltani, vagy ott a trackpoint, amihez szintén nem, és jó lenne ez a kényelem asztali billentyűzet esetében is. Így a keresés két úton indult el: trackpoint kell három gombbal, vagy nagy felületű multitouch touchpad, amely támogatja a két ujjas jobb klikket és a két ujjas scrollozást (ez egyéni preferencia). És akkor jöjjenek az általam összegyűjtött lehetőségek ...

    A~ Veszel egy billentyűzetet beépített touchpaddel, a Cherry is gyárt többfélét. Ezt azért vetettem el, mert nem találtam olyan nem réges-rég kifutott modellt, ahol a touchpad a billentyűzet alatt helyezkedett el.

    B~ Veszel egy billentyűzetet beépített trackpointtal. Itt két lehetőséget találtam, az egyik a teljes méretű EnduraPro, ami a buckling sprint, pontosítva hangja miatt esett ki. A másik lehetőség a 60%-os TEX Yoda lenne, ha lehetne kapni vagy látszana az esély, hogy mostanában lehet majd ismét kapni (ez 235-250 dollár nettóért volt a legutolsó dropon). Még ide tartozna a szintén 60%-os Miniguru is, ha valaha is megjelenik.

    C~ Veszel csuklótámaszba integrált touchpadet. Egyetlen ilyet találtam többféle néven forgalmazva, nem olcsó, kicsi a felülete és nem tud multitouchot.

    D~ Fogsz egy levetett androidos telefont, aminek a formája a lehető legközelebb áll egy téglatesthez, és vagy beleépíted egy csuklótámaszba, vagy egyszerűen a billentyűzet elé teszed. Telepíted rá a Touchpad nevű alkalmazást, és máris lesz egy multitouch képes touchpaded. Jelenleg ezt a megoldást használom, de nem az igazi:
    1. érezhetően késik a mozgás, azt, hogy ez most a hálózati kommunikáció hibája-e vagy sem, nem tudom (van Bluetootht használó megoldás is, de az nem tud multitouchot),
    2. a két ujjas görgetés sokszor megakad (amit a telefonon nem veszel észre), és a weboldalakon/hosszú dokumentumok olvasásánál alkalmazott mutatóujj fixen a touchpaden, középső ujjat mozgatva görgetés nem működik
    3. túl sima és csúszós nekem a felület, nincsen meg ugyanaz a használati "élmény"
    4. gyakran kell tölteni, főleg akkor, ha a telefoncsere egyik oka az akkumulátor elöregedése volt. Persze használat közben is lehet tölteni, de ekkor a kábel útban lesz (ha egy csuklótámaszba építed bele, akkor ezt meg lehet oldani szépen, így ez a pont kihúzható)

    E~ Veszel külön touchpadet és a billentyűzet alá teszed (vagy beépíted csuklótámaszba). Itt adja magát az Apple Magic Trackpad és Magic Trackpad 2, ezeket én a fehér színük, a túl nagy méretűk (a mélységre gondolok, nem a szélességre), és a Windows alatti jövőbeni drivertámogatás kérdése miatt zártam ki (3rd party megoldásokkal lehet okosítani, de ki tudja, hogy meddig). A Dell TP713 és a Lenovo Wireless Touchpad azért estek ki, mert túl magasak. A Logitech T650 ellen az hozható fel, hogy túl nagy a mérete, már nem gyártják, így a Logitechet ismerve a jövőbeni drivertámogatása kérdéses. Jelenleg az androidos telefon leváltójaként a 3DTouchPad a legesélyesebb, hetek óta a megrendelem-nem rendelem meg között ingázom, de ebből hamarosan megrendelés lesz. Ez egy fejlesztői kit, de végfelhasználói eszközként is megállja a helyét, de eléggé drága. Másik alternatíva a Extra Large Touchpad (de úgy vagyok vele, ha már ennek az árát elkölteném, akkor inkább megveszem a másikat némileg drágábban de több lehetőséggel, amit az SDK-ja nyújt).

    F~ Veszel külön trackpointot. Van rá lehetőség (a linket most sajnos nem találom), de saját házat kell építeni köré.

    G~ Régi laptopból bontott (vagy cserealkatrész) trackpoint/touchpad köré építesz házat és a gépre kötöd. Ha a kezedben van az eszköz, akkor a vezérlő IC típusa alapján lehet esély annak a kiderítésére, hogy mit támogat (PS/2 vagy USB), dokumentációval a kézben plusz némi méricskéléssel a lábkiosztást is ki lehet találni, aztán jöhet a forrasztás, és ha szerencséd van, akkor találsz olyan drivert, ami maradéktalanul támogatja. Ha nincsen ilyen a kezedben, akkor egy eladó XY laptophoz tartozó touchpad hirdetésből esélyed sincsen előre kideríteni azt, hogy 8-15e forint elköltése után mi lesz pontosan a kezedben. Erre a témakörre eléggé sok időt rászántam, de nem igazán jutottam előbbre.

    H~ Tetszik még a Ultimate Hacking Keyboard koncepciója, a hüvelykujjak alá kerülő trackpoint vagy touchpad bővítőmodullal tökéletes megoldás lehet. Hátránya, hogy ekkor már 300 dollár felett jársz még előrendelési áron is.

    A listából a két 60% klav fogott meg a legjobban (Vortex Pok3r , Ducky Shine Mini), ehhez hasonlót keresnék ha van egyáltalán.
    Ha ez a vágyad, akkor duplázd meg az összeget, bruttóban sajnos ott leszel.

    DIY billektől sem zárkózok el viszont nem értek hozzá per pill. Numpad nem kell.
    Ha nem zárkózol el, és az általuk nyújtott rugalmasság is tetszik (designban és/vagy konfigurálhatóságban), akkor triplázd meg az összeget, és ez például jó választás lehet (az alapára ne tévesszen meg, kupakokkal, szállítási költséggel és mivel EU-n kívülről jön, áfával együtt már a tripla környékén leszel).

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • Domonkos

    Ármester

    válasz wardemi #29084 üzenetére

    Esetleg plusz extra, lehetne hogy az egerezést kitudjam váltani valahogy, elég sokat kell ide-oda mozgatnom a kezem kódírás közben. De nem tudom, hogy ez egyáltalán normálisan kivitelezhető, úgy hogy az használható is legyen munka közben. Esetleg ilyen tapasztalat valakinek van?

    Jup - mar lassan egy eve vagyok meg szinte eger nelkul kulonbozo linuxokon munka kozben is, es egyelore nem nagyon hianyzik vissza. Nekem a trukkom - ami talan mar az I lehetoseg lenne - hogy nem hasznalok olyan szoftvert, amit ne lehetne kizarolagosan billentyuzetrol hasznalni. Szovegszerkeszto, bongeszo, ablakkezelo, medialejatszo stb. mind mukodtetheto csak billentyuzetrol. Azt nem allitom hogy konnyu megszokni vagy akarmennyivel flexibilisebb lenne az egerezos tarsaknal, de hogy produktivitasban nem szenvednek hianyt, az tuti.
    Tobbi os-rol ugyan nem sokat tudok ilyen teren mondani, de ssh-klient mindegyikhez van :P

    Gender of electrical connectors is defined by the pins.

Új hozzászólás Aktív témák