Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Digitalis

    senior tag

    válasz Kékes525 #14144 üzenetére

    Egy dokumentumfilmből rémlik, hogy Monsanto génmódosítással a növények gyomirtó szerekkel, rovarirtószerekkel, kemikáliákkal szembeni ellenálló képességét is fejleszti. (az egyre ellenállóbb vírusok, rovarok, gombásodások ellen már olyan erős dózisú vegyszerek kellenének, amit alap esetben már nem viselne el a növény) Nem értek hozzá, nem is vagyok elvakult GMO ellenes, de ebből azért nem szívesen ennék.

    Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz Kékes525 #14144 üzenetére

    Ha megnézed nincs egy tucat példa eukariótákra, szóval én továbbra sem tartanék attól, hogy csak úgy létrejönnek ezek a növények és állatok horizontális géntranszferrel, mert erre zéró az esély akkor is ha megvárjuk mire a nap kiég. [link]

    Ja olvasom ezt a hülyeséget, ami az MTA álláspontja. Nekem tökmindegy minek definiálják, a génszerkesztéssel létrehozott fajok ugyanúgy GMO-k maradnak, ha keresztezéssel nem tudták volna létrehozni őket.

    Szerintem inkább maradjunk a wikipedia-nál, az talán nincs annyira átpolitizálva, mint az MTA:

    Genetically modified organism
    A genetically modified organism (GMO) is any organism whose genetic material has been altered using genetic engineering techniques. The exact definition of a genetically modified organism and what constitutes genetic engineering varies, with the most common being an organism altered in a way that "does not occur naturally by mating and/or natural recombination".

    Genetic engineering techniques
    Genetic engineering can be accomplished using multiple techniques. .... Traditional techniques inserted the genes randomly into the host's genome. Advances have allowed genes to be inserted at specific locations within a genome, which reduces the unintended side effects of random insertion. Early targeting systems relied on meganucleases and zinc finger nucleases. Since 2009 more accurate and easier systems to implement have been developed. Transcription activator-like effector nucleases (TALENs) and the Cas9-guideRNA system (adapted from CRISPR) are the two most commonly used. They may potentially be useful in gene therapy and other procedures that require accurate or high throughput targeting.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák