Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • NY124

    tag

    válasz Peppo #17465 üzenetére

    Én szívesen írok egy összefoglalót a topiknak, de csak vizsgaidőszak után. :) Nem tudom, hogy ez lehetséges-e és ha igen, hogyan.

    [ Szerkesztve ]

  • mclane_

    aktív tag

    válasz Peppo #17465 üzenetére

    Nem tudom találtál-e. Nagyon sokáig keresgettem nézegettem jó világítós billt elsősorban játékra. Pont olyan tetszett ami árkategóriában membránosnak nekem már drága volt, mechanikusban meg nem találtam alternatívát, mert azok meg már lényegesen drágábbak. Ráadásul nem csak én használom ezért magyar kellett. Rengeteget nézegettem itthoni webshopokban, meg kínaiban is, mert aztán oda jutottam, hogy veszek egy tenkeyless billt csak játékra, és akkor lesz kettő. Majdnem tudtam venni egy leértékelt keycool 87et 17ért de elég hamar elfogyott, éppen mikor kétségbe kezdtem esni tök véletlenül találtam magyar kiosztásos Tesoro Excaliburt. Kailh Brown switch van benne, tehát Cherry klón, bár sokak szerint hozza a Cherry szintjét. Állítólag játékra és mellette gépelésre a ajánlott a Brown.

    Ez az első mechanikus billentyűzetem szóval nem mérvadó a véleményem:). Maga a felhasználói élmény az nagyon jó a membránoshoz képest, tényleg élmény gépelni/játszani vele. Borzasztóan zavart utána a munkahelyi Dell billentyűzet. A design hagyományos semmi extra, ez inkább pozitívum. A billentyűkön a betűtípus nekem nem tetszik kicsit igénytelennek hat, világítás 4 fokozatban állítható csak kék, ez teljesen korrekt, bár a számsor elég haloványan látszik nem tudom mi az oka.
    Elég sokat CSGOzok, azt kell mondjam, hogy élmény a játék is valahogy könnyebben megy:) Viszont valóban játékra inkább a kék vagy piros való, az a kevés "tactile feedback" ami a barnánál van, szerintem nagyon jó lehet a kéknél, pirosnál.
    Árban sem volt vészek 21k volt, szerintem itthon a legolcsóbb magyar kiosztásos mechanikus ami létezik.

    Remélem tartós cucc lesz, legközelebb nem lövök ennyivel alá, és megcélzok egy keycoolt, nagy álmom egy 84es:):)

  • haxiboy

    veterán

    válasz Peppo #25631 üzenetére

    Én is így gondoltam, aztán az ANSI-t 2 óra volt megszokni, azóta az ISO-tól kiráz még a hideg is, és érthetetlenül állok hogy hogyan tudtam az ISO kiosztást használni sok sok éven keresztül. Hamarosan épül a Pok3r klónom és vihetem magammal mindenhova \o/.

    A corsairt pedíg nem bánod meg :K

    [ Szerkesztve ]

    Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

  • thomeef

    őstag

    válasz Peppo #25631 üzenetére

    Nagyon hamar meg lehet szokni, főleg ha tudsz valamennyire vakon gépelni.

    "A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

  • nyunyu

    félisten

    válasz Peppo #25640 üzenetére

    A nagyobb forgalmú cégek csinálhatnának pár ékezetes billentyűt is, aztán aki akarja, az megrendelné hozzá és kicseréli. Ha nem is lenne rá óriási kereslet, azért biztos vennék néhányan. Persze lehet, hogy ez hülyeség. :)

    Quest for the holy hungarian keyboard?
    Valahonnan ismeros a tema. :DDD

    Alapvetoen az a problema, hogy mechanikus fronton nem egyseges a billzetek kiosztasa, egyreszt mar az ANSI vagy ISO is eleg megoszto tud lenni, plusz ott van az, hogy ahany billzetgyarto, annyi fele variacio van a legalso sorra.

    Kezdetben volt a masfel szeles Ctrl, egy hely kimarad, masfel szeles Alt, 7 hosszu szokoz, aztan ugyanez visszafele kiosztas.

    Aztan Win95 megjelenese mindent felforgatott, PC fronton is megjelent a Unix terminalokon szokasos Hyper, Super gombok megfeleloje Win meg Menu neven, helyet kellett nekik keresni.
    (Meta gomb mar korabban is megvolt a nem US kiosztasok AltGr gombja szemelyeben.)

    Legegyszerubb dizajn az volt, hogy a meglevo Ctrl es Alt gombok koze beszurtak egy 1U Win illetve Menu gombot, ehhez minimalisan kellett csak atrajzolni a meglevo billzetek kiosztasat.
    Kesobb jobban elterjedt, es kvazi szabvannya valt a 6.25U hosszu szokozos dizajn, amin az osszes also modosito gomb egyforma, 1.25U hosszu.

    Legujabb GH groupbuy pl. 126 kupakot fog tartalmazni, hogy a legtobb billzetet ki lehessen beloluk rakni.

    Ebbol 104 gomb egy szokasos ANSI kiosztas.
    ISO kiosztas tamogatasahoz kell 4 extra gomb (Enter, Ű-nek megfelelo gomb, egy 1.25U rovid bal shift, egy Í-nek megfelelo gomb)
    Eddig tudsz mondjuk egy modern billzeteken szokasos 6.25U szokoz+7x1.25U Ctrl/Alt/Win kombot.

    Kell meg 2x1.5U Ctrl, 2x1.5U Alt, 1U Win, 1U Menu, 7U szokoz az oldschool winkeyless designhoz, ez +7 gomb. (108+7=115)
    Meg egy 1U Win, 6U szokoz a Corsair billzetekhez. (115+2=117)
    Nemelyik billzeten Fn gomb van az also sorban a masodik Win helyett, ebbol kell 1U (Das 4C) es 1.25U (Razer) is (117+2=119)
    Van par billzet, amin az Fn nem az also sorban van, hanem a jobb Shift sarka helyett (pl. SS6Gv2), ehhez kell egy 1.75U hosszu Shift. (119+1=120)
    POS billzeteken nem 2 hosszu a numerikus nulla, igy kell egy 1U 0 es egy 1U 00 is (120+2=122)
    126-bol hianyzo 4 gombot mar nem birtam kovetni, hogy miert kell.

    Kulfoldi forumokon szeretik a Cherry G80-1800 billzeteket a kompaktabb meretuk miatt, de azoknak at van varialva a numpadja, az is igenyel par extra gombot (1 magas +, Del/End/PgDn gombok egy sorral feljebb vannak, mint a rendes billzeteken, igy eggyel magasabb kupak kell hozzajuk)
    (122+4=126)

    Ja, ebben nincsen benne az SS6Gv2 fele bigass Enter, meg par billzeten lattam 5.5U vagy 6.5U szokozt is.
    Kulfoldi forumokon szeretik a Cherry G80-1800 billzeteket a kompaktabb meretuk miatt, de azoknak nagyon at van varialva a numpadja, az is igenyelne par extra gombot (num -, +, Del/End/PgDn eggyel feljebb van, azoknak sem artana magasabb kupak, 1U Ctrl, Alt gombok, stb...)

    A sort lehetne folytatni, igy mindenfele billzet tamogatasahoz kene legalabb 200 kupakot gyartani, hogy mindenhova ossze lehessen legozni a megfelelo meretu, megfelelo sorba valo kupakot. :DDD
    Plusz ezt szorozd meg annyiszor, ahany nemzeti kiosztas van.

    (Legujabb kedvenc gyartomnal bejelentkezett par nemet, francia, dan is, hogy ok is egyedi dyesub ISOt akarnak...)

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • Domonkos

    Ármester

    válasz Peppo #25779 üzenetére

    Pro tipp: A makrogombok, a multimediagombok es a hangeroszabalyzo egyik billencsnek sem szabadna hogy selling pointja legyen, hisz ezeket a funkciokat nevetsegesen konnyu szoftveresen potolni.
    Ez alol talan kivetelt kepezhet, ha ilyen "utazo" kategoriaba esik a bill, de ha statikusan csak egy rendszerhez csatlakozik, akkor nem sok ertelme van az ilyet a billencsre hagyni. - Raadasul a szoftveres workaround eseten minden billentyuzeten ugyanott lesz az adott funkcio...

    Gender of electrical connectors is defined by the pins.

  • gyugyo79

    addikt

    válasz Peppo #25782 üzenetére

    Asus Strix Tactic Pro :
    Szerintem nem kapható csak red kapcsolós magyar kiosztással. Külföldön biztos van minden fajta mert tesztet láttam kékkel is ...
    A világítása csak kizárólag narancssárga (borostyán) de kikapcsolt világításnál is jól olvasható .
    A hangerő állító gombját én annyira megszerettem, hogy a jövőben ez is szempont lesz nálam, hogy ha lehet ilyen legyen a billentyűzeten (Ahogy nézem egyre több gyártó használja ezt a megoldást szerencsére).

    Domonkos: Ha megkérlek linkelsz egy programot ami jó erre ? Ezek jobban kezelik a makrókat mint a gyári szoftverek? Tehát amit én eddig gyári szoftvert láttam az a lokalizációt nem kezelte és az adott billentyűre eső ansi karaktert adta vissza tehát pld: 0 helyet ~ és ö helyet 0 stb.

  • nyunyu

    félisten

    válasz Peppo #25837 üzenetére

    Melyik kapcsoloval vetted?

    [szerk:]Elmeletileg mind a 4 szokasos kapcsoloval letezik, de itthon csak Reddel kaphato.

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • Peppo

    őstag

    válasz Peppo #25837 üzenetére

    Rögtön az elején egy hiba is előjött. A telepítő cd-n lévő programmal nem működtek a makrógombok. Frissítettem újabbra, ez megoldotta.

  • gyugyo79

    addikt

    válasz Peppo #25846 üzenetére

    Az a tapasztalatom, hogy a firm és a szoftver verziónak egyezni kell mondjuk az még rosszabb ha már a hozzá adott lemezel sincs szinkronban. Én is rászaladtam ráadásul a win 10 támogatásnál pld. nem tölthető a szoftver csak a firmware. De nekem legalább alap állapot az az volt, hogy a látta a program a billentyűzetet és "csak" mute gomb nem működött ezért cseréltem firmwaret meg utána mire rájöttem, hogy a szoftver azért nem látja mert azt ha win 8.1 -et választok az oldalon csak akkor tudom letölteni ...
    Nálam még azt tudta, hogyha elneveztem másra a profilokat amit a billentyűzet memóriájába lehet tölteni akkor egyszer csak behülyült és nem működött együtt tovább a szoftver és a bill. na ilyenkor csak az uninstall és a install és bill. reset segített.

Új hozzászólás Aktív témák