Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BonFire

    veterán

    válasz popp #7848 üzenetére

    Rá kell tenni a képre, és a fehér részeket kimaszkolni.

    Vagy előbb kijelölöd és kimaszkolod a fehér területet, és csak utána rakod rá a képre. De mielőtt tovább kérdezősködnél, hogy mi az a maszkolás, és hogy kell csinálni, inkább itt a kivágott kép PNG-ben, átlátszó háttérrel, csak rá kell rakni.

    Továbbá nézz szét a legelső hsz-ben, mert ott vannak összegyűjtve a tutorial-oldalak.

    Az én oldalamon is sok dolgot találsz a maszkra keresve. Kronológiailag haladj a korábbi bejegyzésektől az újabbak felé.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz popp #7879 üzenetére

    Ha te kivételesen megfogadod a tanácsom, és tényleg az alapokkal kezded az ismerkedést, akkor nem lesz nagy zűr. Mondjuk innen kezded, időrendben a legrégebbi bejegyzéstől visszafelé haladva, szépen sorban. Az oldalon Photohsop alapok címkére bökve kijön az összes olyan tutorial, amit ezzel illettem. Nem mind eszközöket mutat be, vannak közöttük rövid és könnyen kivitelezhető tutorialok is, hogy egy kis sikerélménye is legyen a tanulónak.

    Sokan ezt szokták átugrani, mondván, nem a GUI-t akarom én bámulni, meg mit érdekel ennek vagy annak az eszköznek a működése, hanem bele a mély vízbe, aztán kiderül, hogy nem találja még az eszközöket sem, mert nem ismerős neki a GUI, vagyis a kezelőfelület; fingja sincs, hogy minden eszközhöz felül más-más eszköztár nyílik, más-más beállítási lehetőségekkel (gyk. ez már kiesik a perifériás látásból); összekeveri a csatornákat a rétegekkel, a vektoros eszközöket a pixelesekkel, és úgy egyébként nem is érti, mi az a maszk (mert abból is kétféle van); meg a művelethez általában a hozzá nem értés miatt pont a legkevésbé megfelelő eszközt választja ki.

    Ezek mind le vannak írva ezer helyen, csak már amikor gyakorlottnak hiszi magát, és jönnek elő ezek a hiányosságok, az nagyon frusztráló tud lenni. Ezért kell az alapoknál kezdeni, nem azért, mert én azt mondom. Persze mindenkinek szíve-joga, hogy szívassa magát, de minek szívni, ha nem muszáj?

    Szóval kezdd az alapokkal, a munkafelület megismerésével, az eszközökkel, és hamar rá fogsz jönni, hogy nem is olyan bonyolult és átláthatatlan, mint elsőre kinéz. Gyakorlatilag 21 éve fejlődik a program, volt idő, hogy mindent a legoptimálisabb helyre rakjanak, és az optimális logika szerint működjenek az eszközök.

    Ellentétben a Gimppel...

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák