Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blakey

    titán

    válasz HUTCHDB #40622 üzenetére

    Azért a hsz-ek bizonyos részeit érdemes figyelmen kívül hagyni, sok a "user error" is. Ha tudnád, hogy hányan állítják be rosszul a TV-iket akkor eléggé meglepődnél. :)
    Szerintem a C9 mozgásával nincs különösebb gond, persze oda kell figyelni, hogy milyen beállításokat alkalmazunk és még a szoftver is beleszólhat, de ez minden készülékre érvényes. Szerintem az LG, Panasonic, Sony, Philips OLED-ekkel nem nagyon nyúlsz mellé, de ha nem ismered a rendszerüket vagy épp nem volt dolgod az adott márkával akkor bizony adódhatnak gondok a beállítás során. A korábban említett Panasonic GZ950-es pl. egy jó TV.

    ELADÓ: iPhone 12 Mini gyári, bontatlan, fekete szilikon tok *** " Aki udja, csinálja, aki nem, az tanítja" - G. B. Shaw *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

  • Piftuka

    veterán

    válasz HUTCHDB #40622 üzenetére

    "Olvasok minden féle dolgot arról, hogy pl a C9 nem jó mozgásban,(de ugye erről írtam már én is), közben meg vegyem az új sorozatot a CX-et, vagyis meg jobb ha Sony-t vagy Panasonic-ot veszek, vagyis nem, másnak más a véleménye.
    Gáz ez."

    Nem "gáz". Természetes dolog. Ugyanis egy televízió készülék esetében olyan termékről beszélünk, amelyet bizonyos szakmai, mérhető kritériumok objektív kiértékelése mellett, minden egyes felhasználó teljesen szubjektív kritériumokat is figyelembe véve "osztályoz".

    Éppen ezért:
    - Amikor televíziót vásárolsz, azzal kell kezdened, hogy eldöntöd, mennyit vagy képes, és hajlandó fizetni érte. Ugyanis hiába ajánlgat Neked bárki 1 milliós tévét, ha eldöntötted, hogy "csak" 300.000 forintot költesz.

    Itt kezdődik minden. Ám ez már eleve egyszerűsíti a dolgot, hiszen szűkíti a lehetőségeket.

    - Ezt követően azt kell megnézned, hogy az adott árkategóriában melyek a tesztek, és felhasználói beszámolók alapján legjobbnak mondott tévék; majd elolvasni azok fő jellemzőit.

    - Mindezek után pedig magadban azt kell meghatároznod, hogy számodra mely tulajdonságai fontosak egy tévének, és melyek azok a jellemzők, amelyeket az adott típustól, és adott technológiától elfogadhatatlannak tartasz.

    Ez ismét szűkíti a listát.

    És sajnos/szerencsére nem kerülsz olyan helyzetbe, hogy 10-20, szinte teljesen megegyező alternatíva közül kelljen választanod.

    Inkább jellemzően 1-2 OLED, és 1-2 LCD jöhet szóba. (A többször emlegetett fél milliós árkategóriánál maradva a példa kedvéért. Ha ennél szignifikánsabban kevesebbet költ a felhasználó, akkor az OLED-ek kiesnek a lehetőségek közül.)

    Ha hátradőlsz és a fentiek alapján átgondolsz mindent, máris meglesz, hogy melyik tévét lesz érdemes választanod. :K

    A legfontosabb, hogy a Te tévéd lesz, Te fogod használni, ezért is fontos a fentieken végigmenni; és nem mások véleményére hallgatni, és azt venni, amit "mások mondanak".

    Hanem mások véleménye és tapasztalata alapján kiválasztani, ami Neked a legmegfelelőb. Ugye érzed a különbséget a kettő között? :)

    (Az pedig a személyes véleményem, hogy egy Pana és egy LG OLED összehasonlításában csak két esetben lehet alternatíva az utóbbi: ha a legjobb/legkorrektebb hazai szervizhátteret keresed, és/vagy ragaszkodsz a -egyébként kiváló - WebOS-hez.)

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák