Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bifidus57

    tag

    Tuti, hogy ki fogtok nevetni, de találtam egy Acer 6312-TW típusú, kb. 1,0-1,5 kg súlyú billentyűzetet és most ezen írom a hozzászólásomat.

    Ez valami öszvér billentyűzet, átmenet a mechanikus és a membránosak között. Nagyon precíz rugós, klikkelős a gombok megvezetése, de a végén a billentyű mozgás végén egy rugóval megbillentett műanyag kalapács egy fólia lapot nyom meg, mint ahogyan a membránosok szoktak. A nagy súly annak köszönhető, hogy az alja egy merev, elektromosan is leárnyékolt fém lap. Ezen belül van még egy vékonyabb, amire szépen rásimul a kétrétegű fólia, amelyen ezüst tartalmú anyaggal képezték ki a kapcsolók rendszerét.

    Keressetek rá a neten, több képet is találtok erről a billentyűzetről.

    Szétszedtem, kitisztítottam. Erős, masszív az egész kialakítása. Van egy kisebb és egy nagyobb kihajtható lába. Nagyon kellemes a kattogása, jól érzem a billentyűket annak ellenére, hogy igen könnyen megnyomható mindegyik. Egyelőre élvezem, bár a nejem a hangtalan keyboardokra esküszik.

    Találkoztatok már ilyen billentyűzettel?

  • bifidus57

    tag

    válasz Sobriety #16346 üzenetére

    Sobriety:
    Megkértem a nejemet, hogy nézzen körül a munkahelyén, ahol viszonylag sok gép van, hátha talál valami érdekeset a leselejtezett cuccok között. Ott találta koszosan, porosan. Darabokra szedtem és rájöttem, hogy a sokat használt gombokat, amelyek már nem kattantak olyan szépen be lehet állítani egyszerűen csak azzal, hogy a billentyű visszaugrásáért felelős laprugón hajlítok egy kicsit. Még azt is megcsináltam, hogy egyenként megvizsgáltam a billentyű rúd csúszó felületét és a valamivel kopottabbakat olyan gombokhoz tettem vissza, amelyeket kevesebbet használok. Mindegyik abszolút jó volt, de ha már szétszedtem, érdemes volt erre is figyelni.
    Teszek be képet a kapcsoló szerkezetről.
    Üdv!

  • bifidus57

    tag

    Srácok, én nem értem ezt az egész billentyűzet mizériát.
    Szerintem kétfélét kellene gyártani, egyet office és egyet game célra.
    csak hülyítenek minket, gyártják kazalszámra a szinte teljesen egyforma cuccokat, keverik az árakat, mi pedig szenvedünk.

    Kipróbáltam itthon vagy húsz különböző típust.

    A membránosok alig különböznek egymástól, bármelyik megszokható egy idő után.

    A félig mechanikus, amiről tettem fel korábban képeket, jól érezhetően és hallhatóan különbözik a membránosoktól. Én szeretem nagyon, de a nejem tiltakozik, mert Őt zavarja a klikkezése. Majd megszokja...
    :-)

    Amit a legjobbnak találtam, az a Logitech MK520-as, de a fórumról rámragadt vizslatási kényszer miatt zavart, hogy az enter gomb egy kicsit jobban mozgott mint a többi. Ezért visszaküldtem, de szerintem végül veszek egyet, mert 20 ezer alatt az volt a legjobb. Márpedig 20 ezernél többet adni egy billentyűzetért fura emberi szokásokra utal... :-)

    Egyébként, lehet, hogy egy game billentyűzet is jó lenne nekem office célokra, de agyártók olyan agyament külsejűre csinálják ezeket, hogy az rémisztő! Mi a fenének kell olyan csillagháborús külsőt adni nekik?

    És végül: miért kerül egy valóban jó billentyűzet egy gép árába??????????

  • bifidus57

    tag

    Melyiket válasszam ezek közül a billentyűzetek közül:
    Logitech k120
    Microsoft Wired billentyűzet 200 USB /JWD-00042/ multimédiás
    Microsoft billentyűzet 200 USB /6JH-00015/
    Genius SlimStar 110 billentyüzet fekete USB
    Genius KB-110X billentyűzet fekete USB
    Genius SlimStar 220 billentyűzet fekete USB
    Genius KB-220e billentyűzet fekete USB
    Genius SlimStar i222 billentyűzet fekete USB

    Tudtok segíteni?

  • bifidus57

    tag

    válasz Pityu. #17147 üzenetére

    Magam is próbálok billentyűzetet és más számítógép alkatrészeket vásárolni és eközben az Amazon eladásait és a vásárlók visszajelzéseit is részletesen meg szoktam nézni.

    Ha összeadjuk a 4 és 5 csillagos, valamint az 1 és 2 csillagos minősítéseket, akkor az derül ki, hogy szinte minden terméknél van 10 százaléknyi rossz minősítés. A legjobb termékeknél is. Tehát tekintsük egyfajta szabálynak, hogy mindig van 10%-nyi selejt, vagy háklis vevő.

    Ami a mechanikus mániát (?), hisztit (?), divatot (?) illeti: régebben, értsd még a PC korszak előtt/kezdetén szinte csak mechanikus billentyűzetek voltak, amelyeket aztán örömmel kidobtak az emberek, szintén a divat/hiszti/mánia jegyében. Most ezzel a trükkel szedik ki a pénzt az emberek, lelkes hobbisták zsebéből. Megjegyzem, én most egy olyan billentyűzetet használok itthon, amelynek billentő mechanizmusa egy tökéletes mechanikus kapcsoló szerkezet, egyedül maga az elektronikus érintkező egy fóliás megoldás. Négyen használjuk, feleség+2 gyerek. Ketten szeretjük és imádjuk, ketten utálják. Akkor most mi is van? Akkor jó, vagy rossz a mechanikus keyboard? Én kedvelem, de a legjobb, amit egyszerűen imádok, az egy régi, HP 6110-es laptop billentyűzet.

    Ami a gamer billentyűzeteket illeti: vajon miért gondolják a gyártók, hogy aki játszik a számítógépen, az mindenki csakis űr/lövöldözős/fantasy típusú játékokkal nyomul, amelyekhez mindenképpen agyament/infantilis kinézetű billentyűzeteket kell tervezni? Vajon miért nem úgy tervezik ezeket, hogy lenne egy normális szögletes, vagy lekerekített alakú billentyűzet, amelyet egy mellékelt keretbe bele teheti aki akarja, ami aztán lehetne a legagyamentebb kialakítású is?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák