Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz mexel #11689 üzenetére

    Az Lii-500 egy példa arra, hogy a Ni-MH akkut nem -dV karakterisztikával tölti, hanem fix feszültségig, csepptöltést egyáltalán nem alkalmaz, aminek eredménye:

    The charger is very good at charging LiIon, but stops a bit early on NiMH.
    The fast test works fine on LiIon, but with NiMH it shows too much capacity (the full test looks more correct).

    A csepptöltésről korábban egy magyar weboldal és annak másolatai beégette a fejekbe, fórumokba, azt a külföldön nem is ismert állítást, miszerint eneloopnak a csepptöltés nem kell, vagy még árthat is.

    A valóság ezzel szemben, hogy a csepptöltés során a Ni-MH, Ni-Cd és az ólomakku is további energiát vesz fel, tehát ami a gyorstöltés során esetleg nem sikerült, azt a csepptöltés kiegészíti.

    Maga -dV karakterisztika is jobban telenyomja, mint a fix feszültségre töltés. Persze nem biztos, hogy a gyakorlatban ez túl sokat számít, de attól még így van elvileg, illetve több szakmai írás állítása szerint.

    Mivel a töltés impulzusokkal történik, a töltőáram nagyságától és a cella belső ellenállásától függően az akku sarkain eltérő nagyságú AC komponens áll elő, ami a DC-szintre ráül.

    Ez az AC-komponens a mérést, illetve a végérték pontos érzékelését is befolyásolhatja, ezért előfordulhat, hogy nem egyforma értéken áll meg.

    Találkoztam a jelenséggel, amikor autóakkuhoz való tirisztoros töltőt egészítettem ki feszültségérzékelővel, ahol az impulzusok szintén okoztak némi bizonytalanságot, áramtól is függően. Tehát a fentieket is arra alapozom, mindamellett így látatlanban csak tipp.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák